Feyenoord: verrassend eenvoudige derby-winst PSV: toch weer oog voor ömpetitie 'Sanering van profvoetbal dringende zaak' ;d CAO voor de spbrt Weer interim-coach Minister Harry van Doorn: Duel in eerste helft al beslist I I Roda JC raakt na nederlaag in Eindhoven verder achterop H 8 kNDAG 8 NOVEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 9 door Peter Onvlee HILVERSUM Minister Harry van Doorn van CRM ver wacht niet, dat het betaalde voetbal onder een sanering zoals door de Commissie Christiaanse aangegeven, onder uit zal kunnen komen. „Ik denk niet. dat het anders zal kunnen, dan dat er een ook in die zin radicale, moedige ingreep zal komen, dat men het eigenlijke betaalde voetbal zal terugbrengen tot een kleiner aantal in de top spelende clubs." Minister Van Doorn deed deze uitspraak zaterdag in het VARA radioprogramma In de Rooie Haan. Hoewel hij stelde, dat hem vorige week maandag officieel aangeboden rapport van de Adviescommissie CRM onder leiding van prof dr Jan Christiaanse nog slechts te hebben kunnen doorkijken en nog niet echt had bestudeerd, evenmin er een aantal nota's bij had gekregen van zijn beleidsadviseurs. was hij wel nadrukkelijk van oordeel, dat het aantal betalende clubs beduidend minder zou moeten worden dan de huidige 37 in de ere- en eerste divisie samen. „Misschien moeten het er die 22 worden, die de commissie in een bepaalde variant heeft aangegeven, misschien 20 of nog minder of nog meer. Dat kan ik op het ogenblik nog niet overzien." Minister Van Doom is van oordeel, dat het rapport is uitgebracht door een aantal mannen, dat gedacht moet hebben, dat er slechts een radicale oplossing voor dit probleem te vinden zou zijn. „Ik vind", zei Van Doom daarop, „radicale mensen, die met radicale oplossingen komen, in het algemeen goede mensen." Daarmee zijn radicale (PPR) afkomst allerminst verloochenend. Minister Van Doom kondigde aan, dat hij zal trachten het tijdschema zoals door de Commissie Christiaanse aangegeven een drie fasen- plan. waarvan de eerste reeds op of omstreeks 1 januari zou dienen aan te vangen zo veel mogelijk aan te houden. „Ik stel me voor nu op korte termijn op basis van het rapport van de Commissie Christiaanse en andere in het verleden reeds uitgebrachte rapporten, waaronder dat van de Raad voor het Betaald Voetbal, snel te starten met het overleg met de meest betrokkenen. Die meest betrokkenen zijn de belan gengroepen als de KNVB. de WCS (vereniging van contractspelers) en WON (vereniging van oefenmeesters). de Stichting Nationale Sportto- talisator en de overige overheden zoals de gemeenten. Op basis van de adviezen, die vooral in het rapport van de Commissie Christiaanse duidelijk richting geven, hoop ik dat we aan de tafel plaats kunnen nemen en als de bliksem tot daden kunnen komen. Samen zal de oplossing gevonden moeten worden. Er zal daarvoor in de komende periode ook wel wat geld op tafel moeten komen, maar wanneer we allemaal meewerken is het mogelijk de operatie met succes te verrich ten." En nader inspelend op de termijn: „Als ik als de bliksem zeg. dan bedoel ik. dat ik het geheel een erg dringende aangelegenheid vind. Ik noem niet graag termijnen, maar ik zal er wel van alles aan doen om in januari of februari te kunnen starten." Minister van Doorn gaat ervan uit. dat het terugbrengen van het aantal clubs de enige reële mogelijkheid zal blijken te zijn. Op uitlatingen van mr Jacques Hogewonmg, de voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB. dat