r is nog heel wat ,pijn' rechtvaardig te verdelen bereidverklaring mag geen dode letter zijn Nederlands Kamerorkest moet worden opgeheven Stichting krijgt vijf Rembrandts Geschiedenisleraren niet tevreden over commissie rU-raad vervolgt discussie over verkiezing van leden Tweede Kamer moet motie over werk in Drente ondersteunen ^ota orkestbestel wil meer samenwerking Sanitair met flair\% vihamijbuttinger Strijd rond eindexamen weer opgerakeld confectiebedrijf icht: ontslag oor 31 mensen Petitie aan Vorrink Oude boeken gooi je niet zomaar weg. De orgelpijp uit Veel leven om niets S 10/fl - DAG 14 DECEMBER 1976 BINNhNLANU/KUNSf TROUW/KWARTET 9 - 34.1 taler. Iq uilgeg daal. 16 ir Hannie van Leeuwen van B ?uning. voor a 6.95. Bern van de 'trechj. uitgev an van morgen zal in de verschillende tweede kamers-fracties, ook e CD A-fractie worden beslist of er een derde termijn nodig is meer duidelijkheid te verkrijgen over de ombuigings- c ratie op het terrein van de sociale zekerheid. Tijdens de rotingsbehandeling Sociale Zaken heeft minister Boersma in ede termijn een aantal opmerkingen gemaakt, die hoewel het kabinetsberaad uiterst voorzichtig en speculatief ge- md intussen veel stof hebben doen opwaaien. isio. I' 19.90. laaljesb lli4a,re bij het Kamerdebat betrokken Lambn ierieden Waren echter unaniem ibtenaa un beoordeling van de feiten. gezegd, kwam het erop neer. twee bezuinigingsmaatregelen terugbrengen van de WAO- leringen van 80 tot 75 procent BB ■het laatstverdiende loon en het B Beren van het begrip niet- in de werknemersverze- ~~tngen nog wel even op zich zou- ■^■"•laten wachten. De minister kon geliefd^ dan ook voorstellen dat ze niet 1 de eerste fase van de kinderbij- (kinderaftrek-voorstellen, maar It bij de tweede fase. zouden wor- behandeld. van opmerkingen van Boersma wa-' naar mijn overtuiging niet alleen ver\ puur menselijke reactie op alle Wikkelingen rond deze voorstel- maar als zodanig ook feitelijk juist, al wil de minister-president als ik hem goed heb begrepen ons het anders doen geloven. Voorstel len. die in januari a s. nog in de ministerraad komen.daarna naar de Raad van State gaan. dan bij de Tweede Kamer worden ingediend enz., bepaald technisch niet gemak kelijk zijn. hoe moeten die zo tijdig het Staatsblad hebben bereikt, dat zij per 1 april a.s. in werking kunnen treden? Neen. dat is een schimmen spel, waarvan bij een dan ook niet behandelen van de kinderbijslag aftrek-voorstellen niet het CDA de schuld mag worden gegeven. Sprak ook de regering in haar brief aan de SER niet over onderling samenhan gende beleidsvoornemens? Laat ik de zaken nog eens op een rijtje zetten. In juni j.l. vond in de Kamer het debat over de beleidsombuigingen (de één procents operatie) plaats. Voor de groei van de sociale voorzie ningen werd door het CDA akkoord gegaan met een beperking van 1.678 miljoen gulden voor het jaar 1977, oplopend tot 5.765 miljoen gulden in 1980. De zeer pijnlijke voorstellen in de sfeer van de sociale zekerheid betrof fen onder andere een integratie en nivellering van der kinderaftrek en kinderbijslag, een verlaging van de WAO-uitkeringen voor nieuwe geval len, het als niet kostwinner aanmer ken van bij hun ouders inwonende kinderen en het corrigeren van het aanpassingsmechanisme. Niet het CDA heeft juist déze voorstellen verzonnen, maar de rege ring. Alleen de laatste vond bij ons instemming; ten aanzien van andere voorstellen heb ik heel wat beden kingen aangevoerd en binnen het kader van de voorgestelde maatrege len ook alternatieven aangeboden. De gerichte SER adviesaanvrage ging van de voorstellen in de oor spronkelijke vorm uit. Het verwon dert mij dan ook helemaal niet, dat er zo'n verdeeld advies uit is geko men. Al had ik bij afwijzing van de voorstellen op andere voorstellen gehoopt of kan dat alleen bij een Mevrouw Van Leeuwen. meer „open" adviesaanvrage? Wij vinden evenwel een bezuini gingsoperatie ook in de zo gevoelige sfeer van de sociale voorzieningen noodzakelijk terwille van het herstel van een zo volledig mogelijke werkgelegenheid. In dit kader is een terugbrenging van de steeds groeien de premiedruk bitter noodzakelijk. Het moet echter niet worden voorge steld of de WAO-operatie en de nlet- kostwinnerszaak zo gemakkelijk te realiseren zijn op de nu voorgestelde wijze (ook in de CDA-kring wordt dat al te gemakkelijk gesteld), want gesleutel aan de hoogte van de uitke ringen zal onvermijdelijk ook groe pen van werkelijk zwakkeren in de samenleving treffen. -- Verantwoord En daar zit voor alle deskundigen de pijn: hoe ethisch en technisch een verantwoorde oplossing te vinden. Iedere deskundige ook de regering moet zich verplicht voelen bezui nigingsvoorstellen aan te dragen in de in juni aanvaarde orde van groot te. Bezuinigingsvoorstellen, die be paald niet gebonden behoeven te zijn aan de tot nu toe reeds bekende, maar die wel voor 1977 en daarna het geraamde effect moeten sorteren. In dat kader had en heb ik moeite met de vaststelling van de diverse premies voor 1977, mede op grond van allerhande meevallers. Inwilli ging van mijn verzoek om voortaan alle premie-adviezen (met alle bere keningen) over te leggen is uitermate noodzakelijk, willen de Kamerleden naar behoren hun taak kunnen uit oefenen. Het kan zijn, dat op grond van reeds uitgevoerde en nog aan hangige beleidsvoornemens inder daad in de komende jaren reeds een drastische beperking van de groei wordt bewerkstelligd. Ik kan het mo menteel zonder nadere gegevens lek ker niet beoordelen. Wel moet mij van het hart. dat het wel erg lang heeft geduurd eer ons een wets ontwerp over het tegengaan van on eigenlijk gebruik van de sociale ver zekeringswetten heeft bereikt. Het is ons aller belang, dat met de meeste spoed nu te behandelen, zoals ik van het bedrijfsleven mag verwachten, dat met de meeste spoed een advies over een meer gestroomlijnde uit voeringsorganisatie voor de diverse sociale verzekeringswetten uit brengt. Ook in die sfeer hadden reeds lang besparingen moeten zijn gevonden! CDA-reactie Tenslotte, als achterpand voor de opmerkingen van minister Boersma worden ook wel aangevoerd de nega tieve reacties van de CDA-fracties op de plannen rond de kinderaftrek- /kinderbijslag. Mijn eerste reactie is goed lezen is ook een kunst, ook goed lezen van een voorlopig verslag, waarin in ieder geval een aantal con structieve ideeën is aangedragen. En bovendien in de geest van de groei- debatten. dus dat was geen nieuws! Een tweede reactie is, dat ik me een dergelijke reactie vanuit het kabinet vóór het CDA-congres minder kan begrijpen dan daarna. Immers, te- gens de wens van het algemeen be stuur in is toen de oorspronkelijke tekst over de kinderbijslag ver vangen. Mijn persoonlijke reactie kan ook duidelijk zijn: ik kan niet tegelijker tijd stellen, dat „bij herziening van het stelsel van sociale zekerheid voorop dient te staan dat de werke lijk zwakken in de samenleving wor den ontzien" (artikel 109 CDA- program) èn dan elk nivellerend ef fect in de kinderbijslagverzekering afwijzen! En ik zal het niet doen ook. Het hangt misschien een beetje sa men met een overdreven mythe rond het gezin. Het gezin is ook voor mij één van de waardevolste samenle vingsvormen. Het CDA moet er ech ter voor zorgen dat ook alleenstaan den en dergelijken zich kunnen blij ven „thuis"-voelen in het CDA' Kortom, ik wil borg staan voor me dewerking aan een sociaal ver antwoorde ombuigingsoperatie en anders niet, maar onder voorwaar den dat ook de overige beleidsom buigingen worden waargemaakt en er niet langer „gemorst" wordt met werkgelegenheid in een ander opzicht. Mevrouw Hannic van Leeuwen is lid van de Tweede Kamer voor de ARP en expert op het gebied van de sociale