^an Doorn:Overleg noodzakelijk Handbalfinaies een klucht Brazilië te sterk voor Rusland: 2-0 Grote toekomst Leids ijshockey inister en KNVB-voorzitter geven weinig commentaar Hoge score Amstelveen Zware straf Kaiserslautern Leaugue Cup Ook NCSU lid van NSF St. Etienne gelijk tegen Anderlecht Nijssen: Enthousiasme overbrengen" Nieuw Wilde Senoritas en Grand Senoritas van Schimmelpenninck George van Noesel: „Het ging net niet mis" DAG 3 DECEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 e- i onze sportredactie |N HAAG Minister H. W. van Doorn (CRM) heeft gisteren in gesprek met KNVB-voorzitter W. Meuleman duidelijk te men gegeven begrip te hebben voor de zwakke sociale positie i beroepsvoetballers, en voor de in het rapport van de com- ssie-Christiaanse vermelde „mistoestanden in het betaalde stbal". Hij wil op een zo kort mogelijke termijn tot een 5-regeling zien te komen voor de spelers. t gesprek, waarbij als waarnemers ens de heer Feith, voorzitter van Nederlandse Sportfederatie, als- de enige functionarissen van het partement van Sociale Zaken nwezig waren, droeg een informa- f karakter. Verdere gegevens over bijeenkomst wilden Van Doorn en ►uleman niet geven. inochtend zijn de belangenorgani- ties, waaronder de Vereniging van intract Spelers (VVCS) en de Ver- iging van Oefenmeesters in Neder- id (WON) aan de beurt om met de inister van gedachten te wisselen. )k de belangenorganisaties zullen in standpunten uiteenzetten. idanks het weinige commentaar is- •kend dat de minister van CRM ünister Van Doorn vindt overigens at de direct betrokkenen in het ïschil in het betaalde voetbal door nderling overleg moeten proberen )t een oplossing te komen. De mi- Ister stelt daarbij dat eventueel en buitenstaander een bemiddelen- e rol zou kunnen spelen, maar dat ij zichzelf niet als de eerst aange- ezen persoon ziet. [inister Harry van Doorn verwerpt e gedachte dat een regeringscom- lissaris over het betaalde voetbal ou moeten worden aangesteld, zo- Is de VVCS, de vereniging van ontractspelers, heeft geëist. „Ik be- rijp best", zegt Van Doorn, „wat de erontrusten beweegt en ik geloof AMSTERDAM De vier midweek- se wedstrijden voor de competitie in de eredivisie basketbal bij de heren kregen opvallend hoge scores. Voor al landskampioen Kinzo/Amstel- veen schoot eruit met een score van ruim honderd punten. Amstelveen won met 115-96 van Buitoni/Flamin- go's en bracht daarmee het verschil in verliespunten ten opzichte van de concurrenten weer op vier. Disco Danser-Rotterdam-Zuid bewees zijn stijgende vorm door met 112-79 Del- talloyd/Landlust te verslaan. In Groningen won Nationale Nederlan den Donar met 106-81 van Arke Rei- tzen/Enschede. Markt/Utrecht boek te zijn tweede overwinning van het Iseizoen ten koste van Mercasol/Lei- den: 98-91. Beide ploegen delen nu de laatste plaats met vier punten uit veertien wedstrijden. Uitslagen dames: Wilskracht- Kinzo'Amsterdam 78-61, Jolly Jum- pers-DeltaLloyd/Landlust 54-82. Standen heren: Amstelveen 13-24 268), EBBC 14-22 152), Punch 14-22 91). Donar 14-16 18). Rotterdam-Zuid 14-14 7(. Flamin go's 12-12 (-33), Enschede 13-10 (-33). Landlust 14-8 (-22). Leiden 14-4 (- 142), Utrecht 14-4 (-306). Dames: Landlust 15-28 (+452), Rot terdam Zuid 14-24 562), BOB 12-20 (+461), White-Stars 13-18 64), Wilskracht-SNL 15-18 194), Jolly Jumpers 13-14 13), Fortuna 13-14 (-91), Amstelveen 16-10 (-178), JRC- Boxtel 11-6 (-221), DED 14-6 (-447) AMVJ-Amsterdam 13-4 (-408), Ju- ventus 15-2 (-401). FRANKFORT De Westduitse voetbalbond heeft besloten dat de wedstrijd Kaiserslautern-Fortuna Düsseldorf, die zaterdag bij de stand 0-1 werd gestaakt, niet wordt uitgespeeld, maar met 2-0 door For tuna is gewonnen. Kaiserslautern kreeg als thuisspelende vereniging een boete van 8000 mark (ruim 8000 gulden) voor de ongeregeldheden. De wedstrijd kon