hertrouwen op resultaat ..ange competitie soms handicap Bundesligaschandaal eindelijk ten einde Kampioenschappen op de weg in Zuid-Limburg okkeer onderschat tegenstander Real Madrid niet. teilijkheden in istertoernooi Veel vedetten in Parijs-Nice shockeyclubs verdeeld over zwaar programma Twaalf doden na bekerwedstrijd Straffen KNVB Russische nog ongeslagen in schaaktoernooi 'El )AG 10 DECEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 17 &r Koos Hamer STERDAM De Europa-cup volleybal is voor de zaterdag dit verschijnsel geconfronteerde landskampioen Van Hou- VC Heerlen bij de dames en Starlift/Blokkeer bij de heren welkome afleiding voor een wat saai competitieverloop. Min roeer geldt hetzelfde voor de deelnemers aan de bekercup copee AEC en Interlance/Zaan '69. is voor elk van de vier teams zeer raag of ze door deze eerste ronde zullen komen. De landskampi- bij de heren Starlift heeft daar- egen Real Madrid nog de beste JSTON De Mexicaan Raul nirez heeft ook zijn derde partij et Masterstoernooi verloren. Dat >urde in een wedstrijd met de ige problemen. Bij de stand 2-0, 5 in de derde set in het voordeel Brian Gottfried was Ramirez niet eens met een beslissing van jire Stahr. die een bal „uit" gaf. ;ens Ramirez had niet de lijn- iter, maar iemand uit het pu- een hand opgestoken. De ticaan weigerde verder te spelen, ir gaf hem tien seconden de tijd het spel te hervatten. Ramirez, er bij was gaan zitten, gaf geen oor aan de oproep. Stahr staakte de partij. Een protest bij de nooileiding van Ramirez hielp, partij werd toch uitgespeeld, tfried maakte vervolgens korte ten met zijn vaste dubbelspel- ■tner: 4-6. 6-3, 6-0. Brian Gottfried itste zich overigens niet voor de te finale. Wel de Argentijn Vilas, meer gewonnen sets op zijn m had staan. Verder plaatste de Pool Fibak, de Amerikaan omon en de Spanjaard Orantes. ak. die met Orantes ook zeker is een plaats in de halve finales, loor zijn laatste partij in de voor de tegen de Amerikaan Roscoe iner met 6-7, 3-6. Het was Tan- Is enige overwinning in het toer- li tot nu toe. halve tinales van het Masters- looi zullen gaan tussen Guiller- Vilas en Wojciech Fibak ener- en Harold Solomon en Manuel ites andereijds. indstnnden in dc beide voorrondegroepen «...ud Orantes (Spa) fojciech Fibak (Pol) lascoeTanner(VS) JdtJie Dibbs (VS) fuwe" Groep: liUlermo Vilas (Argl arold Solomon (VS) rlan Gottfried! VS i aul Ramirez(Mex) VOETBAL - De bij Real Madrid voetbal- inde Paul Breltner moet nog een keer voor rechter verschijnen. De 25-Jarige ifestduitser was sindsdag wegens verboden apenbezlt veroordeeld tot een boete van 8.000 mark (ruim 18.000 gulden), waartegen officier van Justitie beroep aantekende. >p 11 Juli vond men bij Breltner op het Uegveld van MOnchcn een gela den pis- l. terwijl de voetballer geen licentie kon en. Deze heeft hij Inmiddels wel, maar bij aanvraag daarvan heeft hij verzwegen at hij vervolgd werd wegens ongeoorloofd (apenbezlt kansen. Maar echter geen uitgespro ken mogelijkheden De prestaties van de Spaanse kampioen zijn be slist niet te onderschatten. In eigen huis verloor de Spaanse koninklijke weliswaar met 2-3 van de HSV Ham burg. maar in de return slaagde de Spaanse ploeg erin via een 0-3 resul taat revanche te nemen voor de thuis geleden nederlaag en zich daardoor te plaatsen tegen Blok keer. „Dat Real Madrid moeten we niet onderschatten", weet Pierre Ma- thieu. de trainer-coach van de Rijs- wijkse kampioensploeg. „We hebben het enorme voordeel dat Peter Pilon