I l\\ Trouw Trouw FAMILIEBERICHTEN 0^ ADJUNKT RAYON-INSPEKTEUR DINSDAG 7 DECEMBER 1976 TROUW/KWART kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 16.00-20.00 uur. Pauline Floortje dochter van J. R. H. Schouten en A. E. Schouten- Smits Bilthoven 4 december 1976 lc Brandenburgerweg 53. Tijdelijk adres: Ziekenhuis „Berg en Bosch", Bilthoven Code dankbaar en verheugd geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje Jans J Versteegt-de Mooy J. Versteegt Corné Nieuwerbrug. 5 december 1976 Graaf Flonsweg 7 Tijdelijk: Hofpoort Ziekenhuis, Woerden. Het gemeentebestuur van Leidschendam vervult hiermede de droeve plicht kennis te geven van het overlijden, op 61-jarige leeftijd, van de heer Hendrikus Johannes Bunnik in leven wethouder en loco-burgemeester dezer gemeente. In zijn persoon gedenken wij tevens met grote erkentelijkheid zijn trouwe vriendschap en zijn onvermoeibare ijver en inzet voor de belangen van de gemeente en van onze plaatselijke ge meenschap. Leidschendam. 6 december 1976. Het gemeentebestuur voornoemd. De burgemeester. E. J. M. Kolfschoten De secretaris, K. Ooms. Met droefheid ontvingen wij de tijding van het overlijden van de heer H. J. Bunnik in leven wethouder en loco-burgemeester van Leidschendam. Zijn beminnelijke persoonlijkheid zal bij ons in dankbare herinnering blijven. Leidschendam. 6 december 1976 Het personeel in dienst der gemeente Leidschendam. Heden bereikte ons het ontstellende bericht dat op vrijdag j.l. door een verkeersongeval is omgeko men onze Medewerker Josef Tuankotta in de leeftijd van 20 jaar. Gedurende de tijd dat hij als leerling-verplegende in de inrichting werkzaam is geweest heeft hij zich doen kennen als een beminnelijke en betrouwba re medewerker en collega. Directie en personeel Inrichting 's Heeren Loo-Lozenoord Ermelo, 3 dec. 1976. Met grote ontsteltenis hebben wij ervan kennis genomen dat door een noodlottig ongeval om het leven is gekomen onze vriend en college Josef Tuankotta oud 20 jaar. Door zijn vriendelijkheid en opgewektheid was hij ons tot een groot voorbeeld. Wij zullen hem missen. Personeel Paviljoen Heide Inrichting 's Heeren Loo-Lozenoord. Ermelo. 3 december 1976. „Het geloof nu u de zekerheid der dingen, die men hoopt, en het bewijs der dingen, die men niet ziet. Want door dit geloof is aan de ouden een getui genis gegeven". Hebr. 11 1 en 2 In dit geloof is onze lieve zorgzame Moeder en Oma Johanna Stoeten weduwe van Roelof Bakker. op de leeftijd van 74 jaar van ons heengegaan Alteveer (Dr.): Gesina Bakker Harden berg: Lies en Chris Wilmink Zuidwolde (Dr.): Henk en Ina Bakker Hengelo (Ov.): Diny en Hugo Mout Dedemsvaart: Mina en Tonny Zuidema Westerbork. Bram en Ina Bakker Emmeloord: Trijnie Bakker Dedemsvaart: Antje en Klaas Nanmnga en kleinkinderen Dedemsvaart. 4 december 1976 Schuttevaer 39 De rouwdienst zal worden gehouden in „Anten ne". Wilhelminastraat 1 te Dedemsvaart op don derdagmiddag 9 december om half twee. Daarna zal de begrafenis plaatsvinden op de be graafplaats ..Achterveld". Dedemsvaart U wordt verzocht om één uur aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren op woensdagavond van half acht tot half negen in „Ons Gebouw" Langewijk 148, Dedemsvaart en na afloop van de begrafenis .Maar de Here heeft mij geholpen. De Here is mijn sterkte en mijn psalm. Hij is mij tot heil geweest." Heden nam de Here tot Zich onze lieve Vader en Opa, Broer, Zwager en Oom Arie van den Berg Weduwnaar van Helena Segaar op de leeftijd van 78 jaar. Uit aller naam. J. van den Berg 's-Gravenhage. 