deze vast bleef houden aan het aantal van 37 betalende clubs reageerde hij met: „Als de KNVB langs een heel andere weg een goed saneringsplan op tafel legt. waaruit blijkt dat na de in het rapport van de Commissie-Christiaanse aange geven periode van drie jaar het betaalde voetbal zichzelf ook kan bedruipen, zal, indien wij als CRM dezelfde mening zijn toegedaan. CRM hier ook zeker op dezelfde weg bij helpen. Maar ik vind het op het ogenblik wel erg optimistisch te veronderstellen, dat er zo'n geheel andere weg is. Dat het betaalde voetbal ook met 37,clubs de gezondma- kingsoperatie kan doormaken Ik verwacht, dat de KNVB dit ook zelf zal indien. Dat er radicale dingen moeten gebeuren." Voor een permanente subsidie ook niet aanbevolen door de Commis- sioChristiaanse heeft minister Van Doori^weinig oren. „Ik ben van nning. dat waar geen permanente subsidie nodig is. we dit ook niet «eten doen. Er is bijvoorbeeld ook geen permanente subsidie voor adio en televisie. Dat produkt neemt men graag af. Ik kan me dat bij rtle uitzendingen, niet bij alle. voorstellen. Als het betaalde voetbal zich straks weer zonder rijkssubsidie kan redden na de gezondmaking zoals door de Commissie-Christiaanse geadviseerd, dan denk ik. dat het beter is dat men zichzelf op deze manier redt." Dat het gesaneerde betaalde voetbal zich over tweeëneenhalf jaar mede door een grotere uitkering uit de toto-lottogelden moet bedrui pen. is een zaak. waarbij minister Van Doom graag opmerkt. „Ik hoop eigenlijk dat er een verdere groei zal komen in de toto- lottoinkomensten. Als gevolg daarvan zouden de meerdere gelden voor een gedeelte ten goede kunnen komen voor het gesaneerde betaalde voetbal zonder daarbij de andere sportbelangen. die ook mede afhan kelijk zijn van deze gelden, te schaden. Om zonder meerde uitkeringen voor het betaalde voetbal te verhogen en andere daardoor fors te benadelen, vind ik als sport-minister niet leuk." Extra inkomsten voor het betaalde voetbal door een drastische verhoging van de door de NOS-televisie te betalen gelden (dit seizoen 850.000 gulden) als rechten voor de flitsen benadert minister Van Doom eveneens met enige schroom. „Als minister van CRM moet ik die prijs niet gaan bepalen. Dat is een zaak van de partijen, de NOS aan de ene kant en de KNVB aan de andere. Als omroepminister heb ik de omroepen steeds voorge houden om de uitgaven te beheersen, daar anders de omroepbijdrage te hoog zou moeten worden. Ik wek dan ook liever niet op heel grote bedragen aan leveranciers als de KNVB te betalen. Het zou wellicht kunnen, dat er op korte termijn een soort bindend advies wordt gegeven, een soort marktbeoordeling door een commissie van deskun digen. die de „redelijke" prijs vaststellen." Minister Van Doorn vindt hoewel hij het zeker als eerste indruk eens is met het gestelde in het advies van de Commissie-Christiaanse dat ook het betaalde voetbal een zeker cultuurgoed is als andere vormen. ..Ik vindt het betaalde voetbal echter in de eerste plaats interessant als goede, plezierige, recreatieve verstrooiing voor de mensen. Van belang ook voor de overheid om daar positief tegenover te staan." HILVERSUM Minister Boersma van Sociale Zaken, die vorige week evenals zijn CRM-collega Van Doorn het rapport van de Commis sie Christiaanse aangeboden heeft gekregen, hoopt dat er in de nabije toekomst ook een collectieve ar beidsovereenkomst kan komen voor andere categorieën van Ipro- fessionele sportbeoefenaren. Naar aanleiding