een voormalige speler van ons. deze wedstrijd tussen de HSV en Real Madrid bezocht heeft. Ik heb begre pen dat Real niet hetzelfde Real Madrid is wat in ons toernooi binnen de lijnen is verschenen. De ploeg was duidelijk niet compleet. Men heeft toen minstens twee internationals thuisgelaten. Dat de Spaanse ploeg in Madrid van de HSV verloor kwam. omdat twee Spaanse spelers met blessures moesten uitvallen". De Rijswijkers blijken overigens goed geïnformeerd te zijn over hun te genstanders. „We hebben inderdaad weinig aan het toeval overgelaten. Technisch komt de zaak voor mijn rekening." aldus Pierre Mathieu. „Organisatorisch regelt Nico Ros. onze manager het een en ander. Hij heeft gezorgd dat we in een rustig hotel terecht komen. We zullen dan Nederlandse maaltijden krijgen met Nederlands vlees. Geen gedoe met olijfolie en zo. We zijn er wat dat betreft vanuit gegaan dat we de spe lers optimaal tussen de lijnen moe ten brengen. Per slot van rekening moet je eraan denken dat je je land vertegenwoordigt. Over de wedstrijd -tegen Real weet Mathieu: „Aan het bezoek dat Peter Pilon in Hamburg bracht hebben we veel gehad. Er zijn tegen de Span jaarden veel mogelijkheden ons nor male spelpatroon te spelen. Dat vind ik enorm belangrijk. Ik huldig namelijk het standpunt dat je niet vanuit het spel van je tegenstander moet spelen. Dat houdt in dat we weer ons snelle spel moeten bren gen. Dat patroon ligt de ploeg ook het beste. De spelers hebben daar destijds voor gekozen en we hebben besloten daarmee door te gaan. Het betekent wel dat de jongens van het begin tot het eind maximaal moeten spelen. Dat geldt voor iedereen. Of het nu Loek Willemsten of een ander betreft. Het zal een stevige aanslag op de conditie van de ploeg beteke nen. Wij sukkelen namelijk nog steeds mnet blessures van Wil lemsten, Van der Velde. Thewissen en Krieger. We zullen maar hopen dat ze redelijk uit de bus komen. Wat dat betreft is het een voordeel dat we een week later in Rijswijk de return hebben. Heb je verloren, dan blijf je in zo'n korte tijd goed gemo- FRANKFORT Na ruim vijf on een half jaar is het omkoping schandaal in de Bundcsliga ten einde. Gisteren kwamen Hermann Neudecker (voorzitter) en Otto Andres (vice-voorzitter)van de Duitse voetbalbond tot een over eenkomst met de voorzitters Karl- lleinz Hütsch van Schalke '04 en Helmut Beyer van Borussia Mónchengladbach. Besloten werd de bij het schandaal betrokken spe lers Fischer. Lüttkebohmrrt, Rüssmann en 'Sobieray (allen Schalke) en Jürgen Wittkamp(Bo russia Mónchengladbach) met on middellijke ingang tot 14 januari 1977 te schorsen. Bovendien moe ten deze spelers samen 50.000 gul den in het fonds voor de kankerbe strijding storten. De vijf spelers kregen voor een opzettelijk geleden nederlaag van Schalke tegen Arminia Bielefeld (0-1) op 17 april 1971 ieder 2300 gulden. Het bekend worden hier van mondde uit in een gigantisch schandaal, waarvan het einde ja ren zoek was. maar op donderdag 9 december 1976 toch gevonden werd. In februari van dit jaar had de voetbalbond de vijf spelers be straft met het intrekken van hun licentie tot 1 januari 1977. Daarte gen gingen de spelers via de rechtbank in Essen en de arbitra ge-commissie van de voetbalbond in beroep. Dit had tot gevolg dat de straf werd opgeschort en de spelers tot het moment van nieuwe uit spraken actief konden blijven voor hun clubs. Tot nieuwe uitspraken is het dus niet gekomen en zal het ook niet meer komen, omdat er door de bond een