andbalteam moet verloren errein snel weer goedmaken O T: ft® Accommodatie geeft problemen Kortsjnoj wint ook laatste partij Maatregelen tegen voetbalvandalisme roorbereiding op wereldkampioenschap poule C niet optimaal Regering Italië moet beslissen over tennisduel Na periode Smoke Eaters" weer opleving van ijshockey in Limburg, maar Voetbal in Oostenrijk trekt niet ÜIJDAG 26 NOVEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET PS 15/RH 17 Warner zlcM houï bijb.; >ver d KleUj patlêj DOr Matty Verkamman hebbt twi patil trad. erdu, je daj JSSABON Vanavond speelt het Nederlands handbalteam en heren) tegen België de eerste poule wedstrijd in groep C van het wereldkampioenschap. Nederland degradeerde in het begin van flit jaar na de verloren Olympische kwalificatie-interlands tegen nemarken en Spanje naar die C-groep. De momenteel door in Tuik (bondstrainer) en George van Noesel (bondscoach) ileide oranje-formatie, heeft goede hoop dat na dit toernooi, at in Portugal plaats vindt, de plaats in de B-groep weer iroverd zal zijn. T In de C-groep lijken Zwitserland. Ne derland en Portugal immers het meest voor promotie in aanmerking te komen. In dat geval wacht Neder land van 25 februari tot 6 maart 1977 de zware taak om zich in die B-groep (toernooi in Oostenrijk) te handhaven. Via promotie uit de C-groep zou Ne derland voorlopig de ernstige terug val op het internationale vlak. een halt toeroepen. Sinds 1972. toen Ne derland onder leiding van de Tsje- choslowaak Jaroslav Mraz nog wel degelijk in Europa meetelde, is het hard bergafwaarts gegaan. Na de succesperiode-Mraz, raakten de bondscoaches Bertus Cras, wijlen- Heinz Henneberg en Jo Maas ver strikt in een scala van problemen. Vooral weigerachtige spelers en amateuristische bestuurders ston den een gecontinueerd succes in de weg. Sporttoto Ia de toto vielen 1 807 prijzen Inleg: 725.734.- fcijzenbedrag 344.723.65 le prijs: geen win- saar. van het bedrag van de eerste prijs gaat deel naar de Jackpot van toto 48 van zondag 28 lovember a s het overige deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en de 3e prijs. Ie prijs: 51 winnaars, die elk bruto ƒ1 2.591.- ontvangen. 3e prijs 1 756 winnaars, die elk ƒ1 H.- ontvangen Jackpot voor toto 48 van zondag 28 november j.s. ƒ1. 45.963.16-, LONDEN (ANP) James Callaghan, dc Britse eerste minister, heeft in het Lagerhuis bekend gemaakt dat binnenkort het ontwerp van wet zal worden ingediend ter beteugeling van het vandalisme rondom het voetbalgebeuren. Als nevenpuntje tijdens het debat op de troonrede wees de heer Callaghan erop dat in de nieuwe wet zwaardere straffen mogelijk zullen zijn. Volwasse nen die schuldig worden bevonden aan vandalisme zullen beboet kunnen worden met ten hoogste 1000 pond (ruim 4000 gulden), de hoogste straf voor minderjarigen zal 200 pond zijn. De minister wees er op dat de Britse staatsspoorwegen, die het vervoer van de voetbalsupporters verzorgen, in de laatste jaren een schade hebben geleden aan vernielingen door supporters, die geraamd is op ongeveer een miljoen pond. In de lotto vielen 19 809 prijzen. Inleg: ƒ1 J.490.549.- Prljzenbedrag: ƒ1 1 754 843,31. le prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat >/i deel naar de jackpot van de lotto van week 48 van zondag 28 november a.s., het overige Vi deel wordt in gelijke delen ver deeld over de 2e t'm de 5e prijs. 