Opbellen kost zo weirug en betekent zoveel FAMILIEBERICHTEN Veel kritiek op noodmaatregelen gezondheidszorg Ondernemingsraad JansenDe Wit teleurgesteld Toeterprotest' tegen militaire objecten Limburg PCB: prijsstop is voor vervoerders onaanvaardbaar Peron wijkt voor Videla Hoogleraar geeft opdracht onderzoek zaak Menten terug Arubaan veroordeeld wegens wapenbezit Geldersche Tram gaat reorganiseren MAANDAG 20 DECEMBER 1976 TROUW/KWAR kunnen van maandag lot en met vrijdag telefonisch van 9.00*19.30 uur opgegeven worden op nummer 020*913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 16.00-20.00 uur. Dankbetuiging Ieder die zozeer met ons meeleefde tijdens de ziekte en hot overlijden van mijn geliefde Man Teunis van der Leer zeg ik. ook uit naam van mijn kinderen, heel harte lijk dank. L. A van der Leer- Redert Dordrecht, december 1976 Kleine Beerstraat 150 2 Corinthe 5 1 Thuis gekomen bij zijn Heer en Heiland, onze beste Zwager en Oom Geugje Keizer op de leeftijd van 75 jaar. Namens de Fam. Schraa te Zwartsluis, Ede en Olst Dieren, 19 dec. 1976 Chr. Schraa. Burg. de Bruinstraat 98. God heeft het aardse leven van Zijn kind. mijn lieve Man. onze fijne Vader en Opa Geugje Keizer eerder weduwnaar van Lammigje Schraa op 75-jarige leeftijd willen beëindigen. Dit nu u het eeuwige teven, dat zij U kennen, de enige waarachtige Cod. en Jezus Christus. dien Gij gezonden hebt. Johannes 17 3 Scheveningen: H. Keizer-Branderhorst Wateringen: M Vink-Keizer W. E. G. Vink 's Gravenhage: H. Hiensch-Keizer H. C. Hiensch Veenendaal: J. Fennema-Keizer F. Fennema Leidschendam: M. van Leeuwen-Keizer J. W. van Leeuwen Scheveningen: H. Keizer K. Keizer-Toet Naarden: R. Keizer A. Keizer-Bouwman en kleinkinderen Scheveningen. 19 december 1976 Jacob Pronkstraat 118 Geen bezoek aan huis Geen bloemen Condoleance-bezoek: dinsdagavond van 7-8.30 uur in rouwcentrum Scheveningen ,,'t Siaten- huys". Slatenlaan 78. De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 22 december te 1 45 uur in de Immanuëlkerk. Kranenburgweg 93 waarna de teraardebestel ling zal plaatsvinden op de Algemene Be graafplaats aan de Kerkhoflaan. Aankomst al daar te 3 uur. Zeer onverwacht nog werd opgenomen in Gods heerlijkheid onze lieve Moeder Maria Fran^osia de Haan weduwe van Cornells de Zeeuw Gods bijstand verwoord in haar lieveiingspsalm, Ps. 138 4. was haar deel; Hij heeft nu aan haar Zijn werk voleindigd. Hoewel zij ruim 89 jaar mocht worden, betekent haar overlijden voor ons een groot gemis. M. A. de Zeeuw G. de Zeeuw-Boekhoven Delft. 18 december 1976. Huize ..De Hoeksteen". Prof. Evertslaan 1. Correspondentie-adres: Burg. Van Gentsingel 20. Schipluiden. Het stoffelijk overschot ligt opgebaard in de rouwkamer van Huize „De Hoeksteen", bezoek dinsdagavond van 7.00—7.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden in huize „De Hoeksteen". Prof. Evertslaan 1 op woensdag 22 december om 10,30 uur. De bijzetting in het fami liegraf zal daarna plaatsvinden op de be graafplaats .Jaffa" omstreeks 11.