ederland helpt Kenia ftet veeteelt en koffie IF 1 Lenen. Ukunt't op meer dan een manier. Uit de weekbladen ek Irijdi FAMILIEBERICHTEN Een jaar na Franco Honger Den Uyl Regeerakkoord Atoomrivier" Uranium André Spoor „Partijen v.d. Arbeid" VARTE RDAG 11 NOVEMBER 1976 BINNENLAND/BUITENLAND TROUW/KWARTET 11 (ADVERTENTIE) uwd. d met >sens m. br. reld vei Nico Kussendrager nkomst van een groepje Nederlandse journalisten op een ltproject in het Keniase Naivasja zingt een kinderkoortje, aankomst op het koffieproject in Ruiru is er koffie, van de age zelf. Beide projecten zijn opgezet met steun van Neder- veeteeltproject in Naivasja rt ir Van Velzen (een boeren- t Schipluiden met jarenlange g op veeteeltgebied in Zuid- a) zijn steentje bij te dragen verbetering van de veehoude- dat deel van Kenia. Steeds lelkproduktie vindt plaats op bedrijven (van tien procent jaren geleden is het cijfer n tot de helft). Van Velzen zijn kleine be- in ontwikkelingslanden zeer lt voor melkveehouderij. „Ze een geregeld inkomen, omdat iek regelmatig uitbetaalt, wat unstiger is dan bijvoorbeeld gangewas waar de boer maar er per jaar geld krijgt, of met e waar het nog langer duurt." idien is de melkveehouderij intensief, de hele familie kan rken. werkkracht is er genoeg, or de grotere aandacht is de oduktie per koe op kleine be- groter. Mogelijkheden voor kveehouderij zijn er hier ge- omdat de Keniaan erg wan oudt, en de afzet nog aanzien- worden uitgebreid." lichting edurei lis lei' igasthf °P zijn werk en zijn proef- van buitenlandse bezoe- van Kenianen is Van niet bespaard gebleven. Zo is egd dat hij blijft zitten op de proefboerderij terwijl voor- g moet worden gegeven aan boeren (waardoor het hele t buiten de werkelijkheid zou en dat hij niet zelf de boer op Van Velzen is het met die kri st eens- „Er is voor onderzoek de mogelijkheden van de sehouderij hier veel nodig1'. :id na zorg: lag U zatet formt ia om den ipawi ting geeft Van Velzen ook e aanpak van het werk op de („er bestaat de neiging te mechaniseren, terwijl er zo- rkkracht is") en er wordt on gedaan, bijvoorbeeld naar ilijkheid olifantsgras te ge- als veevoer. „We hebben een hoeveelheid gegevens de Keniase veehouderij n vooruit kan". :zj lun je niet met twee koeien ïet is opvallend dat de kritiek rbeeld komt van de universi- van buitenlanders en niet boeren zelf". En op het ver- it hij niet zelf de boer op gaat: oeren die de wil hebben om veranderen komen vanzelf moet de mensen bespelen die hebben dat ze rijp zijn voor eringen en hopen dat die de weer doorgeven aan anderen, crland was het ook zo dat de met het meeste initiatief de landbouwvoorlichting loeilijk het kan zijn boeren achte (e winnen voor veranderingen Van Velzen liever aan met een tte uit Nederland dan met een U uit Kenia. „Toen mijn vader g aarzelen met kunstmest be- ■i de buurman: wat strooi je nu W rommel, en het gaat dade- v* re&enen ook. dan spoelt het of i^l weer weg". is de kwaliteit van de koffie er beter. De helft van de Keniase koffie komt van kleine boeren (op twee-derde van de grond, voornamelijk in de hoger gelegen delen waar door de overvloediger regenval geen irriga tie nodig is), de rest van de grote plantages. Koffie kwam pas aan het begin dezer eeuw door Franse missi onarissen Kenia binnen en zorgt nu voor één derde van de uitvoerin- komsten. Dat zou méér kunnen zijn als niet veel van de aanplant verlo ren ging door hardnekkige ziekten als de koffiebes ziekte en bladroest. Vooral de kleine boeren (vaak veren igd in coöperaties) hebben daarmee te maken omdat zij geen geld ge noeg hebben om de ziekten afdoen de te bestrijden. Met Nederlandse steun werd in Rui- It Van der Vossen met een bak kleine koffieplantjes. ru een project opgezet een koffie- plant te kweken die