NEC MIST WEER ALLE OVERTUIGING PSV ronddolen blijft Weer hoofdrol Pim Doesburg Van de Berg viert terugkeer twee treffers tegen AZ met G Advocaat sterk Eindhoven zwak 1-1 tegen De Graafschap Nederlaag Anderlecht Sparta verslaat Roda JC: 3-1 Haarlem via „onwaardige" doelpunten naar winst Ruime zege FC Twente )0f( Lrr el ne MAANDAG 29 NOVEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET P 10/RH 12 3AG 2 door Richard Matthijsse DEN HAAG Het blijft tob ben met NEC, dat zelfs tegen een danig verzwakt FC Den Haag (2-1) niet bij machte bleek de weg naar herstel in te slaan. Zelfs toen in de tweede helft de Nijmegenaren voor het eerst dit seizoen op een 0-1 voorsprong kwamen, had die treffer een nauwelijks stimule rende invloed op het kwaliteit sarme spel dat NEC negentig minuten lang consequent op voerde. Het Nijmeegse doelpunt had overi gens in het Zuiderpark terecht nogal wat opwinding veroorzaakt. De fluit- tist op de tribune liet een scherp signaal horen dat doelman Thie en Aad Mansveld zo in verwarring bracht dat zij de door Hans Posthu mus ingekopte bal in het doel lieten lopen. Scheldrechter Gans die heel wat minder overtuigend regisseerde dan vorige week in het bekerduel Feye- noord-Emdhoven restte niets anders dan het doelpunt toe te kennen. Aanvoerder Ton Thie van FC den Haag (Mansveld wenst de aanvoer dersband niet meer te dragen sinds de clubleiding hem heeft verteld dat hij een door de tuchtcommissie op gelegde boete van 250 gulden uit eigen zak moet betalen) rende naar de zijlijn om vandaar een smeekbede tot het publiek te richten zich van arbitrale neigingen te onthouden. Feit was echter dat het merkwaardi ge Nijmeegse doelpunt eindelijk voor enige sensatie in het trieste Haagse Zuiderpark zorgde. FC Den Haag dat tot dat moment even erbarmelijk slecht had geac teerd als zijn tegenstander was plot seling klaarwakker. Met Perazic als uitblinker knokte het zich een half uur volkomen leeg en sloeg in die periode via twee kopballen van Mansveld en Perazic vernietigend toe: 2-1. Een resultaat dat in de Haagse gelederen als een geweldige meevaller werd ervaren. Tenslotte was de formatie van Mala- tinsky door het ontbreken van Henk van Leeuwen (verrekte kniebanden) Aad Kila (voor twee wedstrijden ge schorst) en Martin Jol (griep) zonder enige hoop aan het karwei tegen NEC begonnen. De Nijmegenaren speelden echter zo weinig overtuigend dat al snel duide lijk werd dat de Haagse angst mis plaatst was. Malatlnsky had Martin Toet met de bewaking van Jan Pe ters belast. De Tjechische oefen- meester zal van die beslissing geen moment spijt hebben gehad. Peters bleef het hele duel onzichtbaar, ver weet scheidsrechter Gans dat hij een thulsfluiter was wat hem een waarschuwing opleverde en legde zich gelaten neer bij de machteloos heid die van NEC uitstraalde. Hans Croon, de door zorgen gekwel de Nijmeegse oefenmeester, ver zuchtte na afloop dat de wedstrijd weinig met voetbal te maken had gehad. „Ik kan wel kritiek spuien, maar wat bereik ik er mee. De stem ming zal er alleen maar slechter door worden. We moeten doorgaan. Maar als er ooit een mogelijkheid is ge weest om een wedstrijd te winnen dan was het vandaag wel." Scheidsrechter Gans, die op het wedstrijdformulier vermeldde dat Peters hem voor een thuisfluiter had uitgemaakt, maakt zich volgens de Nijmegenaar schuldig aan een groffe leugen. Peters: „Ik heb niets gezegd. De man heet Gans en daar is hij goed mee getypeerd." FC Den Haag-NEC 2-1 (0-0). 