Arrestaties van Jertha-supporters 'oekomst onzeker van prof circuit Spanning uit volleybal Geen buitengewoon congres van FIDE eiden geduchte tegenstander Hattem wint op kwaliteit it orussia wint topper van FC Köln Zuid-Afrika weer toegelaten [ennisstrijd trekt weinig publiek Europese titel voor biljarters Aan kop en staart duidelijke aftekening IJNDAG 0 NOVEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 de klas-1 bleef) uitwed- Ba-I het >e. bled (uit ex- den. in „.w.IJK De politie van Brunswijk heeft zaterdag tijdens de wedstrijd in de Bundesliga YHS»en Eintracht Braunschweig en Hertha BSC uit Berlijn zes supporters van de Berlijnse club en ingesloten tot zaterdagavond. De Brunswijkse politie had Hertha-supporters 3 ne.en voor de wedstrijd via de Berlijnse kranten al gewaarschuwd dat er op gevechtswapens ïtroleerd zou worden. Zes supporters trokken zich er niets van aan. Zij droegen twee pistolen, >n, stokken en boksbeugels bij zich en werden om die reden in de cel geworpen. 1-0. Co 1 e 0-1. Ei 0-1. Of l>-3. :hop> 14 maas 24, 5-0. Bert Bert nsdagavond woedde in Düssel- de meest brutale voetbaloorlog dit seizoen. In het Europa Cup en tussen Borusssia Mönchen- bach en AC Torino schopten de anen naar alles wat er maar be- I op de grasmat. De Belgische ldsrechter Delcourt was met honorering van zes gele en drie kaarten volgens neutrale kij- nog mild in zijn beoordeling van neest gruwelijke aanslagen van :huimbekkende Italianen op de amen van de Duitsers. Met elf n acht kon Borussia deze voet- -edstrijd niet winnen. Het werd maar omdat de uitwedstrijd ge nen was. werd de kwartfinale bereikt. dagen later wachtte ditzelfde '"tissia een minstens even zware racht, al mocht er wat meer spor- elt verwacht worden. Borussia tst in Keulen de eerste plaats in Jundesliga verdedigen tegen FC In, dat de competitie met vijf ■winningen op rij was gestart, art detail: Köln wordt getraind r Hennes Weisweiler, onder wiens Ing Borussia voor zijn mislukte anse avontuur van heel klein groot werd. In-Borussia was de topper van de lalfde speeldag in de Bundesliga. et minder dan 61.000 toeschou- rs hadden er voor gezorgd dat het ulse stadion volledig was gevuld, kregen dan ook waar voor hun d. Het was een enerverende wed- Üd. waarin Keulen voortdurend iwldoverwicht had, maar Borus- veel meer slimheid aan de dag de en de kansen uitstekend be- De titelverdediger won ver maar wel geflatteerd met 3-0. minuten voor de rust kopte bp Heynckes na een vrije trap van Bonhof het eerste doelpunt in. Het was Borussia's derde kans uit de eerste helft. Köln had er meer ge had. maar strandde bij herhaling op de uitblinkende doelman Kneib. Be langrijk was ook dat Berti Vogts, 's werelds beste „klever", de Bel gische spits Roger van Gooi volledig uitschakelde. Tijdens de pauze com mandeerde Hennes Weisweiler zijn mannen opnieuw massaal naar de aanval. Daarbij een grotere ach terstand riskerend. Köln kreeg in derdaad niets in plaats van alles. In de 73e minuut kogelde Bonhof van 25 meter afstand 0-2 in en zeven minuten voor tijd zorgde Heynckes voor 0-3. Dat betekende de eerste nederlaag op eigen veld van Köln sinds 17 februari. Hennes Weisweiler zei: „Bij 0-1 halverwege was er in de tweede helft nog van alles mogelijk. We moesten wel op de aanval spelen in de hoop dat Borussia onder de druk zou bezwijken, maar eens te meer is gebleken dat mijn oude club