Amsterdam zonder geldschieter Tijdperk Koeperman teneinde Wimbledon niet bij voorbaat kansloos tegen Middlesborough Ondanks stopzetting financiële hulp toch begrip voor sponsor Jan Ruiter voor onbepaalde tijd geschorst Sjtsjegoljef mogelijke uitdager van Wiersma EK voor pikeurs begint 2 april VRIJDAG 7 JANUARI 1977 SPORT TROUW/KWARTET PS 13/RH 15 door Erik Oudshoorn AMSTERDAM - Hoe de wegen van sport, commercie en sponso ring elkaar soms vreemd kruizen wordt op dit moment treffend geïllustreerd door de ijshockeyclub Amsterdam. Voordat het eerste stickgekletter dit seizoen losbarstte koos het bestuur van deze ploeg een nieuwe voorzitter, de heer Franchimont, toevallig ook verkoopdirecteur bij de eigen sponsor ORWO en tevens iemand die op het bestuurlijk vlak als secretaris al zijn enthousi asme had getoond. De voorzittershamer nog maar net in handen of Franchimont kondigt doodleuk aan dat zijn bedrijf dit seizoen stopt met sponsoring. Nadat er een kort stilte viel, want zoiets moet je natuurlijk wel even verwerken, kon het Amsterdam- bestuur best begrip voor de argu menten van Franchimont opbren gen. Zijn positie lijkt dan ook niet in gevaar. „Ik heb wel de indruk dat het bestuur mij nog accepteert. Elke topclub is tegenwoordig een bedrijf. Degene die daar de leiding over heeft hoeft niet eens zoveel van sport af te weten, maar wel van management," zegt Franchimont enigszins voor zichtig. Verder over de argumenten van OR WO om aan het einde van dit seizoen de sportsponsoring voorlopig te la ten voor wat hij is: „Bij het stoppen van de sponsoring zijn wij ervan uit gegaan dat we op dit moment in de sportwereld zo'n bekende naam heb ben dat het weinig zin heeft om door te gaan. Iedereen kent ons nu wel. Reclame-technisch is het dan beter om je tot een ander deel van de bevolking te richten. Misschien gaan we over een paar jaar wel weer ver der met het „steunen" van sportver enigingen. Het is een van de beste vormen om reclame te maken. Iede re ondernemer die geïnteresseerd is in sportsponsoring zou echter wel ijshockey bovenaan z'n lijstje moe ten zetten. Dat zeg ik niet vanwege mijn voorzittersschap bij Amster dam. Maar wel - omdat als ik kijk in onze boeken naar welk redement die drie jaar sponsoring ORWO heeft opgeleverd. Dat is ongelooflijk."Het- zelfde zakelijke instinct dat Franchi mont deed besluiten om zijn eigen ijshockey ploeg volgend seizoen niet meer financieel te steunen, moet hem zeer binnenkort ook leiden naar een nieuwe sponsor. Anders zou het vijfjarenplan, dat dit seizoen werd ingeluid en als loffelijk streven het bereiken van de absolute top (kam pioenschap) met een team van Ne derlandse ijshockeyers op „Cana dees" niveau omvat, wel eens ernstig in de war kunnen worden gestuurd. Secretaris Van Rossum: „In de maanden dat we geen ruchtbaarheid aan de plannen van ORWO hebben gegeven zijn we offertes naar bedrij ven gaan sturen. Tot nu toe zonder resultaat. Wel zijn er enkele gega digden." Voorzitter Franchimont stelt voor de belangstellenden als eis dat zij een overeenkomst van minstens drie jaar afsluiten. Dit om reclame inkomsten voor de sponsor te waar borgen en verder ondergaat de ijs- hockeyclub dan niet frequent een naamsverandering. „We zijn een bee tje kieskeurig. De koop is dan ook pas gesloten als de kassala is toe geschoven, de bel rinkelt, en de cen ten erin zitten. Mocht Amsterdam voor het volgend seizoen niet over een sponsor beschikken dan zal dat het einde van topijshockey in deze stad betekenen. De Canadezen moe ten dan worden afgestoten, en ook trainer Corkie de Graauw kunnen we niet meer gebruiken. Met het over blijvende contingent gaan we alleen maar langzamerhand ons einde tege moet. Een mogelijkheid om Amsterdam deze lijdensweg te besparen kan de gemeente middels