Apatisch Feyenoord ten onder Geels tilt Ajax boven gelijkspel uit Dé Stoop wil in nieuw FBO-bestuur :o Stout schiet Telstar naar verdiende zege di Nauwelijks problemen met fans Strijd tegen AZ'67 in teken van bekende klasse en nieuw talent - ANDAG 17 JANUARI 1977 SPORT TROUW/KWARTET 9 AMSTERDAM Het ziet er naar uit, dat het sectiebestuur betaald voetbal in de nieuwe samenstelling ook plaatsen zal inruimen voor de vertegenwoordigers van de belan gengroepen, zoals minister Van Doorn dot wenst. Dat valt te conclu deren uit mededelingen die de huidi ge sectiebestuur Dé Stoop gisteren deed. Stoop wil zich kandidaat stellen voor een functie in het ook nieuw te vormen FBO-bestuur. Dit bestuur trad na de laatste vergadering van het betaald voetbal af, naar aanlei ding van de behandeling door het sectiebestuur van het structuurrap port. Stoop wil zich kandidaat stellen om- ij dat hij er niets voor voelt om met vertegenwoordigers van de belan gengroeperingen in een nieuw sec tiebestuur te zitten. Stoop zei in het nabije verleden kennis te hebben gemaakt met de wijze van werken van deze heren. Hij noemde hun opstelling beneden zijn niveau van ntj onderhandelen. De voorzitter van FC Amsterdam wil een functie in het bestuur van de Federatie van Betaald voetbal Orga nisaties (FBO) omdat dit een werkgeversorganisatie is en hij als echte werkgever daarvoor in aan merking komt. Er wordt op dit moment overigens door een commissie gewerkt aan een lijst met kandidaten voor het nieuwe FBO-bestuur. In die commissie waarin onder meer de heren Y. Choefoer (FC Den Haag), Bouwer (directeur FBO) en Van Zandvliet (Feyenoord) zitting hebben, zijn de namen van Van Zandvliet en Lem- mens (NAC) naar voren gebracht. De huidige FBO-voorzitter Guus Couwenberg zal in ieder geval niet terugkeren. De naam van de van veel kanten aangevallen Stoop komt hier niet op voor. ZEIST Het sectiebestuur betaald voetbal heeft zaterdagmorgen beslo ten een telegram te versturen aan alle clubs uit het betaalde voetbal, waarin het bestuursbesluit bekend Dat het allemaal echt gevaarlijk is bij de doelen werd gisteren in Umuiden duidelijk tijdens de wedstrijd TelstarFeyenoord. Een boze Rotterdamse aanhanger wierp hier een mes naar het doel, dat op de foto door een fotograaf getoond wordt. Niemand werd overigens door het projectiel geraakt. werd gemaakt, dat 'de verkoop van drank in de stadions voortaan alleen nog maar in plastic bekers mag ge beuren. De tekst van het telegram luidde: „Krachtens nieuw bestuursbesluit is verkoop van alle dranken bij of tijdens voetbalwedstrijden uitslui tend toegestaan, indien dit geschiedt door uitschenking in plastic bekers. Hebben neutrale waarnemers opge dragen naleving van dit be stuursbesluit te controleren. Verde re maatregelen ter beteugeling van wanordelijkheden volgen. Was gete kend, sectiebestuur betaald voetbal." De neutrale waarnemers die giste ren hun ronde deden hebben moe ten constateren dat nog niet overal conform het nieuwe besluit werd gehandeld. Zo verkocht men bij Sparta In Rotterdam nog steeds bier per fles. Bij Sparta, zo werd ver klaard, was geen telegram van het sectiebestuur binnengekomen. Daarom had men hoewel vla de media wel op de hoogte van het besluit toestemming gegeven om de drank op de normale wijze te verkopen. Op de tribunes werd nog ijverig met flessen gegooid, maar er kwam niets op het veld terecht. In Arnhem en in Amsterdam hebben sondag kleine groepjes voetballief hebbers wanordelijkheden veroor- saakt Maar over bet algemeen rijn er weinig moeilijkheden