Turnsters deelname weigeren aan interland Deens protest bij FIFA Tilburg gelooft in revanche Geen schorsing Mansveld 'Conflict internaat-groep" rond Marianne Heeren JV1 De Zwervers ontslaat trainer Wijngaard Moeilijke overwinning Frankrijk op Ieren open Heeren veen wint beker, maar titelstrijd nog Controverse Nieuw-Zeeland Zuid-Afrika Nederland tegen Maleisië in halve finale ITETl VRIJDAG 19 NOVEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 23 Van onze sportredactie AMSTERDAM Het leek zo een fraaie oplossing. Woensdag besloot het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond om kampioene Marianne Heeren toch een kans te geven om in de nationale ploeg voor de interland tegen Noorwegen te komen. Op vrijdag zou zij daartoe op Papendal deelnemen aan een speciaal georganiseerde selectiewedstrijd. Het leek een aardig compro mis om een blunder in eigen gelederen te maskeren. Maar gisteren werd bekend dat de turnsters die op het internaat in Arnhem zitten, weigeren in de selectiewedstrijd uit te komen. Marianne Heeren werd afgelopen zondag tot ieders verrassing turnkampioene. Na eerder in de ka tholieke turnbond reeds de sterkste te zijn geweest, bleek de overgang naar het KNGV haar predikaat kam pioene niet aan te tasten. Op dat moment ontstonden echter de pro blemen. Het KNGV bleek namelijk de ouders van de meisjes die op het turninternaat in Arnhem zitten be loofd te hebben, dat hun dochters automatisch in de nationale selectie terecht komen. Plaats voor turnsters van bulten was er niet. Het KNGV begreep het probleem. Er werd open lijk gesproken van een blunder, een afgang van de bond, die nooit voor zien had dat turnsters ook binnen hun eigen vereniging tot de nationa le top kunnen reiken. Daarom werd de afgelopen dagen naarstig naar een compromis gezocht. Dat werd gevonden. Hoewel Marianne Heeren zondag al haar klasse had bewezen, moest ze een nieuwe test afleggen. Voor vrij dagmiddag werd een speciale selec tiewedstrijd op Papendal gepro grammeerd, waaraan zij zou mogen deelnemen. Voor de andere turnsters zou dat geen probleem op mogen leveren, want de bond besloot tege lijk dat de ploeg met één turnster zou worden uitgebreid, zodat ieder een naar Moss in Noorwegen zou kunnen gaan. Gisteren kwam er ech ter een kink in de kabel. De meisjes van het internaat lieten weten dat zij afzagen van deelname aan de selec tiewedstrijd op Papendal. Daarnaast stelden zij zich ook niet beschikbaar voor de interland tegen Noorwegen. Een duidelijke verklaring, die het KNGV leerde uit het telegram dat de turnsters verzonden. Ans Dekker legde het standpunt verder uit. „Het gaat niet om Marianne Heeren per soonlijk. Het is voor ons een princi piële zaak. Enkele maanden geleden is tussen het bondsbestuur en de ouders van de turnsters die op het internaat zitten afgesproken dat al- Lotto ÏTEL8. <r 'gd i KOB aat 31 -8444* le prijs: 1 winnaar, die bnito 666.666.-- ont vangt. 2e prijs 4 winnaars, die elk bruto <1.315,80 ontvangen 3e prijs 162 winnaars, die elk bruto 1530.- ontvangen 4e prijs 9140 winnaars, die elk 36,-- ontvangen 5e prijs 12567 winnaars, die elk 26.-- ontvangen le prijs 11 winnaars, die elk bruto 13.152, - ontvangen 2e prijs: 169 winnaars, die elk 535.-- ontvangen 3e prijs: 1490 winnaars, die elk 84.