formi dabel is in de counter." Zijn dolge lukkige opponent van Borussia zei: „Het was een fantastische wed strijd. Ook voor het publiek. Voor* beide doelen was altijd wel wat te doen." Fortuna Düsseldorf-Vfl Bochum 1-0. Rot Weiss Essen-Werder Bremen 0-0. I. FC Kalserslau- tern-FC Bayem München 1-1. Hamburger SV-1. FC Saarbrücken 0-0. FC Schalkc'04-Karlsruhe SC 2-2, 1. FC Köln-Borussia Mönchen Glad- bach 0-3. Tennis Borussia Berltn-MSV Duis burg 1-5, Eintracht Frankfurt-Borussia Dortmund 1-4, Eintracht Braunschwelg-Hertha BSC Berlin 2-2. Stand 1. Mönchen Gladbach 9 21. 2. Braunschweig 6 17. 3 Hertha Berlin 6 16. 4. Bayern München 6 16. 5. Duisburg 5 15. ENGELAND LIVERPOOL heeft de koppositie in de Engelse League zaterdag ge handhaafd. maar de dreiging van het steeds beter draaiende Ipswich wordt met de week groter. De landskampioen kwam slechts tot 1-0 tegen Sunderland, terwijl Ipswich aanzienlijk gemakkelijker scoorde tegen West Bromwich Albion, dat zeven treffers moest incasseren. Bij Ipswich was Trevor Whymark de grote man. Hij maakte vier doelpun ten, daartoe in staat gesteld door zijn in uitstekende vorm verkerende ploeggenoten. Beattie, Wark en Ma riner schoten ieder één keer raak. Het optreden van Liverpool was daarbij vergeleken maar magertjes. Na het Europa-cup-duel van woensdag, toen de Turkse kampi oen werd gewipt, bleek Liverpool tegen Sunderland niet bij machte een mooie show af te leveren. David Fairclough scoordè twee minuten, nadat hij als invaller in het veld was gekomen. Liverpool behield daar door drie punten voorsprong op Ips wich. Sunderland is gedaald tot de laatste plaats. Manchester United maakt een onge lukkige periode door. In het toer nooi om de UEFA-cup was Juventus te sterk en de Mancunians hebben de grootste moeite in de competitie bij te blijven. Aston Villa won dit keer met 3-2 door twee doelpunten van Andy Gray en één van Morti mer. Voor United scoorden Pearson en Hill. Arsenal-Birmingham 4-0. Aston Villa-Manchester United 3-2. Bristol City- Coventry 0-0. Everton-Leeds 0-2, Ipswich-West Bromwich 7-0, Leicester-Norwich 1-1. Manches ter City-Newcastle 0-0, Queen's Pare Rangers- Derby 1-1, Stoke-Middlesbrough 3-1. Sunder land-Liverpool 0-1. West Ham-Tcttenham 5-3 STAND: 1. Liverpool 13 20. 2. Ipswich 12 17. 3. Aston Villa 13 16. 4. Manchester City 13 16. SPANJE Espanol, over ruim twee weken te- De Zweedse doelman van Kaiserslautern, Ronnie Hellström, rekt zich ver uit om een afstandsschot over het doel te slaan. Zijn landgenoot, de voor Bayern spelende Torstensson, snelt tevergeefs toe. genstander van Feyenoord in de achtste finales van het toernooi om de UEFA-cup, heeft zondag opeigen terrein voor de eerste divisie van de Spaanse competitie met 2-0 gewon nen van Las Palmas. Leider Atletico Madrid won op eigen terrein met 1-0 van Hercules. Barce lona had in de uitwedstrijd tegen Sevilla ook aan een treffer voldoen de voor de twee winstpunten. FRANKRIJK Angers-Melz 0-2. LUle-Bastla 0-3. Nlmes-Nantes 0-0. Rcims-St. Etlenne 2-2. Nancy-Lens 1-1. Bor deaux Laval 01. Rennes-Sochaux 2-2. Nlce- Valenciennes 2-1. Paris St. Germaln-Troyes 2-1. Lyon-Marscllle 2-1. Stand: 1. Bastia 18. 2 Lyon 18. 3. Nantes 17. 4. Metz 16. 5. Nice 15. 17. St. Etienne 10. PORTUGAL Benffca-Vareim 2-0, Gulmaraes- FC Belenenses 0-0, Portlmonensc-Boavlsta 1-3. Lelxoes-Setubal 1-1, Beiramar-Colmbra 1-2, Montijo-Estoril 0 0. FC Porto-Braga 5-2. Athle- tico Lissabon Sporting Lissabon 0-1 STAND: 1. Sporting Lissabon 15 pnt: 2. FC Port 10: 22-11. 