NAC-spektakel levert punt op FC Amsterdam: opnieuw ederlaag in slotfase KNVB en belangengroepen verder uiteen Ubieuze hoofdrol voor scheidsrechter Charles Corver in duel tegen Feyenoord Pim van de Meent hoopt op komst van Geert Meijer NDAG 29 NOVEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 11 H tor Matty Verkamman REDA NAC heeft z'n luidruchtige legioen andermaal op spektakel getracteerd. In de huiswedstrijd tegen eredivisie-koploper Feyenoord zag de Bredase club in een bijzonder evendige tweede helft kans om een 0—2 achterstand op te halen: 2—2. Ook al omdat het helemaal bij de heerlijke happening paste, kwam NAC's gelijkmaker eerst één minuut voor het verstrijken tan de officiële speeltijd tot stand. Dat doelpunt van voorstopper Nicolai Budisic, vormde de llsluiting van een wedstrijd, die voor rust veel minder boeide toen ook minder emoties opriep dan erna. »»»;T zac t uit kkeertjUc n oi (AC—Feyenoord was zo'n duel, dat illes ln zich had, wat (betaald) voet tal zo aantrekkelijk kan maken. Een ltstekende ambiance vanwege het redase publiek (20.000 toeschou- ers) open aanvallend voetbal, veel izet en vooral ook een grillig score rerloop. NAC-trainer Bob Maaskant iter: „Na rust vier doelpunten en ipektakel, wat wil je nog meer. Als iedere cub zo zou spelen als NAC, din stond het er met het betaalde roetbal in Nederland een stuk beter roor. De mensen hebben hier een jeweldlge voetbalmiddag beleefd". Dat was ongetwijfeld waar. Het geen iverigens niet weg nam, dat er tij- >ns het spektakel ook genoeg za- n passeerden, die een negatieve iding hadden. Zoals de aanvechtba- beslissingen van arbiter Charles Jorver, die het duel in de tweede It zeker niet altijd aan kon. Op rellen draaide het evenwel niet uit, aangezien de Voorburgse scheids-, rechter ten nadele van belde clubs dubieuze beslissingen nam. En om dat het 2—2 werd, was iedereen ook nog tevreden. Corver zelf ongetwijfeld het meest, want een (onverdiende) zege van Feyenoord, zou voor dï Brabantse massa moeilijk aanvaardbaar zijn geweest. iel dei tsti kei De boosheid van NAC spitste zich toe op Corvers parafen ten aanzien van de twee doelpunten van Feyen oord. De Rotterdammers mochten na tien minuten in de tweede helft een strafschop nemen, nadat Ad Bakker de doorbrekende Wim Rijs- bergen van de bal zette. Op het oog een ruime beloning voor de tuime ling van Rijsbergen, die hem overi gens wel een ontwrichte schouder opleverde. De blonde verdediger werd zelfs vervangen dooi1 Joop van Daele. Bakker (en heel NAC) na af loop: „Het was absoluut geen strafschop. Ik blokkeerde de bal en daardoor viel Rijsbergen." Hoe dan ook, Dick Schneider liet zich door het joelende stadion niet van de wijs brengen: 0-1. Negen mi nuten later liep Feyenoord naar 0-2 uit. Een treffer van Nico Jansen, waar eveneens een en ander op aan viel te merken. Tijdens een woeste solo van de Amsterdammer, ketste de bal duidelijk zichtbaar tegen zijn arm. Corver floot niet en doelman Jan de Jong had twee seconden la ter geen antwoord op de knal van Jansen. De Jong: „Het was natuur lijk een handsbal. Toen ik bij Corver protesteerde, zei hij eerst dat de bal tegen Jansens dijbeen was gespron gen, later had hij het over aange schoten hands." Corver zelf, een half uur na de wed strijd: „Een speler van NAC trapte vanaf twee meter afstand die bal keihard tegen de bovenarm van Jan sen. In zo'n geval laat ik doorspe len". En Nico Jansen: „Het gebeurde allemaal zo snel. Ik geloof niet, dat het hands was. maar het