verzekeringen voor het CDA nor Bert de Jong 16 lerk te 1STERDAM Vanavond rgadert de universiteitsraad n de Vrije Universiteit weer er de verkiezing van leden, niet kunnen instemmen jt de doelstelling, maar wel hriftelijk hebben beloofd lar vermogen in de geest van doelstelling te handelen, ïrmoedelijk zal de raad, na- it reeds op 23 november de irg;;;; iscussie werd opgeschort, er lik deze keer niet uit komen. ewel vijftien leden, afkomstig uit geledingen, het gisteren eens wer- over een concept-motie, waarin het bestuur van de vereniging van VU wordt gevraagd toezicht te hou den op de naleving van de schriftelijke belofte, is het niet zeker, dat deze motie het in de voorgestelde vorm zal halen. De bedoeling van de motie van de vijftien is om te voorkomen, dat de ondertekening van de belofte (de be reidverklaring) in de praktijk slechts een formaliteit is. In de discussie, die al jaren gaande is, worden hiervan mooie voorbeelden genoemd. Er is een duidelijke behoefte gegroeid de bereidverklaring meer inhoud te geven. De „werkgroep doelstelling", die de universiteitsraad over deze voor de VU principiële kwestie adviseerde, schrijft in haar advies, dat het vertrou wen van de ondertekenaars van de bereidverklaring zwaar moet wegen. De werkgroep zal zich echter niet ver zetten tegen een regeling in éen of andere vorm om te voorkomen, dat die bereidverklaring een dode letter wordt. Dit kan afgeleid worden uit de bijdra ge van de voorzitter van de werkgroep, prof. Mourice, aan de discussie op 23 november. Uitgangspunt Het „hoe en wat" moet de raad vana vond zien te vinden. Een uitgangs punt ls volgens op 23 november reeds met grote meerderheid aange nomen motie, dat de doelstelling van de VU belangrijker is dan de struc tuur van het bestuur en dat deze doelstelling het bestuur moet doordringen en beheersen. Binnen de kring van de universiteit wordt als bezwaar tegen de motie van de vijftien genoemd, dat als toe zichthoudende instantie (de motie spreekt over een „toezichthoudende taak") het bestuur van de vereniging voor wetenschappelijk onderzoek op gereformeerde grondslag wordt ge vraagd. Dit bestuur staat in den re gel buiten de universitaire praktijk van alle dag. Wel heeft het de taak toezicht te houden op de belangrijkste benoe mingen. Wanneer deze benoemingen zijn gedaan is het echter aan de universiteit en haar organen om ge rezen moeilijkheden op te lossen. Een oplossing zou kunnen zijn, dat de universiteitsraad zelf een com missie benoemt, die adviezen uitbrengt, wanneer zich moeilijkhe den voordoen en wanneer de hand wordt gelicht met de gedane belofte. De raad zou dan uiteindelijk beslis sen en „ja" of „nee" kunnen zeggen op het ontvangen advies. Een andere mogelijkheid is, dat voor elk moeilijk geval afzonderlijk een commissie van arbitrage (ad hoe) door de universiteitsraad wordt genoemd. Dreigement Intussen heeft de Studenteverening Vrije Universiteit (vertegenwoordigd door de progressieve fractie) fel gere ageerd op de concept-motie van de vijftien. Haar waarschuwing luidt, dat aan het bestuur van de vereni ging van de VU, wordt gevraagd een „inquisltietaak" op zich te nemen. Om dit gevaar te bezweren, organi seert deze studentenvereniging in het hoofdgebouw van de universiteit een protestmeeting. Wanneer de raad de „inquisitiemotie" wel aan neemt, zo worat gedrelgt, kan wor den gerekend op „brand in de uni versiteit". In de motie van de vijftien wordt het college van bestuur van de universi teit gevraagd voor 1 maart van het volgend jaar met voorstellen te ko men het bestuursreglement te wijzi gen om het toezicht op de bereidver klaring mogelijk te maken. Een dergelijke wijziging zal van groot belang zijn voor de verkiezing in andere organen van de universi teit (faculteiten en sub-faculteiten) en niet te vergeten voor de benoe mingen. Vandaar, dat de discussie