5 december 1976. „Landscheiding", Isabellaland 1700 Correspondentie-adres: Pisuissestraat 331 De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den donderdag 9 december om 13.30 uur in „Landscheiding", waarna de begrafenis zal plaatshebben om 15.00 uur op „Nieuw Eykenduy- nen". Kamperfoeliestraat 2a te 's-Gravenhage. Gelegenheid tot condoleren na de dienst in „Landscheiding". Geen bloemen „Het gekrookte riet zal Hij niet verbre ken. en de rokende vlaswiek zal Hij niet uitblussen." Na een kortstondig ziek-zijn nam de Here tot Zich, mijn lieve Vriendin, onze Schoonzuster en Tante Rijntje Koudijs op de leeftijd van 74 jaar. G. Petersen Familie Koudijs Familie Petersen Utrecht, 5 december 1976 Groen van Prinstererstraat 3 De overledene is thuis opgebaard. Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag van 16.00-19.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben don derdag 9 december op de algemene begraafplaats „Daelwijck", Floridadreef, Utrecht, om 12.15 uur. Daaraan voorafgaande zal een dienst worden gehouden in de Chr. Geref. Kerk aan de Adr. van Bergenstraat, welke aanvangt om 11.15 uur. Psalm 73: 12-13 ,,'k Zal dan gedurig bij U zijn „Wien heb ik nevens U omhoog Op de dag des Heren nam God tot Zich mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vader. Groot- en Overgrootvader Kornelius Reinink echtgenoot van Elizabeth Weits, in de ouderdom van 81 jaar E. Remink-Welts kinderen, klein- en achterkleinkinderen Schoonoord, 5 december 1976 Odoomerveen Z/z 22 De overledene is opgebaard in de aula op de begraafplaats te Schoonoord, alwaar gelegenheid is tot afscheid nemen op woensdag 8 december van 19.00-20.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden donderdag 9 december a.s. aanvang 13.30 uur in de Geref. Kerk te Schoonoord, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Na afloop van de begrafenis gelegenheid tot condolatie in de aula op de begraafplaats Liever geen bloemen. Langdurig lijden kwam over haar. Tot in de kleinste dingen van haar leven bleef ze echter Gods zegeningen zien. „De gouden randjes rond de donkere wolken" spraken haar van de liefde en trouw van haar Heiland.' Tijdens de slaap, zoals zij dat zo gaarne wenste, heeft de Here in Zijn stralende Heerlijkheid doen binnengaan mijn geliefde vrouw, mijn lieve Moeder Mechelina Jacoba Hoogland-Kuypers Zij bereikte de leeftijd van 57 jaar „Zij is verlost; God heeft haar welgedaan." G. Hoogland Ina Dordrecht, 5 december 1976 Venuslaan 24 Geen bezoek en geen bloemen De rouwdienst, geleid door drs. H. Boswijk zal worden gehouden op donderdag 9 december om 13 45 uur in de Stephanuskerk, Talmaweg hoek Colijnstraat te Dordrecht. De begrafenis zal daama plaatsvinden om 14.30 uur vanuit de aula op de Algemene Begraafplaats aan de Nassauweg te Dordrecht. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Jesaja 49 16 „Zie Ik heb u in mijn handpalmen ge grift" In vrede ontslapen onze lieve Dochter en Zuster Mechelina Jacoba Kuypers echtgenote van G. Hoogland in de leeftijd van 57 jaar. Schiedam: Wed L. Kuypers-Groeneveld B. Kuypers S. Kuypers-Jongste L. Peitsman-Kuypers H. W. Peitsman Amstelveen- A. J. de Bree-Kuypers K. de Bree Schiedam: T. Kuypers A. K. Kuypers-Berkhout C. C Scheffer-Kuypers J F Scheffer Rotterdam: G. M Herbert-Kuypers A. Herbert Schiedam M Pranger W Pranger-Hoogland Amstelveen L Wegman-Hoogland Neven en nichten Dordrecht, 5 december 1976. UIT Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Tromf/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. BIJ publikatle wordt de naam van de schrijver vermeld. VAN LEZERS - Relatiebemiddeling (4) In de bijbel, komt wel geen trouw boekje voor, maar: andere volken, andere tijden en andere culturen hebben andere regels, waaraan men zich moet houden, wil een huwelijk wettig zijn. In Babel bij voorbeeld was een geschreven huwelijkscon tract beslist noodzakelijk, wilde men wettig getrouwd zijn. En zo zal het in Israël zeker ook geweest zija Er werd immers een scheidsbrief ge schreven als men uit elkaar ging. is het dan niet logisch dat er aan het begin ook een soort contract werd gemaakt? In ieder geval was er geen sprake van, zo maar bij elkaar te gaan wonen, zonder dat iemand er iets mee van doen had. Voor het tot standkomen van een huwelijk was de mohar, de bruid sprijs noodzakelijk, en daarna heet te het meisje ondertrouwd. Vervol gens werd er grootscheeps bruiloft gevierd, en pas dan was er sprake van een definitieve huwelijksslui ting en mochten zij „één vlees" worden. Al bestond er geen stadhuis, er zal zeker registratie van gehouden zijn, zoals ook de geslachtsregisters wer den bijgehouden. En wat is er nu op tegen, om even naar het stadhuis te gaan, om je huwelijk wettig te laten verklaren? Maar is het niet vaak zo, dat men hokt (een „beestachtig" al ternatief noemt prof. Velema dat) omdat men dan gemakkelijker weer van elkaar af kan gaan, zonder aller lei soesa? Men belooft erlkaar niet meer zo graag trouw tot in de dood, en dat is toch wat God wil, als Hij zegt: Wat Ik heb saamgevoegd, zal de mens niet scheiden. Rijswijk P. ten Cate-Kroon Relatiebemiddeling (5) Dat mevr. de Groot (Tr/Kw. 2 de cember) andere relatievormen dan het huwelijk voorstaat, is haar goed recht. Maar daar behoeft zij toch niet zulke hoogdravende termen als: Gods liefde en menselijke liefde, bij te halen? Anderen hebben het volste recht er anders over te denken, en dat moet zij ze ook „gunnen". Zij glijdt overigens wel erg uit als ze stelt dat er in de Bijbel niet van een trouwboekje wordt gesproken. Het is in de Bijbel namelijk nog veel erger! Daar wordt „overspel" dus ontrouw aan de partner bedreigd met de doodstraf door steniging. U moet dus wat voorzichtiger zijn met de Bijbel erbij te halen om uw eigen gelijk te bewijzen. Daarvoor moet je de Bijbel namelijk wèl kennen. En die blijkt dan veel „conservatiever" te zijn dan de meest verstokte voor stander van het trouwboekje. Tenslotte, mevr. de Groot, waarom mogen trouwe partners elkaar geen economische zekerheid „gunnen"? Waddinxveen A. van Veen Manifest Met de acht punten van kritiek op de Zuidafrikaanse samenleving, die K. Drost opsomt, kunnen wij het goeddeels eens zijn, afgezien dan van een aantal onjuistheden daarin en de algemene overdrijving. Maar waar het op aankomt: dit zwaarwichtig artikel van ds. Drost is precies éénder als dat zwaarwichtig manifest, waar hij zich tegen kant; bij hem staat namelijk in overvloed, en ten dele onjuist, wat in dat mani fest ontbreekt, en in dat manifest staat overvloedig en misschien hier en daar ook wel wat onjuist, wat in dit artikel van ds. Drost onbreekt. Quitte, zouden