3 Benfica 10 12-11. 4. Varetm 10 15-15. ITALIf. Torino-Inter Milan 1-0. AC Milan- Juventus 2-3. Foggia-Napoli 2-2, Cesena-Bolgna 0-0, Lazio-Perugia 1-0. Catanzaro-Roma 1-1. Oe- nua-Sampdorla 1-1, Verona-Florentlna 1-2. DE STAND: 1. Torino en Juventus 10.3. Napoli 8.4. Lazio 7 en 5. Perugia 6. HAIFA (AFP) Het congres van de internationale schaakfederatie (Fi de), dat in Haifa bijeenkomt, heeft zaterdagavond besloten dat het, on danks de afwezigheid van de Oostbloklanden, bevoegd is be langrijke beslissingen te nemen. Bij gevolg heeft het congres een voorstel verworpen om in de lente van 1977 in Caracas een buitengewoon congres bijeen te roepen. Het congres heeft verder de acht deelnemers aangewezen voor het kandidatentoernooi, waaruit de uit dager moet voortkomen van we reldkampioen Anatoli Karpov. On der hen bevinden zich Viktor op RNHEM Vele factoren maken t onzeker of er na het derde Neder- idse proftenniscircuit volgend ir nog een vierde komt. Ondanks sterk teruggelopen toeschouwer- intal (van 15.000 vorig jaar tot K) ditmaal) is de sponsor (AMRO) natigd optimistisch. Van de beide anisatoren, die buiten hun nor- Ie werkzaamheden om bij wijze liefhebberij proberen het prof nis voor Nederland te behouden, Prans Steur vervuld van grootse nnen. Volgens hem wordt de vier- uitgave een regelrechte knaller, tweitze Roffel, de financiële des- idlge, is echter aanzienlijk voor- itiger. ..Wij zijn er steeds vanuit aan dat het Nederlandse publiek ht heeft om toptennis te zien. Als echter de toeschouwersaantallen ijkt, moet je je afvragen of dat zo is." Een complicatie bij de ag wel of geen vierde toernooi mt de houding van de internatio- e tennisfederatie. De noodzakelij- toestemming kwam pas op het Tlaatste moment af. Viermans- mooien zijn in feite verboden, idag nog liet de internationale eratie een dringende oproep uit- in naar de aangesloten landen om soort toernooien onmogelijk te een. „Wij vinden het schadelijk r de tennissport als spelers met antie-bedragen worden gelokt", ILTF-secretaris David Gray. a speciale waarschuwing ging uit ir Denemarken, waar alweer een gende séance voor vier spelers Tg. Nastase, Fibak en Panatta) op pel staat. Panatta liet daarvoor Grand Prix-toemooi in Buenos es schieten, waarvoor hij al had eschreven. Na een twéedaagse eenkomst in Parijs van de drie- lijencommissie. die het tegen- ordig op tennisgebied voor het Igen heeft, dreigde David Gray «emarken met een boete van 5000 Har en het verbod om deel te ne- fn aan internationale competities •avis Cup en Federation Cup) als P geplande circuit doorgaat. Het Tom Okker ligt vooralsnog niet in de bedoeling van de ILTF iets tegen de spelers te ondernemen. De kans is dan ook groot dat het verbod, waartoe tij dens de Olympische Spelen in Montreal besloten werd, alleen op papier van kracht wordt. De organi satoren van dergelijke korte selecte evenementon, die de deelnemers van de traditionele toernooien wegzui gen, kunnen namelijk zeer goed bui ten de nationale bond om handelen en onderhandelen. In die richting denken Roffel en Steur echter niet. Zij willen hoe dan ook op goede voet blijven met de officiële instanties. Eén van de mo gelijkheden is dat men volgend jaar een toernooi volgens afvalschema organiseert met