Ontploffing in metro Éoskou is provocatie" iet geval Marthe Ugarte of: Frans protest bij PLO over Daoed Positie PLO in twijfel ioe in Chili een moord (niet) wordt opgelost China wil in Rhodesië be vrij dingsoorlog' Spaanse regering laakt weg vrij oor hervormingen Eden een goed vriend, een kwetsbaar mens Hongerstaking dissidenten in Sowjet-Unie: Palestijnse leider over beheer Westbank: In Zuid-Afrika 689 arrestaties Leider Papoea's protesteert IDAG 15 JANUARI 1977 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 iv< A t$)SKOU (AP. DPA). Andrej Sacharow, de Russische dissidente Nobelprijswinnaar en n orvechter van de rechten van de mens heeft gisteren verklaard, dat hij de gedachte niet van zich iwi kan zetten dat de recente ontploffing in de metro van Moskou een poging is om de politieke ?rs isidenten in de Sowjet-Unie zwart te maken. el bewijs te hebben en hij deed beroep op de wereldopinie om te n dat er een openbaar onderzoek dt ingesteld naar de oorzaken [u de ramp. Ook buitenlandse des- \u idigen zouden aan het onderzoek is eten deelnemen. Sacharow wees het artikel in het Londense blad Evening Standard, waarin de fycouse correspondent van dit an d. Victor Louis, liet doorscheme- in( dat de aanslag in de metro moge- B' het werk was van dissidenten. lwJ»s is in de loop der jaren vaak r het Kremlin gebruikt als eekbuis naar het Westen. Over de ontploffing zelf vertelde Sa charow nog dat passagiers hadden gezien dat enige personen na het verlaten van de trein een aktentas bleken te hebben achtergelaten. Eni ge minuten later, nadat de trein weer was vertrokken deed zich de ontplof fing voor. Sacharov verklaarde dat het voorval mogelijk zal leiden tot wijzigingen in het interne klimaat in de Sowjet-Unie. Bij de aanslag, die een week geleden plaats vond, zijn volgens niet officiële bronnen vijf reizigers om het leven gekomen. Door vertegenwoordigers van zeven dissidentengroepen in de Sowjet- Ujiie is gisteren aan westerse journa listen meegedeeld dat het opzette lijk gebruik van de term „dissiden ten" door de Sowjet pers in gevallen waar get gaat om echte of vermeen de terroristen, sprake is van een dui delijke provocatie door de KGB. de geheime dienst van de Sowjet-Unie. De verklaring is ondertekend door Joeri Orlow, voorzitter van het comi té dat toeziet op de naleving van de akkoorden van Helsinki en Walentin Toertsjin, voorzitter van de Sowjet afdeling van de internationale orga nisatie Amnesty International. Praag 'Pl \DRID (Reuter, AP) De Spaanse minister van binnenlandse ken, Rodolfo Martin Villa is gisteren naar Baskenland gevlo- om de gemoederen daar wat te kalmeren. De laatste tijd ben in deze streek herhaaldelijk botsingen plaats gevonden sen politie en demonstranten die betoogden voor vrijlating ojn politieke gevangenen. staatsraad De Oriol, die nu al meer dan een maand door extreem linkse ontvoerders wordt vastgehouden, weer behouden piuis is. ja spanning liep deze week nog ve^ op toen de regering een bijeen- C nst van Baskische burgemees- die aanstaande zondag zou ats vinden, verbood. Madrid nam he te beslissing omdat de vergade- jk i? oorzaak zou kunnen worden van 'ufstige ongeregeldheden. 'e- rianks deze beslissing zijn ds meer tekenen die erop wijzen de regering de wensen van de tositie, vrijlating van de politieke fangenen en toelating van de v nmunistische partij, zal inwilli- la n. De regering heeft twee progres- a< ve militairen in hoge posten be- '•jemd. Luitenant-generaal Jose Ve- Rodriguez is benoemd tot staf- ^ef en luitenant-generaal Federico >mez de Salazar tot commandant In het militair district Madrid. De ornaamste tegenstand tegen poli- ke hervormingen komt van de van de vroegere Franco- ,ang, die vooral nog sterk is on- militairen. Door de benoe- van democratisch gezinde offi- n in sleutelposten wil de rege- zich rugdekking verschaffen de uit te voeren hervormingen, 'lijkertijd