Ruim 2^2 uur vuur voor Uw open haard, zó voort grijpen L WAO-uitkering mogelijk vijf procent verlaagd V er mogensaanwasdeling lost problemen niet op ro Trouw Ministerraad sprak volgens Den Uyl niet over resolutie Caravans worden 6 procent duurder „Actie chauffeurs kan schadelijk zijn voor bedrijfstak" FAMILIEBERICHTEN gemakkelijke gezelligheid. VRIJDAG 26 NOVEMBER 1976 TROUW/KWARTET [JOAG Bezuiniging over vijf jaar spreiden Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Minister Boersma (Sociale Zaken) heeft serieuze overwegingen om de maximale WAO-uitkeringen geleidelijk te verlagen van 80 naar 75 procent van het laatstverdiende loon. wel- vaartsvast. In de juni-nota van het kabinet over de bezuinigin gen werd deze verlaging aange kondigd voor uitsluitend nieu we gevallen van arbeidsonge schikt geworden werknemers. De verlaging zou zodanig moeten gebeuren dat gedurende vijf jaar de jaarlijkse optrekking van de maxi male uitkering aan de hand van de algemene loonontwikkeling met één procent wordt verminderd. De uitke ringen blijven dan dus nog wel stij gen. Een wetsontwerp hiertoe is op het ministerie van sociale zaken thans in voorbereiding Tegen het juni-voorstel was als be zwaar aangevoegd dat er een ver schil in uitkering zou ontstaan tus sen „oude" WAO'ers van vóór en „nieuwe". Daarbij bleek dat een an der bezuinigingsvoorstel, invoering van het begrip met-kostwinner, veel minder oplevert dan in juni werd gedacht In juni werd aangekondigd dat soci ale uitkeringen voor bij hun ouders wonende niet-kostwfnnende kinde ren zouden worden gesteld op 70 procent van de normale uitkering, net zoals de AOW voor alleenstaan den 70 procent bedraagt van die voor gehuwden. Op het ministerie van Boersma wordt nu ook bekeken of het begrip niet-kostwinner op ruime re schaal kan worden doorgevoerd dan alleen voor thuiswonende kin deren Oud-minister van financiën Hofstra: Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Prof. H. J. Hofstra. oud-minister van financiën en vooraanstaand lid van de PvdA. is zowel op principiële als op praktische gronden tegen de vermogensaanwasdeling. zoals die door de regering is voorgesteld. Het wetsontwerp van de regering is „een element in een kapitalistische samenleving, dat wij juist verwerpen", aldus prof. Hofstra in een artikel in het PvdA-blad „Socialisme en democratie". Volgens Hofstra sluit het wets ontwerp van de regering aan bij de kapitalistische mentaliteit, in plaats van deze te verzwakken. De proble men in onze kapitalistische samenle ving worden volgens Hofstra niet op gelost door een andere verdeling van het aandelenbezit, en misschien wor den ze daardoor zelfs juist verzw aard. Hofstra pleit ervoor dat de vermogenstitels via VAD niet ten goede komen aan de werknemers vertegenwoordigd door de vakbewe ging maar „aan de overheid zelf. die aldus geleidelijk een greep op het particuliere bedrijfsleven zou ver krijgen." Ook op praktische gronden heeft de oud-minister grote bezwaren tegen het wetsontwerp. Hij noemt het „een onvoldoende overwogen sprong in het duister." en een wetsontwerp. „dat werd gelanceerd op een mo ment waarop de mogelijkheden en consequenties onvoldoende waren afgetast Hofstra meent dat „door deze onvoldoende voorbereiding een zichzelf gezonde gedachte op node loos in dtscrediet wordt gebracht De oud-minister vreest dat juist gro te ondernemingen, met veel admini stratieve apparatuur en juridische bijstand, erin zullen slagen onder de vermogensaanwasdeling uit te ko men via allerlei technische belas tinggrepen. Hofstra vreest van het wetsontwerp een groot aantal rechtsongelijkheden tussen verschil lende soorten van ondernemingen. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Premier Den Uyl hield gisteren bij de beantwoording van mondelinge vragen van WD- fractieleider Wiegel vol dat er in de vergadering van de ministerraad niet gesproken is over de omstreden resolutie van PvdA en PPR. Wel is er op verzoek van minister Boersma aan de orde gesteld, of er na deze ontwerpresolutie nog wel voldoende vertrouwensbasis was tussen de pro gressieve en de confessionele minis ters. om met het huidige kabinet door te gaan. Eerder reeds had Wiegel schriftelij ke vragen over dit onderwerp ge steld. maar het antwoord daarop had hem niet bevredigd. Ook nu vond hij het maar „tekstuele haarkloverij" van Den Uyl. dat wel de vertrouwensbasis, maar niet de resolutie op zich aan de orde ge weest was. Aan vice-premier Van Agt stelde de VVD-fractieleider de vraag of die tevreden was met de uitleg die Den Uyl nu aan de resolutie geeft, name lijk dat er in een eventueel volgend kabinet van CDA en PvdA. ook als het CDA groter wordt, acht progres sieve en acht CDA-ministers moeten zitten, waarbij de premier dan uit de PvdA komt. Van Agt vond dat deze vraag meer aan hem behoorde gesteld te wor den in zijn functie van CDA- lijsttrekker dan in zijn functie van vice-premier van het huidige kabi net. „Ik kan hem dan ook hier niet beantwoorden". Eerder deze week m Amersfoort liet de minister echt we ten. geen genoegen te nemen met deze „acht-plus" verhouding. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De prijzen van caravans gaan per 1 januari met gemiddeld zes procent omhoog. De grootste verhogingen zullen vallen bij de Duitse caravans (10 a 12 pro cent) de geringste bij de Britse", die als gevolg van de waardedaling van het pond nauwelijks duurder worden. Dit blijkt uit mededelingen van im porteurs en fabrikanten ter gelegen heid van de Caravan-Rai, die van 11 tot en met 19 december in Amster dam wordt gehouden. In totaal zullen op de tentoonstel ling 111 merken te zien zijn. waar van de meeste afkomstig zijn uit Engeland (31). gevolgd door Neder land met 26 en West-Duitsland met 21 merken. Voorts zijn er 11 stands met bagageaanhangers en 50 kam peerauto's. Voorzitter F. de Witte van de cara vanafdeling van de RAI verwacht dit jaar vooral belangstelling voor de toercaravan. Dit in tegenstelling tot de trend in het begin van de jaren zeventig toen de sta-caravans zeer snel opkwamen Van onze Haagse redactie DEN HAAG Een eventuele actie van chauffeurs in het beroepsgoede- renvervoer zou voor hen en de be drijfstak wel eens averechts kunnen werken. Dat zei minister Boersma (sociale zaken) gisteren in de Tweede Kamer. De Kamerleden Knot en Van der Doef (beiden PvdA) hadden de mi nister vragen gesteld over mogelijke acties van chauffeurs, met het doel de achterstand in de CAO-lonen op te heffen. Volgens Boersma zouden acties de kwetsbare bedrijfstak van het beroepsgoederenvervoer schade kunnen berokkenen en niet het ge wenste resultaat opleveren. Boersma wil pogen de CAO-partijen om de tafel te krijgen of hen ertoe te bewegen een commissie van bemid deling in het leven te roepen. Vol gens de minister bestaat echt wel de mogelijkheid, dat de chauffeurs in de salariëring een redelijk