fllsill£lll Nieuwe boeken I Sotheby Mak van Waay FAMILIEBERICHTEN Kamercommissie uit bezwaren tegen invoeren zomertijd Ledental D'66 sinds november verzesvoudigd Uitzetting Pools echtpaar opgeschort Bouw universiteit mogelijk eerder a Zeer belangrijke veiling n.'.wvi n.'.w.'i H.'.nv] H.'.wvi rmwn DOCENTEN DINSDAG 10 JANUARI 1977 TROUW/KWARTI kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Soli deo Gloria Bij deze willen wij u allen hartelijk danken voor de grote belangstelling van ons 50-jarig jubileum. Voor post. bloemen en ge schenken hartelijk dank. fam. N. Samson Vinkeveen In Jezus ontslapen onze lieve en zorgzame vrouw, moeder en oma Jantiena Nienhuis-Slagter op de leeftijd van 63 jaar. geliefde echtgenote van J. Nienhuis „In het huis mijns Vaders zijn vele wo ningen" Garrelsweer J. Nienhuis Hilly en Klaas UI rum Corry en Albert Hilde Leidschendam Ina en Hans Garrelsweer. 15 januari 1977 Trekweg 29 Geen bloemen De begrafenis zal D.V plaatsvinden woensdag 19 januari as om 14.00 uur op de Gem. Be graafplaats te Garrelsweer. Zij. die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden ver zocht orti 13.30 uur samen te komen in de zaal achter de Geref. Kerk. Stadsweg te Garrelsweer. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in voornoemde zaal. „Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn." jes 43 i b Op de leeftijd van 63 jaar is overleden onze geliefde Schoonzuster en Tante Jantiena Slagter geliefde echtgenote van Jacob Nienhuis. De Here trooste haar man en kinderen. Garrelsweer. 15 januari 1977. Loppersum: H. J. Nienhuis A. Nienhuis-Kok Stedum: M. W. Veldman-Nienhuis Den Haag: H. Nienhuis-Swieringa Neven en nichten. Met diep leedwezen geven wij U kennis van het overlijden van de heer Pieter Bos gemeente-secretaris van Monster Met grote toewijding en plichtsbetrachting heeft hij gedurende meer dan 26 jaren zijn beste krach ten aan onze gemeente gegeven Monster. 17 januari 1977. Het bestuur der gemeente Monster. G A Stolwijk, voorzitter. H Uitterhoeve. loco-secretaris. Met leedwezen geven wij U kennis van het overlij den van de heer Pieter Bos gemeente-secretaris van Monster Met vrel respect zullen wij aan hem blijven den ken. Hij was een humane chef die steeds voor ons klaar stond. Monster, 17 januari 1977. Personeel van secretarie en bedrijven der gemeente Monster. Na een geduldig gedragen lijden werd uit ons midden weggenomen onze lieve tante Jannetje van der Knijff op de leeftijd van 67 jaar. Nichten en neven Moerkapelle, 15 januari 1977 Wilde Venen 105 Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 8.15-8 45 uur in Huize Beth San De teraardebestelling is vastgesteld op donderdag 20 januari om 10.45 uur op de algemene be graafplaats Vooraf zal een rouwdienst plaatshebben in de aula van Huize Beth San welke aanvangt om 10.00 uur Ten gevolge van een ongeval is te Groningen op 14 januari 1977 overleden, onze direkteur Jan Brouwer in de leeftijd van 57 jaar De opvattingen die hij in zijn werk gestalte gaf. zullen ons. in dankbare herinnering aan zijn per soon. blijven stimuleren Bestuur en medewerkers van het Centrum voor Maatschappelijk Werk te Arnhem. Znpendaalseweg 57 Zacht en kalm is uit ons midden weggenomen. onze lieve man en vader Petrus Johannes Velders op de leeftijd van 66 jaar. N. Velders-Bukman Nelly en Leo Corry Alex en Tineke Henk en Susan Voorburg 14 januari 1977 Buitenruststraat 30 Liever geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in het Diakonessen- huis Voorburg. Fonteijnenburghlaan 5 te Voor burg. Bezoek dinsdag van 15.30-16.