Schaefer krijgt het druk met strijd voor betere woningen dichtbij f ammentaar |ok terug Kamermeerderheid lijkt in grote lijnen achter staatssecretaris te staan heringa biedt !DA-blad aan ikomensgrenzen kinderbijslag omhoog Kameragenda Aangenamer wachten in Tweede Kamer Vrouwen in opstand maagpijn berlin oudbakken bedankt het weer door hans de jong 1 Kouderecord weerrapporten j SDAG 18 JANUARI 1977 BINNENLAND TROUW/KWARTETS zeer welvarende en in techno- sch opzicht zeer ver ontwikkel- amenleving hoeft nog geen zeer ;haafde samenleving te zijn. Dat e trieste les die we mogen trek- uit de vertoning, die de afgelo- maanden in de Amerikaanse |t Utah is opgevoerd en die giste- haar finale bereikte met de :utie van een 36-jarige misluk- gaat niet aan deze toepassing geweld door de bevoegde over- I goed te praten met de opmer- I dat de man er zelf om had raagd en daar dan mooie filoso- ïe beschouwingen aan vast te pen over het recht om een eind naken aan het eigen leven. Het kte feit is dat de staat Utah eren een ontoerekeningsvatbare heeft gedood onder het motto, de wet moet worden toegepast, wet, die zoiets vereist deugt en een samenleving, die zulke ten laat voortbestaan al Amerikaanse samenleving, die jrat op gaat door haar econo- :he en technische ontwikkeling voorbeeld te kunnen zijn voor rest van de wereld, heeft blijk even van een onderontwikkeld mbesef door de executie van, nore niet te voorkomen. gebeurtenis in Utah is des te ;ischer omdat zij de terugkeer keert naar standpunten, die ja- geleden al overwonnen leken in Verenigde Staten. De afgelopen en jaren zijn er geen doodvon- en meer uitgevoerd. Vier jaar :den bekrachtigde het hoogste echtelijke college in Amerika e ontwikkeling met de uitspraak de doodstraf in wezen een on- nselijke en ontoelaatbaar wrede ctie was. helaas bleek deze beharti- iswaardige opvatting van wijze hters niet aan te sluiten op het van de geestelijke ontwikkeling een groot deel van de Amerika- Daardoor ontstond er een ichtige beweging voor herinvoe- i van de doodstraf en deze stro- ïg heeft dan nu gezegevierd. De k is in Amerika weer vele jaren üg gezet. it gaat ook niet aan het doden van Jmore te vergoelijken met verwij- naar misstanden in andere lan- Juist om de VS in zoveel lichten wel als voorbeeld kunnen hen voor de rest van de wereld is herinvoering van de doodstraf laar zo'n teleurstellende ervaring, ist in een natie, wier vertegen- ordigers zo graag praten over ireel leiderschap doet zo'n bewijs geestelijke onvolwassenheid zo irijnend aan. Laten we daarom )en dat de enorme publiciteit die geval-Gilmore heeft begeleid, in Verenigde Staten zal leiden tot i nieuwe beweging, die krachtig ïoeg zal zijn de doodstraf voor- :d uit het strafrecht te krijgen. jn onze parlementsredactie IN HAAG Oud-minister van lerwijs prof. dr. G. H. Veringa ift gisteren aan minister De Gaay ,man het eerste exemplaar van lt nieuwe blad voor CDA- hieente- en provinciebestuurders (estuursforum" aangeboden. De rschijning van het blad betekent lens het einde van de afzonderlij- bladen „Gemeente en Gewest" P), „De Magistratuur" (AR) en meentebeleid" (CHU). diegenen die menen dat de. jristelijke levensovertuiging ook de politieke organisatie tot tdrukking moet worden gebracht, (uwer samenwerken, moet dat ook >r de persorganen gevolgen heb- Een bundeling van krachten loeft niet te betekenen dat men eigene verliest. Wel kan het de ieenschappelijke overtuiging ker uitdragen", aldus de be- idsman, die verder hoopte dat uit blad duidelijk zal blijken dat het CDA-blad is. nieuwe blad zal net als de drie maandelijks verschijnen, •rzitter van de redactiecommis- is mr. C. A. Bos, burgemeester n Katwijk en oud-lid van de reede Kamer voor de CHU. Het ld begint met een lezerskring van geveer vijfduizend, voor het me- ideel bestaand uit praktisch alle neente- en provincie-bestuurders ook de meeste Kamerleden van drie CDA-partijen. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Staatssecreta ris Schaefer (stadsvernieu wing) krijgt het deze week in de Tweede Kamer uitzonderlijk druk. Hij moet namelijk een regen van wijzigingsvoorstel len verwerken, die Kamerleden uit praktisch alle fracties wil len indienen op zijn wets ontwerp dat de gemeenten meer bevoegdheid geeft huisei genaren te dwingen slechte wo ningen op een beter peil te brengen. Deze week debatteert de Tweede Kamer over dat wetsontwerp, dat naar het er nu uitziet overigens wel in gro te lijnen door de Tweede Ka mer zal worden geaccepteerd. Het merendeel van de wijzi gingsvoorstellen betreft bijschavingen en verbeterin gen op detailpunten van de ontwikkelde wet. Echt princi piële wijzigingsvoorstellen ko men alleen van de kant van de 'VVD, die pas voor het wets ontwerp, wil stemmen alstdie aanzienlijke veranderingen die zij voorstellen inderdaad door de Kamer worden overgeno men. De meeste van die voor Schaefer moeilijk liggende WD-voorstellen zullen echter naar het zich laat aanzien niet door een kamermeerderheid worden gesteund. Nieuw hoofdstuk Volgens de huidige woningwet kun nen gemeenten woningeigenaren al leen dwingen om hun huizen op te knappen als de bouwtechnische( sta!at zodanig is dat de omgeving gevaar loopt. Schaefer wil aan die, wet een nieuw hoofdstuk toevoegen, waardoor de gemeenten ook eigena ren kunnen voorschrijven hun wo ningen te verbeteren omdat het woongerief niet meer aan de huidige kwaliteitseisen voldoet. Punten waa rop de gemeente volgens het ont werp dwingend kan optreden zijn: verbetering van de indeling van de woning, het bouwen van een toilet en een doucheruimte, het maken van een moderne keuken, van een centrale verwarming en van een bergruimte buiten het huis. Gemeenten kunnen met dit instru ment bij hun moeizame pogingen verpauperde binnensteden te ver nieuwen een stuk beter uit de voeten dan nu. Tegenover de plicht van de eigenaren staat in het wetsontwerp ook de plicht voor de huurders- bewoners om de verbeteringen te laten aanbrengen, en daarvoor ook zo nodig tijdelijk te verhuizen. Die' „gedoogplicht" bestaat echter alleen voor het aanbrengen van toilet, dou che of keuken. VVD-woordvoerder en Kamerlid De Beer vindt het niet terecht dat in het wetsontwerp de eigenaren een inves- teringsdwang wordt opgelegd. Hij wil daarom een bepaling aan de wet toevoegen waardoor de eigenaren ook na een gemeentelijke aanschrij ving him woning aan de gemeente kunnen verkopen. De gemeente zou dan tot die koop zijn verplicht. Ver der wil De Beer de eigenaren, die zelf hun woning bewonen, uitsluiten. „De betutteling ten top als die men sen in hun eigen huis een bepaald woonniveau opgedrongen krijgen", vindt De Beer. De PvdA overweegt de begrenzing van de gevallen waarin een huurder vernieuwingswerk in zijn huis moet gedogen nog nader in heldere crite ria te vatten. Het CDA denkt aan aanvullende bepalingen die een