kan wel zo zijn geweest". De achterstand was voor NAC al met al uiterst ongelukkig te noe men. NAC domineerde met de wind en de regen ln de rug nadrukkelijk in de tweede helft. Feyenoord was voor rust daarentegen slechts op tisch sterker geweest. De rood- witten waren aanvankelijk sterker, dat wel, maar kansen werden er niet gecreëerd, of het moest het ene schot van Willie Kreuz zijn, dat net naast ging. NAC legde veel meer aanvalsdrift in het spel, waarbij het overigens op merkelijk was, dat op het midden veld Piet Kamps boven de over een uitstekende schot beschikkende Gerry Damen was verkozen. Onder leiding van Bertus Quaars (gele kaart die Schneider uitlokte wegens tijdrekken) Ton Smits (door Dick Schneider toch nog beter in be dwang gehouden, dan tevoren was verwacht) en Ad Brouwers werd Feyenoord bestookt. Het was wel licht NAC's geluk, dat direct na de treffer van Nico Jansen een te gentreffer werd geproduceerd. Ook al typerend voor het duel was de wijze waarop die tot stand kwam. Net als bij de goal van Budisic. schoot Smits eerst na een uiterst chaotische situatie in: 1-2. De gelijk maker van Budisic, ontlokte Feye- noords aanvoerder Eddie Treytel Nadat hij de bal nogal gelukkig had meegekregen, schiet Nico Jansen Feyenoord naar 20. NAC kwam echter toch nog terug. weer een ren in opperste woede naar Charles Corver. Treytel: „Op het moment van in schieten stonden Dekker en Brou wers buitenspel, terwijl Smits zelfs in het doel lag. Corver is blind, wan neer hij dat allemaal niet ziet". Charles Corver: „Ik krijg de indruk dat veel voetballers de buitenspelre gels nog niet kennen. Wanneer een speler zich in het doel van de tegen partij rustig houdt dan is er van buitenspel geen sprake. Ik stond er tussenin, het was een zuiver doel punt". Waarna hij besloot: „De verhoudin gen waren een beetje vinnig. Engels voetbal eigenlijk. Het was voor mij in zoverre een moeilijke wedstrijd, dat ik moeilijke beslissingen moest nemen". Feyenoord-trainer Vujadin Boskov: „Goede wedstrijd, goede te genpartij, goede scheidsrechter. Ik heb geen buitenspel gezien, .0. NAC-fcynoord 2-2 («4):S0: Schneider O-I. •strafschop). 65: Nico Jansen 0-2, 68 Smits 1-2 •O: Budisic 2-2 Scheidsrechter- Corver! Toeschouwers: 19.500. NAC: De Jong; Krijnen. Budisic. Bakker. Dek ker. Kamps. Diere kx, Quaars, Brouwers. Oroe- neweg, Smits. Feyenoord: Treytel; Schneider. Van de Korput, Rijsbermen «Van Daele). Vot Wim Jansen De Jong Kreta; Vreusen (Vertieyeni. Nico Jansen. Van Delnsen. door Jan van Galen AMSTERDAM Hoe optimistisch het handjevol eigen suppor ters ook mocht wezen, hoe groot de waardering van velen voor het spel dan ook mocht zijn, feit was wel dat FC Amsterdam de zoveelste nederlaag van dit seizoen leed, al zou het tot 90 seconden voor het eindsignaal duren eer Ruud Geels voor de beslissing zorgde. Dat het tot de allerlaatste minuten duurde voor FC Amsterdam dan kopje onder ging was eerder te wijten aan de erbarmelijke slecht uitgevallen aanvalsdrift van Ajax (na de nederlaag tegen FC Utrecht van vorige week kennelijk toch weer aangeslagen), dan te danken aan subliem tegenspel van de medehoofdstedelin- gen. Hoewel FC Amsterdam verdienstelijk verdedigde en in de tweede helft zelfs gevaarlijk counterde, had Ajax in de eerste helft al zo'n gigantische hoeveelheid kansen gecreerd en ook om zeep geholpen dat een 5-0 6-0 russtand zeker tot de mogelijkhe den behoorde. Zo faalde de niet opvallende Geels drie maal in het eerste half uur. In de 9e minuut liepen