Nederlandse vandaag voor de rechters in Tel Aviv J)e een* Qezellightii kentyew geld en geen fydf Koffie kan binnenkort goedkoper immentaar ichtbank- rslaggeving 's. Schmelzer it af van tel in Senaat Ludwina J. zou niet veel weten over conflict Midden-Oosten Kamp in Vaassen zonder incidenten verder opgeruimd Vraag: hoe wisten de Israëli's van haar plannen vrouwen op ontdekkingsreis intelligenten betrapt commando weer 's Nachts vorst weerrapporten Wintersport SDAG 12 JANUARI 1977 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 rijn installatie als hoofdofficier justitie in Alkmaar in april jaar bepleitte mr. J. J. Ab- I de toelating van radio en Hsie tot de rechtszaal op grond de nogal opmerkelijke overwe- dat ..het strafproces er is ten van de maatschappij en niet bate van de verdachte". De (groep die op initiatief van de ^rlandse orde van advocaten fapport „Pers en rechtspraak" t uitgebracht, hanteert dat ar- ent niet bij de behoedzaam ge le aanbeveling door middel van rimenten na te gaan hoe televi- ipnamen van strafzaken gereali- j kunnen worden. Uit andere jevelingen blijkt dat de ;groep bepaald niet is voorbij- an aan de belangen van de echte. Des te opmerkelijker is lat zij zo lichtvaardig heenloopt de bezwaren die aan televisie- rtages uit de rechtszaal verbon-, zijn. igens lijkt de werkgroep hier op twee gedachten gehinkt te •en. Aan de wat moedeloos ;ende constatering dat tegen iting van de televisie „niet zo veel in te brengen is", wordt iddellijk toegevoegd dat televi- portages eigenlijk alleen maar te juichen zijn, omdat ze unt van openbaarheid „de ieke tribune in de huiskamer gen". Daarbij wordt volledig het hoofd gezien dat het er, het oog op de resocialisering torbeeld, toch wel wat toe doet ;n verdachte door een beperkt i\ kijkers op die publieke tribu- n de rechtszaal of door een tenenpubliek op het televi- herm wordt aanschouwd. On- s de door de werkgroep beplei- xwijdering van tekenaars uit de iszaal, zal de aanblik van de achte door zovelen hem meer ooit tot een „getekende" jigens zou op grond van deze peging ook de op de loer lig- e fotograaf niet tot de zittings- moeten worden toegelaten. De i die naar onze mening aan de baarheid van de rechtspraak :ld dient te worden is een visue- Dus geen beelden van de (zaak niet getekend, niet tografeerd in krant of tijd- ft of op het televisiescherm;, film ook in de bioscoop of op elevisie; alleen geschreven of Msverslaggeving in kranten of k radio. ierkgroep hinkt verder, als zij de toelating van televisie de Jige beschermingswaarborgen" nbouwen. Die waarborgen wil |ok ten aanzien van andere dan isiejournalisten, scheppen invoering van „speciale erere- i en tuchtrechtelijke controle". I aanbeveling moet om princi- redenen van de hand worden zen, omdat, zoals in het verle- al meermalen is betoogd, recht voor journalisten onver jaar is met de grondwettelijk arborgde persvrijheid. In 1972 iwam een door de Nederlandse niging van Journalisten inge- commissie tot de conclusie en wettelijke regeling van het recht niet wenselijk is. Ter rdering van een goede journa- <e beroepsbeoefening stelde tommissie voor de sinds 1960 ande Raad voor de journalis- een steviger grondslag en gro- ezag te geven. Het is in die ng dat de oplossing van de de werkgroep aan de orde Ide problematiek gezocht zal en worden. HAAG. Oud-minister en oud leider drs W. K. N. Schmelzer ize week zijn benoeming tot lid ij Ie Eerste Kamer afwijzen. „Ge le mijn huidige werkzaamheden k die benoeming