tenminste acht spe lers. Een andere mogelijkheid is de vorming van een speciaal dub belspel-circuit. In tenniskringen geldt nog steeds het axioma, dat het dubbelspel weliswaar voor het pu bliek veel aantrekkelijker is. maar dat de grote prijzen alleen zijn te verdienen in het enkelspel. Alleen in Amerika zijn momenteel twee (goedkopende) herendubbeltoer- nooien. Voor Roffel en Steur is het een aantrekkelijke gedachte om wat dit betreft als eersten dit „gat" in de Europese markt op re vullen. Het Nederlandse circuit, dat giste ren in de Arnhemse Rijnhal voor 2200 toeschouwers een opwindende finale beleefde, heeft overigens voor de eerste maal een Nederlandse win naar oplgeverd. Tom Okker bleef in zijn laatste partij de Amerikaan Bob Lutz via de setstanden 1-6 7-5 en 6-3 de baas en legde daardoor beslag op de hoofdprijs van 40.000 gulden. Aan de sensatie in de finale partij was Bob Lutz in ruimere mate debet dan Okker. die aanvankelijk meer tegen zichzelf vocht en de ene fout op de andere stapelde. Hij was geregeld te laat met zijn volleys en verloor de eerste set dan ook kans loos met 1-6. Toen Lutz vervolgens in de tweede setsnel naar 1-3 uitliep, leek de Haarlemmer zijn ondergang tegemoet te gaan. Okker herstelde zich knap en kreeg bovendien de wind in de zeilen toen een gebroken snaar, waardoor hij van racket moest verwisselen, de Amerikaan uit zijn concentratie haalde. Op zijn beurt ging Lutz nu herhaaldelijk fouten maken. Okker greep zijn kans en bracht met 7-5 de set op zijn naam. Lutz bleek dermate aangeslagen dat hij er in de derde set niet meer aan te pas kwam. Okker nam toen wei nig risico's, pareerde de harde ser veerslagen van de Amerikaan be kwaam en won onbedreigd met 6-3. In het duel om de derde en vierde plaats met als inzet een bed-ag van 12.250 gulden kostte het Riksen bij zonder veel moeite Franulovic te bedwingen. Beide sets werden door de Amerikaan via tiebreaks beslist. Spelmoment uit het duel Blokkeer-Lycurgus (3-1). Ondanks een zweefduik kan Blokkeerspeler VVim Thewissen niet voorkomen dat Lycurgus scoort. Kortsjnoj, die onlangs naar Neder land uitweek, en Boris Spasski, die momenteel in Frankrijk verblijft. De loting voor de kwartfinales van het kandidatentoernooi had het volgen de resultaat: Bent Larsen (Den)—La- jos Portisch (Hon), Viktor Kortsjnoj (Sov)—Tigran Petrosjan (Sov), Vlas- timil Hort (Tsj)—Bobby Fischer (VS) en Enrique Mecking (Bra)—Lev Po- loegajevski (Sov). Indien Bobby Fischer weigert te spelen, zal zijn plaats worden ingenomen door Boris Spasski. De ontmoetingen moeten in de lente van 1977 beginnen. De wedstrijd om de wereldtitel, tussen de winnaar van het kandidatentoernooi en we reldkampioen Anatoli Karpov zal in Juli 1978 plaatsvinden. Maar waarne mers herinneren er aan dat de Rus sen er bezwaar tegen hebben dat een Russische speler Kortsjnoj of Spasski ontmoet. De situatie blijft dus onzeker. Zondag heeft het congres besloten Zuid-Afrika weer toe te laten als lid, nadat de Zuidafrikanen in 1967, we gens rassendiscriminatie, waren uit gesloten van de Fide. Ook heeft het congres zich momenteel uitgespro ken tegen sancties, met betrekking tot landen die wel uitgenodigd wa ren voor de 22e Olympiade in Haifa, maar niet gekomen zijn. In leder geval zal een onderzoek worden inge steld. Voor de toelating van Zuid-Afrika was een overweldigende meerder heid (38 stemmen tegen 3). Sinds