AZ: MINDER ZONDER VAN HANEGEM FC Utrecht op retour PSV klimt naar de derde plaats Hoofdrol '0 Koudijzer1' tegen j Brugge NAC veert na de rust op na het uitvallen van AZ-aan voerder Roda JC straft blunders in defensie af Topduel onbeslist Negatieve rol van scheidsrechter Peter Gans '4 L*r Missers van Van Gerven r f°k Graafschap: J punt bij VVV MAANDAG 24 JANUARI 1977 SPORT TROUW/KWARTET P 8/Rtg_ door Peter Onvlee BREDA Een week geleden, na het toptreffen tussen Ajax en AZ '67 (1-0) wees interim- bondscoach Jan Zwartkruis de routiniers als de meest waarde volle spelers aan. Bij die routi niers óók Wim van Hanegem. Hoe belangrijk zijn rol in de Alkmaarse ploeg is. bleek ook zaterdagavond weer in Breda. AZ '67 slaagde er als derde for matie in overeind te blijven tij dens het inmiddels gevreesde avondje NAC (0-0). maar moest achteraf concluderen, dat er wel degelijk meer mogelijk was geweest. Tussen de beide speeihelften was een opmerkelijk verschil. In de eerste 45 minuten een toch wel domi nerend AZ '67, dat via de in de ach terste punt van het middenveld spe lende Wim van Hanegem steeds weer rust kon vinden indien NAC dreigde een stormloop te ontketenen. Na de wisseling, zonder Van Hanegem. was die rust er minder, ontbrak het over leg en kon NAC wél nadrukkelijker opereren ..We hebben er toen van geprofiteerd dat Van Hanegem weg was gevallen", zou Bob Maaskant, de trainer van NAC. achteraf terecht zeggen. ..Een groot verschil AZ met en zonder Wim van Hanegem". concludeerde interim-bondscoach Zwartkruis ..Uit het beeld van deze wedstrijd blijkt ook gewoon hoe be langrijk Wim van Hanegem toch voor de ploeg is", zei Hans Kraay. trainer van AZ. Hans Kraay is er de man niet naar. een van zijn spelers overtrokken in de belangstelling te plaatsen. Die gereserveerd naar buiten uit 't liefst de feiten op een rij plaatst en spreekt van „een streep door de re kening" wanneer het ontbreken van zijn aanvoerder Wim van Hanegem ter sprake komt. Na de eerste 45 minuten met opmerkelijk weinig spectaculaire hoogtepunten, achtte Kraay het in de rust wenselijk zijn ploeg méér aanvallende Impulsen te geven. Kees Kist werd uit de spits naar de voorste punt van het mid denveld gebracht (Kristen Nygaard verdween uit de ploeg) en Huub Smeets, de lange ex-MW-spits maakte voorin zijn opwachting. Te gelijk echter werd Kraay met Van Hanegems blessure geconfronteerd. Hij paste ook direct zijn tweede wis sel toe. Bobby Vosmaer verving de in de kleedkamer achterblijvende Van Hanegem. „Je bent dan door je wis sels heen", zegt Kraay simpel. Maar later ook: „Ik vond dat er meer druk uitgeoefend kon worden en heb dat ook bewust geprobeerd. Je neemt er risico's mee. twee wissels in de rust, maar ik vond dat verantwoord." Hans Kraays moedige wissels (Zwartkruis: „Een compliment voor een elftal om in een uitwedstrijd bij NAC zo aanvallend ingesteld op het veld te komen met in wezen vier spitsen") leverden hun rendement niet op. Integendeel. Het wegvallen van Wim van Hanegem bood NAC meer mogelijkheden dan zich in de eerste 45 minuten hadden voorge daan. Kraay reëel: „Wim van Hane gem was de man die in de eerste helft de bal kon vasthouden in de ploeg, soms tot in het overdrevene toe. maar dat was tegen dit NAC nodig. Die ploeg jaagt erg. wordt door de hele entourage in Breda op de zater dagavond opgezweept. Het publiek, de sfeer van een lichtwedstrijd, alles. NAC heeft hier een behoorlijke erva ring mee opgedaan. Voor AZ was het pas de