Godsdienstleraren met een dubbele bevoegdheid 15 ffllll dichtbij Opinie-onderzoek Werkelijk meeleven Uitbreiding van Hoogovens vindt geen bezwaren (KERN) SPÜT5iNG DER PR06RESSiEVE VEGEN? weer Ratjetoe een nieuw huis èn champagne stuur 'n brief barmhartig stinkboom kerstgeweer Wintersport Pwordt het^ hondeweer - buiten? I)e Zeeuw lid van AVP Parkeerfaciliteiten voor invaliden I$TERDAG 18 DECEMBER 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 ...Ui Commentaar «Ie «weeheid de bevolking rechtstreeks via enquêtes om haar mening vragen? Wij /«tuilen die niet te gauw met ja be antwoorden De regering behoort e volksvertegenwoordiging te vra- en «>m een oordeel over het beleid, en opinie-onder/oek onder de be volking gaat al gauw lijken op een verkapt referendum en dat is een erschijnsel dat in ons staatsbestel net past. Toch /ie we steeds meer dat de rvvi overheid betrokken is bi j enquêtes en recent voorbeeld is hel onder zoek van het sociaal-cultureel plan- »-« bureau, waaruit onder andere de Conclusie naar voren kwam dat de Scderlandcrs op tal van punten be- ihoudendcr denken dan enige jaren geleden. hans is een enquête in opspraak |die mede in opdracht van de Rijksvoorlichtingsdienst door het NIPO is gehouden Ook andere [organisaties namen aan dit onder- onder schooldirecteuren deel. Het NIPO zelf was verantwoorde lijk voor een stekelig vraagje naar de rol van het Nederlands Ge- ïtootschap van Leraren bij de on derwijsvernieuwing. Inhakend op een dit najaar verschenen proef schrift wilde het NIPO van de direc teuren welen of zij ook vonden dat het genootschap remmend op de vernieuwing werkte. Eerste protestantse opleiding begint in Amsterdam Ook al is de Rijksvoorlichtings- y dienst niet rechtstreeks verantwoor- delijk voor deze vraag, wij menen de overheid zich compromit- teert, wanneer zij deelneemt in een —4 dergelijk commercieel onderzoek. I dat volgens het begeleidend schrij- riee| ven aan de scholen toch wordt aan- orj| gediend als komend van onder meer de overheid, die deze scholen finan ciert. Dat dc Rijksvoorlichtingsdienst geïnteresseerd is in de vraag hoe de gegeven voorlichting bij de mensen over komt. is ons best. Maar dc schijn moet vermeden worden dat de regering via opinie-onderzoek probeert de opinie over be- ledskwesties te beïnvloeden. In principe een volledige weektaak Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM In augustus volgend jaar begint in Amster dam een opleiding van godsdienstleraren. Het is de eerste protestantse opleiding in zijn soort. In Tilburg is dit jaar al een katholieke oplei ding gestart. Er bestaan ook plannen om (in Groningen?) een opleiding op touw te zetten voor leraren die het vak ..ken nis van het geestelijk leven" aan openbare scholen kunnen geven, maar daarover bestaat nog geen zekerheid. Het vak godsdienst is tot nog toe gegeven door de dominee of de pas toor; in het lager beroepsonderwijs en op de mavo ook door de leraar ..algemene vakken". Een deel van de godsdienstleraren heeft een cateche ten-opleiding of de bijbelschool ge volgd. Verder zijn er leraren die zich in het verleden op de pedagogische akademie bekwaamd hebben voor het diploma „christelijk onderwijs". 1 De universiteiten tenslotte zijn al enige jaren bezig met een speciale opleiding voor leraren binnen het doctoraal-programma theologie. Maar voor het overige was er geen officiële opleiding voor een tweede- of derdegraads bevoegdheid, zoals sinds 1970 wel voor andere vakken bestaat. Programma De Raad van Kerken heeft zich begin november met een brief tol de Stichting van dc Arbeid gewend om zijn bezorgdheid te uiten over de werkloosheid Op zichzelf is het verheugend dat de kerk ook op dit terrein zijn stem laat horen. In de brief kon men lezen dat de raad niet weet hoe de werkloosheid moet worden opgelost. Wel denkt men dat het bereiken van het doel offers bergt in de