aTWENTE WERKT AAN ZELFVERTROUWEN Ruud Geels vlamt voorJ' k FC Den Haag overtuigt niet Telstar: wachten op betere tijden [dZege op Eindhoven tilt ploeg verder uit het moeras VVV in Venlo overklast door Utrecht Drie doelpunten tegen Go Ahead (Gelijkspel "Haarlem Dick Helling aanwinst AZ'67: moeite met verweer Dé Graafschap Amsterdam laat mogelijkheden op beter resultaat onbenut MVV en Vitesse maken geen fout &NDAG 8 NOVEMBER 1976 3/RH iee w ww *w^. ut. fïl 11/ Ijl ril Ijl 11 Ijl I I 1/ ril A A \T SPORT TROUW/KWARTET 11 r Jan van Galen aft ui NSCHEDE Het heeft er alle i chijn van dat FC Twente eindelijk ilt het moeras van depressies en lessures is ontsnapt. FC Twente see seizoenen geleden nog UEFA finalist, vorig seizoen thuis on- eslagen en al jaren lang met de Grote Drie" gezichsbepaler van het lederlands voetbal, verzekerde zich MUttlfan de derde overwinning, werkte ie bij i ich daarmee uit de uiterst hachelij- ïdingi e positie als degradatiekandidaat n won via de 4-0 overwinning op het lappere Eindhoven weer aan zelf ver- ïen) trouwen. u™ Volgende week in de uitwedstrijd ,r vgen FC Utrecht zal het allemaal K>g eens moeten blijken, maar nog altijd blijft duidelijk dat de technische mogelijkheden van de spelerskern nog altijd zeer hoog aan geslagen dienen te worden. „Wat nie mand wilde weten wist ik allang", stelde Eindhoven-trainer Rinus Go- sens dan ook terecht. „FC Twente kan nog steeds uitstekend voetbal len. Dat een groot aantal blessures de weg naar succes barricadeert is een heel ander verhaal. Vandaag speelden wij zonder Strik, Schalks en Bleyenberg, nou dan wordt het wel erg moeilijk dat kan ik je verze keren. Bij Twente ligt dat iets an ders, ze hebben meer geld en daar door meer mogelijkheden, wat niet weg neemt dat ik alle respect kan opbrengen voor Twente." Respect trouwens dat het pubüeic opvallend lang opbracht na de zwak ke prestaties. Ook gisteren traden de Twentenaren aan zonder Jeurig, Drost, Muhren en Bos. allen toch publiekstrekkers. Pahlplatz en Thijssen waren niet geheel fit (ze werden in de tweede helft nadat Pahlplatz getekend had voorde vier de treffer, gewisseld voor de gepas seerde Bloemberg en het jonge en begaafde Noorse talent Thorseni. Maar met de andere routiniers Over weg. Oranen, Van der Vall en Van iersel (hij speelde als laatste man uitstekend) kwam de Twentse for matie haast ouderwets voor de dag. Weer ging de bal goed rond met alle mogelijke denkbare variaties. Uit die variaties vloeiden de doel punten dan ook voort. Mede ont leende Twente het tintelfrisse optre den aan de snelle openingstreffer (na 40 seconden) van de verder ook goed fungerende Wildschut. Zijn kopbal, na een vrije trap van Ora nen. was voor keeper Adjanski on grijpbaar en vormde de basis voor een grote dosis zelfvertrouwen, waarvan Twente-trainer Kohn de laatste weken alleen durfde te dro men. Kohn: ..Vanzelfsprekend werkt zo'n doelpunt in de eerste minuut zelfvertrouwen in de hand en juist dat ontbrak er de laatste weken, na die belabberde resultaten aan. Als doelpunten uitblijven of ze vallen aan de verkeerde kant. dan krijgt het geloven in eigen kunnen een enorme knauw. Nou ja, en dan valt er na een minuut of twintig weer een doelpunt (van Thijssen na een grimmige doelworsteling red Bovendien vergroot je die voor sprong al weer heel snel na rust. omdat Thijssen een blunder in de defensie afstraft. Wat wil je als trai ner nog meer? Daardoor kan ik het laatste half uur jongens als Thore- sen erin gooien. Die mag dan even aan het grote