niet aanvaar- reageerde drs. Schmelzer gis- op zijn aanwijzing. ns de kieslijst van de KVP zou Ichmelzer in de Eerste Kamer' l moeten nemen, nu KVP- ;n or Vugts om gezondheidsrede- let Kamerlidmaatschap heeft elegd. De vakante zetel in de t Kamer gaat nu naar de vol- lj op de KVP-liJst. ter N. F. A. Vugts (68) heeft met eerleggen van zijn Kamerlid- tchap zijn 46-jarige loopbaan actieve politiek beëindigd. Hij ld van de Eerste Kamer sinds tientallen jaren lid van de partijraad en 21 jaar lid van de te gemeenteraad. IJS De Franse priesters ver- ai amper het minimumloon, salaris varieert van 600 tot 1000 ai per maand. De meesten krij* lo'n 750 gulden. Volgend jaar m de priesters zich aan bij de srerzekerine. Vandaag begint in Tel Aviv het proces tegen de 23-jarige uit Breda afkomstig Ludwina J., die ervan verdacht wordt de kaping van een lijntoestel van Air France in opdracht van het volksfront voor de bevrijding van Palestina te hebben willen voorbereiden. Politieke waarnemers in de Israëlische hoofdstad zijn ervan overtuigd dat het Nederlandse meisje tot een langjarige gevan genisstraf zal worden veroordeeld. Of tijdens het proces over alle aspecten van de zaak opheldering zal worden gegeven valt te betwijfelen. Op 24 september arriveerde Lud wina J. met het lijntoestel van Air France uit Parijs op het vliegvel Ben Goerion, vlakbij Tel Aviv. Nog voor zij de paspoortcontrole kon passeren vroeg een aantal Israëlische veilig heidsagenten haar naar een apart vertrek op het vliegveld mee te gaan. Op de vraag wat het doel van haar reis was. verklaarde zij een toeris tisch bezoek aan Irsaël te willen brengen. Maar in Israël was reeds bekend dat dit slechts een voor wendsel was. Franse regeringsfuncti onarissen brachten de Israëli's een week vóór de aankomst van Ludwi na J. op de hoogte van plannen om een Frans vliegtuig te kapen. De Franse autoriteiten beschikten over nauwkeurige gegevens over hoe en wanneer het vliegtuig zou worden gekaapt. Ludwina stond te boek als één van de leden van de Nederlanse organisatie Rode Hulp, die verleden jaar Juli, drie weken lang in een opleidingskamp van het volksfront in Zuid-Jemen was geweest. Dat Ludwina vlak voor haar vertrek uit Parijs bij de Nederlandse ambassade een nieuw paspoort haalde, om de sporen van haar verblijf in Zuid Je men uit te wissen, bleek weinig nut te hebben gehad. Behalve dat de Israëli's over het doen en laten van Ludwina al vóór haar aankomst in het land nauwkeurig op de hoogte waren droeg zij enkele bewijzen van haar verblijf in Zuid-Jemen bij zich. Niet alleen reisde zij op een vliegbil jet, waaruit bleek dat zij van plan was om naar Amsterdam terug te keren, via Bombay, Zuid-Jemen en Djiboeti, het gele internationale be wijs van inenting dat zij bij zich droeg, bewijst bovendien dat zij al eerder in Zuid Jemen was geweest. Mededeelzaam Ludwina werd op het vliegveld vrij wel onmiddellijk in hechtenis geno men. De eerste twee dagen weigerde zij het werkelijke doel van haar reis mee te delen. Daarna veranderde zij echter plotseling van houding en werd zelfs bijzonder mededeelzaam. Hetgeen zij te vertellen had vormde een bevestiging van de inlichtingen waarover de Israëli's reeds be schikten. Ludwina bevestigde in Zuid-Jemen samen met veertien andere Neder landers een oppervlakkige militaire opleiding te hebben gekregen. Haar visie op het doel van de opleiding zou echter afwijken van die van haar Nederlandse vriend Marius N., die haar op de vlucht van Parijs naar Tel