een subsidie bie den. Bekend is echter dat de lagere overheid van Amsterdam hierin nooit gul is geweest. FC Amster dam-voorzitter Dé Stoop weet daar alles van. Maar juist aan zijn sport zou een subsidie niet besteed zijn, vindt Franchimont. „Het subsidie beleid in Amsterdam is aan een her structurering toe", zegt hij dan ook. En toelichtend: „Als je ziet hoeveel voetbalvelden er in Slotermeer en Slotervaart zijn. Dat is krankzinnig. Per week spelen op zo'n veld gemid deld niet meer dan veertig jongens. Een voetbalterrein kost echter wel een ton aan onderhoud per jaar. De Edenhal bedruipt daarentegen zichzelf en wordt relatief gezien veel intensiever gebruikt. Ooit polsten wij bij de gemeente of we ook niet recht hadden op subsidie. „Inder daad", was hun antwoord, waarna we een bedrag van nog geen hon derd gulden per jaar kregen toege zegd. Goed bedoeld natuurlijk maar wij hebben daar niets aan. Alleen al om het feit dat je bij de aanvraag De conflictsituatie tussen het Belgische Anderlecht en de Nederlandse doelverdedigcr Jan Ruiter heeft gisteren een hoogte- of beter een dieptepunt bereikt. Ruiter is door zijn club voor onbepaalde tijd ge schorst. Dit houdt in dat Ruiter niet langer het doel van Anderlecht zal verdedigen en ook op de trainingen niet langer welkom is. De Nederlan der stond de laatste weken al eerder aan de kant. De conflictsituatie ontstond na een serie slechte prestaties van Ander lecht (Beerschot 2-3), waarvan trainer Raymond GoethaJs de doelverdcdi- ger de schuld gaf. Feit daarbij was dat insiders vonden dat in die periode de hele Anderlechtdefensie niet best draaide. Na aanvankelijk op de reservebank gezeten te hebben, werd Ruiter weer in een bekerduel opgesteld. Een interview in een Nederlands voetbalblad zette later bij Anderlecht weer zo veel kwaad bloed, dat de ruzie weer toenam. Het niet komen opdagen voor de wedstrijd tegen Olympique Montiquies was de druppel die bij de Belgische bestuurders de emmer deed overlopen. Munaron is nu doelman nummer één. LONDEN Middlesborough, vooraanstaande ploeg uiit de Engelse eerste divisie, moet zaterdag op bezoek bij de semi-profs van Wimbledon, die niet eens in de league spelen. Deze geregeld terugkomende confrontatie tussen de grote en kleine broeders, met van tijd tot tijd succes voor de kleine clubs, is vermoedelijk oorzaak nummer een van de onvergelijkbare populariteit van het Engelse bekeroernooi, dat al 1105 jaar oud is. Amsterdam voorzitter Franchimont: „Het subsidiebeleid in Amsterdam is aan een herstructurering toe." een rapport moet opstellen waar ontzettend veel tijd en geld in gaat zitten. Nee, dan zeg ik: kom jongens laten we voor die honderd gulden een heleboel sores voorkomen en allemaal vijfentwintig gulden lappen." Wanneer voor de gemeente Amster dam financieel betere tijden aanbre ken opdat in navolging van vele steden in Nederland ook het ijshoc key een subsidie krijgt toegewezen, heeft Amsterdam-voorzitter Franchimont grote plannen. Vooral met betrekking tot de accommoda tie. De Edenhal, waar de ploeg van Corkie de Graauw veelal pleegt te spelen is weliswaar zeer geschikt voor ijshockey, maar de hoge kosten en het intensieve gebruik die andere evenementen met zich mee brengen vormen te grote dwarsliggers om SIJ Amsterdam goed te laten functi oneren. Franchimont: „Ons eerste team traint rond middernacht. Wij hebben een juniorenteam dat in ja nuari pas de eerste thuiswedstrijd kon spelen. Toernooien kunnen we nooit organiseren, wat met zich meebrengt dat je ook geen te genprestatie van andere ploegen hoeft te verwachten. Ik moet er niet aan denken dat we een keer kampi oen worden. Europa Cup spelen is er dan absoluut niet bij. Nee, het liefst zouden wij een eigen hal willen bou wen in Amsterdam-West. Gemeen telijke