- ontvangen Van onze verslaggever ROTTERDAM De zaterdag- voetbalclub De Zwervers heeft trainer Gerrit Wijngaard ont slagen. Wijngaard, die deze zo mer bij de succesvolle Rotter damse eersteklasser de leiding van Jan de Lange overnam, wordt door het bestuur een ge brekkige benadering in het menselijke vlak verweten. Het belangrijkste geschilpunt vormde de vervanging van twee middenvelders in het elftal: Leen Stok en Leo Vos. Beide spelers maakten al ja renlang deel uit van het eerste team. maar werden in deze voor De Zwervers weinig suc cesrijke competitie zonder veel ophef van woorden door Wijngaard naast het elftal gezet. De Zwervers heeft al een op volger voor Wijngaard: Cas Hubregtse. Deze in Vlissingen woonachtige trainer, werkte enkele jaren met de jeugd van Feyenoord. Waarschijnlijk zal Hubregtse zaterdagavond in Maastricht de wedstrijd die de Zwervers tegen eerste- divisieclub MVV voor de be paalde KNVB-beker speelt al bijwonen. Het bestuur van De Zwervers heeft Wijngaard toe gestaan om de formatie voor dat. duel nog te coachen. In financieel opzicht, kon De Zwervers zich gemakkelijk van Wijngaard ontdoen, omdat de ze zijn contract nog niet had getekend. Eer de beslissing over Wijngaards ontslag viel. had de voorzitter van De Zwer vers Teun Hagendijk, contact met Jaap van der Lek. secreta ris-generaal van de Vereniging van Voetbal Oefenmeesters in Nederland) opgenomen. leen de meisjes die op Papendal trai nen in aanmerking komen voor in ternationale wedstrijden. Als Mari anne Heeren nu ineens wél mag deel nemen kunnen Carla Braan en Jean- nette van Ravenstijn, die omdat zij in eigen omgeving hun school wilden afmaken niet op Papendal trainen, ook zeggen recht te hebben op deel neming aan de selectiewedstrijd". Jeannette van Ravenstijn heeft het KNGV inmiddels al laten weten ook graag voor de nationale ploeg in aan merking te willen komen. Zij werd bij de nationale kampioenschappen derde. Volgens Ans Dekker dient er nu een duidelijke uitspraak te ko men. „De sfeer in de groep op Papen dal is grandioos. Wij willen dat die zo blijft. Het gaat echt niet om Marian ne Heeren persoonlijk. Ik heb haar dat voor wij het telegram verstuur den ook telefonisch medegedeeld". In deze zaak speelt ook mee, dat Marianne Heeren al heeft toegezegd halverwege 1977 ook naar het inter naat te willen komen. Zij wil echter eerst nog haar HAVO-diploma halen op de school waar zij nu zit. UTRECHT (ANP). Jaap Robijn, de voorzitter van de sectie topsport van het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond (KNGV) heeft zijn functie neergelegd Robijn, sedert 1972 voorzitter van de sectie topsport en qualitate qua ook lid van het bondsbestuur. nam het besluit naar aanleiding van het geschil van inzicht tussen hem en de meerderheid van de bestuursleden van de sectie topsport De afgetreden voorzitier wekte zaterdag tij dens de algemene bondsvergadering in Utrecht weerstand door te verklaren dat de onder de sectie topsport ressorterende afdelingen op on verantwoorde wijze geld uitgeven Deze uitspraak leidde staande de vergadering tot het aftreden van de heer R. Klarenbeek. secretaris van de afdeling keurtumenhercn. Verder distantieerden de heren Swart en Lue- deke. respectievelijk penningmeester en secre taris van de afdeling topsport van de uitspra ken van de heer Robijn De uitlatingen van Robijn waren ook aanlei ding voor het eerder volledig afgetreden be stuur van de afdeling keurtumen dames om niet