tweede lichtwedstrijd dit sei zoen. Dat speelt ik voer het niet als excuus aan toch mee. Toen Van Hanegem na de rust weg viel. kreeg NAC de kans het eigen spelle tje meer te spelen. Jagen en lange ballen naar de voorhoede." Het wegvallen van Van Hanegem werd overigens veroorzaakt door een blessure achter in het dijbeen. Van Hanegem: „Dinsdagavond heb ik die blessure tijdens de warming-up op gelopen. Het was nogal koud. We maakten een geintje. Ik zei: Bruce Lee en sprong hoog op naar Bobby Vosmaer. Direct voelde ik het. Tij dens de wedstrijd ging het nu tegen NAC steeds slechter. Om te voorko men dat er wat zou scheuren, ben ik in de rust gestopt." Wim van Hanegem „het gaat in derdaad wel steeds beter. ja. maar Oranje-kandidaat, dat moet je aan die bondscoach vragen" bleef na de rust in de kleedkamer. „Bij Feyenoord viel ik ook nog wel eens uit en vaak als ik dan aangekleed buiten kwam. viel er een doelpunt. Ik dacht: ik blijf maar zitten." Van Hanegem miste nu het wat agressie vere NAC, zag ook niet dat zijn buf fer-rol tussen NAC-aanval en eigen AZ-defensie (met een goede Vonk en Hovenkamp) nog door niemand van zijn medespelers kon worden overge nomen. maar miste uiteindelijk maar weinig echte hoogtepunten. Van AZ-zijde één actie van Van Mar wijk (bal ging naast). Als AZ '67 nog altijd strevend naar het Europese bekervoetbal daar mee had gewonnen, zou dat overi gens wel wat teveel van het goede zijn geweest. Met een gelijkspel het vierde verliespunt in elf duels van NAC-thuis; „een knappe presta tie van AZ", roemde Bob Maaskant ook kregen NAC en AZ'67 loon naar werken. Iets, dat misschien an ders was geweest wanneer in de eerste helft Kristen Nygaard al niet bij de eerste de beste Alkmaarse aanval voorlangs had geschoten. Als, ja ook. Wim van Hanegem na de rust niet was weggevallen. NAC: De Jong; Krijnen. Bakker. Budisic. Dek-, ker, Damen. Kamps, Quaars. Brouwers. Groe- neweg. Mohorovic AZ'67: Meskovic; Van Rljnsover. Vonk. Spel- bos. Hovenkamp; Van Hanegem (Vosmaer). Nygaard (Smeets). Amtz; Metgod. Kist. Van Marwijk Het is weer zover. Terwijl scheidsrechter De Bruin de wedstrijd noodgedwon gen moet staken, geeft de Bunnikzijde op de ach tergrond acte de presence. Enkele minuten later kon het duel tussen FC Utrecht en Roda JC weer worden hervat. door Matty Verkamman UTRECHT FC Utrecht is op zijn retour. Het onverwachte verliespunt in de vorige thuiswedstrijd tegen FC Amsterdam (2-2) wees al in een bepaalde richting, gistermiddag volgde via een 2-6 nederlaag tegen Roda JC een nieuwe en gevoelige tik. De stuntploeg van de eerste competitiehelft is inmiddels naar de vierde plaats afgezakt en tevens door AZ'67 en Roda JC tot op één punt genaderd. Ook al gezien het zware programma voor de komende weken onder meer uitwedstrijden tegen NEC, AZ'67, PSV. Sparta, NAC en FC Twente mag worden verwacht, dat de Utrechters nog verder zullen kelderen. Vooral dan omdat de defensieve kwetsbaarheid nu toch zwaar gaat opbreken. De cijfers spreken wat dat betreft duidelijke taal. Sinds de hervatting van de competitie, is de middelmati ge doelman Islatov in drie wedstrij den met minder dan dertien maal gepasseerd. Het aantal tegentreffers is daarmee opgelopen tot 37. Alleen de keepers van Eindhoven. Go Ahead, FC Amsterdam en Telstar zijn vaker gepasseerd Het is de verdienste van Roda JC geweest, dat het gisteren haast opti maal van FC Utrechts verdedigende zwakte heeft geprofiteerd. De thuisclub maakte het achterin dit keer