in de raad met zulke grote belangstel ling wordt gevolgd. En de zorg om de eigen identiteit va!n de VU heeft er alles mee te maken. UTRECHT Zowel het CNV als de FNV hebben gisteren een beroep gedaan op de Tweede Kamer om een motie van de heren Wierlnga (PvdA) en Jansen (PPR) over de werkgelegenheidssituatie in zuid- oost-Drente te ondersteunen. In een gisteren verstuurd telegram dringen de Industriebond CNV en de Unie BLHP er bij de fracties van de ARP. CHU en KVP voor deze motie te stemmen. In de motie wordt de regering ge vraagd maatregelen te nemen om verder verlies van arbeidsplaatsen in Drente te voorkomen. De motie wordt vandaag in de Tweede Kamer behandeld. De FNV stelt in een eve neens gisteren verstuurd telegram aan de leden van de Tweede Kamer dat de regering bij het bepalen van haar beleid in Drente rekening moet houden met het in moeilijkheden verkerend bedrijf Danlon. een on derdeel van Jansen de Wit. °"rw' Fan een verslaggever t)EN HAAG Het Nederlands Kamerorkest moet worden opgeheven. De regering meent echter. ADVERTENTIE dul 1 at een definitief besluit pas kan vallen na de discussie met de Tweede Kamer. Dit staat in de eleidsnota orkestbestel die minister Van Doorn van CRM gisteren aan de Tweede Kamer heeft angeboden op uitbreiding van het aanbod. nber /.al et beleid is onder meer gericht op tbreiding van het aanbod, een gro- verscheidenheid, verbetering n de kwaliteit en meer samenwer- ng. Volgens de nota lijkt het ver- itwoord de nadruk op symfonische uziek af te remmen, zodat er meer d en aandacht vrijkomt voor za- n als ensemblemuziek, experimen- n, samenwerking met amateuris- sche kunstbeoefening, het bedie- n van opera en ballet en educatief richte activiteiten. de nota denkt men aan een inde- ïg van ons land in vijf regio's: Dord, oost, midden, zuid en west. aarnaast ls er ruimte voor drie gro- orkesten in Amsterdam. Rotter- m en Den Haag. De regio's noord, ;t en zuid zouden ieder 144 musici loeten herbergen. De regio „mid- en" biedt problemen, omdat hier, aast het Utrechts Symfonie Orkest, e NOS-orkesten met 330 musici zijn. evestigd. Als uitgangspunt houdt len instandhouding van het trechtse orkest met 68 man. e beleidsnota van CRM ziet geen anleiding om de positie van de drie ote orkesten aan te tasten, maar drie zullen wel moeten samenwer- n. Het aantal musici in de drie rkesten zal 47 minder moeten tel- Deze orkesten moeten volgens e nota ieder seizoen aan vier zes opera's meewerken en tevens moet ieder orkest tien concerten per sei zoen in de regio geven. Regio „west" In de regio „west" zijn dan nog het Nederlands Kamerorkest. het Amsterdams Philharmonisch Or kest, het Noord-Hollands Philhar monisch Orkest en het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, met res pectievelijk 30. 96. 72 en 37 musici. Het laatste orkest wordt niet door het rijk gesubsidieerd. Volgens de nota is het nog niet duidelijk hoe de taakverdeling tussen deze orkesten moet zijn. In ieder geval is er geen ruimte meer voor het Nederlands Kamerorkest. In totaal kunnen er dan 184 musici in de regio „west" werken. Het gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland zal zijn taak moeten vinden in samenwerking met ama teurs en in educatieve taken (samen met andere orkesten). In onze showroom vindt u wat u zoekt! 'n Vihamij Buttlnger showroom vindt u op het volgende adres: Arnhem, Bruningweg 2, 085 - 62 91 62 Best, Kanaaldijk 11 04998 - 46 11. Groningen, Antillenslraat 7. 050 - 77 12 26. Harderwijk, Burg de Meesterstraat 9. 03410 - 1 35 44 Leeuwarden, Zwettestraat 15. 05100 - 3 13 21 Nijmegen, Graalseweg 104, 080 - 22 79 79 Rotterdam/Capelle, Adm Helfrichweg 4. Capelle a/d IJssel. 