van het „voetbalrap port" zegt hij de categorie van de profwielrenners zelfs op de eerste plaats te willen stellen. „Afschuwe lijke toestanden zijn er in die we reld nog. Renners die nog minder dan het absolute minimum krijgen, die maar moeten afwachten of zij een criterium of een ronde winnen. Pas dan zitten zij enigszins goed. Zo niet. dan verkeren zij in niet verantwoorde omstandigheden." Minister Boersma is van mening, dat er tot op dit moment een grote lacune bestaat in de totale rechtspositie van de beroepsspor ter. Dat geldt op alle vlakken. Ten aanzien van de minimum voor waarden waar het betalingen als de sociale zekerheden betreft. Wan neer een jonge wielrenner iets ge beurt. wanneer hij door omstandig heden geen nut meer heeft of geen winst meer oplevert, moet hij zich maar zien te redden. Voor de men sen boven de dertig geldt eigenlijk hetzelfde. Om van het ontbreken van inspraak en medezeggenschap maar niet te spreken." Minister Boersma -onderkent «ie problemen niet alleen. Zegt ook, dat er al enige tijd geregeld overlag plaats vindt tussen de diverse be langengroeperingen. „Het zit or echter niet in. dat we het op korte termijn kunnen veranderen." concludeert hij ook somber. Met zijn college Van Doorn is Boersma blij, dat er nu adviezen op tafel liggen om voor het be roepsvoetbal in ieder geval tot een bodem-cao (minimum voorwaarden) te komen. Minister Van Doorn: „Ik denk en verwacht ook wel, dat mijn departement door zal gaan in de toekomst met het vragen van adviezen aan des kundigen over zaken die nog niet goedzitten. Ik kan me zeker voor stellen, dat we ook zullen kijken naar andere takken van sport, ,<iie verbeteringen behoeven, zoals .die nu bij het betaalde voetbal zijn onderkend." ZEIST Het bondsbestuur van de KNVB heeft tijdens de vergadering zaterdag in Zeist besloten dat voor de eerstkomende twee interlands opnieuw een interim-bondscoach zal worden aangesteld. Verder werd aan de medische commissie van de voetbalbond opgedragen samen met de clubartsen een onderzoek te doen naar het gebruik van doping door voetballers. Nadat Jan Zwartkruis als opvolger van George Knobel voor twee in terlands heeft gefungeerd als inte rim-bondscoach. heeft de KNVB zaterdag weer voor deze noodoplos sing gekozen Voor de vriendschap pelijke wedstrijd in Engeland op 9 februari en het duel tegen de Bel gen op 26 maart in de voorronden van het toernooi om de wereldtitel zal de bond weer een interim- bondscoach aanstellen. Het bondsbestuur heeft deze taak gede legeerd aan het sectiebestuur be taald voetbal. Er zal eerst overleg worden gepleegd met de spelersde legatie en de clubs, die de meeste spelers voor Oranje leveren, alvo rens (volgens jaar pas) wordt over gaan tot een definitieve keuze. De gedachten gaan uit naar een trai ner van Nederlandse nationaliteit. Overigens is er van de zijde van de internationals al de wens geuit <jtn ex-bondscoaeh George Knobel ais interim-man terug te halen. Een gang van zaken, die Knobel zelf eventueel zou willen steunen. Van de zijde van de KNVB is er met Knobel echter nog geen contact opgenomen. Men is in bondskrin- gen bang voor de stroom van kri tiek die dan opnieuw los zal barsten. Het bondsbestuur van de KNVB heeft uiteindelijk gemeend dat er nu maar eens een onderzoek moet komen naar het gebruik van do ping door beroepsvoetballers. Na dat de laatste maanden het woord doping nog al eens in verband werd gebracht met voetbal AZ-arts Van Rompu zei dat hij er zeker van was dat