probeert de regering deze manier haar greep op het te versterken. ïrigens heeft de regering de pil de conservatieve vleugel ver- ild door het leger iets extra's toe te tippen ondanks de economische re s' ssie die Spanje nog steeds in de beep heeft. De ontvoerders van de voorzitter van de Spaanse Raad van State, leden van de linkse organisatie GRAPO, hebben gisteren een stout stukje uit gehaald door persoonlijk een boodschap te overhandigen op het kantoor van de Madrileense krant Informaclones. Tot nog toe werden de boodschappen van de organisatie steeds in toiletten en telefooncellen achtergelaten. De boodschap van de GRAPO was rechtstreeks gericht aan de minister van binnenlandse zaken. Het Tsjechoslowaakse vak bondsblad Prace schreef gisteren dat het storen van westerse zenders als Radio Vrij Europa en Radio Vrij heid, twee Amerikaanse zenders in West-Duitsland die naar Oost- Europa uitzenden, niet in strijd is met de akkoorden van Helsinki. Sto ren van zenders die verdraaide of vervalste informatie uitzenden zou gerechtvaardigd zijn aldus het blad. Diplomatieke kringen ln Praag zien in het artikel een aanwijzing dat Praag uit ongenoegen over de publi- katie van „Handvest 77" (een mani fest van Tsjechoslowaakse dissiden ten over de schending van de men senrechten in dat land) de radiouit zendingen uit het Westen wil gaan storen. Volgens de Russische partijleider Leonid Breznjew wordt de toekomst van de ontspanning in gevaar ge bracht door de steeds groter worden de bewapeningswedloop. Breznjew zei dit in een boodschap, die werd voorgelezen op de openingszitting van het Internationale Forum van vredeskrachten, dat gehouden wordt in het gebouw van de Comecon in Moskou, onder ausplên van de Sow jet-Unie. Er zijn twee mogelijkhe den, aldus Breznjew: de volken buigen de bewapeningsspiraal om öf de vooruitgang van de mensheid wordt door de aangetast Voortzet ting van de bewapeningswedloop is volgens de Sowjet-partljleider een verspilling van geestelijke en mate riële middelen die nodig zijn voor de bestrijding van honger, ziekte, anal fabetisme en andere internationale problemen. Hongerstakingen worden tegen woordig op alle niveaus gehouden. Gisteren ging de vrouw van de Zweedse premier, Solveig Faeldlnn, twee eetloze etmalen in. ZIJ wil daar mee protesteren tegen het cultuur beleid van de Zweedse regering en dus van haar man. De actie wordt gevoerd door 365 mensen die elk een dag per jaar (of meer) ln hongersta king gaan. PARIJS (UPI,Reuter) - Frankrijk heeft bij de Palestijnse Bevrij dingsorganisatie PLO geprotesteerd omdat deze organisatie een Frans visum had aangevraagd voor Aboe Daoed. De Franse regering betreurt het dat de vrijlating van de Palestijnse leider de verhouding met Israël heeft aangetast. Premier Barre heeft dit gisteren meegedeeld. Hij herhaalde dat Aboe Daoed, die verantwoordelijk geacht wordt voor de Palestijnse overval op de Israëlische afvaardiging naar de BEIROET (Reuter, UPI) Een invloedrijk leider van de door Israël bezette westelijke Jordaanoever heeft gisteren enigermate afstand genomen van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO na een een bezoek dat hij eerder deze week bracht aan de Jordaanse hoofdstad Amman. m nest ie ilio Jauregui, een Baskische natio- 11 list die deel uitmaakt van de on- h rhandelingsdelegatie van de oppo se met de regering, heeft gisteren u rklaard te verwachten dat de 200 't litleke gevangenen met Pasen zul- worden vrij gelaten. De regering s n premier Suarez heeft al eerder a,ten weten dat zë totale amnestie °|erweegt, maar dat ze die maatre- niet wil uitvoeren voordat a Sjeik Mohammed All Ja&bri, een vroegere burgemeester van Hebron, zei gisteren bij zijn terugkeer uit Jordanië dat de leiders van de Westbank meer recht van spreken hebben over het lot van de bewoners van de westelijke Jordaanoever dan de leiders van de PLO. „De in 1974 ln Rabat