wij zeggen, maar in spiegelbeeld. Er komt echter nóg iets bij. Juist, ds. Drost vangt aan met te zeggen: „Van tijd tot tijd valt er een ge schrift in de brievenbus, dat begrip en waardering vraagt voor de apartheidspolitiek in Zuid-Afrika". Evenwel, het hègelt artikelen („Trouw" laat zich niet onbetuigd) over „het zwarte schaap" van de wereld, plus acties, plus regerings maatregelen (of uitblijven daarvan), plus straatrumoer plus smeergedoe. in een kakofonie van geluiden, die zulke „zwwaarwichtige manifesten" een zacht sefiertje doen zijn Het zwaarwichtig artikel van ds. Drost kenmerkt zich voorts door een gerichte gezichtsvernauwing, waar door het zicht op het gebeuren el ders in Afrika gemist wordt, alsook door het uitsnijden van het brokje Zuid-Arika uit de wereldkaart, waardoor elke billijke evaluatie on mogelijk wordt. In hetzelfde num mer van Tr., waarin ds. Drost schrijft, worden heel érge dingen over het driekwart-Christelijke Po len verteld, maar dr. Drost zal het niet hebben over acties daartegen, boycots, Daarom ligt „een zwaarwichtig ma nifest" toch nog lichter in de balans dan „een zwaarwichtig artikel" Overigens eender geschoeid. Amstelveen J. Klatter. Bisschoppelijke taak Volgens Tr. van 2 dec. '76 heeft bisschop Simonis van Rotterdam onlangs tijdens een mis voor KVP- leden van de Kamer in een Haagse In stilheid en vertrouwen is van ons heengegaan mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vader, Schoonvader en Opa, Broer, Zwager en Oom Maarten Vermaat op de leeftijd van 65 jaar. J. Vermaat-Maas Adrie T. A. A. Kuijpers-Vermaat H. Kuipers Jutta en verdere familie Rotterdam, 4 december 1976 Donkerslootstraat 56 A Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatsvinden woensdag 8 december a.s. op de Zuiderbegraafplaats, Slinge 50 te Rotterdam-Zuid om 12.15 uur. Vertrek van Donkerslootstraat 56 A om 12.00 uur. Een eeuwig God is de Here, Schepper van de einden der aarde De Here heeft tot Zich genomen mijn geliefde Man en onze lieve Vader en Grootvader Roelof Kerssies ïn de gezegende leeftijd van 89 jaar. Hoogeveen: H. Kerssies-Lubbinge Kampen: A. Kerssies H. Kerssies-Luten Jurro en Ilka Hoogeveen, 5 december 1976 Da Costastraat 86. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 9 de cember om 13.00 uur vanuit het Herman Ba- vinckhuis, Hoofdstraat 97, Hoogeveen. Gelegen heid tot condoleren van 12.00-12.30 uur. De rouw dienst zal beginnen om 12.30 uur. En nu. wat verwacht ik, Here? Mijn hoop, die is op U. Psalm 39:8. Hedert overleed mijn lieve man, Mr. Gerrit Hendrik Eskes, geboren 26 februari 1890, Officier in de Orde van Oranje-Nassau, eerder weduwnaar van Elisabeth Johanna Looijen. A. C. Eskes-Groot 's-Gravenhage. 4 december 1976. Van Alkemadelaan 165. Liever geen bezoek Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden door Ds. G. Kalsbeek, donderdag 9 december te 12.30 uur in de aula van het crematorium „Nieuw Eykenduy- nen", Kamperfoeliestraat 2b. Heden nam God van ons weg onze lieve Broer. Zwager en Oom, Mr. Gerrit Hendrik Eskes Aalten: J. D. Eskes Ripon, Californié: B. Eskes Doorn: L. Eskes-Dixon Baarn: L. Eskes K. Eskes-Dehe Everett, Washington: W. Eskes Santa Ana. Californié: N. J. Groot L. Groot-Brinckmann Rotterdam: R. B. van der Meer-Groot A. P. van der Meer Amsterdam: M P Folkerts-Groot J. F. Folkerts 's-Gravenhage: S. van Andel-Rose J. van Andel Neven en nichten. 