het congres in Nice (1974) waren de spe lers van Zuid-Afrika uitgesloten van deelneming aan wedstrijden van de FIDE, al bleef Zuid-Afrika wel Ud van deze federatie. De Zuldafrikaan- se schaakbond, waarvan de nationa le en regionale kampioenschappen altijd openstonden voor alle scha kers, heeft sinds enige tijd een regle ment waardoor het alle clubs verbo den is een schaker om zijn huidskleur te weigeren. Dit op straf fe van uitstoting uit de bond. De FIDE-gedelegeerden hebben met hun beslissing kennelijk de goe de wil van de Zuidafrikaanse schaakbond zwaarder laten wegen dan het feit dat de praktische uit voerbaarheid van deze politiek bij de huidige Zuidafrikaanse verhou dingen nogal twijfelachtig is. Het is overigens de vraag of Zuid- Afrika lang van dit behaalde succes zal genieten. Het land heeft veel profijt gehad van de eenzijdige sa menstelling van het congres. door Onno Zeisman BOXTEL Ieder Jaar wordt Hat tem aan het begin van de hockey- competitie genoemd als club die kandidaat is om te degraderen. Tel kens blijkt dit een misrekening en toch wordt Hattem in het Jaar daar op weer onderschat. De in de leden tal kleinste en in jaren Jongste club van de hoofdklasse weet op tijd pun ten binnen te halen, zodat ze nu weer bij de subtop behoort met de leiders binnen het gezichtsveld. In Boxtel won Hattem op kwaliteit van MEP. Toch had Juist de thuisclub de punten het hardst no dig, want Boxtels roem begint lelijk te tanen, zeker na de frappante 5-2, waarmee Bloemendaal zich om- hoogwerkte. MEP beschikt over een stabiele kern behoorlijke spelers, zoals de gebroe ders Joosten en Van GeeL Het ziet evenwel elk jaar zijn coach naar elders vertrekken. Momenteel heeft Frank van Rooy de leiding, maar de reeks nederlagen kan hem niet wor den aangerekend. Het verllea tegen Hattem zit eerder in het betere spel van de oostelijke ploeg, die zowel over een goede laatste man beschikt (Ton Pierik) als over enkele gevaar lijke aanvallers. De snelle spits Paul Leopold, die aan het begin van het seizoen van Schaerweide ls overge komen, betekent een enorme ver sterking. Het doelpunt waarmee hij de uitslag bepaalde, was van een niet alledaagse kwaliteit Al voor de rust was Hattem de sterkste partij. Dat bleek het duide lijkst uit de verhouding der strafcor- ners in die periode: 5-1. Maar Hat- tems geduchte schutter Patty Mundt kwam deze keer niet tot een treffer. Daarvoor liep MEP's defen sie te snel uit, of werkte ze te koelbloedig de schoten weg. BIJ het duel stonden de twee doelverdedi- gers waarmee Jong Oranje onlangs Europees kampioen is geworden, te genover elkaar: Peter Langenhuy- sen (MEP) en Ronald van den Berg (Hattem). De keeper van MEP viel op door zijn onvervaard uitlopen, maar hij had veel geluk in allerlei situaties waarin schoten van Hat tem voor het doel weggingen of door een medespeler werden gekeerd. Van den Berg kreeg het pas echt druk ln de laatste twintig minuten. Al veel eerder, voor in de tweede helft, had Leopold gescoord. De bal kwam van een strafcorner van MEP van de keeper terecht bij Pierik, die Leopold aan het werk zette. Nog voordat MEP in positie was, stond Leopold al in de cirkeL Daar schud de hij eerst zijn vaste bewaker Van Meurs los, wervelde naar rechts en toen weer terug en loste een prach tig schot. MEP leek aangeslagen en herstelde zich moeizaam. Een enorm sloU;" fensief zette Hattem voor