Rabobank S Bedorven maagendiarree.. SSi* Motorrijder verongelukt bij training op parcours Kleuteronderwijs komt er maar bekaaid af" \bor klein industrie en ambacht, kan een"flexibele" financiering door de Rabobank een ideale oplossing voor investerings-problemen zijn. Twee doden bij botsing met trekker Goes mag geen bomen kopen van wethouder FAMILIEBERICHTEN MAANDAG 22 NOVEMBER 1976 TROUW/KWARTET P 13/RH Van een verslaggever SITTARD De 22-jarige W. Donners uit Nieuwstadt is zondag middag overleden aan de gevolgen van een ongeluk tijdens een motortraining op een crossparcours in Echt. De man werd door een andere cross-rijder naast de baan aangetroffen. Volgens de politie was hij in een slip geraakt en tegen een boom langs het parcours terechtgekomen. GEMERT De 23-jarige J. Kuipers uit Boekei ls gisteren om het leven gekomen toen de auto, waarin hij meereed, in Gemert slipte en over de kop sloeg. Twee andere inzittenden werden gewond. MOOK In de nacht van zaterdag op zondag is de 24-Jarige mevrouw A. Verboon-Derksen uit Nijmegen op de rijksweg bij Mook verongelukt toen de door haar echtgenoot be stuurde auto tegen een boom botste. DODEWAARD de negentienjari ge Willem van Lent uit Opheusden en diens twintigjarige vriendin Ger- ritje van Ommen uit Dodewaard kwamen zaterdagavond in Dode waard om het leven toen zij met hun motorfiets tegen een landbouwtrek ker botsten. LOOSBROEK - De twintigjarige dienstplichtig soldaat J. Mulders uit Oss verloor zaterdagmiddag in Loosbroek het leven toen hij met zijn motor tegen een vrachtwagen botste. APELDOORN De zesjarige Marco Wolters uit Hilversum was zaterdag avond op slag dood toen de auto waarin hij zat op de E-8 slipte en hij eruit werd geslingerd. GORSSEL De 78-jarige Willem Menop uit Gorssel verongelukte za terdag toen hij in zijn woonplaats op de fiets een weg wilde oversteken en door een auto werd geschept. Van onze onderwijsredactie ARNHEM De voorzitter van de Verenigde Bijzondere Scholen op Algemene Grondslag (VBS), J.M.L.M. Kersten, vindt dat het kleuteronderwijs er in de begroting voor volgend zeer bekaaid af komt. Hij zei dit zaterdag op de jaarvergadering van de VBS. „Bij de beoordeling van het beleid in deze sector gaat het niet aan. alleen maar te wijzen op de verlaging van de leerlingenschaal en het verstrek ken van extra schooltijden", aldus Kersten. „Want daarnaast dient men in het oordeel te betrekken de ver goedingsbedragen voor de exploita tiekosten en bijvoorbeeld het bedrag per kleuter dat met de laatste verho ging van twee-en-een-half (bij het huldig inflatiepercentage van negen a tien) nu gebracht is op 56,25. Een krankzinnig laag bedrag." Kersten vindt dat het kleuteronder wijs nog nadrukkelijker in de puree wordt geduwd, „een puree waarin het zich al een tiental jaren bevindt. Het spreekt dan ook vanzelf dat wij op dit punt bij de komende begro tingsbehandeling de klemmende aandacht van de Kamer zullen vragen." Hij vermoedde dat ook de gemeen ten wel tegen deze gang van zaken zullen protesteren. Zij moeten name lijk het openbaar kleuteronderwijs betalen. „Indien wij bedenken dat het bedrag per leerling in het lager onderwijs nu schommelt tussen de twee- en vierhonderd gulden, dan is het overduidelijk dat op het punt van de financiën de integratie tussen kleuter- en lager onderwijs nauwe lijks uitvoerbaar is." In de Kil gevonden vermoorde