ipoedvergadering FBO )ver vertrouwenskwestie Er moet een soort transferbeleid komen' Tennisbond richt zich op hoger wedstrijdniveau „Tour op maat voor Freddy Maertens" Nico Jansen geschorst elangengroepen missen goede relatie met sectiebestuur am deze winter et in de baan 49 46^ van der Heijden ontevreden over overgangsregeling in ijshockeybond 05 Feyenoorder mist duel tegen Ajax KNLTB komt met beleidsnota Henny Kuiper ontevreden over schema kRTETfc i 12 NOVEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET19 lor Peter Onvlee [ST/DEN HAAG Het bestuur van de FBO, de Federatie van taald voetbal Organisaties, wil zaterdag al met de afgevaar- den van de 37 clubs uit het betaalde voetbal bijeenkomen >r een spoedvergadering. Het stellen van de vertrouwenskwes- door het zittende sectiebestuur en de aankondiging, dat de iriftelijke stemming voor de drie vacatures in het bestuur van sectie betaald voetbal voor vrijdag 19 november moet zijn ichied, zijn er de aanleidingen toe. rankelijk had de FBO voor za ag 20 november een vergadering estlppeld. „Gezien de ontwikke- en, zegt FC Den Haag voorzitter man Choufoer, en ijian achter de imen bij de kandidaatstelling het alternatieve trio Henk Tim ivoor Ton Zwikstra), Ben Hop- rouwer (voor de plaats van Mr. em Kernkamp) en Jack van Zan iken wij STERDAM Oud- yerswereldkampioen Cees Stam (t besloten deze winter niet meer wedstrijden uit te komen. Stam, nog veel last heeft van een dnekkigé blessure aan zijn rech- pols, heeft aan manager Jan Der de contracten voor de eerstko- le maanden terug gestuurd. t lijn programma stonden onder r het Europees stayerskampi- BChap op 20 november in jtmund en wedstrijden op 24 no- jinber in Milaan en op 5 december Keulen. Het is de bedoeling van un, die intussen een betrekking lit aanvaard als vertegenwoordi- |van een Japanse fabriek voor londerdelen, om eventueel in >orjaar de training te her- het Europees kampioenschap innen achter zware motoren, op zaterdag 20 november in de lalenhal te Dortmund wordt tuden, zullen drie Nederlanders lemen. Het zijn René Pijnen, lerlands kampioen Martin Venix iFred Rompelberg, houder van werelduurrecord. Dit trio stay- krijgt tegenstand van onder Br wereldkampioen Wilfried 'erte/7-fgen, oud-wereldkampioen Die- t. Tel. Kemper en de Belgische kampi- Julien Stevens. VTUTIEK De Nleuw-Zeelandspelen, die etaljanuari ln Chrlstchurch zouden worden g«fcden. gaan niet door, omdat er in de 1 merkoop nauwelijks kaarten zijn ver- 1 Ut Aan deze atletlek-wedstrljden zou 1 ia (link aantal medaille winnaars van de [j I (üDplsche Spelen In Montreal meedoen. I HXNis ln de derde ronde van open UI ümlstournool van Stockholm ls de Neder- tader Tom Okker gisteren met 7—6. 6—1 i wiegen door de Mexicaan Raul Ramirez. De Spanjaard Manuel Orantes versloeg de Joegoslaaf Nlkkl Spear met 6—1. 6—2. VOETBAL De spltsspeler Dlck Dubbeld tin FC Dordrecht, die vanaf het begin van de voetbalcompetitie weigerde het hem aan geboden contract te tekenen, heeft dit giste ren toch gedaan. Het contract loopt tot het einde van dit seizoen. HOCKEY Het Westdultse hockeyelftal teelt, op weg naar het internationale lan- lentoemooi in Pakistan, waaraan ook Ne- lerland deelneemt, in Colombo een dendschappelijke wedstrijd gespeeld te len Sri Lanka. De uitslag was 0—0. n onze ijshockeymedewerker !N HAAG Het klatergoud (vijfduizend gulden) dat toekomt n de ijshockeyploeg die als eerste over de streep gaat in de ijd om de nationale beker zal ln ieder geval niet in het laadje h het Haagse HYS verdwijnen. Na het afgelopen weekeinde, in voor de derde maal binnen een week werd verloren, moeten Uithofbewooers zich realiseren dat een terugkeer van de imrijke jaren zestig óók dit seizoen wel niet het geval zal