wel erg bont. Speciaal het zwak ke centrale duo Paunovic-Schubert, schonk de Limburgers de gelegen heid om de ongewoon hoge score van 2-6 te reiken. Ben Schubert was door zijn trainer Han Berger met de bewa king van Roda's krachtige aan valsleider Dick Nanninga belast. De opmerkelijk sterk voetballende Nanninga (uitstekende dieptepas- sen) het zich herhaaldelijk terugval len. De in het duel dit keer toch al zwakke Schubert volgde te gretig. AMSTERDAM De topper in de eerste divisie tussen MW en PEC Zwolle eindigde zondag in De Geu- selt in Maastricht onbeslist. Heel lang leek PEC de volle winst te gaan behalen, maar een van de laatste trappen van de wedstrijd, die 15.000 toeschouwers trok, betekende voor MW toch nog een punt. Door dit resultaat en mede door de afgelas ting van het duel tussen Vlaardm- gen en Vitesse, veranderde er aan de kop van de rangschikking niets. Zij het dan. dat Vitesse nu een wed strijd tegoed heeft en een voor sprong van twee punten kan nemen op MW en PEC Roda's weer in grote vorm verkeren de vleugelspitsen Gerard van der Lem en Pierre Vermeulen (resp. drie en twee doelpunten), werden met name door Nanninga herhaaldelijk voortreffelijk gelanceerd. En omdat de Utrechtse libero Paunovic dus ook allerminst een betrouwbare wedstrijd speelde, kan Roda JC het puntentotaal en het zelfvertrouwen opvijzelen. Uitblinker Dick Nannin ga meende: „Kijk, dit hadden we nu net nodig in deze periode, zo n over winning. Sinds ik bij Roda speel, heb ik nog nooit met dergelijke cijfers een uitwedstrijd gewonnen." Het merkwaardige van FC Utrecht- Roda JC was. dat de thuisclub in het eerste half uur vaak voortreffelijk voetbal etaleerde. De aanval Hulshorst-Van Maurik-Hamberg liet individuele hoogstandjes zien. Het middenveld Van Veen-Streuer- Oostrom was zeker niet de mindere van de respectieve tegenstrevers Broecks-Ehlen-Toonstra (gele kaart) en vooral ook de aanvallende acties van linksbach Marco Cabo waren aanvankelijk van een zeer goed ni veau. Maar om de defensieve proble men ongewild te onderstrepen, was het daarentegen ook weer zo. dat Carbo's directe -tegenstander Van der Lem in de eerste helft een hattrick scoorde. Ofschoon die eerste drie Limburgse treffers, in chronologische volgorde het directe gevolg waren van a) Nanninga's voorbereidende acties en b) André Oostroms handsbal in het strafschopgebied en Ben Schuberts missers. FC Utrecht nam nota bene tot twee keer toe de leiding. Even zo vaak werd die voordelige stand echter ook weer uit handen gegeven. Eerst te kende de bij uitzondering in de ba sisformatie als centrumspits opgeno men Van Maurik de fraaiste goal van de wedstrijd aan. Een gave voorzet van de uiterst handige André Hulshorst werd door de kolossale spits tot voorbij doelman Geilman verlengd: 1-0. Van der Lem zorgde vervolgens vanaf 11 meter (hands Oostrom) voor de eerste keer voor evenwicht. Hamberg zette daama het doelpunten-festlval luister bij door 2-1 binnen te koppen. Een goal die nogal enige verwarring op riep. aangezien scheidsrechter Kees de Bruin in eerste instantie naar de penalty-stip wees. De Bruin later: „Er werd hands gemaakt, maar mijn grensrechter zei me dat de bal al over de lijn was. toen er hands werd gemaakt. Een doelpunt dus". Hoewel FC Utrecht nog enkele ma len dicht bij goals was. bleek Ham- bergs treffer meteen de laatste te zijn. En dat kreeg fatale gevolgen, toen Van der Lem twee kansen kreeg en zijn onmiskenbare klasse aan sprak: 2-2 en 2-3. De