NCRV gaat ruime aandacht aan ouder worden besteden groeit Hel tdal d Cradi er docks Radio- en televisieprogramma's EO en Communisme kunnenvol*en- Negen radio-uitzendingen op de donderdagavond Speciaal Kijk vanavond eens naar: - e° ^Evangelische Omroep RADIO VANDAAG T.V. VANDAAG FERDINAND fi Et Even puzzelen WOENSDAG 10 NOVEMBER 1976 BINNENLAND/RADIO-TV TROUW/KWARTET In vier programma's gaat de EO aandacht besteden aan het communisme. Als anti-rode draad loopt er de vraag doorheen of dit politiek stelsel de wereld bedreigt. De delen één en twee. die vanavond op het scherm komen, geven een beeld van de ontwikkeling van het communisme sedert de Franse revolutie tot aan de vorig jaar in Helsinki gehouden veiligheidsconferentie. De kritische kijker zal al vóór de uitzending vaststellen, dat een zo omvangrijke periode van de historie, met zo veel gecompliceerde verwikkelingen, binnen vijftig minuten niet anders te belichten is dan uitermate fragmentarisch. Dit blijkt dan ook het geval te zijn. Tal van essentiële elementen zijn te summier behandeld. Het is voor mij de vraag of kijkers die zich weinig in het communisme hebben verdiept, deze hink-stap sprongen door de geschiedenis in zo korte tijd wel Maar laat ik met de positieve kanten beginnen. Een waardevolle inbreng heeft de Kamper historicus drs. H G. Leih. Hij laat niets blijken van vooringenomenheden waarbij discussie bij voorbaat uitgesloten is. Drs. Leih zet een aantal aspecten duidelijk op een rij en beredeneert achtergronden vanuit de objectieve benadering die de wetenschapsman kenmerkt. Wel heb ik een vraagteken geplaatst bij zijn opmerking dat voor Karl Marx diens Joodse afkomst geen enkele rol heeft gespeeld. Een interssant punt, dat uitdieping waard zou zijn geweest. Totaal anders is de benadering en de geestelijke instelling van de heer F. J. Kerkhof, die in het eerste deel binnen nauwelijks drie minuten de Franse revolutie af doet. Voor het lezen van de artikelen in een behoorlijke encyclopedie heb je aanzienlijk meer tijd nodig. Ik kan mij niet voorstelling dat de heer Kerkhof dit heeft gedaan, want dan door Ton Hydra zou hij een omwenteling, die gans Europa destijds beroerde en die nog altijd nawerkt, niet met een paar generaliserende zmnen van tafel hebben geveegd. Hij ziet de Franse revolutie alleen als het verlaten van God en zijn gebod, maar hij vergeet te melden dat de aanleiding een ten hemel schreiende janboel was. veroorzaakt door de absolute monarchie, de adel en de geestelijkheid. De heer Kerkhof is voorzitter van de stichting bijbelgetrouwe wetenschap, maar zijn bijdrage aan het EO-programma is onwetenschappelijk. In alle oprechtheid meen ik. dat zijn benadering afbreuk doet aan de bedoelingen van de samenstellers. Het effect zal zijn dat andersdenkenden naar het eerste net zullen overschakelen nog voordat zij andere medewerkers aan het programma zeer zinnige dingen hebben horen zeggen. Peter Vedder zou er mijns inziens verstandiger aan hebben gedaan wanneer hij het eerste deel van zijn serie uitsluitend met drs Leih had gemaakt. Door deze beperking en een zich meer concentreren op een kleiner part van het complexe communisme, zou wellicht een grotere mate van inzicht zijn gekweekt-Nu wordt vooral bij kritische kijkers de indruk gewekt dat de achtergronden van het communisme voor een groot deel met de natte vinger zijn geschreven. En dat een ideologie niet slechts onvoldoende is uitgediept, maar ook te vaak wordt vereenzelvigd met wat sommige landen ervan hebben gemaakt. De lezer die nu denkt dat ik het communisme in bescherming neem of mijn ogen willens en wetens sluit voor wat er aan de gang is. heeft mij niet begrepen. KOE door Riet Diemer HILVERSUM Nog maar al