hij en Erkens el kaar in de weg na een slimme pass van Notten. In de 19e minuut tikte Geels te nonchalant de bal in, zodat De Leeuw de bal nog net van de doellijn kon halen en even later kop te dezelfde Geels de bal via de onder kant van de lat weer het veld in. FC Amsterdam kwam niet verder dan wat, ironisch genoeg, niet eens ren kans, maar wel een uitstekend :hot van Wetzel genoemd kon wor den. Bij al die Ajax aanvallen kon de adruk niet ontgaan worden dan dat het een kwestie van tijd was. FC Amsterdam moest vroeg of laat val len. Dat het uiteindelijk zo lang zou duren, zoals gezegd, gaf het wed strijdverloop een vreemd karakter en dat de voorbereiding van die tref fer van Geels uit de richting van Johan Zuidema kwam valt onder de noemer curieus te rubriceren. Zuidema momenteel vaste keus bij Ajax boven de naar FC Amsterdam vertrekkende Geert Meijer speelde een ongelukkige wedstrijd en was daarbij aan de slotfase voortdurend met trainer Ivic in discussie. Zelfs driegde Ivic nog even Meijer in te zetten, maar zoals viel te verwachten durfde de Joegoslaaf dat niet aan. Trouwens dat tot opluchting van FC Amsterdam trainer Pim van de Meent, Van de Meent die maar al te blij is met de geregelde uitleen pro cedure Ajax-Meijer-Amsterdam, ziet met de ex-FC Amsterdammer nog mogelijkheden zich dit seizoen te handhaven in de eredivisie. Begrijpelijk de opluchting van Van de Meent want aanvallend (en dan vooral de linkervleugel en de spits) is de FC te vergelijken meteen knappe eerste klasser uit de amateursectie. Van de Meent over Meijer: „Inder daad er was tussen Zuidema en Ivic een geweldige rel aan de gang en ik dacht oh, straks haalt hij hem er uit en scoort de ingevallen Meijer' misschien nog. Kunnen we alsnog dat lenen wel vergeten. Want Meijer kan voor ons vreselijk veel gaan be tekenen. Kijk in de fase waarin we nu verkeren, kunnen we natuurlijk goed een mannetje gebruiken die kan scoren, maar die ook mensen aan zich bindt. Dat geeft voor de opkomende mensen meer mogelijk heden. Of de zaak met Ajax hele maal rond is weet ik niet, want zoals wel bekend zal zijn praat ik op het ogenblik niet met Stoop (ruzie pa de beker uitschakeling door Excelsior red.),maar ik ga er wel vanuit dat Meijer woensdag met ons meetraint en dat hij zondag tegen NAC mee doet". Meijer zelf vindt de overtterug)gang naar FC Amsterdam niet frustre rend. Ook ziet hij niet in wrok om naar Ivic of beschouwt hij zijn rentree bij FC Amsterdam een de ceptie. Meijer: „Voor mij is het be langrijkste dat ik speel en waar, dat is minder belangrijk. Natuurlijk ik sta liever in de basis van Ajax, maar Ivic ziet het anders. Alles moet bij hem over rechts via La Lir.g en ik ben een specifieke buitenspeler. Vreemd genoeg roept hij een andere keer weer dat Ajax geen linksbuiten heeft. Nou dan zakt wel je broek af, niet? Vandaar dat ik het bij Amster dam wel weer zie zitten. Ik heb dan zo'n 20 wedstrijden nog voor de boeg om me weer waar te maken. Ik speel me hopelijk weer in de selectie van Ajax en ik help Amsterdam misschien uit de misère. Van de Meent heeft me zelf gehaald, dus ik reken ook op vertrouwen". De vraag blijft of de komst van Meijer niet werkt als mosterd na de maaltijd. Of Meijer, die door het lange verblijf op de reservebank zijn wedstrijdritme volledig heeft verlo ren, wel de reddende engel zal kun nen zijn valt te betwijfelen. Aanne melijk is dat Meijer een week of vijf nodig heeft zich weer te kunnen aanpassen. Met het oog op de stand (onderaan) en het feit