I£l iei hpart r SA Overeenstemming over Personalia cao voor NS-personeel P Sa JP aan ontploffing juristen en economen vrije universiteit vrije universiteit adjunct-accountant 1 e klasse 16 Trouw Fusie ziekenhuizen in Arnhem vertraagd gewoon hoogleraar RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN EEN JURIST(E), gewoon hoogleraar (m/v) De opleiding tot bij de rijksaccountantsdienst studeren met een salaris assistent- schooladministratie orthopedagoog-direkteur (vrl./mnl.) ZATERDAG 8 JANUARI 1977 TROUW/KWARTET itfl ■r Van een verslaggever UTRECHT De Nederlandse Spoorwegen en de vakbonden hebben overeenstemming bereikt over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor de circa 26.000 NS-ers. De nieuwe CAO krijgt een looptijd van twee jaar, aldus NS, en is op 1 januari jongstleden ingegaan. In de nieuwe CAO worden geen zaken geregeld die in de loonsleer liggen. Wat omstreden punten als loonsverhogingen en prijscompensa tie betreft volgen de spoorwegmen sen evenals de ambtenaren de trend van de loonontwikkeling in het be drijfsleven. een taak waarover zoals bekend het laatste woord nog lang niet is gesproken, aldus tweede voor zitter R. Wlelinga van de bedrijfs groep spoorwegen van de Vervoers- federaUe NW/NKV. Wat de secundaire arbeidsvoorwaar den betreft is bij voorbeeld overeen gekomen dat de keus van de NS-er voor compensatie van overwerk in extra geld of vrije tijd voortaan bin dend Is Tot nu toe werden vrije dagen die na twee maanden nog niet waren opgenomen meestal omgezet In geld. „Dat vond NS goedkoper, aldus Wielinga, omdat het laten op lopen van vrije dagen zou kunnen betekenen dat er extra personeel moet worden aangenomen. Uit het oogpunt van werkgelegenheid zullen de vakbonden de NS-ers adviseren voortaan zoveel mogelijk te kiezen voor extra vrijaf en niet voor extra salaris. Fiat De laatste beletselen om de nieuwe CAO te tekenen werden weggeno men toen de vervoersfederatie NW/NKV zijn fiat gaf aan de NS- intenUeverklaring om met de vak bonden overleg te plegen over het opstellen van een reorganisatie code. Het ontbreken van een vaste afspraak om bij grote reorganisaties de vakbonden tevoren in te lichten was voor de vervoersfederatie aan vankelijk reden om geen handteke ning onder de CAO te zetten. „Ge zien de reorganisaties die momen teel bij NS voor de deur staan was dat voor ons een breekpunt", aldus Wielinga. Benoeming Tot atfvocaat- generaal bij het Haagse gerechtshof is benoemd mr. H. A. van Ee. Hij was fiscaal bij de permanente krijgsraad Nederland voor de zeemacht, audi teurmilitair plaatsvervanger bij de arrondissementskrijgsraad te Arnhem en plaatsvervangend offi cier van Justitie bij het arrondisse mentsparket te Den Haag- Overleden Prof. dr. L. H Jansen, sinds 1959 hoogleraar in de huid- en geslachtsziekten aan de rijksuniver siteit in Utrecht en hoofd van de kliniek voor dermatologie van het academisch ziekenhuis, is plotseling overleden. HIJ is zestig jaar gewor den. Vandaag wordt hij in zijn woonplaats Zeist begraven. KAMERLID Mevrouw J. B. Krou- wel-Vlato te Hengelo (O) wordt lid van de Tweede Kamer. Zij volgt, in de PvdA-fractie, J. W. Masman op die wegens zijn benoeming tot bur gemeester van Assen voor het Ka merlidmaatschap bedankte. Het nieuwe Kamerlid is voorzitter van de PvdA-fractie in provinciale staten van Overijssel ST PHILIPSLAND Het Zeeuwse Sint Philipsland is donderdagavond door het oog van de naald gekropen. Op de Schelde-Rijnverbinding. ter hoogte van de brug bij St Philips land, zijn de duweenheid Confiance van 175 meter lengte, en de Neder landse gastanker Gasto Snow, gela den met 531 ton propyleen-oxide. frontaal met elkaar in aanvaring ge