inkomenssfeer. De raad toonde zich daarom bereid om de aangesloten leden op te roepen zich vertrouwd te maken met het idee dat zij financieel aan een oplossing van dc nood zullen moeten bij dragen. Los van deze bereidverklaring was het misschien wel goed geweest als de Raad van Kerken .ook wat meer aandacht had gevraagd voor de ge volgen van de werkloosheid. Nog te vaak wordt onvoldoende beseft hoe diep ingrijpend voor velen de veelal onverwachte werkloosheid is. Nog te vaak wordt onderschat hoe grie vend en krenkend het bijvoorbeeld voor verreweg de meeste (onvrijw il lige) werklozen is als voortdurend wordt gepraat over de onbewezen stelling dat het misbruik van de sociale wetten zo groot zou zijn en het ontduiken van de belasting als een alledaagse handigheid wordt gezien. Wat men verder ook van de brief van dc Raad van Kerken mag den ken, het is in ieder geval verheu gend dal de raad zijn stem laat horen. Minder verheugend is de reactie op deze brief die nu uit dc kring van ..Christenen voor het socialisme" is gekomen. Deze groepering meent dat dc raad had moeten aandringen op verkorting van de arbeidsdag met behoud van loon. Dat is hoogst merkwaardig, want in de praktijk betekent dit niks anders dan een loonsverhoging met in de meeste bedrijfstakken ndg meer werkloos heid. Dc Raad, van Kerken had volgens de ..Christenen voor het socialisme" ook «>p vermindering van het defensiebudget moeten aan dringen. Dat is een al even aanvechtbaar advies, want een vermindering van de defensiclastcn /al vrijwel /ekcr niet resulteren in meer werkgele genheid Hef vermoeden gewet tigd dat de briefschrijvers weinig ophebhen met de defensie in de westerse landen Dal is hun goed recht al «leien wij die gevoelens niet. Hel is dan evenwel beter dan maar gewoon te /eggen Nu worilt ilc/e antipathie' tegen hel leger ge bruikt als een wapen <im «Ie Raad van Kerken mee te beschieten. Drie dingen Uit roomse moppen" door Marcus Door de opleiding in Tilburg en straks aan het instituut Vrije Leer gangen/Vrije Universiteit (V.L./V.U.) in Amsterdam verandert dat. Over een jaar of vier, vijf worden de eerste godsdienstleraren afgeleverd met twee bevoegdheden: voor godsdienst en nog een ander vak. In principe kan het vak godsdienst met elk an der vak gecombineerd worden, al ligt de combinatie met vakken als ge schiedenis. omgangskunde, en in de toekomst maatschappijleer misschien voor de hand. Aan de Vrije Leergangen is men in middels hard bezig de opleiding tot godsdienstleraar voor te bereiden. Per 1 januari is drs A. Ossewaarde. zelf theoloog en nu nog adjunct directeur van een pedagogische aca demie in Utrecht, benoemd tot hoofddocent. Samen met zijn toe komstige collega's zal hij het pro gramma moeten opzetten. Hij stelt zich voor dat de eerste jaargangen studenten ook in belangrijke mate zullen bijdragen aan de uitwerking van dat programma. christelijke school automatisch schoolpastor is. De begeleiding van leerlingen is immers een taak van alle leraren. De hoop van de heer Ossewaarde is dat de nieuwe opleiding van godsdienstleraren de samenwerking met andere vakken ten goede zal komen. Zelf heeft hij op de pedago gische academie daarmee goede er varingen opgedaan. Soms kan dat door in te springen op de leerstof die bij een ander vak aan de orde is (bijvoorbeeld moderne literatuur), soms kan die samenwerking de vorm van een project over een bepaald thema aannemen. Van groot belang is daarbij dat de toekomstige godsdienstleraar in principe ook een volledige weektaak krijgt Doordat hij of zij voor twee vakken bevoegd is zal de godsdienstleraar minder een randfi guur zijn dan nu vaak het geval is Dank zij die vakkencombinatie wordt het mogelijk de leerlingen wat beter te kennen. Nu zijn er full time godsdienstleraren die meer dan twintig verschillende klassen per week voor hun neus krijgen. Een leraar die twee vakken geeft ziet een klas