BURGWAL: ZWIKSTRA IS DE KWADE GENIUS Feyenoord weer krampachtig Positie Hans Kraay stevig :2 Knobel mag niet terug "de FC VVV knap naar nieuwe Limburgse verrassing in De Kuip Karpov leider iel AZ'67 helpt coach met forse zege (4-0) op PAV MAANDAG 20 DECEMBER 1976 SPORT -AG 2 TROUW/KWART» Van Mn onzer verslaggevers AMSTERDAM De ex-secretaris penningmeester van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. Henk Burgwal noemt Ton Zwikstra de kwa de genius achter het spel dat gespeeld is om hem te wippen. Zwikstra is het dikwijls geroemde ..financiële brein" in het bestuur van de sectie betaald voetbal. Burgwal: ,,lk geloof niet dat Hogewoning de kwade genius was. Dat is Zwikstra geweest, de man die ook sitting had in de sogeheten com missie Kastermans, de man ook die enkele keren in de maand met aftre den dreigt. En ook Hogewoning luis tert erg goed naar hem." Burgwal uitte sijn beschuldiging gis termiddag in het radioprogramma ..Langs de Lijn". Naar aanleiding van een onderzoek door een commissie, genoemd naar de voorzitter Kaster mans. diende Burgwal dit najaar te verdwijnen van het bondsbureau. De KNVB gaf aan Henk Burgwal een gouden handdruk die hem tot zijn pensionering een vast inkomen garan deert, dat de KNVB in totaal ruim een miljoen gulden gaat kosten. De zaak Burgwal zorgde binnen de KNVB voor ernstige onrust. In eerste instantie gaf het bondsbestuur nau welijks opening van zaken, in tweede instantie kwam er een uittreksel uit het rapport Kastermans op tafel. Dat rapport bleek eenzijdig, terwijl de amateurs met ernstige verwijten kwa men aan het adres van het bondsbe stuur. Een motie van wantrouwen werd uiteindelijk omgebogen in een motie van afkeuring, waaruit het bondsbestuur geen conclusies trok. Het verwijt werd geaccepteerd, in de hoop dat daarmee de zaak definitief voorbij zou zijn. Wat Henk Burgwal betreft is de zaak ook voorbij. Hij gaat geen verdere stappen meer ondernemen, maar wenst toch wel zijn visie op de gebeur tenissen in dit voor de KNVB bestuur bexhamende jaar, te geven. Burgwal over.de rapportering van de commis sie Kastermans en de wijze van on derzoek: „Ik kan me erg goed voorstel len hoe dat in de commissie gegaan is. Het is in het algemeen bekend dat ik niet in staat van beschuldiging gesteld ben, dat mijn medewerkers verklarin gen hebben moeten afgeven, waarbij ze geheimhoudingsplicht opgelegd kregen en er is verder niemand die weet hoe die verklaringen luiddèn. Alleen heb ik wel van die verschillen de medewerkers gehoord wat ze ge zegd hebben. Wat er allemaal gezegd is, dat staat uiteraard niet in het rap port. Maar ook uit de samenstelling van die commissie is duidelijk: ook daarin zijn een paar meelopers. Daar in zat ook de heer Zwikstra en dat is naar mijn mening de kwade genius van het geheel." ZWIKSTRA Het is duidelijk dat Burgwal geen enkele waarde toekent aan het rap port van de commissie Kastermans, zoals eerder ook al anderen hun twij fels naar vOëren hadden gebracht. Burgwal stelt dat door het aannemen van de motie van afkeuring op de bondsvergadering ook het rapport van de commissie Kastermans in de prul lenmand is verdwenen. „Wanneer ik op elk onderdeel van dit rapport zou ingaan, kan ik elke tenlastelegging zo van de baan vegen." Volgens Burgwal was de KNVB ook erg bang dat Burgwal vroegtijdig op de hoogte