toen al op gang gebrachte reeks Utrecht-blunders werd in deel twee doorgetrokken. Vermeulen en Sten Ziegler mochten de Utrechtse verde digers uiteindelijk terecht wijzen. Het liep zodoende uit op een Kerkraads feestje maar de vraag of Roda JC nu weer in vorm is, bleef in wezen toch nog onbeantwoord. On der aanvoering van de voorste lijn werd met name geprofiteerd van fouten. De totaal gedesillusioneerde Han Berger kreeg later slechts enkele zin nen ovër de lippen. De jeugdige trai ner sprak: „Het is voor iedereen dui delijk, hè, waar het hem heeft ge mankeerd. Ik wil het allemaal eerst met de groep doornemen, eer ik com mentaar geef". FC UTRECHT-RODA JC 2-6 (2-3) 6. Van Maurik 1-0,11. Van der Lem (strafschop) 1-1,21 Hamberg 2-1. 37 Van der Lem 2-2, 42. Van der Lem 2-3, 60. Vermeulen 2-4, 64 Vermeulen 2-5, 82. Ziegler 2-6. Scheidsrechter: De Bruin. Toeschouwers 9 000. FC UTRECHT: Istatov. Wilschut, Schubert (De Kruyk), Paunovic, Cabo. Oostrom, Van Veen, Streuer, Hamberg (Flight), Van Maurik, Hulshorst. RODA JC: Geilman. De Wit. Ziegler. Pfeiffer. Blatter, Broeks, Ehlen, Toonstra. Van der Lem, Nanninga, Vermeulen. Helmond Sport-SC Amersfoort 8B Scheidsrechter Klint. Toeschouwers 1600 Oe- le kaart voor Kraak van Amersfoort wegens het onderuithalen van een tegenstander Wagemngen-FC De» Boach 8J (88) - 64 VlS- sers 0-1. 78 en 87 Peelers 0-2 en 0-3 Scheidsreehler Boeman Toeschouwer» 3000 Boekingen voor Broecks iWagenlngen' wegens het maken van aanmerkingen op de leiding en- Salm iDrn Bosch i wegens spelbederf Willem II- Fortui»» SC 1-2 «#-!>- - 8 Engbertsen 8-1 Jansen II. 87 EngerLsen 1-2. Scheidsrechter Draalsma Toeschouwers 2000 Geic kaart voor Bwaans wegens het onderuit halen van een tegenstander Herrrmren-Volendim 3-2 (2-1). 1 De Boer I 0. r Seegers 2 0 36 Bond 2 1. «6 Boersma 3 1 71 Bond 3-2 Scheidsrechter Beukman Toeschouwer» 4100 Oele kaart voor Andre 'Volendami wegens het onderuithalen van een tegenstander FC Groningen-Vrendam l-lfl-8) -38 Van Dijk* I 0 68 Brink I I Scheidsrechter Keizer Toeschouwers 9500 Herorlro-SC C.mbuur 81 (88) - 8 I Scheidsrechter Van Ooyen Toeschouwers 1200 Gele kaart voor Andre Rooaenburg 'Cam buur' wegens het onderuithalen van een te gr na tander MW-FtCTarofle I I 181» C Van t Land 0 I 90 Sc hn ;nemaker» I I Scheidarechter Jonker Toeschouwers 15 000 door Richard Matthijsse ROTTERDAM Het was vol komen té begrijpen dat Sparta na de 0-2 nederlaag tegen landskampioen PSV moeite had het teleurstellende resul taat te accepteren. Negentig minuten lang hadden de Rot terdammers al hun energie bronnen aangeboord. Vrijwel de gehele confrontatie waren de Eindhovenaren onder druk gezet. Niettemin was het PSV dat lachend onder de douche verdween. Of om met trainer Kees Rijvers te spreken, als je veel pech hebt gehad, mag je ook wel eens een keer geluk hebben. En het geluk heeft PSV Inderdaad toegelachen, zoals bij het wonderlij ke doelpunt van de Zweed Ralf Ed- stróm. elf minuten na het begin. En een voorzet van Wlily van der Kuy- len was door doelman Pim Doesburg moeiteloos onderschept Op het mo ment dat de Spartaanse sluitpost aanstalten maakte de bal uit te schieten, liet hij het weer los. Ed- ström strekte zijn lange benen uiten het stond 0-1 voor PSV. De meevaller van jewelste voor de danig gehavende Eindhovense ploeg, die door het wegvallen van de gebroeders Van der Kerkhof (droeve familieomstandigheden) en het ont breken van de nieuwe Zweedse aan winst Nilsson (enkelblessure) met