niet één maar drie of vier uur per week. Andere plaats? De heer Ossewaarde denkt verder aan de mogelijkheid om het vak godsdienst binnen de lesrooster een wat andere plaats te geven. Het kan zijn dat een bepaalde tweede klas niet zo gebaat is bij één uur godsdienst per wèek. Dan kun je besluiten een klas over te slaan en in de derde klas. als de aandacht terug komt. twee uur godsdienst per week te geven. Of je kunt het vak godsdienst per veertien dagen laten wisselen met een ander vak: bijvoor beeld de ene week twee uur maat schappijleer. de volgende week twee uur godsdienst. Dat gebeurt nu al op een aantal scholen, in de toekomst wordt dat makkelijker. Een punt van studie is nog hoe je het vak godsdienst in de verschillen de leeftijdsgroepen moet geven. De geijkte methodes hebben bijna alle maal dezelfde opzet. In de laagste klassen worden oude en nieuwe tes tament behandeld, in de hogere klassen iets van kerkgeschiedenis, wereldgodsdiensten, sekten en stro mingen. Het is nog de vraag in hoe verre die opbouw aansluit bij de belangstelling van leerlingen Misschien kun je in de eerste klas van het voortgezet onderwijs nog veel verhalen kwijt, maar moet je in de hogere klassen meer een ge spreksvorm kiezen. Op een bepaal de leeftijd zal de leerling nog geïnte resseerd zijn in historische feitelijk heden. als hij wat ouder is zal er misschien meer belangstelling zijn voor ethische vragen Gemengd publiek Een probleem dat ook zeker aan de orde zal komen is: wat moet een leerling van zestien jaar die van school gaat nu weten van bijbel, christendom en andere le vensbeschouwingen? Die vraag is niet makkelijk te beantwoorden als men bedenkt dat ook christelijke scholen bevolkt worden door een gemengd publiek: kinderen die al halve theologen zijn en kinderen die nog nooit een kerk van binnen heb ben gezien Dat is een ongelijkheid in niveau die bij andere vakken ei genlijk niet voorkomt. Zo'n verschil in uitgangspunten kan natuurlijk wel voor interessante discussies zor gen. maar aan de godsdienstleraar worden hierdoor wel extra eisen gesteld. De heer Ossewaarde suggereert niet dat men aan de Vrije Leergangen een antwoord op al deze vragen klaar heeft. Maar hij popelt wel om samen met de studenten daarnaar te zoeken. VAN EEN LEZER Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent. Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. Het zal in de opleiding gaan om drie dingen: de vakkennis (bijbelse theo logie. kerkgeschiedenis. we reldgodsdiensten. filosofie), de peda gogische en didactische training (ook door oefening in de lespraktijk) en de vorming van de persoonlijk heid. Dat laatste is misschien nog belangrijker dan voor andere lera ren. omdat de godsdienstleraar vrij vaak in aanraking zal komen met problemen van leerlingen. Al is het zeker niet de bedoeling te suggere ren dat de godsdienstleraar van een Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het kabinet heeft geen overwegende bezwaren tegen de uitbreidingsplannen van de Hoo govens in IJmuiden. Dat zou het ministerie van economische zaken volgende week in een brief aan Ge deputeerde Staten van Noordhol land bekend maken. Met dat provin ciaal bestuur zal nader worden uit gewerkt op welke manier de effecten van de uitbreiding zouden kunnen worden opgevangen. Rond het mid den van 1974 vroeg Hoogovens IJ muiden aan de overheid welke voor waarden gesteld zouden moeten worden aan de verwezenlijking van een eventuele uitbreiding van de produktiecapaciteit van 8 miljoen ton ruw staal nu. tot 11 miljoen ton omstreeks 1985 Deze produk- tieuitbreiding die in fasen wordt uit gevoerd. geeft een directe werkgele genheid voor ongeveer 3350 arbeids plaatsen. UTRECHT Het hoofdbestuur van DS'70 heeft gisteravond dr. W. Drees jr. kandidaat gesteld voor het lijsttrekkerschap van deze fiartij voor de komende Kamerverkiezin gen Op acht januari zal de partij