en billijk bestaansniveau kunnen bereiken zonder overmatig overwerk. Mochten er wilde acties komen in het beroepsgoederenvervoer. dan zal Boersma wellicht pogen die te beëin digen. „De algemene regel is echter, ingeval van zulke acties, dat een bewindsman zich er buiten houdt". kunnen van maandag lot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Dankbaar delen wij u mede. dat onze lieve ouders en grootouders J. J. Schneider J. Schneider-Van Tienhoven op 8 december a.s. hun 50-jarig huwelijk hopen te gedenken kinderen en kleinkinderen Rotterdam, november 1976 Dr. J. J. P Oudsingel 122 Gelegenheid tot feliciteren 's avonds van 7.00-8.30 uur in de Verrijzeniskerk. Springerstraat 340. Alexander- polder. In stil geloofsvertrouwen heeft de Here tot Zich genomen onze geliefde pleegmoeder, oma. zuster cn tante Suzanna Koppenol weduwe van Simon Voorberg, op de leeftijd van bijna 76 jaar „H'ic in Hem gelooft, heeft het eeuwige leven." Bergen (N'H)- L. A Voorberg J M. Voorberg-van Geest Soesterberg: A L Voorberg G Voor berg-Noordam Canada S. Voorberg T Voorberg-van der Hout Naaldwijk T. Koppenol kleinkinderen en verdere familie. 's Gravenzande. 25 november 1976 Koningin Julianaweg 55. Correspondentie-adres Breclaan 60. Bergen fN.H). Gelegenheid tot condoleren aan het woonhuis op zaterdagavond 27 november van 7-8 uur De rouwdienst zal worden gehouden in de aula van de Algemene Begraafplaats te 's Gravenzan de op maandag 29 november om I 30 uur n m.. waarna de begrafenis zal plaatsvinden Met grote droefenis geven wij kennis van het overlijden van onze vriend en kollega Wim E. C. Los op 24 november 1976 te Amsterdam. Hij was financieel direkteur van de Stichting Filmcentrum en bekleedde vele andere funkties binnen het Verenigd Nederlands Filminstituut en het Internationaal Oekuroenisch Filmcentrum. In hem gedenken wij een onkreukbaar admini strateur. een trouw strijdmakker in het kulturele werk en een warmvoelend mens, die in grote bescheidenheid veel voor anderen heeft gedaan. De overledene is opgebaard in Huize de Heem- burgh. Graaf Wiehmaniaan 28 te Bussum. Condo leance-bezoek aldaar is mogelijk op vrijdag 26 en zaterdag 27 november van 19.00-20.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 29 november 1976 om 11.00 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Valkeveenselaan te Naarden Namens bestuursleden, werkgroepleden en medewerk(st)ers van het V.N.F.J A R Dijk J A. Hes F C C Willemse „l'aste rots van mijn behoud" Gezang 174 1 Heden nam de Heerc tot Zich in Zijn eeuwige heerlijkheid, na een kortstondige ziekte, mijn ge liefde Man. onze lieve Vader en Grootvader Pieter de Mooij echtgenoot van Antje de Mooij. op de leeftijd van 64 jaar. Öegstgeest A de Mooij-de Mooij H de Mooij J de Mooij P J. de Mooij-Batenburg Rijnsburg: A. Wiesmeijer-de Mooij J H Wiesmeijer P. de Mooij M. de Mooij-van Egmond Voorschoten: M Brouwer-de Mooij J Brouwer en kleinkinderen. Öegstgeest. 25 november 1976 Juffermansstraat 74 Gelegenheid tot condoleren zaterdag-en zondaga vond van 8.00-9 30 uur De rouwdienst zal gehouden worden maandag 29 november a s om 2.00 uur n.m. in de Ned. Herv. Kerk t<- Rijnsburg. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de- begraafplaats van de Ncd Herv Kerk aldaar 11 Goed nieuws voor alle open haarden bezitters in Nederland: kant-en-klaar vuur voor 2'/z uur. het gloednieuwe Firebloc. Om al die middagen en avon den. weekends en weken in één handomdraai om te toveren in warme sfeervolle tijden. Met een Firebloc in Uw open haard ontdekt U snel de gemakkelijke gezelligheid van deze fijne brandstof. Firebloc is een kwaliteits- produkt dat naast gemak, gezelligheid en lange brand duur nog tal van andere pluspunten bezit: geeft een vrolijk hoog vlammenspel, zorgt voor hoge warmteopbrengst. is makkelijk op te slaan en onbeperkt houdbaar, brandt schoon en laat weinig as achter, geeft een natuurlijke vlammen- kleur en lichte dennegeur, voor 'n prijs die prettig laag gehouden is. Firebloc haalt U bovendien gemakkelijk bij de bouw- materialenhandel en vele andere zaken. Per stuk of per doos. Leg een Firebloc met verpakking in de haard, even - aansteken en... sfeervol vuur voor ruim 2'/2 uur. Adviesprijs f3,10 n ee JME< hal' kte r angf zegt itehin leen l feopei in l enk tenhu a, bij it de melig- en i jaai rt W2 erlar ssen c ieve erdai het eratie doo ak no; de trd. A rom ivali ivendi socia verkl en. Mi hoort likje. I ensen irden et mei is e ELKE VRIJDAG IN VOOR WEEKEND EN VAKANTIE boordevol nieuws voor hen die er eens uit willen INLICHTINGEN Advertentie-exploitatie tel 020-913456 toestel 708 en 716 Plotseling werd ons ontnomen mijn lieve Man en onze overgetelijke Vader Dirk Caret van Stempvoort op de leeftijd van 54 jaar. Wij houden ons vast aan het woord van Jezus: „IK leef en gij zult leven". (Joh. 14:19) M. van Stempvoort-Warneke Conny en Gert Peter Marlien Arend Haarlem. 24 november 1976 Laurens Reaellaan 9 Liever geen bezoek en bloemen. De dienst van Woord en gebed, voorafgaande aan de begrafenis, wordt gehouden op maandag 29 november óm 14.00 uur in de Gereformeerde Kerk. Vijverweg 14 te Bloemcndaal. Na afloop van deze dienst is er gelegenheid tot condoleren. De begrafenis vindt plaats in besloten kring. Plotseling heeft de Here tot Zich genomen onze lieve Schoonzoon. Broer, Zwager en Oom Dirk Caret van Stempvoort echtgenoot van M. Warneke Naarden: A. Warneke M. Warneke-Vink Pijnacker: J. R. var. Stempvoort H. J. van Stempvoort-van 't Slot Bussum: G. van Stempvoort-Warneke Amsterdam: M. Warneke neven en nichten Haarlem. 24 november 1976. Na een langdurig lijden is door God thuis gehaald onze beste Broer, Zwager en Oom Hendrik Willem George Gerritsen echtgenoot van H. Gerritsen-Strating. op de leeftijd van 75 jaar. Familie Gerritsen Familie Strating Eindhoven. 24 november 1976. Heden heeft de Heer tot Zich geroepen, geheel onverwacht, mijn geliefde, zeer zorgzame Man. onze lieve Vader en Grootvader Wilhelm Carton ..De Heer is mijn Herder, mij zal niets ont breken Amsterdam: J. Carton- van der Duijn Schouten kinderen en kleinkinderen Amsterdam. 24 november 1976 Newtonstraat 75 Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 29 november a.s. tegen 12.00 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruislaan. Vertrek van Newtonstraat 75 om 11.40 uur. Het Dagelijks Bestuur van het Landbouwschap geeft met diepe verslagenheid kennis van het onverwacht overlijden van de heer Ir. D. C. de Ridder officier in de Orde van Oranje Nassau secretaris van het Landbouwschap secretaris van de Hoofdafdeling Veehouderij van het Landbouwschap De georganiseerde landbouw verliest in hem een vertegenwoordiger die gedurende ruim dertig jaar in persoonlijke toewijding de belangen van de nederlandse veehouderij, zowel in de Stichting voor de Landbouw als in het Landbouwschap ajs daarbuiten, heeft voorgestaan en verdedigd. P. Bukman, voorzitter H. H. Smeenk, secretaris 's-Gravenhage. 