Harry Vos: op tijd fit voor Espanol Ooievaar brengt boeket mee voor z'n vrouw. Moskou: iedereen welkom Uniek dierenboek voor nieuwe Amro spaarders. Feyenoord-verdediger zonder kaarten Salaris Italië toch niet naar Santiago? Keiler onder 40 seconden Zesde partij weer remise «e* 1/RH DINSDAG 23 NOVEMBER 1976 SPORT TROUW KWARTET 13 MOSKOU (ANP) - De 3owjet-Unie zal in 1980 alle landen, die lid zijn van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) toelaten tot de Olym pische Spelen. Lord Killanin. de voorzitter van het IOC. die momen teel een bezoek brengt aan Moskou, verklaarde dat tijdens een perscon ferentie. Hij zei deze toezegging ge kregen te hebben van president Pod- gorny. Killanin heeft zich op de hoogte ge steld van de voorbereidingen op de Spelen van 1980. Hij zei ervan over tuigd te zijn. dat Moskou alles op tijd in orde heeft. Killanin sprak de afge lopen dagen onder meer met Ignati Novikow. voorzitter van het organi satiecomité. en met Sege Pavlow. minister van sDortzaken adveoteutie: Lord Killanin was erg onder de in druk van het feit dat alle stadions en sporthallen nu al een bestemming hebben na de Spelen van 1980. Killa nin: ..Het ziet er naar uit. dat er geen enkel gebouw niet voor honderd pro cent gebruikt gaat worden, wanneer de Spelen voorbij zijn. Dat is een prettig vooruitzicht. Het is voor ons altijd een probleem, dat er gebou wen leeg blijven staan". Het enige punt. waarop de Sowjet- Unie problemen kent. is de hotelac commodatie voor de toeschouwers. Er worden er zo'n 300.000 verwacht en de hotels kunnen niet meer dan 130 000 mensen opvangen Vele be zoekers zullen daarom in andere ste den dan Moskou moeten worden on dergebracht. Het Olympisch dorp zal plaats bie den aan ongeveer 12.000 atleten, die gemiddeld een kamer met z'n tweeën moeten delen. Overigens: sinds de militaire Junta in Chili aan de macht is. heeft de Sowjet-Unie geweigerd deel te ne men aan sportevenementen waar aan ook Chileense sportlieden meedoen. De Sowjet-Unie heeft met teeenzin deelgenomen aan sportontmoetm- gen waarbij ook Israël vertegenwoor digd was. maar weigerde dit jaar mee te doen aan de Schaakolympiade in Haifa Zowel Israël als de Sowjet- Unie zijn bij het IOC aangesloten. Lord Killinan noemde voorts niet Zuid-Afrika. dat niet bij het IOC is aangesloten en dat geweerd werd van de Olympische Spelen in Montreal in verband met zijn apartheidspolitiek. Hij verklaarde op de persconferentie dat de garan ties van Podgorny „betrekking heb ben op officials en deelnemers van alle lid-staten. erkende en geaccredi teerde journalisten uit die landen en op toeschouwers". De Gemenebestspelen van 1978 in de Canadese plaats Edmonton zullen zonder enige twijfel doorgaan en wat meer is met een niet onaanzien lijk aantal deelnemers uit de zwarte Afrikaanse landen. Dit verklaarde de Canadese minister van buiten landse zaken Don Jamieson tijdens een persconferentie in Edmonton. „Ik heb de laatste twee maanden met verscheidene staatshoofden ge sproken," zo zei hij. ..en ik ben opti mistisch dat de Spelen zullen door gaan en dat alle delen van de Geme nebest goed vertegenwoordigd zul len zijn." Jamieson wees daarbij op de gewijzigde houding van Nieuw Zeeland tegenover het uitzenden van sportploegen naar Zuid-Afrika door Richard Matthijsse ïedca