raad van DS'70 definitief over de kandidatuur van Drees en over de rest van de iijst beslissen. De kandi daatstelling van Drees vond plaats op een buitengewoon partijcongres van de democratisch socialisten in Utrecht Vandaag stelt dit congres het definitieve verkiczingsprogram ma vast. Dc reactie van «Je ..Christen vuur sucialisme" duet vermoeden dat de antipathie tegen dc defensie en dc ondernemers groter is dan een wer kelijk meeleven met de werklo/cn En daar schieten die wcrklo/cn wei nig mee op. door hans de Jong onder redactie van loes smit Zo'n vijfhonderd mensen kunnen de gemeente Zoetermeer bijna vier miljoen gulden gaan kosten. Dure mensen dus. die tot nog toe weinig of niets met Zoetermeer te maken hebben, want het gaat juist om de mensen die nog niet officieelin Zoetermeer wonen Een kwestie die ingewikkelder lijkt dan ie is. want dc zaak is deze. dat de gemeente een extra uitkering van 3.94 miljoen gulden uit het Gemeentefonds krijgt tvan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten) als het inwonertal op 31 december op 50 000 staat. En zoveel mensen wonen er nog niet in Zoetermeer Begin deze maand waren het er precies 48 784 en naar schatting zullen dat er op 31 december 49.500 zijn. Net vijfhon derd tekort dus, die ergens van daan zullen moeten komen, wil Zoetermeer de toegezegde kleine vier miljoen niet verspelen. Hoe krijg je nog onbekende men sen zo ver dat ze zich m je ge meente willen vestigenEen ge meentebestuur kan moeilijk aspi rant-inwoners iets lekkers of wat dan ook in het vooruitzicht stel len. als ze maar een huis willen huren. Maar een bedrijf kan dat wel en het concern Party-Shop dat onder andere in Zoetermeer in dranken en lekkernijen doet heeft die gelegenheid dan ook aangegrepen iedereen die zich nog vóór 1 januari bij Zoeter meers burgerlijke stand that in schrijven en zich met een bewijs daarvan in de winkel vervoegt, krijgt een fles champagne als welkomstgeschenk. Wat het be drijf betreft kunnen zich op de valreep nog wel ruim duizend nieuwelingen in Zoetermeer ves tigen. want zoveel cadeauflessen staan op nieuwe Zoetermeerders te wachten De hoop op minstens vijfhonderd nieuwelingen is weliswaar klein, maar niet helemaal een greep in de lucht: er moeten al een tijdje meer mensen in Zoetermeer wo nen dan er geregistreerd staan Dat zijn bijvoorbeeld kamerbe woners die door de feestdagen of wat dan ook nog met in de gele genheid zijn geweest zich als Zoe- termeerder te laten inschrijven Doen ze dat nu nog gauw even. dan worden ze dus rijkelijk be loond Of het er genoeg zullen zijn kan niemand voorzien, maar een klein kansje zit er nog steeds in. dat Zoetermeer zijn vijftigdui zendste en daarmee zijn vier mil joen met de hakken over de sloot haalt. David T. Warren uit de Ameri kaansc stad San Francisco ergert zich er al lang aan. dal de Amerika nen van het kerstgebeuren meer en meer een leuke handel maken dan een echt kerstfeest. Om zijn medeburgers er op altent te maken dat geven nog altijd zaliger is dan ontvangen, zette hij middoh in zijn woonplaats ecri soort Leger des Heils-kerslpot neer. waarin hij zelf wat geld gedaan had. Hij en zijn zoons deelden dat geld uit aan voorbijgangers, waarmee hij dc ware barmhartigheid wilde symbo liseren. Veel mensen vonden het overigens maar een raar gebaar en liepen door zonder iets aan te wil len pakken. Uit de Deense staatsbossen ver dwijnen zo tegen kerst heel wat bomen naar huiskamers van kerstfeest vierende Denen, die i niet voor een boompje willen be talen De Deense houtvesters hadden tot nog toe geen idee hoe ze de clandestiene „kappers" kon den grijpen, maar dit jaar zeggen ze er iets op gevonden te hebben ze hebben bekendgemaakt dat ze de dennen en sparren op Jutland met een middel bespoten hebben, waarvan je niets merkt en ziet. totdat zo'n bespoten boom in een verwarmde kamer terechtkomt. In plaats van een