2e prijs. 4 winnaars, die elk bruto ƒ1 75.307,- ontvangen, le prijs 167 winnaars, die elk bruto ƒ1 2.300.- ntvangen: 4e prijs: 8 372 winnaars, die elk mito ƒ1 55.- ontvangen; 5e prijs: 11.266 win aars. die elk ƒ1 41, ontvangen ackpot voor de lotto van week 48 van zondag november a.s ƒ1. 135 427.26. Straffen KNVB DEN HAAG (ANP) - De tuchtcom- missie van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond behandelt van avond de strafzaken van de VVV- speler Pala en de Hagenaar Kila mondeling. Pala kreeg zondag tij dens de wedstrijd Den Haag-VVV een rode kaart van scheidsrechter Vervoort en Kila een gele. Gisteren legde de tuchtcommissie aan elf spelers uit het betaalde voet bal straffen op. Het zijn: J. Das van I Ajax: een wedstrijd onvoorwaarde lijk en een boete van 100 gulden. N. I kwakman van Volendam: twee «edstrijden onvoorwaardelijk ge- schorst en boete van 75 gulden. E. Ridderhof van Feyenoord: een wed strijd onvoorwaardelijk en 75 gul den boete. P. de Paauw van FC Dordrecht: een wedstrijd onvoor waardelijk en een boete van 100 gulden. H. ten Cate van Vitesse: een wedstrijd onvoorwaardelijk en een wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar en 50 gulden boete F. Koenen van NEC: een wed strijd onvoorwaardelijk en 100 gul den boete. J. Mandigers van Eindho ven. een wedstrijd onvoorwaarde lijk en 50 gulden boete. H. Lelieveld van Willem II: een wedstrijd onvoor waardelijk en 150 gulden boete. L. Jansen van Willem II: een wedstrijd onvoorwaardelijk en 50 gulden boe te. L. Rorije van Heerenveen een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van 100 gulden. J. Jonk van Volendam kreeg vorige week de ge legenheid verweer in te dienen. Zijn voorwaardelijke straf werd van een wedstrijd omgezet in een onvoor waardelijke. Vijf spelers kregen een boeking. See- kles van FC Vlaardingen, Dijksman en De Leeuw van Sparta. Van Ros malen van VVV en Tussenbroek van Roda JC. Sinds het plotselinge overlijden van Heinz Henneberg (november '75) is het eigenlijk sukkelen geweest met de nationale teams. Bondstrainer Jan Tuik zegt: ,,Er is toen een gat gevallen dat per wed strijd is opgevuld. Tot deze zomer is er in de organisatorisch opzicht niets gebeurd. Van Noesel en ik zijn in feite voor het evenenment Portugal aangetrokken. In principe hebben we wel toegezegd, om dit seizoen af te maken. Er is ook al een program ma voor het B-toernooi in Oostenrijk opgesteld. Wij doen dit werk met plezier, maar het is van onze kant toch voor een groot deel een stuk hobby. Wij willen dan ook graag, dat het Nederlands Handbal Verbond iets op langere termijn opzet. Ik moet zeggen, dat ik in dat opzicht hoopvolle tendenzen bespeur. Ik heb het idee dat het allemaal weer enigszins gaat leven bij de bond". Dat neemt niet weg. dat de voorbe reiding op hetC-toernooi in Portugal matig is geweest. Jan Tuik: ,,Ons probleem is dat we niet precies we ten hoe we er momenteel voorstaan. Een echte graadmeter in de vorm van een interland is er sinds februari niet geweest. Het is natuurlijk.een slechte zaak. dat we sinds die olym pische kwalificatie-wedstrijd tegen Spanje, geen interland meer hebben gespeeld Het heeft ons teleurge steld. dat het vier-landen-toernooi in Groningen niet is door gegaan en dat we bijvoorbeeld