ii ons vi teefl meé zef a*- ROTTERDAM Nog nimmer in zijn carrière als profvoetballer is zijn naam in opspraak geweest. Gele of rode kaarten, Harry Vos de keurigste verdediger in het betaalde voetbal is er (nog) niet mee geconfronteerd. Zondag, gekweld door een dijbeenblessure, keek hij vanaf de tribune met een soms pëinzende blik naar het gestuntel van zijn ploeggenoten tegen het dubbeltje uit de eredivisie. Eindhoven. Zonder twijfel zal hij ook kritisch het spel hebben gevolgd van Jan Everse. de speler die tijdens het turbulente bewind van Wiel Coerver zo vaak de voorkeur genoot Harry Vos verze kert echter dat hij morgen in het voor Feyenoord belangrijke Europa Cup-treffen tegen Espanol weer fit zal zijn en dat hij bij Boskov gekozen zal worden boven Jan Everse. Veertien jaar loopt de inmiddels der- Jtig jaar geworden Harry Vos „geruis- fcoos" mee in het betaalde voetbal. Dat hij door de tuchtcommissie nog I nooit is gestraft is ovengens een feit I dat de Feyenoorder nu niet bepaald I altijd in dank is afgenomen. De ex- speler van ADO, die via PSV bij Feyenoord terecht kwam heeft uit de monden van Ernst Happel, Kurt Linder, Wiel Coerver. Antoni Brze- zanczyk en Vujadin Boskov zo vaak het verwijt te horen gekregen dat hij te lief en te netjes was voor zijn tegenstanders. Hij is dit seizoen zijn tegenstanders echter ook wat forser gaan aanpakken, „maar een echte harde zal ik nooit worden", erkent hij. „Zoiets moet van binnen uit komen. Als je over dit soort zaken gaat lopen iadenken en je prent jezelf steeds laar in dat je harder moet spelen :n ga je gekke dingen doen Mijn ipel is altijd voornamelijk op techniek afgestemd geweest. In de tijd dat ik bij ADO voetbalde riep Ernst Happel al uit dat ik veel te speels was en dat ik. als de nood aan de man kwam. de bal richting Hoek van Holland moest kanjeren. Het is er in mijn jonge jaren niet inge pompt. Vroeger werd er veel minder op kracht gevoetbald dan nu. Een normaal afweermiddel als de sliding tackle heb ik pas bij Wiel Coerver geleerd. Dat is nog maar drie jaar geleden. Op zo'n leeftijd kun je je stijl moeilijk meer veranderen." Harry Vos zegt het gevoel te hebben dat hij bij Feyenoord aan zijn beste seizoen bezig is. Ofschoon zijn speltrant elk spectaculair element ontbeert, dwingt de Hagenaar door zijn sober en efficiënt optreden het nodige respect af. „Dat het nu zo goed met me gaat. komt. laat ik het maar eerlijk zeggen, door het vertrek van Jürgen Kristensen. Hij heeft nog nooit een meter mee verdedigd. En in het moderne voetbal is het een dwingende noodzaak dat de vleu gelspelers opkomende verdedigers mee helpen afstoppen. Natuurlijk. ROTTERDAM Het hoofd bestuur van Feyenoord heeft zich nog altijd niet uitgelaten over het verzoek van de spelers het dienstverband met direc teur Guus Brox. die per 1 juli vertrekt, te verlengen. Een half jaar geleden startte Feyenoord een sollicitatieprocedure waar uit twee kandidaten naar vo ren zijn gekomen. Beiden zijn echter niet afkomstig uit de voetbalwereld en dat nu heeft een aantal spelers wier contract afloopt, verontrust. „Een man. die niet uit de voet balwereld komt. weet niets van salarissen. Daarom hebben we gepleit voor het aanblijven van Brox". aldus aanvoerder Eddie Trey tel. Jürgen had ook zijn goede ei genschappen. maar voor mij