zijn. nederlagen tegen Groningen, Thialf en Nijmegen moet weer Joegen worden genomen met de troostprijs; een plaats achter groten op de ranglijst. vïï 5k ilpUU* ten (voor de positie van Henk Zon), „is het een duidelijke zaak dat de FBO graag voor het sluiten van de stemtermijn met de clubs contact wil hebben." En Gerard Bouwer, secretaris van de FBO die sinds woensdagavond na het uitlekken van de brief van het sectie-bestuur aan de betaalde clubs met daarin het stellen van de ver trouwenskwestie („Het kiezen van één van de drie tegenkandidaten voor de zittende en herkiesbare le den van het huidige sectiebestuur zal door het gehele bestuur als een motie van wantrouwen worden opge vat,") alle clubs heeft benaderd in verband met de vervroeging van het spoedberaad: „Nu de zaak deze vor men heeft aangenomen, zou het geen wijs beleid zijn geweest niet te trach ten de vergadering te vervroegen." Het FBO-bestuur, dat overigens ook dinsdagavond al bijeen was geko men. zegt kandidaten achter de hand te hebben voor het geval het sectiebestuur inderdaad op 27 no vember, de dag van de vergadering, opstapt. Men is niet gelukkig met de stemprocedure die nu hoewel for meel juist wordt gevolgd. Ver schuiving van de sluitingsdatum zou zeer wel mogelijk zijn geweest. Overigens zijn gisteren de noodza kelijke stembiljetten bij de clubs binnengekomen. Aan de verkiezingen zullen ook nor maal de drie door de verenigingen Ajax, FC Den Haag, NAC, Wagenin- gen en FC Vlaardingen gesteunde tegenkandidaten mee kunnen doen, ondanks het later terugkrabbelen van de FC Vlaardingen. In het regle ment betaald voetbal wordt in arti kel 15 lid 1, namelijk gesproken van een onherroepelijke kandidaatstel ling. Terugtrekking van FC Vlaar dingen, zoals mede geschied is na contact tussen deze club en mr. Jac ques Hogewoning, de voorzitter van het zittende sectiebestuur heeft der halve geen enkele invloed, ook al hoopte de laatste daarop wel dege lijk bij het uitvoeren van zijn „coup". Zoals het sectiebestuur trouwens op het moment nog de rechtsgeldig heid onderzoekt van de door Vlaar dingen secretaris Van Dis ge plaatste handtekening onder de kandidaatstelling. Het feit, dat de meerderheid van het bestuur ervan niet op de hoogte zou zijn geweest en zich nu distantieert, is in de ogen van het sectiebestuur wellicht een ontsnappingsmogelijkheid. For meel zijn het schrijven van Vlaar dingen is zelfs nog niet door het sectiebestuur ontvangen voorals nog echter de namen van de drie tegenkandidaten op het stemformu- lier vermeld. ZEIST (ANP) Nico Jansen, de produktieve spits van Feyenoord, kan zondag niet voor zijn club uitkomen in de topper tegen Ajax. Jansen werd gisteren door de tuchtcommissie van de KNVB voor één wedstrijd geschorst, om dat hij afgelopen zondag tijdens de wedstrijd Sparta-Feyenoord aanmerkingen maakte op de lei ding van scheidsrechter Gerrit Berrevoets, en hem bovendien met beide handen vastpakte. Jan sen kreeg daarvoor de gele kaart. De tuchtcommissie strafte hem bovendien met een boete van 250 gulden. Een lopende voorwaarde lijke schorsing van een wedstrijd werd door de tuchtcommissie bui ten beschouwing gelaten, omdat die een geheel andere overtreding betrof. Die voorwaardelijke schorsing blijft wel van kracht. René van de Kerkhof van PSV, die zaterdagavond tijdens de wedstrijd tegen Roda JC eve neens aanmerkingen op de lei ding (van Cees de Bruin) maakte, werd niet geschorst. Hij kreeg al leen een boete van 200 gulden. Voor de tuchtcommissie was het geval Nico Jansen heel duidelijk. Tijdens de zitting kwam vast te staan dat Nico Jansen „door woord en gebaar getoond heeft het niet eens te zijn met de beslis sing van de scheidsrechter alsme de de scheidsrechter met beide handen heeft vastgepakt". In