in te gaan op „een open gesprek zonder voorwaarde" met het bondsbestuur van het KNGV Dit gesprek had moeten leiden tot een oplossing van de controverse, die was ontstaan rond de opvolging van Eva Bartha en een eventuele terugkeer van het afgetreden dames- bestuur. De stap van de turnsters wordt door KNGV-voorzitter John Tielrooy be treurt. „Ik vraag mij af of het een ZEIST. Aad Mansveld van FC Den Haag is door de tuchteommis- sie van de KNVB niet geschorst naar aanleiding van zijn gele kaart in de ontmoeting tegen Roda JC. De aanvoerder, die zich over dit voorval nogal druk heeft gemaakt, kreeg slechts een boete van 250 gulden. Zijn ploeggenoot Martin Jol kreeg wel een schorsing van een wed strijd opgelegd. De Hagenaar, die een gele kaart had gekregen na een forse overtreding tegen Vermeu len, kreeg tevens een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 150 gulden. De zwaarste straf was voor de Wa- geningen-sneler Van Osenbrug- gen, die voor drie wedstrijden werd geschorst. Beide spelers kregen te vens een boete van 150 gulden elk. De overige straffen zijn: FC Amsterdam: W. Buscher, een wed strijd onvoorwaardelijk. Volen- dam: J. C. Jonk, een wedstrijd onvoorwaardelijk en 100 boete met de mogelijkheid van verweer tegen de omzetting van een voor waardelijke straf in een onvoor waardelijke. Vitesse: H. Veenen- daal, een wedstrijd onvoorwaarde lijk en 150 boete. FC-VVV: H. Vercoulen, twee wedstrijden on voorwaardelijk en 125 boete. PSV: G. Deijkers, twee wedstrij den onvoorwaardelijk en f 200. NEC: H. Medik 150 boete. De volgende spelers kregen een boeking: E. van Aken (FC Amster dam), G. J. De Winkel, J. W'ildbret (beiden Haarlem), B. Tabbernee (Excelsior), D. Visser (Heeren veen), A. Verlijsdonk (Helmond Sport), A. Kamps (NEC) en J. Quelhorst (FC Vlaardingcn). W. J. H. Grobben (Heracles) werd vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De tuchtcom missie neemt geen verdere maatregelen tegen B. Wentink (Haarlem). Hedenavond is er een mondelinge behandeling van de zaken H. Mi- chielsen en F. Weerdenburg (bei den Sparta). MARIANNE HEEREN: „Als het zo moet gaan hoeft het voor mij niet meer zo". juiste beslissing is. Ik kan er wel inkomen dat zij dit doen, maar het vertroebelt de sfeer voor nader over leg. Wij hebben woensdag besloten om Marianne Heeren toe te laten tot de selectiewedstrijd omdat dit meis je nooit gevraagd is om deel uit te maken van het turninternaat. Zij is pas op 1 augustus lid geworden van het KNGV". Volgens Tielrooy kan de wedstrijd tegen Noorwegen niet worden afgelast. „De Noorse bond is bepaalde verplichtingen aangegaan voor deze wedstrijd. Er'is een zaal gehuurd. Ik ben van mening dat wij in elk geval met een ploeg naar Noorwegen moeten gaan. Laten we hopen dat we er door overleg nog uit kunnen komen". Marianne Heeren vindt de proble men die rond haar toetreding tot de nationale ploeg zijn ontstaan erg vervelend. „Ik heb niet gevraagd om deel te mogen nemen aan de selec tiewedstrijd en de interland tegen Noorwegen. Toen lk zondag tot ie ders verrassing kampioene werd, is door een journalist de vraag gesteld of ik in aanmerking zou komen voor een eventuele selectie in de Neder landse ploeg. Het ging niet van mij uit. Ik heb het probleem niet gescha pen. Als het zo moet gaan hoeft het voor mij niet meer zo. Ik vind het allemaal erg naar". Overigens gaat Marianne