was hij zeker in elke uitwedstrijd een obses sie. Ik weet deze competitie gewoon niet wat me overkomt dat Jan van Deinsen ook zijn verdedigende opdracht niet verwaarloost. Er is een juk van me afgevallen. Ik denk dat ik aaaiuui ml moment zoveel plezier aan het voetballen beleef." Harry Vos weet nog niet of hij aan het eind van het lopende seizoen een nieuwe verbintenis zal aangaan. „Mijn vrouw en ik hebben jaren kei hard gewerkt om een zaak op te bouwen. Financieel hoef ik me geen zorgen meer te maken. Dan gaat er een moment in je leven komen waar op je zegt: ik zou het wel eens wat rustiger aan willen doen. Wat een normaal gezinsleven is. weet ik nau welijks." ROME De hoogste autoriteit op het Italiaanse sportvlak. de voorzit ter van het nationaal Olympisch Co mité Giulio Onesti. heeft zich uitge sproken voor het op neutraal terrein spelen van de finale van het toer nooi om de Davis Cup voor tennis- landenploegen. Onesti zei dit in Ro me tegen vertegenwoordigers van „het comité ter boycotting van de wedstrijd Chili-Italië". Deze verkla ring is uitgelegd als een mogelijke wending in de Italiaanse houding tegenover het al dan niet doorgaan van de ontmoeting tegen Chili in Santiago. Verder wordt gesugge reerd dat de uitspraak van Onesti een nieuwe stellingname van de re gering. bij wie de uiteindelijke be slissing ligt, voorafgaat. Tegen het advies van de behande lend geneesheer in heeft Jimmy Connors de finale van het toernooi in Londen gespeeld en gewonnen. Hij versloeg zijn landgenoot Roscoe Tanner met 3-6, 7-6. 6-4. De partij zou oorspronkelijk over drie gewon nen sets gaan, maar de organisato-, ren kortten de wedstrijd in. toen Connors een briefje van de dokter toonde, waarin stond dat hij beter helemaal niet zou dienen te spelen. „Ik voelde me als een 68-jarige". zei de 24-jarige Connors. Hij verdraaide zaterdag in de halve finales tegen Brian Gottfried (6-3, 5-7. 6-2) een enkel en kreeg ook last van een oude rugblessure In de finale keek hij tegen de hardserverende Tanner vrijwel constant tegen een ach terstand op. Bij 4-4 in de tweede set hield hij slechts met de grootste moeite zijn service, nadat Tanner vijf kansen op een doorbraak onbe nut had gelaten De tiebreaker won Connors uiteindelijk met 8-6. De eni ge maal dat hij Tanner diens opslag afnam, was bij 3-3 in de derde set. Aangezien hijzelf zijn service intact hield, bracht dat de beslissing. Tom Okker kwam in Londen niet verder dan de kwart finales. De Ne derlander was niet bestand tegen de harde service van de Amerikaan Ro scoe Tanner en verloor met 1-6. 4-6. Nationaal kampioen Louk Sanders is er niet in geslaagd ook de tweede editie van het KNLTB wintercircuit in Enschede op zijn naam te bren gen. In de finale toonde de 20-jarige Theo Gorter meer kwaliteit en inzet dan Sanders. Gorter won in drie sets <6-3. 3-6. 