niet worden uitge speeld. omdat toeschouwers met blikjes en stenen gooiden. LONDEN Aston Villa. Boiton Wanderers. Queens Park Rangers en Everton hebben zich geplaatst voor de halve finales van het voet baltoernooi om de Engelse Leaugue Cup. Voor de grootste verrassingen in de kwartfinales zorgden Bolton Wanderers, dat Derby County op eigen veld met 2-1 versloeg en Ever- ton dat Manchester United op Old Trafford kansloos liet (3-0). AMERSFOORT De Nederlandse Christelijke Sport Unie (NCSU). de enige van de koepelorganisaties in de sport, die nog niet was aangeslo ten bij de Nederlandse Sport Fede ratie. heeft besloten het lidmaat schap van de NSF aan te vragen. In de vergadering van het algemeen bestuur van de NCSU, is tot die stap besloten omdat ook de NCSU wenst bij te dragen tot de formele eenheid van de georganiseerde sport in Ne derland. ook dat het nodig is orde op zaken te stellen. Daarvoor is het noodzake lijk dat er bij de betrokken partijen de bereidheid bestaat om de tafel te gaan zitten. Het bestuur van de KNVB moet op één lijn zien te ko men met de belangengroepen om te bereiken dat er mede-zeggenschap komt voor alle partijen." Hoewel de minister niet het verlan gen heeft zelf in te grijpen, heeft hij gisteren wel bondsvoorzitter Wim Meuleman uitgenodigd voor een ge sprek op zijn ministerie. Van Doorn: „Ik heb de voorzitter van de KNVB gevraagd mij te vertellen hoe de bond denkt de zaak te gaan aanpak ken, hoewel de voorzitter van de voetbalbond mij vanzelfsprekend geen verantwoording verschuldigd is. Er moet natuurlijk vanuit worden gegaan dat ook de andere groepen mee kunnen praten en er moet een begin gemaakt worden met de opzet voor een CAO. zoals gesuggereerd in het Rapport Christiaanse, voor de rechtspositie en de zekerheid van de voetballers. De voetbalwereld dient zelf in te zien dat op deze manier niet kan worden verder gegaan." De minister heeft het plan. na nu dus voorzitter Meuleman te hebben gehoord, ook gesprekken te voeren met de vertegenwoordigers van be langengroepen als de VVCS en de WON. „Zij immers moeten om de tafel met het bestuur van de voet balbond. Ik heb geen bevoegdheden in te grijpen, maar de situatie is op dit moment zo lelijk dat er wel iets gedaan moet worden en dat alle partijen mee dienen te werken aan het vinden van een oplossing." De minister voegt er aan toe dat de situatie enigszins zorgelijk is omdat men onder de omstandigheden van dit moment in een impasse kan ko men. Hij zegt: „Voorkomen moet natuurlijk worden dat het publiek de dupe wordt." De ministef laat doorschemeren dat een escalatie van het conflict zou kunnen leiden tot het niet spelen van wedstrijden en hij wilde ér "van uitgaan dat de voetballeiders die problemen inzien en bereid zullen zijn hulp van buite naf te aanvaarden om tot een oplos sing te komen. Van Doorn meent dat het betaalde voetbal in Nederland wel degelijk bestaansrecht heeft, maar dat dan wel aan bepaalde voorwaarden moet worden voldaan. „Het voetbal zal zijn eigen zaken behoorlijk moe ten aanpakken. Dat is hun taak. sport in Nederland is geen staatszaak. Wanneer er goed wordt gewerkt, is er alle reden om te zeg gen dat er behoorlijk zal kunnen worden gedraaid. Op dit moment is niet te zeggen om hoeveel clubs het gaat. Misschien is er bestaansrecht voor minder clubs, maar daarover kan nu nog niet worden geoordeeld, eerst zullen de betrokkenen hun me ning moeten geven over de hele af faire rond de sanering. Ik zou het Minister Van Doom en KNVB-voorzitter Meuleman rond de vergadertafel. Weinig commentaar. persoonlijk vervelend vinden indien de belangengroepen er niet uit zou den kunnen komen. Via gezamenlijk overleg zal men moeten proberen een oplossing te vinden. Ik geloof dat misschien ook de stem van het publiek, van de vaste bezoekers dus, zou moeten worden gehoord. Op dit