heerlijke frisse dennegeur verspreidt zo'n boom dan een stank als van een stinkdier, met dit verschil dat de stank niet weg te branden is. Als die mededeling waar is. stinken de bomendieven er dus vies in. Roberto Max Argolo was natuur- kundedocent aan de universiteit van Bahia in Brazilië, toen hij in juli 1975 tijdens een golf van poli tieke arrestaties in Salvador de hoofdstad van de staat Bahia, werd opgepakt op beschuldiging van „subversieve activiteiten" Bij het vooronderzoek werden Ar golo en zijn medegevangen zwaar gefolterd en daarna gedwongen een verklaring te ondertekenen, dat ze leden waren van de in Bra zilië verboden communistische partij. Begin dit jaar werd Rober to Max Argolo door een militaire rechtbank veroordeeld tot twee ëneenhalf jaar gevangenisstraf U kunt iets voor hem proberen te doen door te schrijven naar de president van Brazilië enof de minister van justitie, met het vriendelijk verzoek om zijn vrijla ting. De president eh de minister zijn op de volgende adressen be reikbaar Ilmo Sr Presidente da Republica. General Ernesto Gei- sel Palacio Presidencial Bra silia (DFi Brasil. Dr Armando Ribeiro Falcao Ministerio da Justica Esplanada dos Mlnisté- rios bl. 10 Brasilia iDFl Brasil Af en toe bereikt ons het verzoek om er bij te zetten wat voor postzegel er op de brieven moet Omdat het tarief van land tot land nogal kan verschillen, zou die mededeling elke week op nieuw gedaan moeten worden Handiger lijkt ons daarom dat degenen die er niet zeker van zijn hoeveel ze moeten plakken, even het postkantoor binnen stappen. In elk postkantoor is een gratis boekje verkrijgbaar, waarin al le posttarieven voor alle landen aangegeven zijn. Twee overvallers hebben een bankloper in de Engelse stad Hayes een bedrag van veertigdui zend gulden afhandig gemaakt door de man met een kerstboom te bedreigen. De bankloper liet zich niet zozeer intimideren door de boom. maar wel door het ge weer met afgezaagde loop dat, omwikkeld met groen. als kerstboom vermomd was Voor dat de rovers in een gereedstaan de auto vluchtten, smeten ze de boom weg De politie had er niet veel houvast aan De natuur zit toch vol grillen. Grapjes kun je het niet noe men wat er gisteren gebeur de. Nederland kreeg de con sequenties te dragen van een krachtige aanval van warme oceaanlucht tegen koude continentale. Dat leidde tot veel meer neerslag dan zich aanvankelijk had laten aan zien. Voor het middaguur keek de waarnemer in Breda al bezorgd naar de lucht met de mededeling dat hij regen zag komen. Wel. die volgde er in de loop van de middag dan ook vanuit west-België en zuidoost-Engeland. maar niet alleen deze neerslag- soort Vooral in zuidwest- Nederland kwam er een rat jetoe naar beneden, waaron der hagel, ijsregen en natuur lijk lichte en grovere vries- puntsneeuw. Terwijl onze man in Middelburg daar kond van deed. zag hij een troep van 50 tot 60 kieviten de warme kant, dus naar het westen overvliegen. In Roo senburg ging het offensief ook niet ongemerkt voorbij getuige de vijf cm sneeuw die daar viel, in de buitenwijken van Rotterdam zeven tot acht cm gevallen in twee uur tijd. Amsterdam kreeg min der. In Hilversum werd rond half drie het dunne ijslaagje op de vijvers wit door begin nende sneeuwval. Hoogeveen was rond vijf uur aan de beurt, anderhalf uur later lag daar twee tot drie cm Ook in het hele noorden viel er rond zeven uur sneeuw. Om deze verwikkelingen goed te begrijpen, is het no dig de lagere niveaus met de hogere te vergelijken. Terwijl door toenemen van de luchtdrukverschillen tussen het Skandinavische hoge- drukgebied van 1040 mb en een depressie, uitdiepend van 1004 tot 999 mb ten zuid westen van Engeland de oos telijke winden in de onderste kilomeiers versneld koudere lucht van het continent gin gen aanvoeren, joeg vanaf 3000 meter hoogte (boven zuidoost-Engeland) en via een flauwe helling omhoog vanaf 4000 