6-2). De u i tic ooievaardie op het nest verschijnt om zijn partner af te lossen, brengt een takje mee als gerust stel Iingsgebaar 'Dit is ccn van dc wonderbaarlijke feiten uit het nieuwe dierenboek van de Amro Bank. „Van dier tot dier" heet 't. 120 Pagina's feiten en 60 schitterende kleurenfoto's over een uniek onderwerp: de „talen" in het dierenrijk. De taal van geluid, geur, kleur, gebaren en trillingen. Dierenkenner Prof. Dr. Anthonie Stolk heeft er begrijpelijke mensentaal van gemaakt en geeft boeiende uitleg. U krijgt deze verrukkelijke uitgave - zolang de voorraad strekt - voor een tientje als u nu een spaarrekening opent. En de Amro stort op elke nieuwe rekening ook nog 'ns f 7,50. (Deze openingspremie is 1 maand niet opvraagbaar.) De aktie loopt van n 2 november tot 4 december. KQ I Nu bij elke Amro Bank. INZELL De voormalige professio nal Erhard Keiler is het sprinten nog niet verleerd. Dat bewees de tan darts uit München op de kunstijs baan van Inzeil door onder lang niet ideale omstandigheden een 500 me ter te winnen in 39.8 seconden. Zijn tegenstander Walter Kóppen kwam tot 41.3 seconden. Na zijn prestatie zei de inmiddels 32 jaar geworden Keiler: „Misschien dat ik deze winter nog wel onder de grens van 39 secon den kom." Keller, die internationaal in de ban is gedaan, is van plan deel te nemen aan de strijd om de Beierse en Westduitse titels. Tijdens nationale schaatswedsi den op de baan van Sverdlovsk heeft de Russische sprinter Alexander Safronov de 500 meter gewonnen. De wereldkampioen op de korte afstan den maakte een tijd van 39.60 secon den. Valerie Moeratov werd tweede in 39,67 seconden en Jevgeni Koeli- kov eindigde als derde in 39,80 se conden. De 3000 meter leverde een overwin ning op voor de 22-jarige Valerie Atlaskin. Hij liet de klokken stilstaan op 4.28,02. Tweede werd de een jaar jongere Vladimir Masjkovtsev in 4.28,39 LEEUWARDEN De zesde matchpartij tussen Kortsjnoj en Timman is na 28 zetten in remise geëindigd. Het was een kort maar inhoudrijk gevecht. Na een Gruen- veld-Indische opening bracht Kortsjnoj met wit op de vijftiende zet een kansrijk pionoffer, dat Tim man misschien beter niet aan had kunnen nemen. Volgens zijn ge woonte ging Timman onvervaard op de complicaties in maar hij kwam daardoor wel aan grote gevaren bloot te staan. Kortsjnoj bleek met zijn pionoffer diep en nauwkeurig gerekend te hebben. Hij dwong door een schijnoffer van eerst een kwali teit en daarna een paard de koning van Timman naar het centrum en had toen met dames en ongelijke lopers op het bord goede aan- valskansen Net op het moment ech ter dat Kortsjnoj de stelling op het bord had. waar hij op had aange stuurd. deed hij een onnauwkeurige zet. waardoor alle gevaren voor Tim man opeens geweken waren en Kortsjnoj zich gedwongen zag remi se door eeuwig schaak te houden. De stand in de match is nu 3'/t-2't. voor Kortsjnoj I c2-c4 Pg 8-16. 2 Pbl-c3. g7g6. 3 Pgl-(3 «-<15. 4 c4xd5, Pf6xd5. 5 e2-*4. Pd5xr3 6 b2xc3, L(8-g7. 7 Lcl-a3. b7b6. 8 Lfl-c«. 0 0 9 0-0. Pb8-c6. 10 d2-d4. Pc6a5 II Lc4-d3. Dd8 17. 12 Ddl-c2. Lc8-b7. 13 Tal dl. T18-d8, 14 a4-dó c7-c8. 15 La3-b4, c6xd5. 16 e4xd5, U>7xd5. 17 Lb4xa5. b6xa5, 18 Ld3-e4. Dd7 e6. '9 Pf3-g5. Dc6 c5, 20 TdlXd.V Td8xd5. 21 Pg5xf7, Kg8xf7. 22 Dc2-f3«. Kf7-e6; 23 c3-c4. Td5-d2, 24 Le4xa8, Td2-a2; 25 c4-c5, Ta2 al26 Pp-g4». Kc6-(6, 27 Dg4 (3». K(6-e6; 2B DI3- M». Ke6-f6. remise INTERNAATJE (VERVOLG) Het conflict dat het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond kortweg de turnbond een week lang heeft bezig gehouden, is toch opgelost. Op even leerzame als amusante wijze. Als men niet beter wist zou men het een overwinning van de turnsters noemen. Maar het waren in feite de ouders van de turnsters die de winst binnensleep ten. Het