Heeren morgen gewoon naar Papendal. „Ik wil van de meisjes zelf nu wel eens precies weten wat de problemen zijn. Het is allemaal buiten mij om gegaan". Gisteravond werd bekend dat het bestuur van het KNGV had besloten om de selectiewedstrijd op Papendal vandaag niet door te laten gaan. KOPENHAGEN De Deense voetbalbond is van pian een protest in te dienen bij de In ternationale voetbal federatie (FIFA), aangaande de leiding van de Algerijnse scheidsrech ter Abdelkader Aoussi tijdens de wedstrijd Portugal- Denemarken (1-0), die voor groep I van de voorronde voor het eindtoernooi om het we reldkampioenschap 1978 in Lissabon werd gespeeld. In de tweede helft veranderde het duel in een gooi- en smijtpartij. Aoussi stuurde de Portugees Celso uit het veld en deelde verscheidene gele kaarten uit. Volgens Erik Hyldstrup, secre taris-generaal van de Deense voetbalbond, blijft er geen an dere keus dan te protesteren. „We zijn verre van tevreden met de behandeling die onze spelers kre gen." zei hij. Bondsvoorzitter Vil helm Skousen voegde er aan toe dat hij ten tijde van zijn bestuursperiode van 22 jaar nog nooit zo'n ruwe wed strijd had meegemaakt. „Op een ge geven moment was ik echt in de stemming maar het veld op te lopen en de spelers te zeggen de westrijd te staken. Er was van geen enkele spor tiviteit meer sprake," aldus Skousen. In de tumultueuze wedstrijd bleef Denemarken voor bijna 40.000 toeschouwers lang overeind tegen de Portugezen, die moesten winnen om nog een kans te behouden. In de eerste helft was er nauwelijks van krachtverschil sprake. Na de rust zette Portugal de tegenstanders onder hevige druk De Algerijnse scheidsrechter Abdelkader Aoussi verloor al spoedig elke controle op de wedstrijd en liet vele al te vinnige duels onbestraft. Zo greep hij niet in toen de Portuge se aanvaller Vitor Baptista de Deen se verdediger Munk in net gezicht sloeg. Vijf minuten later stuurde Aoussi wel de Portugees Celso uit het veld na een zware overtreding tegen oud-Feyenoorder Jörgen Kris te nsen. Inmiddels was Portugal in de 71e minuut op een voorsprong gekomen. Na een doelworsteling wist Manuel Fernandes uiteindelijk het net ach ter doelman Jensen te vinden (1-0). De deense trainer kon zich na de „aanslag" op de benen van Kristen- sen niet meer bedwingen en stormde op de scheidsrechter af om zich te beklagen. Het arbitrale trio riep de hulp van de politie in om de getergde oefen- meester naar zijn plaats terug te laten brengen. Abdelkader Aoussi was verder nog kwistig gele kaarten gaan uitdelen: vier aan Denen en twee aan Portugezen. Stand: groep I. Polen 2 2 0 0 4 7-0 Denemarken 3 2 0 1 4 10-2 Portugal 2 10 12 1-2 Cyprus 3 0 0 3 0 1-15 PARIJS Het Franse voetbaleftal heeft in Parijs de Ierse nationale ploeg met 2-0 verslagen. De ruststand was 0-0. Deze wedstrijd werd ook gespeeld in de kwallficatieronde. De Fransen hebben met dit zwaar bevochten resultaat hun puntentotaal na twee wedstrijden op drie gebracht. De Franse doelpunten werden in de 47ste minuut door Olatini en drie minuten voor het eindsignaal door Batheney gescoord. De Joegaslavische scheidsrechter Maximovitch kende een doelpunt van Platini af, omdat deze de bal met de hand zou hebben aangeraakt en een treffer van de Ier Giles we gens buitenspel werd ongeldig ver klaard. Maximovitch heeft tijdens de wed strijd twee spelers opgeschreven. De Van