uim 2000 mensen jarresteerd na lien in Egypte Rel in Duitse luchtmacht inks Israël denkt aan 'Vredeslijst' mengde scholen in Zuid-Afrika met sluiting bedreigd Tsjechische politicus valt handvest 77" aan Blank Rhodesië bezint zich op Brits voorstel nsen willen geen apart onderwijs Syrië achter geheim overleg Israël en PLO Carter in Witte Huis Narajan steunt oppositie India Italiaanse Huis keurt omstreden abortuswet goed ijd tussen Rabin en Peres ontbrandt ,rt£G 22 JANUARI 1977 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 NNESBURG (AP. Reu- De Zuidafrikaanse rege- leeft gedreigd met slui- lan de rooms-katholieke •n. die kinderen van alle i toelaten Hoge ambte- hebben de scholen ge- eerd een eind te maken leze rassenintegratie en ij gedreigd de instellin- nders te zullen sluiten, jllende rooms-katholieke y in de buurten van Johannes- l Kaapstad hebben deze week uren opengezet voor zwarten. en Indiërs. Naar schat- tbben ongeveer 300 zwarte en KEI* gekleurde kinderen scholen bezocht, die anders alleen voor blanken toe gankelijk waren. Volgens de rooms-katholieke onder- wijs-autoriteiten gaat het hier om de uitvoering van een plan om het hele onderwijs te integreren. Volgende week zullen ook in andere gebieden blanke scholen voor niet-blanke kin deren open worden gesteld. Priester Scholten van de onderwijsafdeling van de Zuidafrikaanse bisschoppen conferentie zei dat de rooms- katholieke school zich altijd het recht heeft voorbehouden de apart heid in haar scholen op te heffen. ..Nu het klimaat voor zoiets gunsti ger is. is het eenvoudig een kwestie van uitvoering." aldus Scholten Hij zei dat de kerk niet uit was op een confrontatie met de regering. Aan de andere kant voelde hij zich-niet be dreigd. ..De regering is niet dom De huidige situatie zal een maatregel tegen de kerk niet toestaan." verdui delijkte hij. Woordvoerders van de overheid heb ben echter duidelijk laten weten dat zij deze schending van de apartheidswetten niet willen toela ten. Lapa Munnik, de onderwijs- inspecteur in Kaap-provincie zei dat er voor hem niets anders op zat dat de scholen te sluiten." tenzij ze de kinderen terug sturen" en langs nor male weg een verzoek indienen President Nicolaas Diederichs van Zuid-Afrika heeft gisteren het nieu we zittingsjaar van het (blanke) par lement geopend Hij waarschuwde in zijn rede voor het uitbreidende „marxistische en militaire gevaar" voor Zuid-Afrika. De president zei dat er „gerechtvaardigde verande ringen" op sociaal, politiek en eco nomisch terrein nodig zijn in Zuid- Afrika. maar werkte dat niet verder uit. De ernstige ongeregeldheden van vorig jaar noemde Diederichs het werk van „ondermijnende elemen ten". Hij prees de politie voor haar gedrag tijdens de zwarte opstand. „Hoewel de politie de uiterste terug houdendheid heeft betracht werd zij vaak op uiterst kritische momenten gedwongen geweld te gebruiken om levens en bezittingen te beschermen en orde te herstellen," aldus de pre sident. Bij het neerslaan van zwarte (en gekleurde) betogingen zijn vorig jaar volgens de voorzichtigste schat tingen meer dan 500 mensen om het leven gekomen. Buitenland President Diederichs zei verder nog dat het „dringende noodzaak" is dat er in Rhodesië en Namibië vreedza me oplossingen worden gevonden. In beide gebieden probeert de zwar te meerderheid zich te ontdoen van blanke minderheidsregering. De president onderstreepte Zuid- Afrika's bereidheid bij het vinden van vreedzame oplossingen Na de rede van de president, die in Zuid-Afrika weinig directe politieke macht heeft, kreeg de oppositielei der Sir De Villiers Graaff gelegen heid een motie van wantrouwen te gen de regering van premier John Vorster in te dienen. De Villiers ver weet de regering er niet in geslaagd te zijn „een blijvende vreedzame ge meenschap" op te bouwen. De leden van de regeringspartij, die een zeer grote meerderheid in het parlement heeft, moesten daar erg om lachen De motie van wantrouwen maakt geen enkele