goed overleg tussen de gemeentebesturen en de huiseigenaren en huurders waarborgen. Tegelijk met dit ontwerp wordt ook een wetsontwerp behandeld dat de huurvaststelling regelt na de ver plichte verbetering, die overigens door het rijk gesubsidieerd wordt. De huurverhoging mag in de regel 2,5 tot 3 procent van het in de ver nieuwing geïnvesteerde bedrag om vatten. Woonwagenwet Als donderdag de woonwagenwet gewijzigd wordt, zoals minister Van Doorn van CRM dat wil (en dat ziet er wel naar uit, omdat praktisch alle Kamerfracties het met hem eens zijn) wordt ieder gemeentebestuur weer verplicht een woonwagenkamp1 op zijn grondgebied te onder houden. Wanneer gemeenten toch nog een gemeenschappelijk regionaal kamp willen, mag dat, doch alleen na toe- in een verslaggever jjlN HAAG Zelfstandigen, die in ?6 een inkomen hadden van min- dan 18.100 gulden, kunnen over k7 aanspraak maken op kinder- Jslag voor het eerste en tweede bd. Indien het inkomen lag tussen 118.100 en 18.800 gulden kan aan raak worden gemaakt op kinder- |slag voor het tweede kind. Dit (eft staatssecretaris Mertens van ciale zaken bepaald. De grens is pr beide bedragen verhoogd met, tweeduizend gulden vergeleken bij 1976. In het algemeen hebben zelfstandi gen recht op kinderbijslag vanaf het derde kind. Voor kleine zelfstandi gen met een inkomen, lager dan het minimumloon bestaat de mogelijk heid op kinderbijslag, ook voor het eerste en tweede kind. De nieuwe inkomensgrenzen voor de kinder bijslag zijn wederom gekoppeld aan de ontwikkeling van het minimum loon. Staastssecretaris Schaefer met een voor hem karakteristiek ge schrift in de hand, namelijk over de vernieuwing van woningen. Deze foto dateert uit 1973. stemming van Provinciale Staten. Wanneer het gemeenten uit ver schillende provincies betreft, moet die toestemming komen van het mi nisterie van CRM. Geen toestem ming wordt gegeven wanneer het kamp te groot dreigt te worden of te ver van de bebouwde kom is gelegen. Met de wetswijziging zet minister Van Doorn extra kracht achter zijn beleid dat erop gericht is kleine woonwagenkampen dicht bij de be bouwde kom te creëren. Een beleid overigens dat volstrekt het tegeno vergestelde is van de voorgangers van de minister, die de woonwagen bewoners juist wilden concentreren in grote regionale kampen. Reeds met de behandeling van de regeringsnota woonwagenbeleid liet de Kamer merken achter het beleid van de minister te staan. Met de minister vond de Kamer dat het welzijn van de woonwagenbewoners niet gediend is met grote overbe volkte kampen. De moeilijkheid is echter, dat de gemeenten, blij dat ze van de woon wagenbewoners en alle bijkomende problemen zoals grote kosten uit de bijstandspot al waren, nauwe lijks bereid blijken mee te werken aan het nieuwe regeringsbeleid. Met de voorgenomen wetswijziging wor den de gemeentebestuurders daar toe nu gedwongen. Fraude De Tweede Kamer maakt de ko mende weken verder de behande ling van de rijksbegroting 1977 af. Enkele ministeries zijn nog niet aan bod geweest. Deze week komt het ministerie van financiën (minister Duisenberg en de staatssecretaris sen De Goede en Van Rooijen) aan de beurt. Daarbij komt onder meer de belastingfraude aan de orde. Minister Duisenberg maakte enkele jaren geleden furore met zijn aan pak van „zwart geld" in grote beste dingen zoals plezierboten. Ook an dere bestedingen komen geleidelijk aan bod voor onderzoek naar