Aviv begeleidde, maar het toestel pas in Bombay verliet. Marius, die enkele uren na zijn aan komst door de Indiase autoriteiten werd aangehouden, vertelde tegen over een verslaggever van de Nieu we Revu dat de Nederlanders deel zouden gaan uitmaken van een in ternationale brigade die aan de kant van de linkse krachten en de Pales tij nen in de Libanese burgeroorlog zouden vechten. Tegenover de Israë- Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De daling van de koffieprijzen op de grondstoffen- markten zal mogelijk in februari lei den tot een verlaging van de consu mentenprijs. Maar eerst zal de kof fieprijs nog worden verhoogd, zo deelde een woordvoerder van de Vereniging van Koffiebranders mee. In Londen zijn de koffienoteringen flink gedaald. Tegen de lagere prij zen is echter maar weinig koffie uit de markt genomen. Handelaren ver wachten kennelijk, dat als gevolg van de koffieboycot in delen van de Verenigde Staten de prijs nog ver der zal zakken. Zoals bekend heeft het Braziliaans Koffie Instituut aan gedrongen op hernieuwd overleg tussen producerende en consume rende landen over stabilisering van de koffieprijzen. Van een verslaggever EPE De dienst gemeentewerken van Epe heeft gistermiddag de op ruimingswerkzaamheden in het kamp voor Zuid-Molukkers in Vaas sen voltooid. De afgelopen weken hebben 20 gemeentewerkers zich vrijwillig voor deze taak aangemeld, nadat de berging van de op 14 okto ber gesloopte barakken in een im passe was geraakt. De werkzaamhe den zijn zonder tussenkomst van po litie en zonder incidenten afgewerkt. Binnenkort wordt begonnen meteen opknapbeurt aan de overige ba rakken. li's zei Ludwina echter dat de in Zuid-Jemen verkregen kennis van de vorming van een stadsguerilla in Nederland in de praktijk zou wor den omgezet. In dit verband dien den de Rode Hulp en het Marxis tische Scholings-collectief als dek mantel voor een kleinere groep men sen die zich op de guerilla-oorlog in Nederland voorbereidden. Namen Tijdens haar verhoor ging Ludwina zelfs zover om de namen van de overige Nederlanders, die bij de voorbereiding van een stadsguerilla betrokken zouden zijn, aan de Israë li's mee te delen. Dat wil zeggen; zij kreeg een lijst van namen van de Israëli's voorgeschoteld en hoefde alleen „ja" of „nee" te zeggen. Tot degenen wiens deelname zij beves tigde zouden behoren het echtpaar Ciska en Adri E., Roel K. en Annie W. Volgens ingewijden in de Israë lische hoofdstad Jeruzalem heeft Ludwina weinig benul van de ach tergronden van het conflict in het Midden-Oosten. „Zij is zich vagelijk van het conflict tussen Israëli's en Palestijnen bewust. Maar zij weet niet eens dat Egypte en Israël al tientallen Jaren oorlog tegen elkaar voeren", aldus een zegsman. „Naief" Ludwina wordt door sommige, wel ingelichte politieke waarnemers als een „naïef, onpolitiek meisje met een hang naar revolutionaire ro mantiek" omschreven. Haar als ver raadster beschouwen zoals sommi gen in Nederland doen is volgens deze waarnemers de zaken omdraai en. „Verraders zijn degenen die een dergelijk meisje zonder ervaring, zonder opleiding en zonder weerstand tegen alle mogelijke pres sies, op een dergelijke missie stu ren." aldus een zegsman. Hoe het mag zijn, iedereen in Israël door James Dorsey is het er over eens dat Ludwina toerekeningsvatbaar is. Het psy chiatrisch onderzoek, dat Ludwina op verzoek van haar advocaten on derging, wordt gezien als een juri dische truc. Die heeft niet veel uitge haald, want het proces is