moment echter zie ik nog niet hoe het horen van die belangengroep verwezenlijkt zou kunner. worden." Tot slot. Jacques Hogewoning. voor zitter van de sectie betaald voetbal, reageert op de woorden van de mi nister met de bewering dat hij hele maal achter Van Doorn stond. „De minister", zegt Hogewoning voorbij gaand aan de werkelijke problemen rond zijn persoon, „heeft een aantal keren gesteld dat de partijen om de tafel moeten gaan zitten. Dat is pre cies wat wij graag willen. De WCS en de WON hebben dat geweigerd omdat zij niet met bepaalde perso nen willen praten, maar personen spelen geen rol. Wij vertegenwoordi gen het betaalde voetbal, onze ach terban heeft tijdens de gedeeltelijke verkiezing voor het sectiebestuur duidelijk laten blijken het eens te zijn met het beleid. De zittende kan didaten hebben de verkiezing met een overweldigende meerderheid ge wonnen. Onze taak als bestuur is te doen wat de mensen die ons hebben gekozen,'van ons vragen Tien da gen lang probeer ik al de vertegen woordigers van de belangengroepen tot een gesprek te krijgen, maar ik bots steeds op hun weigering. Van Doorn wil een overleg in een orde lijke gemeenschap, wij willen niets liever. Het sectiebestuur kan niet meer doen dan het tot nu toe heeft gedaan." (ADVERTENTIE) RIO DE JANEIRO Brazilië heeft de nationale ploeg van Rusland in Rio de Janeiro met 2-0 verslagen. Bij rust was de stand nog 0-0. Voor Bra zilië scoorde in de 74e minuut Falcao en in de 87e minuut Zico. De coaches van beide ploegen beschouwden de ze ontmoeting die door 50.000 toeschouwers werd bijgewoond als een welkome aanleiding om nieuwe spelers te testen met het oog op het naderende toernooi om de wereldti tel, dat in Argentinië zal worden ge houden. In het Pare des Princes in Parijs speelden St. Etienne, de Franse kampioensclub die PSV enkele we ken geleden uitschakelde in het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen en Anderlecht, de winnaar van de Europese beker voor bekerwinnaars 1976, tegen elkaar ge lijk: 0-0. Ruim 45.000 toeschouwers zagen hoe de overwinnaars van Bay- em MQnchen in de strijd om de Su per Cup na rust tweemaal dicht bij de overwinning waren. Maar de Ne derlandse vedetten Haan en Ren- senbrink misten beiden deze unieke kansen. El Salvador en Costa Rica hebben in een wedstrijd voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal (Noord- en Middenamerikaanse zo ne) tegen elkaar gelijk gespeeld: 1-1. In de 26e minuut kopte Cabrera in voor El Salvador, maar 13 minuten voor het einde maakte Barillas ge lijk. Er waren 55.000 toeschouwers, die voor de wedstrijd de toegangs poorten van het stadion hadden ge forceerd. Volgens de verklaringen van de politie waren de toeschou wers reeds vier uur voor het aanvan- gsuur van de wedstrijd aanwezig, waarna nog eens een 15.000 fans trachtten door forceren van de toe gangspoorten de tribunes te be reiken. Het was de eerste ontmoeting tussen beide landen in deze groep. Het der de land is Quatemala. De stand in groep II van de Noord en Middenamerikaanse zone is: Guatemala 2 2 0 0 4 11- 2 El Salvador 3 1 2 0 4 6-3 CostaRica 3 1113 6-4 Panama 6 1 1 4 3 7-21 Honduras heeft zich teruggetrokken. Uit de drie groepen (I, II en III) van de Noord- en Middenamerikaanse zone plaatsen zich twee ploegen per groep voor de finaleronde van deze zone. De winnaar van deze groep mag in 1978 in Argentinië bij de eindronde uitkomen. Bij de eindron de van het toernooi om het we reldkampioenschap in West- Duitsland (1974) vertegenwoordigde Haiti de Noord- en Middenameri kaanse zone. VOETBAL Twee OoetdulUe spelers die de nationale Jeugdploeg In Turkije verlieten en politiek asiel vroegen In West Duitsland, gaan spelen voor Elntracht Franklurt Wan neer Is niet bekend, want Jürgen Pahl <201 en Norbert Nachtwein (10) wacht voorlopig een schorsing SKI De Zweed