onze ijshockeymedewerker TILBURG Toen Thialf-verdediger Gordon McDonald vorige week in de ijshockeythriller tegen rivaal Tilburg Trappers vanaf het middenvak beheerst de puck in het verlaten doel van Gerry Göbel schoof en zo de eindstand voor zijn ploeg op 6-4 bracht, kwamen de harde feiten plotseling bloot te liggen. Tilburg Trappers is Tilburg Trappers niet meer. Althans niet de ploeg die vijf jaar lang bijna met gesloten ogen een hegemonie in elke ijshockeycompetitie opbouwde. Nu heeft de équipe van Henk Brand het roer moeten overgeven aan Thialf dat zelfs overtui gend de Nederlandse beker heeft binnengehaald. Ontzetting en teleurstelling in ijs- hockey-Tilburg alom, zou je denken. Maar dat is geenszins het geval. On der aanvoering van coach en rasopti mist Paul Domm maakt Tilburg zich al weer op voor een nieuwe krachtmeting de strijd om de landstitel die volgens hun zeker een geslaagde revanche gaat worden. Als de Canadese coach Paul Domm hierover praat is zelfs een lichte twij fel in zijn stem niet merkbaar. „Het gevecht om het Nederlands kampi oenschap zal vrijwel zeker wederom tussen Thialf en Tilburg Trappers gaan", blikt Domm vooruit. „Alleen ditmaal valt het eindresultaat in ons voordeel uit. Ik ben er overigens van overtuigd dat wij nog steeds het bes te team van Nederland bezitten, on danks het verlies van de beker. De Tilburg-coach windt er geen doekjes om en het past allemaal aardig in de koude oorlog tussen de noordelijke en de zuidelijke ijshoc- keyploeg. Maar zijn motivatie kan toch niet zomaar van tafel worden geschoven. „Om twee redenen vind ik onze ploeg beter dan Thialf. Alle reerst is hun defensie veel zwakker dan de onze. alleen in McDonald bezitten ze een goede verdediger en ten tweede heeft Thialf maar twee goede wisselploegen, terwijl wij over drie beschikken (maximale aantal) „In het duel tegen Thialf van het afgelopen weekeinde manifesteerde dit zich duidelijk. Vanaf de tweede periode werkten wij een achterstand van 5-1 bijna geheel weg tot 5-4. Je kon merken dat het Thialf-tcam geen lucht meer hau. we deson danks toch nog met lege handen naar huis gingen, schuilt meer in het feit dat onze aanval enigszins is afge zwakt. Schoten we vorig seizoen ge middeld per wedstrijd tien keer raak. nu is die produktie ongeveer gehalveerd. In de competitie maakt dat verder weinig uit (doelgemiddel- de is niet bepalend), maar tegen een ploeg als Thialf, die vijf topscorers herbergt, kan dat funest zijn. Zij hebben veel minder kansen nodig." Aan de oorzaak van dit euvel heeft het vertrek van „der Bomber" Jack de Heer ongetwijfeld bijgedragen. Paul Domm wil hierover geen traan laten. „Ik was niet zo geschokt door het vertrek van De Heer. Hij speelde immers de laatste tijd toch niet meer zo sterk", zegt Domm verrassend. Toch kan hij moeilijk ontkennen dat De Heer dit seizoen weer op eenzame hoogte op de topscorerslijst staat. „Ja goed. maar dat komt voorname lijk omdat hij met ijshockeyers als Palmiscino. Koopmans en Van Wie ren in een geweldige voorhoede speelt Bill Buckton en Hugh Prentince. de twee Canadezen die Domm ter com pensering voor het vertrek van De Heer naar Nederland haalde blijken nu toch wel nauwelijks in staat om de concurrentie aan te gaan tegen het Thialf-geweld. En hoewel de Trappers-coach ervan overtuigd is dat hij met zo'n aanval kampioen kan worden blijft zijn