man kwam uit Vlissingen Van een verslaggever DORDRECHT. De Dordtse poli tie is er in geslaagd de identiteit vast te stellen van de vrijdag in de Dordtse Kil door twee Belgische sportvissers gevonden vermoorde. Het bleek te zijn de 44-jarige reserve schipper Cornells Adrianus Jacobs uit Vlissingen. De man was ge trouwd en vader van drie kinderen. Tot de identlficaüe hebben in be langrijke mate bijgedragen de vier tatoeëringen, die de man op beide armen had laten aanbrengen. In het belang van het onderzoek wil de politie nog geen verdere informa ties verstrekken. Zij beschikt overi gens nog over geen enkele aanwij zing over het motief van de moord en de omstandigheden, waaronder de man om het leven isgebracht. Zoals bekend gebeurde dit door drie schoten. Een speciale recherchegroep van dertig man, bestaande uit leden van de Dordtse recherche, geassisteerd door rechercheurs van het regionale bijstandteam Zuidwest-Nederland houdt zich intensief met het onder zoek bezig. Van een verslaggever MIDDELBURG Goes mag van gedeputeerde staten van Zeeland niet de twee oude bomen en een stuk tuin van wethouder J.M. Roose kopen, waardoor de aanleg van een nieuwe verkeersweg mogelijk zou worden. Het voorstel om voor 162.500 gulden de bomen en het stuk tuin te kopen haalde het in Juni van dit jaar in de raad maar net: acht leden stemden voor, zeven tegen. Het stuk grond was voor de wegen aanleg nodig; wethouder Roose vreesde dat de twee oude bomen •elders in zijn tuin door de aanleg van weg onherstelbare schade zou den oplopen. Daarom stelde de wet houder voor om naast de grond ook de beide bomen te kopen, waarvoor in de koopsom een bedrag van der tigduizend gulden werd opgenomen. Gedeputeerde staten van Zeeland vinden dat de financiële positie van Goes deze aankoop niet toestaat. Nu het raadsbesluit tot het kopen van de grond met de bomen nietig is verklaard zit er weinig anders op dan de weg in oostelijker richting aan te leggen. Dat kost niet alleen weer veel tijd; bovendien komt de weg nu vlak langs een nieuwe wijk en een rij oude lindebomen te lopen. Dit is onze ervaring. De 87.000 ondernemers in kleinere industrieën en ambachtelijke bedrijven weten 't maar al te goed: vakmanschap is noodzakelijk, maar verdere mechanisatie is onmisbaar. Daarbij blijven de loonkosten per man stijgen en moet er per werknemer meer geproduceerd worden. Tellen we daarbij nog de snelle technische vooruitgang, de verharde concurrentie en de neiging tot schaalvergroting, dan is het overduidelijk dat elke ondernemer een alert en flexibel investeringsbeleid moet voeren. Om nu en in de toekomst ,Wi"* gezonde bedrijfsresultaten te garanderen, werkgelegenheid te verzekeren. De Rabobank kan daarbij helpen. De.flexibele" financieringsmogelijkheden van de Rabobank. Investeren vergt veel geld. Het vraagt bovendien een zeergrote flexibiliteit in de manier waarop gefinancierd wordt. De Rabobank heeft biervoor alle mogelij kheden ontwikkeld. Als uw financiële situatie zich wijzigt, kunnen wij flexibel daarop inspelen. Toegesneden op uw bedrijfs situatie kan dan binnen de overeengekomen kredietruimte, de verhouding tussen „kort" en Jang" geld geheel aangepast worden aan uw financieringsbehoeften. Vervroegde aflossing en herfinanciering zijn dan geen probleem meer. De Rabobank maakt het u gemakkelijk, want „kort" en Jang" geld kunnen wij uit eigen middelen