fiscale fraudes. Resultaten zijn er door het ministerie tot nu toe niet erg veel gemeld. Maar waarschijnlijk weten we aan het eind van het Kamerde bat wat meer. Ook de internationale geldzaken krijgen veel aandacht van de Ka merleden die meedoen aan het de bat over „financiën". De Internatio nale handel en ook de Europese landbouw gaan gebukt onder schommelingen in de koersen van de verschillende munten (gulden, mark, franc, dollar, lire, pond). Die schommelingen zijn eigen uitvloei sels van verschillen in economische kracht van de landen, en die ver schillen zijn mede gevolg van het financieel en economisch beleid van de regeringen. De Kamerleden zul len daarom aandringen op verbete ring van dat beleid, en vooral op meer eenheid daarin tussen met na me de EG-landen. Het volgende vraagstuk is dan al meteen de controle op zo'n gemeenschappelijk beleid van de EG of van nog andere organisaties waarin landen samen werken, zoals Wereldbank, interna tionale monetaire fondsen. Dinsdag De Tweede Kamer be gint vandaag met de behandeling van de begroting van Financiën. Vervolgens komt de begroting van Antilliaanse Zaken aan de orde. Woensdag en donderdag: De Kamer handelt de beide onderwerpen af, alsmede een tweetal wetsontwerpen verband houdend met de verbete ring van huurwoningen en een wet sontwerp tot wijziging van de woon wagenwet. Eerste Kamer: Deze behandelt van daag de begroting van Verkeer en Waterstaat. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer is het nieuwe jaar goed begonnen. Eindelijk is er voor mensen die de Kamerdebatten willen bijwonen een redelijke wachtruimte be schikbaar. Kamervoorzitter Von deling verricht vanmiddag de ope ning. De nieuwe wachtkamer (op Binnenhof 2a) met zijn twintig zitplaatsen, vier tv-monitoren waa rop het gebeuren in de vergader zaal te volgen is, koffieautomaten en een boekhandeltje van de Staatsdrukkerij, betekent wel een hele verbetering met de situatie van vroeger. Toen vormden zich voor en tijdens belangrijke debat ten een lange rij belangstellenden, die, wat voor weer het ook was, buiten moest wachten totdat de vergadering begon of tot er op de tribune weer wat ruimte vrij was gekomen. De mensen van wie poli tici toch direct afhankelijk zijn, de kiezers, werden eigenlijk met wei nig égards behandeld totdat Ka mervoorzitter Vondeling, daarop gewezen door de parlèmentalre pers, eens ging uitzoeken of dat niet anders kon. Het bleek anders te kunnen. Dat is kennelijk niet het geval aan de overzijde van het Binnenhofs in de Eerste Kamer. De senatoren, gekozen door provinciale staten, staan wat verder van de kiezer af en voelen kennelijk minder aan drang het de kiezers in eigen huis wat aangenamer te maken. De si tuatie in de Eerste Kamer is feite lijk nog erger dan in de Tweede. Kamer het geval was. Niet alleen moeten belangstellenden door gaans buiten wachten als op de tribune geen plaats is, maar als zij dan eindelijk op die tribune arri veren zullen zij tot hun schrik mer ken (dat er voor hen uitsluitend staanplaatsen beschikbaar zijn. Voor de pers is er op dezelfde tribu ne wel zitruimte en aan de andere kant van de vergaderzaal is er voor ambtenaren en genodigden zelfs een zeer ruime zittribune aan wezig, maar daar kan het publiek geen gebruik van maken, ook niet als er van ambtelijke zijde geen belangstelling voor die zitplaatsen is. Ambtenaren mogen niet staan, het publiek mag niet zitten, daar