kans. Amerikaans blad: BOSTON (UPI) Door Syrië ge steunde leden Van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO en Is raëlische burgers voeren in Parijs geheime besprekingen, zo meldt het in Boston (VS) verschijnende blad „Herald American". Het contact zou in juli vorig jaar begonnen zijn in een particulier appartement, mët medeweten van Syrië. De geheime bijeenkomsten, aldus het blad. zouden de basis kunnen leggen voor directe Arabisch- Israëlisch onderhandelingen het ka der van de Geneefse conferentie over het Midden-Oosten. D (Reuter, UPI. AP) Bij de ongeregeldheden van de ipen dagen in Egypte zijn meer dan 2000 mensen opgepakt, r zouden zeker 65 mensen het leven hebben verloren, zo in verschillende Egyptische kranten gisteren gemeld. iiciële Egyptische persbureau iet Midden-Oosten) citeerde binnen het ministerie van Jandse zaken en zei dat het doden niet meer bedroeg dan lat er niet meer dan 630 men- Brresteerd waren. De kranten "?n verder dat er duizenden "Rnistische pamfletten bij de ranbtranten in Cairo en andere in beslag genomen waren. eur-generaal Ibrahim Al- bi deelde het semi-officiële sche dagblad Al Achram mee autoriteiten een onderzoek ïn naar het optreden van een ondse communistische orga- die „Egyptische communis- arbeiderspartij" zou heten. het ministerie van binnen zaken zou deze organisatie zijn geweest „Cairo plat te De organisatie zou het Pachter de rellen tegen de prijs- -gingen geweest zijn en hebben iet tot de grootscheepse beto- De organisatie zou betrek- i onderhouden met het marx- e nationale front in Zuid- i en het Volksfront voor de iing van Palestina. Dit ïont staat onder leiding van luise Habbasj, wijst de politiek ,te|e PLO als te gematigd af en ilufich zeer hard op tegenover de Egyptische politie de communistische arbei- eirtij van beide organisaties [n hebben ontvangen. (stand" lis de politie zijn drie studen- vier journalisten in verband ieze zaak gearresteerd. in beslag genomen pamfletten volgens de politie opgeroepen n „opstand tegen het bewind" rd de Egyptische president An- ladat veroordeeld wegens het ligen van het verdrag van Ischap en samenwerking met wjet-Unie. „Verbreking van de tkingen tussen Egypte en de t-Unie is een aspect van het nd tussen het verraderlijke ge- het wereldimperialisme". zo volgens de politie in een van fchriften. «nmunistische partij is steeds den geweest in Egypte. De burgers mogen de communistische ideologie individueel aanhangen, maar elke poging om dit te vertalen in actie tegen de gevestigde orde is volgens de wet strafbaar Het wet boek van strafrecht voorziet, zonder het communisme met name te noe men. in gevangenisstraffen tot tien jaar voor daden die gericht zijn op „overheersing door een sociale klas se van andere klassen of omverwer ping van de basis van het sociale en economische systeem van de staat." In januari 1975 werden ruim 300 echte of vermeende communisten gearresteerd na ongeregeldheden in Cairo door arbeiders die hoger loon en lagere levensmiddelenprijzen eisten. Intussen is de toestand in Cairo rus-( tig en is de avondklok verder ver-' zacht. Vandaag zal president Sadat in bijzondere vergadering bijeenko men met zijn hoogste militaire, eco nomische en politiek adviseurs om „alle aspecten van de situatie" te bespreken. De Israëlische oud-minister van de fensie, Mosje Dajan, heeft gisteren over de situatie in Egypte gezegd dat „Egypte zeer oprecht een eind wil maken aan de staat van oorlog en zich wil wijden aan de oplossing van zijn binnenlandse, problemen." President Jimmy Carter nam gisteren lachend plaats achter zijn glimmend bureau in de ovale kamer van het Witte Huis. De Amerikaanse pers heeit vrijwel unaniem positief gereageerd op zijn inaugurele rede. De ..Washington Post" beklemtoonde in een hoofdarti kel dat Carter het Amerikaanse volk geen ..nieuwe droom" heeft geschonken. Het blad vond het belangrijk dat de idealistische hartstocht en zelfverzekerdheid die men in verband