)ick Helling hoopt tog altijd op Ajax deamrobank in Chicago Problemen in KNGV nog niet opgelost Basketbalselectie oofdrol bij Telstar ondanks knieblessure PSV: nog dit jaar versterking Bestuur WON krijgt vertrouwen JAG 14 DECEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET PS 11 /RH 13 LSEN In de tweede helft verdween hij zondag tenslotte toch voortijdig van het toneel. Direct idat Paul Stam met een derde doelpunt Eindhoven op een onoverbrugbare achterstand had zet. Dick Helling zocht toen de kleedkamer op. Met twee doelpunten in de eerste elf minuten én n dominerende rol op het middenveld had hij zijn werk voor Telstar gedaan. EINDHOVEN - Nog voor het einde van dit jaar hoopt landskampioen PSV nog zeker één. maar mogelijk zelfs twee nieuwe spelers te hebben aan getrokken. De leiding van de Eindhovense club is in verge vorderde onderhandelingen met Torbjörn Nielsson van IFK Götenburg, Bajevic van Velez Mostar en NAC's lin kerspits Tom Smits. Manager Ben van Gelder: „PSV heeft daarnaast nog enkele pijlen op zijn boog. Je kunt door de gro te concurrentie niet alles op één kaart zetten. Je moet at tent zijn. Met Nielsson en Baje vic zijn we inmiddels een heel eind onderweg. Ik verwacht, dat volgende week de beslis sing zal vallen." Het aantrekken van twee nieu we (buitenlandse) topspelers wil Ben van Gelder niet als een noodsprong van de deze com petitie weinig imponerende landskampioen zien. „Al aan bet begin van het seizoen is gesteld, dat verbreding van de spelersgroep noodzakelijk was. Aan het begin van het seizoen is door ons echter niets gedaan." PSV zegt met het aantrekken van nieuwe spelers de tot nog toe gevolgde beleidslijn niet te doorbreken. „Nog altijd is", aldus Ben van Gelder, „ons streven om zowel te bouwen als prestaties te leveren. Maar in het internationale voetbal blijkt evenwel steeds weer, dat je het met de aanvoer van je eigen jeugd alleen nooit redt. Iedere topploeg moet op zijn tijd het hebben van aanvoer van beproefde krachten. Al was het alleen maar om de selectie op sterkte te houden." PSV, dat met een gemiddelde van zo'n 18.000 toeschouwers in de competitie draait, kan het zich financieel veroorloven enkele spelers aan te trekken. Van Gelder: „De financiële middelen zijn ervoor aanwezig. Als kampioen ben je het ook wel min of meer verplicht om je ploeg tenminste op peil te houden." Hoewel Van Gelder het niet als directe reden wil betitelen, is de uitschakeling van PSV in het Europa Cup toernooi door St. Etienne me de van doorslag geweest in de beslissing om tot aankoop over te gaan. Van Gelder: „Aan het begin van het seizoen was de wetenschap er dus al om iets te gaan doen. drie maanden voor de uitschakeling door St. Etienne. Maar die uitschake ling heeft wel duidelijk ge maakt, dat we hieraan nu toe waren." Klopt.Dank zij onze belangen in de Londense European Banking Company Ltd., die daar een vestiging heeft. Adres: 115, South LaSalle Street. Nadere informatie: Amro kantoren of telefoon: 020-283684. k Helling was verbaasd over zijn n optreden. Met injectiespuiten vooraf een grote hoeveelheid ht uit zijn knie gehaald. „Ik kon j door niet eens voluit spelen", Ide Helling later vast. En ook: anneer het eerder al 3-0 zou zijn rorden. was ik op dat moment er uitgestapt. Een 2-0 stand was rvoor nog onvoldoende". k Helling vertolkte voor het eerst ds zijn komst begin november bij star een beslissende rol voor zijn ieg. Een ploeg, die bij