4 december 1976 „Hij is verlost. God heeft hem wel gedaan" In Jezus ontslapen mijn lieve Man en onze lieve Vader Barend Breevaart in de leeftijd van 64 jaar Heinenoord: K. Breevaart-Hensen Berkel; Piet en Lineke Breevaart Heemskerk: Trijnie en Aart Andeweg Oud-Beijerland: Janny en Wim Rentier Heinenoord: Adri en Mia Breevaart Vreeswijk: Ineke Breevaart en Jan Jubbega Heinenoord, 3 december 1976 Julianastraat 13 De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 8 december a.s. nam. 2 uur op de Algemene Be graafplaats te Heinenoord vooraf gegaan door een dienst van woord en gebed in de Petrakerk te Heinenoord, aanvang 1.30 uur. Gelegenheid tot condoleren: dinsdag van 7-8 uur in het jeugdhuis „De Erve", Oranjestraat 3 Onze lieve opa Breevaart is op 3 december naar de Here God gegaan. Beate, Renate en Barendine Bree vaart. Bernice en Bernd Andeweg. Elodia, Jakob en Micha Rentier. Bernhard Breevaart. Heinenoord, 3 december 1976. kloosterkapelel o m. gezegd behoort tot de taak van Christel politici, om de waarden van de toe te passen op concrete oms digheden". Ik zou hieraan willen toevoed „Het behoort tot de taak van j bisschop, om de leer van de kerk j zijn gelovigen voor te houden, va al in kritieke omstandighede Zo'n kritiek moment was er kj vóór de behandeling in de Twe( Kamer van twee wetsvoorstellen zake abortus. Ik heb toen geen enj le Nederlandse bisschop openlijk), duidelijk horen waarschuwen teg het immorele, zogenaamd christef' ke voorstel van KVP en ARP N name werd niet verwezen naar encycliek „Casti connubii". Als herders op kritieke momeni hun „lammeren" in de steek lau zal het bloed van die onschuldig ook over hen naar de hemel q wraak roepen. Leidschedam J. H. Ma Brazilië Te allen tijde moet worden voor men dat regeringen met aan macht dubieuze figuren (denktf™ aan o.a. Oeganda) kernwapenen a handen krijgen. Bij verdere verspreiding komen 1 vroeg of laat tot een kernoorlog n{ct 1 niet te overziene gevolgen. Dit be kent dat Nederland geen verri uranium mag leveren aan een la als Brazilië. Dat is onverantwoo Het argument wat bij de meel mensen zwaarder weegt is „werkl f legenheid". Dat is inderdaad A J levensgroot probleem maar wetmM niet op tegen de consequenties vi W levering aan niet te controlen landen. „Als wij niet leveren dd een ander Westers land het wi wordt vaak gezegd. Dat is inderdafi^ waar. maar dat ontneemt ons oil 1 verantwoordelijkheid niet M Goede voorlichting wordt va| overstemd door heren, die o pervlakkig gezien gelijk hebben i op stemmenwinst uit zijn. pan Sprang Capelle uif, P.J. DI^m. bodi jver] ■■■■i'oni Laat Uw gend ons met haar troost verrijken, En laat Uw werk aan Uwe knechten bliiken. iïiet Uw heerlijkheid niet van hun kind Yeix 'wijken: Mjjj Uw liefd', Uw macht behoed' ons voor bezwijken; Lr:-* Sterk onze hand. en zegen onze vlijt; H Bekroon ons werk. en nu. en t' allen tijd. Psalm 90:9 (oude bel Men In vol vertrouwen op de liefde en genade van zijh'lat Heer en Heiland is na een moedig gedragen ziektejan van ons heengegaan mijn lieve Man. en onze lievefoacl Vader fij| bjk i |ebi< en tob K\öei 2e*i Kornelis Bouma op de leeftijd van 51 jaar. B. Bouma-de Vegt Jannes Bouma Carin Hakkesteegt Tiety Bouma Jeen Bouma Zwolle, 5 december 1976 Thorbeckegracht 22. Thuis liever geen bezoek - Geen bloemen Mijn man, onze vader is opgebaard in het rouw- centrum van de Monuta Stichting, Potgietersingel 