dat de helft van de competitie dan al vijf maal is overschreden, zien de toekomstmo gelijkheden er niet al te florrissant uit. In het kader van de in deze competi tie algeheel heersende malaise en door velen afgekondigde noodtoe stand past ook „prima" de contro verse tussen voorzitter Dingeman Stoop en trainer Pim van de Meent. Dat beide heren elkaar nooit zo heb ben gelegen behoeft geen betoog, maar dat de verhouding op een re gelrechte koude oorlog zou uitlopen lag, gezien de huidige (slechte) omstandigheden minder in de lijn der verwachtingen. Al voor de competitie maakte Van de Meent duidelijk dat er met deze spelerskem niet al te veel verwacht moest worden en dat houdt hij nu nog vol. De uitschakeling van het bekertoernooi is daar een voorbeeld van én ook de directe oorzaak van de polarisatie. Hoewel Van de Meent de schouders ophaalde, met de me dedeling dat hij het geval te onbe langrijke achtte voor het nodige Jan Jongbloed verwerkt het late Ajax-doelpunt gelaten. Achter hem verdediger De Leeuw. commentaar, was Dé Stoop wel be reid tekst en uitleg te geven. Stoop: „Het bestuur was uitermate ontevreden over het feit dat we door strafschoppen uit het bekertoernooi zijn gestoten, vooral als daar van tevoren niet op is geoefend. Dat is de reden geweest van de reprimande en als Van de Meent op de vraag waarom dat niet gebeurd is, antwoordt dat hij daarover moet nadenken dan ga je jezelf wel wat afvragen. Hij zal dinsdag met zijn antwoord komen en dat eisen wij als 15 11 15 11 FC lltrecht-Eindhoven FC Twente-Telstar FC VVV-Go Ahead NAC-Feyenoord Ajax-FC Amsterdam Sparta-Roda JC FC Den Haag-NEC PSV-De Graafschap Haarlem-AZ'67 Feyenoord Ajax Utrecht RodaJC Haarlem AZ'67 PSV Sparta NAC Den Haag Go Ahead Twente VW Eindhoven NEC Graafschap Telstar Amsterdam 15 15 15 15 15 15 15 15 IS 15 15 15 15 15 15 6-1 3-0 2-0 2-2 1-0 3-1 2-1 1-1 2-1 25 42-15 24 28-10 20 29-23 19 24-13 19 22-18 18 38-19 18 29-17 17 20-24 16 20-27 14 27-23 12 19-35 11 18-21 11 15-28 11 14-35 9 22-25 9 15-29 9 17-32 8 17-34 Zondag* TeUtar-FC Utrecht. Oo Ahead PC Twente. Feyenoord-FC VW, FC Amsterdam NAC. Roda JC-AJax. NEC-Sparta. De Oraagtchap-FC Den Haag. AZ 67-PSV. Eind ho ven-Haarlem Volendam-FC Den Bosch 0-1 Veendam-SC Amersfoort 2-3 SC Cambuur-Helmond Sport 1-0 PEC-Wageningen 2-1 Vitesse-WHIem II 2-0 SVV-Heerenveen 0-2 Excelsior-FC Groningen 2-2 FC Dordrecht-Heracles 3-1 FCVIaardingen-MVV 6-1 Vitesse 14 10 3 1 23 41-11 MW 14 0 2 2 22 29- 9 PEC 14 8 5 1 21 21- 8 Volendam 14 7 4 3 18 18-14 Groningen 14 6 5 3 17 16-11 Heerenvecn 14 7 3 4 17 12-10 Wageningen 14 5 6 3 16 21-17 Vecndam 14 5 5 4 15 23-19 Fortu na/SC 14 6 3 5 15 23-20 Willem II 14 6 3 S 15 21-19 Den Bosch 15 4 7 4 15 23-19 Vlaardingen 15 4 6 5 14 16-18 Excelsior IS 3 7 5 13 17-22 Cambuur 14 4 3 7 11 12-21 SVV 14 3 4 7 10 10-19 Amersfoort 14 5 0 9 10 13-26 Dordrecht 14 3 2 9 8 12-21 Hcraclcs 14 1 3 10 5 8-32 Helmond Sp 15 1 3 10 5 8-28 Vitesse kampioen eerste periode. TWEEDE PERIODE PEC 6 5 I 0 11 8- 2 Vitesse 6 4 2 0 10 10- 6 Heerenveen 0 3 2 1 8 S- 8 5 3 1 1 7 9-3 5 3 1 1 7 7-3 5 2 2 1 0 8-4 5 2 2 1 6 4-2 6 2 2 2 6 10- 6 6 2 2 2 6 7-6 Wageningen 6 14 1 6 8-7 Den Bosch 6 2 2 2 6 9-9 SW 6 2 2 2 6 5-7 Vlaardingen 6 1 3 2 5 3-5 Cambuur 6 1 2 3 4 5-7 Amersfoort 6 2 0 4 4 5-9 Fortuna Dordrecht 5 1 1 3 3 5-10 6 1 1 4 3 6-11 Helmond Sport 6 1 0 5 2 4-15 Heracles 5 0 14 1 1-9 Zaterdag: MW-Dordrecht. londag: FC Den Bosch-Fortuna SC. SC Amcrsfoort-Volendam. Helmond Sport-Veendam. WagenlnRen SC Cambuur. Willem