tot 5000 meter bo ven het continent (respectie velijk Hannover en Linden- berg bij Berlijn) zachtere lucht uit west-zuid-west tot westelijke richting over de koude grondlaag heen. Dat het tempo hoog lag. bleek bijvoorbeeld uit de radioson de-waarneming boven Hann over: op 5000 meter 72 km per uur. op 9000 meter bijna 110 km per uur. Het ziet er naar uit. dat de zachte lucht aan de grond in ons land weinig terrein zal winnen. Zodoende verwach ten we voor het weekend en maandag nog steeds vrij koud weer waarbij door in filtratie van regen uit de zachtere hogere niveaus, de temperatuur aan de grond toch wel de neiging heeft wat hoger te worden met name wat betreft de maxima Het zal vooral zo zijn in Zeeland. Zuid-Holland en West- Brabant dicht gelegen in de buurt van de grenslijn tussen warme en koude lucht, en wat minder in het oosten en noordoosten waar het nog wel drie tot vijf graden kan vriezen. De maxima liggen om of iets boven het vries punt. Of men in het oosten of noordoosten begin volgende week al schaatsen kan is een beetje de vraag geworden vooral nu het ook herhaalde lijk tot sneeuw en ijzel komt. Op het continent was het van donderdag op vrijdag alleen daar raak waar het royaal opklaarde ondermeer in Maagdenburg -13 graden. In Noord-Polen werd het -5. Midden-Polen -7 A -8. Karpa ten -11 -16 graden. Moskou meldde vrijdagmiddag stren ge vorst. Nog enkele notities: De luchtdruk ls het hoogst bij de Oeral te weten 1045 mb In Londen viel vrijdag morgen in zes uur zeven mm neerslag. Oostende drie mm en op de Scilly-eilanden 23 mm Ook in de Alpen wordt in de hogere lagen bij wind uit west via zuidwest naar zuid zachtere lucht aangevoerd Door föhneffecten wordt er aan de noordzijde van de Al pen weinig neerslag ver wacht. hoogstens plaatselijk wat sneeuw. Het gevaar voor lawines wordt groter De sneeuwhoogte in Berchtesga- denerland is in de onderste lagen 50 tot 80 cm, in de mid delste 90 tot 160 en in de hogere lagen tot bijna twee meter Tirol respectievelijk 20 tot 40. 80 tot 130 en in de hogere lagen tot anderhalve meter Zwitserland in de on derste lagen 0 tot 20 cm sneeuw, de middelste 15 tot 50 en de hogere tot 1.80 m en de Dolomieten respectieve lijk 0 tot 20' 15 tot 40 en 60 tot anderhalve meter. HOOGWATER zondag 19 drrrmber Vlissini.cn 12 18. HaringvlieUluucn 12 24. Rotterdam 1 53 14 09, Schrvc nlngen 1 01-13 26. IJmuiden 1 38-14 01. Den Helder 5 39-18 19. Harllngen 7 49 20 32. Delfzijl 9 48-22 32 HOOOWATER maandag 20 decern ber Vlustngen 0 50 13 10 Ha nngvlieUlutfen 0 53-13 17. Rotterdam 2 48-15 05. Scheveningen 1 59-14 20 14 muiden 2 32-14 53. Den Helder 6 44 19 14. Harllngen 8 52-21 23. Delfzijl 10 54 23 24 Voor zo n f125 per mtr isuw huis tochtdicht te maken met TOCHTWERING 5 |aar onvoorwaardelijk gegarandeerd1 HiaafenMi b>|dr DEN HAAG Dr. Ir D dc Zeeuw, oud-voorzitter van de KVP en oud voorzitter van de onlangs opgehc ven politieke groepering ..Resoluut heeft zich aangemeld als lid van de nieuwe partij ..Algemene Volkspar tij" lAVPi Een aantal leden van Resoluut richtte de AVP op en er zijn plannen om mee te doej aan de komende Tweede Kamerverkiezingen Dr De Zeeuw gaf te kennen, dat hij voorlo pig niet op de voorgrond treedt maar het bestuu r als adviseur ter zijde wil staan Voorzitter van de AVP is Th. van der Laan uit Utrecht Van onze parlementsredactie DEN HAAG De ministerraad is akkoord gegaan met een voorstel van minister Westerterp van verkeer en waterstaat, waardoor aan invali de automobilisten in de toekomst ruimere parkeerfaciliteiten worden geboden Het belangrijkste hierbij is dal er parkeerontheffingen met een landelijke geldigheid zullen kunnen worden afgegeven Daarvoor zou een speciale invahdenparkeerkaart worden ingevoerd Momenteel zijn invaliden afhankelijk van door af zonderhjke gemeenten gegeven par- keerkaarten

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5