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 19 januari a.s. om 14 uur in de aula van de Oosterbe graafplaats aan de Rodelaan te Voorburg, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden. Vertrek vanaf huis om circa 13.30 uur. Na de teraardebestelling gelegenheid tot condole ren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Wat Gij, Heer! hebt goedgevonden Leer mij dat in mijn gemoed Onderworpen, goed te vinden. Als gewis'lijk wijs en goed. Leer mij in 't geloof begrijpen. Dat het beter is veel meer Zoo alleen Uw wil geschiede En de mijne niet, o Heer. Heden is van ons heengegaan, mijn innig geliefde Man en der kinderen zorgzame Vader Jouke Ernst Oosterling op de leeftijd van 47 jaar. M. Oosterling-Benink Anneke Paula Maaike Wassenaar, 15 januari 1977 Goudtstraat 22 De overledene is opgebaard in het Rouwcentrum Van der Luit, Deylerweg 127, Wassenaar. Bezoek aldaar dinsdagavond van 7-7.30 uur en woensdag middag van 4-4.30 uur. De rouwdienst is bepaald op donderdag 20 janua ri a.s. 11 uur in de Ned. Herv. Kerk. (Dorpskerk) te Wassenaar, waarna de begrafenis zal plaatsvin den op de begraafplaats aldaar. Heden nam God tot Zich. onze lieve moeder en oma Boukje van der Werf Weduwe van Comelis Koolstra, op de leeftijd van 82 jaar. P. Koolstra L. Koolstra-Kats M. Koolstra L. Koolstra-Damming C. van Leeuwen J. van Leeuwen-Koolstra klein-en achterkleinkinderen Heerde, 16 januari 1977 Bejaardencentrum „Brinkhoven" Correspondentie-adres: P. Koolstra, Meerstraat 234, Emmen. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden op donderdag 20 januari om 13.15 uur in het rouwcentrum, Eperweg 1 te Heerde, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de nieuwe be graafplaats. Meester Nijhoffstraat te Heerde. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het rouwcentrum. Op Zijn tijd nam God tot Zich onze zorgzame Vader. Groot- en Overgrootvader Jan Wagter weduwnaar van B. van Dijken, in de ouderdom van 83 jaar. Hummelo J. E. Wagter-Corbeek Jan en Janny. Els. Mattheüs. Henk en Willeke. Bouk, Leo Geert Dordrecht: M. J Wagter G. Wagter-Krijgsman Micheline, Machteld Bilthoven: A. C. Klaasse-Wagter A. Klaasse Peter en Marga, Boudy, Richard en achterkleinkinderen. Soest, 15 januari 1977 Correspondentie-adres: Ten Katelaan 1, Bilthoven. Woensdag 19 januari a.s. zal om 12.15 uur een rouwdienst worden gehouden in de Geref. Kerk, Arnhemsestraatweg te Rheden. waarna de teraar debestelling om ca. 13.00 uur plaatsvindt op de Bijzondere Begraafplaats te Ellecom. Gelegenheid tot afscheidnemen van de overlede ne dinsdag 18 januari a.s. van 15.30-16.30 uur in de aula van „De Lichtenberg" te Amersfoort. Zij die de overledene de laatste eer willen bewij zen worden verzocht om 11.45 uur aanwezig te zijn in één der zalen achter de Geref. Kerk te Rheden. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze Directeur, de Heer J. Schakel Wij gedenken met dankbaarheid de grote inzet en trouw waarmede hij gedurende ruim 29 jaar onze bank heeft gediend. De afscheidsdienst vindt plaats op donderdag 20 januari m de Gereformeerde Kerk te Giessenburg om 13.30 uur- Aankomst begraafplaats te Giessen-Oudekerk plm. 14.30 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de benedenzaal van „De Stigt" te Giessenburg. Geen bloemen. Liever geen bezoek aan huis. Giessenburg, 16 januari 1977. Bestuur en Raad van Toezicht van de Rabobank „Giessenburg". Met leedwezen geven wij kennis van het overlij den van onze gewaardeerde directeur, de heer J. Schakel Directie en personeel, Rabobank „Giessenburg". Giessenburg. 