WEL EN WEE IN DE REGIO fVMDÊSTËÏNl Regioredactie Trouw Den Haag /Leiden wenst haar VRIJDAG 31 DECEMBER 1976 TROUW/KWARTEj *F( >ver ijn linif Dav ten deck werd opgevolgd door drs Hardon. 1. In 's-Gravenzande werd dit jaar een vijfling geboren. Niet alleen door dit feit kreeg het Westlandse dorp landelijke belangstelling. Ook de stranding van de Stardust" bracht de naam van 's-Gravenzande op vele lippen. 8. Burgemeester Feith van Voorburg stapte om dezelfde reden op. In de persoon van mevrouw Den Haan-Groen uit Leiden kreeg hij zijn op volgster. 9. Met name bij enkele Haagse winkeliersverenigingen kreeg de ontworpen demon stratie-fietsroute door de stad geen enthousiast ont haal. De gemeenteraad be sloot daarentegen tot de aan leg van deze route dwars door Den Haag, terwijl het rijk voor de kosten opdraait. 2. Koningin Juliana bracht een bezoek aan het Westland, waar ze kreeg te horen dat de tuinders zich fel tegen verstedelijking kanten. 3. Haar dochter prinses Bea trix verrichtte op de grens van het Westland en Den Haag in Loosduinen de opening van de drugboerde rij „Emiliehoeve", een expe riment van het prot. chr. psychiatrisch ziekenhuis „Bloemendaal". 10. Den Haag kreeg er in 1976 een prachtig gerestaureerd monument bij in de vorm van de Portugese Synagoge van de Liberaal Joodse Ge meente aan de Koninginne gracht, later gevolgd door de opening van de stijlvol her stelde Nieuwe Kerk aan het Spui. 4. Het door de verpaupering van de oude binnenstad zo geplaagde Leiden kon dit jaar toch een keer glansrijk pronken met de tot een ju weel van een pand verbouw de Stadsschouwburg. 11. Delft kwam in het nieuws door heftige protesten van huurders van de bouwvere niging ,,St Hippolytus", die in een financieel moeras raakte. Bij het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening in Den Haag eisten de bewoners de monstratief huurverlaging. S. De werkgelegenheidsproble- matiek drukte zwaar op de Scheveningse haven, waar een initiatiefcomité met een veelbesproken zwartboek voor de dag kwam. Velen slaakten een zucht van ver lichting dat de Sleephelling- Maatschappij zijn poorten niet hoefde te sluiten. De gemeente Den Haag kwam met een reddende opdracht: de bouw van stalen tribunes voor het Zuiderparkstadion. 12. Het Voorburgse Diacones- senhuis zal naar Zoetermeer worden overgeplaatst. Dat dit tegen de zin is van dui zenden Voorburgers en Rijs- wijkers werd bewezen door de aanbieding van een peti tie aan staatssecretaris Hendriks (volksgezond heid). 6. Ook hingen er donkere wol ken boven het fabrieks complex van Vredestein in Loosduinen. Honderden werknemers zitten nog steeds in onzekerheid over hun toekomst. 13. Onooglijk ligt het Kurhaus in Scheveningen er nu bij. Het monumentale gebouw is .vleugellam" gemaakt. Over enkele jaren zal het met na-, me in het Ruhrgebied be kende pand geheel herrezen zijn in de stijl van het begin van deze eeuw. Ook het Kur- hausplein ondergaat een complete metamorfose. 7. Wethouder Nuij (stads ontwikkeling) van Den Haag was genoodzaakt om gezond heidsredenen zijn functie neer te leggen. De gewaar deerde wethouder, die met name hard heeft gewerkt aan de plannen voor de door- stromingswijk Nieuw Wal- Produktie: Dammis de Geus Foto's: Rob Hendriksen va 'm lèv r° Ier

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6