Ingemar Stenmark heeft In Aprlea een slalomwedstrijd geledend voor de „worldserles" gewonnen f Van onze IJshockeymedewerker LEIDEN Sedert 28 oktober, de dag waarop de Ton Menken- ijsbaan officieel werd geopend, is de bevolking van Lelden en omge ving bezeten geraakt van de glad de ijzers, 's Morgens vroeg om kwart voor zeven staan de eerste ijssportliefhebbers al in de rij voor de poorten. Het gure herfst weer en de tamelijk hoge entree prijzen deren hen niet. Immers, eindelijk heeft Leiden het vertier waar het al jaren naar snakt. Maar de overdekte IJspret begint pas goed bij de vlot uit de grond gestampte ijshockeynaam „Lei den" In zekere zin hebben de geldschieters Theo Nijssen en Ton Menken woord gehouden. Nog maar een luttel aantal Jaren geleden kwamen deze beide on dernemers tot de conclusie dat óók in Leiden topsport moest worden bedreven Menken: „Ik vroeg me af: wat hebben de sportliefhebbers in deze regio nu eigenlijk? Ik wilde ze graag iets geven Vooral ook. om de Jeugd van de straat te houden". Het duo Nljssen/Menken dacht eerst aan betaald voetbal. Pogingen wer den ondernomen om noodlijden de clubs als Holland Sport en EDO in Leiden te laten spelen. Maar beide verenigingen hielden de boot af. Later was het Leidse koppel daar best tevreden mee. ZIJ waren bezield geraakt door het ijshockey en met Raak als sponsor was spoedig een beruchte en evenzeer beroemde ploeg op gericht. Niet voor lang echter, want in de uitwedstrijden trok het team meer publiek dan op de eigen Houtrust. De geringe in komsten aan recettes waren ui teindelijk de nekslag voor deze ploeg. Kortom. Leiden beschikte nog steeds niet over hetgeen Menken de bevolking zo graag gunde De zuivelfabrikant raapte nog een maal zijn geld bijeen en de vlot gereed gekomen indrukwekkende ijshal omvattend een ljshockey- baan en daar omheen gebouwd een 220 meter lange hardrtjbaan. was voor de Leidenaren een vroe ge Sinterklaassurprise. De belangstelling is na twee maanden dan ook verbluffend. Binnenkort doet de honderddui zendste bezoeker zijn intrede (Leiden heeft 110.000 inwoners) terwijl de ijshockeyschool nu al beschikt over 250 cursisten. „Lei- den'-voorzitter Theo Nijssen „De leeftijdsgroepen variëren van zes tot eenentwintig jaar. Uit de cur sisten wordt aan het eind van dit jaar een selektie geformeerd die, aangevuld met enkele ijshockey ers van wellicht HYS en Utrecht, volgend Jaar moet meedraaien in de tweede divisie. Maar absoluut geen Canadezen Bij ons kan geen geld gehaald worden. We mikken natuurlijk wel op de regio, die ongeveer uit een bevolking van 400.000 mensen bestaat. Van na ture zijn dit allen ijssportliefheb bers vanwege het overal,aanwezi ge water." Het liefst zou Nijssen zien dat elke Zuidhollander achter een puck aan schaatste. „Toen ik ijs hockey enkele jaren geleden voor het eerst zag. merkte ik pas wat voor een fascinerende, vlie gensvlugge sport dit is Op televi sie is dat niet weer te geven. Wij iMenken-Nijssen. red.) willen het Canadese ijshockey- enthousiasme overdragen op het Nederlandse volk Als je ziet hoe kampioenen daar in open wagens door met duizenden mensen be volkte straten worden gereden, in een sfeer van confetti en ander feestgedruis, word je er koud van" Nijssen's bezieling over het Theo Nijssen ijshockey is nauwelijks met een pen te beschrijven. Zijn team moet er dan ook zo spoedig moge lijk komen. Op dit moment werken ex-Raak speler Brian Randall en ook HYS-speler Harry Turk daar hard aan. Maar financi eel zijn de zaken nog lang niet rond. Nijssen: „Om ijshockeywed- strijden te spelen heb Je natuur lijk materiaal en uitrustingen no dig. Aangezien een uitrusting al leen al duizend gulden kost, is ijshockey voor een jeugdspeler niet gemakkelijk op te bréngen. Bovendien zit Je ook met reis kosten, want in onze afdeling spe len bijvoorbeeld Thialf