25 november 1976 Voor ons geheel onverwacht heeft de Heere tot Zich genomen, mijn lieve man, onze geliefde on vergetelijke vader en opa. onze broer en zwager Cornelis Versteeg op de leeftijd van 75 jaar. Zijn laatste woorden waren: „De Heere is bij mij, ik zal niet vrezen" Psalm 118:6 (berijmd) E. Versteeg-van Geenhuizen H. van den Bosch-Versteeg J. C. van den Bosch Elfried, Ditta. Renée J. Versteeg W. Versteeg-Augustein Cees. Jan Joost W. Schoemaker-Versteeg F H. Schoemaker Elfriede. Jessica. Wilko Fam. J. Versteeg Fam. B. Versteeg Fam. A. van Geenhuizen Veenendaal. 25 november 1976 De Sterke Arm 93. Geen bloemen, liever geen bezoek aan huis Gelegenheid tot condoleren maandag 29 novem ber van 19.00-20.00 uur in de zaal van de Pniel- kerk. De begrafenis zal plaatshebben dinsdag 30 no vember om 11.00 uur op de Algemene Be graafplaats te Veenendaal. Daaraan vooraf zal om 10.00 uur een rouwdienst worden gehouden in de zaal van bovengenoemde kerk. In het geloof dat Christus ook voor haar gestoni is. werd door de Here thuis gehaald onze innigl geliefde Zuster. Schoonzuster en Tante ELLEN AFIENE ANNA SIJPKENS echtgenote van Jos Lettinga Zij mocht de gezegende leeftijd van 78 jaar be reiken. Florida: M. Bos-Sijpkens Scheveningen: H. E. E. Middendorp-Sijpkens Californië: H. M. Sijpkens G. S. Sijpkens-Beilbij Drieborg: A. Sijpkens-Wenniger Florida: H. Sijpkens T. Sijpkens-Smallenbroek neven en nichten. eigerdi Wij zijn zeer gesterkt door de vele bewijzen van meel jying. ven in woord en geschrift na het overlijden van onze m en vader Ie voo. louw n lehelzei G. A. Schot Door de overweldigende belangstelling is het ons onrr, En gelijk een ieder persoonlijk te bedanken. Onze hartelijl in DC* dank J. C. Schot-Kijzerwaard ftijssen, 25 november 1976 Parkstede 100. Mede namens mijn kinderen wil ik een ieder dankzeg|i die door zijn belangstelling en medeleven bij het ov< den van mijn man Dr. E. G. Godfried ons in ons verdriet getroost en gesteund heeft. K. L. Godfried-de Vries Amsterdam, november 1976 Voor uw medeleven betoond na het overlijden van oü lieve moeder en grootmoeder Jantje Schuil-Vonk .betuigen wij u hierbij onze oprechte dank Kinderen en kleinkinderen Veendam, november 1976 Jacob Bruggemalaan 111. Een stroom van vriendschap en genegenheid is naarwfkel op toegekomen na het overlijden van onze lieve vroui mie fas moeder en oma Flora Bastiana Bikker-Pellikaan iet juü )jn. U allen danken wij daarvoor. Bovenal danken wij He; die onze vrede is. .dalen' ie com: ..gehooi iet woi leen d< 'raa^ Ds. A. Bikker, kinderen en kleinkinderen Zeist. 26 november 1976 Nijenhove 61. Arnhemse Bovenweg 18. Overstelpend waren de vele blijken van deelneming, d wij ontvingen na het zo plotseling overlijden van geliefde man en vader "horns* üng vc lier", raagte Graag hadden wij ieder persoonlijk willen bedanke toemde maar dit bleek ondoenlijk. Daarom willen wij langsdi Willem Star We werden hierdoor getroost. weg allen, die in welke vorm dan ook. van hun medek log ste ven blijk gaven, hartelijk danken.. Mede door het gebed van velen, heeft de Here temt gesterkt, doet dit nog. en naar wij geloven, zal Hij dit* verder doen. M. Star-van den Haak en kinderen. Rijnsburg. november 1976 Burg. Meyboomstraat 16 iisatie net w Bri igen p pul jaanse Btarskj loewel made 'Pdrukl

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10