overeenkomst werd ge sloten met de clubvoorzitters. Om dat de spelers een betrekkelijk lichte straf kregen hebben zij hun beroep bij de rechtbank en de arbi trage-commissie ingetrokken. De vier spelers van Schalke zullen zaterdag niet kunnen spelen in de uilwedstrijd legen Borussia Dortmund voor de competitie en zullen ook de twee wedstrijden voor de Westduitsc beker op 18 december en 8 januari moeten mis sen. Wittkamp. die vroeger voor Schalke speelde, maar dc laatste jaren een steunpilaar is in het elftal van Borussia Mónchenglad bach kan zaterdag niet tegen Bay- ern Münchcn aantreden en zal ook de bekerduels moeten missen. Voor Klaus Fischer, dc spits van Schalke. die dc laatste twee jaar algemeen als de beste spits van W'est-Duitsland werd aangemerkt, heeft deze straf ook een positieve kant. Als hij na 14 januari weer goed speelt is hij helemaal af van het Bundesliga-schandaal en kan hij mits hij door Helmuth Schon geselecteerd wordt de spitsposi- tie in het Duitse elftal innemen. De bondscoach had hem om die reden tot nu toe buiten de selectie gehouden. TRANSFERS Komende nacht sluit de Westduitse transferperiode. Vanaf de competitiestart op 14 augustus gaven elf Bundesligaclubs samen vijf miljoen gulden uit voor 19 nieuwe spelers. Hamburger SV, I FC Kóln. Einlracht Braunschweig. VfL Bochum. MSV Duisburg en Bayern Munchen kochten niets. Borussia Dortmund betaalde het hoogste bedrag. 800.000 gulden, voor een speler: Manfred Burgsmüller van Bayern lordin gen, Het met degradatie bedreigde Tennis Borussia Berlin was hel bedrijvigst op de tussentijdse transfermarkt. Tennis kocht Stradl van Frankfurt. Baake van Wupper- tal. Savokovic van Dortmund. Hochheimer van Góttingen en doelman Volkmar Gross van FC Twente. Tennis wordt trouwens op de voet gevolgd door stadgenoot Hert ha BSC. dat getraind wordt door de voormalige oranje-bondscoach Ge- org Kessler. Hertha contracteerde voor 450.000 uglden Granil/a van Vnlklingcn. voor 225.000 gulden Jörgen-Kristenscn van Fryenoord en voor een onbekend gebleven bedrag Gersdorf van Braunschweig. I. FC Saarbrücken. eveneens in degradatiegevaar, trok twee spe lers aan: Ellbracht van Bochum en Stegmeyer van Hannover '96. Lotto Blokkeer trainer Pierre Mathieu op de schouders van supporters nadat zijn club het landskampioenschap haalde. tiveerd om weer te willen winnen. Win je daarentegen dan blijf je erop gebrand weer opnieuw te willen winnen". Voor Mathieu betekent het de eerste confrontatie met het Europa Cup volleybal. De Bredase leraar daaro ver: „Het is een kans die ik met beide handen aangrijp. Twee jaar geleden werd ik met de VC Turnhout kampioen van België. Ik kreeg echter daarna de aanbieding bij deze ploeg te komen. Daardoor liet ik die mogelijkheid toen lopen. Ik val nu echter met de neus in de boter. Komen we door deze ronde heen dan krijgen we als tegenstan der de Europa Cup-houder CSKA uit Moskou". De drie andere ploegen durven nog niet zo ver te denken. De Neder landse dameskampioen VC Heerlen ontvangt in de sporthal Kaldeborn zaterdag om negen uur het bekende Levski Spartak uit Sofia. Dit Levski versloeg de Limburgse ploeg met 3-1. De Limburgse ploeg is natuur lijk op een revanche gebrand. Het heeft echter niet de mogelijkheden gehad zich zoals Starlift in de competitiewedstrijd tegen Roswel zich voor te bereiden. Men moest genoegen nemen met een wedstrijd tegen het tweede heren. De Nederlandse damesbekerhouder Chicopee/AEC heeft eveneens een wankele uitgangspositie tegen het Poolse Wisla