geen wedstrijd te gen een land uit de B-groep hebben gespeeld. Dat is toch weer iets an- De selectie voor het zaalhandbalteam zoals die in Portugal gaat aantreden. In trainingspak vlnr (bovenste rij): Jan Tuik, Piet Kievit, Albert van der Werf, Hans Beugel, Paul Bosman, Harry Weerman, Ron de Jonge, George van Noesel, Bert Schimmel, (onderste rij): Peter Verjans, Wim Pik, Joop Eilers, Jo Helwegen, Ton Reinders, Gecrt-Roelof Oosting, Paul Schuurkes en Bert Brouwer. ders dan zo'n partij tegen de num mer één van de Bundesliga. (Rhein- hausen) die we dan weliswaar heb ben gewonnen". „In de gegeven omstandigheden zou het irreel zijn om ervan uit te gaan. dat we ons eventueel eind februari begin maart in de B-groep zullen handhaven. Onze voorbereiding steekt bijvoorbeeld wel erg schril af bij die van een land als Zwitserland, dat ook naar de C-groep is gedegra deerd. Dat land heeft trips naar Zwe den. IJsland en Roemenië gemaakt. Ik heb Zwitserland in oktober nota bene van Hongarije zien winnen. Een optimale voorbereiding voor een land dat nu al duidelijk een doel heeft: een plaats op de Olympische Spelen van Moskou". Toch hebben Tuik en Van Noesel. op een niet onprettige wijze met de se lectie gewerkt gedurende de laatste maanden. Jan Tuik: ..voor dit toer nooi hebben we van de Bond. binnen het financiële kader, carte blanche gekregen. Er is in ieder geval een stap gezet, om weer iets op te bou wen. De bereidheid van de spelers is groot Wanneer Piet Kievit in een zuidelijke krant zegt. dat het weer beter gaat met het nationale team. dan is dat toch een leuk geluid. Van de kandidaten zijn er drie afgeval len. Ger Norbart en Peter Muyres (vanwege niet te overbruggen moei lijkheden met hun scholen) en Gabri Riethoek. Gabri wilde niet vanwege andere spelers in het team. Dan houdt het op". Het toernooi in Portugal, dat mor gen met de wedstrijden Portugal- Engeland. Nederland-België (poule A) en Finland-Far Oer-eilanden, Zwitserland-Luxemburg (poule B), kan mogelijk worden beïnvloed door een vreemd beleid van de IHF (inter nationale Handbal federatie). De IHF heeft namelijk nu al bekend gemaakt, welke tegenstanders de eerste drie uit de C-groep in Oosten rijk (B-groep) zullen ontmoeten. De winnaar van de C-groep wordt inge deeld bij Oost-Duitsland en IJsland, nummer twee speelt in een poule met Spanje en Noorwegen terwijl de nummer drie met Bulgarije en Tsje- choslowakije krijgt te maken. Jan Tuik daarover: „Het is een zeer merkwaardige zaak, dat de IHF zo heeft gehandeld. Ons uitgangspunt in Portugal zal echter een eerste plaats zijn. In eerste instantie omdat ik van mening ben. dat je elke wed strijd moet proberen te winnen en in de tweede plaats, omdat groep 1 van de B-groep (met IJsland) toch boven de andere groepen valt te prevaleren ROME 1ANP) - Nicola Pietrangeli. trainer van de Italiaanse Davis- bekerploeg vindt dat de regering van Italië een standpunt moet inne men over het wel of niet spelen van de finale van het tennistoernooi om de Davis-beker tegen Chili. Pietrangeli zei: „De Italiaanse rege ring dient de moed te hebben een uitspraak te doen. Het is hun ver antwoordelijkheid. Het is onjuist dat aanvoerder en spelers antwoord moeten geven op de vraag van al of niet spelen in december in Santiago. Wanneer wij de beslissing moeten nemen lopen wij