zijn komst 17 punten uit 12 wedstrijden op toen met FC Twente, De lafschap en FC Amsterdam ge ilde laatste plaats van de eredivi- stond. Een situatie die inmiddels idelijk is gewijzigd. Vijf duels le den evenzovele punten op en met Twente klom Telstar duidelijk ren de streep, liet FC Amsterdam De Graafschap onderop achter en sseerde ook NEC. Een resultaat, araan de terugkeer van Dick Hel- g niet vreemd is. ook al raakte de ankanter aan zijn knie gebles- trd. ich speelde Dick Helling pas op de sde november voor de eerste keer seizoen zijn eerste volle negentig nuten in de eredivisie. Dick Hei ig, de man die eens (nog geen twee ar geleden) als talent door Hans raay naar de Amsterdamse Meer as gehaald, bleek bij Ajax overbo- ig te zijn geworden. „Het viel me it mee", weet Helling over zijn rste optreden met Telstar bij NAC nederlaag). asentwintig jaar inmiddels is hij. lan de vooravond van het eerste uropa Cup-treffen van Ajax tegen ;anchester United werd hij door oach Tomaslav Ivic uit de A-groep truggezet naar het C-team. Om. zo- ils hij nog altijd zegt. twijfelachtige m onverklaarbare redenen. „Hele- iiaal duidelijk is het me nog steeds iet", verklaart Dick Helling. „Ik wt 't, ik ben niet de snelste, maar tou-as het niet". DitlHelling is sinds begin septem- berspeelbal geweest. Van Ajax. dat bemals ruilobject aanbood voor een ipr/erswissel met FC Amsterdams ftini Otto, een transfer die afketste fdat Otto in de ogen van Ajax' «hnische staf toch niet dat grote blent en die grote rustbrenger was Le men zocht. Helling weTd op Ken verzoek ook als leenobject ■ngeboden aan Telstar, het zo in loeilijkheden geraakte ploegje van nop Castenmiller. Zijn actieve da- pen beperkten zich tot het met de «electie meetrainen en het spelen ■n wedstrijdjes in het C-team. Een meiode, die hem wél het nodige ge- [tak. maar niet de bijbehorende fees- "||Vlijke stemming opleverde. On- Itoiks de successen die er Werden t-teald „We draaiden goed. dat wel, I mur als speler vind je het maar Orantes wint Masters-toernooi HOUSTON Manuel Orantes heeft de eindstrijd van het Masterstoer- nooi en 40.000 dollar, ruim 100.000 gulden gewonnen. De Spaanse ten nisser versloeg de Pool Wojtek Fi- bak in vijf sets. Fibak, die de eerste en de derde set had gewonnen, was in de vierde reeks dicht bij de over winning, hij moest die set echter in de tie-break prijsgeven. De setstan den waren: 5-7, 6-2. 0-6, 7-6 en 6-1. Het was de eerste keer dat Orantes de finale van het Mastertoernooi, waar hij vijf keer aan deelnam, be reikte De 27-jarige Spanjaard leek tegen Fibak na 0-6 in de derde set een nederlaag tegemoet te gaan, maar hij herstelde zich juist op tijd. De vierde set was bijzonder span nend Fibak leidde met 5-4, maar verloor daarna zijn servicegame. Orantes won gemakkelijk de tie break die bij de stand 6-6 noodzake lijk was geworden. In de vijfde set heerste Orantes: 6-1. Fibak zei na afloop onder enorme druk gespeeld te hebben daar hij wist dat de finale in Polen op de televisie te volgen was. „Toen ik in de vierde set met 4-1 voor stond", aldus de Pool, „begon ik plotseling aan van alles te denken behalve aan tennis. Daarna ging Orantes beter spelen. Het was een erg teleurstel lende ervaring voor me. Ik dacht dat ik een kans had te winnen". Orantes meende met zijn overwin ning bewezen te hebben dat hij ook uit de voeten kan op indoorbanen. De Amerikanen Fred Mcnair en Sherwood Stewart zorgden voor een verrassing, door de titel in het dub belspel te veroveren ten koste van het favoriete koppel Brian Gottfried-Paul Ramirez (VS Mexi. De Amerikanen leken aanvankelijk naar een nederlaag in vier sets te "orden gespeeld, maar herstelden zich bij een achterstand van 1-4 in de vierde set. Zij wonnen die zelfs met 6-4 Dezelfde score behaalden zij in de beslissende set. De setstan den werden daardoor 6-4, 5-7. 