zou komen van de uitkomst.. „Ik heb het rapport niet gekregen. Het is in de KNVB'er (het mededelin genblad van de KNVB, red.) versche nen. Maar tien dagen voor het rapport daarin verscheen werd mij het abon nement daarop onthouden. Zo'n angst had men dat ik voor die tijd coiq taar zou leveren. Ik kan me venj en dat kost niet zoveel moeite. het ligt mij niet om na te trappei ik ben nog te veel KNVB'er. |HO' situatie kan natuurlijk niet zo bli orv linde i/Mpi Dit bondsbestuur moet weg it, belang van het hele Nederl^K^el voetbal." j ITIC jp et De mens Burgwal, zo stelt h| tevreden omdat er met vrijwel! he mene stemmen een motie van a|enk ring tegen het bondsbestuur is a^ sp nomen. „,De KNVB'er Burgwaljde gaat hij verder, „is niet tevredenjpetil is namelijk een onbegrijpelijke itgev dat de leden van het bondsbestujjegli het aannemen van deze motieja re afkeuring zijn blijven zitten, jpder standpunt is duidelijk. Ik blijf heinde ergerlijke zaak vinden, dat de grof zoi sportbond van Nederland, zo fnhe schrikkelijk slecht overkomt." Kri UTRECHT Het Nederlands elftal zal in zijn voorjaarswedstrijden (En geland en Belgièi niet worden ge- coached door George Knobel. Na de bondsvergadering van zater dag is het bondsbestuur nog ruim anderhalf uur bijeen geweest. Een van de punten van bespreking was het aanstellen van een (tijdelijke» coach voor het Nederlands elftal. Het bestuur gaf in dit gesprek ge hoor aan de van verschillende kan ten in de vergadering geuite wens Knobel niet opnieuw te benoemen. ..Dat was", verklaarde Jacques Ho gewoning, voorzitter van de sectie betaald voetbal, „de beslissing in or.s beraad Nu definitief is vastges teld dat Knobel niet zal worden ge vraagd als interim-bondscoach op te treden, k-innen wij beginnen met het zoeken naar een kandidaat voor die functie. De naam van die kandi daat is nog niet te noemen Het Nederlands elftal speelt over ruim zeven weken, op 9 februari, zijn eerste wedstrijd, te Londen tegen Engeland. Daarna volgt de mogelijk voor het wereldkampioenschap be slissende kwalificatie-ontmoeting tegen België in Antwerpen. Ben van Oelder. vertegenwoordiger van landskampioen en bekerwin naar PSV, had eerder de najaarsver gadering van de KNVB nog enig gezicht gegeven. In een nauwelijks half gevulde zaal er was zeer wei nig belangstelling uitte hij zijn kriiiek op het beleid, nadat hij de hennneringspnjzen voor landstitel en beker in ontvangst had genomen. De vergadering zelf. binnen vijf kwartier weggewerkt, bracht tot de rondvraag verder nauwelijks iets opmerkelijks. De affaire Burgwal werd als afgedaan beschouwd en de begroting is volledig gedekt, mede dankzij elf miljoen uit de toto en lotto Die elf miljoen overigens lag een aantal afgevaardigden nogal zwaar, omdat door die subsidie de bond verantwoording verschuldigd is en daarmee een deel van zijn onafhankelijkheid aan derden (stichting Sporttotalisator. ministe rie van CRM» moet prijsgeven- Van Marle. vice-voorzitter en des kundige op het gebied van toto en lotto, stelde de vergadering gerust met de mededeling dat overheid en andere instanties inzicht willen in. maar geen beslissingsrecht over de bestedingen. Voorzitter W A G M Meuleman kondigde aan geen ambitie te hebben zijn functie te behouden als hij in 1977 aan de beurt van aftreden is „Men zal", zei hij. „moeten uit zien