te vaak doet zich het verschijnsel voor, dat mensen pas wanneer ze worden gepensioneerd zich van de ene dag op de andere dag bewust worden wat het betekent geen werk meer te hebben. Het mooie woord dat daarvoor is uitgevonden is „pensioenschok". Maar er zijn natuurlijk veel meer zaken waarmee men bij het ouder worden geconfronteerd wordt, dan alleen het niet meer deelnemen aan het arbeidsproces. De NCRV-radio zal daar in negen uitzendingen, onder de titel „Anders ouder worden" ruime aandacht aan besteden. Morgen, donderdag is de eerste uitzending, 's avonds om 9 uur op Hilversum L De reeks is gericht op een groep met een leeftijdsopbouw die ligt tussen de 50 en 65 jaar. Officieel heet het dat de uitzendingen praktische In formatie en vooral ervaringen bie den voor de ouder wordende mens die zich voorbereidt op de komende on wikkelingen. Vooral wil men aan geven wat de mogelijkheden zijn. ..Dit is niet ons eerste programma over ouderen en het zal zeker niet de laatste zijn", vereekert Daan Bud- dingh. hoofd van de afdeling educa tieve programma's voor volwassenen van de NCRV. Het is een onderwerp dat ieder jaar terug zal komen. In 1972 stelde hij al de serie Ouder worden samen. Daarop kwam een vervolg en verlfeden jaar was er ..De oudere werknemer". ..Vooral in die eerste series werd er óver de mensen gepraat. Met personen als Marcel van Dam en de Nederlandse federa tie voor bejaardenbeleid. De nieuw e programma's zijn echter helemaal gemaakt vanuit de ervaringen van de mensen zelf". Gesprek In Van Gewest tot Gewest: het verdwijnen van hotel llol- terman, bestemming van kas teel Renswoude, Nationale lluishouddag en een ver plaatsbare stadsschildering in Almelo. Ned. I/19.0S Na Duizend jaar als één dag (over de „gouden eeuw") volgt Kenmerk. Onderwerpen: een gesprek met minister Pronk over het effect van het huidige ontwikkelingsbeleid en een be richt over een actiegroep die zich inzet voor het gezin van een Marokkaan, die in Veenhuizen een straf uitzit. Ned. 2/19.05 In Panoramiek wordt de sjah van Perzië geconfronteerd met een CIA-rapport waarin hij is beschreven als „een briljant maar gevaarlijk man. lijdend aan grootheidswaan". Ned. 1/22.05 Frits Muliar speelt de titelrol in een dertiendelige tv-sier naar llaseks beroemde roman Die Abcnteuer des braven Soldaten Schwejk. Duitsl. 2/21.45 In Componistenportret mu ziek van de 25 jaar geleden ge storven Sigmund Romberg. Ililv. 4-12.30 Ton van Reens hoorspel Dui ven beschrijft de tragiek bij het slopen van saneringswijken. Hilv. 2/18.03 De onderwerpen die onder andere uigesprekken met hen naar voren kwamen zijn: gezond leven, thuis in eigen huis. generaties in gesprek, vrij zijn met je tijd. weet u wat het kost?, ouder worden in je eentje, pensioen in zicht. De reeks wordt geopend met een gesprek dat de journaliste Mary Michon heeft met de auteurs Harriët Freezer en Simon Carmiggelt. Uit reacties op vorige ui zendingen bleek dat er best eens speciaal aandacht kon worden be steed aan het gesprek met al leenstaanden. BIJ „generaties in gesprek" wordt de vraag gesteld of er contacten zijn met de eigen kinderen of dat er alleen en steeds meer contacten zijn met leeftijdgenoten. Een derde ge val is dat de ontmoetingen dwars door de generaties heen lopen. Bij „weet u wat het kost" komt de veel gehoorde klacht naar voren dat de echtgenote niet altijd genoeg weet van bank of giro en verzekeringen of waardepapieren. Maar ook. dat de man niet zoveel weet van de kosten van het huishouden. Mary Michon heeft de meeste pro gramma's samengesteld met mede werking van Maurice Ackermans van het blad Op leeftijd van de Nederlandse federatie van bejaar denbeleid. en Daan Buddingh. reeds genoemd. „Anders ouder