5-7, 6-1, 6-4 Het winnende duo, ook al zegevierend tijdens de open Franse kampioenschappen, incasseerden voor de overwinning 14.000 dollar 'ongeveer 36.000 gulden). Dick Helling niks, zo'n C-team. Ik weet voor me zelf, dat ik ook op eredivisieniveau mee kon komen. Dat ik daarvoor de capaciteiten heb". Bij Telstar nu hoopt de tot aan het einde van het seizoen „uitgeleende" Dick Helling dat te kunnen bewij zen. Hoopt hij Ajax. nog altijd zijn broodheer en de club die hem zijn zeer behoorlijke salaris betaalt, wat naar de achtergrond te kunnen schuiven en de magere periode te vergeten. „Ik ben er niet het slacht offer geworden van een gemiste strafschop", weet hij voor zichzelf zeker. Het is na die misser van mij in Sofia, waardoor Ajax na strafschop pen uit het UEFA Cup-gebeuren werd gestoten door Levski Spartak Sofia, wél een moeilijke periode ge weest". De internationaal onervaren Dick Helling was er door interim-coach Rinus Michels, de man die Kraay nog voor het begin van het seizoen opvolgde ook al ging zijn dienstver band iets later in, aangewezen om als vierde man vanaf de elfmeterstip te schieten. Hij faalde. Helling nu: „Ik was toen inderdaad dc man, die de uitschakeling op z'n geweten had. OORLOG In Twente is de sponsoroorlog in volle hevigheid losgebroken. De dagbladen Tubantia en Twentsche Courant kondigden vorige week maandag aan, voortaan geen spon sornamen meer in de krant op te nemen. De sponsors worden afge kort tot de beginletter, gevolg door de plaats waar de club vandaan komt of de oude naam indien die nog gehanteerd wordt. De argumenten om dat te doen zijn in Trouw regelmatig uitgelegd, ook Tubantia en Twentse Courant han teren dezelfde. Ze kwamen na lang durig overleg tot deze stap. De sportwereld is, zoals te verwach ten was niet blij met de houding van beide bladen. Kyo Teusink van Twentsche Courant: „We hebben een ingezonden brief gehad van Ar- ke. de sponsor van de basket balclub. We zouden een objectieve voorlichting meer geven, we waren kortzichtig, we zouden onze cliënten en de topsport niet dienen. En ze vroegen zich af waar de re dactie het vandaan haalde om een beleid uit te stippelen, want dat lag volgens hen helemaal bij de di- re'ctie". „Daarnaast hebben we contact ge had met de trainer van Dynamiek Goor, Kees Jansen. Hij was het ook niet eens met onze houding om hun sponsor niet meer te noemen. Afge lopen weekeinde wilde hij ook al leen nog maar de eindstand van de wedstrijd die ze gespeeld hadden geven, maar niet de setstanden of meer informatie. Hij eiste ook dat wij zijn naam niet meer in de krant zouden gebruiken. Zijn foto mocht er ook niet meer in". Wim Hesselink van Tubantia: „De reacties bij ons vallen nogal mee. Wij hebben bij de directie ook die brief van Arke gehad. De trainer van Dynamiek heeft ons ook ge beld. Wat gekrakeel, want hij voelde zich persoonlijk benadeeld. Onze basketbalmedewerker had zaterdagavond toen hij de wed strijd van AR Enschede bezocht ook wat probleempjes. Hij mocht er eerst niet in en dat soort dingen. Ik begrijp