werk ruiken zoals dat heet. Een prima voetballer die jon gen. maar'het is onverantwoordelijk talenten 4ls hij in het diepe te gooi en. Het rijpingsproces is zeer be langrijk. Voor Wildschut geldt dat in principe ook. al heeft die bij Gronin gen al ervaring opgedaan Nog niet genoeg op dit niveau. Hij speelde uitsteken^ maar toch af en toe door gebrek aan ervaring te gehaast, wat dan weetf balverlies oplevert. Toe komst is er hier in Enschede genoeg met al d^t talent, alleen hebben we wat meei;, geluk nodig. Zoals van daag. dan springen alle ballen op een graspolletje jouw kant op en niet andersom Een opgeluchte Kohn die het niet naliet Eindhoven te prijzen voor de zijns inziens positieve instelling. „Eindhoven heeft vandaag echt pro beren te voetballen en niet alleen maar verdediging, dat pleit enorm voor de ploeg". Waarop Rinus Go- sens weer eens voor een markante tekst zorgde: „Weet je hoe het met het Nederlandse voetbal gesteld ls? In de kop van de competitie is spek takel. in het midden vinden we de spelverruwing en onderop het echte voetbal". FC Twenle-Eindhoven 4-6 (J-0). Wildschut 14. 24. Thijssen 2-0, 50. Thijssen 3-0. 56. Pahlplatz 4-0. Scheidsrechter Beukman. Toeschouwers 8 500 FC Twente: Oross. Bniggink. Van lerssel. Over- wee. Oranen. Thijssen (Bloemberg). Van der Valk Van Santen. Wildschut. Oritur. PahiplaD (Thoreseni. Eindhoven: Adjanski; 6oers. Bloemers. Blijde r veen. Bruinen Schapendonk. Warnaar, Savic: Goedhart. Kreekels. Jacobs tPosthumai. VENLO (ANP) FC Utrecht heeft het Venlose VW met veel machtsvertoon duidelijk gemaakt hoe eredivisievoetbal precies ge speeld moet worden. De Utrechtena ren overklasten met goed spel en razendsnelle combinaties FC WV volkomen en het is alleen aan slecht richten van de Utrechtse spitsen te danken dat de nederlaag voor VW niet veel groter uitviel dan 1-5. Utrecht maakte het de traag opere rende VW-defensie erg moeilijk Er ontstond herhaaldelijk paniek in de Limburgse achterhoede, die geen verweer had tegen de dikwijls vloei ende combinaties van FC Utrecht. FC WV-rc Uirtrhl l-S (431. 12. Oostrom Ol. 23 Hamberg 0-2. 30. Hulshorst 0-3.52 Kurclnac I 3. 70. Hul*horst 1-4. SS. Van Veen Scheidsrechter Kecer Toeschouwers 13:40 FC VV V Aftiesch: Vereoulen (De Kkrki Her mans. Monnee. Van Dinther. Pala. Rettkowsfct. Van der Weide: Kurcinac. Jovanovic. De Jonge (Verbongi FC 1'trwM: Isfatov; O os trom. Paunovie, Van Maurik. Cabo. Van Staa. Wilschut. Streuer. Hamburg. Van Veen. Hulshorst. door Cees Jansma «-«uiAamSTERDAM Nog éénmaal, voor de confrontatie met Feye- 5 noord, wilde Ruud Geels, Ajax' topscorer, zich waarmaken. Juist Geels, met zijn elf treffers tot vóór het duel met Go Ahead, draagt het Ajax-van-nu. In de moeizame beginperiode van deze impetitie was het telkens Geels die met zijn doelpunten Ajax over het almaar terugkerende dode punt heen hielp. „Alleen als ik scoor ben ik tevreden," aldus Geels, en zo ook voelt de rest van Ajax dat. Nauwelijks een week voor het duel met Feyenoord begreep Geels dat de ploeg een forse winst nodig had. „Vandaar dat ik zo scherp was," zei Geels later. De hattrick van Ruud Geels is compleet. Lig gend op de grond slaagt hij er toch in de bal langs de niet zichtbare doelman Endeman van Go Ahead te werken. Kees van Koo- ten, .pert Strijdveen en Johnny Oude Wesselink zijn verslagen toekijken de tegenstanders. Ruud Geels1 was in het treffen met Go Ahead met zijn drie ^doelpunten de grote man.' Want Go Ahead ervoer de kracht van Geels, zoals FC Utrecht die twee weken