worden" gaat over een leeftijdsgroep van 50 tot 65 jaar. Een ruime marge, want bij 50 jaar denk je nog niet zo zeer aan oud of bejaard. Daan Buddingh: „Toch is het een veel meer geaccep teerd feit dat men in die leeftijdsfa se niet kan uitstellen tot je 65e jaar, voordat je aan ouder worden denkt. Maar als we zo te werk gingén kre gen we het verwijt dat we proble men schiepen die er helemaal niet zouden zijn. Toch is het zo. dat wan neer mensen van midden vijftig een studie gaan volgen of een nieuwe bezigheid gaan zoeken voor hun vrije tijd, ze dat beter afgaat dan wanneer je 65 bent". ADVERTENTIE COMMUNISME (21.55 uur) Natuurdokumentaire (21.05 uur) word ook lid Antwoordnummer 80. Hilversum of bel 02150-52641 (geen postzegel) Geluidsbanden In januari zullen ook geluidsbanden en cassettes beschikbaar zijn via de NCRV-tapotheek. Hetzelfde is ook het geval met de opnamen van de eerder uitgezonden series Ouder worden en de oudere werknemer. Voor gebruik in vormingswerk en gespreksgroepen kan men deze ban den of cassettes kopen, maar denkt men ze niet regelmatig te gebruiken dan zijn ze ook te leen via iedere landelijk bibliotheek. Tenslotte Anders ouder worden hoort bij de Bij de Tijd-radioserie van de NCRV, die wekelijks op don derdagavond wordt uitgezonden. Doel is aandacht te besteden aan de achtergronden van de veranderin gen in de samenleving. Vaste the ma's daarin zijn onder andere ,,De mens in zijn werksituatie, nieuwe levensstijl, een aantal onderwerpen uit de gezondheiszorg en ouder worden. HILVERSUM I (29* m en FM kanalen TROS 7 00 Nieuw» 7 02 «Si Bi; de tijd 'sein 7 .10 Nieuw» 7 41 Aktua-o^htend. d .tic 4 30 Nieuw» 8 Gymnastiek voor de hutsvrouw 8 45 (Si Kom er maar eens bij klassieke muziek en gesprek 10 00 <S) E- 1 oude hit In nieuwe snit 10 30 Nieuws 10 33 (S) Torna toernce. wekelijkse streek-in 1145 (Si Cafe chantanl.' licht muztekpro- gramma 12 20 Mededelingen b v. land en tuinbouw 12 30 Nieuws. 12 41 Aktua II 13 00 (Si Gaarne uw mening commentaar op een nieuwe lp 13 30 (Si Sport na spon 'portprogramma voor de jeugd 14 00 (Si Specialiteiten a La carte muz.ika.il wenspro gramma 15 00 1S1 Als dat zou kunnen ver zoekplaten (1530 Nieuws 1 18 30 'Si Km puni gesprek OVERHE1DSVOORLICH TING 17 20 Tekst en uitleg 3 wekelijk rubriek van liet Ministerie van C en W TROS 17 30 Nieuws 17 32 (Si Aktua magazine 18 30 Nieuws 18 41 (Si De een ziet hei zus en de ander zo 19 00 (Si Jazz-Sir 20 00 Eight o clock special: de gouden jur« n san de swing 21 00 (S) Kruis en mol. 22 "0 iS' Een mondje Frans hchte muziek. 22 30 Nieuw» 22 41' Aktua III 23 00 Puberte t. hoorspel 23 41 S. Lachte grammfoonrr i nek 23 55-24 00 Nieuws. HILVERSUM II (482 m rn FM-kanaleni VARA 7 00 Nieuws 7 11 Ochtrnd*ymna- tick 7 20 In de Koode Cirkel nieuwspr.i gramma 800 Nieuws 8 11 In de Roode Cirkel (vervolg' 9 35 Waterstanden 9 Schoolradio 10 00 Radiowerk blad 11 "0 Nieuw» II 03 Ombudsman II 15 Even 'te rug' draaien oude grammofoonplaten 12 00 Stellertdarn Centraal ge«prekk» n 13 00 Nieuw s 13 11 Dingen van de dag 13 30 Een middagje Stoomradio, programma vol goede jeugdherinneringen en informatie. 16 00 Nieuws 16 03 Duiven, hoorspel 17.00 (S) Promenade orkest en klein radiokoor 16 00 Nieuws radiokoor RVU 17.35 Tekst en uitleg een driewekelijkse rubriek van het ministerie van O en W. VARA 17 55 Mededelingen 18 00 Nieuws. 18 11 Dingen van de dag PP 18 20 Uitzending van D'66. VARA 18 30 (Si Tussen start en finish sport en muziek 19 30 (S) Vrije tijd. blije tijd radioportret van de Deventer opera- en operettevereniging 20,00 Nieuws. 