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats na de bijzetting. Vredig is van ons heengegaan, mijn dierbare Zuster, onze Schoonzuster en onze lieve Tante Wilhelmina Hendrika van den Bosch-van Hoeve op de leeftijd van 85 jaar. Bennekom: E. Veenntan-van Hoeve Den Haag: J. van Hoeve-Jager Amsterdam: P. J. Bogaards-van den Bosch Voorburg: J. W. Meijering-van den Bosch neven en nichten Renkum-17 december 1976 „Hoog Heelsum" Correspondentie-adres: Belmontelaan 8. Wage- ningen De afscheidsdienst zal worden gehouden op woensdag 22 december in de aula van de be graafplaats. Oude Diedenweg, Wageningen, om 1100 uur. waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren in de aula. Aan allen die na het overlijden van mijn lieve zorgzame man Aart Bezemer van hun belangstelling blijk gaven, wil ik langs deze weg mijn oprechte dank betuigen. A. Bezemer-Groenendijk Rotterdam, december 1976. u-aarfijfc, mijn ziel keer u stil tot God, want van Hem is mijn verwachting Volkomen onverwacht nam de Heere uit ons midden weg, mijn geliefde man en der kinderen zorgzame vader en grootvader Arend Verschpor op de leeftijd van ruim 72 jaar. Almkerk: J. Verschoor-Smits Almkerk: A. Verschoor Aidlingen (W.-DId.) G. F. Stemmler-Verschoor K. Stemmler Ivo Almkerk Almkerk. 18 december 1976 Laagt 16 De rouwdienst zal gehouden worden D.V. woensdag 22 december a.s. des namiddags om 1.30 uur in de Gereformeerde Kerk te Almkerk. waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 2.30 uur op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Almkerk. Gelegenheid tot condoleren Laagt 16 en na de begrafenis in de consistorie van de kerk. U wordt tot het bijwonen van de begrafenis uitge nodigd en verzocht om 1.30 uur in de kerk aanwe zig te zijn. „Vrees niet, geloof alleen" Heden heeft de Here tot zich genomen onze lieve Moeder en Oma Maaike Ouwejan geb. de Koekkoek, weduwe van H. Ouwejan, op de leeftijd van 67 jaar. Lekkerkerk: N. A. Ouwejan M. J. Ouwejan-IJsendoorn Miranda en Henk Leusden: W. Schonewille-Ouwejan F. Schonewille Fake, Ene. Maaike en Elsje Apeldoorn: C. v. Luttikhuizen-Ouwejan B. J. v. Luttikhuizen Ric\ard, Maaike en Arjanne Kampen: H. Th. Breukelman-Ouwejan J. Breukelman Dorien. Gert Jan Apeldoorn, 18 december 1976, Fabrieksstraat 25. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren woensdag a.s. van 19.00-19.45 uur in het rouwcentrum „Monuta Stichting", Loolaan 67 te Apeldoorn. De begrafenis zal plaatshebben donderdag 23 december om 12.00 uur op de algemene be graafplaats „Heidehof" te Ugchelen (Apeldoorn). Van een verslaggever CULEMBORG Het landelijk ac tiecomité gezondheidszorg heeft za terdag in Culemborg een demon stratief congres gehouden over de wet ziekenhuisvoorzieningen, de zie kenhuissluitingen in Nederland en het beleidsplan van het landelijk actiecomité voor een democratische gezondheidszorg. Dr F. S. K. Scholl. lid van het centraal bestuur van de landelijke specialistenve'renlging. zei dat ook de medische specialisten inzien dat planning en kostenbeersing in de gezondheidszorg nuttig en noodza kelijk zijn. maar dat zij problemen hebben met de wijze waarop dit nu geschiedt. Er is onvoldoende gedaan aan analyse waardoor de getroffen maatregelen ad hoe het karakter dragen van noodmaatregelen. Er rij zen ook nogal wat twijfels over het effect dat er vanuit gaat en gevreesd wordt voor de kwaliteit De heer G. Goedhart van het Natio naal Centrum Kruiswerk in Neder land zei dat het beleid uit de hand dreigt te lopen door de bezuinigin gen. Er is geen versterking, maar afbraak van de eerste lijn van de gezondheidszorg in Nederland. Naast het indammen van de zorg binnen de ziekenhuismuren moet de zorg