terug, toen de spits vijf keer scoorde, moest ervaren. Een klein ialf uur deed Ruud Geels [ogenschijnlijk niet mee; Dwight Lo- leweges had de Ajax-troef redelijk de greep, precies zoals heel Go Ahead zijn tegenstander redelijk kon bijbenen. Alleen de technisch door Wiel Coerver knap bijgeschool de Kees van Kooten verbleef een zaam in de spits, terwijl Salfischber- HARLEM Haarlem heeft moe- ervaren, dat het bezit van een dgen supporterslegioen ook geva ren in zich bergt. Gewillig lieten de fins, die op de golf van het succes het Haarlemstadion zijn komen bin nendrijven, zich door Barry Hughes vanuit zijn hoge verbanningsplaats op de teievisiestellage dirigeren in een community singing, toen Mel- gers in het begin van de tweede helft de thuisclub op 1-0 had gezet. Even gemakkelijk echter werd tegen het einde Jantje Peters uitgejoeld. Vol komen ten onrechte. Vooral na rust droeg de tengere middenvelder met razendknappe acties op de vierkan te meter en passes, die over twintig of dertig meter puntgaaf werden af geleverd. het tegen-offensief van NEC. Zijn directe tegenstander Mel- gers. van nature al geen sche- ^"3 nenschopper hield zich meestal op in de Haarlem-spits ter ondersteu ning van invaller De Geer. Peters •«3 dolde in vrijheid op het middenveld en *erd meestal pas in de buurt van het zestien metergebied aangepakt. Meestal door twee of drie man tege lijk. Vergramd door het honend ge zang op de tribunes zette Peters zich achter de vrije schop. De bal bleef op merkwaardige wijze hangen tus sen de kluwen spelers, die doelman Boersma het uitzicht belemmerde. Het was uiteindelijk Hulshoff, die zijn buik doeltreffend vooruitzette. al claimden de Haarlem-spelers ver geefs dat er een handsgeval aan was voorafgegaan. Met die gelijkmaker in de aller laatste seconden kreeg NEC loon naar werken al had Haarlem, zoals in de thuiswedstrijden gebruikelijk, een fiks veldoverwicht gehad. plAki gen en Vuscovic. op papier bui tenspelers. assistentie op het mid denveld verleenden. En achterin or ganiseerde libero Stef Walbeek be heerst, in de rug gesteund door de klasse-rijke Jan Endeman. Toch was het Stef Walbeek, die de afgang van Go Ahead inleidde. Net toen zijn ploeggenoten de bal reso luut door de eigen rijen dachten te laten gaan, besloot Walbeek tot een dieptepass. Prompt veroverde Ajax de bal, lanceerde Ling de diep spur tende Notten, die vanuit de rechter hoek van het strafschopgebied ont dekte dat exact één speler was mee gelopen: Ruud Geels en hij brak het verzet van Go Ahead: 1-0. „Mijn enige probleem is." beweert Geels, „de snelheid van onze diepgaande mensen te kunnen evenaren. Want Als ik eenmaal op de juiste plaats sta, dan komt de bal vanzelf. Zover zijn we al. Daarom train ik veel op snelheid." Precies zoals tegen FC Utrecht kwam Ajax na die opening sterker op gang. VooraT de rechterflank Suurbier-Erkens-Ling, op pure snel heid een niet te stuiten machine, breide de ene combinatie aan de andere. En telkens kwam op tijd de opening richting Ruud Geels, langs de grond en in de lucht te sterk voor de jonge Lodeweges. Zo was het Suurbier die Geels in staat stelde koppend de stand op 2-0 te brengen, waarna de strijd, voor zover je daar van mocht spreken, definitief was beslist nog voor rust scoorde al weer Geels fraai 3-0. „Zelfs als Ajax wint en ik scoor niet, heb ik de pest in", vertelde Geels. „Ik voel dat ie dereen op mij rekent, steeds weer als die bal in mijn richting wordt ingespeeld. Het scoren is iets subtie ler. tegen FC Utrecht 5. tegen Telstar