komt het in de Senaat zo'n beetje op neer. Het gebeurde een griffier uit de Tweede Kamer zelfs eens dat hij, staande op de publieke tribune in de Senaat door de Eerste Ka mervoorzitter vriendelijk verzocht werd naar de zit-tribune te gaan omdat het voor een griffier toch niet passend was om de vergade ring staande te volgen. Een achnterhaalde toestand die, zo zal men denken, met het goede voor beeld van de Tweede Kamer voor ogen door de Senaat snel verhol pen gaat worden. Het blijkt echter dat de Eerste Kamer geen enkel plan in die richting heeft want, zo zegt men daar zonder meer, er is geen ruimte voor om de faciliteiten voor de bezoekers uit te breiden. Al eeuwen lang komen Indiaanse vrouwen in de binnenlanden van Brazilië in opstand tegen de over macht van de man. Ook op het ogenblik staken deze vrouwen af en toe, nemen dan de pijl en boog ter hand, zetten een gevederde hoofdtooi op en nemen de rol van de mannen in het dorp over. Na dat ze de andere sekse van het dorpsplein verdreven hebben, gaan de vrouwen zich als man nen gedragen, nodigen vrouwen van andere stammen uit, houden worstelwedstrijden en binden in sommige gevallen de strijd met hun mannen aan. Deze Indiaanse vrouwen, die leven aan de Xingu- rivier diep in het Braziliaanse Amazonegebied, vertonen dit fe ministische gedrag helaas alleen maar op de momenten dat de mannelijke overmacht hun iets te veel is geworden. Al in dezestien- de eeuw werd gerept van oor logszuchtige vrouwen in de bin nenlanden van Brazilië. Friar Gaspar de Caravajal schreef in zijn kronieken over Amazones, genoemd naar hun bekende Griekse voorgangsters, die een ceremonie hielden die deed den ken aan de huidige stamge- woonten. Volgens sommige antropologen helpt de Iamurimaca de naam van het ritueel de mannen om hun status quo te handhaven. Het is slechts een uitlaatklep voor de onlustgevoelens van de vrouw. De Iamurimaca is een collectieve rebellie tegen de vernederingen, de uitsluiting en de minachting die de vrouwen gewoonlijk moe ten ondergaan. De ceremonie duurt vaak langer dan een week. De Indiaansen hanteren dan de wapens en de werktuigen die ge woonlijk alleen door hun manne- broeders gebruikt worden en die zij in andere perioden zelfs niet aan zouden raken. De mannen beschilderen zich in allerlei felle kleuren in een poging hun aan trekkingskracht enigszins op te vijzelen. Zij zorgen er wel voor dat de vrouwen hun niet te na komen. Antropologen beweren dat de oorsprong van het ritueel terug te vinden is in een vroegere gebeur tenis bij de zogenaamdde Kamai- urastam, toen het mannelijke deel van de stam enkele maan den uit het dorp weggebleven was. De vrouwen zonnen op wraak en besloten het dorp voor goed te verlaten. Bi) de terugkeer van de mannen weigerden ze elk seksueel contact en verdwenen ze getooid met de mooiste versierin gen en voorzien van pijl en boog het oerwoud in. Volgens de over levering dolen deze „feministen van het eerste uur" nog steeds zingend in de ondoordringbare wouden rond. Een 35-jarige Joegoslaaf meldde zich afgelopen weekeinde met maagkrampen in het militair ziekenhuis te Split. De man had ,,Iets verkeerds" gegeten, zo bleek. Hij had een potlood ingeslikt, die „ergens" was blijven steken. De chirurg van het ziekenhuis besloot tot een operatieve ingreep en was enigszins verwonderd, toen hij zag wat er uit de maag te voorschijn kwam. Het potlood was in de maag van de Joegoslaaf