beter tegen ziekten bestand is. Aan het hoofd staat ir. Van der Vossen, die. staan de tussen manshoge koffiestruiken. uitlegt wat de opzet is: „We hebben Zo'n 250 verschillene variëteiten kof fie hier naar toe gehaald en nu pro beren we door kruisingen een nieu we variëteit te kweken die tegen ziektes bestand is'. Daar zal wel een tijd overheen gaan? „Inderdaad, het ziektebestendige zaad zullen we niet eerder dan aan het eind van de eeuw hebben". Tegen die tijd zullen de Nederlan ders het project, waaraan ons land 2,3 miljoen uitgaf, al lang verlaten hebben. Als bij alle Nederlandse ontwikkelingsprojecten is het de be doeling dat lokale mensen het roer overnemen. In Ruiru gaat dat naar verwachting eind 1978 gebeuren. Dit is het tweede van drie verhalen over ontwikkelingsprojecten in Oost- Afrika. Het eerste (over een Neder landse pater in een door hem zelf opgezet dorp) stond zaterdag in de krant, het laatste zal gaan over het werk van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. ADVERTENTIE zeg maar proefboerderij Van Velzen vóórlichting over ding en verzorging van het Het project loopt sinds is 4,25 miljoen voor uitge- n) en wordt in principe dit #r Kenia overgenomen. lankeert" er aan de melkvee- lekastl in dat land? Wat kan er worden? „De kwaliteit van s hier goed", zegt Van Vel- Mar de verzorging en de voe- lijven daar ver bij achter. De rtie per koe is op het ogenblik ;ld twaalfhonderd liter en bij verzorging kan dat verdub- irden. Op kleine bedrijven vaak veel te veel vee gehou- ardoor de boer niet aan goed toekomt. Veel vee betekent atus en koeien kunnen ge worden als bruidsprijs." ebben boeren hier een afkeer banken, waardoor ze een os lopen als grazende spaar- Wjl ze veel beter een fouden kunnen houden", en een tweede Nederlan- i het veeteeltproject ver- proberen de boeren duide- ken dat minder vee meer kan betekenen doordat Jgevoed kan worden. „Maar fclrioeilijk omdat het prestige- lu/tst bij het veebezit hier nog zo eir, ptoen van Nederlands vee vindt Mzen een slechte vorm van ielingssamenwerking. „Het andse vee is stukken beter at hier rondloopt maar de boe ien die beesten wat betreft <4g en verzorging niet aan. t-Jm is het veel beter de eigen :1 in Kenia in te krimpen. De ig van de overige koeien kan terd worden, wat over het méér melk betekent." ng koffie is niet de produktie op bedrijven groter, maar wel Het geschreven woord zet zich voort. Veenman Tekst Schrijfautomaten. 1537 Hendrik VIII knapt voor de zoveelste keer op de ganzeveer af eti draagt op de kroontjespen uit te vinden. 1976 Ll,y van Rees van Handelskantoor Kok ontdekt de kwaliteit van de Veenman Tekst Scljrijfautomaat Voor meer informatie over al onze schrijfautomaten: even bellen naar Veenman Tekst, tel. 010 -13 49 80. Diep bedroefd geven wij u kennis, dat tengevolge van een ongevat te Nice (Fr.), uit ons midden werd weggerukt onze zeer geliefde, onvergetelijke Zoon, Broer en Zwager Martin Bastiaan Berger oud 24 jaar. Here, tot wien zullen wij heengaan Gij hebt woorden van eeuwig leven. (Joh. 6 68). Rotterdam: B. Berger J. J. Berger-Edenburg Leerdam: Nella en Kees Delft: Jan Laurens en Edith Amstelveen: Anneke en Henk Rotterdam: Marijke Rotterdam: Marianne Rotterdam: Louise Rotterdam, 7 november 1976 Voorschoterlaan 136 a De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 12 november op de begraafplaats „Oud-Kralingen", Kralingseweg 334. Vooraf wordt in de kapel een korte rouwdienst gehouden, welke om 3.00 uur aanvangt. Gelegen heid tot condoleren na de begrafenis in de kapel. Liever geen bezoek - Geen bloemen. Met ontzetting hebben wij het bericht vernomen van het overlijden van onze Vriend en Dis- puutsgenoot Martin Berger In hem verliezen wij een goede vriend en een verdienstelijk en