geweest met de voetballiefhebbers. De spoor wegen hadden nergens noe menswaardige moeilijkheden met lieden die hun favoriete clubs na- reisden. Dat had een woordvoerder van de NS overigens vrijdag al voor speld. HIJ wees er daarbij op dat de clubs met de actiefste aanhang alle maal thuiswedstrijden speelden. Er reden sondag geen aftonderlijke sup porterstreinen. In Arnhem gingen enkele groepen Jongelui elkaar te lijf na afloop van de wedstrijd tussen Vitesse en MVV. Dertig man politie wist de vechtjas sen te scheiden. Een Vltesse- supporter ia meegenomen naar het bureau. De Amsterdamse politie rekende vier voetballiefhebbers in. Twee van hen waren gewapend met fietsket- tingen. Ze hadden volgens de politie lelijk huisgehouden in trams. Hun ouders krijgen de rekening gepresen teerd voor de vernielingen die se aanrichtten. Tijdens de wedstrijd van AJax tegen AZ'67 eiste een Ajax-fan de zitplaats op van een 38-jarige Zaandammer. De Zaandammer kreeg een fikse klap die hem noopte het stadion voortijdig te verlaten, de politie nam daarna de dader mee. In en rond het stadion van FC Den Haag had de politie geen kind aan het voetbalpubliek. „Alles is rustig en zonder moeilijkheden verlopen", rapporteerde een politie woordvoerder na afloop. In Velsen sloopten Feyenoord- supporters enkele reclameborden bij het veld van Telstar. >n|oor Theo Reitsma ELSEN Feyenoords aanvoerder Eddie Treytel diepte een (ardig verhaal op als troost voor de nederlaag (1-0) die zijn ploeg ^Jlj Telstar leed. ,.We hebben hier onder Peeters één keer ver- el iren, zijn hier geweest onder Coerver en leden toen een neder- ui lag en nu dan deze keer werd het 1-0, maar in die seizoenen is erden we wel landskampioen, laten we dus dit seizoen daar ook laar op hopen". Gelukkig zei Treytel ook: „Des te onbegrijpelij- er is het wel dat we hier zo mat hebben gespeeld". e doelverdedlger van Feyenoord )6 as kansloos tegen het ene doelpunt te]at een goed spelend Telstar uit een >n ngdurlg veldoverwicht haalde. De ds effer ontstond in de dertiende mi- erJuut na rust, toen Rijsbergen absent in as in de defensie omdat hij voor eeèn blessure aan de kant zat, en Van ;ei ssen een hoge voorzet vanaf rechts be)af. De meerderheid aan Telstar spe ars benutte de situatie. Kamphuis beDpte door naar een duo- ya iedespelers, waarvan Stout voor de ve^ak stond om de wat lastig stuite- te nde bal onder controle te krijgen ji in te schieten. Omdat het hinde- n daarbij uit bleef voldeed Stout u zijn opdracht. 3aj te door het doelpunt ontstond er en weging in Feyenoords regionen. In e e dug-out was het al veel langer ,rs nrustlg. Boskov, na afloop: „Een loeg als Feyenoord mag niet zo pelen als hier. Rustig is goed, maar an pathisch zoals hier is onbegrijpe- jk. Na het doelpunt kwam de ggressivitelt terug maar toen ont- ur| rak het overleg". ge oskovs uitleg was een zuivere, laar deed wat tekort aan het spel de tegenstander. Vanaf het be- namelijk voetbalde Telstar wel :oncentreerd en wel goed. De mo- ïenten waarop het mindere spe- ipotentieel door de knieën zakte [aren gering en niet fataal. Omdat 'yenoord spaarzaam geïnteres- ;rd bleef toezien. Het probleem >als dat de laatste maanden in Vel- ;n is gegroeid, dat van de motivatie, ;elde nu niet. Het bezoek van de koploper was voldoende en zo stegen ook de invallers mee naar het aan vaardbare niveau. Kerkhof, de ver vanger van de geblesseerde Driessen en Kraal, weer voorstopper, nu het beter leek om Wellerdleck te sparen, speelden nuttig en sloten goed aan bij uitblinkers als Blsschot (net