brengt met de jaren zestig en het begin van de jaren zeventig, in Carters toespraak ontbraken. De ,,New York Times" constateerde dat de eerste presi dent uit het diepe zuiden sirtds honderd jaar een be scheiden begin heeft gekozen en afgezien heeft van de gedurfde retoriek die het begin van een nieuwe ambtsperiode pleegt te kenmerken en die bijgedragen heeft tot verval van de mythe rond het presidentschap. PRAAG, MOSKOU (Reuter. UPI, AP) Voor het eerst heeft een vooraanstaande Tsjechoslowaakse politicus zich uitgelaten over de groep Praagse dissidenten die ijvert voor meer mensenrech ten in hun land en dat in het „handvest 77" duidelijk heeft gemaakt. alisme brengt". Hajek meende ver der dat het nuttig zou zijn als ook de handtekening van Doebtsek onder het handvest komt te staan. „Hij is nog steeds een symbool. Zijn paam betekent de „Praagse lente" Spionage-dienst tegen piloten gebruikt? BONN(DPA.UPI) - In de Westduitse strijdkrachten is deining ontstaan over beschuldigingen dat de geheime dienst zou zijn gebruikt tegen bepaalde piloten. De contra-spionage-dienst zou volgens deze beschuldigingen geheime onderzoeken hebben in gesteld naar het gedrag van piloten die een hogere vluchtvergoe- ding hadden gevraagd. De zaak is aangezwengeld door de Christen-Democratische Unie, de partij die in West-Duitsland in de oppositie is. De betrokken piloten hadden om een hogere vergoeding gevraagd in verband met de onvei ligheid van de Starfighter. De CDU eiste gisteren een volledig onder- SALISBURY (Reuter. AP) - Het Rhodesische kabinet van de blanke leider Ian Smith zal dit weekeinde in speciale zitting bijeen komen om te praten over de nieuwe Britse voor stellen voor Rhodesië's toekomst Die voorstellen zijn gisteren aan de blanke Rhodesiërs voorgelegd door de Britse onderhandelaar Ivor Ri chard. Bijna drie uren hebben Smith en Richard gisteren met elkaar ge praat. Na afloop beschreef Richard de bijeenkomst als „vriendelijk". Dat is in scherpe tegenstelling met de vorige keer dat hij Smith ont moette. Richard kwam toen duide lijk geïriteerd bij de blanke leider vandaan. Smith zelf zei dat de besprekingen „nogal ingewikkeld" waren. Hoewel Richard geen bijzonderheden heeft los gelaten, wordt aangenomen dat hij Smith wil overhalen akkoord te gaan met gedeeltelijk nachtsover dracht aan een speciale Dritse com missaris. Deze Brit zou dan de ver antwoordelijkheid kunnen dragen voor de ontmanteling van het blanke regiem in Rhodesië. Verder zou er een nationale veiligheidsraad moe ten worden ingesteld om de orde in de overgangstijd te bewaren. Totnu- toe heeft Smith geëist dat de zorg voor gezag en orde voorlopig aan blanke ministers blijft toe vertrouwd. zoek. dat zou moeten worden uitge voerd door de Bondsdag, de Westduitse Tweede Kamer. Minister van defensie Georg Leber heeft de beschuldiging inmiddels als onjuist van de hand gewezen. Wel gaf hij toe dat de vroegere comman dant van de luchtmacht, Walter Kru- pinski de contra-spionagedienst wel eens had gevraagd om de handel en wandel van bepaalde piloten na te gaan. De dienst had dit verzoek afge wezen. Krupinski had de dienst be naderd zonder medeweten van de minister. Leber heeft overigens geen bezwaar tegen een parlementair onderzoek, zoals de CDU wil. „De beschuldi gingen zijn zo ernstig dat ik alleen maar kan wensen dat een parlemen taire commissie de hele zaak zal op helderen," aldus de minister gis teren. De nieuwe rel over de Westdüitse strijdkrachten komt op het moment dat de vorige nog niet eens is uitge woed. Vorig jaar november zag Le ber zich gedwongen de twee hoogste mensen van de luchtmacht. Walter Krupinski en diens vervanger Karl Heinz Franke te ontslaan. Zij had den zichzelf in opspraak gebracht door het optreden van Hans Rudel. de bekendste Duitse vlieger uit de Nazi-tijd, te verdedigen. Rudel. die ook na de oorlog zijn symphatie voor Adolf Hitlers ideeën niet ver borg. had deelgenomen aan een reü nie van' oud-vliegers op een