verschaffen. Geheel in uw voordeel: n.l. met de gunstigste verhouding tussen goedkoop Jang"geld en duurder,.kort"geld. Financieel vakmanschap. De Rabobank heeft een uit gebreide ervaring met bedrijven in ldein industrie en ambacht, w™ xenslotte doen meer dan 20.000 ondernemers in deze sector hun zaken met onze bank. Wij zijn dan ook vertrouwd met uw problemen. Daarnaast zijn wij - met 3150 vestigingen - op de hoogte met de specifieke situatie in alle Nederlandse gemeenten. Reden waarom veel van uw klanten ook onze klanten zijn. Neem eens, desgewenst samen met uw financieel adviseur, contact met ons op. Geld en goede raad is ons vak. Of het nu gaat om leasing van bedrijfsmiddelen, stockfinanciering, kredieten in rekening courant, verzekeren of onze bankhypotheek. luist nu staan alle Rabobanken in het teken van ldein industrie en ambachtelijke bedrijven. Wij nodigen u graag uit vooreen oriën terend gesprek. geld en goede raad. „In mijn bedrijf draait alles om valunanschap. Dat is precies wat ik waardeer in de Rabobank. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. II Tim.: 4 6 t/m 8 Heden Is In haar Heiland ontslapen in de ouder dom van 87 jaar onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Geertruida Jonkers weduwe van Gerrit Verkade Schiedam, 20 november 1976 Bejaardencentrum „De Harg" Hargplein 100 Corr.adrcs- Mevr. E. Wansink-Verkade Jac. van Heemskerkstraat 45 Zandvoort Mede namens kinderen, klein- en achterkleinkinderen J. Th. Verkade Moeder ligt opgebaard in bejaardencentrum „De Harg". Gelegenheid tot bezoek aldaar: woensdagavond van 7.30-8.30 uur. Donderdag 25 november a.s. wordt er te 11 uur v.m. een rouwdienst gehouden in bejaardencen trum „De Harg", welke geleid zal worden door dc Weleerwaarde Heer Ds. J. Ch. Pennekamp. waarna de bijzetting zal plaatsvinden te 12 uur in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats. Laan van Spieringshoek. Schiedam. Vertrek van het bejaardencentrum te 11.45 uur Op verzoek van de overledene geen bloemen. witte, aangenaam smakende tabletten Hoop op God Sla 't oog naar boven want ik zal Zijn Naam loven Heden heeft God thuisgehaald onze lieve Moeder en Oma Lena B. van Guilik-van de Nadort geboren 6-2-1897 vanaf 9-7-1932 weduwe van Cornelis van Guilik M. Nagtegaal-van Guilik D. Nagtegaal C. Nagtegaal Uithoorn, 20 november 1976 Corr.adres: Dreeslaan 4, Uithoorn GEEN BEZOEK De rouwdienst -zal gehouden worden woensdag 24 november a.s. om 13.30 uur in „Het Hoge Heem". Merodelaan 2. Uithoorn, waarna de be grafenis zal plaatsvinden op de Ned. Hervormde Begraafplaats Kerkstraat te Mijdrecht om plm. 14.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis in gebouw „Irene", Kerkstraat te Mij drecht. Met grote verslagenheid hebben wij het overlijden vernomen van ons bestuurslid Jan Kloeze Tot het laatste moment heeft hij de belangen van de vereniging als voorzitter van de Technische Commissie behartigd. God geve zijn vrouw en kinderen Zijn onmisbare troost. Psalm 90 Bestuur, leden en donateurs van A. C. V. Assen, 20 november 1976. De Here nam in Zijn Heerlijkheid op onze geliefde schoonzuster en tante E. Fleurke-Kikkert Groningen, 19 november 1976 F. Fleurke A. Fleurke-Dijkema T. Fleurke-Wigboldus neven en nichten Na een langdurig ziekteproces werd heden door God uit zijn lijden verlost en mocht ingaan tot de feestvreugde van zijn Heer, onze zeer geliefde zorgzame Man, Vader, Opa, Broer, Zwager en Oom Johannes Gerrit Honcoop op de leeftijd van 63 jaar. Romeinen 8 18 P. M. Honcoop-Groenendijk Jopie en Bart Margriet Dick en Wilma en verdere familie Naaldwijk, 19 november 1976 C. van Heenvlietstraat 10 Onze man en vader is opgebaard in de rouwkamer van het „St. Hippolytusziekenhuis", te Delft, waar gelegenheid tot rouwbezoek zal zijn: dinsdagavond van 19.00-20.