er in het betaalde voetbal doping werd gebruikt heeft de bond nu aan de medische commis si e gevraagd de zaak in samenwer king met de artsen van de betalen de clubs grondig te onderzoeken. Indien uit dit onderzoek blijkt dat er inderdaad doping gebruikt wordt, dan moet er een beraad ko men over de eventuele controlemo gelijkheden. door Theo Reitsma ROTTERDAM De tegenval ler van Sparta-Feyenoord was dat de koploper in de eredivisie verrassend eenvoudig won. Bij het verwerven van de rust en eindstand (3-1) zat het behoor lijk mee. Maar toen het op con solidatie aankwam werd de wedstrijd oerdegelijk afge maakt. Sparta was bereid tot aanvallend spektakel, dat wwel, maar kreeg geen gelegen heid Feyenoord ontregelde na rust even efficient als het voor rust mogelijkheden om voor te komen had benut. „Als je met 3-1 voorstaat ga je auto matisch behoudend spelen", veront schuldigde Wim Rijsbergen. Feye- noords spel in de tweede helft. „Wij hebben gespeeld voorde winst, maar Feyenoord moet meer uitgaan van voetbal", beschuldigde zijn trainer Boskov. Die zelfkritiek was juist, zoals het van realiteitszin bij zijn collega Brom getuigde, toen die ruiterlijk Feyenoords meerderheid erkende. „Feyenoord probeerde ons uit ons ritme te halen en dat is uitstekend gelukt. Wij slaagden er na rust niet in de aanvoer naar Clarke in stelling te brengen. De beslissende voorzet ten kwamen er niet uit". Slechts zijn aanvoerder Wim Meutstege viel de andere Rotterdamse club aan. „Fey enoord moet zich met verschuilen. Zij moeten aan het publiek denken en ook doorgaan". Meutstege was wat dat betreft een idealist, die de lust van Feyenoord in een verdere consolidatie van een voorsprong en de zekerheid van twee punten over het hoofd zag. Juist Sparta's aanvoerder voelde trou wens de argwaan in de vraagstelling na afloop. Per slot van rekening was hij in de eerste helft twee keer uiterst efficient uitgespeeld door Jan Ver- heijen. waarna Theo de Jong en Nico Jansen de nederlagen van Meutstege in doelpunten vastlegde. Feye noords rechtsbuiten, die voor de eerste maal in dit seizoen aan de beurt kwam voor een plaats in de basisopstelling, door een blessure van Vreijsen (bij wie hij. in Breda, inwoont) won zijn duels in de 13de en 16de minuut. Op zijn aangeven schoot eerst De Jong in en kopte Onhoudbaar scoort Ray Clarke uit een slrafschop het enige doelpunt van Sparta tegen Feyenoord. 1 Nico Jansen later hot tweede doel punt langs Doesburg. Het professio nele voetbalgezelschap kon overi gens na afloop weinig begrip opbren gen voor de nette manier waarop Meutstege zijn nederlaag had geïn casseerd. Feyenoords voorsprong zat Sparta behoorlijk dwars omdat het agres sief begonnen was. Clarke en Weer denburg stoorden op momenten die met name Van der Korput uiterst ongelukkig voorkwam. Sparta be treurde het vertrek van de jonge libero, al in de zesde minuut. Meutstege: „Wij waren er van uitge gaan dat hij in moeilijkheden te brengen is wanneer je hem achter zijn achterhoede aanpakt. Dat kwam ook wel uit Dan mist hij nog overzicht. Met Van Daele (die hem verving) is dat veel minder het geval. Die speelt de bal dan gewoon in moeilijke situaties terug op Treytel en daar kan je weinig aan verande ren". Van der Korput liep een en kelblessure op maar zal waarschijn lijk binnen een week hersteld zijn. f Feyenoord met Van Daele bezat het geluk dat Verheijan enkele aardige bevliegingen had want met de 2-0 voorsprong na een klein kwartier waren de zorgen, zoals Sparta