daar buiten worden vergroot, zowel voor wat betreft de kwantiteit als de kwaliteit. Er moet dus meer geld worden gepompt in de „thuis gezondheidszorg". De kost moet ook hier voor de baat uit gaan en dan mag staatssecretaris Hendriks het kruiswerk niet tot een sluitpost ma ken van de volksgezondheid." SCHIJNDEL De ondernemings raad van Jansen—De Wit in Schijn- del is diep teleurgesteld over de be slissing van de regering om beide vestigingen van het bedrijf open te houden Dit heeft Oer van Os van de Unie BLHP meegedeeld. Ook de Unie is dezelfde mening toe gedaan „Ik vind het ongebrijpelijk. dat de regering deze beslissing heeft genomen." aldus Van Os. die zegt dat er ook grote onduidelijkheid is over de vraag waar de in totaal 300 ontslagen zullen gaan vallen. De heer Van Os wijst ook op de twee rapporten van de Nehem (Neder landse Herstructureringsmij) waar in een sluiting van de vestiging in Emmen werd geadviseerd Volgens Van Os is de beslissing om beide vestigingen open te houden, geno men op politieke gronden. Van een verslaggever BRUNSSUM Een karavaan van ongeveer vijftig luid claxonerende auto's heeft zaterdag een tocht ge maakt langs militaire objecten in Limburg om te protesteren tegen de militarisering van deze provincie. Dit gebeurde op verzoek van het provinciaal comité „Stop militarise ring Limburg". Op een toeterconcert werden ont haald: een militaire opslagplaats in de Cannerberg te Maastricht, waar volgens het comité atoomkoppen en raketten worden bewaard; Euro control in Beek, het depot van het Amerikaanse leger in Schinnen en het hoofdkwartier Afcent in Brunssum. BUSSUM De prijsstop van de minister van Economische Zaken is onaanvaardbaar voor de continuï teit en het rendement van het ver voersbedrijfsleven. te meer nu aan zienlijke kostenstijgingen voort vloeien uit de loonontwikkeling. Dit zei de heer M. W. Schakel, voor zitter van de Nederlandse Bond van Protestants Christelijke Be- roepsgoederenvervoerders (PCB) tijdens de jaarvergadering van de organisatie. Hij wees erop. dat de verladers alleen kunnen blijven re kenen op service van wegvervoer indien de daarvoor noodzakelijke prijs wordt betaald. Hij maakte gewag van zijn opvat ting dat capaciteitsmaatregelen voor de ene vervoertak met de uitsluitende bedoeling een andere vervoertak te stimuleren, het verla ders- en consumentenbelang niet dienen. Dit zou zijns inziens misbruik van overheidsmacht be duiden. BUENOS AIRES (Reuter. DPA) Het stoffelijk overschot van Juan Domingo Peron. de man die eerst als dictator en later als president gedu rende ruim dertig jaar het politieke toneel in Argentinië beheerste, is gisterochtend vroeg van het presi dentshuis in Olivos, een villawijk van Buenos Aires, overgebracht naar een hoofdstedelijk kerkhof. Chacarita. Het stoffelijk overschot van „el li- der" heeft sinds zijn overlijden op 1 juli 1974 gestaan in de crypte van het presidentshuis. Chacarita is niet het kerkhof waar enige tijd geleden Perons tweede vrouw. Evita Peron-Duarte, op nieuw en definitief werd bijgezet. Zij ligt op „Recoleta". De verwijdering van het stoffelijk overschot van Juan Peron uit het presidentshuis zou hebben plaatsge vonden omdat de huidige militaire president. Jorge Rafael Videla, in Olivos wil gaan wonen. Sinds Videla op 24 maart de macht ovemam na omverwerping van het bewind van Perons derde vrouw Ma ria Estela Peron-Martinez, woont hij in het legerkamp „Campo de Mayo" bij Buenos Aires. Tien Argentijnse guerrillastrijders zijn in het weekeinde tijdens ge vechten met politie om het leven gekomen. Volgens militaire woordvoerders zijn in Rosario. 