niet één en nu weer drie. eigenlijk vier." Want niet ver na rust doelpuntte Geels opnieuw. Ling speelde hem via een korte pass vrij. waarna Geels met een schitterende door Peter Onvlee BREDA Het wachten voor Telstar is voorlopig op betere tijden. Op de terugkeer van de echte aanvallers als Stout en Kraal, twee spitsen die op dit ogenblik beiden nog met juk beenbreuken lijdzaam moeten toezien. Het gemis van dit duo en het daaruit voortvloeiende gebrek aan aanvallers brak de Vel- sense ploeg ook zaterdagavond bij NAC weer op. Het werd In Breda 3—1. lob Endeman passeerde, een schoonheid van een doelpunt Al leen Ling, doorgelopen richting doelmond, verkeerde in buitenspel positie, waarna scheidsrechter Van Dijken de treffer annuleerde. „Een schande", vond Geels dat. „Zelfs al. hadden er vijf mensen buitenspel gestaan, dan nog moet je zo een doelpunt goedkeuren. Afkeuren is tegen de geest van het spel in". Uiteindelijk deerde dat Ajax niet. In de tweede helft nam de ploeg gas terug, denkend aan die dobber te gen Feyenoord in Rotterdam. Trai ner Ivic verving Frank Arnesen door smaakmaker Simon Tahamata. een piepkleine spelmaker, die talrijk balverlies koppelde aan enkele geni ale momenten. Hij was het ook die de bal. uit een ten onrechte toege kende hoekschop, precies op het hoofd van Dick Schoenaker legde wat 4-0 betekende. Geels, later: „Bij zo een stand, tegen zo een te genstander, met de wedstrijd tegen Feyenoord in het achterhoofd, dan doe je niet veel meer. Ik hoop dat de mensen dat vergeten hebben". Rest Go Ahead. Zaterdag dienden manager Peter Stephan en trainer Wiel Coerver ai te rekenen met een groot probleem, Terry Hendrix ge heten. Vorige week. tegen Sparta, scoorde Hendrix, een begenadigd talent met een weliswaar zwakke mentaliteit, tweemaal maar toch oordeelde Coerver het beter Hendrix tegen Ajax aan de kant te laten. Hendrix: „Nou, toen hoefde het voor mij niet meer. Ik heb vrij dag gezegd dat ik zondag niet meer zou komen. Ik hield het voor gezien. Maar zaterdag hebben ze me sufge- beld, zodat ik toch maar gekomen ben". Het typeert de problemen van Go Ahead, dat dringend op goede aanvallers wacht. Assistent-trainer Van Brussel weas gisteren (weer eens) in Denemarken om tot de aan koop van een spitsspeler te komen. Na een nederlaag tegen PSV (2-5), Den Haag (8-2), Ajax 4-0), is zo een aankoop wel degelijk gerechtvaar digd. Ajax-Go Ahead E. 4-0 (3-0). 22. Geels 1-0. 27 Geels 2-0, 37 Geels 3-0, 65 Schoenaker 4-0. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 11.000 Ajax: Schrijvers Suurbier. Van Dord. Krol. Dusbaba; Erkens. Notten. Schoenaker: Ling. Geels en Arnesen (Tahamata) Go Ahead: Endeman. Koopman. Lodeweges. Walbeek. Stnjdveen Oude Wesselink. Kist (Van der Pas». Salfischbergen; Vuscovic (Hendrixi. Van Koouten. Woudsma. ALKMAAR De cijfers 4 en 1. die AZ'67 en De Graafschap uiteinde lijk scheidden, zouden er op kunnen duiden, dat het voor AZ allemaal van een leien dakje ging Dat echter bleek niet het geval, hoewel De Graafschap speelde met invallers voor de geschorste Marijt. Overgoor en Hazelhekke en de met de gevol gen; van een gebroken teen worste lende Van Londen. De Graafschap heeft zeker in de eerste helft met grote inzet gepro beerd de vacatures op te vullen en hield het kwalitatief betere, maar slordig; spelende AZ dan ook van een verwadhte grote score af Graafschap 4-1 (1-1). 13. Van Hanegem 1-0. foenders 1-1, 78 Nygaard 2-1. 