16 januari 1977 Van onze parlementsredactle DEN HAAG De Tweede Kamer commissie voor binnenlandse zaken heeft nog veel bezwaren tegen de plannen van de regering om nog deze zomer de zomertijd weer in te voeren. Unaniem keurt de commissie het af dat Nederland in Beneluxverband de zomertijd wil invoeren los van andere Westeuropese landen, met name los van Duitsland. Men ver wacht dan ook moeilijkheden in het intensieve grensverkeer met de bondsrepubliek. Wel is de commissie er evenals de regering blij mee, dat de vrije tijd van de mensen met de invoering van de zomertijd „uitgebreid" wordt en dat de recreatiemogelijkheden ver groot worden. Daartegenover vindt de commissie dat de regering er niet in is geslaagd de nadelen van de zomertijd, met name voor de agra rische sector en de vervoersbedrij ven, voldoende uit te spitten. Ook wil de commissie van de regering meer weten over het energiebespa rende effect van de zomertijd. ARNHEM Nadat het congres van D'66 op 6 november van het vorig Jaar Jan Terlouw als lijsttrekker aanwees, is het ledental van D'66 inmiddels verzesvoudigd. Het aan tal leden steeg van een kleine 800 toen tot 4800 thans. „Eenzelfde aan tal als uit de tijd toen we elf Kamer zetels hadden", aldus de heer J. Feenstra, voorzitter van D'66- afdeling Arnhem en omstreken gis teren op een persconferentie, waarin nieuwe activiteiten voor D'66 in Gel derland werden aangekondigd. Volgens landelijk penningmeester E. Maas zijn de meeste nieuwe leden overwegend geen oud-D'66-ers. Veel studenten en opvallend veel bejaar den melden zich aan als lid, zei hij. De laatste weken zijn in Gelderland zes nieuwe afdelingen opgericht. Zoals bekend stelde de heer Terlouw bij zijn benoeming tot lijsttrekker twee voorwaarden: er moesten 1666 nieuwe leden bijkomen en 66.000 Nederlanders zouden via een handtekening te kennen moeten ge ven dat D'66 aan de Kamerverkie zingen moet deelnemen. De heer Maas zei dat nu ruim 25.000 handte keningen zijn geteld, maar dat er nog ruim 15.000 „onder de mensen zijn". DEN HAAG/Eindhoven De uit zetting van het Poolse studenten echtpaar Thomaz en Lydla KI ar ec hi is opgeschort, nu de advocaat van het echtpaar gevraagd heeft de be slissing te herzien. Het echtpaar dat op 23 juli vorig jaar vanuit België ons land binnenkwam ging in Eindhoven wonen en vroeg asiel aan. Staatssecretaris Zeevalking be schikte eind vorig jaar afwijzend op het verzoek om asiel omdat er geen enkele vrees zou bestaan dat het echtpaar, dat Polen verlaten zou hebben omdat het aan een universi teit informatiemateriaal uit het Westen verspreid zou hebben, in Po len vervolgd zou worden. Volgens de vereniging voor vluchtelingen in Ne derland lopen Tholoas en Lydia kans in Polen veroordeeld te worden tot twee jaar gevangenisstraf. ,,De nieuwe psychotherapieën" door Robert A. Harper. Uitg. Bert Bakker te Amsterdam. 231 blz. Prijs 23,50. In „De nieuwe psychotherapieën" behandelt Harper uitsluitend de be handelingsmethoden, die in de laatste vijftien Jaar tot ontwikkeling zijn gekomen of die eerst nu op de voorgrond zijn getreden. Dit bete kent in feite dat de verschuiving van het gesprek tussen de therapeut en de individuele patiënt of cliënt in de richting van therapieën op het ge bied van gezin, groep, lichaam en gedragsverandering te boek is ge steld. Harper geeft van zestien the rapieën een korte uiteenzetting. ',,Carl Rogers over de man en zijn ideeën" door Richard Evans. Uitg. Bert Bakker te Amsterdam. 186 blz. Prijs 24,50. Dit boek is het achtste in een reeks, die is gebaseerd op dialogen met belangrijke psychologen. In dit deel heeft prof. Evans een gesprek met een van de belangrijkste grondleg gers van de persoonlijkheidstheorie: Carl Rogers. Behalve de dialoog be vat het boek ook een korte inleiding in het werk van Rogers, een verslag van een debat tussen Rogers en B. F. Skinner en een tweetal artikelen van Rogers zelf. AO-boekje nr 1647: Bejaarden wor den oudere medeburgers, door dra M. O. Schenk. Uitg. Stichting IVIO, Lelystad. 