komen. De gastanker schoot deels onder de eerste duwbak, en raakte zwaar beschadigd. Uit een onderzoek van de rijkspoli tie te water bleek later, dat één van de duwbakken geladen was met mu nitie. Gelukkig heeft zich geen ont ploffing op de gastanker of de duw- eenllfeid. voorgedaan en is het onge luk alleen met materiële schade af gelopen. aldus een woordvoerder van de rijkspolitie. ARNHEM Het bestuur van het Hervormde Diaconessenhuis in Arnhem heeft besloten voorlopig nog niet mee te werken aan de af ronding van éen fusie met het r.k. St Elisabeth's Gasthuis en het ge meenteziekenhuis. De samenwer king was op papier bijna gereed, maar verschil van inzicht bestond nog hoofdzakelijk over de nieuwe leiding. Fiscaal-juristen en fiscaal economen kunnen direct als adjunct-inspecteur van 's Rijks belastingen worden aangesteld; voor juristen en economen van andere studierichtingen geldt dat zij eerst een post-doctorale opteiding met een duur van ongeveer 2 jaar dienen te volgen. De eerstvolgende opleiding vangt in september 1977 aan; degenen die voor 1 oktober 1977 hun juridische ol econo mische studie denken af te ronden kunnen zich thans ook reeds aanmelden. De voorkeur zal worden gegeven aan sollicitanten die niet ouder zijn dan 30 jaar. Tijdens de opleiding wordt een salaris van minimaal f 2395,- per maand toegekend. Na het met goed gevolg voltooien van de opleiding volgt benoeming tot adjunct-inspecteur op een aanvangssalaris van minimaal f 2520.- per maand. De adjunct-inspecteur wordt na het volgen van een stage geplaatst aan een van de inspecties van de landelijk gespreide rijksbelastingdienst of aan het ministerie van financiën. Gewoonlijk drie jaar na de benoeming tot adjunct-inspecteur volgt bevordering tot inspecteur van 's Rijks belastingen. Aan deze functie is een maximum salaris van f 5217,- per maand verbonden. Het normale car rièreverloop leidt vervolgens tot een functie met als maximum salaris f 6253,- per maand. Verdere promotie is mogelijk. Voor belangstellenden is een brochure verkrijgbaar met infor matie over de rijksbelasting dienst. de functie van inspecteur bij die dienst en de opleiding daarvoor. Bovendien worden voorlichtingsbijeenkomsten georganiseerd. De brochure kan schriftelijk of telefonisch worden aangevraagd bij het Rijksinstituut Belastingen. Breestraat 18 te leiden (telefoon 071-12 5641). De voorlichtingsbijeenkomsten worden gehouden op: 10 janusri te Groningen, centraal belastinggebouw. Dr. C. Hofstede de Grootkade 11; 12 janusri te Leiden, Rijksinstituut Belastingen. Breestraat 18; 17 januari te Tilburg, centraal belastinggebouw. Stationstraat 24; 18 januari te Nijmegen, centraal belastinggebouw. Stieltjesstraat 2; 19 januari te Utrecht. Hoog Catharijne. Radboudkwartier 313-315; 20 januari te Rotterdam, centraal belastinggebouw. Puntegaalstraat 5; 21 januari te Amsterdam, centraal belastinggebouw. Wibautstraat 2-4. De bijeenkomsten vangen steeds om 20.00 uur aan. In de brochure Is een aanmal- In verband met het In te stellen Alle In-deze advertentie ge dingsformulier opgenomen; het wordt op prijs gesteld als daar van bij sollicitatie gebruik wordt gemaakt selectie-onderzoek dient de aanvraag voor de brochure uiterlijk 17 januari 1977 te zijn ontvangen. noemde salarisbedragen zijn gebaseerd op de eind 1976 geldende salarisregelingen en zijn exclusief een toeslag van f 30,- per maand en 7.8% vakantie-uitkering. omsterdam De Faculteit der Godgeleerdheid zoekt een in de nieuwere kerkgeschiedenis, ter ver vulling van de vacature ontstaan door het vertrek van Prof.dr. J. van den Berg naar de Rijksuniversiteit te Leiden. De leerop dracht van Prof. van den Berg omvatte de algemene kerkgeschiedenis na 1650, Ne derlandse kerkgeschiedenis en kerkrecht Over de definitieve omschrijving van de leeropdracht is overleg mogelijk. Instemming met de doelstelling van de Vrije Universiteit is voorwaarde voor be noeming. Eventuele reflectanten wordt erop gewe zen, dat er een relatie bestaat tussen de faculteit en de Gereformeerde Kerken in Nederland met het oog op de opleiding van predikanten. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot Prof.dr. C. Augustijn, Kamer 14A-32. Vrije Universiteit postbus 7161, Amsterdam, telefoon: 020-548 26 36 (privé: 020-71 45 77). Sollicitaties worden ingewacht bij da Disnst Personeelszaken. Da Boelalaan 1106, Postbus 7161. Amsterdam, onder ver melding van vacaturenummer 101 3376. Bij hot Bureau der Universiteit wordt gevraagd: vac. nr. L.P. 770101 ais beleidsmedewerker!ster) op de afdeling Algemeen Bestuurlijke en Juridische Zaken. Binnen de taakstelling van de afdeling zal van de nieuwe medewerker(ster) een bijdrage worden verwacht in: ontwerpen en beoordelen van regelingen voor de bestuursorganisatie van de Universiteit - beoordeling van wetsontwerpen en andere overheidsbesluiten, met name de doorwerking hiervan m universitaire bestuurlijke regelingen - advisering aan de bestuurlijke geledingen, ook aan het middennivo (Sub-faculteiten) ten aanzien van de toe passing an uitleg van de Wet op Wetenschappelijk Onderwas, Wet Universitaire Bestuurshervorming en Voor deze taken zoeken wij een jurist(e) met bestuursrechtertqke bekwaamheden, die in staat is binnen een teamverband zelfstandig en besluitvaardig op te treden. Salaris afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring tot maximaal <3.819. - bruto per maand en een toeslag tot maximaal <30. - per maand Uitloopmogelijkheid tot maximaal <4501- aanwezig. Inlichtingen kunnen worden Ingewonnen bf het hoofd ven de afdeling Algemeem Bestuurlijke en Juridische Zaken, Mr. L.J-A. de Boer, tel.: 060-115606 Ca avonds 06807-2847). Schriftelijke eotlicJtetles te richten aan hat Hoofd van de Afdeling Personeelszaken der Rijkeuniversiteit, Poetbus 72, Groningen, onder vermelding ven het vacaturenummer. amsterdam Bij de Faculteit der Letteren ontstaat per 1 september 1977 door de emeritering van prof.dr. D. Kuijper Fzn._de vacature van in de Latijnse Taal- en Letterkunde De te benoemen hoogleraar draagt in samenwerking met een medewerker de eerste verantwoordelijkheid voor het on derwijsprogramma op het gebied van de Latijnse Taal- en Letterkunde. Dit geldt eveneens voor het onderzoek programma, dat echter door de eigen inbreng van de ordinarius uitgebouwd kan worden. In (sub)facultair verband heeft hij/zij t.z.t. bestuurlijke taken. De vereisten zijn didactische ervaring ervaring in onderzoek op het gebied van de Latijnse Taal- en Letterkunde; bekendheid met moderne ontwikkeling en op het gebied van de taalkunde en/of letterkunde, c.q. bereidheid om zich hiervan op de hoogte te stellen; bereidheid bestuurlijke taken te ver vullen. Instemming met de doelstelling der Vrije Universiteit is vereist. Zij die op iViogelijke kandidaten de aan dacht willen vestigen, kunnen zich wenden tot de voorzitter van de benoemingscom missie. Inlichtingen kunnen worden verkregen bij de voorzitter van de benoemingscommis sie, prof.dr. J.J. Thierry, Kwikstaartlaan 26, Den Haag, telefoon: 070-6813 31. Aan belangstellenden voor deze vacature wordt verzocht zich vóór 15 februari 1977 schriftelijk te wenden tot de Dienst Personeelszaken. De Boelelaan 1105, Postbus 7161. Am sterdam, onder vermelding van het vacaturenummer 420-97. De rijksoverheid biedt de mogelijkheid om opgeleid te worden tot adjunct-accountant 1e klasse bij