het ook wel, die bestuur ders zijn ook bang voor de gevol gen. Er werd ook een stencil ver spreid met de bekende verwijten, wat wij hen allemaal aandoen. Aan het einde stond dat men de versla gen maandag wel kon lezen in de TC. T of het D vhO". „Je moet dit soort zaken afdwin gen. Wij zitten in de Gemeenschap pelijke Pers Dient en Twentsche Courant in de Pers Unie. Het is zaak om het in dat grotere verband Maar los daarvan: in de loop van het seizoen was ik in de ogen van Rinus Michels toch weer goed genoeg om een aantal wedstrijden in het eerste te spelen. Zo'n tweeëntwintig. Slachtoffer van die strafschop kun je me uiteindelijk dan ook niet noemen". Desondanks: aan het begin van dit seizoen verdween Dick Helling bij Ajax van het eerste plan. Een gevolg van het rapport, dat Rinus Michels voor zijn opvolger Tomaslav Ivic had achtergelaten? Feit is, dat zelfs een plaats op de weinig aantrekke lijke reservebank al niet meer voor de voor zijn overgang naar Ajax bij Telstar opvallende middenvelder werd gereserveerd. De zondag werd voor Helling een vrije dag. De in Zaandam wonende speler kreeg de gelegenheid elders te gaan kijken. Bij Telstar bijvoorbeeld, zijn „oude liefde." Het contact was snel her steld. Slechts de financiële kant van de zaak hield Dick Helling nog een aantal weken van een rentree bij Telstar, dit seizoen verzwakt door de uittocht van geroutineerde en waardevolle krachten als Cees van Kooten (Go Ahead bood mede dank zij de gemeentelijke financiële in breng in de exploitatie van de club de Velsense spits zowat het dubbele salaris, iets waartegen het met heel wat geringere middelen acterende Telstar weigerde op te boksen), Fred André, Leendert de Goey, Colin Ay- re, Jaap Bloem, Tonny Fens en Klaas Bijl. Helling keerde eerst een tweetal dagen voor het treffen met NAC terug. Telstar vergoedt Ajax een bepaalde som voor zijn diensten. Joop Castenmiller, de trai ner: „Voor de ploeg is hij een gewel dige aanwinst. Hij is de man die straks, zeker na een gewenningspe riode, weer de rust terug kan bren gen. We hadden 'm nodig." Dick Helling zoekt voor zichzelf een sportieve revanche. Hoopt, dat hij aan het einde van dit seizoen weer goed genoeg wordt bevonden om in Ajax' A-selectie terug te keren, zoals Joop van Daele ook bij Feyenoord gelukte na diens overstapje naar Go Ahead. „Op het veld zal ik me bewij zen", houdt hij zichzelf voor. „Ajax zal dan niet meer om me heen kun nen. „Voor Ajax gelden vooralsnog andere zakelijke factoren. Een op eredivisieniveau redelijk acterende Dick Helling is op de transfermarkt een heel wat meer opbrengend ob ject. Telstar is daarbij de zo noodza kelijke etalage, waarbij het mes dan aan twee kanten kan snijden. yl. -ir "fr "fc «pfc-fc ook aan te kaarten, wie weet of je de zaak zo recht kunt trekken". Inmiddels is de algemene verwach ting dat Arke Reizen zich aan het einde van de huidige competitie terug zal trekken als sponsor. Een basketbalclub sponsoren is mooi, maar als de krant niks teruggeeft, dan kun je wel zo makkelijk weer gewoon reclame gaan maken. VERLAKKERIJ AVRO's Superstars dreigde afgelo pen week gewonnen te worden door ene Marco Ostarcevic. Met over slaande stem had Wim Jesse hem aangekondigd als de grote man van het Franse basketbal, een kwalifi catie die door Jesse's collega nage- bruld werd. Ostarcevic won uitein delijk niet. Een merkwaardige te rugval in de laatste nummers deed hem op de derde plaats belanden. Maar