naar een nieuwe voorzitter Ik kan slechts hopen dat die man niet in een ivoren toren zal worden opge sloten". voegde hij er als een h arte- kreet aan toe Enige nauw verholen emoties waren er ook bij de rondvraag, waarin zo wel Ane Ligthart (AZ» als Herman Fennga (DCGi de mogelijke nieuwe interim-bondscoach ter sprake brachten Feringa: „Wanneer u nog eens de vlam in de pan wilt hebben, moet u Knobel weer nemen als bondscoach" Het was niet meer of minder dan een herhaald dreige ment. en absoluut onaanvaardbaar uit de mond van de amateurs Ane Ligthart „Knobel opnieuw aanstellen zou een slechte daad zijn. Het is de hoogste tijd een beslissing te nemen in een zo belangnjkezaak. Een interim-bondscoach is echter vlees noch vis" Ben van Gelder meende dat er m de afgelopen maanden te veel fouten zijn gemaakt, dat er te weinig pro fessioneel gewerkt is in de bond en dat het dringend nodig is zo spoedig mogelijk een competente leider voor het bondsbureau te benoemen, op dat verder gezichtsverlies wordt voorkomen Eenzelfde verlangen had Van Gelder voor het betaalde voetbal en voor de voorlichting en public-relations, opdat de bond naar buiten beter en meer als een eenheid zal overkomen De manager van PSV vervolgde met „De dne bestu ren dienen beleidsbepalende en niet uitvoerende instanties te zijn. als dat zo is bestaat de kans dat de grootste sportbond in Nederland zijn werk naar behoren zal doen." Als laatste spreker in de rondvraag drong Van Gelder aan op het nemen van maatregelen, die de verruwing en de excessen buiten het veld moe ten beteugelen „De wandaden zijn groter en talrijker dan in de pers wordt gemeld Wanneer u nu niets doet. zult u over enkele jaren met calamiteiten worden geconfron teerd. die dan niet meer op te lossen zullen zijn door Richard Matthijsse ROTTERDAM Als Feyenoord dit seizoen geen kampioen wordt, hebben de Limburgse ploegen Roda JC en FC VW daar zeker het hunne toe bijgedragen. Het Roda van Bert Jacobs bestond het enkele maanden releden de Rotterdammers in De Kuip op een pijnlijke 2-0-nederlaag te zetten en gisteren vergiste Feyenoord zich andermaal in de veerkracht van een Limburgse tegenstander. VW sleepte voor 12.000 tot op het bot verkleumde toeschouwers een 1-1 score weg uit Rotterdam. Of dat resultat een terechte afspie geling vormde van het eenzijdige duel (Feyenoord was vrijwel de ge hele ontmoeting in de laatste linie van zijn tegenstander - te vinden» daarover waren de opinies nogal ver deeld. Feit was in elk geval dat de Rotterdammers na een fortuinlijke treffer van Dick Schneider die al na veertig seconden zijn beslag kreeg, een hoogst krampachtig schouwspel opvoerden Een schouwspel dat gespeend was van elke vorm van creativiteit en overtuiging. Trainer Vujadin Boskov zat zich in de dug-out herhaaldelijk te verbijten wanneer Jan van Deinsen zich voor de zoveelste keer vastliep op Rinus van Dinter en Nico Jansen zijn individuele acties zag vastlopen op Dick Monnee Jansen had op zijn vingers kunnen natellen dat hij op de drassige en na rust zwaar getekende grasmat geen schijn van kans op persoonlijke glo rie kon oogsten Boskov greep echter niet in. maar kwam in de tweede helft met de vondst de volstrekt onervaren 19- jarige Dick Ernst te verwisselen voor Joop van Daele en Verheyen in te zetten voor Vreijsen. Het was de pe riode