en Gro ningen mee. Daarvoor willen wij enige sponsors aantrekken Per sponsor verwachten wij niet meer dan bijvoorbeeld 1500 gulden als mogelijke bijdrage. Verschillende belangstellenden hebben-2ieh al gemeld. En als er dan elke thuis wedstrijd ongeveer 1000 bezoe kers op de tribunes zitten, komen we best wel rond. Die tribunes worden overigens geplaatst op de hardrijbaan en hebben een capa citeit van 3.500 plaatsen. Of IJHC „Lelden dit aantal vol gend seizoen ooit zal bereiken is natuurlijk zeer de vraag. Zeker is, dat in leder geval alles in het werk zal worden gesteld om het ijhoc- key zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Nijssen denkt hierbij ook aan dameshockey „Door de grote belangstelling onder Leidse vrou wen zijn we dit zeker van plan. IJshockey is net zo goed een sport voor vrouwen als voormannen In Canada staan ze voor damesljs- hockey op de banken. In Europa zouden we de eersten zijn". Als damesijshockey in Leiden werkelijk van de grond komt. moet het enthousiasme van de bevolking zeker zo groot zijn als dat van Theo Nijssen. Zijn vriend Ton Menken vaart er wel bij De bouw van de ijsbaan wordt door Nijssen uitgelegd als een sociaal gebaar van Menken. „Ik ken Men ken goed genoeg om te weten dat hij zich aan dit projekt niet wil verrijken. HIJ is een sociaal zeer bewogen man. Maar ergens hoop ik voor hem dat hij er financieel toch op yooruit gaat", zegt Nijs sen. die wegens zijn drukke werkzaamheden de voorzittersha mer van zijn club neerlegt als de ploeg goed en wel op poten staat De hoop die hij voor Menken uit sprak. zal waarschijnlijk verwe zenlijkt worden. Uitslagen Nederland** competitie Nijme gen Utrecht 5 2. Amzterdam Thialf 8 12. HYS-Grorunfen 7 3 O roningen Thialf 14. Tilburg Trappers Amaterdam 5 2 Thialf 2 2 0 0 4 18 9 HYS 2 2 0 0 4 13- 7 Tilburg Trappers 1 1 0 0 2 5-2 Nijmegen 2IOI2 0-8 Utrecht I 0 0 I 0 2 5 Amsterdam 2 0 0 2 0 10-17 Groningen 2 0 0 2 0 4 13 mild, aromatisch en de wat hogere prijs meer dan waard door Matty Verkamman AMSTERDAM „Bij deze gang van zaken is niemand ge diend en het gevolg kan dan ook zijn, dat de finalisten in Portugal hun voorkeur voor een bepaalde plaats in de pou les van de B-groep zullen laten prevaleren boven een uiterste poging om eerste te worden. Dit kan smakeloos spel opleve ren. Voorwaar, een weinig door dachte handelswijze van de IHF. Bovenstaand citaat uit een recent communiqué van het Nederlands Handbal Verbond, had betrekking op de inderdaad hoogst merkwaardi ge promotie- en lndellngsprocedure die de Internationale Handbal Fede ratie ten aanzien van het we reldkampioenschap in de C-groep heeft gevolgd. Lang vóór dat eergis teren in Portugal geëindigde toer nooi, stortd namelijk al vast in welke poules van de B-groep de drie pro moverende landen terecht zouden komen. Nu het toernooi ls afgelopen, kan inderdaad worden geconclu deerd dat het sportieve verloop met voeten is getreden Waarbij Neder land er in de gegeven omstandighe den het beste ls uitgesprongen. Al na de eerste gewonnen finale-wedstrijd tegen het sterk geachte Zwitserland, stond promotie voor Nederland vast Het Oranje-team „vreesde" nadien alleen nog maar eerste in de finale poule te worden. Een eerste plaats hield namelijk in. dat eind februari- begin maart 1977 tijdens het B- toernooi in Oostenrijk, sterke handbal-landen als OostrDuitsland en IJsland groeps-tegenstanders zouden worden. Twee nederlagen te gen die landen zou onmiddellijk weer degradatie naar de C-groep be tekenen. Derhalve streefde Neder land eergisteravond niet naar een optimaal resultaat in de laatste wed strijd tegen Finland. Slttardia-speler Ton Reynders: „De bedoeling was een gelijkspel, maar door eens straf- worp in de laatste seconden verloren we nog net met één doelpunt ver schil." (22-21) Achteraf was dat toch een „uitste kende" uitslag, want