hij kreeg toch een paar dui zend gulden mee naar huis. Zelfs basketbal-insiders hadden zich toen al af zitten vragen of ze soms achter liepen. Vagelijk kon een enkeling zich de naam Ostarce vic nog wel herinneren. Maar het was nergens bekend dat hij plotse ling een ster was geworden. Een beetje zoekwerk leert dat Os tarcevic ook helemaal geen grote ster is. Hij speelt een weinig opval lende rol in de Franse tweede divi sie bij Racing de Paris. Ze zijn er al blij als hij eenmaal per wedstrijd scoort. Hoe kwam die Ostarcevic dan tus sen Krol. Keegan, Coopmans, Rit- ter en Klammer terecht? Ostarce vic onthulde dat zelf tijdens een vraaggesprekje. Hij klaagde dat hij maar twee dagen de tijd had gekre gen om zich voor te bereiden. Maar hij moest nu eenmaal invallen voor Patrick Revelli (ster-voetballer van Saint Etiennne) die op het laatste moment niet kon komen. Het viel Ostarcevic nog mee dat hij toch aan de top kon meedraaien. Die hele uitleg gaf de AVRO niet. In de pndertiteling liet men de woorden over Revelli maar onver taald. Dan zou namelijk niet alleen Ostarcevic maar ook de AVRO- commentator door de mand vallen. Hoe noem je zoiets? Vergeetachtig heid of gewoon verlakkerij? DOPING (1) Soms staat een wielrenner „stijf" van de doping, zoals dat in jargon heet. In Frankrijk staat op dit mo ment zelfs de hele wielerbond stijf van de doping. Er vallen forse ter men als bedreiging, bendeleiders, bedrog en maffia. Doping stinkt dus ook nog. De affaire begon met de renner Rachel Dard die de arts Bruno Chaumont in Parijs opwachtte toen deze met urinemonsters op weg was naar het laboratorium. Chaumont werd bedreigd, de am pullen vernietigd. Uit het onder zoek dat volgde bleek dat Chau mont eerder bedreigd was. Hij had al renners betrapt op fraude bij de dopingcontrole. Er vielen uiteinde lijk straffen waaraan renners, ploegleider De Muer en ploegarts Bellocq niet ontkwamen. De sponsor van de betrokken ploeg. Peugeot, is thans in opstand gekomen. Directeur Pierre Jean- mougin klaagde in het sportblad l'Equipe zijn nood. Ook ai werden eerder dit seizoen al meer renners uit de ploeg op het gebruik van stimulerende middelen betrapt, volgens Jeanmougin is er nergens sprake van bewijzen. Hij gaat zelfs verder: er moet spra ke zijn van een complot tegen Peu geot. Daar heeft hij weliswaar geen bewijzen van, maar hij stelt toch dat er waarschijnlijk een commer ciële oorlog wordt gevoerd, waar van Peugeot het slachtoffer moet worden. Jeanmougin zal echter niet wijken. Hij heeft nog steeds het volste vertrouwen in de gestraf te renners, ploegleider en arts. Trouwens, zo waarschuwt Jean mougin, men dient er rekening mee te houden, dat Peugeot binnenkort terug zal slaan. Hoe, dat blijft voor lopig nog een geheim. Maar Peti- UTRECHT De problemen in het Koninklijk Nederlands Gymnastiek- verbond (KNGV), die begin oktober ontstonden door de afdeling van het bestuur afdeling keurturnen dames, zijn nog niet opgelost. Zaterdag kwam de afdeling keurturnen in Utrecht in een buitengewone leden vergadering bijeen om de problemen te bespreken en een oplossing te vinden. De buitengewone vergade ring was bijeen geroepen op verzoek van een aantal verenigingen, dat zich ongerust maakte over de gang van zaken. Tijdens de algemene bondsvergade ring, drie weken geleden eveneens in Utrecht, bood het bondsbestuur aan met het aftredende bestuur keurtur nen dames om de tafel te gaan zit ten. Deze suggestie