Gezin dus als basis van de topsportbeoefening Of. Het ethisch reveil slaat ook in de turnbond toe. De zaak handelde over Marianne Heeren. Zeer verrassend was zij vo rige week zondag kampioene ge worden. Argeloos gaf ze daarna aan een journalist toe. dat ze best in aanmerking wilde komen voor de nationale ploeg. Helaas, dat bleek niet mogelijk. De turnbond had al een afspraak gemaakt met de ou ders van de meisjes van het inter naat. dat zij de exclusieve claim hadden op de plaatsen in de natio nale ploeg. De turnbond zag zowaar al snel in dat het eigenlijk te dol was. Men zocht en vond een fraaie tussenop lossing: de meisjes van het inter naat aangevuld met Marianne Hee ren zouden op vrijdag in een nieu we selectiewedstrijd uitkomen. Aan de hand van die uitslag kon dan de ploeg voor de interland te gen Noorwegen worden vastge steld. Die wedstrijd is er echter toch niet van gekomen. De meisjes van het internaat gingen namelijk in sta king. weigerden deel te nemen aan de nieuwe selectieproef en weiger den voorlopig ook uit te komen in de interland. Daarop volgde vrijdag een gesprek tussen alle betrokkenen. de turnbond, de meisjes van het inter naat. de ouders. Marianne Heeren en haar ouders. Daar kwam weer een heel nieuwe oplossing uit Ma rianne Heeren kreeg definitief voorlopig geen plaats in de natio nale ploeg, de selectiewedstrijd zou geen doorgang vinden en de nieuwe kampioene mocht als toeschouwster gratis mee naar Noorwegen De meisjes van het internaat waren zeer tevreden. Het ging immers, zo legde Ans Dekker uit, om een prin cipe. Dat principe was, dat de bond t rt- -fr de ouders in een overmoedige bui beloften had gedaan. Daaraan mocht niet getornd worden. Dat wensten de ouders niet. Dus werd er ook niet aan getomd. Hoe kneu terig en knoeierig dat zogenaamde principe ook is. En Marianne Heeren? Zij bedenkt zich. Of ze misschien volgend jaar ook naar het internaat gaat, of ze komende week ook inderdaad met die ploeg waar de stemming zo grandioos is mee zal reizen naar Noorwegen, maar ook of ze eigen lijk toch maar niet beter terug kan keren naar haar oude (katholieke) bond. Want als dit dan die topsport is waar ze zo naar uitkeek, dan hoeft ze niet zo nodig meer Gelijk heeft ze. BOEKJE OPEN De Olympische Sport Bibliotheek, een Duitse onderneming met een Ne derlandse tak. heeft een driedelig boek uitgegeven over de Olympische Spelen De delen zijn Innsbruck '76. Montreal '76 en Olympisch Essay- boek Samen kosten ze 378 gulden. Innsbruck en Montreal zijn ook af zonderlijk voor 118 gulden per deel te koop Een boekwerk om te lenen dus Het NOS-radioprogramma „Langs de Lijn" besprak het afgelopen zon dag bij hoge uitzondering, maar wel overdreven positief. In de Volkskrant reageerde Hans van Wis sen. „heeft zich dus kennelijk de taak toegeëigend om de topsnort te steunen onder het motto, dat de journalistieke kritiek en zogenaam de relativering daar niet onder hoe ven te leiden". (Leid jij de laatste tijd ook zoveel leed?) Van Wissen doet dat waarschijnlijk onder het motto: het hindert niet hoe er over geschreven wordt, als er maar over geschreven wordt. Want wie treffen we daar onder de mede werkers van „Innsbruck. Montreal 76" aan: inderdaad. Hans van Wissen. Zijn collega Charles Taylor lost het in zijn krant, het ochtendblad Dc T.. nog