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de grote zaal van de „Ontmoetingskerk". De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden in de Gereformeerde „Ontmoetingskerk" aan de Jhr. Savornin Lohmannstraat 51 te Rid derkerk op woensdag 24 november, aanvang 13.30 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden ca. 14.15 uur op de Nieuwe Begraafplaats „Vredehof" te Ridderkerk. Op Cd november jl. nam de Here tot Zich onze gefielde Broer cn Zwager Hindrik Knot weduwnaar van Jcnneke Blekkcnhorst op de leeftijd van 67 jaar. Groningen: G. A. Knot Siddeburcn: W. M. Vos-Knot K. Vos Zalig hij die in dit leven Jakobs God ter hulpe heeft. Psalm 146 vers 3a De Heere nam, voor ons nog vrij onverwacht, tot Zich onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Brustina Margrietha van Steenis op de leeftijd van 75 jaar. Bolnes: A. Kuijpers 1. Kuijpers-van Steenis Bolnes: W. G. van Steenis H. van Steenis-Sintnicolaas Oostkapelle: M. van Steenis-Smit neven en nichten Bolnes, 19 november 1976 Noordstraat 91 Correspondentie-adres: A. Kuijpers, Paul Krugerstraat 76, Bolnes. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van Huize „Noordhave", Noordstraat te Bolnes. Rouwbezoek en gelegenheid tot condoleren dins dagavond van 8.15—9.00 uur. De begrafenis in het familiegraf zal D.V. plaats vindon woensdagmiddag 24 november op de Oude Begraafplaats „Rusthof" te Ridderkerk om plm. 2.45 uur. Vertrek vanaf „Noordhave" om 2.30 uur. Wie overwint, hem zal ik geven van het verborgen manna en Ik zal hem een witte steen geven en op die steen een nieuwe naam geschreven, welke niemand weet, dan die hem ontvangt. Openbaring 2 vers 17 Na een zeer langdurige ziekte, welke hij geduldig en gelovig gedragen heeft, is heden in zijn Heer en Heiland ontslapen onze lieve, zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, Zwager en Oom Teunis van der Leer echtgenoot van Levina Adriana Redert, in de hoge leeftijd van 88 jaar. Dordrecht: L. A. van der Leer-Redert Dubbeldam: Wim van der Leer Wijnie van der Leer-de Waal Dordrecht: Aad van der Leer Nelly van der Leer Rhoon: Bertie Bastemeyer-van der Leer Jan Bastemeyer Zwijndrecht: Maarten van der Leer Ans van der Leer-Kayim Dubbeldam: Cor van der Leer Wil van der Leer-van Bohemen Alblasserdam: Tineke de Bruyn-van der Leer Piet de Bruyn en kleinkinderen Dordrecht, 19 november 1976 Kleine Beerstraat 150 Geen bloemen Gelegenheid tot rouwbezoek aan huis dinsdag 23 november van 19.30—21.00 uur De begrafenis zal D.V. plaatsvinden woensdag 24 november om 14.30 vanuit de aula op de al gemene begraafplaats aan de Nassauweg. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in de Stephanuskerk aan de Talmaweg te Dordrecht, geleid door de weleerwaarde heer Ds H. Boswijk; aanvang dienst 13.30 uur. Na afloop van de begrafenis is er nogmaals gele genheid tot condoleren in de ontvangkamer van de aula.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8