het geval René van de Kerkhof kwam uit de rapporten alleen vast te staan dat „hij op heftige wijze heeft geprotesteerd tegen een be slissing van de scheidsrechter". Tijdens de wedstrijd Sparta- Feyenoord kreeg ook de Britse Spartaan Lees een gele kaart we gens het trappen naar een te genstander. Lees kreeg een schor- De aanleiding tot de schorsing van Nico Jansen, Arbiter Berrevoets grijpt naar de gele kaart, nadat de Feyenoorder ten onrechte bleef protesteren na een afgekeurd doelpunt. sing van twee wedstrijden on voorwaardelijk en een boete van 150 gulden. De tuchtcommissie strafte nog veertien spe lers. Het zijn: Bouwman, Bruyn en Villjn van FC Vlaardingen ZIJ kregen allen een schor sing van twee wedstrijden onvoorwaarde lijk. Bruyn en Villjn met 75 gulden boete en Bouwman met een wedstrijd voorwaarde lijk Van de Pijl van SW kreeg een wed strijd en 75 gulden boete, evenals Van den Akker van NEC. Ton Wlckel, verdediger in het c-elftal van Ajax kreeg een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van 150 gulden. Vrolijk van FC Dordrecht kreeg een wedstrijd onvoorwaar delijk en een voorwaardelijk. Leushuls van FC Den Bosch kreeg twee onvoorwaardelijk en een boete van 100 gulden Dezelfde straf kreeg Van Dijk van FC Gro ningen met 25 gulden boete meer Veltman van Cambuur en Mulkens van MW kregen alleen een boete van 75 gulden Brinkman van Veendam kreeg een wed strijd onvoorwaardelijk en 100 gulden boete Een lopende voorwaardelijke straf werd ver geten. omdat de proeftijd bijna verstreken was Acht spelers kregen een boeking op hun stralkaarl Het zijn Van Kooten (Go Ahe ad». Massa (NEC), De Esch (Fortuna SC). Verschuren iNACi, Vermeulen (Roda JC). Van Tour (Excelsior). Van de Land (Veen- dam) en Colombaln (Fortuna SC). Vrijdagavond behandelt de tuchtcommissie op verzoek van FC Groningen de zaak over de rode kaart van Gronlngen-speler Van Loon uit de wedstrijd tegen FC Vlaardingen, mondeling HERMAN CHOUFOUR (links sectiebestuurder Stoop): ,De FBO wil op korte termijn contact met alle clubs hebben'. Het doorzetten van de kandidatuur van het alternatieve trio wordt overi gens nadrukkelijk gesteund door de andere belangenorganisaties in het betaalde voetbal, de WCS, de Ver eniging Van Contractspelers, de WON (Vereniging Van Oefenmees- ters) en de BSBV (Belangenorganisa tie van de scheidsrechters). Een aan tal afgevaardigden hiervan kwam ook voor overleg bijeen in Den Haag. WCS-secretaris-penningmeester Karei Jansen benadrukte nog eens, dat het in het belang van het betaal de voetbal is (alsmede een van de voorwaarden van de commissie Christiaanse om tot steun aan het betaalde voetbal te komen) dat er een gezond en normaal overleg is tussen de KNVB sectie betaald voet bal en de belangenorganisaties. „Met dit bestuur is die situatie er niet," stelde hij opnieuw vast. „Het is voor ons dan ook belangrijk te weten hoe de clubs zich ten opzichte van dit bestuur zullen opstellen. Wij heb ben een afspraak met het FBO- bestuur, onmiddellijk na de vergade ring." Het koortsachtige, spoeddragende overleg van de komende dagen (ook de eerste diviesieclubs komen op 16 november nog eens afzonderlijk met een delegatie van het sectiebestuur bijeen, waarop ongetwijfeld ook het nodige lobbywerk zal worden ver richt) zal voorlopig bepalend zijn voor de toekomst van het huidige sectiebestuur en de toekomst van het betaalde voetbal. Want naast de problemen rond het felbekritiseerde sectiebestuur ligt er ook nog altijd het rapport van de commissie Chris tiaanse op tafel. „Indien er tijd voor is zal dit onderwerp natuurlijk ook tijdens het spoedoverleg ter sprake komen. Ontbreekt die tijd, dan wordt op korte termijn een tweede vergadering, alleen over dit onder werp uitgeschreven," aldus FBO- secretaris Gerard Bouwer. DEN HAAG (ANP) Het uitgroeien tot de op een na grootste sportbond van Nederland en het zich manifesteren op Europees en wereldniveau zijn twee doelstellingen, die mede ten grondslag liggen aan de een dezer dagen gepubliceerde beleidsnota van de Koninklijke Nederlandse Lawntennisbond. Uitslag lotto week 45 inleg 3 463.433 Prijzen- bedrag 1.645 130,68 Eerste prijs: geen win naar Tweede prijs: geen winnaar. Derde prijs: 157 winnaars die elk 2750 ontvangen Vierde pnjs. 8313 winnaars die elk 61.