een vuurlinie aantrap, die bestond uit Deijkers, Edström en Dahlqvist. De ongelooflijke blunder van Does burg miste uiteraard zijn uitwerking niet. Middenvelder Leendert de Goey: „Ik heb van het hele doelpunt niets gezien. Ik rende, toen ik Does burg de voorzet van Van der Kuylen zag plukken, naar voren en dan hoor je plotseling dat je met 0-1 achter staat. Dat betekende een enorme klap voor ons". Doesburg zelf erken de ruiterlijk dat hij had gefaald. „Ik liet de bal los en vow ik het wist lag hij in het net." Maar niet alleen de fout van Does burg beïnvloedde het duel sterk. Ook scheidsrechter Peter Gans en zijn secondanten Uitterdijk en Hartkamp druykten in belangrijke mate ln volstrekt negatieve zin een stempel op de niet onaantrekkelijke krachtmeting. Zo ontging het Gans vijf minuten voor rust dat aan het doelpunt van Van der Kuylen een geheide buitenspelsituatie van Ger- rie Deykers vooraf was gegaan. Gans zag ook na rust niet hoe Clarke en Steevens met elkaar in de clinch gingen, waarbij over en weer tot twee maal toe kopstoten werden uitge deeld. Op advies van zijn grensrech ter Uitterdijk noteerde Gans later op het wedstrijdformulier dat Clarke obstructie had gepleegd zonder dat de bal in de buurt was Een wel heel merkwaardige omschrijving voor overtredingen die op zijn minst met een gele kaart bestraft hadden moe ten worden. „Ik heb absoluut niets gezien", was de verklaring van Gans. „Ik ben louter op de waarneming van mijn grensrechter afgegaan." Cor Brom. de trainer van Sparta die tijdens de wedstrijd herhaaldelijk had laten blijken de regie hoogst aanvechtbaar te vinden, kon zijn for matie niets verwijten. „De jongens hebben ongelooflijk hard gewerkt We hebben onverdiend verloren. Ik heb Doesburg nog niet gevraagd hoe hij zo dom kon zijn de bal los te laten. Dat komt de komende dagen nog. Over de leiding zal ik maar niet al te veel zeggen. Het viel me alleen op dat wanneer PSV om een vrije trap appeleerde, die dan ook prompt werd toegewezen." De lofuiting van Brom aan het adres van zijn ploeg was terecht. Sparta etaleerde een geweldige inzet, maar kwam uitein delijk raffinement en een dosis geluk te kort om de versterkte defensie van PSV te kunnen slopen. Interim-bondscoach Jan Zwartkruis wees er na afloop met nadruk op dat hij in de tweede helft geïmponeerd was door het optreden van Jan van Beveren, die enkele venijnige kop ballen van Clarke en Van Staveren stopte, terwijl hij bovendien op su blieme wijze een inzet keerde van de voor Visser ingevallen Erkelens. PSV klom via deze gelukkige triomf naar de derde plaats op de ranglijst. Een positie waarop ook juist Sparta al zijn hoop had gericht. „Ik heb me na een wedstrijd nog nooit zo onge- WAREGEM Waregem heeft ontpopt als reuzendoder in de gische competitie. Na Anderl twee weken geleden (3-0) moest dag kampioen Club Brugge er geloven. Aad Koudijzer (vroege SW en Sparta) scoorde twee punten, beide met het hoofd, door de overwinning van RW] lenbeek (3-1 op Standard Luik) spanning in de Belgische compi weer toegenomen. Anderlecht met een uitstekende overwini bij FC Luik (5-0) goed volgen. IC FC Brugge heeft na de negentiefle speeldag nog één punt voorspna| op RWDM en drie punten op Anr lecht. Brugge speelde zondag bij Ware£e zonder Krieger en Davies. Na ta half uur had Waregem de wedstip al gewonnen. Koudijzer kopte iiT 13e minuut het eerste doelpunl Vergote zorgde in de 27e mii voor 2-0 en Koudijzer een mii later voor 3-0. Ook het doelpunt