20 05 (Si Radio Filharmonisch Orkest klassieke mu ziek 21 30 Socialisme en eigendom ge sprekken 22 05 (S) Muziek van Nederlan ders NOS 22 30 Gamma van Alpha en Bèta- nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie 23 00 (Si Met het oog op morgen (23 05 Actuahteitenoverzicht; 23 20 Den Haag vandaag; 23 52 Even ontspannen voor het slapen gaan l 23 55-24 00 Nieuws Hilversum III (445 m. en FM-kanalen». KRO 7 02 (Si Drie op je boterham 9 03 (Si Pep op drie 11.03 (Si Drie draait "P verzoek 12 03 1S1 Drie tussen de middag 14 03 (Si l'opknntakt: de Theo Stokkink-show 16 03 Hilmeestcrs de Vincent van Btigelitt» ihow NOS 18 03 De vacaturebank I8IO1S1NOS- maai 19 30 1S1 Langs de lijn sport en mu- zn-k G9 38 Paardekocrsen: 23 02 NOS-jarz O02 (St Metro's Midnight Music 102 (Si Take it i-jtv 2 02 S- Dat wordt weer nachtwerk 4 02-7 00 1S1 De achternacht HILVERSUM IV iFM-kanalem NCRV 7 00 Nieuw» 7 02 Het levende woord 7 08 (Si Te De im Luudamus 7 30 (Si Preludium 9 00 Nieuws. 9 02 (Si Onder schooltijd 10 00 (Si Orkestpalet Aansluitend II 10 (Si Plu tennieuws 12 00 (S) Pianowcrken u:t de 14.00 Nieuws. 14 02 (S) Een uur natuur. 15.00 Romantiek. 12.30 (Si Componistenportret. (S) Muziek voor Diaghilev. 16 00-17 00 (S) 13 00 (Sl In de schaduw van de meesters Muziek van eigen tijd. NEOERLAND1 18.55 eJournaal 9.30 (e) NOS/STV: Schooltelevisie 19.05 eVan gewest tot gewest 15.00 TELEAC: Sociale Verzekeringen. Ies8 19.50 ePol. Part.: Uitzending van de CPN (herh 20.00 eNOS: The glittering prices. Engelse 15.30 (e) TROS: Suske enWiske tv-serie 15.55 (e) Scapa kinderprogramma 21.15 (e) Sprekershoek 16.10 (e) Ren ie rot. speiprogramma voor oe leugd 21.35(e) Journaal 16.40 Run Joe njn jeugdser e 21.50 Oen Haag vandaag 17 05 W'j en onze huisdieren 22.05 (e) Panoramiek 16.15 (e) TELEAC Moderne elektronica, "es 7 22 35(e) Stud.0 Spon 18.45 (e) NOS: Bereöoot 23.00 (e) Journaal NEOERLAND It 20.25(e) SOCUTERA Film van de Stichting 18.45 NOS: Trek» ng van de staatsloterij Nederlandse Vrijwilligers 20 30(e) EO: Amen«a 200 - grand rapid:- 18.55 (e; Joumaa documentaire 1905(e) IKON 1000 jaar ais een daq 21.05 eNader hekeken special Nederlandse gedichten en teksten 21.55 (e) 0e Hehriden. documentaire 19 30(e) Kenmerk informaties over kerk en samenleving 22.45 (e) Tenslotte 20 00(e) NOS Jou-naa' 22 50(e) NOS: Journaal OBELIX CO .Tekst: Goscinny Tekeningen: Uderzo c Dargaud SA 1976 WORDT VEROOL«D SMIDJE VERHOLEN „Nu is het ook zo, dat grote bedrij ven als Philips, Hoogovens en de grafische bedrijfstak de ouderwor- dende werknemers hun werk laten afbouwen. Deze mensen krijgen meer vakantie, zodat de overgang bij de pensionering niet zo abrupt aankomt. Ze kunnen in die tijd dan cursussen volgen over het genpensi- oneerd zijn. Verder is bij de stich ting van de arbeid een soort educa tief verlof in discussie. Werknemers zouden zich dan in een bepaalde periode in het jaar moeten kunneno- riënteren over wat zich in de samen leving afspeelt. Sinds 1967 worden op het vormings centrum de Haaf bij Bergen de cur sussen gehouden „pensioen in zicht". Dat is nu uitgebreid over 15 vormingscentra en volkshogescho len overal in het land. Ongeveer 25 cursisten nemen daaraan deel. Het totale aantal deelnemers in 1975 was 2500. Gegevens over deze cursussen bevinden zich evenals een pakket van informatiemateriaal in de map „Anders ouder worden", die te be stellen is voor de prijs van drie gul den bij de NCRV op gironummer 1253000 t.n.v. NCRV-uitgaven Hil versum onder vermelding van „An ders ouder worden. Zo zijn daarin opgenomen de brochures van het ministerie van CRM om de ouder- wordende mens wegwijs te maken over de AOW. inkomstenbelasting, de brochure „Vrij naar de 65. beter laat 0an nooit" met bijdragen van Harriet Freezer, die tevens het boek schreef „Leven met de jaren", de map is een informatiebron met tal van doorverwijzingen. 