actief dispuutsgenoot. Zijn dispuutsgenoten van Het Blinckent A.M.A.R.A.N.T. Rotterdam, 7 november 1976 Op 8 november 1976 be haagde het den Heere van ons weg te nemen onze lieve Zuster. Schoonzuster, Tante en Nicht Jenneke van Wijgerden op de leeftijd van 95 jaar. De begrafenis zal plaats hebben op vrijdag 12 nov. 1976 om 3 uur op de nieuwe algemene be graafplaats te Drieber gen. Vertrek vanaf het uitvaartcentrum a/d Cortestraat te Drie bergen. „De Here kent degenen die de Zijne zijn". Driebergen: P. J. van Wijgerden E. van Wijgerden den Boerten Voor uw medeleven en belangstelling voor en na het overlijden van onze lieve Vader en Opa Jacob van Dorp willen wij u hartelijk danken. Namens de familie G. J. van Dorp Maassluis, november 1976. v Het Bestuur der Societas Studiosorum Reforma- torum Roterodamensis geeft met grote verslagen heid kennis van het overlijden-van ons gewaar deerd verenigingslid Martin Berger De vereniging neemt rouw aan Voor het bestuur, Mej. S. A. van de Boogaard h.t. praeses Rotterdam, 7 november 1976. Mauritsweg 29. Zij wist zich een kind van God Heden nam de Here tot Zich mijn geliefde Vrouw, onze lieve Moeder en Oma, IJfke Scholten-Wester op de leeftijd van 63 jaar. Den Haag: P. Scholten Nuenen: Janny en Wim Koole Zutphen: Jetske en Johan Norg Veenendaal: Diny en Wim Andriesse Breda: Johan Scholten Zoetermeer: IJfke en Harm Klaassen Rijswijk: Tineke en Piet Terpstra Rooden: Cor en Anke Scholten Schiedam: Pieter en Els Scholten Oud-Beijerland: Tonneke en Ben Dekker Jeanine en Ger Kieviet en kleinkinderen Den Haag, 10 november 1976. Sirtemastraat 48. Geen bezoek aan huis. Moeder is opgebaard in ,,'t Statenhuys". Staten laan 78. Bezoek 's avonds van 7—8 uur. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den zaterdag 13 november te 9.45 uur in de Vre- deskapel, Malakkastraat 3. waarna de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Aankomst aldaar te 10.30 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de zaal naast de Vredeskapel. Na een geduldig gedragen lijden is in volle vrede van ons heengegaan mijn lieve Man, onze zorgza me Vader, Schoonvader en Opa Johannes Petrus Tegelaar op de leeftijd van 73 jaar Alphen aan den Rijn: S. A. Tegelaar-Bekooy Leiden: J. Tegelaar A. Tegelaar-Link Marion Alphen aan den Rijn: J. A. Henzen-Tegelaar J. Henzen Rob, Ingrid, Hans Alphen aan den Rijn, 10 november 1976 Uranusstraat 218, Serviceflat „Driehoorne" Thuis geen bezoek geen bloemen De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van serviceflat „Driehoorne". ingang Sterrenlaan, waar gelegenheid is voor Condéance bezoek op vrijdag 12 november van 7-7.30 uur n.m. De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 13 november om 12 uur op de algemene be graafplaats „Rhijnhof" te Leiden. Na de begrafe nis is er tevens gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Hebt u geld nodig dan kunt u dat op verschillende manieren lenen. De ABN kan u helpen de juiste keuze te doen. U weet toch dat de rente op een lening fiscaal aftrekbaar is. Wilt u graag steeds geld achter de hand voor wat extra's, dan is er het ABN Plan-Krediet. Daarbij kunt u desgewcnstversneld aflossen en boven dien weer opnemen wat u hebt afgelost. Of gaat het om het opknappen van uw woning? Dan is een Beter Wonen Krediet natuurlijk het beste. Dat gaat tot f 15.000,- en over het aflossen daarvan kunt u maxi maal acht jaar doen. Wilt u geld voor een eigen huis? Dan heeft de ABN voor u een hypotheek. De ABN overlegt graag met u welke manier voor de beste is. Coupon voor meer informatie lk wil Kraag meer weten over Hypotheek ABN n.in-Kredief J Aankruisen wat gewenst is. Beter Wonen Krediet Dhr-/Mevr./Mej.:_ Adres. Heeft reeds een rekening bij de ABN: ja/neen. Zo ja, bij