op tijd fit) en Jonker. Telstar kende bij het aardige veldspel wel het probleem dat doel punten uitbleven. Kramer was Iets te laat bij een lage voorzet van links, Van de Korput stuitte een rush van dezelfde Kramer en een vrije trap van Stout schampte via de vuisten van Treytel corner. Bovendien zag Stout een bal lastig opspringen toen gehaast inschieten geboden was en zo kon weer Van de Korput de bal wegwerken. In totaal verkreeg Telstar elf hoekschoppen voor rust maar erg onder de Indruk wandelde Feye*- noord ln de pauze toch niet naar de kleedkamer. Misschien was het be sef van een aardige kans voor Ver- heyen en een kopbal van Jansen net over de basis voor die Instelling. Een feit was echter dat slechts Kreuz zich geroepen voelde om de boel op te peppen maar dat de lulde stem bij hem ontbrak. Het middenveld ging daardoor ten onder, terwijl de achterhoede beslui teloos het getob voorin aanzag. Jan sen ging niet flink tekeer en Vreys- sen en Verheyen lieten zich eenvou dig inpakken. Vreugde bij Telstar na de zege op Feyenoord. Vlnr: doelman Van der Meeren, matchwinner Stout, Helling en Van Essen. Na het doelpunt van Co Stout ln de tweede helft werd de consequentie voor het werkverzuim zichtbaar. Feyenoord verrichtte daarna wel veel doelloos werk maar was ten minste bereid om aan te pakken. Joop van Daele als vervanger voor de geblesseerd geraakte Rijsbergen, al snel mede ln de spits, en Melis als wissel voor de teleurstellende Ver heyen duwden de Rotterdammers tegen het hechte spel van Telstar. Wellerdleck kwam toch in de ploeg om de geblesseerd geraakte Kerkhof te vervangen en Kramer moest verbaasd inrukken om via Staats een wat meer verdedigende spits te laten optreden. Nico Jansen omzeilde de problemen driemaal. Eerst schoot hij over ver volgens liep hij vast op Van der Meeren en de derde keer kreeg hij de bal op de lat. Alleen Theo de Jong werkte de bal tegen de touwen, maar scheidsrechter Jonker hono reerde het appèl van grensrechter Wagenaar. De Jong had inderdaad allang voor zijn bravourstukje bui tenspel gestaan. Feyenoord onderging het loon van een zwak optreden en het verbijten van de nederlaag ging Dick Schnei der bovendien zo slecht af dat hij de bal wegtrapte nadat Jonker hem affloot, dubieus, voor een overtre ding. Schneider schoot de bal weg en werd vervolgens genoteerd. Nico Jansen had het ook moeilijk met het verlies, want na een „praat- Je" met Frank Kramer was zijn Door Kees Jansma AMSTERDAM Later, nadat AJax dan toch nog via Ruud Jeels van AZ'67 had gewonnen (1-0) gaf Jan Zwartkruis, de londscoach, het duel de waarde waarop het recht had. „Krol, an Hanegem, Hovenkamp", zo analyseerde hij, „zij waren opklasse". Dat drietal gaf „de topper" kleur, zoveel zelfs dat zij Heen al een gang naar Ajax-AZ'67 rechtvaardigden. la maar na: Ruud Krol, de prof pur lang, het gezicht van AJax, voetbal- e, ondanks een gebroken neusbeen W ln de beginfase opgelopen) een I ïaglstrale partij alles wat Ajax yèndemam begon bij Krol; Willen van Hanegem richtte zich nog eens op, jflretend dat de schijnwerpers van de Publiciteit vooral op hem blinken He Kromme zette AZ naar zijn hand, Histiger en nauwkeuriger dan ooit; -*ln dan Hugo Hovenkamp, de aarschijnlijke linksachter van ranje tegen Engeland als Krol an vrije verdediger is een terriër ie in het eerste duel met AJax (een 3 nederlaag) afging tegen Ling, och nu enorme klasse etaleerde. ot droefenis van duizenden mee ereisde Alkmaarders was het Juist ovenkamp die, vla een ongelukkige eweging, kort voor tijd Geels in aat stelde