40: Aan de andere kant van de lijn zat de hoofdcommissaris Kaasnagel en die luisti.de ver' aasd naar het relaas van boer Knol. Toen de brave landbouwer was uitverteld, legde de commissaris de telefoon op de haak en zei hij tegen brigadier Piet: „Een spoor, Piet! Ga onmiddellijk met een jeep naar het Mestpad achter het goederenemplacement van de spoorwegen. Op het erf van boer Knol is het verdwenen ijskarretje ontdekt". Dat was natuurlijk een kolfje naar de hand van brigadier Piet. die immers van de aanvang af aan al betrokken was geweest bij de zaak Kleuntjes. Nog geen drie tellen later was hij al op weg en hij scheur de door de stad, zoals de vakterm luidt. Het duurde dan ook niet lang of hij stond bij boer Knol, die zich intussen al in de kleren had gesto ken. „Morge. meneer de pliesie- gent", begroette boer Knol onze vriend Piet op echt hartelijke ma nier. J e komt zeker naor dat ieskar- retje kieken, hè? Nou.doar staat het, heur!" - Met een breed gebaa; wees de boer op het karretje en op de trotse Hendrik-Jan, die er als een soort overwinnende veldmaarschalk bij stond. „Mot Hendrik-Jan nou als getuuge veurkomen om te vertellen dat-ie het zeivers gevonden heeft? Misschien wel", antwoordde bri gadier Piet. „Ik vind het maar wa flink van Hendrik-Jan" De brave knecht nam glimlachend van vol doening de hulde in ontvangst maar dat mag ook wel, vinden wij. Het tijd ethii is h< geb< dit reve van is dl en Een is, vaak het 1 van is di ven vans een Het bet van Teg< erns Hiei gebr reve In e een lijk maa kwa func pen met schil strij' Bov merl ren wille zand allee zing: vern iede bezit spre rinn gen duid -17- „Hebt u soms zin me vanavond ge zelschap te houden?" „Heel graag." zei Craddock. „Wiltu mrs Handcock nog mijn dank over brengen voor de thee?" Hij snakte ernaar, even alleen te kunnen zijn. ofschoon zijn sympathie voor de rentmeester groeide. Hij liep de stei le oprijlaan op. De zinderende hitte was voorbij; lange avondschaduwen vielen over de onderbegroeïng. Er doemde een echte tuin achter op, vreselijk verwaarloosd en omringd door slordige heggen. Het was zo stil dat hij in de rododendrons de vogels hoorde ritselen. Toen zag hij opeens het huis. Het leek op een groot, grijs rotsblok. Het licht van de ondergaande zon gloei de goudachtig in de ramen. Crad dock stond er een paar minuten naar te kijken voordat hij naar bin nen ging. De ingang was uit de Tu- dortijd, maar kennelijk had men er later een stuk aangebouwd. Hij klom de stenen stoeptreden op en had het even aan de stok met de geweldige sleutel, die tenslotte vrij gemakkelijk in het slot draaide. De grote deur zwaaide open. Hij deed hem niet achter zich dicht, want in de hal met de leistenen tegelvloer was het bedompt. Er stonden slechts enkele met groene stofla- kens bedekte meubels in de hal, waar een grote trap naar boven leid de achter een brede, lege open haard. In de beide ontvangkamers, links en rechts van de hal, stonden wel vrij veel meubels voor de veiling opgeslagen. Hij wilde de keukens bekijken, die vanuit de hal via een stenen gang bereikbaar waren, maar het was er te donker, zodat hij terug liep. Hij klom de trap op en weifelde boven even of hij de gang links of rechts van de overloop het eerst zou bekijken Terwijl hij daar zo stond hoorde hij voetstappen op de houten vloer weergalmen, alsof iemand in de wes telijke vleugel van het huis op en neer liep Hij kreeg even de neiging de trap af te gaan en de deur achter zich te sluiten, toen hij zich reali seerde dat hij het volste recht had hier rond te lopen Hij richtte dus kalm zijn schreden naar de richting vanwaar het geluid kwam. Er stond aan het verste eind van de gang een deur op een kier. Hij kuchte even. wachtte