- ontvangen Vijfde prijs 8463 winnaars die elk 60.-ontvan gen. Jackpot voor lotto 46: 185.077.21 Uitslag toto week 45 Inleg 758 912 - Prijzen- bedrag: 407 706.94 Eerste prijs 101 winnaars die elk 1895 ontvangen Tweede prijs 2134 winnaars die elk 42 ontvangen. Derde prijs 19.082 winnaars die elk 6 - ontvangen. Met het tot stand komen van de nota, is sinds de instelling van de daartoe samengestelde commissie onder voorzitterschap van be stuurslid J. C. Mulder, bijna twee jaar gemoeid geweest. De voorstel len zullen ter tafel komen bij de bondsledenvergadering op 11 de cember in Amsterdam. Bij aanvaar ding ervan kunnen omstreeks okto ber van het volgend jaar de be langrijkste onderdelen van de her structurering zijn doorgevoerd. Als de huidige tendens zich voortzet groeit de tennisbond van 250.000 le den nu naar 400.000 over enkele jaren. Het grootste gedeelte daarvan zal tot de z.g. categorie van de recre atie-tennissers behoren. Bij het hui dige bestand zijn dat er al 175.000 van de 250.000. Voor hen zal in de nieuwe opzet op bestuurlijk niveau een belangrijke plaats worden inge ruimd. De huidige structuur, waarbij bondsraad en bestuur (tesamen 36 man) de verantwoordelijkheid dra gen, wordt vervangen door een nieu we. De bondsraad verdwijnt. In- plaats daarvan komt er een meer rechtstreekse invloed van de dis tricten. Zo zal elk van de vijftien districten vertegenwoordigd zijn in de vier sec ties, die de nieuwe opzet telt: wed- strijdtennis, recreatietennis, jeugdtennis en opleidingen. De vier voorzitters ervan komen in het alge meen bestuur, samen met de afge vaardigden van de districten en de leden van het dagelijks bestuur: voorzitter, vice-voorzitter, pen ningmeester en de man die ver antwoordelijk is voor het toptennis. De bondsdirecteur wordt in de nieu we opzet betaald secretaris. In totaal worden het 24 man. Het bereiken van aansluiting op Eu ropees en wereldniveau wordt een taak die in handen wordt gelegd van een bondscoach met grote be voegdheden. In de nieuwe opzet zal deze figuur rechtstreeks verantwoor delijk zijn aan een lid van het dage lijks bestuur. In de beleidsnota wordt gesproken van de wenselijk heid om een transfersysteem op te bouwen voor jeugdspelers en contracten af te sluiten met de 'topspelers. De leden van de commissie beleid stellen verder voor, de tuchtrecht spraak in de bond beter te formule ren en een door de bondsledenverga dering te benoemen zelfstandige strafcommissie en een zelfstandige commissie van beroep in te stellen. n ershami >r een ploeg die vanaf haar op- iting (1957) tot 1969 onafgebroken lerlands kampioen is geweest, en leze periode ook een intemationa- vermaardheid vergaarde, kan de uwe desillusie niet zwaar genoeg (en. In Haagse ijshockeykringen Rit dan ook verwoed gegist naar oorzaak van de terugslag die HYS le Jaren zeventig heeft ondergaan. estal leidt zo'n speurtocht naar 1 aankoopbeleid zoals dat na de standkoming van de sponsoring evoerd. Hiervoor zou je Han van Heijden, die sinds 1971 de voor- irshamer bij HYS in handen ft, verantwoordelijk kunnen stel- ,Jk betwijfel of wij de laatste en een slecht aankoopbeleid heb- gevoerd. Dit seizoen bijvoor- ,J beschikken we over een paar Canadezen (Tim Omstead, Grady en Harry Turk) die ze niet voor hun overige landgeno- in Nederland onderdoen. Dat tot heden de resultaten nog niet den- zijn schuilt volgens mij meer t feit dat de spelers na de start dit seizoen, toen alles nog op tjes liep, de competitie te mak- Ik hebben opgevat. Vorig jaar het van hetzelfde van het laken pak, en toen eindigden we na een nking, halverwege de competitie, jh nog op de tweede plaats achter hurg Trappers in de strijd om de fctttel." itw inking Desondanks kan HYS-voorzitter Van der Heijden opvolger van de legendarische Ed Hopman, niet ont kennen dat met een team van top pers als Koopmans, Van Wieren, Andrews en Scheffer, die vroeger allen deel uitmaakten van het HYS- team, aanzienlijk betere resultaten waren geboekt. „Maar", zegt Han van der Heijden, „het was voor ons onmogelijk om al die jongens in Den Haag vast te houden. Meestal kon den zijn de verleiding van hogere sponsorvergoedingen bij andere ver enigingen niet weerstaan. De Hage naar Jerry Scheffer, de laatste die HYS de rug toekeerde, is daar een mooi voorbeeld van. Bij Amsterdan kon hij bijna tweehonderd gulden meer per week aan onkostenvergoe ding krijgen dan bij ons. En wie weet is het bedrag nog wel veel hoger want je kan natuurlijk nooit controleren wat er verder nog onder de tafel wordt geschoven." „ik vind het jammer dat een ijshoc keyer van club verandert om zich financieel te verrijken. Enerzijds omdat een vereniging als Amster dam zich in tachtig bochten gaat wringen en weigert toe te geven dat zij hoge onkostenvergoedingen ver strekt. En anderzijds omdat je dan een situatie creëert waarin ijshoc- keysponsors tegen elkaar gaan con curreren die het in feite helemaal niet kan opbrengen. Net zoals bij Moment uit het duel tussen HYS en Tilburg Trappers. Een wedstrijd die voor de Hagenaars verloren ging. basketball waar tonnen en tonnen in wordt gestoken. Maar als alle sponsors zich en bloc zouden te rugtrekken gaat de hele basketbal wereld failliet. Want daar wordt ook een couveusekindje in het leven ge houden dat allang dood had moeten zijn". Van der Heijden ziet derhalve meer heil in een beperkte sponsoring zo als Intervam dat pleegt te doen bij zijn eigen HYS. Probleem blijft wel dat het moeilijk concurreren is te gen clubs die een andere mening zijn toegedaan. Het stellen van wet ten en regels aan onkostenvergoe dingen is een QndoeiüijKé zaak want geen hond kan het achteraf contro leren. „Toch", vindt pompstationhouder Van der Heijden, „moet er een oplos sing gevonden worden. De ijshoc keybond is in principe een amateur- bond en indien geld in het geding komt mag dit geen aanleiding geven om van vereniging te veranderen. Heb je als ijhockeyclub veel geld in de opleiding van een speler gesto ken (het eerste team van HYS ver slijt bijvoorbeeld 700 sticks 20 gulden per jaar) dan vind ik dat je bij het vertrek van zo'n ijhockeyer een vergoeding moet kunnen eisen. Een soort transferbedrag dus dat betaald moet worden door de nieu we ploeg van de desbetreffende speler". Gezien de hoeveelheid aan talenten die de Haagse ijshockeyjeugd her bergt, zou zo'n regeling HYS later goed van pas kunnen komen. Een jeugd, die bij HYS overigens nog niet eens zo lang geleden kwalitatief van veel minder groot gehalte is geweest. „Wij zijn eigenlijk pas vijf jaar consequent bezig met het oplei den van een goede jeugdselectie. In onze kampioensjaren heeft bijna niemand aan de gouden stelregel 'wie de jeugd bezit heeft de toe komst" gedacht. Vandaar ook die terugslag in het begin van de jaren zeventig en vandaar ook de machtsovername van Tilburg Trap pers. Toen wij jaren achtereen kam pioen werden waren zij bezig met enkele goede jeugdopleidingen en daar profiteren ze nu eigenlijk nog