gestuit op een hoeveelheid oud ijzer met een totaal gewicht van 1,3 kilo. De patiënt bleek in de laatste zes maanden zo'n 46 lepels, een stuk of dertig spijkers, 4 messen en 4 sleutels, wat schrijfgerei, kettingen en gereedschap ingeslikt te hebben. De „Berlin", het schip dat in het begin van deze eeuw voor de Noorderpier bij Hoek van Holland (Verging, was een passagiersschip van de Holland-Amerika Lijn, schreef mevrouw ds. JoUes vrij dag in deze hoek. Volgens een lezer die zich die gebeurtenis ook nog als de dag van gisteren herin nert, klopt dat niet. Het moet een schip geweest zijn van een Engel se maatschappij, zegt hij, dat op de lijn Hoek van Holland- Harwich voer. Hoe die maat schappij heette wil hem niet te binnen schieten, maar wel dat de firma propaganda voerde met een plaat, waarop een een grote zee mansfiguur centraal stond met uitgestrekte handen: in de ene hand zag je Holland, in de andere Engeland. Trouwens, zegt hij, als het een Nederlandse boot geweest was, had ie wel „Berlijn" geheten en niet „Berlin". Je zou het niet zeggen als je ze, smakelijk' gebraden, eet, maar champignons zijn al bijna drie eeuwen oud. Viva weet dat ze al aan het eind van de zeventiende eeuw in Parijs gekweekt werden, waar wij overigens niet aan kun nen tippen: een paar jaar geleden pas is in ons land de champignon-, teelt in het groot aangepakt. De manier waarop een Parijze- naar zijn dankbaarheid meende te moeten uitdrukken tegenover politieagenten die hem hadden geholpen met zijn auto, heeft hem en nog drie anderen een boete van zo'n 2500 opgeleverd. De Parij- zenaar was in het plaatsje Bar-le- duc met zijn auto blijven steken. Een paar politiemannen hielpen hem duwen en dat werkte. Geld mocht hij hun natuurlijk niet ge ven, maar wel had de automobi list een boek in zijn wagen, dat hij de helpers ter hand stelde. Die schrokken niet weinig van het ca deau, dat weliswaar uit de lichtstad afkomstig was, maar niettemin de titel „sex in het zwart" droeg. En ook de rechter die het geschenk op zijn beurt kreeg, vond het hoogst zedekwet- send. Hij beboette daarom niet alleen de gulle gever, maar ook de schrijver, uitgever en fotograaf met elk 2500. 11 11 Terwijl in de hogere niveaus boven West-Europa de zach tere oceanische stromingen veld winnen (maar daarover straks meer) wil ik het van- 'daag even met u hebben over het summum van kou in ons land. Dit naar aanleiding van een artikeltje over het weer kundig verschuiven van de seizoenen ten opzichte van de astronomische jaargetij den, dat binnenkort in het blad „Tam Tam" van het We- reldnatuurfonds van mijn hand zal verschijnen. De Ger manen vierden rond het zon- newendepunt 21 december een vrolijk Joelfeest. Maar op het moment dat ze zich het gerstebier best lieten sma ken, moest vaak de grootste kou nog komen. Het gezegde „Als de daagjes lengen, de nachtjes strengen" bleek maar al te waar. De gemiddeld koudste maand is dan ook niet de cember maar januari. De re- cordlaagste kwikstand in Ne derland is ook in die maand gemeten, namelijk -27.4 graad celsius op de 27ste Ja nuari 1942. Toevallig heeft collega Pieter Bos in zijn ru briek „Even apart" van het dagblad Tubantia een paar aardige bijzonderheden over het historische gebeuren waarvan ik graag iets over neem. De man, die de laagste temperatuur van Nederland boekstaafde is de heer J. H. Langendijk, oud-schoolhoofd te Winterswijk en in zijn vrije tijd