dat de Rotterdammers koortsachtig het doel bestormden van de 24-jarige derde doelman van VW Jochen Fieten Hij groeide bij de Venlonaren uit tot een bejubelde held door in grootste stijl alle voor zetten van Feyenoords linker- en rechtervleugel boven de hoofden van De Jong en Jansen weg te grabbelen. En omdat de Rotterdammers halsstarrig verzuimden hun aanval len wat intelligenter op te bouwen, bleef het bij het doelpunt van Dick Schneider Hoewel de Feyenoorders na afloop scheidsrechter Egbert Mulder er van beschuldigden hen minstens één strafschop te hebben onthouden, was het negatieve oordeel over de rechtspreker in dit geval niet hele maal terecht. Weliswaar kopte Willi Kreuz voor rust een voorzet van Van Deinsen tegen de arm van Dick Advcocaat. van opzettelijke hands was geen sprake Feyenoord vocht ook de beslissing van Mulder aan waaruit zes minuten in de tweede helft de gelijkmaker voortvloeide Na een fout van Rijs- bergen beging Van Daele obstructie tegenover de bewegelijke Kurcmac. Uit de in het strafschopgebied van Feyenoord tegekende indirecte vrije trap tikte Albert van der Weide de ,bal heel snel naar Van Dinter. die verwoestend uithaalde 1-1. Van Daele hield bij hoog en laag vol dat er van obstructie geen sprake was geweest. maar oud- scheidsrechter Leo van de Kroft vond de ingreep van Mulder vol strekt legaal De Venlose gelijkmaker miste zijn uitwerking op de daadkracht van VVV niet Voor het doel van de uitblinkende Fieten werd een muur van onverzettelijkheid opgetrokken, die door Feyenoord niet te slopen viel. al had Harrie Vos één maal de pech dat zijn schot op de paal ketste. En terwijl Feyenoord steeds gejaag der VVV's defensiegordel bestormde, was het Kurcinac. die m de slotfase bijna voor een geweldige sensatie MOSKOU Wereldkampioen scha ken Anatoli Karpov heeft zich in het toernooi om het kampioenschap van de Sovjet-Unie opgewerkt naar de eerste plaats, die hij nog moet delen met Balasjov. Karpov. die slecht was begonnen, maar daarna met een serie knappe overwinnin gen terugkwam behaalde de volle winst uit de afgebroken partijen te gen Goeiko en Vaganyan De stand n« veertien ronden is 1 Karpov en Balasjov 9.5 punten 3 Petrajan en Poloega jevsky >55 Dortman Smyslov en Tal 7.5 Geiler en Romanisjm 7 10 Oriforyan. Goelko. Rasjkovaky en Svesjntkov 6.5 14 Vaganyan en Tsesjkovsky 6 16 KoepreiUJlk 5 5 17 en Taimanov 5 zorgde door langs Vos en Van der Korput te glippen. De Joegoslaaf kon echter de kracht niet meer opbrengen om ook Treijtel nog te passeren Juist Kurcinac had tegen Feyenoord zo graag gescoord, om zijn landgen oot Boskov te bewijzen dat hij één van de beters spitsen in het Neder landse voetbal is. Boskov en Kurci nac hebben het overigens niet op elkaar voorzien. De Feyenoord- trainer heeft herhaaldelijk gezegd dat hij de Venlose centrumspits niet geschikt vindt voor een topclub. Een opmerking die Kurcinac hem niet in dank heeft afgenomen. Ofschoon de Joegoslaaf gisteren aanzienlijk beter acteerde dan Nico Jansen bleef Boskov bijzijn mening: „Kurcinac is in elk geval voor Feyen oord ongeschikt" De Feyenoordtrainer had verder geen goed woord over het vertoonde spel: „We hebben onnodig een punt verloren. Feyenoord speelde onintel ligent en te individueel." Boskov. die op versterking van de selectiegroep heeft aangedrongen, legde gisteren