luchtmachtbasis. De beide luchtmacht-generaals zeiden dat normaal te vinden, omdat het in West-Duitsland ook mogelijk was dat oud-communisten in het parle ment zaten. In het rumoer dat daar op ontstond ontsloeg minister Leber beide generaals, maar daarvoor is hij weer bekritiseerd door veel CDU-ers Alois Indra. voorzitter van het parle ment in Tsjechoslowakije heeft gis teren de ondertekenaars van het handvest beschuldigd van demago gie en hen verweten datgene wat ze nu naar voren brengen niet in de praktijk hebben gebracht toen zij aan de macht waren. De Tsjechische pers en andere media hebben de afgelopen dagen „verontwaardigde reacties" op het handvest verspreid, maar er was nog geen verklaring van een belangrijke politieke persoon- lijkheid. „Tegen hun staat onze ervaring uit de tijden die nog niet vergeten kun nen zijn. uit de tijden dat meer van deze heren de eerste viool speelden in ons politieke leven, toen zij de volledige controle uitoefenden op onze media en zichzelf naar voren schoven als woordvoerders van het Tsjechoslowaakse volk Respecteer den zij toen echt de democratische spelregels, waren zij tolerant tegeno ver hun tegenstanders, boden zij de mogelijkheid om vrijuit te spreken aan de personen die tegen hen wa ren? Zelfs de meest cynische en hy pocriete daden hebben hen geen pro blemen bezorgd. Het vereist een spe ciale mate van cynisme om anti socialistische en anti staatsactiviteiten te organiseren, om wetten te overtreden en zich op het zelfde moment te presenteren als haar bevoegde vertolkers en be schermers. Het doet denken aan het gezegde van de dief die roept „houdt de dief", aldus Indra. Ook Indra be weerde dat er financiële ondersteu ning voor de dissidenten uit het wes ten was geweest. Jiri Hajek Waarnemers in Wenen zeiden dat Indra duidelijk refereerde aan de kortstondige „Praagse lente" van 1968 toen hij sprak over de periode dat de aanhangers van het handvest 77 aan de macht waren Een van de leiders uit die tijd. minis ter van buitenlandse zaken Jiri Ha jek. die ook het handvest onderte kend heeft, zei gisteren dat het hui dige optreden van de Tsjechische overheid tegen het handvest werd ingegeven door de angst voor een herleving van de „Praagse lente". Hajek meent echter dat de „geschie denis zich niet herhaalt", maar hij verwachtte wel dat de thans ge volgde harde lijn tezijnertijd een evolutie zal ondergaan, die het com munisme in Tsjechoslowakije „aan past. menselijker maakt en dichter bij de grondbeginselen van het soci- „Doebtsek is echter tot nog toe door de autoriteiten zo geïsoleerd, dat het onmogelijk is met hem contact op te nemen. Wij weten dus niet hoe hij zal reageren", aldus Hajek NEW DELHI (Reuter) - De Indiase pacifistische leider Jaja Prakasj Na rajan. die furore maakte in de anti- corruptie-campagne tegen de India se regering van premier Indira Ghandhi. heeft zich gisteren opge steld achter het nieuwe gezamenlij ke front van de met- communistische partijen De oude leider, die tijdens de nood toestand gevangen heeft gezeten, komt vandaag in Delhi aan om met de leiders van de Janata (volks(par tij te praten over een gezamenlijke kandidatenlijst. Narajan geniet veel prestige bij de Indiase bevolking en is vaak vergeleken met de vroegere volksleider Mahatma Gandhi die zon grote rol gespeeld heeft in de Iniase onafhankelijkheidsstrijd De nieuwe partij heeft nog geen leider benoemd, maar waarnemers menen dat Moraij Desai, die enkele dagen geleden uit de gevangenis werd ontslagen een goede kans maakt. Hij is één van de aartsriva len van premier Gandhi. Meer nieuws over India staat op pag. 17 ROME Reuter) - In Italië heeft het i Huis van Afgevaardigen gisteren de zeer omstreden wet op de abortus goedgekeurd. De wet. waartegen het Vaticaan zich vfel heeft verzet werd aangenomen met 310 tegen 296 stemmen. In de Senaat moet nu nog over de wet gestemd worden. Vol gens de wet is abortus toegestaan als de vrouw daar om vraagt r James Dorsey ftnks het reeds