het gevaar ons im populair te maken, wij staan in ieder geval onder druk" Uit naam van de spelers zei Pietran geli: „Wij leven niet met gesloten ogen in de wereld van de sport. Als democraten hadden wij zeker een andere tegenstander verkozen, maar de selectie van tegenstanders is niet aan ons. Wij kunnen de situa tie niet veranderen". LEEUWARDEN De achtste partij van de tweekamp tussen Kortsjnoj en Timman is na 33 zetten gewonnen door Kortsjnoj. De eindstand werd daardoor 5.5-2,5 in het voordeel van Kortsjnoj. In deze laatste partij, die gespeeld werd in de door de schakers gehate och tenduren, speelde Timman lus teloos en ongeïnspireerd. Kortsjnoj kreeg met wit na een ko- nings-indische opening duidelijk voordeel. Misschien teleurgesteld door het verloop van de partij kon Timman niet meer de kracht vinden om een sterke verdediging op de zetten. Zijn stelling verslechterde snel en hij werd met steeds meer dreigingen geconfronteerd, die ten slotte niet meer anders waren af te wenden dan door een wanhopig stu koffer. Daarna besliste Kortsjnoj de partij snel. Kortsjnoj heeft deze partij zeer ver diend gewonnen. Na zijn wat onzeke re spel in het laatste IBM-toernooi en zijn gedwongen maandenlange af wezigheid uit de toernooipraktijk. was het voor velen de vraag of hij zijn oude. geweldige kracht zou kun nen hervinden. Hij heeft nu laten zien dat zijn vertrek uit de Sowjet Unie hem zijn spelsterkte niet heeft doen verliezen. Wat vooral impo neerde was het grot'e gemak waar mee hij diepe en wijd vertakte vari anten complexen kon doorreke nen. Voor ieder die deze tweekamp met aandacht volgde werd het steeds weer duidelijk dat hier niet zo maar een grootmeester speelde, maar iemand van de absolute we reldtop. Timman begon de partij in een stem ming die misschien niet de beste was voor een wedstrijd tegen een zo ster ke tegenstander. Van de Olympiade in Haifa kwam hij enigszins ver moeid terug en ook beladen met lauweren. En misschien werd hij juist daardoor in Leeuwarden ge plaagd door-een oude fout: het on derschatten van de mogelijkheden van de tegenstander. Zijn eerste drie verliespartijen waren alle te wijten aan zijn neiging om vervlakkende Gold Race hoog genoteerd GENEVE Het bestuur van de profsectie van de Internationale wielerfederatie (FICP) heeft de Ne derlandse klassieker, de Amstel Gold Race, hoog genoteerd. De Gold Race (9 april, paaszaterdag) staat gerangschikt bij de klassie kers van de eerste categorie, die tellen voor de wereldbeker. Een zelfde „indeling" geldt voor Milaan San Remo. Ronde van Vlaande ren. Parijs Roubaix. Luik - Baste naken - Luik. Rund um den Henni- ger Turm. Kampioenschap van Zu rich. Ronde van Piemont. Parijs Brussel. Tours-Versailles en de Ron de van Lombardije. Op de lijst van renners van de eerste categorie zijn vijf Nederlanders ge plaatst. Namelijk de Nederlandse kampioen Jan Raas, Joop Zoete melk. Hennie Kuiper. Gerrie Knete- mann en Gerben Karstens. Zij be vinden zich in gezelschap van we reldkampioen Freddy Maertens. Ed dy Mercks. Willy Planckaert. Mare Demeyer. Jos Bruyere. Ronald de Witte. Roger de Vlaeminck. Walter Godefroot. Frans Verbeeck. Michel Pollentier en Lucien van Impe (Bel). Dieter Thurau (WDL). Augustin Ta- mames. Jose Pesarrodona en Luis Ocana (Spa). Guy Sibille. Raymond Poulidor en Bernard Thevenet •Fra).. Geoff Miles (GBR). Franco Bitossi. Felice Gimondi en Frances co Moser (Ita). Roger Gilson (Lux) en Roland Salm (Zwi). Renners uit vijf landen hebben het recht voor twee sponsors, te weten een in eigen land en een buiten hun landsgrens te rijden, namelijk de profs uit Luxemburg, Zwitserland. West-Duitsland. Denemarken en Portugal Van onze ijshockeymedewerker GELEEN - „Smoke Eaters" is dood, leve het ijshokey in Limburg moeten vele ijshockeyliefhebbers in Nederlands zuidelijkste provincie gezegd hebben toen hun favoriete ploeg na een over dosis aan Canadezen op de fles ging. Tussen de carnavalsjool en het verorberen van een kersenvlaai werd het ontstane hiaat opgevuld door twee ploegen: SIJ Maastricht en SIJ Zuid- Limburg. Laatsgenoemde tweede divisionist, in het gelukkige bezit van een ijsbaan, maakt nu bescheiden de dienst uit. Maar dan geschoeid op een andere leest; een voorbeeld voor ploegen in Nederland met een wrang Canadees bijsmaakje. De Limburgers hebben immers hun les allang geleerd. Dat maakt de voorgeschiedenis van de „Smoke Ea ters"- ondergang, die voor elke Ne derlandse ijshockeyclub wellicht een veeg teken zou kunnen zijn. wel dui delijk. De Geleense ijshockeyploeg begon haar bestaan vijf jaar geleden aanvankelijk nog heroïscher dan de zegetocht van Thialf. Gesteund door Canadezen die gelegerd waren bij de Afcent (NAVO-basis) gleden de Lim burgers confortabel naar de hoogste ijshockeyregionen. waar zij menige topploeg vaak enkele onaangename uren bezorgden. In die periode werd de toenmalige naam SIJ Geleen om gedoopt in Smoke Eaters". 'Een naam die gezien het Limburgse ko- lenreservoir door Canadezen zonder enige gedwongen gevoelsopwelling moet zijn bedacht. Diezelfde Cana dezen overigens, zeidén na hun diensttijd tegen Limburg terecht dag met het handje en vertrokken naar hun vaderland .Smoke Eaters" zag zich nu genoodzaakt andere Ca nadezen aan te trekken. Op de duur werd dit voor een ploeg uit zo'n klei ne stad (40.000) een beetje teveel van het goede „Smoke Eaters" verdween dan ook anderhalf jaar geleden van de ijs- hockeypistes. Een stel vastberaden jeugdleiders besloot echter door te gaan en de club in een nieuw jasje te steken onder de naam SIJ Zuid-Limburg. Een van hen, de huidige voorzitter Wim de Pont. vertelt over de opzet van de Geleense ploeg: „Het is de bedoeling om met een team, dat in de periode van de .Smoke Eaters" nog uit junioren bestond, binnen vijf a zes jaar terug te komen in de eerste divisie. (Zuid-Limburg speelt nu tweede divisie afdeling Zuid. red.) Bij onze come-back zal derhal ve geen enkele Canadees betrokken zijn. Ook zullen wij geen sponsor in de arm nemen, tenminste zolang zij nog geen contracten van tien jaar afsluiten. De sponsering die op dit moment in de eerste divisie plaatsvindt hoeft van ons niet. Te genwoordig hebben de meeste topploegen bij het opstellen van de begroting meer oog voor dat soort inkomsten dan voor bedragen uit recettes. De situatie bij Zuid-Limburg ligt in dit opzicht iets anders. De club van Wim de Pont kon naar zijn zeggen vorig jaar gemakkelijk een batig saldo bereiken. Weliswaar met be hulp van gemeente steun én een hernieuwde toenemende belangstel ling voor ijshockey. „Het ijshockey heeft in Limburg een tijd in het slob gezeten. Maar nadat we het vorige seizoen