vrolijker op. Hij bespreekt het boek („vakwerk, perfecte registratie, artistieke benadering, de fascineren de gegevens, professioneel, excellen te kwaliteit, klassieke reportages, adembenemd document, verbluf fend schone eenheid, internationaal novum, grote allure, creatieve jour nalistieke arbeid van hoge kwaliteit, magnifieke cassette, de nieuwe olympische uidaging") en noemt en kele medewerkers die hij uitroept tot prominente Nederlandse journalis ten. En wie noemt Charles Taylor daar ook bij? Inderdaad. Charles Taylor noemt zichzelf ook. Bij Hitweek zeiden ze vroeger al zo oud en nog steeds vlekken in de lakens. PROFESSIONEEL Onze J C. Brak meent (exclusief waarschijnlijk): De sponsors die veel zaalsporten in Nederland beheersen, mikken op de eerste plaats op publiciteit. Radio, tv. dagbladen dienen ruime aan dacht aan het gesponsorde gebeuren te besteden. In geval van nood willen de sponsors die media graag een handje helpen, goedschiks of kwaadschiks. Maar uiteindelijk draait alles er toch wel om, dat de gebeurtenissen op zich interessant dienen te zijn. In de volleybalcompetitie is dat dit seizoen misgegaan Na tien wedstrij den staat al lang vast welke club er dit keer kampioen gaat worden. Daardoor is de publiciteit rond dit zaalsportgebeuren ook al behoorlijk omlaag geschroefd. In de basketbalsport dreigde het zelfde te gebeuren. Maar sponsor Theo Kinsbergen loste dat op. Zijn ploeg stevende recht op de titel af. afgangen in het Europa-Cup toer nooi ten spijt. En dus verloor Kinsbergens ploeg afgelopen zater dag ineens zo maar een wedstrijd. Van Rotterdam-Zuid. dat toch geen rol van betekenis speelde. Wie nu de stand in de competitie bekijkt, ziet dat er op papier sprake is van spanning. Het lijkt niet meer zo vast te staan dat Kinsbergens ploeg kampioen wordt. Dat betekent in ieder geval wat meer aandacht, publiciteit en reclame. En daar gaat het om. 815.000 •Uit Haarlems Daxbladi Daarom was die afvloeiingsre geling zeker zo hoog. TELEVISIE In het kader van zijn studie „Bestaat er hier een goed sportprogramma op de televisie", bekeek onze J. C Brak deze keer FC Avondrood van de VA RA. Hij tekent er dit bij aan FC Avondrood is het meest contro versiële sportprogramma dat de tele visie te bieden heeft. Zo erg is het inmiddels al. dat er ook niet- sportliefhebbers naar kijken Terwijl vele ware fanaten zich alleen nog wakker laten maken als er voetbal uit Engeland te zien is Dat Engelse voetbal is de specialiteit van de dag. Frits Barend, die het programma met Henk van Dorp maakt, vindt het iedere keer weer even prachtig. Deze keer verblufte hij zijn tegenstrevers met een speler die zowaar met beide benen kon schieten. „En dan zeggen ze nog dat Engelse spitsen niet kunnen voetbal len". zei hij er verdrietig achter. Maar hij kreeg zelfs van de beelden nauwelijks bijval. Voor de rest wa ren het namelijk van die typisch Engelse doelpunten. Een buitenspeler rukt op (in het Engels voetbal mogen deze spelers niet aangevallen worden), hij schopt de bal hoog voor het doel. Daar zijn inmiddels minstens achttien andere spelers gaan staan, die allemaal tegelijk opspringen. Via een hoofd, schouder en weer een hoofd komt de bal dan bij de negentiende die juist buiten het strafschopgebied staat. Deze speler is geprogrammeerd op de ouder