Krakow. Interlande/- Zaan ontvangt in de Zaanse sporthal De Vang zaterdagmiddag de sterke Tjechische bekerhouder Odolena Voda. Een zeer zware opga ve voor de Zaandammers die met Fred Man in een jaar tijd hun derde spelverdeler verloren. PARIJS Bijna alle vedetten uit de internationale wielersport gaan op 10 maart van start in de eerste belangrijke etappe-wedstrijd van het nieuwe wielerseizoen, Parijs- Nice. Alleen de Italiaanse ploegen, die meer commercieel belangen heb ben in de ongeveer gelijktijdig te verrijden wedstrijd Tyrreno- Adriatico. ontbreken in de meestal bitter koude „Koers-naar-de-zon". Behalve de Italiaanse zijn alle be langrijke ploegen uit Spanje, België, Frankrijk en Nederland present. Pa rijs-Nice belooft een wedstrijd van allure te worden, zeker nu vaststaat dat Polen en de Sovjet Unie ploegen met de beste amateurs zullen af vaardigen. Deze ploegen zullen wor den toegelaten, waardoor de wed strijd een open karakter krijgt. In de lotto vielen 21.419 prijzen. In leg. 3.453 887.00 Prijzenbedrag: 1.640.596.33. Ie prijs: 2 winnaars, die elk 287.104.- bruto ontvangen 2e prijs: 6 winnaars, die elk bruto 27.343,- ontvangen. 3e prijs: 342 winnaars, die elk 719,- ontvangen. 4e prijs: 10.930 winnaars, die elk 31.- ontvangen. 5e prijs: 10.139 winnaars, die elk 31,- ontvangen In de Toto vielen 1.085 prijzen. In leg: 733.916,- Prijzenbedrag: 413.423,43. Ie prijs: 1 winnaar, die bruto 204.257,- ontvangt. 2e prijs: 80 winnaars, die elk bruto 1.089.- ontvangen. 3e prijs: 1004 winnaars, die elk 121.- ontvangen. WIELRENNEN De Westduitse wielrenner Dieter Kemper, die het algelopen weekeinde bij een val op de wielerbaan van Keulen zwaar gewond raakte, ls gisteren ln het ziekenhuis van Keulen opnieuw geopereerd. De Ingreep was noodzakelijk geworden, omdat ln de Unkerlong. die door drie ribben was doorboord, een bloedprop was ontstaan De vroegere wereldkampioen bij de stayers blijft voorlopig op de „Intenslve-car" afde ling van het ziekenhuis. VOETBAL Oerd Milller. topscorer van de Westduitse voetbalclub Bayem München, heeft op wel zeer ongewone wijze een blessu re opgelopen. Zijn hond beet hem In zijn linker arm. De wond moest genaaid wor- dedn en de spits kreeg ook een tetanus- InJecUe. h onze ijshockeymedewerker ISTERDAM IJshockeyliefhebbers die vorige week tever- jfs een plaatsbewijs voor het uitverkochte topduel tussen Ialf en Tilburg Trappers probeerden te bemachtigen, kunnen 'i troosten met de gedachte dat beide ploegen elkaar nog liefst finaal voor het einde van het seizoen zullen ontmoeten. Deze Bktatie" voor het publiek is het gevolg van een dubbele ppetitie om de landstitel die de NIJB enkele maanden gele- heeft uitgeschreven. Een regeling die allerminst is afge- nd op de belangen van het -nationale team en voor vele legen een te zware belasting vormt. 'el de strijd om de landstitel in een nog zeer pril stadium (ndt, beginnen nu al de eerste trdrukte protestkreetjes hoor- te worden. De eerste divisie- n werxen dit seizoen een pro- ima af dat minimaal de reeds iwerkte competitie om de Neder- Beker meegerekend be- TjB [t uit 38 wedstrijden Voor vele |2X bckcyclubs betekent dit. dat zij ^|ji zes duels meer moeten afwer- PPjdat in het toch al zware seizoen irdcrheid strijdcommissie van de Ne- ndse IJshockey Bond zag zich iet instellen van een dubbele letitie genoodzaakt nadat het seizoen zowel CPL Luik als Bosch afhaakte. Pas toen een derheid van de clubs zich per achter het plan schaarde werd noop definitief doorgehakt. zich