vandaag begonnen. Interessant is de vraag hoe de Is raëli's op de hoogte waren van het doen en laten en de voornemens van Ludwina. Zeker ls dat "Marius de situatie fout beoordeelde toen hij gevraagd naar de opvang in Zuid-Jemen, de lokatie van het opleidingskamp en de situa tie ter plekke tegenover de Nieuwe Revu verklaarde; „Toen wij daar zaten was de situatie al tamelijk gespannen. Er waren duidelijke aan wijzingen dat er wel eens een Israë lische aanval op het kamp zou kun nen komen en ik wil er niet aan meewerken die mogelijkheid nog groter te maken." Tijdens het verhoor van Ludwina bleek dat men in Israël beschikte over een serie foto's van het oplei dingskamp in Zuid-Jemen. In dit verband is het interessant dat Zuid- Jemen enige tijd geleden buiten landse machten waaronder Israël er van beschuldigd heeft spionage- vliegtuigen boven haar territorium te hebben laten vliegen. Volgens ingewijden bestaan er twee mogelijkheden voor hoe de Israëli's aan hun informatie kwamen. Beide mogelijkheden wijzen op een infor mant in de groep van de Rode Hulp. Sommigen wijzen op het feit dat tijdens het verblijf van de Nederlan ders in Zuid-Jemen een wapen opslagplaats ontploft zou zijn. Bij de ontploffing zou een Nederlander zwaar gewond zijn geraakt. Na aan vankelijk in een ziekenhuis in Zuid- Jemen te zijn verpleegd, werd hij voor verdere verpleging naar Neder land overgebracht. Hij zou, aldus zegslieden in Israël, de informatie hebben kunnen overgespeeld. Een andere theorie is dat Marius N. een dubbelrol speelt en de Israëli's voortijdig heeft ingelicht. Aanhan gers van deze theorie wijzen op het merkwaardige feit dat de Israëli's N tijdens de tussenlanding op net vnetveld Ben Goerion niet uit het vliegtuig hebben gehaald, maar naar India, een land waarmee de Israëlische diplomatieke betrekkin gen koel zijn. hebben laten doorvliegen. „Wanneer de Israëli's op het vlieg veld van Entebbe succesvol kunnen opereren, op een geschikte manier in de Libanese burgeroorlog kunnen interveniëren, moet het voor hen een koud kunstje zijn geweest om N. uit het toestel van Air France te halen," aldus de aanhangers van de ze theorie. Of één van deze speculaties Juist is, valt op dit moment niet te bewijzen, en zal zeker tijdens het proces niet worden onthuld. Aannemelijk lijkt in ieder geval dat het meest waarschijnlijk dé Nederlandse BVD of anders de Franse of Israëlische geheime dienst tot de kern van de Nederlandse organisatie was door gedrongen. Niet „politiek" De advocaten van Ludwina J., Josel Arnon en Felitia Langer zullen on dertussen hun verdediging zeker geen expliciet politiek karakter ge ven. In tegenstelling tot de opvattin gen van sommige leden van de Rode Hulp geeft Ludwina de voorkeur aan een zakelijke procesvoering zonder uitgebreide politieke en ideo logische discussie. Israëlische advocaten wijzen op het feit dat onnodige politisering van het proces alleen in het nadeel van het Nederlandse meisje zal zijn. Wanneer Ludwina door de rechtbank in Tel Aviv schuldig wordt bevonden, zal zij tot een le venslange gevangenisstraf kunnen worden veroordeeld. Hieraan valt al leen te ontkomen wanneer er niet onnodig wordt gepolariseerd. VAN EEN LEZER 'Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat» sturen aan: Trouw, jury politieke prent. Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. onder redactie van loes smit Nog maar even en dan vertrekt de eipeditie van de Engelse Carolyn Oxton naar de binnenlanden van de Zuidamerikaanse staat Co lombia. De groep bestaat uit ne gen vrouwen die volgende week donderdag, de twintigste dus. op weg gaan naar het uitgestrekte Atratomoeras, in het noordwes ten van het land. Mannen komen er althans ter plekke niet aan te pas Wel zullen zich wat later drie vrouwe lijke antropologen uit Colombia bij de Britse ontdekkingsrei zigsters voegen. Carolyn, de leidster van de expeditie en eve nals haar meeste mede onderzoeksters even in de dertig, vindt „dat het hoog tijd wordt dat ook vrouwen eens de kans krij gen expedities uit te rusten en onderzoekingen te verrichten De groep denkt een maand of drie voor het onderzoek van het moe ras nodig te hebben. Ze willen vooral de dieren, planten en alle andere levensvormen in het moe ras op de film vastleggen, maar ook gaan ze zoeken naar het „ver- dwenen kanaal dat aan het eind van de achttiende eeuw ge graven moet zijn. Dat kanaal zou indertijd de verbinding gevormd hebben tussen twee belangrijke rivieren, waarvan volaens de overlevering de een in de Atlan tische en de ander in de Stilte Oceaan moet zijn uitgemona. De leden van de expeditie zijn geen van allen groentjes: alle maal hebben ze al eerder een ontdekkingsreis meegemaakt en allemaal zijn ze grondig ge schoold in archeologie, fotogra fie en andere vaardigheden die op zo n tocht van nut kunnen zijn En intellectueel of niet. ze zullen ook de handen op wat huishoude- lijkcr gebied uit de mouwen moe ten steken De corveediensten worden eerlijk verdeeld, zodat ze allen op hun beurt voor het eten zullen moeten zorgen. Tot zo ver is alles tot in de puntjes geregeld, maar proble men blijven er genoeg over. Zc zullen dc muskieten volgens Ca rolyn wel het ergste wezen. ..Die zijn echt gevaarlijk", zegt ze. „We hebben wel bestrijdingsmiddelen bij ons. maar als die helpen zal het de eerste keer in de geschiede nis zijn" De ontdekkingsrei zigsters zullen in hangmatten sla pen. met muskietennetten er over heen. En ook dal levert beslist moeilijkheden op „We hebben nog geen flauw idee hoe we ons in onze klamboe moeten aan- en uitkleden, maar tegen de tijd dat we thuis komen zullen we er wel achter ziin". Het is wel zeker dat de Britse vrouwenexpeditie in Columbia van boten gebruik zal moeten maken. Ze nemen daartoe een aantal opblaasbare motorboten mee, waarmee een deel van de groep hier vast in eigen land aan het oefenen is. De televisiehond Lassie heeft in telligentere wenkbrauwen dan Carters vice-president Walter Mondale, en ook de Amerikaanse senator Daniel Moynihan en actrice Elizabeth Taylor moeten het in dat opzicht tegen de moedi ge collie afleggen. Dat is uitge maakt door de in New York be kende schoonheidsspecialist Mark Traynor die een lijstje heeft opgesteld met „de tien meest aan dacht trekkende wenkbrauwen." De wenkbrauwen." De wenkbrau wen van de hond krijgen een tien als „de expressiefste en intelli gentste," die van de heer Mondale noemt Traynor „de eerlijkste en de meest romantische." Volgens de schoonheidsspecialist heeft se nator Moynihan „de ondeu gendste wenkbrauwen, weinig passend voor een senator," en Liz haalde de vierde plaats met haar meest gefotografeerde wenkbrau wen ter wereld, waarbij Traynor mevrouw Taylor wellicht ook wat naar de mooie ogen heeft geke ken. Op zijn lijst staan voorts zangeres Donna Summers, een paar film- en t.v - sterren en een fotomodel, allemaal dus mensen met uitzonderlijke opvallende wenkbrauwen. Maar de collie Las sie weet zijn snuit toch nog in een intelligentere plooi te trekken