ABN-kantoor 1 n on ge (rink eerde envelop lenden aan: Algemene Bank Nederland, Aid. 0.DJ0, Antwoordnummer 1555, Amsterdam. - Algemene Bank Nederland De Tijd: Corine Spoor geeft in het omslagar tikel van De Tijd een impressie van uit Spanje, een jaar na de dood van Franco oftewel „Democratiseren met de kille adem van de Caudillo in de nek". Uitvoerig worden de her vormingspogingen van de regering van Suarez beschreven. Pogingen die zo „aarzelend zijn", dat de „ge voelens van nostalgie naar de sterke leider van weleer nauwelijks ver zwakt zijn en schijnbaar zelfs aan kracht winnen". Debet daaraan is, volgens De Tijd, ook de verdeeld heid van links: „In plaats van het zoeken naar wezenlijke alternatie ven op sociaal-economisch en poli tiek gebied hebben de leden van de Coordinacion Democratica (het sa menwerkingsverband van de zeven tien democratisch gezinde partijen, red.) zich voornamelijk beziggehou den met partijtwisten". Terwijl de storm rondom de heroïne handel nog volop woedt, dient zich alweer een nieuw kwaad aan, de barbituraten. Een erger kwaad, be weert Margot Minjon, nadat ze de situatie in Engeland heeft leren ken nen. Een hulpverlener: „Vergeleken bij een verslaafde aan barbituraten (voorkomend in slaapmiddelen) is de heroïneverslaafde er helemaal niet zo vreselijk slecht aan toe. Rela tief gezien is het een prettiger en vriendelijker soort van verslaving". Verder een interview met Leo Serto, voorzitter van de Unie van be ambten. en de kritiek in boekvorm op de sociale wetenschappen, „de ideale speeltuin voor christenen en domoren". Hervormd Nederland: van het Nederlandse volk als van de internationale gemeenschap dat de kip die gouden eieren legt in leven blijft. En dat is het bedrijfsleven de assepoes, die ervoor moet zorgen dat er goederen en diensten komen. Dat is de enige bron van welvaart." Het resterende aantal pagina's is vrijwel geheel gewijd aan boeken en hun schrijvers. Naast een enkel overzichtsverhaal („Opkomst en on dergang van de Nederlandse thril ler") veel aandacht voor Nederlands talent (Meinkema, Deelder, Krol) en „de ipagie van Marcel Proust." Accent: In het rapport „Mensen tellen", ge richt aan de Club van Rome, staat te lezen dat in het jaar 2010 niemand meer honger hoeft te lijden, wan neer er drastische maatregelen op landbouwgebied worden genomen. Prof. Hans Linneman, hoogleraar aan de VU, die zijn medewerking aan het rapport verleende, zegt in Hervormd Nederland: „Ik vind het onjuist het rapport optimistisch te noemen. Het is een optimisme onder voorwaarden. Er is genoeg als ieder een tevreden is met een be staansminimum. Maar een groot deel van de wereld meent langza merhand veel meer nodig te hebben dan het minimum. En dan komt de vraag op, of de materiële middelen toch niet schaars worden". Frans Lohman geeft een antwoord op de vraag of de nieuwe Ameri kaanse president Jimmy Carter al leen in zijn vrije tijd christen is: „Hij beheerst het theologisch jargon, maar ziet geen kans het geloof in politieke daden om te zetten. Hij blijft in feite de zondagsschoolon derwijzer die godsdienstige liederen zingt en ernaar verwijst". Het boek „Voor eeuwig bewaren" van de Russische ex-majoor Kope- lew wordt uitvoerig door Henk Wol zak besproken: „Een soldaat moet haten en de vijand met wortel en tak uitroeien", aldus een citaat uit het boek, dat duidelijk moet maken dat ook het Rode Leger wreedheden beging. Verder in HN aandacht voor de in Zuid-Afrika verboden boeken van André P. Brink en voor de politieke gevangenen in Indonesië. Haagse Post: In de Haagse Post legt Hans van den Doel uit dat het PvdA-PPR- regeerakkoord de laatste kans is om het kabinet-Den Uyl te redden: „Het nu voorgestelde ontwerp is niets minder dan een nieuwe poging van de PvdA om aan de