spelersarse naal voor uitbreiding vatbaar „Mocht de aanval zich voor het einde van dit seizoen niét herstellen, dan zullen we naar een nieuw** speler moeten uitzien Maar het liefst put ik uit eigen middelen. Jonge Tilburgse Moment uit de strijd tussen Tilburg en Heerenveen. Een doelkans voorde Friezen gaat hier verloren. Vlnr: Tuma, Koopman, Christiaans, Van Dun, doelman Göbel en achter hem Scheenstra. talenten als Van der Ven, Dielissen en Van der Broek hebben genoeg in huis om straks de Canadezen te ver vangen." Domm zegt dit vooral met het oog op de financiële situatie van Tilburg Trappers die als enige Nederlandse eerste divisie ploeg nooit over een sponsor heeft beschikt. De Bra bantse ijshockeyvereniging gaat nu toch steeds meer inzien dat tussen alle andere gesponsorde ploegen het hoofd steeds moeizamer boven water kan worden gehouden. Vandaar ook dat secretaris Jacques Herijgers zegt: ..Wij voelen veel voor een sys teem zoals de Finnen dat hanteren. Zij dragen alleen shirtreclame en be houden hun clubnaam. Wij zijn niet van plan om onze naam. die overal in Europa bekendheid geniet, zomaar prijs te geven. Je kan even zo goed nog wel reclame maken. Als een be drijf aan deze voorwaarden wil vol doen kunnen ze morgen nog bij ons aankloppen". En Paul Domm: „Het sponsorgeld zou de jeugdteams meer armslag kunnen geven. Ook de Canadezen kunnen nog wel een extraatje ge bruiken. Zij krijgen allen een zeer miniem inkomen. Toch tegen een situatie als bij. Thialf zullen we ons verzetten Deze ploeg „koopt" bij elke ijshockeyvereniging de Canade zen weg zodat de leeggekochte clubs weer nieuwe buitenlanders moeten importeren. Dit is op de duur niet bevorderlijk voor het Nederlandse ijshockey. Maar op dit moment zijn wij blij met een team als Thialf om dat zij met hun bezoek aan Tilburg een groot aantal toeschouwers trekken." Maar niet alleen Thialf trekt volle ijshockeyhallen. Tegen Groningen ontving TYSC bijna 80% meer toeschouwers dan in andere seizoe nen Aangezien dit soort situaties zich ook bij andere clubs voordoen mag de competitie om de Neder landse Beker nu al een kassucces heten. Een andere financiële opsteker voor Tilburg Trappers moet het duel te gen het Zwitserse Langnau worden, aanstaande maandag om de Europa Cup. Paul Domm die deze tegenstan der. evenals Thialf. met fore-checken tegemoet zal treden heeft geen flauw benul wat Langnau voor een ploeg is. „Het enige wat ik van Langnau weet is dat zij ook een Canadese coach bezitten. Voor de rest blijft het voor ons een verrassing." Uitslagen Nederlandse Beker Amsterdam- Groningen 9-4. 11Y8 Utrecht 13-1. Nijmcgen- HrusM-I 9-2. Oronlngen-Nijmegen 3-4. Thiall- Tilburg Trappers 6-4. Utrecht-Thlalf 1-7 Tilburg Trappers-HYS 6-1 Brunei-Amsterdam 6 16 Thialf Tilburg Trappers Amsterdam Nijmegen HYS Groningen Utrecht Brussel 13 II 2 O 24 98 41 12 8 3 I 19 81- 41 12 7 2 3 16 88- 69 13 7 1 5 15 64- 60 13 6 2 5 14 81 59 12 4 0 8 8 54- 74 12 0 2 10 2 45 99 13 0 2 11 2 54-122 Ier O'Leary omdat hij te veel praat te op het veld en doelverdediger Kearns wegens tljdrekken. Frankrijk Bulgarije Ierland 2 110 3 4 2 10 10 12-2 1 0 0 1 0 0-2 GLASGOW Schotland heeft ln zijn tweede wedstrijd voor Groep 7 opnieuw niet kunnen Imponeren. Na de nederlaag van 0-2 tegen Europees kampioen Tsjechoslowaljke kwa men de Schotten op eigen terrein tegen Wales opnieuw zelf niet tot scoren. Het