die voor 4gen stonden, aanmerkelijk mindef. Pas in het laatste gedeelte van de eerste helft kwamen die enigszkis terug nadat een uitglijden de Ekjsbergen Clarke in het strafseihopgebied slechts met haken kon vtlrdedigen. Scheidsrechter Ber- revoetp die voortreffelijk leidde, gaf een stjrafschop waaruit Clarke zelf scoorcle. Berre\bets bezorgde Feyenoord kort vioor rust overigens een gevoe lig verlies door een gele kaart aan Nico .lansen te tonen, toen die „in woord! en daad" zijn afkeur liet blij ken o ver het afkeuren van een doel punt [van Verheijen. Het had een voor Jansen te moeilijk geval van buiteilspel als terechte reden. Vlak daarojp haalde de spits overigens volle«4ig zijn gram doorzijn bewaker Dries! Visser te volgen en te profite ren van een onbegrijpelijke te rugspeelbal die eenvoudig te onder schepten viel. Jansen zorgde zo kort voor fust voor 3-1 en dat bleek na de pauzf een onprettige aangelegen heid voor de wedstrijd als kijkspel. De itele kaart laat hem echter door Matty Verkamman EINDHOVEN PSV heeft dan toch geen lak aan z'n supporters. Direct na de teleurstellende uitschakeling in het Europa Cup toernooi door St. Etienne, heeft de Eindhovense club tijdens het competitieduel tegen Roda JC (2-1) met volle inzet gestreden. Werd er vorige week tegen FC Amsterdam nog met een opzette- ijk verzwakt elftal gespeeld en nauwelijks getreurd om het 'erliespunt zaterdagavond had het er alle schijn van dat PSV het publiek gunstig wilde stemmen. 0p het veld wekte PSV de indruk, lat het toch nog verwachtingen koestert voor deze competitie. Willy van de Kerkhof reageerde, gevraagd naar de kansen voor deze competi tie. weliswaar glimlachend maar ook 'esoluut: „We worden kampioen, daar ben ik van overtuigd". Niet corresponderend met de berus tende en weinig slimme teksten, die kainer Kees Rijvers vorige week af- •cheidde (..In wezen maakt het wei- uit. of je zeven of acht punten achterstaat"), acteerde PSV tegen Roda JC in ieder geval gretig; belust herstel en winst. Twee weken na de „beslissende" ne derlaag tegen Feyenoord. zal PSV wellicht ook inzien hoe betrekkelijk vroegtijdig gecijfer is. Tegen Feyen oord nam PSV na de gelijkmaker (2-2) alle mogelijke risico's in het verlangen naar de volle winst „Een gelijkspel betekende tenslotte ook een nederlaag", zo redeneerde men. Wanneer PSV nu eens met die remi se genoegen had genomen én „ge woon" van FC Amsterdam had ge wonnen. dan was de achterstand op Feyenoord zeker nog niet „beslis send" geweest, zoals de Brabanders nog voor kort van mening waren. PSV maakte zodoende een onbenul ligheid goed Twaalf minuten na rust was Roda JC aan een zeer merkwaardige gelijkmaker geko men Bij een volstrekt ongevaarlijke situatie buiten het strafschopge bied. hadden Adrie van Kraay. Jan Poortvliet en Jan van Beveren meer oog voor elkaar dan voor d* bal. De storende Pierre Vermeuk strafte dat ongekende misverstand meteen fraaie boogbal af: 1-1. Kees Rijvers later: „We hadden voor rust op 2-0 kunnen komen Wanneer we door zo'n blunder een punt had den verloren, dan was dat een dra» ma geweest". Ondanks die positieve instelling van PSV. kon tegen Roda JC de matige vorm van dit moment overigens nog niet op de achtergrond worden ge drukt. PSV speelde redelijk goed voetbal in de eerste helft, maar zakte na rust diep weg Rijvers' formatie greep zelfs met geluk de volle winst. •Elf minuten voor het einde was er namelijk een strafschop voor nodig, om met het kleinste verschil te kun nen