veel i blemen, maar Juist toen bleek I tels grootste gemis: een af make HOOFDKLASSE: Kampong-Amsterdam fl-Q, KI Zwitserland-Tilburg 1-1. MEP HattenWO-I. Blocmendaal-HGC 5-2. HEREN: IA: Breda-HOCO 1-1, OHBS-Devfnter 1-0. Hurley-8CHC 1-1. Uden-Hudito 1-1. Lejdeo- 's Hertogenbosch 3-1.IB: Be Falr-Venlo 1-1, DKS-HMC 0-0. HOD-HIC 1-3. Oeel Zwart- Vlctorla 2-2. MOP-HDM 0-0. IC: Klevlten-HTCC 3-0. Upward-OCGC 1-1, Push-Randwtjck 1-1. Kameleon-Keep Fit 1-2. HOCKEY Dames: Eerste Klasse: Westeo: HOC- Kl. Zwitserland 0-0. Plnoke-Laren 3-1. Bloeroen- daal-Klevlten l-O. Amsterdam-Be Fair l-O. Zai- den: Venlo-MOP 2-3. Oranje Zwart-Were Dl 2-0, HTCC-Rapidity 3-2. 's Hertogenbosch-EMHC 0- 2. Oosten: Union-PW 4-0. Upward-Bully 3-0. Noorden: Gronlngcn-HMC 0-0, Coevorden- Emmen 0-1, Grasplepera-GHBS 1-1. AMERSFOORT - Nederland heeft zondag in Amersfoort de Europese blljarttitel pentathlon veroverd. In de laatste wedstrijd won Nederland met 8-2 van Spanje. België werd tweede in de eindrangschikking vóór Oostenrijk. Van het Nederlandse kwintet kwa men Plet Vet en Hans Vultink het beste voor de dag. Vet. voor het toernooi als zwakste van de ploeg bestempeld, ontpopte zich in vier dagen tijd tot één van de toppers van het team. door Koos Hamer >°r Bob Lieshout 'STERDAM In de eredivisie sketbal werden zaterdag slechts wedstrijden gespeeld. In Lei- n versloeg Remington EBBC. Mer- Leiden met 80-87. terwijl in •oningen het Amsterdamse Delta- 7d Landlust het opnieuw liet af- tegen Nationale Nederlanden- "onar: 76-71. 102. toder leiding van coach Henny Bolm begint Leiden zich in eigen huis te ontwikkelen tot een geducht tegenstander, waar zelfs topploegen ernstig rekening mee zullen moeten houden. Dit bewees de ploeg op nieuw in de wedstrijd tegen EBBC. Weliswaar bevond die zich voortdu rend aan de positieve kant van de score, maar men kon niet echt af stand nemen. De beslissing viel pas laat in de tweede helft toen de Ame rikaan Bell van Leiden, tegen zijn vijfde persoonlijke fout opliep. Scores: EBBC: Akerboom 21; Bra- vard 20; Dekker en Van Vliet 12; Leiden: Bartolome 21; Bell 20; Hoek- sema 10. Stand. Kinzo Amstelveen 8-16. Remmington EBBC 8-12. Pioneer Punch, Nationale Neder landen Donar 8-10. Bultoni Flamingo's 7-8. Dis co DanserRotterdam Zuid 7-6. Delta Lloyd' Landlust 8-6. Arke Reizen Twente 8-4. Mercasol Leiden 9-4. Markt Utrecht 8-2 Stand: Disro Danser Rotterdam Zuid 9-16. Vastgoed Strijen BOB B-14. Delta Lloyd' Landlust 7-12. Wilskracht SNL8-10. White Stars 8-10. Jolly Jumpers 8-8. Fortuna 8-8. Kinzo Amstelveen 9-8. JRC Boxtel 8-4, DED 8-4. LandlusLDelta Lloyd 8-2. Juventus 9-2. GOOR Onder het motto „Gezel ligheid kent geen tijd" hebben Kui pers Holland Dynamiek en Goudse Radius/MVC er in de eredivisie vol leybal een vijf setter van gemaakt. De Goudse ploeg won uiteindelijk via 10-15. 15-4. 5-15. 15-5 en 8-15 met 2-3. Een vierpunten-overwinning, waarbij de routine van de Goudse ploeg van trainer-speler-coach Kees van der Hout daarmee het laatste greintje spanning uit de eredivisie weg. Uit de top was die allang verdwenen. Bleef dus over de staartgroep. Hek- kesluiters waren Geevers/Petrus en Paulus tegen Gerard de Lange- /AMVJ/RLVC de achtste achtereen volgende nederlaag en dus nog steeds puntloos Dynamiek, dat als enige wapenfeit een 2-3 zege bij me dedebutant Petrus en Paulus kon laten aantekenen, en Radius/MVC dat eerder winst