010 - 50 88 11 Sassenhelm, Wasbeekerlaan 59. ,02522 - 1 90 10 Zwolle. Marsweg 47, 05200 - 7 15 15 Geopend op werkdagen, behalve zaterdag, van 09.00 tot 17 30 uur Pi en dó tot 21.00 uur Leeuwarden di en vr tot 21.00 uur. Kijken kost bij ons niets. Levering en Installatie door uw eigen installateur. Van onze onderwijsredactie UTRECHT De vereniging van geschiedenisleraren in Neder land (VGN) heeft kritiek op de in 1971 ingestelde staatscommis sie die de mogelijjkheid van een landelijk schriftelijk eindexa men voor dit vak onderzoekt. De vereniging heeft met algemene stemmen uitgesproken dat de opdracht aan de commissie moet worden uitgevoerd of anders gewijzigd moet worden. an een verslaggever )EN HELDER De 31 werknemers an het confectiebedrijf Hawee heb- len gisteren de deur van het bedrijf esloten gevonden. Het bedrijf is de latste tijd door een tekort aan or- ers in financiële moeilijkheden ge- aak t. Volgens de directeur, de heer Koomen, wordt er van uit gegaan at er per week 3500 rokken ge laakt moeten worden. In de gehele naand november echter waren het r slechts 3200. Volgens de heer Koo- nen komt dit door de goedkope En- else en Duitse markt. HIJ heeft nog etracht de zaak te verkopen om odoende de arbeidsplaatsen voor ijn werknemers te behouden. Dit Ing echter op het laatste moment liet door en toen bleef niets anders 'er dan de zaak te sluiten. Met deze motie rakelt de vereniging de strijd weer op cjle tien jaar gele den ontstond over de invoering van een centraal schriftelijk eindexamen voor geschiedenis en staatsinrich ting Hoewel zo'n examen (naast het door de eigen school afgenomen on derzoek) voor alle andere vakken is ingeburgerd, bleven de geschiedenis leraren zich heftig verzetten. In 1971 werd de strijdbijl voorlopig begra ven. toen de staatssecretaris Gros- helde een staatscommissie instelde om langs experimentele weg uit te zoeken of het vak geschiedenis zich voor centrale examinering leende. De staatscommissie organiseerde eerst enkele kleine proefnemingen en hield dit Jaar voor het eerst een Van een onzer verslaggevers GRONINGEN - Minister Vorrink (milieu hygiëne en volksgezondheid) krijgt vanmorgen tijdens een werkbezoek aan Groningen een pe titie aangeboden Diverse werkgroe pen. milieugroepen en politieke par tijen dragen in deze petitie argu menten aan tegen de voorgenomen proefboringen en opslag van radio actief afval in zoutlocaties. vrijwillig schriftelijk examen op gro te schaal. Het komend jaar wordt die proef herhaald en ln 1978 moet de commissie verslag uitbrengen. Te eenzijdig Naarmate het werk van de staatscommissie vorderde ontstond steeds meer kritiek op haar werkwij ze. Men vond dat de experimenten te eenzijdig gericht waren op één moge lijkheid van centrale toetsing: name lijk vla een landelijk, schriftelijk examen over een van tevoren vastgesteld onderwerp. De bezwaren waren velerlei. Door deze vorm van examens zou te veel nadruk vallen op het aspect van kennis. Persoon lijk Inzicht en eigen oordeelsvorming zouden zo geen kans krijgen. De vaststelling van een onderwerp (in 1977 bijvoorbeeld: het Midden- Oosten) zou de keuzevrijheid van leraren en leerlingen teveel beper ken. Volgens sommigen waren de tot nu toe gekozen onderwerpen te poli tiek, waardoor culturele en andere aspecten van de geschiedenis ver waarloosd werden. De bij de be- Moeilijk ADVERTENTIF U wilt de bibliotheek van uw grootvader opruimen, of wat ruimte creëren in uw eigen boekenkast. Of't nu gaat om Statenbijbels of reisverhalen, boeken over dieren of occultisme, als een boek nog in goede staat verkeert, is het de moeite waard om even bij de Slegte langs te gaan (bellen kan natuurlijk ook). /M 1 Misschien krijgt u er nog meer geld voor dan u denkt. De Slegte is een goeie voor uw oude boeken. Boekhandel J. de Slegte B.V.. Kalvi rslraat 11-13. Amsterdam, Tel.: 020 - 23 25 40en Rotterdam. Den Haag. Utrecht. Arnhem, Kindhoven. Groningen. Leiden, Haarlem, Antwerpen, Gent. HEINO De stichting „Han- nema-de Stuers Fundatie" heeft een zeer belangrijke schenking