winnen. Na een miskleun van Roda's libero Sten Ziegler. ver> scheen Willy van |de Kerkhof vrij voor doelman Bram Geilman. Op het oog bracht Gerlman de midden velder toen in het strafgebied ten val Willy van de Kerkhof beaamde dat later .Er was geen twijfel moge lijk. Geilman pakte mij met beide handen. Dan is er maar één beslis sing mogelijk." Geilman evenwel even nadrukkelijk: „Honderd proceitt zeker: geen strafschop. Van de Kerkhof sprong zogenaamd over mij heen. maar hij raakte mij. inplaats van ik hem" Hoe dan ook. Geihnan speelde het zeker niet slfm, door in het bewuste duel zoveel risico te nemen, want Van de Kerkhof had de bal even tevoren te ver voor zich uit gespeeld. Het leer zou zeker over de achterlijn zijn gerold Willy van der Kuylen profiteerde in ieder geval van scheidsrechter Keas de Bruins oor deel: 2-1. Het was vreemd, dat Roda's gebrui kelijke aanvalsleider Dick Nannin- ga. ook na die achterstand, op het middenveld bleef opereren. Tegen PSf 's achterste middenvelder Willy van de Kerkhof had hij geen schijn vad kans. maar toch greep zijn trai- nérfBert Jacobs niet in. Jacobs hield hetf aanvankelijk bij zijn aan- valjlijn, die uit Van der Lem, Kol- dirig en Toonstra bestond. Een aan val! die voor rust slechts één kansje (K&lding) wist los te krijgen. Dait veranderde dus na rust. Toon- strri werd door Vermeulen vervan gen Zeker na diens gelijkmaker, vidl PSV ver terug Opnieuw kwam dei onzekerheid in de achterste linie aap de oppervlakte. Voorstopper Hi|ub Stevens had zes overtredin- gep tegen Jens Kolding nodig om te tonen, hoe wankelmoedig hij Is. Jan Poortvliet toonde geen tel zelfvertrouwen meer. Vooral ni^t nadat hij bij dé blunder was trokken. En ook Adrie van Kraay <2i0ste wedstrijd) imponeerde niet. Hft PSV van de tweede helft had eiïn prooi voor Roda JC kunnen wor- dfrn Zo ver kwam het echter niet (cyidanks een schitterend schot van Kiolding, dat even fraai door Van Bè-veren werd gestopt), omdat Roda FC Twente-Eindhoven Sparta-Feyenoord 1-3 FC Den Haag-FC Amsterdam 3-0 2-1 Feyenoord 13 11 1 1 23 39-12 Ajax 13 16 1 2 21 26-1» Roda JC 13 7 4 2 18 21- 8 AZ '67 13 6 4 3 16 30-17 Haarlem 13 6 4 3 16 18-15 FC Utrecht 13 7 2 4 16 22-22 PSV 13 6 3 4 15 27-16 Sparta 13 5 4 4 14 21-21 NAC 13 6 2 5 14 22-23 FC Den Haag 13 4 2 6 11 23-20 Eindhoven 13 3 5 5 11 13-22 Go Ahead 13 3 S 5 11 17-31 NEC 13 2 5 6 9 21-22 FC Twente 13 3 3 7 9 IS-20 FC VW 13 3 3 7 9 12-25 Telstar 13 2 3 8 7 14-28 De Graafschap 13 3 1 8 7 12-26 FC Amsterdam 13 1 5 7 7 15-31 Zaterdag: Oo Ahead-NAC Zondag: FC Utrecht-FC Twente. TelsUr-FC VVV, Feyenoord-Ajax. FC Amsterdam-Spart*. Roda JC-FC Den Haag. NEC PSV. De O ra alschap-Haarlem. Eladhoven-AZYT. waarschijnlijk volgende week het duel met Ajax missen. Feyenoord keerde na rust terug met een behoudende instelling, die het avontuurlijke van Sparta tot een onmogelijke zaak maakte. De rust bij de Spangen-ploeg om oplossin gen te bedenken ontbrak en zo liep de wedstrijd naar een logisch einde waarin de Feyenoord punten centraal stonden. Berrevoets kwam tenslotte na rust even in problemen toen Lees en De Jong onenigheid kregen. Van Dein- sen werd daarvan het slachtoffer toen hij de Engelse middenvelder stevig aanviel. Lees bevrijdde zich via natrappen en dat kwam hem en Sparta op de eerste gele kaart van dit seizoen te staan. Sparta Fe>en#ord 1-3 fl-3). 14 Dr Jong 0-1. IJ Nico Jansen 0-2. 31 Clarke 1-3 (strafschop). 