als tweede zijn geëindigd komt het publiek weer. Gemiddeld ontvangen we bij een thuiswedstrijd vijfhonderd a duizend toeschou wers. Daar moet een ploeg als Til burg Trappers het ook meedoen. Zo zie je maar. wanneer je prestaties levert komt het publiek vanzelf", aldus De Pont En verder over die resultaten: ,.We hebben nog geen enkele thuiswedstrijd verloren Wel enkele uitduels. In de competitie moet ons team het opnemen tegen een Duitse ploeg (Grefrather EC) en drie Belgische (Olympia. Disc Phan toms en Herentals). Deze ploegen hebben in tegenstelling tot Neder landse tweede divisieclubs altijd wel een stuk of vijf Canadezen. Daar kunnen wij alleen studenten met Wim de Pont voorzitter van Zuid-Limburg een gemiddelde leeftijd van achttien jaar tegenover zetten. Overigens zijn deze jongens bijna allen geboren en getogen in Geleen Dat laatste moet voor een aantal Maastrichtenaren aanleiding zijn geweest om maar een eigen ijshoc- keyvereniging van de grond te tillen. Bij de motivatie van de oprichting doemt verder ook weer de geest van de voormalige .Smoke Eaters" op. Secretaris/speler van SIJ Maas tricht want zo heet de ploeg Hans Eussen hierover: „Deze ijshoc keyploeg is tot stand gekomen na een aantal minder prettige ervarin gen bij de ..Smoke Eaters" In dit team werd de Limburger als een stuk vuil behandeld. Het was werke lijk schandalig Voor de Canadezen moest alles wijken. Als we door hun toedoen verloren, was het onze schuld." SIJ Maastricht beschikt niet over een eigen ijsbaan en kan conform de regels, daardoor met worden toegelaten tot de Neder- Thialf Tilburg Amsterdam Nijmegen HY8 Groningen Utrecht Brussel 26 116-47 23 1 04 49 20 102-75 15 65-67 14 86 66 Kortsjnoj voortzettingen uit de weg te gaan. Ook als daar objectief geen reden voor was. In de laatste partij, toen de strijd ai In zijn nadeel beslist was. speelde hij niet meer met zijn gewo ne kracht. Voor Timman en voor de Neder landse schaakwereld, zou het nuttig zijn als hij snel weer eens de gelegen heid zou krijgen zich met een van 's werelds sterkste tegenspelers te me ten. Maar dan in een wat langere reeks en op een tijdstip dat hij zich rustig kan voorbereiden en goed uit gerust aan de wedstrijd kan be ginnen. 1. C2-C4 g7-g6 2. Pbl-c3 L(6-g7 3 d2-d4 Pg8 f6 4 e2-e4 D7-d6 5 Pgl-f3 0-0 6 Lfl-e2 c7-e5 7 0-0 Pb8-d7 8 Ddl-c2 c5xd4 9 Pd3xd4 Pd7-cS 10 Pd4-b3 Pc5xb3 11 a2xb3 Pf6-g4 12 h2-h3Pg4-c5 13. Icl-c3 17-15 14 dc2-d2 15xc4 15 Pc3xe4 Lc8-!5 16 Pe4c3 Kg8-h8 17 12 14 Pe5 d7 18 b3 b4 Pd7-b6 19 lal-dl LfS-e6 20 b2-b3 dd8-h4 21 pc3-b5 dh4e~ 22 TM-el de7-l7 23 Le2-f3 Le6xc4 24 b3xc4 Pb6xc4 25. Telxe3 DI7-d7 27 Df2-e2 a7-a6 28 Pb5d4 Ta8-f6 29 Pd4-c6 T18-16 30 Tdl-el c7-c6 31 Pc6-c5 Te8xc3 32 pc5xd7 Te3xe2 33. Telxc2. zwart geelt het op landse IJshockey Bond. De toe komstplannen zijn daarom veelom- ittend: ..We hopen voor één janua- '.)78 hier in Maastricht over een en ijshal te beschikken. Er be slaat een sportstichting die dit pro ject met B en W van Maastricht wil gaan financieren. Ook is een bouw bedrijf al bereid gevonden om het geheel op poten te zetten. Het is de bedoeling dat we zodoende al in het volgende seizoen met de competitie gaan meedraaien. De eerste helft alleen met uitwedstrijden, de ande re louter met thuiswedstrijden", al dus een optimistische Eussen. Het Maastrichtse