83. Smeets £9 Van Marwijk 4-1 Scheidsrechter Mul der .Toeschouwers 9.500 AZ: Heil; Van Rijnsoever. Spelbos, Vonk. Mol (Sntefts); Arntz. Van Hanegem. Nygaard. Met- god, Kist. Van Marwijk. Graafschap: Doomeboseh. Mintjens. Brandts. 1 Koenders. Hiddlnk; Joop Koenders. Aa- Nanlohy (R. Hiddink). Kerlin. Storm Wanders Hertk K beck N (Venn, i „Het verschil ts de aanval", stelde Joop Castenmiller terecht. „Het ge mis van de twee jongens met hun blessure is voor een ploeg met onze mogelijkheden fnuikend. In het veld doe je het niet slecht, ben je echt niet zoveel minder, maar je maakt de doelpunten niet." Telstar speelde tegen het in eigen omgeving steeds weer oplevende NAC van de zeven thuiswedstrij den ging er tot nog toe slechts één zeer ongelukkig en tegen alle ver houdingen in tegen Ajax verloren zeker niet een slechte wedstrijd. Met de van Ajax geleende Dick Helling in de ploeg had het middenveld beslist aan kracht gewonnen ook al speelde Helling nog geen nadrukkelijke rol. Helling bracht wel rust, vond oplos singen die zijn medespelers niet za gen en was een wel zonder meer gewaardeerde versterking. Ton Kamphuis, de nu ook weer naar het rechtermiddenveld opgeschoven Telstar-speler: „Als ploeg zijn we ze ker blij met zijn komst. Het moet natuurlijk nog wel wat groeien, maar er zitten beslist meer mogelijkheden in." Dick Helling zelf keek niet ontevre den op zijn negentig minuten voet bal op eredivisie niveau terug. „Ik had er weinig moeite mee. Het tem po ging best en ik dacht dat ik qua spel ook zeker op dit niveau thuis hoor. Jammer alleen dat het resul taat wat tegenviel. We hadden op een gelijkspelletje gehoopt. „En die per ingaand op zijn ogenschijnlijk weinig opvallende spel: „Ik heb veel gelopen. In dienst van het elftal. Je kunt in dit soort wedstrijden wel op individueel succes uitzijn, maar daar heb je niets aan." Dick Helling blijft voorlopig tot het einde van het seizoen bij Telstar. De Velsense formatie betaalt er een be drag voor aan Ajax. waarbij Helling formeel ook in dienst blijft. Aan het einde van het seizoen zal de leiding van de Amsterdamse club alle zaken op een rij zetten. Dick Helling: „Aan de hand van het vertoonde spel dat ik lever zal bekeken worden of ik bij Ajax terug kom in de slectiegroep of dat er zich andere mogelijkheden voordoen. Telstar heeft geen optie op me. dat niet De bedoeling van deze procedure is dat ik op eredivi sieniveau kan voetballen en niet in een C-team hoef weg te kwijnen." Haarlem-NF.C 1:1 («4). 52 Melgers 1-0. 90. Hulshoff 1-1. Scheidsrechter Jonker. Toeschou wers 8.000 Haarlem: Boersms: Wentink. Huyg. George. De Vries. Melgers WUdbret. Van den Ban. De Winkel. Van den Berg (De Geer!. De Kip NEC: Schellekens: Visser. Komelis. Gerritsen. Medik (Veeken). Van den Berg. Man;nissen. Peters; Hulshoff. Posthumus. De Neehnj. door Richard Matthijsse DEN HAAG Er is voor FC Den Haag na de 3-0 overwinning op het onervaren FC Amsterdam geen enkele reden om zich op de borst te slaan. De reactie van trainer Malatinsky („ongelooflijk dat we na twee goede wedstrijden zo slecht speelden") zegt in dit opzicht meer dan voldoende. ADVERTENTIE geeft elk ander hondevoedsel de gele kaart zaalhandbal hoofdklasse DAMtS EMM-He.las 10-17 HMS-Nlloc 4-8. PSV-Swtft A 13-8. Quintus-Attila 11-11. DVO Swift Roermond 4-11 IA: SDOL SEW68 4-7. Umond-Zeeburg 12-9. V en K-Groningen BOC IB: Walchcren-EH BHV 13 U HEREN Animo-EMM 23-12 FC Den Haag heeft nog lang niet het peil bereikt van het vorig seizoen toen de ploeg op basis van karakter en een enorme ihzet regelmatig te kende voor enkele verrassende uitschieters tegen