gehouden conferentie bepaal de dat de PLO de enige vertegen woordiger is van het Palestijnse volk. Wij aanvaarden dat, maar wij, het Palestijnse volk van de Westbank die dit gebied hebben bewaard, hebben ook het recht over het lot van de Westbank te beslis sen", aldus de sjeik die bij zijn terug keer op de Westbank enthousiast ontvangen werd door honderden aanhangers. Een groot aantal Israëlische leiders koestert de hoop dat de sjeik zich aan het hoofd zal stellen van de gematigde Palestijnse leiders op de Westbank. Tot nog toe heeft Jafibri zich nog nooit openlijk tegen de lei ding van de PLO verzet. Dit maal sprak hij tijdens de persconferentie bij zijn terugkeer zijn teleurstelling uit over het feit dat geen van de leiders van PLO contact met hem had opgenomen tijdens ljn bezoek aan Jordanië, terwijl wel veel Ara bische functionarissen met hem ge sproken hadden. Syrië heeft de Palestijnen en de christelijke milities ln Libanon er van beschuldigd dat ze niet al hun zware wapens hebben ingeleverd. Gisteren zijn troepen van de Ara bische vredesmacht begonnen met het doen van Invallen en het in be slag nemen van zware wapens die nog verborgen worden gehouden. De besprekingen tussen koning Hoessein van Jordanië en de Egyp tische president Anwar Sadat zijn gisteren voortgezet. Belde staatshoofden overlegden in de Egyptische stad Assoean over de ge zamenlijke politiek van de Ara bische landen tegenover Israël en over de verhouding tussen de PLO en Jordanië. President Sadar is voor stander van een onafhankelijke Pa lestijnse staat op de westelijke Jor daanoever die op een of andere ma nier politieke verbinding met Jorda nië zou moeten hebben. Olympische Spelen van 1972, waar bij elf Israeli's om het leven kwamen, was vrijgelaten op Juridische gron den en niet om politieke redenen. Inmlddeld heeft Aboe Daoed in een interview ontkend betrokken te zijn geweest bij de Palestijnse overval in München. „De waarheid is dat ik hetzelfde gevoel van verdriet had als vele anderen", aldus Daoed over de ze overval. De Palestijnse leider zei dat Israëlische agenten zullen probe ren hem te vermoorden, maar tevens dat hij bereid was voor zijn taak te sterven. „Ik ben een revolutionair, geen terrorist," aldus Daoed. HIJ sprak ook tegen dat hij de hand zou hebben gehad ln de kaping van een Air France toestel, die vorig Jaar leidde tot de dramatische overval van de Israëli's op het vliegveld van de Oegandese hoofdstad Entebbe. Een woordvoerder van het Westduit- se ministerie van Justitie verklaarde gisteren dat er tal van getuigen zijn die hebben bevestigd dat Daoed wel degelijk ln 1972 in München geweest is. Daoed zou hebben verbleven ln een hotel, waar ook de terroristen hun intrek hadden genomen. In Am man bleek gisteren bij herlezing van de stukken van een proces dat begin 1973 tegen Daoed gevoerd is, dat de Palestijn voor de Jordaanse rechter heeft verklaard tussen 1 en 4 septem ber in MBen te zijn geweest. een medewerker ?n oude architect in Santiago ïtdekte op 12 augustus om- reeks het middaguur tot zijn hrik het verminkte en al in aat van ontbinding verkeren- lichaam van een vrouw tij- ïns een wandeling op het af- legen strand van Ballena. nkele uren later kwam hij uit- i iput aan bij de dichtstbij ge- gen poliitiepost om melding maken van zijn macabere i>ndst. t eerste informatie in de pers van ntiago over de gebeurtenissen was j melijk uitgebreid. En dat was te 1 grijpen: de eerste berichten wezen >p dat het om een tamelijk Jonge aantrekkelijke vrouw ging! Als' en daarbij weet dat het lichaam Jeen maar bedekt was met het bo nstuk van een bikini, dan heeft en voldoende elementen voor een nsationele verslaggving. aar al heel gauw werd de be- chtgeving. zoals dat met veel van rgelijke gebeurtenissen die te ma- hebben met strafbare feiten at, verward en zelfs tegenstrijdig de ogen van degenen die de ont- kkeling van de gebeurtenissen