50: Posthumus 0-1. 63: Mansveld 1-1, 73: Perazic 2-1. Scheidsrech ter: Gans. Toeschouwers: 5000. FC Den Haag: Thie: Ouwehand, Mansveld, Van Vliet, Korevaar, Toet, Perazic, Albertsen; Noël, Hoekema, 8wanenburg. NEC: Schellekens; Visser, Komells, Gerritsen, Medik; Hulshofl (Hoogendoom), Peters. Van den Berg; Marljnlssen, Posthumus, Meljers. AAD MANSVELD door Peter Onvlee EINDHOVEN Kees Rijvers, hij wordt er moedeloos van. ..Geen zinnig woord over te zeggen", stelde hij zaterdagavond opnieuw vast nadat PSV ook tegen het laaggeklasseerde De Graafschap een verre van imponerende voorstelling had gege ven. Eén-één was het in Eindhoven geworden, de voortdurende malaise duidelijk onderstrepend. PSV is dit seizoen nog nauwe lijks zichzelf geweest. „Ze worden nu zeker geen kampioen meer", concludeerde een bij De Graafschap excellerende doel man Nico van Zoghei wat wrang. Een situatie, waarbij men zich in het PSV-kamp ook al heeft Verzoend, al wil men via publiek- bindend voetbal nog wel zo hoog mogelijk zien te komen. Rijvers en zijn spelers doen er veel aan. Tijdens de trainingen is de inzet groot. ..Hard werken en nog eens hard werken, het is het enige wat je kunt doen", zegt aanvoerder Jan van Beveren „Als we het zouden weten, wist de trainer het ook", aldus Adrie van Kraay Feit is. dat Rijvers en zijn spelers dolende zijn. Huub Stevens, gewaar deerd voorstopper, en Gerrie Dey- kers. snelvoetige vleugelverdediger, zijn er de afgelopen dagen het (toe vallige?) slachtoffer van geworden. Tijdens een training raakten zij el kaar Beiden keken zaterdag gebles seerd toe. Stevens: „Een scheurtje in mijn mid denvoetsbeentje. Ik ben erzekerzo'n vier weken mee zoet". Stevens wil niet weten van een verband tussen de vormcrisis van PSV en de ver hoogde inzet tijdens de trainingen. „Het is jammer, dat dit is gebeurd, maar een direct gevolg, nee. Je kunt je bij wijze van spreken overal ver stappen". PSV acteerde zonder Stevens en Deykers tegen De Graafschap mach teloos. Weliswaar bouwden de Eindhovenaren zeker in de beginfase aan een overwicht, maar het zelfver trouwen om dit overwicht ook uit te bouwen ontbrak. De betere kansen waren, er zelfs voor De Graafschap, dat bij balverlies met tien man voor het eigen doel terug kroop, maar indien mogelijk er ook snel en erg gevaarlijk uitkwam. Hans Aebech, de Deen die in de BRUSSEL De kans is niet gering dat Raymond Goethals de spelers van Anderlecht het juichen na een doelpunt gaat verbieden. Zaterdag namelijk, tijdens de met 2-1 verloren thuiswedstrijd tegen het laaggeklas- slotfase werd vervangen aoor Kees Storm, kreeg halverwege de eerste helft ook de mogelijkheid de score te openen. Na Jan van Beveren te heb ben omspeeld was zijn inzet te zacht en kon Willy van de Kerkhof op de doellijn redden. „Op zo'n moment mag je niet eens ontevreden zijn", zegt Rijvers reëel. Toch had PSV ook in deze matige vorm zich van De Graafschap kun nen ontdoen, nadat Willy van der Kuylen zijn ploeg kort daarop naar 1-0 schoot. Een fortuinlijke treffer, dat