44 Nico Jansen 1-3. Scheidsrechter Berrevoets Toeschouwers: 32.000 Sparta: Doesburg Bert Jansen. Vlsaer. Meutste ge. Lees. De Goey (Van Zoesti. Michetlsen Clarke. Van Staveren. Weerdenburg Fryenoard: Treytel: 8chnelder. Rijsbergen. Van der Korput (Van Daele). Vos. De Jong. Wim Jansen, Krruz; Verheyen. Nico Jansen en Van Deinsen (Melis). Vccndam-Fortuna SC3-0 SC Cambuur-FC Den Bosch 1-1 PEC-SC Amersfoort 2-1 Vitesse-Helmond Sport5-1 SVV-Wageningen 1-1 Excelsior-Willem U 1-0 FC Dordrecht-Heerenveen 0-1 FC Vlaardingen-FC Groningen 1-0 MW-Hcracles 2-0 Vitesse MW PE C/Zwolle Volendam Wageningen Fortuna Veendam Willem II FC Groningen Heerenveen FC Vlaardingen FC Den Bosch Excelsior SW SC Amersfoort SC Cambuur FC Dordrecht Helmond Sport Heracles 12 2 13 9 2 12 6 5 12 6 4 12 S 5 13 6 3 12 S 4 12 6 2 12 5 4 12 6 2 13 4 S 13 3 6 13 3 5 12 3 3 12 4 0 12 2 3 12 2 2 13 1 3 12 1 2 1 20 38-10 2 20 28- 9 1 17 18- 7 2 16 15-12 2 15 19-14 4 15 22-17 3 14 20-15 4 14 21-17 3 14 12- 9 4 14 9- 9 4 13 16-17 4 12 21-18 5 11 14-19 6 9 10-17 8 8 10-22 7 7 9-21 8 6 9-18 8 5 8-26 9 4 7-29 Zondag: Fortuna 8C-Volendam. FC Den Bosch- Veendam. SC Amersfoort SC Cambuur. Hel mond Sport PEC. Wagenlngen-Vllesse. Willem II SW. Heerenveen-Excelsior. FC Oronlngen- FC Dordrecht. Heraeles-FC Vlaardingen Sportlolo 4S. I. 2. I. 1. 2. I. 1. 3. I. I. 3. I. I. Aantal deelnemer»: 238 728 Inleg 758 415 Eerste prijs unetasief Jackpot) 191 322. Tweede prijs: 90 082. DertJe prijs 128 086 Zondagavond waren bij de Sporttotallsator dertig meldingen van dertien Juist voorspelde uitslagen binnengekomen als topclub ditmaal door dc mand viel. De Limburgers beschikken over een degelijk team met indivi duele uitschieters als Van der Lem. Vermeulen en Koldirig, maar „echte top" is het allemaal (nog) niet Uit de laatste drie wedstrijden heeft Roda JC maar één punt gepakt. De geel zwarten zijn zodoende de aan sluiting met Feyenoord kwijtge raakt. Jacobs later: ..AZ'67 en PSV waren zware uitwedstrijden. Alleen tegen Haarlem hebben we een beetje gefaald Toch is dit een vrij normale* situatie. We hebben nog nooit gepretendeerd een topclub te zijn. Aan de andere kant: we zullen nog wel veel punten pakken". PSV-Roda JC 2-1 «!-•) 15 Postuma 10. 57 Vermeulen II «o Van der Kuylen (Stralarhopi 2 1 Scheidvechter De Bruyn Toeschouwers 19000 PSV: Vin Beveren Poortvliet Vin Kraay. Ste ven». Knjgh. Willv van rie Kerkhof PoMum», Van der Kuylen: Rene vinder Kerkhof Lubse EdstrOm (Deacyi Roda JC: Oetlman. De Wit. Pfeiffer Ziegler. Meuacr. Ehlen, Advocaat. Holding. Vun drr Lem iBroeksi. Nannlnga Toonstra (Ver meuten» l.itti 45. 13 19 21. 28. 32. 34 Reservegetal 35. Aantal deelnemers 865 349 Inleg 3 462 167 Prtjrenbedrag l 644 529 Eerste prijs 575 W5 Tweede prijs 164 453 Derde prijs 246 679 Vier de en vijfde prij» 328 906 DL'ITSE LOTTO De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn 3 8 10 15 - 17 30 RcscrvegeUl 14 ..Spiel77" 2 7-3-2-9 8 3 EREDIVISIE I Geel* (Ajax 14.2. Nico Jansen (Feyenoord* 13. J Clarke iSpartai. Klit (AZi, en Oroenewcg (NACi 10,6 Van der Kuylen iP8Vt9. 7 Posthu mus iNECi. Kreuz iFeyenoordi 8. 9 Posluma iPSVi 7. 10 Schneider (Feyenoord). Van Veen 'Utrecht' 6 II Van den Berg tlaarlemi. Man nings (Roda JC' Toonstra (Roda JC). De Jong Feyenoord' WeUel lAmaterdam». Strik (Eindhoven'5 F.EKSTE DIVISIE I Bursar .Vite«»e> I3L 2 Oldenburger (Veen- dam» Gerdsen. Veenendaal 'beiden Vitesaei. Brokamp 'MWi en Oroenendljk 'Wageningrni 7 7 Peters (Den Boschi. Bakker (Oromngenien VlieUlra Veendam i 8.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 9