werd door het damesbestuur echter van de hand gewezen. Het damesbestuur vond dat het inzake het zoeken van een opvolger van de op 15 december ver trekkende Hongaarse trainster Eva Bartha als een onmondig kind was behandelt. Om de lopende zaken te behartigen had het bondsbestuur van het KNGV inmiddels een werkcommissie ingesteld. De voor zitter van deze commissie, de heer N. Ledoyx, die van 1970 tot 1972 de sectie topsport van het KNGV leid de, trachtte zaterdag het bondsbe stuur en het afgetreden damesbe-, stuur weer rond de tafel te brengen.' Algemeen waren de leden van de afdeling keurturnen dames van me ning dat een poging moest worden gedaan om het afgetreden damesbe stuur te bewegen weer terug te ke ren. De heer Ledoyx achtte het ech ter verstandiger dat de werkcommis sie en het afgetreden damesbestuur in onderlinge samenwerking de za ken zouden regelen, waarna in sep tember 1977 bij de Jaarvergadering van de afdeling keurturnen dames een nieuw bestuur kan worden gekozen. geot waarschuwt de wereld wel voor de laatste keer. DOPING (2) Inmiddels heeft de organisatie van Franse wielerprofs al aangekon digd dat men komend seizoen ner gens medewerking zal verlenen aan dopingcontroles. Als de renners maar een gesloten front vormen, dan kan de bond geen maatregelen nemen. Hoe die bond tegen dopingaffaires aankijkt is in Bretagne nog eens duidelijk geworden. Twee ama teurs, Richard Bainvel en Michel Hervo hebben een boekje open ge daan over de misstanden in de amateurpelotons. Over een bloedspoor dat het pelo ton nalaat, omdat renners zich al fietsend een injectie toedienen, maar soms verkeerd prikken. Over renners die in de kleedkamer een ketting vormen om zo elkaar te kunnen injecteren. Over bedreigin gen tijdens wedstrijden. Over win naars die gedwongen werden hun prijzengeld af te staan aan de „do- ping-maffia". Over renners die van de weg werden gereden. Hervo zelf werd bijvoorbeeld in 1973 in elkaar geslagen na zo'n inci dent. Hij liep er ernstig hoofdletsel bij op (schedelbreuk). Dit seizoen werd een wedstrijd nog stilgelegd nadat de „maffia" een onwillige renner tot stoppen had gedwongen. Omdat de andere „kleintjes" toen ook besloten af te stappen, werd de race geannuleerd. Hervo en Bainvel hebben ook na men genoemd. Aan het hoofd van de „doping-maffia" staat een aan tal oud-profs, zoals Botherel. Nogu- es. Foucher en Ravaleu. In hun kielzog slepen ze talentrijke ama teurs mee die genoeg pure klasse hebben om het de oud-profs lastig te kunnen maken. De rest, de kleintjes, dienen zich te onderwer pen aan het strakke regiem. Op 27 oktober besloten Hervo en Bainvel hun klacht op schrift te stellen en aan de heer Ody, voorzit ter van het district Bretagne. te zenden. Ze noemden zich „actie groep ter verdediging van de ama teurwielersport". Ook de bekende Tour-arts Dumas kreeg een brief. Dumas antwoordde dat hij achter de groep stond. De heer Ody antwoordde wat later. Hij' was boos. Immers, het is de renners reglementair verboden zich te orga niseren in een comité of aktiegroep. Zijn antwoord was dan ook een schorsing van een maand voor Her vo en Bainvel. Als ze hem iets te vertellen hadden, dan hadden ze Ledoyx deed daarop het voorstel aan het afgetreden damesbestuur met de werkcommissie in zee te gaan tot aan de vergadering in september. Na onderling overleg besloten de dames Wickel. Van Sommeren en Willem- sen alsmede de telefonisch ge raadpleegde mevrouw Mazure