wel (na een duel tussen de dirige rende Guus Hiddink van De Graafschap cn Paul Postuma kwam de bal bij Van der Kuylen. die in eerste instantie tegen de beide op de grond liggende spelers opschoot, maar vervolgens de terugspringende bal langs Van Zoghei werkte) maar tegelijk een enorme ruggesteun. De nawerking voor PSV was echter minimaal. De Graafschap vocht te rug. werkte zich over de tegenslag heen en had na de wisseling het geluk dat een doorbrekende Nick Deacy de lat trof. „Toch is het gelijkspel niet onver diend." betoogde Ben Polak, nog altijd Graafschaps interim-trainer (tot officieel 15 januari 1977; dan dient de Doetinchemse vereniging een A-trainer in dienst te hebben genomen), terecht. „Echt uitge- door Kees Jansma ROTTERDAM Nog altijd slaat Pim Doesburg, 33 toch al, bij het minste geringste in vuur en vlam. Zo ook luttele minuten voor de aanvang van het belangrijkse duel met Roda JC. Op het moment dat Wim Meutstege, Sparta's aanvoerder, met negen veldspelers achter zich een rij vormde als groet voor de 4.000 toeschouwers, vertoefde Doesburg nog in de kleedskamer. „Mijn handschoenen zaten niet goed", verkjlaarde Doesburg, later, „ik riep nog tegen Metstege: „Wacht even", maar hij was al weg. Woest was ik. Toen ik later op het veld kwam, riep ik: „Ik doe toch ook mee. Doelman Van Zoghei van De Graafschap slaat de bal achter de PSV'er Postuma weg. speelde kansen heeft PSV eigenlijk niet gehad. Wij wél,. Het was niet een van diè mogelijk heden, die in de tweede periode de gelijkmaker opleverde. Een vrije trap van Guus Hiddink vond het hoofd van Aabech die de bal voor de graaiende handen van Van Beveren teruglegde voor Gerdo Hazelhekke. „Aabech maakte een overtreding," zou Van Beveren later zeggen. Hij protesteerde ook bij de weinig op vallen fluitende Jan Beck, die Van Beverens misnoegen consequent wegwuifde. De Graafschap hield de 1-1 score in het laatste half uur vast. Door voor al eigen inzet, door een onstuitbare werklust, maar ook doordat een niet in zichzelf gelovend PSV niet tot het in Eindhoven vorig seizoen „norma le" pressievoetbal kón komen. Een schot van Rene van de Kerkhof te gen de paal was het enige echte wapenfeit. Guus Hiddink, De Graafschaps grote man die (als ex-PSV-er) zichtbaar genoot van wééer een Eindhovens punt (vorig seizoen bleef het 0-0) regelde, organiseerde, scoorde en dirigeerde. Voor PSV was er tenslotte nog de tegenslag van Van Kraays oude blessure. Een kwartier voor tijd werd een oude blessure opnieuw geraakt en was verder spelen onmogelijk. ..-Vanaf St. Etienne speel ik al met deze blessure. Door de week op de trai ning trap ik alleen maar links. Een volledige rustperiode is in deze omstandigheden niet mogelijk. Over twee weken (winterstop tot 9 januari) zijn we zover." PSV-De Graafschap 1-1 (1-0)) 34: Van aer Kuy len 1-0. 