te scoren. „Wat koop ik oor al die lofuitingen. Wat heb ik an goede kritiek van Zwartkruis, 'at ene rot doelpunt man. dat is >ch verschrikkelijk". jax-AZ'67 verdiende niet meer. jax, met Zuldema en Tahamata oor Ling, zonder Suurbler leupblessure) verkreeg een paarml- Ieme kansjes méér dan AZ'67. maar in feite was het zoals Hans Kraay AZ's trainer zei: „Dit duel had ln 0-0 moeten eindigen. Twintig minuten voor tijd ben ik rustig op de bank achteruit gaan zitten, zo was Ik er van overtuigd dat het 0-0 zou blijven. Wij kwamen niet voor het doel van AJax, maar Ajax ook niet voor het onze. Al is die ene goal zeker ver dienste van Geels. Mag Je zo iets nog geluk noemen?" Genoten, hebben de 26.000 toeschou wers van Krol, wiens lange passes steeds nauwkeuriger schijnen te worden, van Van Hanegem, die juist ln de rust van zijn spel, meer rende ment oplevert dan ooit. Maar er was meer. Johnny Dusbaba, ooit een sim pel voetballer, trekt zich steeds na drukkelijker op aan Krol en moet Inmiddels ook voor het Nederlands elftal een serieus kandidaat ge noemd worden; Dick Schoenaker speelde met name na rust sterker dan tegenspeler Peter Arntz, terwijl AZ als nieuw talent de 18-Jarige Johnny Metgod aan droeg. Fascinerend ook waren de duels tus sen Theo Vonk en Ruud Geels, tus sen wel geroemde Dusbaba en Kees Kist. In beide gevallen wón de ver dediger, zij het niet zonder moeite. Zo kogelde Kist ln de eerste helft, *t SIM fc SWJV>n Ruud Geels beslist het duel tegen AZ'67. Doelman Meskovlc Is kansloos op de Inzet. via een Ajacled, op de paal en kopte grote waakzaamheid aan belde kan- ter. Waarmee hij zal hebben gedoeld Geels éénmaal vanuit buitenspel ten geboden. ..Het leek me geen op. bijvoorbeeld panieksituaties positie in. Alleen daarom al was spectaculair duel", vond Kraay, la- voor belde doelen. Eindhoven-Go Ahead 2-2 Telstar-Feyenoord 1-0 FC Utrecbt-FC Amsterdam 2-2 FC Twente-Roda JC 1-0 FC VW-NEC I-I NAC-De Graafschap 1-0 Ajax-AZ'67 1-0 Sparta-Haarlem 3-1 FC Den Haag-PSV 0-0 Ajax 19 14 3 2 31 34-13 Feyenoord 19 13 4 2 30 49-19 Utrecht 19 10 4 4 24 37-31 PSV 19 9 5 5 23 36-21 AZ'67 19 9 4 6 22 47-22 Roda/JC 19 8 5 6 21 27-18 Sparta 19 8 5 6 21 32-32 NAC 19 8 5 6 21 30-30 Den Haag 19 7 6 6 20 32-24 Haarlem 19 7 6 6 20 24-27 FC Twente 19 6 4 9 16 21-23 Go Ahead 19 4 8 7 16 25-12 FC VW 19 5 5 9 15 20-32 Telstar 19 5 4 10 14 23-37 Eindhoven 19 4 6 9 14 19-44 NEC 19 3 7 9 13 29-30 Amsterdam 19 2 7 10 11 21-40 Graafschap 19 3 4 12 10 15-36 Zaterdag: NAC-AZ'67 Zoodag: Elndhoven-FC Den Haag, Sparta-PSV, AJax-Haarlem, FC VW-De Graafschap. FC Twente NEC, FC Utrecht-Roda JC, Telstar-FC Amsterdam, Oo Ahead-Feyenoord eerstvolgende optreden een harde overtreding ten koste van de verras sende nieuweling Paul 8tam. Het bleef nu bij een standje van Jonker. TELSTAR-FEYENOORD 10 <0-0> - 56. Stout 1-0. Scheidsrechter. Jonker. Toeschouwers 12.000. TELSTAR: Van der Meeren; Kerkhof fWeller- dleck), Van Essen, Kraal, Blschot; Kamphues. Helling, Jonker. Stout, Stam, Kramer (Oerard Staats). FEYENOORD: Treytel; Vos, Rijsbergen (Van Daele), Van der Korput, 8chnelder, De Jong, Kreuz, Van Delnsen, Vreljsen, Jansen. Verhcy- 29 49-14 28 46-12 I 28 29-13 4 22 32-23 FC Den Bosch-Helmond Sport afg. Fortuna SC-Wagcningcn 1-3 Volendam-Willem II 1-2 Veendam-Heerenveen 2-1 SC Cambuur-FC Groningen 2-1 PEC-Heracles 3-2 Vitesse-MW 0-1 SW-FC Vlaardingen 1-0 Excelsior-FC Dordrecht 2-1 Vitesse 18 MW 18 PEC 18 Wageningcn 18 Volendam 18 Groningen 18 Excelsior 19 Willem II 18 lieerenveen 18 Veendam 18 Den Bosch 17 Fortuna SC 18 