in principe voorlopig te reageren op het voorstel van de heer Ledoyx. Oud-voorzitter Ank Wickel vroeg zich echter af of het bondsbestuur achter „het voorstel Ledoyx" staat. Zij wilde tevens weten of het bondsbestuur bereid was een eerder geschreven brief aan het afdelings bestuur dames te herroepen. KNGV- voorzitter John Tielrooy achtte het voorstel Ledoyx bespreekbaar en zegde toe het op 18 december in de bondsbestuursvergadering te bren gen. Pas wanneer het bondsbestuur zich akkoord verklaart met het voor stel Ledoyx-Tielrooy: „Men moet overleg plegen met het voltallige bondsbestuur. De hier aanwezige be stuursleden ondersteunen dit" kunnen de dames van het afgetreden afdelingsbestuur als leden van de werkcommissie zitting nemen. maar op zijn maandelijks spreek uur moeten komen. Trouwens, de heer Ody is verhalen over doping al lang zat. Hoewel. Hij maakte een week vóór de twee renners hun brief schreven nog een uitzondering. Toen trad hij voor de nationale bond op als ver dediger van coureurs die door Her vo en Botherel werden beschul digd. De heer Ody moest de renners (tevergeefs overigens) verdedigen tegen aanklachten wegens do- pinggebruik. AFGELAST Als het aan Feyenoord en FC Twente lag, dan werd hun zondag afgelaste wedstrijd, morgen inge haald. Dat blijkt echter niet moge lijk. De KNVB en het totobureau hebben een afspraak dat uitgestel de wedstrijden niet binnen tien da gen mogen worden ingehaald. Er zouden zich namelijk pro bleempjes voor kunnen doen Im mers. Frits van Turenhout. de va der Abraham van de toto. liet zon dag weten dat de wijze heren had den besloten dat de wedstrijd voor de toto in een gelijkspel was geëin digd. Door nu op woensdagavond al in te gaan halen, zou er verwar ring kunnen ontstaan in het uitge dunde leger der totoïsten De voetbalclubs zeggen al lang dat de toto er niet voor hen is, maar dat zij er voor de toto zijn AFSPRAAK Regeren is vooruitzien dacht Blok keer toen de club voor de Europa Cup volleybal voor landskampioe nen tegen Real Madrid lootte. Real was enkele maanden terug tijdens een oefencampagne in Nederland en maakte toen geen enkele in druk. Op het moment dat dan ook bekend werd dat de winnaar van dit duel in de volgende ronde zou moeten uitkomen tegen CSKA Moskou, werd het ijzer te Voorburg gesmeed. Men nam contact op met Moskou over het bezoek van de Russen aan Nederland. Beide wedstrijden zou-, den dan in Nederland worden ge speeld. terwijl men op de tussenlig gende dagen lucratieve demonstra ties zou kunnen geven. CSKA had geen moeite met dat voorstel en ging akkoord. Blokkeer ging aan het werk. De eerste wedstrijd werd in Voor burg vastgesteld De tweede wed strijd werd voor 7500 gulden aan Assen gegund. Voor de demonstra ties werden raison van 2000 gul den per keer de nodige afspraken gemaakt. ZEIST Het bestuur van de vereniging van voetbaloefen- meesters (WON) heeft giste ren in het sportcentrum van de KNVB in Zeist aan rayonbe stuurders en trainers het standpunt van de WON over de huidige situatie in het betaalde voetbal uitgelegd en Ier discus sie gesteld. Het hoofdbestuur kreeg met algemene stemmen het vertrouwen van de vergade ring. Bij het gesprek van I" december met minister mr. II. W. van Doorn van CRM zal de WON zijn voorkeur uitspreken voor een bestuursmodel van liet be taalde voetbal, waarbij voor de belangenorganisaties kwali teitszetels worden ingeruimd. ATLETIEK Voor de Europese Jeugdkam pioenschappen