61: Hazelhakke 1-1. Toeschouwers: 16.000. Scheidsrechter: Beek. PSV: Van Beveren; Krijgh, Willy van de Kerkhol. Van Kraay (Wouters). Poortvliet; Francois (Deacy). Lubse. Van der Kuylen. Posthuma, Edström, Rene van de Kerkhof. Dc Graafschap: Van Zoghcl; Ovcrgoor, Brandts, Marijt, Kerlin; Henk koenders, Hiddink, Joop Koenders; Aabeck (Storm), Hazelhekke. Nanlohy. Zo is Pim Doesburg, ondanks succes volle jaren bij Sparta, PSV en zelfs het Nederlands Elftal, nog altijd voor ieder duel als een veer gespan nen en uiterst fanatiek. Na dat. ogenschijnlijk onbeduidende, inci dent, nam Doesburg hoofdschud dend plaats in het doel. „Pim moet zich telkens weer ergens boos over maken", vertelde Cor Brom. Sparta's trainer, „anders gaat hij voor zijn gevoel te koud een wedstrijd in. Pim moet gewoon stiknerveus zijn". En als zo vaak dit seizoen reikte de verongelijkte Doesburg ook ditmaal tot een topprestatie. Vooral na rust, toen Sparta een voorsprong van 2-1 had bereikt, schitterde Does- burg.zijn reacties op eerst een inzet van invaller Tonstra en direct daar op een achterwaardse snoekduik bij een duik van Vermeulen waren verbluffend later keerde hij, als vanzelfsprekend, knallen van Nart-" ninga en Kolding, die zonder meer doelpunten waard zouden zijn geweest. „Doeburg", gaf Bert Jacobs, Roda's trainer, na de uiteindelijke neder laag van 3-1 toe, „Doesburg heeft ons genekt. Zonder hem was Sparta nooit op een voorsprong gekomen, dan hadden wij na die ruststand van 1-1 zelf gewoon die twee punten ge pakt". Lof nog altijd voor Pim Doesburg. Iedere training weer b eschouwt hij als een uitdaging, steeds weer pro beert hij, bij een specifieke keeper- door Theo Reitsma seerde Beringen, overkwam het An- HAARLEM omdat AZ'67 verzuimde een groot veldoverwicht se" oeï dTde tegVnpartn"blnnen in de eerste helft in leuke getallen uit te drukken, kon de grootste eenZruut ook een d«Znt maak charme van het duel uit bij Haarlem na rust worden beleefd. De te Alle reden dus voor de voormalige wind blies nu in de ruggen van de Haarlemmers die net groou Belgische bondscoach om die maat- kapitaal aan de andere kant dapper bestreden. Via „belachelijke regel te nemen doelpunten", zoals AZ's Kraay zei, lachtte de overwinning uitein- deliik de ploeg toe die voor rust volledig onder de voet leek te Z"„n%Amp"!™nZeo"veern worden g&pen. Haarlem dus. dat de rentré van Het van de Berg liest. Na de nederlaag van zaterdag- met twee doelpunten van deze spitsspeler bejubeld zag. avond tegen Beringen heeft Goet- - De doelpunten van Van de Berg, m de 22ste en 38ste minuut van de tweede helft, waren voor AZ moeilijk te verteren. Enerzijds omdat voor rust voor AZ moeilijk te verteren. Enerzijds omdat voor rust een en orm overwicht slechts tot één doel punt had geleid en anderzijds omdat ze op een voor een topclub onwaardi ge manier tot stand kwamen. hals een half uur aan een stuk met zijn hoofd zitten schudden. „Ik be grijp er niets van", mompelde hij. „hoe is het mogelijk? Een tegendoel punt binnen een minuut. En dat al voor de derde keer. Ik weet dat dit allemaal bij het voetbal hoort, maar het is niet uit te leggen" weg door te zeggen. „Als drie man tegen elkaar aanrollen kan een kee.- per daar weinig aan doen". Antwerp-Beerschot 2-1. Mcchelen-Club Brugge 0-2. Kortnjk-LQkcrrn 2-1. FC Luik-RWD Molen beek 0-2. Beveren AS Oostende 0 0. Cerkel Brugge-Waregem 3-0. Cbarierol-Standard 0-0. Anderlecht Beringen 1-2. Winlerslag-Lierse 1-1. Stand 1 Club Brugge 19 pnt 2 RWD Molen beek 17. 