Vergote werd met het hoofd scoord. Brugge kwam na de rust wel tot een offensief, maar veeJ vaar school er niet in. Integem Waregem maakte er via Delesij de 45e minuut 4-0 van. ENSCHEDE Met voetbal van een armetierig gehalte hebben FC Twente en NEC de 8.000 toeschou wers in het Diekmanstadion in En schede toch nog kunnen boeien. Dat kwam niet alleen door de vijf doel punten, maar meer door de overstel- pelde hoeveelheid fouten die beide ploegen maakten, waardoor tal van merkwaardige situaties elkaar in hoog tempo opvolgden. Dat de Nij- megenaren met een verdiende 2-3 zege op zak de thuisreis zouden aan vaarden dankten zij aan een grotere inzet en aan twee grove missers van doelman Van Gerven, die even zove le treffers tot gevolg hadden. NEC had ook de beste start gehad, want al ln de tweede minuut depo neerde de superieur opererende Jan Peters de bal uit een afgemeten pass van Meijers in het Twentse doel. De formatie van Spitz Kohn kwam snel langszij toen arbiter Derks naar de elf meter stip wees, omdat Gerritsen in de fout gegaan was Jegens Grit- ter. Mühren stuurde de verder voor treffelijk werkende Schellekens naar de verkeerde hoek: 1-1. Toen Thijssen na een slim wipballe- tje van Van der Vall in de 26e mi nuut FC Twente simpel aan de lei ding bracht bleek niets een ruime Enschedese zege ln de weg te staan. Te meer daar NEC in het centrum van de defensie nogal kwetsbaar was. Het pakte echter geheel anders uit, want negen minuten na de rust gaf Drost, zondagmiddag weer een zwakke schakel, geheel onnodig een hoekschop weg. Meijers zette voor, Van Gerven bleef als aan de grond genageld staan en de door niemand afgeschermde vleugelverdediger Visser kon ongehinderd inkoppen: 2-2. FC Twente ging blindelings maar daarop zonder veel overtui ging in de aanval. Het slaagde er echter niet ln Schellekens nogmaals te passeren. Negen minuten voor afloop liet a^n de andere kant Van Gerven bij de eerste paal de bal los na een hoekschop van Meijers. Vee ken was ter plaatse om dankbaar van deze blunder te profiteren: 2-3. FC TWENTE-NEC 2-3 (2-1) - 2. Peters 0-1, 8. Mühren (strafschop) 1-1, 26. Thljssen 2-1, 54. Visser 2-2,81. Veeken 2-3. Scheidsrechter: Derks. Toeschouwers: 8.000. FC TWENTE: Van Oerven, Van lerssel, Drost. Overweg. Oranen. Thijssen, Van der Vall, Müh ren. Wildschut. Orittcr. Pahlplatz. NEC: Schellekens. Visser. Komelis. Gerritsen. Medlk. Marijnlssen, Peters. Hulshof!. De Nee- ling (Ruys). Veeken. Meijers. BELGIe Antwerp-Beringen 1-1 Beerschot 2-2. Waregem-Club Brugge 4-0. ig tende-Lokeren 1-3, RWDM-Standard Liegj FC Liège-Anderlecht 0-5. Beveren-Charlerrf Cercle Brugge-Kortrijk 2-2. Winterslag-FOl chelen 3-2 Stand 1 Club Brugge 28, 2 RWDM 27. 3 f lecht 25. 4 Beerschot 25. 5. Cercle Bruggf BUNDESLIGA g MONCHENGLADBACH Deth gentiende speeldag in de Bundi ft ga bracht veel negatieve gegeven Weinig publiek bij de zes wedspe den (drie afgelastingen), doorgafer slecht voetbal en drie rode kaar^Si Maar het was wel weer een gofc dag voor titelverdediger Boru.