alternatief voor .Smoke Eaters" deed reeds eerder verwoede pogingen om al voor 1978 met wedstrijden te starten. Maar de ijshockeyers zonder ijs moesten daar al spoedig van af zien. Een baan huren in het nabij gelegen Bel gië had weinig zin, daar de ijshoc- keybond dit voor de competitie niet wil accepteren. De meest voor de hand liggende oplossing, het betrek ken van de niet eens zo ver verwij derde ijshal in Geleen. bleek hele maal een onmogelijkheid. Eussen: „We hebben eens geprobeerd voor een toernooi de baan een dag af te huren. Dit kostte ons 10.000 gulden, terwijl Zuid-Limburg maar 70 gul den per wedstrijd betaalt De baan wordt beheerd door een NV. die ech ter ondanks ons toe stemmen, op het laatste moment er toch de voor keur aan gaf om die dag het ijs te laten bevolken door Duitse recrean ten" Zuid-Limburg-voorzitter De Pont voegt hier aan toe: „Onze ijs hal is de armoedigste van Neder land. Er zit niet eens een behoorlijk dak op Wil je dan een dergelijke accommodatie nog Intensiever laten gebruiken?". Uitslagen Nederlandse Beker Tilburg Trapper s Utrecht 16 3 Groningen Tilbury: Trappers 5-7. HYS-Amsterdam 5-7. Amsterdam Nijmegen 7- I Ulrecht-Gromngen 8-5. Brussel-Thiall 6-18 Eindstand WENEN (ANP) De belang stelling voor het voetbal in Oostenrijk is in de afgelopen maanden met bijna twintig procent gedaald in vergelij king tot het vorige seizoen. De negentig wedstrijden die wer den gespeeld, trokken 448.000 kijkers, een gemiddelde van nog geen 5000 per wedstrijd in de hoogste klasse In de eerste periode van het vorige seizoen kwamen er bijna 550.000 men sen kijken naar de competitie wedstrijden. Vooral de Weense clubs scoren slecht in toeschouwersaantal len. Admira bijvoorbeeld sluit de nj met een totaal van 28 000 over negen thuiswedstrijden en een gemiddelde van 3.111 Tot nu toe kwamen slechts acht keer meer dan 10.000 toeschouwers naar een wed strijd Twee keer werd ook de 10.000 overschreden bij „dub bels" in Wenen Titelhouder Austna/Wac heeft voor de grootste kassuccessen gezorgd De uitwedstrijden te gen Rapid bracht 14 000 men sen op de tribunes, de thuis wedstrijd 13.500 Opvallend is dat Alpine Donawitz uit de tweede divisie een gemiddelde behaalt van 5750 kijkers, in de hoogste klasse zou de leider uit de tweede divisie daarmee op de tweede plaats staan. Inns bruck trekt het best. gemid deld 6 611 mensen per thuis wedstrijd. de aantrekkings kracht van de befaamde ver enigingen uit Wenen blijkt nog bij uitwedstrijden, waar zowel Rapid als Austria/Wac hoog scoren. VOETBAL Sparta zal dc sectio betaald voetbal voorstellen om bekerwedstrijden die ook na verlenging nog niet zijn beslist over le spelen De Rotterdamse club lal vragen dal te doen op de woensdagavond na de betrokken bekcrontmoeting op het veld van de bezoekende vereniging VOETBAL - De 20-jartge spitsspeler Peter Groen, die onder contract staat van Haar lem. zal voor de eerste divisieclub Vlaardin gen gaan spelen Oroen, afkomstig van de amateur-vereniging VUC uit Den Haag. heeft een contract voor een jaar gekregen TENNIS Net als vorig jaar Is de Amrri kaan Jtm Connors dc best betaalde speler Dit jaar verdiende hij zo n anderhalf miljoen gulden Zijn ex verloofde Chris Evert Is met 800 000 gulden de best betaalde speelster

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 17