Vlaardingen 18 SW 18 Cambuur 18 Amersfoort 17 Helm. Sport 18 Dordrecht 17 Heracles 18 Vitesse en PEC 22 24-19 20 21-18 20 25-20 19 27-25 19 19-17 18 26-27 17 26-21 17 28-28 17 18-20 14 15-27 6 9 9 14 18-31 10 13 15-31 15-29 13-33 11-44 periodekampioen Zondag: Helmond 8port-SC Amersfoort, Wage- nlngen-FC Den Bosch. Willem U-Fortuna SC. Heerenveen-Volendam, FC Oronlngen- Veendam, Heracles-SC Cambuur, MVV-PEC, FC Vlaardlngen-Vltetse, FC Dordrecht-SW Déérin had Kraay gelijk. Maar het was hoogst Interessant om te zien hoe newcomer AZ gelijke tred hield met koploper AJax, iedere speler was gewaagd aan zijn tegenspeler. Daarbij waren er toch ook nog span nende momenten. Voor rust, toen AJax Geels vooral langs de grond opzocht, had de Joegoslavische doelman Meskovlc van AZ een paar maal geluk; Na rust redde hij magni fiek op een kopbal van Hulshoff (toch een enorm karakter) en een lage Inzet van Erkens. En ook al kwam AZ weinige malen echt dicht bij Plet 8chr1jvers, diverse situaties leken aan de basis de mogelijkheid van een doelpunt in te houden, maar telkens ontmantelden Krol en Dus baba de vijandelijke acties met een overdosis inzicht. Na rust durfde Hans Kraay het zelfs aan om de ervaren middenvelder Nygaard te vervangen door Vos- maer, geblesseerd geraakt ln het eerste duel ln het begin van dit seizoen met AJax. Vosmaer werd rechtsbuiten, Metgod middenvel der. Het was niet een zo'n gok, ge woon omdat Metgod één van die Jonge Nederlandse voetballers is, die binnen de kortste keren aan de top kan meedraaien. Misschien al vanwege die ontluikende Jeugd had AZ een doelpuntloos gelijkspel ver diend. Maar Ruud Geels, met zijn 18 goals inmiddels nummer één op de topscorerslljst, kende dat mededo gen niet. AJAX-AZ '67 1-0. (0-0). 83; Oeels 1-0. Scheidsrechter De Bruin, Toeschouwers 26.000 AJAX; Schrijvers. Van Dord, Krol, Dusbabs. Hulshoff; Erkens, Notten, Schoenaker; Taha mata (Arnesen). Oeels, Zuldema AZ "67 Meskovlc; Van Rljnsoever. Vonk. Spel- bos, Hovenkamp. Nygaard rVoamaer). Van Ha negem, Arott; Metgod, Kist. Van Marwijk BIJ het kantoor van de sporttotalisator had zich zondagavond nog geen deelnemer gemeld met dertien Juiste kruisjes op voetbal toto J De cijfers van toto 3 zijn 223 746 deelnemer» zorgden voor een Inzet van 726 123 gulden. Voor de prijzen la een bedrag beschikbaar van 344 908. De prijzen zijn: eerste prijs 137 963. tweede prijs 86 227. derde prijs 120 718 Een Juist Ingevulde kolom ziet er als volgt uit 3 - i 3 - i 3 - 1 - 1 1 - 3 - 2 - 1 - 2 - I De cijfers van lotto 3 zijn. 873.510 deelnemers, inleg 3.528 445 gulden, beschikbaar Voor de pnjzen 1 800 162 Eerste prijs (plus Jackpot) 710.755. tweede prijs: 167 601. derde prijs: 251 402, vierde en vijfde pnjs. 335 202. De winnende cijfers zijn 1 - 12-17-28-29-38 Reservegeul 27 DUITSE LOTTO De winnende getallen In de Duitse lotto zijn: 16 - 24 - 38 - 39 - 44 46 Reservegetal 10 Splel T7 9634939 EEEDfVISIE Van de scbutters-meLrepuUUe scoorden alleen Ruud Oeels en Leo van Veen Oeels kwam met zijn kostbare treffer tegen AZ'67 weer alleen aan de top, want Nico Jansen bleef met Feye noord doelpuntloos 1 Oeels (AJax) 16 2 Nico Jansen (Feyenoord) 17 3 Kist (AZ'67) en Van der Kuylen (PSV) 14 5. Clarke (Spartaen Van Veen (Utrecht) 12 7. Oroeneweg (NAC) en Posthumus (NEC) 11 9. Nannlnga (Rods JC) 10 10 8chnelder (Feyen oord) 9 11 Kreuz (Feyenoord) 8 12. Postums (PSV), Van den Berg (Haarlem). Wetzel (Amsterdam), Slreuer (Utrecht). Nygaard (AZ'67) en De Jong (Feyenoord) 7

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9