kwalitatief sterke re tegenstanders. De Hagenaars zijn niet alleen defensief kwetsbaarder (vooral Korevaar) geworden, maar ook in aanvallend opzicht is elk ver rassingselement verdwenen. Oeki Hoekema, overgenomen van het Bel gische Lierse SK werkt als rech terspits eerder remmend dan coöpe ratief. Hoekema lijkt gebukt te gaan onder faalangst. Hij durft geen enkel initiatief te nemen en verliest boven dien zoals tegen de Amsterdammers elk persoonlijk duel. In de tweede helft achtte Malatinsky het dan ook raadzaam Hoekema langs de zijdeur af té voeren en te vervangen door Ou Aehand. Het was opvallend dat na die wisseling de Haagse formatie plotseling wel tot scoren kwam en het zich zelf nog kon veroo- .ven via Aad Mansveld een strafschop te missen. De elf-metertrap was voortgevloeid uit een door scheidsrechter Wellinga ten onrechte toegekende strafschop, nadat Leen Zwanenburg ten val was gebracht op een moment dat de bal voor hem niet meer bereikbaar was. De score was toen nog altijd 0-0 in een confrontatie waarin beide ploe gen elkaar geen centimeter speel ruimte hadden gegund. Het was overigens FC Den Haag dat na het missen van de strafschop het eerst van zijn geloof afstapte en de niet onverdienstelijk spelende Amster dammers wat meer vrijheid schonk. De Hagenaars hadden in die fase alle geluk van de wereld dat eerst Leen van der Merkt in riante positie op de lat mikte en Andrë Wetzel een fractie Swanenburg van FC Den Haag (réchts) is door Leo de Leeuw (3) neergelegd. Voor de liggende Amsterdam-doelman Jongbloed links Aad Mansveld die de toegekende strafschop tegen de paal zal schieten. .«iter om onbegrijpelijke reden na wilde de bal door de een splijtende pass van verdediger benen van Thie schieten, maar ik Cees de Jong de bal niet alleen langs had kans natuurlijk nooit mogen een kansloze doelman Thie. maar .missen. Zeg maar gerust dat het een ook langs de verkeerde kant van de (blunder van me was paal plaatste De onfortuinlijke Wet I Van der Merkt en Wetzel waren niet temin in het Amsterdamse team de inspirators, die herhaaldelijk de aan dacht van de Haagse defensie voor zich opeisten. Toch zou FC Den Haag twintig minuten voor het einde koelbloedig profiteren van een steeds onzeker acterend FC Amster dam. Eerst was het Zwanenburg die uit een voorzet van Perazic het ver zet brak. waarna heel snel een treffer van Van Leeuwen volgde: 2-0. Op nieuw stond Perazic aan de basis van dit wapenfeit dat in de laatste mi nuut nog werd gevolgd door een ver zilverde strafschop van Van Leeu wen: 3-0. De Haagse spits was door André Wetzel volkomen onnodig uit cadans gebracht waarna Wellinga gretig naar de witte stip had gewe zen. Een uiterst geflatteerd resul taat. FC Pm Ha»c-FC Atmlertfam y (40) 75 St| nrnburg 1-0. 86 Van Leeuwen 2-0. 89 Van Leeuwen 'M ra schop i J O Scheidsrechter Wri tings Toeschouwer* 6 500 Den Haag: Thie Jol. Mansveld. Van Vilei Kore vaar Kil» AlbertseniToat). Perazic. Hoeksema «Ouwehandi. Van Leeuwen. Swanenbur* FC Amsterdam: JJongbloed: De Jong. Koop man De Leeuw Bianehi (Swartc Van Veenm daal. Otto. Van der Merkt Van Bommel wrt zei. 80errnsen 'Husersi Dick Helling kon Telstar tegen NAC dus nog niet aan kostbare punten- wlnst helpen. Wel stond hij kort voor de rust mede aan de basis van de enige Velsense tegentreffer. Via Kra mer werd Gerard Staats in stelling gebracht. De score werd hierdoor 2—1. Voor NAC. dat traditioneel fu rieus was gestart, maar langzamer hand terugviel, een tegenslag. „Het leek wel alsof wij in de rust met 40 