Nederland be reikte er de tweede plaats mee. die inhoudt dat Spanje en Noorwegen volgend jaar de tegenstanders wor den in de B-groep. Kortom, een zeer mal toernooi, waarin Portugal eerste werd en om die reden hoogstwaarschijnlijk meteen weer zal terugvallen naar de C-groep Nederland met een tweede plaats zeker een overlevingskans heeft en nummer drie, Zwitserland, het tegen Bulgarije en Tsjechoslowaklje ook niet gemakkelijk krijgt. Overigens was het bijna nog „mis" gegaan met het team van bonds coach George van Noesel en bond- strainer Jan Tulk Halverwege stond het tegen Finland Immers nog 11—8 in het voordeel van Nederland en kort voor het einde keken de Finnen zelfs nog tegen een achterstand van vier punten aan. George van Noesel: „Inderdaad, maar Je hebt het ge hoord, het is net niét „mis" gegaan. De slotavond heeft wel een krankzin nig verloop gehad De IHF heeft ge woon om deze toestanden gevraagd. Doordat we de wedstrijd tegen Zwit serland verrassend wonnen toen ging het echt nog om de knikkers hadden we ons doel (promotie) be reikt. Die wedstrijd tegen Finland Amsterdam Het wereldkampioenschap handbal (hereni voor de B-groep vindt van 25 februari tot maart 1077 In Oostenrijk plaats. groep B Zweden. Prnakfllk ea Oostenrijk groep C Oost Duitsland. IJsland en Portugal groep D Spanje. Noorwegen en Nederland Als afronding van bet voor het eerst op deze manker opgezette wereldtoernool zaalhandbal voor heren, vindt ln 1078 In Denemarken de strijd voor de A-groep plaatrs Voor dat laatste toernooi plaatsen zich zrtUen landen, waaron der een Amerikaanse, een Afrikaanse en Hn Aziatische ve ganlserende 1 zes landen van het Olympisch toernooi van Montreal (Rusland. Roemenie, Polen. West- Dulisland, Joego-Slavlt en Hongarije) recht op deelneming ln de A-groep De resterende zes plaatsen vallen toe aan de Set best geplaatste landen van de B-groep was voor ons volslagen oninteres sant. Normaal gesproken verslaan we Finland met zeker twaall punten verschil. Het zelfde geldt voor Zwit serland ln een wedstrijd,tegen Portu gal. Zwitserland wilde per sé derde worden in de eindstand. Het bete kent voor dat land, dat Bulgarije en Tsjecho-Slowaklje de tegenstanders worden. Zwitserland meent van Bul garije te kunnen winnen. Dat zou dan weer Inhouden, dat ln het verde re verloop Frankrijk en Zweden op het programma staan. ZwiUerland is al zo ver, dat het streeft naar een plaats ln de A-groep Al met al was ook Portugal. Zwitserland een compleet theater. De Zwitsers zorgden er angstvallig voor. dat ze een punt achter bleven, strafworpen werden opzettelijk gemist Portugal, dat toch wel voor eigen publiek het toernooi wilde winnen, zit er nu mee Ik had niet de indruk, dat ze erg blij waren met die eerste plaats. Dit alles ls de handbalsport zeker niet ten goede gekomen." •Over het spelpeil van de Neder landse ploeg, is Van Noesel overigens best te spreken De voormalig doel man van het Nederlandse team zegt: „Tegen Zwitserland hebben we een uitstekende ploeg-prestatle gele verd In die wedstrijd hebben we aangetoond, dat we momenteel een goede ploeg hebben. De sfeer is goed en de begeleiding ook. Het gelijkspel tegen Portugal (19—19) was ook zeer verdienstelijk. Die wedstrijd werd in een helse omgeving gespeeld. Zes duizend toeschouwers, een walm van rook en veel intimidatie. Het ls knap, dat we ln die situatie overeind zijn gebleven." Over het komende B-toernooi, datln de Oostenrijkse plaatsen Wenen en Linz plaats vindt, besluit Van Noesel: „Tegen Noorwegen en Span je ls er nu al een kans. om ons ln de B-groep te handhaven. We gaan ons voorbereiden met twee wedstrijden tegen Tsjecho-8k>wakiJe. een aantal wedstrijden op de woensdagavonden tegen buitenalndse clubs en een riet landen-toernooi (Spanje. Frankrijk, Polen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 17