3 Lterse. Anderlecht. Standard'en Kortnjk alle 15 ENGELSE LEAGl'E Birmingham City-Manchester City 0-0. Co ventry City-Arsenal 1-2. Derby County- Sunderland 1-0. Leeds United-Leicester City 2-2. Liverpool-Bnstol Ctty 2-1, Manchester Unlted- West Ham United 02. Mlddlcsbrougn-Ipswich Town 0-2. Newcastle United-Queens Park Ran gers 2-0. Norwich Clty-Aston VUia 1-1. Totten ham Hotspur-Stoke City 2-0. West Bromwich Albion-Everton 3-0 Bt NOESLIGA Borussia MOnchengladbach-I FC Saarbrucken 3-0 Karlsruher SC-FC Bayern München 1-2. 1 FC Kaiserslautern-Fortuna Düsseldorf 0-1 gest Wrrder Bremen Emlracht Braunschweig 2-2. Borussta Dortmund Tennis Borussta Berlin 4-0. VIL- Bochum 1 FC KOIn 1-2 Hertha BSC Berlin- FC Schalke 04 2-1 MSV Dutsburg-Hamburger SV 0-0. Eintracht Franklurl-Rot Wem Essen 3 1 SPANJE Real Madrid Elche 5 2. Las Paimas AUelico Madrid 1 I AUileUco Bilbao-CelU 2 2. Santan der Botis 4 3. Malaga Espanol I I Hercules Ali cante Zaragora I 1 Salamanca-Real Sociedad 1-1. Sec ilia Burgos 2-1 Chris Heil, de doelverdediger, die bij AZ de reservebank heeft kunnen ver laten toen Gerrit Vooys de discussie over zijn kwaliteiten ontliep door een langdurige blessure, kan de ver halen over een nieuwe doelverdedi ger voor AZ in de komende tijd weer verwachten. Hij blunderde namelijk bij het eerste doelpunt door een in zet van Melchers te laten glippen. Van de Berg pikte de bal op en scoorde. De tweede Haarlemse goal incas seerde hij ook gelaten. De Kip nam een corner met het volle profijt van de wind Drie AZ-spelers verdrongen zich om de afloop van de merkwaar dige curve onschadelijk te maken. Zij rolden tegen elkaar aan en lieten de bal voor Van de Berg dalen. Op de doellijn kon Heil slechts voelen dat hij kansloos was. De Haarlem-schutter nam echter al le twijfel over een mogelijke schuld Van de Berg speelde een goede wed strijd. Enkele weken miste Haarlem de intelligente spits die het werk in de punt het liefst ontloopt door zichzelf aan te bieden op plaatsen waar voorstoppers dat niet graag hebben. Genezen van zijn blessure kwam hij echter pas na rust aan de bak. Via zijn doelpunten en door een gave actie in de achtste minuut al toen hij Melchers een kans bood. Heil stopte de inzet toen echter goed. In de eerste helft was Van de Berg nauwelijks aan de bal geweest. AZ heerste. De zeer harde wind drukte de bal bereidwillig op de Haarlem helft en AZ-spelers waren daar ge dreven in het opjagen van de tegen partij. Zo ontstond het eerste doel punt toen Boersma de bal dichtbij uitgooide en George en Wentink zich de jagende Van Marwijk en Van Hanegem niet van het lijf konden houden. Van Hanegem veroverde de bal. Van Marwijk zette voor en Kist scoorde. De uitleg over de periode die daarna volgde was verschillend. Kraay en collega Hughes zagen evenals de 17.000 toeschouwers de meerderheid r Bol ENSCHEDE Een erg pover spe lend Telstar mag van geluk spreken dat de nederlaag bij FC Twente tot 3-0 beperkt is gebleven. De oostelij ke formatie kreeg diverse aantrek kelijke kansen om de marge aan merkelijk te vergroten, maar te vaak ontbrak de juiste richting bij de afwerking. Als er weieens zuiver gemikt werd, stond doelman Paul van der Meeren, die zich in de twee de helft knap herstelde van een zwakke start, op de goede plaats. Hij voorkwam enkele treffers van onder anderen Gritter, Mühren en Pahlplatz. Toch stond diezelfde Van der Meeren in feite aan de basis van FC