subsidie is niet eens een zo dringend nodig. Als een bank bereid is hier geld in te steken ben ik daar morgen nog voor te vinden. De mil joenen die je moet investeren ko men later vanzelf weer in het laatje terug. Dat kan ik iedereen voorreke nen. Kijk maar naar de Menken- baan in Leiden. Het is toch ongeloof lijk wat daar gebeurt (100.000 bezoe kers binnen enkele maanden red.). In deze stad heeft de gemeente ech ter voor bouwgrond en parkeergele genheid gezorgd. Dat moet ik in Amsterdam nog zien gebeuren." Ultalagen Nederlandse competitie: Utrecht- HYS 2-13, Thialf-Amsterdam 10-8, Amsterdam Tilburg Trapper» 2-4. Groningen-Nljmegen 7-4. Tilburg Trappers Thialf HYS Nijmegen Amsterdam Groningen Utrecht 8 1 1 13 37 22 8 6 0 2 12 59-37 9 6 0 3 12 66 37 9 4 1 4 9 47-40 9 3 0 6 6 59-61 8 2 0 6 4 31-54 7 1 0 6 2 27-54 Lotto Sporttoto^ WEEK I: Inleg: 3.147.287,-. Prijzenbedrag: 1.686.939,44. Eerste prijs: een winnaar, die bruto 866.664,- ontvangt. Tweede prijs: een winnaar, die bruto 149.496,- aatvaagt. Derde prijs: 134 winnaars, die elk bruto 1.673.- ontvangen. Vierde prijs: 1.232 winnaars, die elk 41.- ontvangen. Vijfde prijs: 8.481 w elk 35,- ontvangen. WEEK I: Inleg: 356.464. Prij zen bedrog: 189.328,46. Eerste prijs: een win naar. die brute 67.728,- ontvangt. Tweede prijs: 29 winnaars, die elk brute 1.458,- entvaagen. Derde prijs: 463 winnaars, die elk 127,- ent- Die eerste krachtmeting tussen heel groot en heel klein vindt plaats in de derde ronde van het toernooi, waar de 44 ploegen uit de eerste en tweede divisie uitkomen tegen de twintig die een lange serie van kwalificatie wedstrijden hebben doorstaan. Voor de laagstgeklasseerde ploegen be gint het toernooi, dat geen enkele vorm van herkansing kent. al op de eerste zaterdag van september. Tóén op velden die bijna onbespeelbaar waren door de zomerse droogte, nu terreinen met modder, sneeuw, ijs en plassen. Die semi-profs hebben overigens een grote reputatie verworven in het toernooi om de beker. Twee jaar geleden schakelden zij Bumley uit, toen nog spelend In de eerste divisie, en speelden gelijk tegen Leeds United, waarna de toenmalige landskampioen toch in het toernooi bleef dank zij een moeilijke overwin ning in de tweede wedstrijd tegen Wimbledon. Op het kleine veldje aan Ploughlane zullen zaterdagmiddag zo'n 15.000 supporters zitten om Wimbledon weer in de slag te zien met een van de groten uit het Engel se voetbal. Misschien komen zij er door, maar ieder succes brengt de kleine ploeg dichter bij het einde van het sprookje. Want zelfs de steun van de hele natie Is niet voldoende om de ploeg naar Wembley te brengen. Andreas Kuyken Wat een onstellende spanning in de laatste ronde van het Suikerdamtoernooi! Met één punt voorsprong op Sjtsjegoljef en Gantwarg weet Harm Wiersma de slopende nek-aan-nek-race uiteindelijk te winnen! Op twee punten volgen Jansen en Mogil- janski. Dank zij een goede overwinning op Overman droeg Iser Koeperman, de 4e Sovjetvertegenwoordiger, tenslotte de rode lantaarn aan zijn onthutste tegenstander over. Ja, daar droomde u van!! Maar u weet beter: er waren geen Russen, er was geen spanning. Er is iets mis in the State of Danemark? Tijdens het afgelopen wereldkampi oenschap te Amsterdam is er geen woord gewisseld. Tussen Koeper man en het tweegespan Gantwarg/Sjtsjegoljef. In het onder ling treffen had Gantwarg de remise schriftelijk voorgesteld. En Koeper- mans aanvaarding geschiedde via de arbiter. Ja, op de dag van vertrek restte toernooidirecteur Vink niets anders dan zijn ruime limousine eerst Koeperman, en in een tweede rit Gantwarg en Sjtsjegoljef naar het vliegveld te vervoeren. De sfeer is getekend door een zwaar drukkende verbittering. Wie zich hierin tracht te verdiepen, stuit al gauw op een groot aantal