dan alle negen anderen. Het ls bepaald niet voor de eerste keer, dat de Engelse prinses Anne is aangehouden omdat ze te hard reed. De politie betrapte haar nu weer op een autosnelweg, waar ze dik boven de toegestane 105 kilo meter per uur zat. Ditmaal komt ze er niet met een ernstige beris ping of een boete af, maar moet ze voor de kantonrechter in het plaatsje Alfreton verschijnen. Buckingham Palace heeft al laten weten dat Anne niet persoonlijk zal gaan, maar haar advocaat zal sturen. Het kan gebeuren, als je in het Spaanse Sevilla rustig ergens een kop koffie zit te drinken, dat er plotseling een stel jongelui bin nenstormt Ze roepen dat ieder een onmiddellijk moet opTiouden met koffiedrinken en een andere drank bestellen. Soms zwiepen ze de koffiekopjes in één zwaai van de tafeltjes of dreigen de klanten eruit te jagen als die niet doen wat hun gezegd wordt De jonge lui misschien ook al wel in andere Spaanse steden optre dend. al zijn daar nog geen berich ten over noemen zich „koffie- commando's". Met hun „overval len" willen ze prdtesteren tegen de verhoging van de koffieprijzen. Ze voeren ook acties tegen' de groothandelaars, die volgens hen grote partijen goedkope koffie achterhouden totdat ze hun voor raden nóg duurder mogen verko pen. Ook in Spanje mochten de prijzen kort geleden drastisch omhoog, met wel 130 procent. De toerist zal daar ook wel iets van merken, al kost een kopje koffie in een restaurant hem geen 130 procent, maar niet meer dan een paar peseta's extra. door hans de jong De luchtdruk in Groenland stijgt tot 1055 millbaar. Vol gens „de beginselen" van de metereologie krijgen we in zo'n geval kouder weer. De weerkundige ziet in gedach ten de hagel en sneeuwvlok ken uit gure buien en stor machtige winden al over het Nederlandse landschap stui ven. In de eerste helft van deze week bleek dat de ma nier waarop nog sterk uiteen kan lopen. Die stormachtige sneeuwbuien komen alleen opzetten wanneer de luchtdruk boven Midden- Europa tegelijk laag is en als zich daar het centrum van een koude put bevindt. Maar deze week ligt die koude put op het stelsel van putten veel dichter bij huis namelijk bo ven of vlak rondom de Noord zee met, zoals gisterenmid dag, temperaturen van mi nus veertig en minus tweeën veertig graden (Shetland); rijp dus voor sneeuw. Met al die lagedrukkernen, ook aan de grond, blijven de luchtdrukverschillen echter klein en daardoor is de wind in ons land van weinig bete kenis. De noordpoollucht met die gure sneeuwbuien waren gedwongen om met een boog om de Noordzee heen te trekken, in dit geval via IJsland, Schotland, delen van Ierland en vooral het zee gebied ten westen van de Britse eilanden om vervol gens verder te gaan in de richting van Spanje. Portu gal en de Golf van Biskaje. In noord-west Ierland waaide de wind tijdelijk met kracht ne gen uit het noorden, een schril contrast met de rust in onze omgeving. Het zover naar de zuidelijke wateren doorstoten van de poollucht heeft tot gevolg gehad dat zich ergens in de buurt van noord-west Afrika een afzon derlijke depressie ging vor men, resultaat van de contro verse; koude-warme lucht. Dit minimum maakte zich eerst in Gibraltar kenbaar als een echte waterleverancier; aftapping gistermorgen 24 mllimeter over 12 uur. Na Ma jorca gepasseerd te zijn be reikte het systeem uitdie pend tot 990 milibaar de Franse en de Italiaanse riviè- ra waar In zes uur tijd 10 tot 15 millimeter regen viel. Lyon meldde onweer (Rotterdam trouwens gisteren