een democratische beslis- Hoewel vermeldt moet worden lan alternatieven, die de in min- eid verkerende clubs naar voren en gebracht, nauwelijks aan- t werd geschonken. (gen-voorzitter Swinkels bij- >eeld, „Wij zijn met de huidige van zaken niet zo erg gelukkig en de gelederen van het eerste bevinden zich veel werkende of (rende jongens die hun tijd hard nodig hebben Het ge- maar al te vaak dat sommige IWfrs de dag na de wedstijd een tentamen op school hebben, zodat ze onmogelijk mee kunnen spelen. Wij werken de competitie dan ook het liefst zo. snel mogelijk af. Daarom hebben we de NIJB voorgesteld na een .gewone' competitie om het landskampioenschap, alleen nog en kele duels tussen de vier hoogst ge plaatste ploegen te plannen Een soort nacompetitie (lus Op dat plan hebben wij echter nooit respons ge kregen". Behalve Nijmegen een goede mid denmoter in de bekercompetitie hoewel in de strijd om de landstitel verrassend bovenaan heeft ook Thialf Heerenveen zijn grieven Grieven Coach Henk Brand. „Wat ons be treft hoeft die lange competitie ook niet zo. Het is enerzijds minder spannend (beslissingen blijven lan ger uit) en anderzijds merk je nu al dat het publiek minder komt. Maar ja. er is nu eenmaal al voor gekozen en daar is weinig meer aan te veran deren." In schrille tegenstelling tot dit soort opvattingen staan de meningen van clubs die juist bewust voor een el lenlange competitie hebben geko zen. En dan vooral met het oog op de financiën. Tilburg Trappers r :s Jerques Herijgers: „Thialf kun daar misschien anders over denken, maar wij zijn grote voorstanders van een uitgebreide competitie Als je over Spelmoment uit de wedstrijd Amsterdam-HYS waarbij 1200 toeschouwers aanwezig waren. Ejay Queen (links) belaagt met zijn teamgenoot Corky de Graauw HYS-speler Hagendoorn. een flink sponsorbedrag beschikt, kun je je wel veroorloven om minder op het ijs te komen. Maar wij heb ben de recettes van die extra wed strijden hard nodig. Trouwens, als de competitie al in januari wordt afgesloten wat moet je dan gaan doen? Het organiseren van een in ternationaal toernooi is een onmo gelijkheid om alle Euorpese ijshoc- keyclubs van Nederland tot Rus land en van Frankrijk tot Finland zelf ook een lange competitie moe ten afwerken Het is natuurlijk de vraag of in die landen ook het gevaar bestaat van een verzadiging onder het publiek Oftewel: de toeschouwers krijgen op den duur genoeg van het steeds weer aanschouwen van dezelfde du els met dezelfde ploegen. Utrecht manager Van der Leegte ziet dat echter niet zo somber: „De belang stelling onder het volk wordt niet uitgemaakt door de lengté van de competitie, maar door de resultaten. Kijk naar Thialf. Zij trekken op dit moment gemiddeld drieduizend toeschouwers per wedstrijd. Dat is ruim het dubbele in vergelijking met vorig jaar toen ze nagenoeg onderaan geplaatst waren. Mocht Utrecht in dc finale van deze compe titie plotseling aan de top meedraai en. trekken wij waarschijnlijk ook wat meer dan het huidige gemiddel de van 700 toeschouwers." NEC IJshockeyclub Nijmegen komt ook nog op een andere manier aan meer toeschouwers Voorzitter Swinkels „De toeschouwersaantallen zijn bij ons afhankelijk van de successen van NEC Gaat het met NEC wat minder, dan trekken wij plotseling meer publiek. Zodoende (NEC draait niet al te best red.» komen er op dit moment bijna elke week twee a driehonderd toeschouwers meer dan vorig seizoen onze ijshal bin nenstappen. Nee, als NEC zo door gaat komen wij