omstandig uit waar om hij Michel van de Korput op het Kreuz is te laat als WV-doelman Deinsen. middenveld had geposteerd en Joop van Daele op de plaats van ausput- zer had gezet. Boskov: „Wim Jansen kreeg tijdens de warming-up zoveel pijn in zijn buik dat spelen onmoge lijk bleek. Het gemis aan Jansen, de kwestbaarheid van de defensie en het falen van de vleugelspelers kostte Feyenoord een uiterst kostbaar punt." Vieten de bal vlak voor zijn neus weggrabbelt. In het midden Van „De ploeg heeft precies in ons straat je gespeeld. Toen we al zo snel op een achterstand kwamen en het publiek om tien doelpunten begon te schreeuwen zag je onze ploeg opve ren. Scheidsrechter Mulder heeft ge lukkig het hoofd koel gehouden en is er niet ingetrapt Feyenoord een strafschop te geven," meende trainer Rob Baan van VW. door Cees Jansma ALKMAAR Niemand binnen het zo prestatiegerichte AZ'67 zal het ooit toegeven, maar de afgelopen week heerste er in Alkmaar op bestuursniveau duidelijk paniek. Na twee. hoogst onfortuinlijke, nederlagen op rij (2-1 tegen Haarlem en FC Den Haag) verloor AZ'67 zijn riante uitzicht op een derde plaats achter Feyenoord en Ajax. de cup-kansen namen af. de Mole- naar-brothers vreesden gezichtsverlies. En aangezien zij zich juist dat niet durven te permitteren werd wel degelijk getornd aan de macht van Hans Kraay. de oefenmeester die alles aan de Molenaars overlaat, behalve de samenstelling van het elftal. Juist om dat alles was voor Hans Kraay het duel van AZ'67 met PSV van enorm belang. PSV. ogenschijn lijk langzaam herstellend van een catastrofale inzinking, met door de aankoop van Ton Smits en andere dreigende aankopen opgepepte spe lers. moest voor Kraay's selectie- groep een ommekeer worden. Een ruime overwinning was vereist, „maar dat is iets wat ook PSV zich wenst", begreep Kraay voor het duel. Na afloop van de eenzijdige confrontatie (AZ won met 4-0. tref fers van Van Rijnsoever. Spelbos. Nygaard en Kist. gelijkelijk over bei de helften verdeeld) moet Kraay ui termate opgelucht zijn geweest De spelers grepen, nog op het veld. de door hun trainer uitgestoken hand gretig, alsof zij wilden aanto nen volledig achter hem te staan; Kraay op zijn beurt, nooit gul met complimenten, bedankte zijn spe lersgroep. Iedere kritiek op zijn be leid in samenhang met het elftal moet nu wel verstomd zijn. de Mole naars kunnen Kraay nu weer open lijk steunen. Maar er is meer Al werd na afloop van diverse kanten verklaard dat „PSV wel erg slecht" gespeeld had. er was slechts één verklaring: de inzet en de klasse van AZ'67. De elf spelers opereerden als ploeg, on danks de onderlinge verschillen in klasse. Roland Spelbos. de tot voor kort zo zwaar bekritiseerde Ausput- zer. strooide vanaf het begin met gevaarlijke dieptepasses; voorstop per Theo Vonk legde Ralf Edström lam. Henk van de Rijnsoever maak te AZ's eerste doelpunt, de andere vleugelverdediger Hovenkamp im poneerde opnieuw. „Hij' is een man voor het Neder landse elftal", zo prees Kraay; op het middenveld de meest unieke combi natie tussen de intelligente Nyg aard en de zwoegende Arntz viel van Hanegem eigenlijk maar weinig op, maar zijn aanwijzingen en zijn rustgevende breedtepasses werden door de anderen gewaardeerd. Dat alles gecombineerd met sterke mo menten van Van Marwijk, de inzet van Kist en de