300 km ten noorden van Buenos Aires, zeven mensen on der wie een vrouw, gedood, tijdens een nachtelijke speuractie van de politie. In de provincie Misiones aan de grens met Brazilië en Paraguay ont dekten Argentijnse militairen zater dagavond een guerrillakamp en schoten zij daar bij een vuurgevecht drie mannen dood. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Leidse hoogleraar dr. H. R. van Gunsteren heeft zijn opdracht tot een historisch onder zoek naar de zaak-Menten van 1945 tot juli 1976 aan minister Van Agt teruggegeven. Dit omdat hij met het ministerie van justitie geen over eenstemming heeft kunnen berei ken over de preciese inhoud van de opdracht. Met de Tweede Kamer was minister Van Agt overeengekomen dat alleen het vervolgingsbeleid ten aanzien van Menten onderzocht zou worden. Van Gunsteren daarentegen wilde in een ruimere opdrqcht het hele overheidsbeleid jegens Menten over die periode onderzoeken, waarbij met medewerking van parlement en alle ministeries zoveel mogelijk archieven en dossiers voor hem zou den moeten toegankelijk zijn. Een ander punt van geschil was de om vang van de wetenschappelijke staf die hem bij het onderzoek terzijde zou staan. ORANJESTAD (ANP) De rechtbank van Oranjestad op Aruba heeft de leider van de Arubaanse afscheidingsbeweging MEP. Betico Croes. veroordeeld tot een week ge vangenisstraf wegens verboden wa penbezit. Bovendien moet Croes een boete van NAF 500 betalen. Na de uitspraak maakte Croes de opmerking dat het volk over de rechter zou beslissen. Hij werd daar op uit de rechtszaal verwijderd NOORDWIJK - OFFEMWEG 64 TELEFOON 01710-10378 SPOUWMUURISOLATIE THERMOPANE BEGLAZING ZONWERING (M me» 10% korting) ALUMINIUM PUIEN, RAMEN EN DEUREN ook m kleur, speciaal voor renovatie BON Graag ontvangen wij in vnjb<i|vende prijsopgave voor het leveren van: Plaats 0a» t> Blijft u gezellig thuis op zo'n koude winteravond? Dan kunt u toch bij uw verre vrienden en familie op bezoek: per telefoon. Met een ldein belletje doet u hun een groot plezier. Want 's avonds na zessen en in het weekend belt u buiten uw eigen regio voor half geld door heel Nederland, DOETINCHEM Na een uitge breide studie en na overleg met de ondernemingsraad en de ver- voersvakorganisatles heeft de Gel dersche Tramweg Maatschappij be sloten tot een ingrijpende reorgani satie van de expeditie en transportsector per 1 januari Op dit moment telt deze grootste commerciële activiteit van de GTW ongeveer 280 man personeel. Zij be zit een wagenpark van circa 150 vrachtwagens, waarmee zij één van de grootste transport- en expeditie bedrijven in het oosten van het land is. De reorganisatie betreft GTW be drijven in 's-Heerenberg, Arnhem, Aalten, Duiven. Zutphen, Enschede Rotterdam en Den Haag. De buiten landse vestigingen worden i deze reorganisatie betrokken Enige activiteiten van de beti bedrijven worden geconcentr binnen GTW Expeditie Transport en in het pand in T gehuisvest Er Is voor 9 i kers in de indirecte sfeer aangevraagd. Daarnaast i 46 medewerkers waarvan 31 chauffeurs.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8