Twente's openingsdoelpunt. Na dat de defensieve lijn voor hem to- taal misgetast had. ging ook hij in de fout, zodat Gritter alleen mai met het hoofd hoefde te knikken 01 een vooraet van de teruggekeei Mühren te verzilveren. Telstar was daarmee in feite in eenl verloren positie gemanoeuvreerd T n bovendien in de twaalfde mi-I vlak nadat Helling gebles- Jehijnl het veld had moeten verlaten, Thijssen toesloeg, konden de Velse- ;vaiiig straining, oefenmeester Brom te kloppen. „Er worden weddenschap pen afgesloten", grapt Brom. „dan zeg ik; ik schiet er van de tien panal- ties zeven in. Dan zegt hij: nooit van zijn leven. En dan staat hij als een leeuw in zijn doel." Toch ook moest deze Pim Doesburg caoituleren. Nauwelijks vier minu ten waren er gespeeld toen Wim Meutstege, gehinderd door De Wit. de bal verkeerd teruglegde op Luuk Bmalkenstein. Nanninga pikte de bal op. draaide om twee tegenstan ders en knalde van afstand raak: 1-0, Doesburg wist de bal slechts met de vingertoppen te beroeren. „Op zo een moment", aldus Does burg, „voel je in je doel dat de ploeg een mentaje steun nodig heeft. Ik besloot dan ook er niet één meer door te laten Gesterkt door die wetenschap (Does burg keerde letterlijk alles) Durfde Sparta na RodaS OPENINGS TREFFER MASSAAL AAN TE VALLEN. De gevolgen waren duide lijk: Roda JC heeft op het midden veld alleen af en toe via Jens Kolding rust te brengen, de overigen (Ehlen en Broeks) liepen veel. maar over tuigden nimmer. En juist op dat middenveld had Sparta zijn sterkste mensen: Terry Lees, technisch be gaafd en bikkelhard, stuwde waar mogelijk; Leendert de Goey bleek onvermoeibaar, terwijl Hennie Mi- chelsen, als hangende linksbuiten, dikwijls teruzakte om assistentie te verlenen. Voeg dat bij Broms ge slaagde foefje om Ariew van Stave ren, puur linksbenig, als rechtsbui ten tegenover de kwetsbare Blatter te posteren en het is verklaard dat Sparta kansen krijgt ondanks het falen van spits Clarke. Het resulteerde in twee treffers: de eerste ontstond na slecht uitverdedi gen van Blater, waar..a Lees uitein delijk van ver raak knalde: 1-1; het tweede punt, na rust. kwam voort uit een heel lange, soepel lopende aan val, afggerond door Van Staveren (2-1). Waarna Doesburg de hoofdrol voor zich op kon eisen. Johan Toonstra (in het veld voor Broeks) en Jo'rn Neuser (opgedraafd voor Ehlen) verschenen vrij voor Doesburg maar alles i "eefs. Bert Jacobs: „Hoevbeel tuuisea wij ook creëerden, als je de kansen niet be nut. heb je geen recht van spreken. Bij ons draait alles om het midden veld daar is het de hele week alle maal Hosanna, de tweede week deugt er niets meer". Sparta-Roda JC 3-1 (1-1) 2: Nanninga 0-1, 25: Lees 1-1, 49: Van Staveren 2-1. 88: Clarke 3-1. Scheidsrechter. Derks. Toeschouwers: 4500. Sparta: Doesburg; Bert Jansen. Balkestein. Vis ser, Meutstege; Lees, De Goey, Michielsen, Van Staveren (Geert Jansen), Clarke, Weerdenburg. Roda JC: üellman, De Wit, Pleiller, Ziegler, Blatter; Ehlen, Broeks (Toonstra). Kolding; Van der Lero (Meuser). Nanninga, Vermeulen naren het verder wel vergeten. Zij hadden geluk dat de thuisclub wat minder accuraat ging spelen, maar slaagden er niet in hier enig profijt van te trekken. Stam had dat wel kunnen doen na een snelle ren van Kramer, doch hij schoot te onge controleerd om doelman Gross aan het werk te kunnen zetten. Een kwartier na de pauze verander de Van Essen een pass van Van der Vall zoveel van richting dat Van der Meeren andermaal kansloos was, Zonder veel overtuiging probeerden de bezoekers wat terug te doen, maar het gebeurde zo doorzichtig dat de Twentse defensie geen moei te had om het blazoen ongeschon den te houden. FC TWENTE-TELSTAR 3-0 (2-0) 2: Grittw 1-0, 12 Thijssen 2-0. 