Drie dagen laag: Nederland komt met motie waarin Chili veroordeeld wordt AMIUEBERICHTEN Interkruis cTjj Zuid-Holland een lerares nijverheidsonderwijs "B" Schitterende rondreis Indonesië! 3690,- 4390,- ^0 Ondanks vrijlating gevangenen: Rapport-Dankert over problemen in NAVO verworpen Toestand Benjamin Britten ernstig A/ARTï - - DERDAG 18 NOVEMBER 1976 TROUW/KWARTET 11 r unnen van maandag tot en met vrijdag lefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven orden op nummer 020-913456. p zondagavond is dit alleen mogelijk van 8.00-20.00 uur. 00 uur nseweg elling gele) istorie beg rep den gaf God, aan onze lieve Vader en Groot der Pieter Adriaan Flach, tgene waar hij naar verlangde: K en vrede bij Hem. Psalm 42 7 berijmd. der bereikte de gezegende leeftijd van 88 jaar was weduwnaar van Anje Catharina Ihmers. achten, 16 november 1976 e Warrenhove" Sneek: H. Flach T. Flach-Boomsma Heemstede: A. Flach R. Flach-de Vries Bennekom: M. Flach Amsterdam: W. Wind-Flach D. Wind Sneek: J. C. Flach N. J. Flach-van Loo H.I. Ambacht: P. A. Flach M. Flach-Strating Saaxumhuizen: W. Flach P. Flach-Lanting en kleinkinderen rouwdienst zal worden gehouden vrijdag 19 vember a s. om 14.00 uur in de Oosterkerk, euwarderkade te Sneek, waarna de teraarde- stelling op de algemene begraafplaats aldaar ,isj plaatsvinden. tegenheid tot condoleren vanaf een half uur or de rouwdienst in voornoemde kerk. irrespondentie-adres: Meeuwenlaan 26, Sneek. schuil 143 liev rgrooti den werd van ons weggenomen onze Broer, »ger en Oom Pieter Adriaan Flach sinds 4 januari 1973 weduwnaar van A. C. Flach-Dethmers leeftijd van 88 jaar. „Barmhartig en genadig is de Heer. Lankmoedig en rijk aan goedertie renheid." Haren: J. A. Jongsma-Flach P. A. Jongsma Drachten: G. M. Pruijs-Dethmers W. M. Pruijs Laren: J. G. Bakker-Hörchner Sneek: J. Dethmers J. J. Dethmers-Pruijs Sneek: F. G. v.d. Meulén-Dethmers Drachten: F. H. Dijkstra-Dethmers Drachten: kH. Huisman-Dethmers Neven en nichten n, ten, 16 november 1976. van 7-8 tatenhi i vrijda emene lieve fi ge heeft de Here tot Zich genomen na een dig gedragen lijden mijn innig geliefde uw, onze zorgzame Moeder en lieve Oma. Johanna Hendrika Stolk-Prins op de leeftijd van 69 jaar „Uw genade is mij genoeg". Velsen-Zuid: J. Stolk IJmuiden: J. Stolk A. J. Stolk-Wijnhoff Driehuis: K. Stolk H. M. Stolk-Leeuw IJmuiden: J. H. Stolk B. Stolk-Peereboom IJmuiden: L. J. Stolk W. Stolk-Dijkhuizen en kleinkinderen t en-Zuid, 16 november 1976. kesingel 5. Aan huis geen bezoek Geen bloemen der D rouwdienst zal D.V. gehouden worden zater- 20 november om 11.00 uur in de Engelmun- kerk te Velsen-Zuid (dorp), waarna de bijzet- in het familiegraf zal plaatshebben omstreeks 0 uur op de begraafplaats „Westerveld" te thuis. Geen toespraken plechtigheid gelegenheid tot condoleren in van de begraafplaats. ks 13.3 Herqj IN JEZUS ONTSLAPEN Maartje Hoogendijk wonende te Cappel a/d IJssel oud 53 jaar. „Onze Juffie" war gedurende 25 jaar, in onze gezinnen, tijdens onze vakanties en bij blijde en droevige dagen, onze toeverlaat, aan wie wij in vertrouwen de leiding over onze kinderen gaven. In haar woord en werk toonde zij haar wens dicht bij de HEERE te willen leven. Dankbaar zijn wij voor haar voorbeeld. Oosterhout: Fam. G. van Oord Zeist: Fam. G. van Oord De Bilt: Fam. J. van Oord De Meern: Fam. J. G. van Oord Zeist: Fam. A. van Oord Werkendam: Fam. R. van Oord Sleeuwijk Fam. J. van Oord Gzn. Prinsenbeek: Fam. H. A. van Oord Gzn. Oosterhout: Fam. Chr. Sas-Van Oord Met grote droefheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze Zwager Gerhardus Alexander Goldschmeding Alphen aan den Rijn: D. van der Pol-Middeldorp Scherpenzeel: J. Bakker-Middeldorp Oegstgeest: A. Middeldorp A. Middeldorp-den Duik Hoogvliet: H. B. Hoogendoorn-Middeldorp P. Hoogendoorn Capelle aan de IJssel: G. C. Kuijpers-Middeldorp Amersfoort: H. Middeldorp G. Middeldorp-Veenstra Zwijndrecht: G. H. Middeldorp J. Middeldorp-Pflug „Zalig de zachtmoedigen want zij zullen de aarde beërven." Plotseling werd uit onze kring weggerukt onze Diaken, Broeder G. A. Goldschmeding Denkend aan zijn diep geloof en warme mense lijkheid vervult dit verlies ons met grote ontstelte nis en droefheid. God geve kracht en troost aan zijn vrouw en kinderen. Namens de gemeente en kerkeraden van de Bankraskerk: Ds. C. L. Timmers T. J. Biewenga Ds. W. Janssen C. J. den Dunnen-Vos Amstelveen, 16 november 1976. Met grote verslagenheid geven bestuur, directie en medewerkers van de Stichting Protestants Sociaal Centrum te Amsterdam kennis van het tragisch overlijden van het bestuurslid van hun stichting, de heer drs. G. A. Goldschmeding Zeer vele jaren heeft de heer Goldschmeding zich ingezet voor de gezinsverzorging en het maat schappelijk werk te Amsterdam, eerst als secreta ris van de Gereformeerde Stichting voor Diaco naal en Maatschappelijk werk en vervolgens als bestuurslid van het Protestants Sociaal Centrum en met name als vertegenwoordiger van het P.S.C. in verschillende samenwerkingsver banden. Zij die hem in dit werk leerden kennen, bewaren de herinnering aan een beminnelijk en scherpzin nig mens. Amsterdam, 18 november 1976. J. J. Viottastraat 35, Amsterdam-Z. Diep geroerd door het plotseling verlies van onze mede-diaken en secretaris, broeder G. A. Goldschmeding gedenken wij in dankbaarheid de grote trouw en liefde waarmede hij vele jaren in dienst van zijn Heer en zijn naaste zijn ambt in de gemeente vervulde. Zijn vriendelijkheid was ons allen bekend. Wij zullen hem in onze kring zeer missen. Moge God zijn vrouw en kinderen vertroosten en aan hen de kracht geven om dit verlies te dragen. De diakenen van de Gereformeerde kerken Amstelveen Buitenveldert. iden u bijl te 1 ,li ii De Stichting voor opleiding van kraamverzorgsters in Zuid-Holland en Zeeland zoekt voor een te houden parallelcursus voor de opleiding tot kraamverzorgster te Noordwijk Zij zal als staflid in samenwerking met de direktrice en de vormingsleidster belast worden met de huishoudelijke vorming, waaronder kook- en huishou delijke lessen. Opleiding N XII of N XIX. Rechtspositieregeling zoals van toepassing voor medewerkers van kruis verenigingen. Datum indiensttreding: zo spoedig mogelijk. Sollicitaties te richten aan het bestuur van bovengenoemde stichting. Postbus 186 te s-Gravenhage-2076. Nadere inlichtingen worden desgewenst gaarne verstrekt door Zr. K. Eversdijk ol de heer M. A. Bierens. Postbus 79 te Goes. tel. 01100-15692. nsegracht 69-71 Den Haag Tel. 070-469363 Onze hartelijke dank voor de vele blijken van mede leven na het overlijden van mijn lieve Man. en onze zorgzame Vader, Groot- en Overgrootvader Meint Zwama Uit aller naam: D. Zwama-Hooghiem Grijpskerk, november 1976 De Wierde - kamer 112 Nederlandse Grondbewerkings- maatscbappij B V. gevestigd te Amsterdam Ten kantore van het Han delsregister te Amsterdam is ter kennisneming van een ieder neergelegd een besluit tot wijzi ging van de statuten als be doeld in artikel 100 boek 2 van het Bürgcrlijk Wetboek- De direktie. oezeweek t.m. zaterdag 20 november GEMEENTE BUNSCHOTEN Publikatle nr. 86 Burgemeester en wethouders van Bunschoten maken bekend dat ter gemeente-sekretarie afd. algemene zaken ter inzage liggen besluiten van de raad dezer gemeente d.d. 21 oktober 1976 tot het treffen van ver keersmaatregelen met betrek king tot de volgende straten: Havenstraat Koningin Wilhel- minstraat Westdijk Binnen dertig dagen na dagte kening van deze publikatie kan door iedere belanghebbende beroep worden ingesteld. Het beroep wordt aan de Koningin gericht doch ingediend bij de Commissaris der Koningin. Achter St. Pieter 20. Utrecht Bunschoten. 