ook eve nals een schipper op de Noordzee), slecht weer was het ook in de Povlakte waar van de Noordzee naar de Ier se Zee zal doorgaan. De luchtdruk is nog altijd hoog 1050 millibar boven Noordoost-Groenland het vliegveld Malpensa op eveneens boven Midden- 230 meter hoogte bij Milaan negen centimeter sneeuw rapporteerde. Turijn twee centimeter sneeuw, Locamo kreeg tien millimeter sneeuw in zes uur. In het Alpengebied begon het eveneens flink te sneeuwen. De depressie zal verder noordoostwaarts en later wellicht noordwaarts gaan Rusland (1035 millibar) met een lichte uitbouw over Noord Scandinavië. Ook Spitsbergen geeft nu bijna 1040 millibar. Weerraporten van gisteravond 1» uur vm maximum temperaturen en neerslag van 7-19 Frappant was de gistermor gen ongewoon hoge tempera tuur aan de zuidpunt van Groenland, namelijk 12 gra- HQH den boven nul. na een nach- In Sauerland en de Harz viel waarbij de sneeuwzone ook telijk minimum van acht gra- nog meer sneeuw. In Winter- Duitsland en Denemarken den. De wind waaide daar berg heeft in geen Jaren zo'n gisteren uit het zuiden De dikke laag gelegen als in dit middagtemperatuur in het seizoen, namelijk bijna zestig uiterste noorden van Scandi- centimeter. Ook in de Arden- navië was minus 30 tot 32 nen viel er nu eindelijk graden, maar op het eilandje sneeuw en plaatselijk zoveel Jan Mayen werd het veel dat het verkeer er last van minder koud met minus vijf kreeg. In de Alpen is van het graden (begin deze week nog zuiden uit verse sneeuw te minus 17) na een windrui- verwachten. Op alle niveaus ming naar noordoost. In de ligt de temperatuur nu onder zal beroeren. Ook het oosten van ons land kan er wel wat vlokjes van krijgen of een en kele bui maar verreweg het grootste deel aan sneeuw zal passeren ten oosten van Ne derland. Een gecompliceerd beeld dus met al die depres sies, maar bij ons is er de eerste dagen vrijwel geen ver- andering in het weer te ver- Verenigde Staten doet zich nul. Sneeuwhoogten in Zwit- wachten In de nacht en och- een hevige koude-inval voor seriand (dalen) 10 tot20,mid- tend komt het tot lichte vorst met hevige sneeuwstormen delste lagen 30 tot 70. hogere waarbij overwegend lucht- aanvoer van het contingent Verwacht wordt namelijk dat de opvullende depressiekern in Canada. Wisconsin meldde lagen tot 130 centimeter. Do- 43 onder nul. terwijl voor die lomieten respectievelijk 20 plaats minus 48 graden het tot 40. 40 tot 70 en 70 tot 150 laagterecord is. centimeter weer temp 7-19 uur Amsterdam half bewolkt 2 0.S l De Bilt zwaar bew 3 Deelen sneeuw 2 0 Eelde sneeuwbui 2 0.1 Eindhoven zwaar bew. 3 0.3 I Den Helder ball bewolkt 3 Luchth R dan n Ucht bew 3 3 Twente geheel bew 2 0 VUssingen sneeuwbui a 1 Zd Limburg Ucht bew 3 0 Aberdeen half bewolkt 0 0 Athene onbewolkt IS 0 Barcelona geheel bew. 8 s Berlijn onbewolkt 4 0 Bordeaux half bewolkt S 0 Brussel Frankfort zwaar bew. 4 0 Oeneve sneeuw 3 12 Helsinki an eeuw -4 2 Innsbrück regenbul 8 o.s Kopenhagen zwaar bew. 2 0.1 Lissabon hall bewolkt 10 2 Locamo sneeuw 1 32 Londen zwaar bew. 3 0 Luxemburg licht bew -0 0 Madrid sneeuwbui 7 0.1 Malaga halfbewolkt 14 0.1 Mallorca half bewolkt 13 2 Munchen zwaar bew 0 0 Nice regen 9 18 Oslo Parijs geheel bew. 4 0 Rome geheel bew. 14 0.2 8pllt regen 13 3 Stockholm sneeuwbui 1 3 WENEN zwaar bew. S 0 ZOrtch sneeuw 1 0.4 Casa Blanca regenbul 18 4 ls tanboel mist 11 0 Las Palmas half bewolkt 19 0 New York Tel Aviv onbewolkt 19 0

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5