onvergelijkbare klas se van Johnny Metgod en het is verklaard waarom PSV werd gede- klasseenL „René van de Kerkhof kon niet spe len. Willy van der Kuylen viel snel uit", vertelde Kees Rijvers, later eer lijk. „Maar dat deed er niet toe. AZ was gewoon beter, we hebben dood gewoon dikverdiend verloren." Vooral Johnny Metgod verdient een verhaal apart. AZ'67 haalde Metgod de afgelopen zomer bij Haarlem weg als grote belofte en nü. onder toe ziend oog van zijn coach. Barry Hug hes. rijkte „Big Johnny naar een groot niveau. Mede dankzij het opof ferend werk van Arntz kon Metgod zich vanaf de rechtsbuiten plaats laten zakken naar het middenveld om van daar af te dirigeren als een volleerd meester „Johnny speelde zijn beste wed strijd tot nu toe," vond ook Kraay. „als noodmaatregel heb ik hem des tijds de rechtsbuitenplaats toebe deeld Daar deed hij het niet eens zo onaardig, maar nu durfde hij te gaan zwerven, durfde hij zich te la ten zien. Dat persoonlijk initiatief, dat kan hem tot een grote maken." Het geconcentreerde AZ joeg PSV bijna het veld af. PSV. gestart met Ronald Spelbos kopt AZ naar een veilige voorsprong. Jan van Beveren zit er behoorlijk naast. Willy van de Kerkhof als voorstop per tegen Kist en Deacy tegen Van Hanegem (wat na rust werd omge zet) en met nieuweling Smits voor de nauwelijks van griep herstelde René van de Kerkhof, bereikte let terlijk niets. Posthuma was on zichtbaar, negen minuten lang, Ed ström wilde wel, maar kon ook niks en Smits deed. met name voor rust. nog wat aardige dingen. Zonder echt effectief te zijn. De oorzaak daarvan lag ook in het feit dat de PSV- opbouw niet deugde. „Iedere pass was verkeerd," glimlachte Rijvers, bitter, „omdat AZ'67 ons de kans tot nadenken niet eens gaf". Een trieste ervaring voor Rijvers, die. gesteund door resultaten van de laatste weken, nog had durven ho pen op een race met Ajax en Feyen oord. De derde plaats", zei Rijvers cy nisch. „daar zullen we ons nu wel op concentreren". In die komende da gen valt de beslissing rond het al dan niet aantrekken van de Zweed Nilsson, die interesse van Bayern München en Feyenoord al van de hand heeft gewezen; van een Feyenoord-FC VW AZ'67 PSV Ajax 17 13 2 2 28 F eyenoord 16 11 4 1 26 Utrecht 17 10 3 4 23 wente 16 4 4 8 12 AZ'67 17 8 4 5 20 PSV 17 8 4 5 20 Roda/JC 17 7 5 5 19 Sparta 17 7 5 5 19 Haarlem 17 7 5 5 19 Den Haag 17 7 4 6 18 NAC 17 7 4 6 18 FC VW 17 5 4 8 14 Go Ahead 17 3 1 7 13 Eindhoven 17 4 5 8 13 Telstar 17 4 4 9 12 FC Twente 16 4 4 8 12 NEC 17 3 5 9 11 Amsterdam 17 2 6 9 10 Graafschap 17 3 3 11 9 Nico Jansen van Feyenoord is er niet i| slaagd zijn positie op de topscorerslijst tl beteren Hij scoorde met. waardoor zijn! terstand op leider Geels drie treffers blijft pd Kist AZ'671 kwam een doelpunt dichtertjen neemt nu de derde plaats in. Y D 1. Geels (Ajaxt 17. 2 Nico Jansen (Feyen)00 I 14. 3. Kist (AZ '67) 13.4 Clarke (Spartai eitnd der Kuylen (PSVi 12. 6 Groeneweg (NaC Posthumus (NEC) 10, 8 Nanninga (Roda jR Van Veen (FC Utrecht) 9.10 Kreuz (FeyenPre| 8. 11. Posthuma (PSV), Van den Berg (Haarl2.0! Schneider (Feyenoord). Wetzel (FC Anfsjai daml. Streuer (FC Utrecht) en Nygaard iAl Lotto FEYENOORD-FC VW i-i (141) 1 Schneider 1-0. 