17 november 1976 Burgemeester en wethouders voornoemd, de sckretaris, W. de Graaf de burgemeester, P. Kok lo.b. 22-doogse reis 26-doogse reis Informatie/boeking: Perscombinatie reizen Wlbautatraat 131 Amatardam. Tel 020-913456 Van onze Haagse redactie DEN HAAG/NEW YORK - De Nederlandse regering hoopt dat de aangekondigde vrijlating van politieke gevangenen in Chili als een eerste stap kan worden beschouwd naar volledig herstel van de mensenrechten en de fundamentele vrijheden in Chili. Als woordvoerder van de regering in de commissie voor sociale en humanitaire vraagstukken van de VN verklaarde drs. H. J. Heinemann dit gisteren in een vergadering van de commissie in New York. De aangekondigde vrijlating voor kwam echter niet dat Nederland me de namens een aantal andere landen een resolutie indiende waarin Chili wegens de schending van de men senrechten wordt veroordeeld. Heinemann hekelde met name de Chileense weigering een VN- commlssle toe te laten die met een onderzoek naar de schending van de mensenrechten in Chili bezig was. De commissie is op grond van getui genverklaringen van Chileense vluchtelingen en ballingen toch In staat geweest twee rapporten op te stellen waarin de schending van de mensenrechten keihard aan de kaak wordt gesteld. Geheime politie De Nederlandse woordvoerder zei dat In de algemene toestand van rechteloosheid voor politieke gevan genen. de Chileense geheime poliUe Dina wel een bijzonder kwalijke rol speelt. Volgens het VN-rapport ope reert de Dina vrijwel onafhankelijk van de Chileense autoriteiten. De Nederlandse woordvoerder bena drukte dat de Dina ontmanteld moet worden, dan wel dat het op zijn minst onmogelijk gemaakt moet worden haar onderdrukkingspoli tiek voort te zetten. Kamervragen In Den Haag heeft het AR-Tweede Kamerlid Scholten minister Van der Stoel naar de juistheid gevraagd van de berichten dat Chili alle politieke gevangenen, uitgezonderd achttien belangrijke politieke tegenstanders, zou vrijlaten. De achttien zouden alleen de gevangenis uitkomen in dien een ander land zich bereid ver klaart hen asiel te verlenen. Schol ten dringt er bij Van der Stoel op aan te onderzoeken of deze achttien naar Nederland gehaald kunnen worden. Ook vanuit de PvdA is dergelijke aandrang op de minister uitgeoe fend. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De politieke commis sie van de Noordatlantlsche As semblee heeft deze week een rap port van de PvdA-defensiespeciallst Dankert over de politieke proble men binnen de NAVO verworpea De meerderheid ln de commissie vond dat Dankert ln zijn rapport de Europese' communistische partijen te positief benaderde. Ook had de meerderheid van de commissie gro te bezwaren tegen de relativerende visie die Dankert over de oost-west verhouding en het militaire machtsevenwicht had ontwikkeld. In het rapport verdedigt Dankert de opvatting dat het met het Russische overwicht aan militaire middelen nogal meevalt. Het rapport werd met 15 tegen 7 stemmen verworpea Dankert kreeg steun van de Grie ken, Turken. Noren, Denen en Itall- anea De politieke commissie nam direct na deze stemming twee resoluties aan die gericht waren tegen de Euro pese communistische partijen. Een en ander had overigens niet tot ge volg dat Dankert als algemeen rap porteur van de commissie nu het veld moest ruimen. HIJ werd her- kozea Gift Het WD-Kamerlid Waalkens vindt, gezien de berichten over vrijlating, dat minister Pronk zijn toezegging van honderdduizend gulden voor de Nederlandse Stichting Rechtshulp Chili maar weer moet intrekken. Waalkens had toch al moeite met deze gift, en meent dat het geld nu helemaal niet meer nodig is. Ons commentaar staat op pagina S ALDEBURGH. Engeland (AP) - De lichamelijke toestand van de Britse componist Benjamin Britten werd gisteren „zeer ernstig" genoemd. Britten, die 62 Jaar is, heeft ln 1973 een hartoperatie ondergaan en is daarvan eigenlijk nooit hersteld. Benjamin Britten (Lord Britten sinds 12 Juni van dit Jaar), heeft onder meer twaalf opera's geschre ven, waarvan de bekendste „Peter Grimes" Is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11