7. Gelegenheid tot condoleren aldaar dinsdag avond van 19.30-20.15 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben donderdag 9 dec. a.s. op de begraafplaats Kranenburg 15 uur. Vooraf zal in de Oosterkerk, Bagijnesingel een rouwdienst worden gehouden welke om 13.45 uur aanvangt. Zij die de overledene de laatste eer willen bewij zen worden beleefd uitgenodigd de begrafenis bij te wonen en verzocht tijdig aanwezig te zijn. „JJc heb de vaste grond gevonden, waarin mijn anker eeuwig hecht." Gezang 440 In zijn Heer en Heiland is heden ontslapen mijn geliefde Man, onze lieve zorgzame Vader, Groot- en Overgrootvader Jan Hamer in de gezegende ouder dom van 82 jaar Onze dank gaat uit naar de Here die ons in hem zoveel heeft geschonken. Zwijndrecht: D. Hamer- Van Heezen Krimpen a.d. Lek: M. Sikkema-Hamer W. Sikkema Zwijndrecht: J. Hamer E. Hamer-Rozendaal Tzummarum: K. Hamer F. N. L. Hamer- Bezemer Norg: W. L. Hamer P. Hamer-Los Goes: Joh. Ph. Hamer A. Hamer-de Jong klein- en achter kleinkinderen Zwijndrecht, 5 december 1976 't Anker 14. Corr. adres: Rotterdamseweg 86, Zwijndrecht Geen bezoek. Geen bloemen De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 9 december a.s. om 3.00 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Je roen Boschlaan Zwijndrecht. Hieraan zal voorafgaan een dienst in de Bethelkerk aan de Rotterdamseweg 73, Zwijndrecht welke zal aanvangen om 2.00 uur. Na de begrafenis zal er gelegenheid zijn tot con doleren in de consistorie van de Bethelkerk. Op 4 december overleed door een noodlottig onge val onze schoonzoon, zwager en oom Gerard Hillen weduwnaar van E. L. Hagen Uit aller naam: E. Hagen-van Poelwijck Amsterdam, 6 december De begrafenis vindt plaats op donderdag a.s. tegen 11.30 uur te Aalsmeer. Voor uw medeleven bij het overlijden van onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Jenneke van Wijgerden zeggen wij u hartelijk dank Namens de familie: P. J. van Wijgerden Driebergen, december 1976 Hogesteeg 10 ELKE ZATERDAG - IN advertentie; pagina's voor ONDERWIJZEND VERPLEGEND- VERZORGEND EN HOGER PERSONEEL Inlichtingen Advertentie exploitatie l Tel. 020-913456 i 1 Toestel 794 resp. 783 en 750. In Ke v a 1 (vei Nederland roept onze van [p I leel der bra me aut kei Ter versterking van het inspektieteam in Noord-oost buitendienstorganisatie sollicitanten op voor de funktie (leeftijd tot 35 jaar) Taak: deze zelfstandige funktie bestaat in hoofdzaak uit het meewerken aan de instandhouding en uitbreiding van ons abonnementenbe stand het bezoeken en aanstellen van agenten het onderhouden van kontakten met abonnees. Gezien de aard van de funktie gaan onze gedachten uit naar iemand die beschikt over: opleiding op liefst mavo-niveau goede kontaktuele eigenschappen organisatievermogen ervaring in buitendienst-funktie de nieuwe funktionaris dient woonachtig te zijn in Zuidelijk Drenthe, b.v. Hoogeveen of omgeving en in bezit te zijn van het rijbewijs B E. Gezien het karakter van Trouw dienen kandidaten een prot. chr. levensovertui ging te zijn toegedaan. Schriftelijke sollicitaties te richten aan personeelafd. Trouw-Kwartet B.V., Wibautstraat 131, Amsterdam. T.a.v. dhr. A. G. M. v. Asseldonk. Nadere informatie wordt verstrekt door dhr. P. Hovenga van de afd. Inspektie, dagelijks tussen 10 en 12 uur te bereiken onder tel. nr. 020-913456, tst. 787.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8