obeerden te volgen: er was geen rake van een seksueel misdrijf en de vrouw was niet door verstikking om het leven gebracht. Het lichaam vertoonde alleen tekenen van kneu zingen en breuken. Marthe Ugarte De voornaamste krant van het land. El Mercurio, meldde op 22 septem ber dat het lijk geïdentificeerd was. Het was het lichaam van Marthe Lidie Ugarte Roma, 42 jaar oud. Ze had de Chileense nationaliteit. De ouders van het slachtoffer hadden het lichaam geïdentificeerd in het lijkenhuis van de hoofdstad. Al heel snel daarna werd de intificatie we tenschappelijk bevestigd, door on derzoek van het gebit dat werd uit gevoerd op verzoek van Me Lidia Campusano. de rechter die ermeer belast was licht te brengen in deze zaak. Maar er zijn mensen die geen belang hebben bij de opheldering van deze ongestrafte misdaad. Dezelfde krant meldde 6 oktober dat de rechter een klacht had ingediend over de geringe medewerking die zij kreeg van de officiële organen, die met deze zaak belast waren. De informatie waarom gevraagd was kwam gewoon niet en de noodzakelijke stappen in het on derzoek werden niet gezet. Tot ie ders verbazing meldde een hoge poli tiefunctionaris op 10 oktober aan journalisten dat de overledene nog niet geïdentificeerd was: „WIJ heb ben tot dit moment nog niets gevon den. We staan nog helemaal aan het begin". De dagen verstreken en de afschu welijke gebeurtenis raakte ln verge telheid. Toch werd er half oktober opeens weer over gesproken. Het Hooggerechtshof, hetzelfde dat sys tematisch elk serieus onderzoek naar de verdwijning van honderden personen in de afgelopen drie Jaren had afgewezen, gaf van een aandoen lijke belangstelling blijk voor het geval-Marthe Ugarte. Het stelde een speciale ambtenaar aan die ermee bielast werd het onderzoek tot een goed einde te brengen. Het is een elegante manier om rechter Lidia Campusano te vervangen. Deze vrouw had haar taak kennelijk te serieus opgevat. Ze probeerde echt de moordenaars te ontdekken. En de unieke en elegante manier om te vermijden dat het onderzoek resul taat zou opleveren, was de benoe ming van een speciale rechter. Martha Lidia Ugarte Roman was een een bekend lid van de communis tische partij van Chili. Ze was lid van het Centraal Comité van deze partij en secretaresse van een vrouwelijk communistisch parlementslid. Na de staatsgreep werd haar gevangenne ming gelast door de geheime politie van het regime. Haar foto werd gepu bliceerd in de kranten, naast die van heel wat andere mensen om informa tie te verkrijgen over de plaats waar ze zich verborgen hield. Betrouwbare getuigenissen die zijn binnengekomen bij het vicariaat voor de solidariteit van de aarts bisschop van Santiago maken dui delijk dat de vrouw voor de laatste keer gezien is op 10 augustus 1976, een dag na haar verdwijning, in een voertuig van de politie. Op die dag ontvingen de familieleden een merkwaardig telefoontje. Men hoor de de stem van Marthe Ugarte: „Maak Je gaan zorgen over mij", zei ze, „ik ben bij een vriendin die ziek is". Ze bleef volledig zwijgen op de vele vragen die de leden van haar familie stelden en legde vervolgens de hoorn op de haak. Twee dagen later belde Marthe opnieuw. Ze scheen geen enkele aandacht te be steden aan de vragen die men haar stelde. Ze sprak langzaam, alsof ze een opgestelde verklaring voorlas en alsof ze onder de medicijnen zat: „Het gaat goed met mij. Maak Je geen zorgen over mij. Ik kom dezer dagen terug. Blijf rustig" Meer is er niet over haar bekend. Toen begon een angstige zoektocht langs hulpposten, ziekenhuizen en lijkenhuizen van Santiago en nabu rige steden. Zonder enig resultaat. Radeloos door de gedachte dat Marthe gearresteerd kon zijn door de geheime politie van het regime (DINA), gingen de leden van haar familie naar de rechter. Het Hof van Beroep nam het verzoek in overwe ging en kwam uiteindelijk tot de conclusie dat het niet nodig