wetse pegel en dus schiet hij met een op doel. Via een hiel, een hoofd en een achterwerk belandt de bal vervolgens ook in het doel. Ook al omdat het keepers verboden is een bal die op het doelvlak afkomt aan te raken. Je ziet ze steeds de gekste bewegingen maken om dat ding te ontwijken. „Schitterend doelpunt", zegt Ba rend dan droog, dwars door de Brit se commentator heen die buiten adem meldt dat het een ..superb goal" betreft. Die afwijking valt in het niet tegen de andere programmaonderdelen. Zoals nu een prachtige reportage over de belevenissen van het Bel gische Lokeren dat voor de UEFA Cup tegen Barcelona moest spelen Henk van Dorp was daarvoor zelfs even tussen een groep drinkende en zingende Lokeren-aanhangers voor een plaatselijk lokaal gaan staan. Maar hij kende het liedje dan ook. Verder was er een uitstekend inter view met meester Jacques Hogewo- ning, de voorzitter van de sectie betaald voetbal. Hard. maar fair. Hoewel enigszins ontsierd door Ho- gewoning die Barend steeds Frits" noemde, waardoor het af en toe toch op ouwe jongens kren tenbrood leek En dan was daar Frans Derks. Hij liep schichtig door het hele pro gramma heen. maar het was net afgelopen toen het leek alsof hij ook wat zou gaan zeggen. Een voortreffelijke grap. die aantoonde dat die Derks zich inderdaad overal voor leent. Bestaat er hier een goed sportpro gramma op de televisie? Ja. één. BUNNIK (1) Komen twee FC Utrecht supporters elkaar op Hoog Catha- rijne tegen. Zegt die ene: „Leuke ketting h^b Jij. jochie". Zegt die andere: „Hé. heb jij een beugel te genwoordig?" En even later is de politie al ter plaatse om ze weer uit elkaar te halen. BUNNIK (2) Wat ze tegenwoordig al niet een Bunnik-zijde noemen. Neem bij voorbeeld in de Zwemkroniek. Drie weken geleden zaten zo'n 800 men sen te kijken naar de wedstrijd AZC-De ZijlLGB, een derby in Zuid-Holland. Er speelden zich wat rommelige taferelen af en prompt sprak de Zwemkroniek, het officië le orgaan van de KNZB. over een soort Bunnik-zijde. waaraan nog slechts de fietskettingen ont braken. Een zin die het bestuur van AZC. want daar hoorden die supporters bij. in het verkeerde keelgat is ge schoten. In het laatste nummer van de Zwemkroniek geeft dat bestuur zijn visie Toegegeven: er was inder daad sprake van een zeer enthousi aste supportersschare Maar werd er ook met van alles geworpen? Nee. zegt AZC. zeker niet met ste nen of klein geld. zoals in de voet ballerij nog wel wil passeren. Volgens AZC werd er. maar pas nadat het publiek vanuit het water was natgespat. iets vanuit het pu bliek naar de doelman van De Zijl geworpen de wikkel van een reep chocolade AZC keurt dat af. maar om nu maar meteen te zeggen, dat alleen de fietskettingen nog ont braken om gelijk een Bunnik-zijde tekeer te gaan. dat voert te ver, menen de Alphenaren. Zeker ook. omdat „echte raddraaiers doorzo'n stukje wel eens het idee kunnen krijgen dat in de polosector voor hen nog wel wat werk aan de win kel is" Echte raddraaiers begrijpen inmid dels wel dat bij wedstrijden waar het publiek nog eenvoudig op een reep chocolade knabbelt, heel veel werk aan de winkel is. g. pretnlroom is even afwezig. Hij hijgt uit. Abba was in Ne derland cn hij heeft inderdaad die blonde even aangeraakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13