wat de financiën betreft het seizoen wel door." De een zijn dood. de ander zijn brood derhalve. En dat geldt eigen lijk ook voor het nationale team Immers, nu alle clubs tot vlak voor het wereldkampioenschap ijshoc key de aandacht volop moeten rich ten op de competitie blijft er voor de formatie van bondscoach Hal Lay- coe maar weinig oefentijd over. Thi alf. Oranje-leverancier met vier aan vallers. had dat graag anders gezien. „Het nationale team zou in feite elke maand tegen een Nederlandse ijs- hockeyclub een wedstrijd moeten spelen. Als je de competitie dan wat vroeger begint zoals in Duitsland kom je aan het eind van een seizoen ook niet in de knoop met het we reldkampioenschap Zoals het nu gaat is alles maar slecht georgani seerd. Vooral als je bedenkt dat de ijshockeybond aan het begin van dit seizoen met een overschot aan tijd zat", aldus Henk Brand. Hoewel Laycoe erg enthousiast is voor dit idee. vindt het onder de clubs maar weinig weerklank. Til- buix-secretaris Herijgers: „Met ze ven spelers ln het nationale team zouden wij te zwaar belast worden". En Nijmegen-voorzitter Swinkels „Commercieel is dit niet haalbaar Bovendien is geen enkele Neder landse ploeg ook maar enigszins op gewassen tegen het nationale team". Uitslagen Nederlandse competitie: Amater- dam-HYS 8-5, Nljmegen-Oronlngen 10-3. Til- burg-Utrecht 10-3. Thlalf-TUburg Trappers 2 4. HY8-NIJmegen 8-9. Utrecht-Amsterdam 9-7 Tilburg Trappers Nijmegen Ttilalf HYS Ut/echt Amsterdam Oronlngen 3 3 0 0 6 19 7 4 3 0 1 8 38 18 3 2 0 1 4 20 13 4 3 0 2 4 24-24 3 1 0 2 2 14 22 4 1 0 3 2 25 31 3 0 0 3 0 8 23 DEN HAAG De Nederlandse kampioenschappen wielrennen op de weg voor dames, amateurs en professionals zullen volgend jaar in Zuid-Limburg worden gehouden. Voor deze beslissing hanteerde de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie voor kandi daat-organisatoren een nieuwe formule. De Unie vroeg een bedrag van 115.000 gulden. Voor dit bedrag schreven drie comite's in: De Stich ting Profwielerpromotion (de"heren De Klein en Engelen), die dit jaar de kampioenschappen in Simpelveld organiseerde, de heer Huub Canisi- us. café-houder uit Obbicht en al vijf jaar organisator van een Criterium onder de naam Wonder van Obbicht twee dagen na afloop van de Ronde van Frankrijk en het wielercomité Hoogerheide, dat de titelstrijd in '74 en '75 naar West-Brabant haalde Het wielercomité Hoogerheide kreeg van de KNWU een vriendelijk be dankje. Harry Meuwisse, de direc teur van de KNWU, verklaarde giste ren: „omdat we een nieuwe inschrij vingsformule hanteerden, konden we de toewijzing van het financiële vlak overhevelen naar het sportieve. Het kampioenschap op de weg gaat niet meer naar de hoogste bieder, maar naar de organisator met het beste parcours en accommodatie. Zuid-Limburg is geschikter dan Hoo gerheide. dus zijn we nu bezig daar een parcours te keuren."De stichting profwielerpromotion bood de KNWU drie parcoursen aan: in Geulle, Elsloo en Beek. Canisius voerde een parcours op in Heerlen. Volgens Har ry Meuwisse valt de beslissing daaro ver in het midden van volgende week Vast staat dus ook dat het kampioenschap niet meer op het loodzware parcours in Simpelveld wordt gehouden--Daar hadden met name dc dames de grootste moeite mee. SAO PAULO In de straten rond het voetbalstadion in Sao Paulo ontstond gisterenavond een afschrikwekkend bloedbad. Na de eerste finalewedstrijd om de Braziliaanse beker gingen duizenden supporters met el kaar op de vuist. Ook werden er