weerstanden. Daar is het ijzeren stilzwijgen van officiële zijde, dat de ondoorzichtigheid van de conflictu euze situatie in de hand werkt. Een tweede factor betreft een schrikba rende onverschilligheid ten aanzien van alle nie t-d am technische vraagstukken, zoals de hele sociale en organisatorische structuur waar binnen dammen als sport wordt be oefend, niet alleen bij de Neder landse dammers maar juist ook bij het allergrootste gedeelte van de persmedewerkers. En wie dan op zijn speurtocht, die noodgedwongen op meer informele kanalen stoelt, de werkelijkheid van minder edele en zelfs enigszins corrupte praktijken doortrokken ziet, komt, bij de po ging zijn indrukken zo getrouw mo gelijk op openbaar papier te zetten, voor een derde barrière te staan: het is de angst voor tuchtmaatregelen van hogerhand tegenover wat open hartiger Informatieverschaffers. Met het opzienbarende vraagge sprek dat Ton Sijbrands in een dagblad van 4 september jL met de „dissidente dammers" Sjtsjegoljef en Gantwarg heeft gehouden, is die laatste drempel nu dan eindelijk, eindelijk overschreden. In dat ver haal wordt de hoofdrol vervuld door de Sovjet Iser Koeperman, zesvou dig wereldkampioen en thans 55 jaar. Na een glorieuze alleen heerschappij op het dambord sedert '58 sluit de bevoorrechte Sovjet grootmeester. zo wordt ons onthuld, in de tweede helft van de zestiger jaren een duurzaam verbond met Ruslands hoog oprijzende ster Andris Andreiko, wereldkampioen (van) 'tt-TO. Vanaf die tijd beginnen zich Koe permans prestaties meer en meer van het dam technische naar het „sportieve" en organisatorische vlak te verschuiven. En het gelukt hem wonderwel enige opmerkelijke successen te boeken: 1970. Door Andreiko „gecoached" neemt Koeperman, tegen de regle menten van de FMJD (de we- relddambond) in, deel aan het Kan didatentoernooi te Monaco, waarvan de winnaar gerechtigd is de regeren de wereldkampioen in een twee kamp uit te dagen. Dank zij twee zeer opmerkelijke overwinningen op Gantwarg wint hij het toernooi op Sonnenbornberger-punten voor Sij brands. 1972. Koepermans voorstel dat de winnaar van het Kandidatentoer nooi (hij zelf dus) het recht verwerft om aan de eerstvolgende „Challenge Mondial" deel te nemen, wordt op het Congres van de FMJD goedge keurd. 1974. In de laatste ronde van het Kandidatentoernooi te Tbilissi wint Koeperman in een geruchtmakende partij van Andreiko en daarmee het toernooi. Wederom op SB punten. Ditmaal zijn Wiersma en Gantwarg het slachtoffer. Voor de aanwezigen is er maar een conclusie: er is kom bi ne gepleegd. 1975. In Hoogezand bijeen, roept het Congres Koeperman uit tot winnaar van het omstreden Tbilissi. Nu we reldkampioen Ton Sijbrands vrij willig afstand doet van zijn titel, reist Van der Vreugde, de kersverse Iser Koeperman: zesvoudig wereldkampioen naar tweede plan. voorzitter van de FMJD, naar Mos kou en huldigt Koeperman als nieu we wereldkampioen. Zonder de be krachtiging van het Congres af te wachten. In veler ogen is daarmee vals spel nog eens extra beloond. Hoe kon het allemaal gebeuren? Sjtsjegoljef antwoordt daarop in voornoemd In terview: ,Jk denk dat het gewoon (nou Ja, gewóón) één gigantisch compromis was: de KNDB wilde Ne derlanders in het bestuur van de FMJD zien te krijgen, en om de Sovjet-Dambond, die op het Congres niet aanwezig was, zo gunstig mogelijk te stemmen, werd onze dam bond een wereldtitel aan geboden." 