20 blz. 1.50. Bij uitgeverij Westfriesland te Hoom verscheen: Stephanie (deel 4 Het brandend verlangen) van M. Go- bineau. Prijs 29.90. Het portret van zeven zusjes, roman van Leni f (155 blz. - 15.901 Er bloeit f bloem op stenen bodem, roman i B. Davis (154 blz 17.90) SuftJ se. roman van Brian Burland r blz. 23.90). De psychologie van Jung, een i ding van C. S. Haal en V. J. Non Uitg Kooyker. Rotterdam. 1561 18.50. Fit blijven door de jaren heen, t M. Damiany. Uitg. Dekker Vaq Vegt, Nijmegen. 56 pagina's doelmatige oefeningen voor oil ren. Prijs 9.50. Kind van de zon, door J. v.d. Lan (psychiater) naar aanleiding vani Nederlandse speelfilm. U^IS Gottmer, Haarlem in samenwerktn met stichting Pandora, Amsterdika 62 Blz. - 10.— te Bij uitgeverij Boekerij te Baarn \r scheen de tv-editie van Edward lh( deel I Prins der harten en deel lijnt vredestichter. Geschreven door Butler, resp. 249 en 277 blz. Prijs deel 18.50. ii Bij uitgeverij Strengholt te Naar* r verschenen: Overval op Entefcei door W. Stevenson (22 blz. 7 de en King Kong, door E. Wallace enik< C. Cooper (174 blz. 6.50 h. -ht Van een verslaggever MAASTRICHT Het Llmbur Tweede-Kamerlid M. Koniie (PvdA) is optimistisch over een sjjd begin van de nieuwbouw voorida rijksuniversiteit Limburg. Volg«ek hem zal daarmee veel eerder wor* s begonnen dan pas in 1985, zoals len in Zuid-Limburg vrezen. D nings zei dit zaterdag in Maastric so JUWELEN, GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19. lel. 023-320431. Haarlem (bij de Ridderstraat). Bevorderd tot Heerlijkheid. Heden mocht ingaan in de vreugde van zijn Heer en Heiland onze vriend en medebroeder Gerrit Jan Flierman in de leeftijd van 61 jaar. Zijn getuigenis was: O blijde dag. toen ik de Heer verkoos tot koning van mijn hart. Om Hem te dienen altijd meer. die mij verlost van zonde en smart! Niets scheidt mij voortaan meer van Hem; Ik ben mijns Heren; Hij is mijn! Ik wil Hem volgen op Zijn stem; Hij zal mijn trouwe Herder zijn. Hij nam de last der schuld mij af, Hij leerde waken, bidden mij, Hij maakte mij verheugd en vrij! O. welk een vreugde die Hij gaf! Hij nam de last der schuld mij af. Dit zij tot troost voor zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen Fam. W. A. v.d. Meij Rijnsburg, 16 januari 1977 Bedroefd om haar heengaan, maar dankbaar dat wij haar zo lang bij ons mochten houden, delen wij u mede. dat heden in volle Vrede van ons heen is gegaan onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Margaretha Philippo weduwe van Pieter Reinier Douwes op de leeftijd van 92 jaar. Linköping (Zweden): T. E. A. Douwes E. K. H. S. Douwes-Sidenbladh 's-Gravenhage: M. G. M. P. van Lakerveld-Douwes Hamburg: M. H. Kraberger-Douwes K. C. R. Kraberger Klein- en achterkleinkinderen. Wassenaar, 15 januari 1977. „Sophieke Huis", van Zuylen van Nijeveltstraat 313, flat 410. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het „Sophieke Huis", van Zuylen van Nijevelt straat 313. De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 20 januari om 10.45 uur in de Gereformeerde Kerk, Zijllaan 4, Wassenaar, waarna de bijzetting in het familiegraf op „Oud Eik en Duinen", Laan van Eik en Duinen 38, 's-Gravenhage zal plaatshebben om ongeveer 12.30 uur. Vertrek van het „Sophieke Huis" om 10.15 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de rouwdienst en na afloop van de bijzetting. God heeft thuisgehaald mijn lieve Man en onze zorgzame Vader, Behuwdvader en Opa Harmen Schreuder in de ouderdom van 87 jaar. Psalm 68:10 Oude Berijming Geloofd zij God met diepst ontzag! Edam: G. J. Schreuder-Bij de Vaate Alkmaar: G. Schreuder Edam: S. Schreuder M. H. Schreuder-Seeleman Ina en Dirk Edam, 15 januari 1977 Oorgat 48 De overledene is in de Gereformeerde Kerk aan het Géoenland te Edam opgebaard. De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 19 januari a.s. omstreeks 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats te Edam, voorafge gaan door een rouwdienst in de Gereformeerde Kerk, welke om 14.00 uur begint. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestel ling in het jeugdgebouw van de kerk. Liever geen bezoek aan huis te H.'.W'.'l H.'.R'.'l CUW71 P7TTCV3 H.'.W'.'J FT7M71 1 H.'.R'.'j FTTO71 ET7M n KUNSTVEILINGEN CT Managing director J. P. Glerum, Rokin 102, Amsterdam, g Tel. 020 24 6215/24 62 16/24 31 88. B Tc houden op dinsdag 25 januari en volgende dagen. E2 Geveild zullen worden: Een grote collectie schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafiek. Chinees en Japans porselein en aardewerk. Delfts aardewerk. Europees porselein en aardewerk, glas en H kristal, tin, brons, koper, ijzer, ethnografica, tapijten, meubelen en zilver. B Kijkdagen: vrijdag 21 januari, zaterdag 22 januari en zondag 23 januari 1977 dagelijks van 10.00 tot 16.00 uur in het gebouw Rokin 102 te Amsterdam. F3 De geïllustreerde catalogus is 4 f 10,- verkrijgbaar ten kantore of wordt u toegezonden na overmaking B van dit bedrag op Postgiro 27179 onder vermelding van cat. 270. LU International office :C.B"« Bentinck van Schoonheten-Kohlinger, Rokin 98, Amsterdam, tel. 020-22 54 91 H.'.RVJ H.'.W.'I H.'.W.'l HMV.'I „Ik weet aan wien ik mij vertrouwe" Tot onze diepe droefheid heeft de Heere op 3 januari tot Zich genomen onze lieve Broer en Zwager Willem Verhoeff in de leeftijd van 56 jaar Echtgenoot van A. Vreugdenhil Oshawa (Canada) T. Verhoeff-Verhoeff L. N. Verhoeff Dordrecht G Ueberfeldt-Verhoeff P. H. Ueberfeldt Bowmanville (Canada) J. Vandenberg-Verhoeff G. Vandenberg Berkel (Z.H.) S. Verhoeff A. Verhoeff-Hoogendam Toronto (Canada) A. Verhoeff L. Verhoeff-Lagerwerf Amsterdam L. Vermeer-Verhoeff B. Vermeer De begrafenis heeft op 7 januari te Ermelo plaats gehad. Enige en algemene kennisgeving. Het heeft God behaagd tot Zich te nemen onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Anna Catharina Boer-Rookhuizen weduwe van Comelis van Winssen eerder gehuwd geweest met Willem Petrus Felderhof op bijna 98 jarige leeftijd. „De liefdevolle verpleging in „Naarder- heem" vervult ons met grote dankbaar heid. Bussum: J R. A Felderhof P. J. Felderhof-Mulder Hilversum: H. H. Felderhof M. Felderhof-Vaz Dias Assen: M. G. Felderhof-Kan Kleinkinderen en achterklein kinderen Naarden, 16 januari 1977 Correspondentie-adres: J. R. A. Felderhof, Irisstraat 2, Bussum. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van De Jager, Brinklaan 132 te Bussum. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 19 januari a.s. 's middags om 3 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Nw Hilversumseweg te Bussum. CHRISTELIJKE SCHOLEN GEMEENSCHAP RIJSWIJK Volmerlssn 2 Rijswijk vraagt voor zo spoedig mogeli|k GODSDIENST i sres GESCHIEDENIS 16 uren, ie. 2e et 3e graad ECONOMIE 4 uran ie graad. Sollicitanten kunnen zich voor informatie en sollici tatie richten tot de directeur Drs J. Kleisen. tel. overdag 070-99 95 27 en 's avonds 070-98.43.82 Aan al onze vrienden en kennissen delen mede, dat onze Broer, Zwager en Oom, Mettinus Heerema, is heengegaan. Wij zullen hem erg missen, maar hopen hem eens weer te zien. Almelo: A. v.d. Kooij-Heerema. Dordrecht: J. Heerema, C. Heerema-Wits. Amsterdam: B. Heerema. Calgary: J. Heerema, A. Heerema-Valstar. Ml osl jn Vught: M. Goettsch-Heerema, H. B. Goettsch. Groningen: M. Thie-Heerema, Neven en nichten. Groningen, 15 januari 1977. Daar het ons niet mogelijk bleek allen, die ons lkk deelneming betuigden na het overlijden van onze ge de zwager, oom en huisgenoot BARTHOLOMEUS JACOBUS VAN DER KOLK afzonderlijk te bereiken, zeggen wij U langs deze voor uw betoonde belangstelling hartelijk dank uit aller naam A. A. de Boer Amsterdam, januari 1977 Bernissestraat 61 huis kei OK.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8