politieke ver- nieuwings-idealen van de jaren zes tig gestalte te geven door zelf een consistent (dat wil zeggen op voort zetting van het kabinet gericht) en berekenbaar gedrag na te streven en daardoor het kweken van spijtstem mers ter linkerzijde onmogelijk te maken". Van den Doel laat verder in een uiterst theoretisch betoog vier modellen de revue passeren, waaruit duidelijk moet worden hoe de kiezer het onstaan van een bepaald kabi net mogelijk kan maken Het vierde ondernemersgesprek van Frans Nypels en Kees Tamboer werd gevoerd met de voorzitter van de raad van bestuur van de multina tional OGEM Holding NV. de heer K. Fibbe: „Het is zowel in het belang Accent's redacteur drs. Arie de Boo besprak met premier Den Uyl niet alleen de politieke hete hangijzers van de laatste tijd. maar ook datge ne wat de regering bereikt denkt te hebben: Dit kabinet heeft de gewo ne mensen de kans gegeven zich ermee te vereenzelvigen. Goed. ik weet wel, eh, Schaefer in zijn spij kerpak, je kunt erover denken hoe je wilt, hij is daar zichzelf in. Dat vind ik ontzettend belangrijk, dat een kabinet niet hoog boven de men sen zweeft als een stelletje regenten die niet weten wat er werkelijk om gaat. Schaefer kan dat weten, hij komt uit De Pijp.Het kabinet op zijn beurt wordt weer vereenzelvigd met Den Uyl: „Nou, daar heb ik het dan naar gemaakt. Komt er bij de verkiezingen een uitslag, waarbij de kiezers zeggen: het kan zo niet meer. dan vindt u mij terug in de oppositie. Accent „ontmaskert" vervolgens ex- Spion Will Gunnewegh. die voorde Nederlandse inlichtingendienst werkte en zegt het doelwit te zijn van een serie aanslagen. De geloof waardigheid van zijn uitspraken wordt door verslaggever Jaap Del- tenre nogal in twijfel getrokken: „Will wekte de indruk de hoofdper soon te zijn in een spannend avon turenverhaal. Hij moet het kenne lijk helemaal van zijn duim hebben. Snelle auto's (het bedrijf van de gebroeders Hessing en de „mooiste overwinning van Niki Lauda"), vliegende schotels („En toch gebeu ren er vreemde dingen in de lucht.over het verschijnsel UFO's) en griezelfilms („Lekker gruwelen voldoet aan behoefte") zijn verdere onderwerpen De Groene Amsterdammer: Er staan ons alweer nieuwe nucle aire avonturen van onze oosterbu ren te wachten, meldt Bart Ernst in De Groene Amsterdammer. „Plaats van handeling is ditmaal de streek ten noorden van Enschede, waar de bevolking aan belde kanten van de grens bevreesd is dat door kernener gieplannen de rivier de Eems wordt omgetoverd in een atoomrivier". Geert Mak gaat in op de komst van een officiële ombudsman (de Com missaris van Onderzoek), die Johan van Minnen overbodig moet gaan maken. Van Minnen zelf: „Het is een grote illusie dat een bureaucratisch lichaam als de staat der Nederlan den vanuit een even bureaucratisch lichaam als de Commissie van On derzoek gecontroleerd zou kunnen worden". De schrijver vraagt zich tenslotte af of de nieuwe om budsman werkelijk op de bres zal gaan staan voor de mensen die in de knel zitten en de conflicten met het bestuursapparaat niet uit de weg zal gaan. „Voor een gedeelte ligt die beslissing bij de persoon van de om budsman zelf. Maar voor een groot gedeelte ook bij de regering en de Kamer. Want zij zullen de om budsman uiteindelijk toch de wa pens moeten geven om zich de geslo ten bureaucratieën binnen te kun nen vechten'. Paul Kalma en John Kleinen bestu deerden de ontwikkelingen in de Franse communistische partij. Wilfried Burchett geeft zijn visie op de Rhodesië-conferentie en Jan van der Putten schetst de jongste ge beurtenissen in Cuba. De Nieuwe Unie: De Nieuwe Linie vraagt zich bij monde van Hans Ramaer af of het parlement de uitbreidingsplannen van de uraniumverrijkingsmaat schappij Urenco in Almelo nog