1976. „Wereldkampioen" Koeper man tracht, 7e in het Olympisch toernooi, in de wandelgangen van het Congres een levensverzekering af te sluiten. Nu echter tevergeefs! Zijn voorstel om voortaan de oud wereldkampioenen tot alle Olym pische toernooien toe te laten, vindt bij de afgevaardigden weinig ge hoor. Wèl slaagt hij erin een contract te tekenen voor de zogehe ten ,,revanche"-match in '77 tussen de oude en de nieuwe wereldkam pioen Het kritische interview, dat nog over veel meer dan de hier besproken dingen rept, en waar eensklaps een aantal traditionele taboes worden doorbroken, is hier te lande niet overal in dank afgenomen. Wat ech ter is de reactie in de Sowjet-Unie? Het heeft er alle schijn van dat het „sportcomité", het hoogste orgaan dat alle sportbonden overkoepelt en dat in laatste instantie ook alle be slissingen neemt, nu wakker ge schud is, genegen is, is het langjari ge conflict tussen de sterkste damgrootmeesters in ernst te onder zoeken en tot een einde te brengen. In dét licht althans valt de abrupte afgelasting van elke Sowjet- d eel name aan het Suikerdamtoer nooi gemakkelijk te verklaren. En zó ook wordt de verrassende deelname van Koeperman aan het recente nationale kampioenschap alleszins begrijpelijk. Namelijk als maatregel van hoger hand. Al sedert "72, toen hij als zesde eindigde, was Koeperman in dit toernooi niet meer van de partij geweest. Door de sterkste man in de Sowjet- dambond, secretaris Tsjoebarof, vrijgesteld en beschermd, had Koe perman zijn afvaardiging naar inter nationale toernooien niet via de omslachtige weg van sportieve pres taties, maar middels organisato rische kunstgrepen en door het in stituut van persoonlijke uitnodigin gen niet minder doeltreffend veilig gesteld. Zijn come-back in de lande lijke wedstrijd-arena werd dan ook een ontreddering: Koeperman is door zijn collega's meedogenloos naar de vijftiende plaats verwezen. Na dit debacle lijkt een revanche match ooit opgezet als krachtme ting van de twee sterkste spelers ter wereld tussen Wiersma en Koe perman voorgoed van de baan. Men behoedde ons voor een dergelijke aanfluiting! Een aanfluiting niet al leen voor de rijke traditie van het dammen in de Sowjet-Unie, maar bovenal voor de Damsport in het algemeen. Ja, over de doorvoering van de in oktober van dit jaar te verspelen match heeft de Russische voorzitter Dimarsky al tijdens het Congres van Amsterdam '76 hoor baar onder voorbehoud gesproken. Het is te hopen dat een nieuwe twee kamp doorgang vindt Tussen Wiersma enerzijds, en anderzijds de man die na zijn tweede plaats in het wereldkampioenschap nu met de briljante landstitel veroverd met de ongelofelijke voorsprong van vier punten op de naaste achtervolgers Sjavel, Lesjtsjinski en Tsjoelkof ondubbelzinnig heeft aangetoond op dit moment de sterkste Sowjet- dammer en tevens de meest aange wezen uitdager van Harm Wiersma te zijn: het is de tweevoudige oud wereldkampioen Wjatsjeslaf Sjtsje goljef. Of die droommatch, in die korte spanne tijds, tot oktober, in derdaad van de grond komt, hangt allereerst af van de verdere ontwik kelingen binnen de Sowjet-Unie. En dan ook van de daadkracht van het nieuwe FMJD-bestuur Haar leden zij alvast veel sterkte toegewenst! Waar de zeer aparte atmosfeer met zijn 100.000 enthousiaste toeschou wers de jaarlijkse apotheose is van het toernooi. De laatste ronden en zeker de eindstrijd zijn voor de elite uit het Engelse voetbal. Een top overigens die bepaald niet even wijdig loopt met de sterksten uit de nationale competitie. Newcastle United speelde elf keer de finale, West Bromwich tien. Aston Villa ne gen. Arsenal en Wolverhampton Wanderers acht keer. Aston Villa is recordhouder in het aantal gewon nen bekerfinales, zeven namelijk. Het laatste succes van de ploeg uit Birmingham is overigens al twintig jaar oud. Wembley is iets heel anders dan Kennington Oval, beter bekend als cricketterrein, waar in 1872 zo'n 2000 toeschouwers het al lang vergeten ploegje van de Wanderers de eerste finale zagen winnen. Het enige doel punt uit dat duel werd gemaakt door M. P. Belts, maar niemand van de toeschouwers heeft dat ruim een eeuw