verschijnen van verkiezingsadvertenties in Sraëlische pers wordt de verkiezingscampagne in Israël hamelijk nog binnenskamers gevoerd. Binnenskamers bete eigenlijk binnen de regerende Arbeiderspartij. De werkelij- rerkiezingsstrijd zal pas losbranden wanneer de Arbei- aartij haar lijsttrekker op het partijcongres volgende maand hd zal maken. Sen week maakte de Israë- minister van defensie Sjimon tijdens een vraaggesprek in Revisie-programma Moked be- dat hij zich als lijstaanvoerder fle Arbeiderspartij kandidaat Dver de kandidatuur van Peres al maandenlang gespeculeerd res deed»niets om deze geruch-. (gen te spreken. Hij rechtvaar zen politieke zet met zijn vrees irbeiderspartij in de komende nentsverkiezingen een zwaar s tegemoet zal gaan en daarom vernieuwing van de partijlei- nodig is. »n kritiek ■^rijd tussen Peres en premier )k Rabin concentreert zich amelijk op degenen die tot de ere Mapai-fractie van de Arbei- artij behoren. Niet voor niets *eres dat zijn opvattingen niet lie oud-premier Golda Meir af- i Peres benadrukte dat ver lig van Rabin geen kritiek op eleid van de premier inhoudt Idien meende hij dat de strijd i; eerste plaats op de verkie- jst nieuw leven in de partij zal het democratische karakter e partij onderstreept en nog «Jaat zien d^t beslissingen bin nen de jDartij „niet in de keuken" worden genomen, daarmee doelend op het beroemde „keukenkabinet" van Golda Meir. Bij sommigen binnen de partij is het besluit van Peres ondanks hun af keer van Rabin in slechte aarde ge vallen. Zij hebben emotionele be zwaren tegen het. de laan uitsturen van een zittende premier. Aanhan gers van Rabin maken van deze sen timenten handig gebruik. Zo ver klaarde de Israëlische minister van Onderwijs Aharon Jadlin: „Wij heb ben een premier en hij moet de ver kiezingslijst aanvoeren. Je kunt niet tegelijkertijd een interne verkie zingscampagne en een externe ver kiezingsstrijd voeren." Rabin zelf voegde hier tijdens een toespraak tot leden van de met de Mapai-fractie van de Arbeidersfrac tie verbonden kibboetsbeweging Ichud aan toe: „Het is onmogelijk voor iemand om mijn functie te ver vullen terwijl hij tegelijkertijd het hoofddoel van aanvallen van de kant van partijleden is. Geen enkele par tij of organisatie kan op deze manier te werk gaan." Met zijn toespraak hoopte Rabin te kunnen bewerkstelligen dat de Kib boetsbeweging zich tegen een ver kiezingsstrijd binnen de partij zou uitspreken. Het mocht niet baten. Na een driedaagse conferentie ont hielden de leden van het centraal comité van de beweging zich van uitspraken over de strijd tussen Ra bin en Peres. Verkiezingsuitslag Politieke waarnemers in Israël me nen dat de uitslag van de strijd tus sen Rabin en Peres bepalend zal zijn niet alleen voor het verloop van de verkiezingsstrijd maar ook voor de uitslag van de verkiezingen. De links zionistische Mapampartij die sinds 1968 een gemeenschappelijke verkie zingslijst heeft met de Arbeiderspar tij, heeft reeds laten weten dat het de samenwerking zal verbreken wan neer Peres tot lijstaanvoerder van de Arbeiderspartij wordt gekozen. Zonder Peres met naam te noemen aanvaardde de partijleiding van Ma- pam begin deze week een resolutie waarin wordt gesteld dat de Arbei derspartij een kandidaat voor het premierschap moet aanwijzen die het eens is met de eis van Mapam dat Israël zich uit in 1967 bezette gebieden moet terugtrekken en die niet naar een voortgezette Israë lische militaire aanwezigheid op de westelijke Jordaanoever streeft. Mapam stelde bovendien dat de Ar beiderspartij zich uitdrukkelijk voorstander moet tonen van te rugtrekking van de bezette westelij ke Jordaanoever in plaats van alleen van teruggave van de Hoogvlakte van Golan en van de Sinai, wil de samenwerking tussen de beide par tijen bij de komende parlementsver kiezingen worden voortgezet. Functionarissen van Mapam houden duidelijk met de mogelijkheid reke ning dat de partij de komende ver kiezingen met een eigen lijst