diverse wapens gebruikt. Twaalf supporters van Corinti- ans werden gedood door aan hangers van Fluminenses. Een supporter van Fluminenses waagde het de vlag van Corinti- ans te beschimpen en bespu wen. Als straf werd zijn ge slachtsdeel afgesneden. Op grond van deze gebeurtenissen word besloten de tweede wed strijd om de beker in het 700 kilometer verder gelegen Porto Allegre te laten plaatsvinden. ZEIST Johan Krol. de doelman van Veendam. heeft voor de rode kaart, die hem in de wedstrijd tegen Helmond Sport werd getoond, een straf gekregen van twee wedstrijden onvoorwaardelijke uitsluiting, een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 100 gulden. De straf is vrij mild, omdat de 26-jarige Krol in het verleden nooit over de schreef is gegaan. Haarlem zal het in de uit wedstrijd tegen P8V moeten stellen zonder Joop Wildbret, die een wed strijd aan de kant moet blijven. De volgende A-spelers werden ge straft: J. Wildbret (Haarlem) een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van 200 gulden. G Roeland (Dordrecht) een wedstrijd onvoor waardelijk en een boete van 75 gul den. Hij mag verweer aanvoeren te gen de omzetting van voorwaardelij ke uitsluiting van een wedstrijd in een onvoorwaardelijke. M Toet (Den Haag) twee wedstrijden on voorwaardelijk en een boete van 200 gulden). C. Stolzenbach (Willem II) een wedstrijd onvoorwaardelijk, een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 100 gulden. J Krol (Veen- dam) twee wedstrijden onvoorwaar delijk. een voorwaardelijk en een boete van 100 gulden M Vardic (Helmond Sport) een wedstrijd on voorwaardelijk en een boete van 75 gulden. V. Leushuis (FC den Bosch) een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van 125 gulden. E Achter berg (Groningen) een wedstrijd on voorwaardelijk en een boete van 200 gulden. E. Merken (FSC) kreeg een boeking. De volgende jeugdspelers werden gestraft: J. de Groot (PSV) een wedstrijd onvoorwaardelijk en een voorwaardelijk. T Slabbekorn (Willem II) twee wedstrijden onvoor waardelijk en een voorwaardelijk ROOSENDAAL De Russische Elena Asjmilovskaja, de enige speelster die in het Interzonale da messchaaktoernooi in Roosendaal nog ongeslagen is. heeft zich giste ren naast de Israëlische Alia Koesjnir aan de kop van de ranglijst genesteld. Zij versloeg in de uitgestelde partij uit de zevende ronde de halfziekf Italiaanse Rita Gramignani Alla Koesjnir ontsnapte in haar afgebro ken partij tegen de onervaren Brazi liaanse Christina de Oliveira aan een nederlaag In een verloren stel ling slaagde de Israëlische er in eeu wig schaak te bewerkstelligen, waardoor de partij remise werd. Koesjnir en Asjmilovskaja hebben zeven punten uit negen partijen twee afgebroken partijen. Ruth Or ton Tatjana Fomina en Ljoedmilla Belavenetsj Jana Hartston. eindig den verder in remise STAND I Alla Koesjnir <Isr> n Eknj Asjmi lovskaja iSovi 7 Zsursa Veroczi iHon. ro Cathy van der Mijc iNed. 6' a Tatjanj l.i- malsjko iBuli. en Jana Hartston (Eng' 5 7 I.JoerimillM lielavrneLsJ iSovï 4 H Miiunn.i Lazarevic iJori. en Ruth Orton'VSien T.iijanj Fomina iSovi 4. 11 Chruuna de Olivier* tBra- 3. 12 Come Vreeken iNedi 2' 13 II* de Caro •Colt 2. 14 Rila Gramignani «Itai I TURNEN Eva Bartha zal zondag tijdens de Nederlandse kamplornsrhappen voor turnverenigingen alacheld nemen na een vljfjartg verblijf ate trainater van de Neder- landse selwUe Op 15 december keert zij naar haar geboorteland Hongarije terug

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 17