kan tegenhouden: „Nederland zit klem. West-Duitsland oefent politieke druk uit om in te stemmen met de uitbreiding. De deelnemende bedrij ven uit Nederland wensen geen cent meer in het project te steken, omdat er te weinig winstperspectieven zijn". Als het parlement de plannen voor uitbreiding goedkeurt, zou de regering zelf dus een „gigantisch" bedrag op tafel moeten leggen, om dat de staat een meerderheidsbe lang heeft in Ultra Centrifuge Ne derland. „En dan zouden de vader landse belastingbetalers de lasten moeten dragen voor deze weinig rooskleurige zaak. Volgens Hylke Tromp en Kees Lafe- ber moet de PPR het komend week end op haar congres beslissen of men verdergaat als partij of sekte, „of het erom zal gaan enkele profe ten in de Kamer te brengen, die daar het PPR-gelijk zullen verkondigen, terwijl de rest van de volksvertegen woordiging in de koffiekamer zit, of dat het de bedoeling is. bekwame bestuurders met progressieve inten ties op de harde banken te brengen, die de fluwelen kussens hebben ver vangen". Hans Achterhuis bezocht het „wer velende optreden van Derde We- reldfilosoof Ivan Illich, die „een heel wereldbeeld in gruzelementen slaat", Gerard de Bruljn volgt „de vierde richting" in de politiek (De Zeeuw, Huijsen en Christenen voor het socialisme) en Anton Constandse beschrijft Carter („Hij wordt in elk geval een goed geleide leider"). Vrij Nederland: Bibeb interviewt in Vrij Nederland André Spoor, hoofdredacteur van NRC/Handelsblad, die vroeger aar zelde tussen acteur, predikant of journalist worden: „We proberen de gebeurtenissen te beschrijven zon der opgeheven vingertje en zonder applaus". Joop van Tijn is niet zo ontevreden met de verkiezing van Carter („een politicus zonder partij"), omdat het alternatief erger zou zijn geweest. Rudie van Meurs schrijft verder aan zijn Veldkamp-biografie: „De car rière van een superambtenaar", dit maal in het bijzonder Veldkamps inspanningen voor het casinowezen. Carel Muller revisited: „Wat is het gewone werkleven lauw!", zegt de toenmalige directeur van Dennen dal. Geen schuldgevoel: „Wel een rot gevoel van hoe je in het conflict slecht bent geweest, gehaaid Feike Salverda schrijft over de drei gende staking in de scheepsbouw, „niet voor een rechtvaardig of hoog loon. maar voor een redelijke af vloeiingsregeling". Hans Smits typeert de smalle mar ges van de buitenlandpolitiek van de PvdA: „Het pijnlijke verschijnsel is dat menige minister van Buiten landse Zaken van zijn partij ver vreemdt". Elseviers Magazine: Het omslagverhaal van Elseviers Magazine gaat over „de woeste fik" in de PvdA, of liever: „De Partijen van de Arbeid", zoals EM het noemt. Respectievelijk gaan Ien van den Heuvel, Jaap van der Doef, Ed van Thijn, Wim Duisenberg en Den Uyl zelf door de molen, met als slot conclusie: „Gelet op het reële ge vaar van een breuk, zal het congres op 29 januari wel eieren voor zijn geld kiezen en Den Uyl volgen. Dat daarmee geen eind zal zijn gekomen aan de koude oorlog tussen links en rechts binnen de partij, staat nu al vast". Meer politie! Ria Beckers, die het kabinet niet progressief genoeg vindt; Van Riel, die meent dat de PvdA zich moet splitsen: en ds. Ab- ma over „het schrikbewind van de kiesdrempel". Tenslotte nog de heer Hoogendijk zelf, die problemen ziet voor „het orakel" Den Uyl: „Wan neer D'66 in volle ernst afweegt een tweede kabinet-Den Uyl te steunen, is dit even lachwekkend als wanneer boer Koekoek afweegt of hij na de verkiezingen al dan niet in de oppo sitie zal blijven". Van Rosmalen was ln China, en kreeg de indruk dat meer investerin gen, meer know-how en meer mana gement nodig zijn om het land in staat te stellen de grote achterstand in te halen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11