oude meesters ge kregen waaronder zich twee schilderijen en drie tekeningen van Rembrandt bevinden. De aanwinst zal worden getoond op het kasteel Het Nijenhuls bij Heino. De schenking (ongeveer zestig oude schilderijen) werd gedaan door de thans 86-jarige schilder- beeldhouwer Jean Decoen uit Knok- ke-Heyst in België Voor deze schenking werd in overleg met de conservator van de collecties in Het Nijenhuis, dr. D. Hannema, gekozen uit de werken die Decoen in meer dan een halve eeuw bijeen heeft gebracht. Een van de schilde rijen van Rembrandt is een landschap uit omstreeks 1650, schrijving van onderwerpen gegeven bronnen zouden te eenzijdig- Europees zijn. Al deze kritiek werd nog versterkt doordat ook bij andere vakken de bezwaren tegen centrale enidexamens toenamen. Het buitengewone congres van de vereniging van geschiedenisleraren kon zaterdag moeilijk een oplossing vinden voor al deze problemen. Moest men niet eerst het resultaat van het werk van de staatscommis sie afwachten? Kon geschiedenis (toch al in een bevoorrechte positie door de instelling van een zware en kostbare staatscommissie) in dit sta dium nog uitbreiding van de experi menten eisen? Maar de vergadering liet zich door dit soort vragen tenslotte niet van de reeds vermelde motie afbrengen. Het bestuur beloofde (schoorvoe tend) de motie uit te voeren en naar de minister van onderwijs te stappen om hem om uitbreiding van de expe rimenten te vragen. Daarbij is uitdrukkelijk geëist dat ook de mo gelijkheid van mondelinge examens in het experiment wordt betrokken. Aangezien de meeste leden van de vereniging wel een of andere vorm van externe controle op de eindexa mens willen handhaven, zou dit be tekenen dat het systeem van gecom mitteerden (een leraar van een ande re school woont het examen bijweer in eer hersteld wordt In 1968 ls dit over de hele linie afgeschaft, omdat het te kostbaar was en de organisatie van examens nog Ingewikkelder maakte dan deze al is. ZEIST In het Zeister Slot wordt in samenwerking met de Vereniging van Orgelbouwers en de Rijksdienst voor Monumentenzorg door de Zeis ter Stichting voor Kunst en Cultuur een expositie „De orgelpijp uit" ge houden. De tentoonstelling gaat over orgels en alles wat ermee te maken heeft, met als bijzonderheid dat het speciaal om oude Neder landse orgels gaat. De orgels zullen niet alleen te zien maar ook te horen zijn. Op 18 december gaat de ten toonstelling open: ze duurt tot 28 februari. waarschijnlijk het allerlaatste dat Rembrandt schilderde. Het andere is een zwaar in de verf zittend, als het ware geboetseerd, portret. Dr. Hannema, die voor de tweede wereldoorlog directeur van het mu seum Boymans-Van Beuningen in Rotterdam was, en er in 1935 de expositie „Vermeer oorsprong en invloed" inrichtte, heeft voor de schenking ook portretten van Jo hannes Vermeer gekozen. Voorts zijn bij de aanwinst ook wer ken van Carel en Barent Fabritius. Jan Lievens en Aert de Gelder. Naar dr Hannema meedeelde behoren er ook toe een groot werk van Benedet to Castiglioni en een stilleven dat aan Goya is toegeschreven. AMSTERDAM - Vorige week bood Henk Jurriaans uit Amsterdam aan de gemeente Amsterdam een schil derij van hem aan waarop niets te zien was. De titel was. toepasselijk. „Niets". Zijn kunstbroeder RobbCa- simir Alexander Buitenman be schuldigt hem nu van plagiaat aan gezien. zo zegt hij. het kunstwerk voorstellende „Niets", door mij ver vaardigd „reeds ruim twee weken geleden door de Beeldende Kunste naars Regeling van de Gemeente Amsterdam is aangekocht Boven dien zal Buitenmans „Niets" in janu ari in de vitrines van de Algemene Bank Nederland in Amsterdam wor den tentoongesteld en later zelfs in Dallas (Texas, VS). Buitenman heeft Jurriaans telegrafisch om terugtrek king van diens Niets-aanbieding ver zocht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 9