de rijksaccountantsdienst. Deze dienst vormt een onderdeel van de rijksbelastingdienst. De opleiding wordt, voor wat het theoretische gedeelte betreft, mede verzorgd door het Nederlands Instituut van Registeraccountants (NIvRA). Daarnaast krijgen de studenten praktische vorming. Gedurende het eerste deel van hun studie (ongeveer 3 jaar) ontvangen zij een salaris van f.1132,- per maand. Voor 21-jarigen en ouderen gelden i.v.m. het minimum (jeugd) loon hogere bedragen. Bij de benoeming in ambtelijke dienst (bij de aanvang van het vierde studiejaar) wordt dit salaris aan zienlijk verhoogd, terwijl kort daarna bij de benoeming tot adjunct-accountant (in het algemeen in december van het vierde studiejaar) een verdere verhoging volgt. Het maximum-salaris van adjunct accountant bedraagt f 3819,- per maand. Twee jaar na de benoeming tot adjunct accountant kan men bevorderd worden tot adjunct-accountant 1e klasse bij de rijks accountantsdienst. Het maximum-salaris van deze rang is f 4501,- per maand. Aan de hogere rangen zijn de volgende maximum-salarissen verbonden: accountant f 5730,-, hoofdaccountant titulair f 6253,-. hoofdaccountant f 6824,- per maand. De hierboven staande salaris bedragen zijn alle opgenomen op basis van de eind 1976 geldende salarisschalen. De bedragen zijn exclusief 7,8% vakantie uitkering en een toeslag van max. f 30,- per maand. Om voor de opleiding in aanmerking te komen dient U in het bezit te zijn of in 1977 hopen te komen van het eind diploma gymnasium, atheneum, heao of hbs. Degenen die bij de aanvang van de studie (in september 1977) de leeftijd van 24 jaar nog niet hebben bereikt, genieten hierbij de voorkeur (ffl geval van reeds vervulde militaire diénst wordt deze grens op 26 jaar gesteld). Over de opleiding en de functie van adjunct-accountant is een brochure ver schenen. In de brochure is een formulier opgenomen dat bij aanmelding moet worden gebruikt. Belangstellenden kunnen uiteraard geheel vrijblijvend de brochure schriftelijk of telefonisch aanvragen bij het Ministerie van Financiën, Bureau uitvoering vorming en opleiding van de Directie Personeel van de belastingdienst, Casuariestraat 32 te 's-Gravenhage; telefoon (070) - 76 67 42. Bij schriftelijke aanvragen wordt verzocht het vacature nummer 6-6266/0156 te vermelden (in linkerbovenhoek van brief en enveloppe). De aanvraag van deze brochure moet uiterlijk 25 januari 1977 ontvangen zijn iri verband met het begin februari te houden schriftelijke gedeelte van het vergelijkend toelatingsonderzoek. Het Stichtingsbestuur van de Werkgemeenschap Raadgevend Ingenieursburo ir. R. Hajema en Partners, Vaart 48-50 te Assen, zoekt, i.v.m. vertrek van medewerkers en uitbreiding van de werkzaamheden, op korte termijn a. Jurist (m/vr) Taakomschrijving: Leiding geven aan de juridische afdeling; redigeren van voorschriften en toelichtingen bij bestemmingsplannen bijhouden van vakliteratuur en onderzoek inzake nieuwe ontwikkelingen; algemene advisering betreffende de ruimtelijke ordening en daarmede verwante zaken. Gevraagde kwaliteiten: Voltooide opleiding in de rechten hoofdvakken: publiek-en privaatrecht; bijvakken: recht ruimtelijke ordening en pla nologie; eventueel GA I en 2 en M.O. Staatsinrichting; ervaring bij partikulier buro, c.q. overheids instelling; goede leidinggevende en kontaktuele eigen schappen. b. tuin- en landschapsarchitekt (m/vr) Taakomschrijving: Meedenken in de opzet van bestemmings plannen, i.s.m. de overige disciplines binnen het buro; uitwerken van bestemmingsplannenontwerpen van detailleringen (beplantingen, bestratingen enz.); ontwerpen van plannen voor rekreatieve voor zieningen, sportvelden, begraafplaatsen ed. Gevraagde kwaliteiten: R.H.S.T.L.