51 Van Dinter 1-1 Scheidsrechter: Mulder Toeschouwers: 12,000 FEYENOORD: Treylel; Schneider, Rijsbergen. Van Daele (Ernst), Vos, De Jong. Van de Kor put. Kreuz; Vreysen (Verheyen). Nico Jansen. Van Deinsen. FC VVV: Vieten. Kramer. Monnee. Retkovic. Van Dinter; Van der Welde. Van Rosmalen. Advocaat; De Jonge. Kurcinac. Verbong (Jova- Juiste cijfers: 5-9-20 - 25 - 28 - 30 Reservegetal: 18 JJ» Aantal deelnemers. 884 000. Inleg, 3.991 prijzenbedrag 1.657 940. eerste d 580 279. tweede prijs.y 165.794. derdeJJt J JO>J - I J. WWtCMC J 248.691. vierde en vijfde prijs: -»-'"'(KI Aantal deelnemers 178 139. INLEG: 5o£ v prijzenbedrag; 238 512, eerste prijs: 95 tweede prijs: 59.628. derde prijs: 83 47)^, Amateurvoetbal )et /l02 /Jan lite HOOFDKLASSE A EDO-Aalsmeer n 5 AFC-De Spartaan 0-0 gest. DWV AFC VUC CW EDO Aalsmeer Elinkwijk llnius RVC UVS Hermes DVS Rood Wil A AFC kampioen eerste periode. transfer van Joegoslaaf Bajevic is alsnog afgezien. Waarmee het ver schil tussen AZ '67 en PSV enigszins is aangetoond: bij AZ'67 wensen jan en alleman bij tegenslagen in spraak, bij PSV worden spelers aan getrokken zonder dat de positie van hun trainer, Kees Rijvers, ook maar even in het geding is. Zelfs daarom is het interessant de prestatiecurve van AZ '67 en PSV in de tweede helft van de competitie nauwgezet met elkaar te vergelij ken. Na de 4-0 is men geneigd de kansen van AZ'67 op de derde plaats hoger aan te slaan dan die van PSV. Terecht. Alléén, de bestuurlijke be- gefeiding van Kees Rijvers en zijn elftal geeft meer reden tot optimis me dan het opportunisme van de broers-Molenaar, die na de 4-0 op PSV wel weer zullen uitroepen dat hun vijfjarenplan toch zal slagen. AZ'67-PSV 4-0 (2-0) 30: Van Rijnsoever 1-0.34 Spelbos 2-0, 61 Nygaard 3-0. 85 Kist 4-0 Scheidsrechter Derks Toeschouwers 16.000 AZ'67: Meskovic. Van Rijnsoever. Vonk, Spel bos, Hoovenkamp. Arntz. Van Hanegem. Ny- -gaard. Metgod. Kist. Van Marwijk. PSV: Van Beveren. Deykers. Van Kraay, Willy van den Kerkhol. Knjgh. Poortvliet. Deacy. Smits. Van der Kuylen (Lubsei. Postuma. Edstrom ij 6 4 3 is jar 12 Cl 3 IsITj 13 S 5 3 15 P 13 4 6 3 14 12 5 3 4 13 ian 13 4 4 5 12 l.~ 12 3 5 4 11 lp 12 5 1 6 11 PP 12 2 6 4 10 DO 13 2 5 6 9 .pr, 13 1 7 S 5 L 13 0 7 6 7 ?r® re HOOFDKLASSE B: R heden VaJthermonJ110 Enschedese B-De Treffers 1-2. ba< [ns 13 7 S I 19 I pc 12 S 6 1 16 L_ 14 S 6 3 16 PP 13 4 7 2 15 Bge 12 5 4 3 14 I 13 3 8 2 14 »- 13 4 5 4 13 13 3 7 3 13 12 3 6 3 12 13 3 6 4 12 Haaksbergen 13 4 4 5 12 Esrh. Bovs 14 3 5 6 II Valthermond 14 1 6 7 8 SC Erica 13 I 5 7 1 l| Rheden kampioen eerste periode. HOOFDKLASSE C. RKC-SVN 2-2. RBC; 1-2. EHC-Longa 1-0 13 10 3 0 23 13 9 3 2 19 13 6 3 4 15 I 14 5 5 4 15 I 13 5 4 4 14 I 14 4 C 4 14 1 14 S 4 5 14 U 13 5 3 5 13 jf 14 S 3 6 131 13 4 4 5 12 I/I 13 5 2 6 121 12 2 S 5 13 1 5 7 14 148 (1 BW RKC Limburgia EHC Panningen SVN TOP UNA Voerendaal Almania Helmond Veritas RBC BW kampioen eerste periode WEST I IB SDZ-QSC 10 gest- Zl'ID II Ie ronde KNVB-Beker Maastrichtse^ Standaard BC 2-5. Sl Pieter-RKVVU Scharn-Rapid 1-0. Keer-Heer 1-4. Oranj Eljsden 1-3. SVME-SCO 1-2. RVU-SV Meel 1-0, RKUVC-Schimmert 2 2 nv 2-3. Vil Hulsberg 1-3. SV Bergh '68-White Star 2-1. i we Einde Bekkerveld 3 0, RKONS-KVC O» 4-2. Schlnveld-Schuttersveld 3-0. 1 Langeberg 1-0. Doenrade-Sweijkhuizer B Buchten—De Ster 4— 1. SVVH-Thom 4-2. J B Konlngslust 3-3 Eik wns. Wittenll America 1-2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10