II-PEC. Heerenvcen-Vltessr. PC Oroningen-SW. Heraclet-Excelsior ^winnende getallen zijn. «-t-9-19-27-40. reaer- Aantal deelnemers 873 063 Inleg: 3 SIS 648 ^iZ^!,b,Cdrra^n{.L80a'7M *'er,Uï pn,# 'Inclusief Jackpot) ƒ720 402, tweede prlja: ƒ167 136 /2507M' vlerde en vu'de prijs De winnende getallen ln de Weatdultae lotto zijn. 3-13 18-35-40A3 ReservegeUl 49 Het winnende getal in het .,Spel 77" wat: 3-3-1-S-8-1-7 bestuur ook. Daarbij wil ik een er kenning van hem dat hij fout is geweest. Hij getuigt van een slechte opvatting als je zo naar voren- treedt Kijk. zeuren over een zwakke selectie is flauwekul. HIJ krijgt de talenten bij Amsterdam op een pre senteerblaadje aangeboden." Ajax-FC Amsterdam 1-S (00). 88 Oeell 1-0 Scheidsrechter Berrevoels Toeschouwer» IZJOO-. Ajax: Schrijvers. Suurbler, Krol. Hulahoff. Dus- baba; Erkers. Notten. Schoenaker; La Llng. Gects, Zuidema. FC Amiterdaro: Jongbloed; De Jong. Koopman. De LceUw, Blanch], Van de Merkt. Otto. Swart. Husers, Van VeenendaaJ (Petersen). Wetzel Tolo 48 De winnende kolom Is: M'M>l-M-g.l.|.i.t.a 238 343 Inler ƒ781 259,! prijzen bed rag 417 061,. eerste prlji (Inclusief Jackpot, 194 402,. tweede pnja ƒ92 775 tierde prijs 129.884, P 1 nm" JEIT.DCOMPETITIE EERSTE KLASSE: AZ '67-PC Den Haag l-O. De Graafschap-8parta I I, NEC-PSV 1-5. Volen- dam Haarlem 1-3. FC Amsterdam I4W 0 1. Oo Ahead Eaglet-AJax 1-1. Feyenoord-Utrecht J-2 TWEEDE KLASSE A PECZwolle-SW I I. SC Cambuur-Heraclcs 0-». Telstar-FC Twente 10. SC Amcrsfoort-Heerenveen 2-0 TWEEDE KLASSE B: Roda JC Vitesse 3-1. Fortuna 8C-NAC 1-4, Eindhoven-Willem II1-0. Helmond 8porlrFC VW 1-8. FC Den Bosch Wageningen Van onze sportredactie ZEIST De algemene vergadering betaald voetbal heeft zater dag de profsectie niet uit de impasse gehaald waarin zij is geraakt doordat de belangenverenigingen weinig voelen voor hervatting van het gesprek met het sectiebestuur. Integendeel, na een korte maar uiterst bewogen bijeenkomst, is de kloof breder dan ooit. De weigering van voorzitter mr. Jacques Hoge woning om de praeses van de FBO (Federatie van betaald voetbal Organistaties), Guus Couwenberg, als toehoorder aan wezig, het woord te geven, vormde de inleiding van een tumultu euze ontwikkeling. Drs. Martin Snoeck, eerste man van de Vereniging Van Contract Spelers - VVCS sprong vervolgens voor de microfoon en riep geëmotioneerd: Jk wens een voorschotje op de in- «praak. Ik eis namens de VVCS en de VVON het woord om ons standpunt kier te verdedigen." Hogewoning *tond ook dat verzoek niet toe. waa rop de vertegenwoordigers van de FBO. de VVCS en van de belange norganisatie van oefenmeesters (WON) de vergadering verlieten. Eerder hadden de VVCS en de WON al laten weten niets te zien in nieuw overleg met het huidige sectiebes tuur. Het incident vond plaats toen het interimrapport van de structuur- commissie betaald voetbal aan de orde was. waarvan Couwenberg de praeses is. ..Wat ik te zeggen had. was helemaal niet zo schokkend," zei Couwenberg later, „maar het is toch te dwaas dat ik als vooreitter van de commissie niets mag zeggen. Ik zit hier helemaal niet om rommel te schoppen. Ik zit hier om de belangen van de clubs te verdedigen. En als ik niets mag zeggen, is mijn verblijf zinloos." Verontwaardigd reageerde ook be stuurslid Gerard Bouwer: „Tijdens de behandeling van het rapport zijn pertinente onjuistheden gezegd, dat wilden wij rechtzetten. Het was ron duit schandalig zoals het hier is voor gedragen. Het heeft geen zin meer om in te gaan op