boekte op Bouwlust Orawi en Lycurgus. „De ploeg mist duidelijk flair." aldus Dynamieks manager Grobben. „Je zag dat dui delijk weer tegen de Goudse ploeg. Dat team verzette vooral verdedi gend bergen'werk. Dat stimuleert natuurlijk vooral de aanval van zo n ploeg. Wij missen dat nog teveel. Radius profiteerde daar duidelijk van. De Goudse ploeg speelt beslist geen geweldig volleybal, maar toont wel altijd een enorme inzet „Wij moeten het van een aantal vaste patronen hebben." aldus trainer speler-coach Kees van der Hout. „In die patronen kunnen wij soms snel spelen. Als dat lukt. zitten we ge bakken." De ploeg uit Goor had het daar di rect al moeilijk mee. Het gevolg was. dat het blok totaal geen vat op het spel kreeg. Pas in de tweede set kwam daar wat verandering in. Dy namieks trainer-coach Cees Jansen gaf zijn team opdracht vooral diago naal te blokken. Het gevolg was. dat de ploeg uit Goor er ook verdedigend beter uitkwam en via de duidelijke cijfers 15-4 revanche nam voor het 10-15 verlies in de eerste spelpenode. Daarna uitte zich vooral het gebrek aan flair. De Goudse ploeg vond na tuurlijk een middel tegen hetGoorse blok en ging veel meer rechtuit slaan. „Dan zie hoe je ineens verdedi gend de boot ingaat." aldus Cees Jansen. Een excuus voor de oud- Zaan-trainer was overigens dat Jo- han van der Veen, kenny Luyrink en Lex van Koningsveld met blessures kampten. Er werd daarom eigenlijk een te grote wissel op deze spelers getrokken. Jansen zit echter met het probleem dat hij een ervaren speler als Leo Houwen, onvoldoende kan inzetten omdat Houwen teveel trai ningsachterstand heeft ten gevolge van drukke werkzaamheden. Met Bert Reparon en Ruud van der Broek als uitblinkers profiteerde de Goudse ploeg daarvan goed. Het ge volg was, dat met de overweldigende cijfers 5-15, en 1-2 voorsprong geno men werd. Toch kregen de bijna duizend bezoe kers van de Goorse sporthal nog een beetje hoop op een Dynamiek zege. De vierde set werd grillig genoeg met 15-5 gewonnen, zodat na deze 2-2 stand een vijfde set nodig was. „Dan merk je dat de ploeg niet twee sets achter elkaar kan vlammen." aldus manager Grobben. die zelf eens deel uit maakte van een Oosterse ploeg die het uiteindelijk ook niet in de eredivisie kon redden: NSH. Tot 5-3 waren er kansen voor de Goorse ploeg. Een scheidsrechterlij ke beslissing sloeg Dynamiek echter volkomen uit het lood. zodat Radlus via 5-9 tever wegliep om de ploeg van Cees Jansen dc gelegenheid te geven zich te herstellen. Met 8-15 werd de 2-3 zege veilig gesteld en de vierpun ten wedstrijd gewonnen. Heren: ercdevlaie: Interlance/7aan'69- Roswcll/Corbulo 3-2 (15-4, 17-15, 4-15. 14-16, 15 6). Bouwlust/Ornwl-Delta Lloyd/AMVJ 3-1 (5-15. 15-10, 15-8). Kuipers H/Dynamlek-Oouds* C/Radius MVC 2 3 (10-15. 15-4, 5-15. 155. 8-151. Occvers/P en P-Oerard de Lange AMVJ/RLVC 0 3 (8-15. 7-15. 8-151. Robot/VC Tilburg Oeldrop VC 3-0 (15-8. 20-18. 15-111. SUrUfbBlokkeer- Lycurgus 3 1 (16 18. 15-5. 15-9. 16 31 Dame*, erediviiie: SFC-Roswell CurbulO 1-3. (15-9. 11-15. 8-15. 11-15). Bouwlusl'Orawi-Van Santen L-Den Haag'68 3-0 (15-11. 15-6. 15131. Chicopee AEC-Dynamo 1-3 <7-15. 1511. 11-15. 515). Vierhout/Valbovol-Oetopus 3-2 (12-15, 3- 15. 155, 158.15-12). DVC-Van Houten/VC Heer len 1-3(12-15,4-15.15 13.13-151. Onon-Lycurgus 3-1 (8-15. 1516. 15-12. 1510).

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13