-A Boskoop (liefst met vervolg opleiding Amsterdam); eventueel L.H. Wageningen (mikro-richting of vergelijkbare (buitenlandse) opleiding; ervaring in soortgelijke werkkring is gewenst. c. stedebouwkundig ontwerper (m/vr) Taakomschrijving: Het mede verzorgen van het vormgevend aandeel bij struktuurplannen; het leveren van een aktieve bijdrage aan de verdere uitwerking van struktuurplannen tot bestemmingsplannen. Gevraagde kwaliteiten: T.H. Delft (bi-s), S.H.O. Amsterdam of vergelijkbare opleiding; een gedegen kennis van de huidige plannings technieken (o.a. modelplanning); ontwerpervaring is vereist. Voor alle nieuwe medewerkers geldt dat ze op een aangename wijze moeten kunnen samenwerken met alle partners binnen onze werkgemeenschap, waarbij ze zich hierbinnen voldoende dienstbaar moeten kunnen opstellen. Ter informatie: Wij zijn werkzaam sinds 1960 op het gebied van de ruimtelijke ordening in de meest uitgebreide zin (plannen maken en kennisoverdracht) voorname lijk in noord- en oost-Nederland. Onze burosterkte omvat momenteel circa 55 medewerkers, die gezamenlijk via een Stichtingsvorm het eigendom bezitten van ons buro. Nadere informaties over de vakatures kunnen worden verkregen via J. Vos, stichtingssekretaris/ chef de buro (05920-16206). Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Stichting Werkgemeenschap Raadgevend Ingeni eursburo ir. R. Hajema en Partners, postbus 274, Assen. r Uw advertentie in wordt doof 355.000 koopkrachtige Nederlanders gelezen. J Wegens uitbreiding van werkzaamheden gevraagd Wij denken aan iemand in het bezit van praktijkdiploma, studerend voor M.B.A. Ervaring op dit gespecialiseerde terrein? Ptezierig, niet beslist vereist Wij hebben uiteraard pensioenregeling, studiekostenre geling en ziektekostenregeling. Accountantskantoor Meeuwsen, Nagelerstraat 35, Emmeloord. Tet. 05270-3841. Uw advertentie in onze Pijltjesrubriek staat ook als Victorie in de Volkskrant Ons centrum, bestaande uit 84 bebandelingsplaatsen voor meisjes tussen 12 en 18 jaar, zoekt wegens vertrek van de huidige direkteur op korte termijn een (eventueel psycholoog mei orthopedagogische ervaring) die in staat is leiding te geven aan een nieuwe behandelings- opzet. Zijn taken zullen omvatten: eindverantwoordelijkheid voor de behandelingsstruktuur. - scherpere afbakening van het opnamebeleid, mede door nauw overleg met het Ministerie van Justitie, W.I.J.N., andere hulpverleningsinstellingen - ontwikkelen en bewaken van interne overiegstrukturen, behandelmgsmanagement en het daarbq behorende per soneelsbeleid. - samenwerken met het jeugdpsychiatrisch centrum op het zelfde terrein en onder hetzelfde bestuur. Gedacht wordt aan iemand met: - ervaring in residentiële behandelingsvormen - minimum leeftijd 30 jaar - herkenbare christelijke identiteit. De honorering zal plaats vinden in overleg met het Ministerie van Justitie. Opname in het P.G.G.M. pensioenfonds. De plaats van vestiging zal Zetten of direkte omgeving moeten zijn (direk- tie-woning is beschikbaar). Een psychologisch onderzoek zat tot de mogelijkheden kunnen behoren. Voor inlichtingen kunt u zich richten tot de huidige direkteur. drs. J.W. van der Spek (overdag 08880-3838, 's avonds 08880-2557, of tot het lid van de sollicitatie-commissie mejuffrouw R. Janssen loverdag 08880-3838, 's avonds 08880-1847). Sollicitatiebrieven richten aan het bestuur van de vereniging 'De Heldringstichtingen". Postbus 1Zetten. orthopedagogisch centrum ottho gerhard heldring uitgaande van de ned. herv. vereniging heldringstichtingen poetbue 1 zetten lel. 08880 3838

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 18