was een door mr. D. U. Stikker „The earl of Avon" (vroeger Anthony Eden) is gestorven. Daarmee is weer één van de Europeanen, die vroeger grote invloed uitoefenden op de wereldpolitiek, aan de oude garde ontvallen. Eden was in hetzelfde jaar gebo ren als ik zelf in 1897 Hij groei de op in de kring van Invloedrijke conservatieven. In de Eerste We reldoorlog ging hij in dienst en aan het einde van die oorlog was hij majoor. Hij zette zijn militaire carrière niet door en ging stude ren in Oxford, waar hij zich toe legde op Oosterse talen, speciaal Perzisch en Arabisch. Na zijn studie werd Eden opgeno men in de dienst van buiten landse zaken. Al vroeg nam hij als lid van het parlement deel aan de politiek. HIJ werd in 1935 minister van buitenlandse zaken; een functie die hij lange Jaren vervul de. Zijn meest spectaculaire daad, getuigend van moed. eigen verantwoordelijkheid en door zicht. was toen hij in 1938 zijn ontslag nam uit het kabinet- Chamberlaln. als protest tegen diens onderhandelingen met Hitier. Later schrijft Churchill, dat hij in die periode, bij het aanschouwen van de lange rij van droevige, zwervende en wankelmoedige af valligen „maar één jonge sterke figuur zag. Eden, die Ln zijn per soon de hoop op overleving van het hele Britse volk vertegen woordigde." Inderdaad heeft deze daad de ge nadeslag voor Hitier ingeluid. Churchill kreeg de macht voor een nieuw kabinet, waarin Eden weer werd opgenomen en zo kon den later samen met Amerika en Rusland de nazi's worden over- Geen staatsman had op het bui tenlandse gebied zoveel ervaring en innemende gaven als bemidde laar. Het is dan ook niet te ver wonderen, dat Eden eraan heeft kunnen meewerken vele proble men tot een oplossing te brengen. Zo dragen de beëindiging van de geschillen met Mossadeq (Iran), de afloop van de strijd om het bezit van Triëst tussen Joegosla vië en Italië en de toetreding tot de NAVO van Duitsland onder Adenauer zijn stempel. Goed gekend In de jaren 1950 tot 1958 heb ik Eden goed gekend. Er ontstond een soort vriendschap tussen ons. Velen, waaronder Ikzelf hebben ons dikwijls gevraagd hoe juist deze man in 1956, toen hij Churchill opvolgde, tot zijn ver keerd beleid in de Suez-crisis is gekomen. In die dagen was ik in Londen en regelmatig in contact met de leidende figuren ln de re gering. Heeft Eden zichzelf ook gezien als de figuur, zoals Churchill hem be schreef in Hitiers' tijd? Moest hij opnieuw tegen een dictator, nu Nasser, optreden? Of miste hij de sterke hand van de dynamische Churchill als eerste minister bo ven zich? Of kon hij de verwarren de politiek van Dulles niet ver werken? Of kon hij niet inzien dat Engeland niet meer in isolatie van Amerika en Europa zijn eigen weg kon volgen? Of was hij. wat ik meende te weten, al lijdende aan de slopende ziekte die hem thans eindelijk rust heeft ge bracht? Eden was een groot man. een goe de vriend, een gevoelig en daar door een kwetsbaar mens. De te genslagen in zijn privéleven heeft hij moedig maar wel moeilijk kunnen verwerken. Laten wij hem gedenken in het besef van al het goede, dat hij voor de wereld heeft mogen doen. Mr. D. U. Stikker was van 1948 tot 1952 Nederlands minister van buitenlandse zaken en daarna (in de jaren van het premierschap van Eden) ambassadeur in Londen. Eden als minister van buitenlandse zaken samen met Winston Churchill, in 1956. NEW YORK (Reuter, UPI) Volgens China kan de kwestie Rhodesië alleen worden opgelost door een bevrijdingsoorlog in dat land.De Chinese vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties zei dat tijdens een debat in de Veiligheidsraad over de kwestie Rhodesië. De raad behandelde een klacht van Botswana dat Rhodesië invallen doet op haar grondgebied, maar kwam niet met een verklaring. Er zal worden verder gepraat over de precieze tekst van de resolutie. onderzoek in te stellen. Met de steun van het vicariaat stelde de