«d Mönchengladbach, dat door nipte overwinning op Hertha I (2-1) een punt uitliep op Bay[ München, dat niet verder kwam een gelijk spel (2-2) in de thuisw e strijd tegen MSV Duisburg. Rot Welss-Essen 2-21 FC Koln-Rot Weiss B 5-2 Schalke 04-1 FC Kaiserslautern 5-3 Saarbrucken-Borrussia Dortmund 2-1 1 her SC-Vfl Bochum 2-1 Borussla Moncheii bach-Hertha BSC 2-2 STAND: 1 Mönchengladbach 29 2 Münchto 3. Braunschweig 23 4 Schalke 23 5 Duisbu STAND: 1. Liverpool 33 2. Ipswich Manchester City 30 4 Aston Villa 2" elssB' 5-3 PI 1 Ka*v ichenfc e 2 Münchejjj 5 Duisburi- Ipswich 3 J a 27 5. ArsfOl ENGELAND Na een reeks afgelastingen werdj* de Engelse eerste divisie weer compleet programma afgewef Het was zaterdag geen beste (F voor de vijf topclubs, want vier hen werden getracteerd op een derlaag. Alleen Manchester C kwam tot een overwinning. Een W mooie trouwens op Leicester C met 5-0, dank zij vier doelpun* van Brian Kidd. De beide lijsta® voerders Liverpool en Ipswich To verloren. De titelverdediger bij f wich City, Ipswich bij Tottenhi Birmingham City-Manchester U 2-3 Br City-Arsenal 2-0 Coventry City-Mlddler"-- 1-1 Derby County-Newcastle-Unlted 4 ton-Queens Park Rangers 1-3 Manchester -Leicester City 5-0 Norwich Clty-Llverpot Sunderland-Stoke City 0-0 Tottenham Ho! r-Ipswlch Town 1-0 West Bromwich Al -Leeds United 1-2 West Ham Unlted-Aston 0-1 SPANJE AtleUco de Mèdrid-Celta Vigo Zaragoza-Espanol Barcelona 3-3. Burgos-E 3-1. Sevllla-Betls Sevllla 3-2. Hercules Alict 1 Las Palmas 2-1. Barcelona-Santander i Athletlco De Bllbao-ReaJ Madrid 4-1. Salt lukkig gevoeld als vandaag", sprak aanvoerder Wim Meutstege. „We hadden ten minste gelijk moeten spelen en nu hebben we op zo'n miserabele manier verloren". Dat ge beurde bovendien voor slechts 8.000 toeschouwers. En juist tegen PSV had Sparta zijn bestaansrecht in Rotterdam waar al maandenlang achter de schermen druk wordt ge discussieerd over de toekomst van het betaalde voetbal in de Maasstad willen bewijzen. Sparta heeft nu nog slechts één publiekstrekker in het vooruitzicht. Dat is de wedstrijd te gen Ajax. Een confrontatie die het seizoen in financieel opzicht niet meer kan redden. STAND: 1. Nantes 31. 2. Lyon 30. 3. Bastia 27. 4. Leni( 5. Paris Saint Oermaln 26 VENLO - Hekkesluiter Graafschap heeft FC VW hanc vol werk bezorgd. De Venlonaren ken in de negende minuut al te een onverwachte achterstand il Bij een uitval van De Graafsc 1 bereikte Hiddink met een gave i1 Hazelhekke die de wanhopig v1 buitenspel appelerende Venlose 1 fensie, inclusief doelman Viten, g' kans gaf: 0-1. |i FC VW was door dit doelpunt f delijk aangeslagen. Het spel var Venlonaren werd slordig. De ve diging van De Graafschap, i Brandts als uitblinker, ving i groot gemak de peuterige aanva van VW op. Goede scoringskansen bleven to 65ste minuut uit. Toen hadden Venlonaren uiteindelijk succes di Jovanovic: 1-1. Beide partijen 1 ben er daama nog alles aan ged1 het winnende doelpunt te scoren Graafschap zag nog een schot Van Londen via de lat over gaai de VW'er Pala trapte vrij voor over de bal heen. Sparta-PSV 81 (81) 12. Edström 0-1.41. Van der Kuylen 0-2. Scheidsrechter Oans. Toeschouwera: 7500. Sparta. Doesburg. Jansen. Balkesteln. Visser (Erkelensi Meutstege. Lees. De Ooey. Michiel- sen. Van Staveren. Clarke. Weerdenburg. PSV: Van Beveren. Poortvliet. Krijgh. Van Kraay. Stevens. Lubse. Van der Kuylen. Smits. Dahlqvist (Postuma). Edström. Deijkers FC WV-DE GRAAFSCHAP 1-1 (81) - 9 H hekke 0-1, 85. Jovanovic 1-1 Scheidsrec Berrevoets. Toeschouwers: 9.000. FC VVV: Vlten, Van Dinter. Moi Rettkowskl, Kramer (Vercoulen). Pala. A1 caat. Van der Welden. Kurclnac, Jovanovi Jonge (Verbong) DE GRAAFSCHAP: Van Zoghcl. Ovel Brandts. Van Londen, Kerlln. Joop Koen Henk Koenders, Hiddink. Hazelhekke, S Nanlohy. Ad-Krijnen (NAC) kijkt onschuldig nadat hij AZ-aanvaller Kist de grasmat liet tuimeleri.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10