achterstonden, zo'n downstemming heerste er in de rust", schetste Bob Maaskant de situatie. NAC kreeg de greep op de wedstrijd dasfrna ook niet meer echt terug, ook al groeide vooral Bertus Quaars steeds meer uit tot de grote man van de Bredase ploeg. Naast natuurlijk Jan Groene- weg. de lang verguisde spits. Deze in het verleden als miskoop betitelde aanvaller met een totale produktie van zo'n vijf doelpunten het afgelo pen seizoen, voerde zaterdagavond zijn totaal op tot elf door alle drie de treffers voor zijn rekening te nemen De eerste fraai koppend, de twee rommelend (beide keren na voorzet^ ten van rechts, eerst Brouwers, later Quaars) en de derde tenslotte kort voor het einde uit een strafschop (toegekend nadat Smits door Dries- sen was neergelegd). Dat derde doel punt vooral was voor NAC van vitaal belang. Het spektakel, dat na de aantrekkelijke openingsfase had ontbroken, kwam er door terug. Het avondje NAC. in Breda op de zater dagavond al een begrip, kreeg er iets van zijn vertrouwde glans mee KAC-Tehl»r 3-1 (2-IX. II. Groenrwrr 14. 35 Oroenewcg 3 0 42 Staats 2-1. 88 Oroeneweg 3-1 Scheidsrechter: tfeennk. toeschouwers 9 508 NAC: De Jong: Krijnen. Budtsic. Bakker. Dek ker; Kamps. Quaars. Dlerckx, Smits. Oroene- weg. Brouwers Telstar: Van der Mecren Drlessen. Wrllerdleck. Van Essen, Bisehot. Kamphues, Jonker, De Wit; Helling. Staats. Kramer. AMSTERDAM De leiders in de eerste divisie, Vitesse en MW, maakten op de dertiende speeldag geen fouten. MW won zaterdaga vond ai van het onderaan staande Heracles met 2-0 en Vitesse maakte korte metten met bet ook a) laag geklasseerde Helmond Sport: 5-1. Vitesse bleef aldus aan de leiding met even veel punten als MW, maar met een wedstrijd minder gespeeld De Arnhemse club. reeds winnaar van het eerste periodekampi oenschap. leidt ook in de strijd om de tweede periodetltel. De eerste plaats wordt na vier wedstrijden ge deeld met PEC Zwolle, dat zondag erg veel moeite had met Sportclub Amersfoort. Doelman Gerards red de de Zwollenaren niet alleen met een aantal reddingen, maar hij be nutte ook beide strafschoppen, waardoor zijn club een nipte winst met de cijfers 2-1 kon boeken. Veendam- F «Ho na SC 34 (24) 20 VueUtra strafschop» 1-0. 24 Vlleutr» 24. 76 Van de Land 3 0 ScheidsrechterCorver Toeschouwers 3 500 Boekmgrn voor Van de Land (Veendami fo Cotombuin iFonunai en gele kaart voor Brinkman (Veendami Cambuur-Fr dm Bowh l-i (»-!) 44 PeltZerO-l. 61. C. Roosenburg 1-1. Scheidsrechter. Beek. Toeschouwera 2 500. PEC-SC Ammlun 2-1 (0-1) 35. Van Pelt 0-1.51 en 71 Ger ar da isUafschoppen» I-l en 2-1. Scheidsrechter Van Swielert. Toeschouwen; 4 000. Viir*«e-Nelme»d Spart 5-1 (44) 5 22 35 Bursac 1-0. 24. 3 0 43 Veemtra 4 0 b7 Rlbberink 4-1. 68 Bosveld 5-1 Scheidsrechter Vervooct. Toeschouwers 6 500. AVV-Wagmlnfe» t-l 70 Oroenendljk (XI. 86 Meerhof l-l Scheidsrechter Derks Toeschouwers 2.600. ExccUior-Mlitem II 14 (40) 63. Kwakkemaal 14 Scheidsrechter; Oeurds. Toeschouwer» 5 500 FC Dordreehl-Heerenveen 41 (41) 22 Boskm» 0-1. Scheidsrechter: Manuel. Toeschouwen 2 500 FC VlufdHiftn-FC Craamgan 14 (44). 57 Heek 10 Scheidsrechter Van Oyen. Toe schouwer» 3 500 Rode kaart voor Van Loon «Oroningeni 16 minuten voor het einde wegens t\et herhaaldelijk onderuit halen van een te genstander Van Dijk (Croningen> kreeg de gele kaart voor het neerleggen van een te genstander MW-Harael#» 3-0 (14). 31 Hrokamp 10. 76 Dekker 24 Scheidsrechter Druatsma. Toeschouwers 7 600 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11