al meer dan 35 jaar waar nemer voor het KNMI. Zo'n extreem lage temperatuur van exact -27.4 graad celsius was voor hem wel een beleve nis. Hij herinnert zich hoe het vel van zijn vingers vastvroor aan het ijzeren staafje van de thermometer. Dat uitgere kend Winterswijk dat record binnenhaalde, houdt ver band met de meest continen tale positie van het station. Het landklimaat wordt het dichtst benaderd. Bovendien ligt de post zo, dat hij niet of nauwelijks door stads- in vloeden en dergelijke wordt beïnvloed. Op 1 april stopt de heer Langendijk met waarnemen: hij wordt dan 65. En dan nog iets over de ver warming in de hogere atmos feer. Liever dan naar de grondkaarten met alom ho- gedruk te kijken, neem ik u even mee naar de hogere ni- veau's. Daar maakt een westzuidwestelijke stroming (tempo op 12.000 meter hoog te boven de Scilly-eilanden 120 tot 130 kilometer per uur) voortgang in de richting van Oost-Engeland en het conti nent. Daarmee wordt de weg geëffend voor storingen. Een ervan die via de Golf van Biskaje óp Noordwest- Frankrijk aankoerst, bracht in Cork (Zuid-Ierland) giste ren overdag 14 millimeter re gen en de sneeuwlaag slonk er van 4 tot 0,5 centimeter. Valentie in Zuidwest-Ierland registreerde een windstoot uit oostzuldoost kracht 10 (volle storm). Hier een overzicht van de sterke verwarming op een ni veau van circa 5 kilometer. Het eerste getal is dat van gistermiddag, tussen haakjes van zondagmiddag. Sclily- eilanden —18 (—21) toene ming +3 graden. Shetlands —32 (—27), winst +5, Ierse Zee —21 (—29), winst +8 gra den, Hebriden -33 (—23), winst 10 graden en Hemsby, Zuidoost-Engeland, —36 gra den (—21), winst+15 gra den celsius. Geen wonder dat er in de verdere vooruitzich ten van de weerdlensten in Nederland en België alweer gesproken wordt van regen. Wintersport In de Ardennen ligt flink wat sneeuw: St. Hubert geeft een hoogte van 44 centimeter op. In het noordelijke Alpenge bied is lang aanhoudende sneeuw gevallen, plaatselijk in aanzienlijke hoeveelhe den. Het sneeuwdek groeide hogerop in de bergen aan met een halve meter, in de dalen was er een toeneming van 10 tot 20 centimeter. Op alle bergnlveau's is de tempera tuur onder nul en de sneeuw is er overwegend poe dersneeuw. Plaatselijk doen zich verstuivingen voor door de krachtige noordwesten wind. De bergen zijn nu nog toenemende hogedruk- lnvloed neemt de kans op opklaringen sterk toe en wordt de sneeuwval ziender ogen minder. Amsterdam licht bew 5 0 De Bilt onbewolkt 6 0 Doelen onbewolkt 4 0 Eelde mist 4 0 Eindhoven Den Helder half bew 6 0 Luchth Rtd. 6 0.4 Twente 2 0 VUnslngen onbewolkt 4 0 Zd Limburg geheel bew. 2 0 Aberdeen geheel bew. 0 0 Athene weerlicht 13 0 Barcelona e 0 Berlijn geheel bew. i 0,5 Bordeaux 6 0 Frankfort geheel bew. 3- 0 OcnCve 2 0 Helsinki -8 0 InnsbrQck 0 2 Kopenhagen zwaar bew I 0 Lissabon geheel bew. 16 0 Locurno 6 0 Londen 5 0 Madrid 11 0 Malaga geheel bew. 16 0 Mullorca 13 0 München sneeuw -0 3 Nice 12 0 Oslo geheel bew. -3 0.4 Parijs licht bew 5 0 Rome 10 0 Stockholm motregen -0 0.1 Wenen 0 ZQrich 0 Istanboel 8 11 Lus Palmns hall bew. 27 0 New York Tel Avlv 17 0 Tunis half bew. 0 Hoogwater woensdag 10 Januari Vllsslngen 1.27-13.49, Harlngvllctslulzen 1.30-13.58, Rotter dam 3.26-15.55, 8chevenlngen 2 43-14.59, IJmul- den 3 16-15.32, Den Helder 7 16-19 53. HarUngen 0.34-22.01, Delfzijl 11.44

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5