atletiek, die van 19 tot en met 2) augustus 1977 In Donetzk iSov) plaatsvinden, heeft de KNAU een voorlopi ge selectie van zeven meisjes en drie jongens ge-naakt. Het zijn; meisjes Els Vader (100 en 200 meter), Elly van Hulst (800 meten. Monique Jansen (800 meter). Karin de NIJs (1500 meter). Astrld Uffelie (hoogspringen). Anneke Magendans (Hoogspringeni en Bea Wiarda (discuswerpen) Afgelopen weekeinde bleek Real Madrid lang niet zo slecht als Blok keer eerst dacht. De Nederlanders verloren zelfs met 3-1 en dc kans dat ze de volgende ronde halen is klein geworden Maar de afspraken voor het Russisch bezoek staan voorlopig vast. Men dient zelfs een volleybal niet te verkopen voor hij opgepompt is. TELEVISIE Onze J. C. Brak sloot deze week zijn studie „Sport op de TéVé" af met de bezichtiging van Studio Sport. Zijn aantekeningen: De wedstrijden in Studio Sport ver raden de jarenlange ervaring. De tijd dat er doelpunten werden ge mist omdat de camaraman in slaap was gevallen of Juist een nieuwe cassette moest inzetten, liggen al ver achter ons. Met Studio Sport kan men hooguit van mening verschillen over de keuze van de onderwerpen Hoewel men deze keer eindredacteur Jansma een compliment mag ma ken omdat hij erin geslaagd was voor het eerst sinds de ge denkwaardige derde oktober 1961 een Studio Sport te maken zonder een onderwerp over autosport of motorsport. Gewoontjes en gladjes, dat zijn de kenmerken van Studio Sport, al tijd wel een voldoende. Alleen dat decor. De presentator wordt tegen een buizenwerk ge plakt, alsof hij op zaterdagavond bij een patatzaak rondhangt, be reid om met iedere langskomende dorpsschone op de buikschuiver te vertrekken. Even denkt men dan ook dat de sportshow zich achter dat buizenwerk afspeelt. Maar daar staat alleen een bureau dat bij NIEUWS bemand is en even in beeld komt. Voor de rest dient het decor nergens toe Het is er bij de Spelen van Milnchen neergezet en waarschijnlijk krijgt niemand het meer naar bulten gedragen Een mooie tweede plaats voor Stu dio Sport in het algemeen klasse ment Een stuk achter FC Avondrood, maar ook een stuk vóór heel wat andere sportpro gramma's. Daar zullen we het maar niet meer over hebben. g. preUtroom is even afwezig, er werd gisteravond lout nog Op z'n mam gelikt, maar gelukkig was z'n vrouw toen al naar bed. AMSTERDAM De oorspronkelij ke selectiegroep voor het Neder landse heren basketbalteam is ge halveerd. Bondscoach Janbroers kreeg afschrijvingen van Dekker en Van Vliet (Remlngton/EBBC). Ombre (Buitoni/Flamingo's). Loor- bach en Van Buuren (Disco Dance/ Rotterdam Zuid) en Woudstra (Pio neer/Punch). Hij heeft Cramer, Fop- ma, Kruidhof, Pluim en Faber (Kin- zo-Amstelveen) bericht gestuurd dat zij voorlopig van de lijst zijn afge voerd. Zes spelers zijn aan de trainings groep toegevoegd, namelijk Cock van de Lagemaat en Emill Hagens (Markt/Utrecht), Peter Blocmsma (EBBC), Nico Boots (Deltalloyd/ Landlust). Rob Visser en Jos Wolfs (Flamingo's). De Nederlandse ploeg bereidt zich voor op wedstrijden die rond de jaar wisseling worden gespeeld. Na die ontmoeting wordt de trainingsgroep ontbonden. In maart wordt de trai ning hervat ter voorbereiding op de strijd om de Europese B-titel. Het is vrijwel zeker dat voor die wedstrij den Van Vliet, Van Buuren en Woud stra ook niet beschikbaar zullen zijn, de anderen kunnen eventueel op nieuw worden uitgenodigd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13