winnende doelpunt was een eigen treffer van Welshman Ian Evans. De Schotten hadden de gehele wed strijd een veldoverwicht. maar de aanvallen strandden vaak ln het modderige strafschopgebied. In de vijftiende minuut kwamen de Schotten fortuinlijk aan de leiding, toen Evans een hakballetje van spitsspeler Kenny Dalgish ver lengde en doelman Davies kansloos was. Stand In Oro«p 7 Tsjechoslowaklje Schotland 1 1 0 0 2 2-0 2 10 12 12 1 0 0 1 0 0-1 WELLINGTON Brian Talboys. de Nieuwzeelandse minister van bui tenlandse zaken, heeft de sportorga nisaties van zijn land aangeraden de betrekkingen met Zuid-Afrika te verbreken. Hij deed dat gisteren in Wellington (NZ) na terugkeer van een bezoek aan Kenia en Tanzania. Naast aanleiding van de sportieve connecties van Nieuwzeelands met Zuid-Afrika besloten de zwarte Afri kaanse landen tot een boycot van de Olympische Spelen van Montreal. Tevens dreigden dezelfde landen ook de Oemenebest Spelen van 1978 ook in Canada te negeren. Talboys verklaarde tijdens zijn be zoek aan de Afrikaanse landen, dat de beslissing bij de sportorganisa ties in Nieuw-Zeeland ligt en niet bij de regering. „Die vrijheid betekend natuurlijk een grote verantwoorde lijkheid. Ik geloof dan ook dat de sportorganisaties erg gevoelig zijn voor de publieke opinie, die steeds vijandiger wordt ten opzichte van sportieve ontmoetingen met Zuid- Afrika". aldus Talboys. LAHORE Het Nederlandse hockeyteam heeft in Lahore (Pak.) zijn laatste groepswedstrijd voor het internationale Quaid-e-Zam- toernooi gelijk gespeeld met 3-3 (1-0) tegen West-Duitsland. Nederland eindigde daardoor met een beter doelgemiddelde als eerste in groep B en speelt voor de halve-finales tegen Maleisië. West-Duitsland. dat tweede in de groep werd. speelt te gen Pakistan. De Nederlandse tref fers kwamen van Paul Litjens, Ron Steens en Theodoor Doyer In groep A versloeg Pakistan India sensatio neel met 5-0 (2-0) en Maleisië met 2-1 (0-0) Egypte. De eindstanden in de groepen zijn: Groep A: 1 Pakistan 2 Maleisië 3 India 4 Polen 5 Egypte 2 West-Duitsland 3. Japan 4. Pakistan B 0 0 8 26- I 0 16 8-7 0 2 4 10 8 0 3 2 7-13 0 4 0 2-24 3 2 10 5 6 4 3 2 1 0 5 10-7 3 0 12 1 2-4 3 0 12 1 3-6 VOETBAL Tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal ln 1978 ln Ar gentinië zal hel niet mogelijk zijn om bij de stadions, waar de wedstrijden worden ge speeld een toegangskaart te kopen Dit ver klaarde generaal Antonio Merlo. hoofd van het organisatiecomité, in Buenos Aires Merlo zei dal uil veiligheidsoverwegingen kaartjes alleen gekocht kunnen worden bij banken en openbare kantoren „Als iemand zonder kaartje bij het stadion komt, zal hij onder geen beding worden toegelaten voegde de Argentijn er aan toe VOETBAL Rodos middenvelder Dlck Advocaat, enigszins uit de gratie bij trainer Bert Jacobs, zul de volgende twee en een hall jaar bij FC VVV voetballen Het translerbedrsg ligt in de orde van grootte van 200 000 gulden WIELRENNEN - De kans bestaal dat Joop Zoetemelk zal starten ln de zesdaagse van Rotterdam, die op 20 januari begint Wed strijdleider Post la in onderhandeling met Zoetemelk Zeker is wel dat vereldkampi oen op de weg Freddy Maertens zal deelne men Maertens. die wegens rugklachten zijn winterprogramma sterk heeft Ingekrompen heeft Rotterdam niet van zijn lijst ge schrapt

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 23