60 Van Essen (eigen doeli 3-0, Scheidsrechter: Draalsman. Toeschouwers: 8.000. FC TWENTE: Gross; Bruggink. Overweg: Drost. Oranen; Thijssen Jeuring), Van der V.all Mhren; Wildschut. Gritter. Pahlplatz. TELSTAR: Van der Meeren; Wellordieck. Dries- sen, Van Essen. Bischot; Helling (De Wit). Jon ker. Kaïnphues; Stam (Stout). Staats. Kramer De pl< digen. is n, war onderv jiAmsl inde tv echti X)orb£ erban 1 te w Verei manie en sp het j alle, le tea lijk t eerde voluit Het z< op d ;hap rs net MSTE ootsti ende visie hikte ïversl iderla VENLO FC VW heeft tegen een teleurstellend Go Ahead een vrij ge makkelijke overwinning behaald, joor hi Go Ahead had technisch wel wat meer in zijn mars dan de Venlona- ren. maar aanvallend vielen de be- aarmi zoekers erg tegen. Go Ahead nam direct het initiati en drong VVV in de verdediging, kwamen goede kansen, maar als h( op schieten aankwam, lieten de aan vallers het afweten. FC VW ging na een moeilijk kwartier, waarin Advo caat een geduchte versterking voor de club bleek te zijn aantrekkelijke aanvallen opzetten, die in de 21e minuut een doelpunt opleverden. Verbong werd in het strafschopge bied door Lodeweges ten val ge bracht en Advocaat benutte de strafschop: 1-0. Nadat scheidsrechter De Bruin in de 29e minuut een doelpunt van de VW'er Van der Weiden had afge keurd. kwam WV in de 36e minuut toch op 2-0, toen de bal na een vrije trap bij Van Rosmalen kwam die in de verste hoek raak schoot. unge h'de ^jilen strij t-kam an d( nglijs sse'ei luis n MV l edivi: inieu' iihenni helrisn rok (Dc fctruy indela: In de tweede helft gingen de Venlo- naren hun kostbare voorsprong ver dedigen. Men liet Go Ahead komen, maar veel gevaar ontstond er toch niet voor het Venlose doel, vooral niet doordat de bezoekers bar slecht schoten. Kwam er eens een schot op het doel, dan toonde VW's derde doelman Vieten zich nog een be trouwbaar sluitstuk in de Venlose defensie. VW beperkte zich tot counters, die een kwartier voor tijd plotseling le vensgevaarlijk werden toen Kurd- nac voor Verbong in het veld kwam. De Joegoslaaf deelde prachtige pas ses uit. maar geen VW'er kon hiervan profitert... Een derde doel punt voor WV zou ook, gezien de krachtsverhoudingen, te veel ge weest zijn. FCVW-GO AHEAD 2-2 (2-0) 21: Advocaat I-U (strafschop); 36: Van Rosmalen 2-0, Scheidsrechter: De Bruin. Toeschouwers: 8.500 FC WV: Vieten; Van Dlnter, Rettkowskl. Mon- nee. Kramer: Van Der Weiden, Advocaat. Van Rosmalen; Verbong (Kurcinac). Jovanovic. Dc Jonge. GO AHEAD: Endeman; Walbeek. Oude Wess link, Kist, Strijdveen. Lodeweges. Vuskovic, Woudsma; Kristiansen, Körver (Hendriks Haar (Van de Pas portdul •0): Dl lanuel. EC-Wa( 22: 1 iheidsn Dord :lven (1 Mole »5. To( ttchoi lytcr n (M :aar AZ-speler Vonk kan de bal wegkoppen bij een