zal in gaan. Het uitstel van een besluit hierover tot nadat de Arbeiderspar tij een duidelijke keuze tussen Peres en Rabin heeft gemaakt betekent momenteel een voortdurende onze kerheid op de linkervleugel. Binnen links wordt er gepoogd om een Vre- deslijkst op te stellen. Wie deze lijst zal moeten aanvoeren is in het ge heel nog niet duidelijk. Als mogelij ke kandidaten worden genomed Matti Peled. voorzitter van het Israë lische Comité voor een Palestijns- Israelische vrede, Meir Pa'il. parle mentslid voor de links zionistische Moked-partij en Ran Cohen, eve neens lid van Moked. Het verbreken van de samenwer king tussen Mapam en de Arbei derspartij zou betekenen dat er aan linkse kant naast de communis tische partij Rakach die in de ko mende verkiezingen zeker vooruit gang zal boeken en de vredesgroe pen een derde blok zal ontstaan. Of Mapam in dit geval een bondgen ootschap met de vredesgroepen zal aangaan valt op dit ogenblik nog niet te voorspellen. Behalve de dreigende breuk met Mapam wordt de Arbeiderspartij ook door de nieuwe centrumpartijen en met name door de Democra tische Beweging voor Verandering van Jigal Jadin geconfronteerd. Da gelijks verschijnen er in de Israë lische pers bekendmakingen van vooraanstaande persoonlijkheden die tot Jadins beweging zijn toege treden. Zo liet de Israëlische ambassadeur bij de Verenigde Naties Chaim Her zog. de verleden week afgetreden adviseur van Rabin voor Arabische aangelegenheden Sjlomo Toledano en de leider van de Sjnui-bewegtng Ammon Rubinstein hun samengaan met Jabin weten. Ook de Vrije Centrumpartij van Schmuel Tamir die vroeger deel uitmaakte van de rechtse Likoed het opgaan in Jadins nieuwe partij bekend. Politieke waarnemers betwijfelen echter of deze verschuivingen aan de politie ke oppervlakte daadwerkelijk een politieke aardverschuiving tijdens de verkiezingen teweeg zullen brengen. Hoe het ook mag zijn, voorstanders van Peres gebruiken Jadins momen tele succes als argument ten gunste van de kandidatuur van de minister van defensie Zo meende de Israë lische minister van transport Gad Jaacobi tijdens een gesprek deze week. dat met Rabin als lijsttrekker Jadin 20 van de 120 zetels in de Knesseth, het Israëlische parle ment. zal veroveren terwijl wanneer Peres als kandidaat voor het pre mierschap zal worden aangewezen Jadin slechts 10 zetels zal behalen. Corruptie Minister Peres keuvelt in het Israëlische parlement met een vertegenwoordiger van de uiterste rechter zijde, Likoedleider Begin. Tenslotte heeft de Arbeiderspartij in het algemeen en Rabin in het bijzonder veel schade geleden door het corruptieschandaal waarbij de oorspronkelijk door Rabin aange wezen nieuwe directeur van de centrale bank Aharon Jadlin be trokken bij en waarin wijlen de mi nister van hulsvesting Avraham Of fer's naam wordt genoemd. Politie ke waarnemers in Jeruzalem menen dat het aan het licht komen van deze zaken juist in de afgelopen maanden geen toeval is. Zij wijzen op het feit dat in de gelederen van de politie, die dit onderzoek zowel tegen Jadlin als Offer begon de Li koed een grote aanhang heeft. Beiden worden beschuldigd van cor ruptie toen zij directeur waren van verschillende bouwmaatschappijen. Jadlin stopte de hem toegeschoven bedragen schijnbaar in eigen zak, terwijl Offer ze aan de partijkas liet komen. Begin februari zal Jadlin terecht moeten staan. Politieke waarnemers vrezen dat hij tijdens zijn proc-r andere vooraanstaande leden van de Arbeiderspartij met corruptieschandalen in verbinding zal brengen De hoofdredacteur van de Israë lische krant Gerschon Schocken omschreef de situatie treffend toen hij stelde dat er een „groeiend verzet bestaat dat het establishment van het land in verval is" Dit verzet gekoppeld aan de veranderende kiespatronen in het land zal uitein delijk op het congres van de Arbei derspartij in het voordeel van Ra bins aartsrivaal Simon Peres kun nen werken

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7