geleden geweten, want om re denen. die in de geschiedenis verlo ren zijn gegaan, speelde hij onder de schuilnaam A. H. Chequer. Be- tts/Chequer zou een lang vergeten man zijn, als zijn doelpunt hem geen plaats had gegeven in de Britse voetbalgeschiedenis. Eén treffer is trouwens vaak voldoende geweest in de wedstrijd die in Engeland als de belangrijkste van het seizoen wordt beschouwd. Vorig jaar nog, toen Southampton de favorieten van Manchester Uni ted versloeg. In de eerste jaren van het toernooi namen ook ploegen van buiten En geland deel. Queen's Park uit Glas gow, als amateurploeg nog altijd spelend in de Schotse League en eigenaar van het immense Hampden Park in Glasgow, bereikte in de jaren tachtig twee keer de finale. Queen's Park ontmoette bei de malen Blackburn Rovers dat juist in die tijd ongenaakbaar was en de beker drie keer in successie veroverde. Na Queen's Park heeft geen Schotse ploeg meer meege daan. Ierland heeft een keer een zwakke poging gedaan. Distillery verscheen 88 jaar geleden in het toernooi en was er na de eerste ronde ook al weer uit verdwenen door een neder laag van 2-10 tegen Bolton. Wales was wat gelukkiger. Cardiff versloeg Arsenal in de finale van vijftig jaar geleden. In die tijd had Arsenal een doelman uit Wales, Lewis. Hij is na die finale gedurende een lange tijd niet de populairste inwoner van Londen geweest. Maar voor Wales ligt de situatie in het Britse voetbal toch anders dan voor Schotland en Ierland. Al hebben de Welshmen hun eigen bekertoernooi, competi tievoetbal bedrijven zij samen met de Engelsen. De eerste beker, die van 1872, is al lang niet meer de inzet van het toer nooi. In 1895 namelijk verdween de oorspronkelijke beker. Aston Villa, de winnaar had de cup trots ten toongesteld in een etalage van een winkel in Birmingham. De beker verdween en niemand heeft hem ooit teruggevonden. De voetbal bond legde Aston Villa een boete op van 25 pond (300 gulden). Van dat bedrag kon een nieuwe beker wor den gemaakt, want 23 jaar eerder had de beker 20 pond gekost en in die tijd was inflatie nog vrijwel on bekend. RECKLINGHAUSEN Het Euro pees kampioenschap voor pikeurs zal volgend Jaar In dertig koersen worden beslist. Op 5 april is Hilver sum aan de beurt met zes koersen. Voor Nederland is Jan Wagenaar startgerechtigd. Verder worden de nationale kampioenen van Finland. Noorwegen. Zweden. Denemarken. Italië, België. Frankrijk. Oostenrijk, Hongarije en de Sowjet-Unie uitge nodigd. De Westduitse Rolf Daut- zenberg is titelverdediger. De eerste drie pikeurs plaatsen zich voor de strijd om het wereldkampioenschap, die van 24 april al in 25 koersen wordt gehouden. Verder zullen aan deze serie deelnemen een Canadees, een Amerikaan, een Nieuwzeelander. de Australische titelverdediger Keith Adeleion en de Australische kampioen. VOETBAL In de periode van 30 Januari tot 8 februari xal bet Jocgoslavlach rlllal tijdens een toernee door Midden- en Zuld- Amerika vijl wedstrijden spelen U-gen Co lumbia (twee keer). Ouatemaia (twee keeri en Mexico Inmiddels u Dzemal Hadziabdtc uitgeroepen tot voetballer van het Jaar in Joegoslavië WIELKENNEN - De Belg Albert van Daro me won In Killaar een cross over 25 kilome ter Rik Arnouts werd tweede op vijftig seconden De Nederlander Oertlc WUdeboer werd op I min. 50 are. vierde De Belg Ene de Vlaemlnck werd Urn seconden later zesde Obrrbuchslrtn m bert Zweifel (Zwti ei cross over 21 km Het Zwitser Willy Uenbard werd tweede op bij na een minuut en de Duitser Klaus Peter Thaler derde op twee minuten. BOKSEN De Mexican Guty I heeft voor de vijfde keer zijn Utrl li vlieg gewicht iWBA-vrraiel succesvol verde dlgd Deze keer versloeg hij de Japanner Jtro Takada door knock out In de zevende

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15