aanval van Haarlem, dat uiteindelijk toch met 21 won. van AZ. de mogelijkheden om te schieten en de cijfers die op 1-0 bleven staan. Kraay: „Met rust had den we met drie goals binnen kun nen komen". Hughes: „AZ was wel sterker maar niet krachtig. Het was voor ons prachtig dat het 1-0 bleef". Hughes liet George in rust achter in de kleedkamer om via Melchers de aanvallende gedachte extra luister bij te zetten. Kraay zei: „Dat duwen van Haarlem kwam ons wel goed uit. Daardoor kregen we ruimte". De Alkmaarse tegenvaller was echter dat de wedstrijd verkeerd uitpakte. Haarlem-AZ kreeg het stempel van een aantrekkelijk laatste half uur met doelpunten en de winst voor Haarlem en het verlies en een gele kaart voor AZ. Arntz was de onge lukkige die scheidsrechter Ram de gele kaart zag opdiepen. Hij schepte Van de Ban maar verbaasde zich met vriend en vijand over de kaart. AZ oefende in de slotfase nog wel zeer veel druk uit op het doel van Haarlem maar in de snel invallende duisternis pijnigde slechts een groot aantal hoekschoppen. Het gevaar lijkst was een kopbal van Vonk die Boersma net onder de lat weg haalde. HAARI.EM-AZ'67 2-1 (O-l) - 12 KLst 0-1. 67 Van de Berg 1-1, 80 Van den Berg 2-1 Scheidsrechter Ram Toeschouwers 17 500. HAARLEM: Boersma: Wentink, Peljs. Huyg. De Vries. Wildbret, Van den Ban, George (Mel- gersi; De Winkel (Caljouw), Van de Berg. De Kip AZ: Heil; Van Rijnsoever. Spelbos, Vonk. Ho- venkamp; Nygaard. Arntz, Van Hanegem, Met god iSmeetsi, Kist. Van Marwijk UTRECHT FC Utrecht heeft in eigen huis e:r. weinig moeite gehad om .het wel bijzonder zwak spelende Eindhoven op een forse 6-1 neder laag te zetten. De Eindhovense ploeg, die een week eerder nog ieder een verbaasd had door in de strijd om de KNVB-beker Feyenoord een verlenging af te dwingen, speelde ditmaal wel erg schamel en ongeor ganiseerd voetbal. Vooral verdedigend liep het allemaal niet zoals trainer Gosens het graag had gezien. Met name van de 16e tot en met de 23ste minuut werden er fatale fouten gemaakt, die door het de laatste weken op vleugelen spe lende FC Utrecht beheerst werden afgestraft. Eerst sneed een pass van Van der Veen door de Eindhovense defensie, waardoor Van Staa kon scoren, daarna kwam de fel doorzet tende Hamberg in botsing met doel man Adjanski waardoor de bal voor de voeten van Streuer sprong, die van buiten het strafschopgebied schoot en uit een hoekschop kopte Van Veen door naar Hamberg, die op zijn beurt geen fout maakte en de stand op 3-0 bracht. In de tweede helft begon Eindhoven agressiever, maar toen Hulshorst al na vier minuten voor 4-0 had gezorgd was de fut bij Eindhoven eruit. FC Utrecht kon doen we het wilde en opnieuw werd het eert strijd tus sen de Eindhoven-defensie en de Utrechtse voorhoede. PC L'lrcchl-Eindhovrn 6-1 (3-0). 16: Van Sta 1-0. 19: Slrcur 2-0, 23: Hamberg 3-0. 49 Huil horst 4-0. 75: Van Maurik 5-0. 87 Van Veen 89 Goedhart 6-1 Scheidsrechter: Wellin Toeschouwers: 9500 FC Utrecht: Istatov; Wilschut. Van Maurik. II Schubert, Cabo: Oostrom. Van Staa. Streuer. |l Hamberg. Van Veen. Hulshorst Eindhoven: Adjanski. Bruinen, Bloemen. BUhj derveen, Soers, Schapendonk. Warnaar. StrT Posthuma. Bleijenberg. Goedhart.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 12