een ogenblik en ging toen naar binnen. Hier was blijkbaar vroeger de kinderkamer geweest, want er lag gebruikt speelgoed in het rond Er stond een groot verve loos hobbelpaard in een hoek. Toen zag hij het meisje staan. De adem bleef hem in de keel steken van verbazing. Hij stond haar aan te staren en zij staarde terug, eerder nijdig dan geschrokken. R. F. Delderfteld 1 „De Boekerij. Bearn" Craddock had nog nöoit zo'n adem benemend knappe, opwindende vrouw gezien niet in tijdschriften of boeken, noch op schilderijen in musea of in zijn dromen. Ze had een lichtblauwe rok aan en een witzij den bouse. Haar donkere haar werd met een lichtgrijs lint bijeengehou den. Haar ogen waren zo blauw als haar rok; ze had een korte, rechte neus en de kin onder de rechte, donkerrode mond was wilskrachtig, met een kuiltje in het midden. Maar wat hem het meest aan haar boeide waren niet zozeer haar gelaatstrek ken dan wel de fijne huid. die bleek was en wasachtig, mooi glad en zon der een enkele verontreiniging. Ze was niet zo heel groot, maar door haar smalle leest leek ze niet klein. Ze staarden en staarden elkaar aan. Ze hield met een hand het gordijn vast. met de andere een rijzweepje. Na zowat een halve minuut zei ze scherp: „Wie bent u? Wat komt u hier eigenlijk doen?" Er klonk geen spoor van vrees in haar stem door. noch verwondering alleen een drei gende toon Onzeker stelde hij zich voor: „Ik bt Paul Craddock en kom dit huis k kijken. Van mr. Rudd, de rentmeo ter, heb ik de sleutel gekregen," 6 hield hem omhoog alsof het een e: treekaartje was dat zij diende te controleren. Toch bleef het meisj( hem aankijken of hij een vreemde ling was die per ongeluk haar slaap kamer was binnengelopen. Daarom probeerde hij het nog eens. Zijn keel was droog en zijn hart bonsde als een razende, waardoor zijn stem vreemd hees klonk. „Ik ben vanmiddag pas gekomen Rudd en ik hebben de weg naar hier te paard afgelegd." „Waarom?" Het leek alsof ze het woord naar hem spuwde. Zijn onzekerheid ver keerde opeens in verontwaardiging. „Waarom? Wel, de zaakwaarnemer van mijn vader heeft optie op hei landgoed." De uitdrukking van haar gezicht werd zachter en in haar ogen ver scheen een nieuwsgierige blik. „Wil hij het kopen? In zijn geheel?' „Misschien." zei Paul. „Dan zou het mijn eigendom worden op de duur, maar zover zijn we nog niet." Vervol gens vroeg hij verlangend: „Woontu hier? Rudd zei dat het huis al een tijd leegstond." Haar blikken gleden van hem weg naar de vloer en vervolgens uit het raam „Nee." ïei ze iets minder agressie! „ik heb hier niet gewoond. Ik kwam hier wel vaak, maar dat is een tijdje geleden voor de oorlog." „O, dus u hebt de Lovells gekend, zei hij. (wordt vervolgd HORIZONTAAL. 1. paard, 5. Euro peaan, 8. in 't oog vallend, 10. wild zwijn, 12. schuin toelopende strook, 14. telwoord, 15. klap, 17. schortje. 18. zeden. 20. stengel, 21 rangtel woord. 22. met teer bestrijken, 24. vogelbek. 26. zandheuvel, 27. loot. 29. geestdrift, 31. myth, figuur, 32. wedde. 33. boom, 34. bevel. VERTICAAL. 2 voorteken. 3. plaag geest. 4. bouwland. 5. nauw. 6. boer derij. 7. buitenhaven. 9. baan voor balspel. 11. luchtklepje. 13. klaar blijkelijk. 15. maalinrichting. 16 bode aan een universiteit. 18. voor zetsel. 19. vreemde munt. 23. ver haal. 24. keurig. 25, loog. 27. droog oven. 28. doortochtgeld. 30. houten bakje. 31. waterplant vele in Y leve Weli dat een voor kenc dat 1 chris teert mers kan over sprei het zijn staai maat luisti de n ogen Naa conc eers °PP< te begr moe mee OPLOSSING VAN VORIGE PIXL ZEL: 1. en 2. net. 3. nest. 4. snert, 5 torsen. 6. stentor. 7. storen. 8. toren 9. roet. 10. oer. 11. re. ger revei

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4