familie een beroep in bij het Hoogge rechtshof. De leden van dit hoogste tribunaal, aanhangers van het regi me, verwierpen het beroep. Tenslot te bleef er niets anders meer over dan hoop dat het lichaam ergens gevonden zou worden, zodat men nog ln staat gesteld zou worden haar een christelijke begrafenis te geven. Straffeloos Drie weken later herkenden de fami lieleden bet lichaam van Marthe. Hét was afschuwelijke verminkt. Het medisch verslag spreekt van verwondingen aan de borst, de maag en de onderbuik. De krant „Het derde uur" suggereerde in de Informatie die werden gegeven dat „men de Indruk heeft dat het li chaam van grote hoogte naar bene den ls gegooid". Het ls bijna twee maanden geleden dat het onderzoek met betrekking tot de moord op deze vrouw werd toevertrouwd aan een speciale rech ter die ln zijn positie de beschikking had over de meest ruime middelen om het onderzoek zo snel mogelijk tot een goed einde te brengen. Toch heeft men sinds die datum niets meer vernomen. Zeker ls dat de moordenaars van Marthe rustig kunnen doorgaan met hun sinistere bezigheden, ln de zekerheid dat ze ongestraft bezig kunnen blijven. Een verzoek van Rhodesië om aan het debat te mogen deelnemen werd niet ln behandeling genoemen. We liswaar kunnen niet-leden van de Verenigde Naties recht van spreken krijgen in de Veiligheidsraad, maar de blanke minderheidsregering in Rhodesië wordt beschouwd als .on wettig' en heeft daarom dat recht niet. Een woordvoerder zei alleen dat een „telegram was binnengemomen van ene Van der Byl die zichzelf minister noemt." De Chinese vertegenwoordiger be schuldigde in de gebruikelijke vij andige bewoordingen de Sowjet- Unle ervan de rassenonrust in zuide lijk Afrika te gebruiken ten eigen bate. Hij zei dat zowel de Sowjet- Unie als de Verenigde Staten probe ren hun geschillen in Afrika, uit te vechten. Alleen „onderhandelingen gebaseerd op strijd zullen een meer derheidsregering brengen. Strijd is van wezenlijk belang" zo zei de afge vaardigde uit China. De Zamblaanse president Kenneth Kaoenda heeft over de toestand in Rhodesië gesproken met de Nigeri- KAAPSTAD (AP) - De Zuidafri- kaanse autoriteiten hebben bekend gemaakt dat de politie sinds afgelo pen maandag 689 zwarte Afrikanen in blanke woonwijken heeft gearres teerd. Een woordvoerder van de raad voor Bantoe aangelegenheden verklaar de dat de meerderheid is gearres teerd voor „wetsovertredingen", ter wijl een groot aantal anderen zwarte Afrikanen uit Transkei komt. Hun paspoorten zijn niet gestempeld. aanse militaire leider, luite- nant—generaal Oloesegoen Obsan- Jo. Er werd niet bekend gemaakt wat was besproken, maar aangenomen wordt dat Kaoenda financiële steun zoekt om het blanke regime in Rho desië te val te brengen. PARIJS (UPI) De „voorlopige re volutionaire regering van Papoea West Nieuw Guinea" heeft geprotes teerd tegen een recent akkoord tus sen de republiek Papoea Nieuw Gui nea en Indonesië waarvan politieke vluchtelingen het slachtoffer kun nen worden. De vluchtelingen, af komstig uit het vroeger Nederlandse deel van het eiland (thans Irian Ba- rat). zijn uitgeweken naar 't aan grenzende Papoea Nieuw Guinea. De premier van het vroegere Austra lische eilanddeel. Michael Somare, en president Soeharto bereikten on langs een akkoord waarbij deze vluchtelingen moeten kiezen tussen het staatsburgerschap van Papoea Nieuw Guinea of teru^endlng naar Irian Barat. In dat laatste geval „zullen de Indo nesiërs hen doden", zei minister van buitenlandse zaken Bernard Tangghama van de „voorlopige" re gering. Tangghama. die belde van uit Dakar in Senegal waar zijn rege ring zich ophoudt, zei dat hij de autoriteiten in Port Moresby een formeel protest heeft gezonden te gen het akkoord. Een gelijkluidend protest zal worden gestuurd aan de hoge VN-commissarls voor vluchte lingenzaken in Genève.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7