een uitnodiging om weer te gaan praten." Een uiterst ongelukkige situatie, te meer daar in het rapport van de regeringscommissie Christiaanse, die plannen heeft tot gezondmaking lan de profsectie door sanering en tijdelijke rijkssubsidie,ervan wordt uitgegaan dat er een goede samen werking inoet zijn tussen alie be langhebbenden in het betaald voetbal. De vergadering accepteerde heel ge makkelijk dat de problemen ook nu vooruitgeschoven werden. Aan de behandeling van het rapport Christi aanse en dat van de structuurcom missie kwam men eigenlijk niet toe. De toezegging dat in Januari en fe bruari in vier regionale vergaderin gen het sectiebestuur en clubs de materie zullen behandelen, werd zonder discussie aanvaard. Joop van der KLink, directeur van De Graafschap, verwoordde toen het te laat was bij de rondvraag de me ning van velen met de spijtige uit spraak: „Het verloop viel ons bijzon der tegen. De vergadering, die de partijen dichter bij elkaar had moe ten brengen, leidde tot een verdere verwijdering." Jacques Hogewoning verdedigde zijn besluit Couwenberg het woord niet te geven met de uitleg dat hij dan ook een vertegenwoordiger van de VVCS had moeten toestaan zijn mening naar voren te brengen. „Het is niet verstandig", zo betoogde hij, „in grote gezelschappen zaken te bespreken waarbij felle emoties kunnen loskomen". Hij zegde wel toe de belangenorganisaties uit te zullen nodigen om rond de tafel te gaan zitten. Tevoren had Hogewoning geweigerd in te gaan op een verzoek van de heer Masman over te gaan tot schor sing van de vergadering. De voorzit ter van FC Twente wilde zelf nagaan of de belangenorganisaties in staat zijn tijdig de materie ln eigen kring te bespreken. Eerder had Jos Coler, erelid en lid van de commissie Christiaanse. wel het spreekgestoelte mogen bestij- i gen. HIJ benadrukte dat de mede- Zeggenschap die de commissie na streeft betrekking heeft op verte genwoordiging van de belangenor ganisaties in de algemene vergade ring, alsmede op de instelling van een goedwerkende ondernemings raad De commissie vond niet, zo vervolgde hij. dat de organisaties ook in bet bestuur vertegenwoor digd moeten zijn. Hogewoning vermeed aanvankelijk bij de behandeling van het interim rapport te spreken over deze verte genwoordiging op bestuurlijk ni veau.. L^ter zei hij er „geen moeite mee te hebben". Een uitspraak die hij tenslotte weer afzwakte. Vermoedelijk zullen de vier regiona le vergadering met de clubs uitmon den in een buitengewone algemene vergaderingen. Die moeten dan wor den gehouden voor 7 maart. Dat is de datum waarop een gesprek tus sen het sectiebestuur en de vaste commissies van CRM en sociale za ken Is vastgesteld. Wanneer het aan het amateurvoet bal ligt. zal George Knobel niet te rugkeren als bondscoach, zelis niet voor een korte periode. In de rondvraag van de laatste vergade ring van het amateurvoetbal oude stijl —riep Herman Feringa uit: Knobel mag niet, zoals hier en daar wordt gesuggereerd, terugke ren als bondscoach, zelfs niet als interim-coach. Wanneer dat zou ge beuren. maakt de bond zich ronduit belachelijk." Amateur-voorzitter Jo van Marle, tevens vice-voorzltter van het alge meen bondsbestuur, antwoordde dat de amateurs zich op het standpunt stellen dat het Neder lands elftal naar zijn mening niet slechts de betaalde secUe raakt en dat de vertegenwoordigers van de amateurs ln het bondsbestuur vier kant tegen de terugkeer van de heer Knobel zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11