steeds van." Voor het aantrekken van nieuwe jeugdspelers put HYS gretig uit het regiment ijshockeyers van Hout- rust, Den Haags tweede ijshockey ploeg. Van der Heijden. „Deze ploeg heeft zonder sponsor veel proble men aan het hoofd. Immers, zij spe len in de tweede divisie met dezelfde accommodatiekosten (HOKY) maar met veel minder toeschouwers. Een ijshockeyer die hogerop wil moet in Den Haag bij HYS komen spelen. Daar heeft Houtrust best wel begrip voor. De hulp, die zij dus eigenlijk bieden, is overigens wederzijds want wij leveren hen dan weer een ijshoc keyer die in de eerste divisie niet meer mee kan komen. Met dit soort constructieve regelingen moet je toch weer aan de hoogste top kun nen komen?" Utfelagen Nederlandse Bek.-r Amsterdam- Tilburu Trappers 5 10. HYS-Thialf 5-9. Thiall- Groninnen 8 1. Nljmegen HYS 5-3. Brussel- Hunlers 8-8. Tilburg Trappers Nijmegen 5 0 Thlall 11 9 2 0 20 85 36 Tilburg Trappers 10 7 3 0 17 71 34 Amsterdam 10 5 2 3 12 63 59 HYS 11 5 2 4 12 68 52 N'jmegen II 5 1 5 11 51-55 Oroningen 10 4 0 6 8 47-61 Utrecht 10 0 2 8 2 43-80 Brussel 11 0 2 9 2 46 97 OSSENDRECHT (ANP) - „Ze hebben weer een stelletje lekkere desserts bedacht". Zo reageerde Hennie Kuiper op de be kendmaking van het parcours van de Ronde van Frankrijk in 1977. Kuiper doelde op de verplaatsingen per vliegtuig, trein en bussen (zes keer in totaal), die de renners net als dit jaar na verschillende etappes te wachten staan. Kuiper: „Veel etappes zijn al onmen selijk zwaar en dan word je daarna ook nog in een vliegtuig of een bus gepropt. Er zijn opnieuw dagen, dat je nauwelijks aan rust toekomt". De oud-wereldkampioen was van me ning dat de organisatoren Felix Le- vitan en Jacques Goddet tegemoet zijn gekomen aan de wensen van wereldkampioen Freddy Maertens. Kuiper: „Maertens klaagde tijdens de laatste ronde voortdurend dat er te veel aankomsten op toppen van bergen waren en dat hij zo nooit een kans zou hebben om de ronde te winnen. Maertens riep daarbij dat hij in '77 de Ronde van Spanje zou verkiezen boven de Toer. Nu er maar twee aankomsten op bergtoppen zijn, is Maertens ineens wel bereid om in Frankrijk te starten. Boven dien is het aantal tijdritten ver hoogd. zodat hij nog meer in het voordeel is". Dat de renners al in de tweede etap pe geconfronteerd worden met de Pyreneeën-reuzen Aubisque, Tour- malet en Aspin, vindt Kuiper per soonlijk niet zo'n bezwaar. „Na de Pyreneeën rijden we een heel stuk naar boven richting België. Daar zijn een aantal etappes bij van meer dan 200 kilometer met wind en zo. Daar kan een eventuele achterstand weer goed worden gemaakt. Volgens mij valt de beslissing toch pas in de Alpen in de laatste week, al geloof ik ook dat het aantal kanshebbers te gen die tijd sterk gereduceerd zal zijn. Kuiper vindt het aantal tijdritten wal aan de nuge Katte, „ocifs de proloog is al een tijdrit van acht kilometer. Dat is toch geen proloog meer. Op die acht kilometer kun Je als het een klein beetje tegen zit al een minuut verliezen". HENNIE KUIPER: „Er zijn weer dagen waarop je nauwe lijks aan rust toekomt". Van de buitenlandw favorieten toon den vooral de Belgen zich verheugd. Maertens, natuurlijk, maar ook Ed dy Merckx. die in '77 in de Ronde van Frankrijk zal terugkeren, rea geerde enthousiast. Lucien van Impe, de winnaar van de ronde dit Jaar. vindt de „new-Iook" niet zo fameus. Hij zei: „Het ziet er naar uit dat op de tweede dag een klimmer de gele trui zal veroveren. Die krijgt in al die ritten tussen de Pyreneeën en de Alpen een zware last te dragen". Francisco Galdos geloofde dat de Spanjaarden in het voordeel zullen zijn en Bernard The- venet, de Franse favoriet, hield zich op de vlakte.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 19