i Spaans voetbal aan afglijden" Herboren Sparta is klaar voor duel Feyenoord Clubs stellen kandidaten voor sectiebestuur Feyenoord ^tevreden over loting tegen Espagnol Van Zanten, Timman. Hoppenbrouwer Spelvreugde is terug op Spangen Kasteel in de verf Ontvoerde Duitse springruiter vrij Moeilijkheden rond commissie KNSB Biljartzege België tijdens pentathlon Weer nederlaag voor Amstelveen Acht ploegen naar atletiekstrijd Dusseldorf TERDAG 6 NOVEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 21 DEN HAAG De tegenstander van Feyenoord in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker Espanol uit Barcelona is nog nooit kampioen van het Iberisch Schiereiland ge weest. Tweemaal won deze Spaanse club, opgericht in 1900, die steeds in de schaduw van de FC Barcelona leeft, de Spaanse beker: in 1929 en 1940. Dit seizoen is de club sterk uit de startblokken geschoten en neemt momenteel een vijfde plaats in op de ranglijst met negen punten uit acht wedstrijden achter Atletico Madrid. Real Madrid, Valencia en Sevilla. Trainer is de vroegere vedette van Real Madrid, Jose Emilio Santama- ria, die bezig is aan zijn zesde seizoen bij de club en nu mogelijk vruchten van zijn arbeid begint te plukken. Espanol speelt in het Sarriastadion, dat een capaciteit heeft voor 41.042 toeschouwers. De ster van de ploeg is de regisseur Daniel Solsona, die op het middenveld actief is en evenals verdedigers Pedro de Felipe en Migu el Angel Ochoa behoort tot de natio nale ploeg van Spanje. Espanol heeft twee „gastarbeiders" in zijn gelede ren: de Braziliaan Jeremias en de Chileen Caszely. Deze Chileen bleef na het we reldkampioenschap in München in Europa omdat hij als Allende- aanhanger te veel moeilijkheden in zijn thuisland verwachtte. Caszely. de beste voetballer van Chili, speelde trouwens een niet erg gelukkig we reldkampioenschap. In de openings wedstrijd tegen gastland West- Duitsland kroeg hij de eerste rode kaart getoond. Espanol schakelde in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker de Franse club OGC Nice uit. Thuis wonnen de Spanjaarden met 3-1 en verloren in Nice met 2-1. In de tweede ronde was de Duitse club Eintracht Braunschweig de tegenstander. In de eerste wedstrijd zegevierden de Duit sers met 2-1, maar verloren in Barce lona met 2-1. Espanol speelde tegen Eintracht Braunschweig in de volgende opstel ling: Fernandez, Molinos, Aguinho, De Felipe, Verdugo, Amando. Cues- ta, Osorio (Canito) Manuel. Jeremias (Amiano) en Maramon. Zowel Solso na, Caszely als de vaste doelverdedi- ger Echevarria waren geblesseerd. OTTERDAM Feyenoord, de enige overgebleven Nederlandse vertegenwoordiger in het jropese bekervoetbal, is met Espanol als tegenstander in de achtste finales van het toernooi om UEFA-beker uiterst tevreden. „We hebben precies gekregen waarop ik gehoopt had", aldus ijadin Boskov. „Een Spaanse club had ik als eerste op mijn lijstje staan. Het was mij om het ren of het nu Barcelona, Athletico de Bilbao of Espanol zou worden. Het is Espanol". Boskov, die ontmoeting Lokeren-Barcelona bijwoonde, is van mening dat het Spaanse voetbal aan het glijden is. „In Spanje wordt nog technisch goed gevoetbald maar ook veel statischer. Als een genstander op tempo speelt, krijgen de Spaanse clubs het meteen erg moeilijk". jlgens de Joegoslavische trainer eft Feyenoord met het loten van ipanol een aantal voordelen. „We elen nu in een normale tempera- ur. We hadden bijvoorbeeld ook jachtor Donetsk kunnen treffen. Russische competitie ligt stil en er een paar weken kun je daar een halve meter sneeuw verwachten. Dan moet je er weer honderden kilo meters reizen om een bespeelbaar veld te vinden. Dat is allemaal erg nadelig". Boskov is zeer gelukkig met het fejt dat zijn club eerst uit speelt. „De eerste wedstrijd uit is altijd een voordeel". ZEIST Namens de clubs FC Den Haag. Ajax. NAC, FC Vlaar- dingen en Wageningen zijn Henk Timman (penningmeester van Ajax). Jack van Zanten (jaren lang begeleider van het Neder lands elftal) en Ben Hoppenbrou- (voorzitter van de scheidsrechters belangengroep) kandidaat gesteld voor een plaats in het bestuur van de sectie be taald voetbal van de KNVB. Drie leden van het huidige bestuur, de heren Zwikstra, Kernkamp en Zon, zijn aftredend en hebben zich herkiesbaar gesteld. Op 27 november zal tijdens de algemene vergadering betaald voetbal in Zeist een stemming moeten uit wijzen hoe de samenstelling van het bestuur zal worden. Dreigement MADRID Met het dreigement vaa bomaanslagen wil een Spaan se .anticorruptie "-groep voorko- ms dat in Spanje nog voetbal- waistrijden bij kunstlicht wor- dtn gespeeld. De groep wjl met zijn dreigement kracht bij zetten aan de maatregelen die de Spaan se regering heeft aangekondigd om energie te besparen. Bij de Spaanse voetbalbond en het Madrileense dagblad El Pais zijn schriftelijke dreigementen ondertekend door de tot nu toe onbekende groep U. J. Grupo An- ticrupcion binnengekomen, waar in bomaanslagen op voetbalwed strijden bij kunstlicht worden aangekondigd. Volgens El Pais wordt in de brief een plan be schreven. In de eerste fase zullen bommen geplaatst worden in ge parkeerde auto's van supporters en later in de stadions. Bij een aanslag in een staduion zal wel .een uur van tevoren worden aan gekondigd dat bommen zijn ge plaatst. fstre) ooi) len dan beginnen, zo maakte het organisatiecomité van het WK 1Ö78 in Buenos Aires bekend. De capaciteit van het stadion wordt van 62.000 toeschouwers uitgebreid tot 80.000. De werkzaamheden moeten begin 1978 toltooid zijn. Naast de benodigde persfacilitei ten zullen tevens zogenaamde „anti-paniek uitgangen" worden aangebracht om ongelukken te vermijden. In 1968 kwamen 71 mensen om het leven, hoofdzake lijk door verstikking, in het ge drang na afloop van een wed strijd. Het stadion zal zestien eerste hulpposten en tevens nieu we uitrustingen voor brandbe strijding krijgen. Inmiddels hebben de plaatselijke autoriteiten toestemming gege ven tot de bouw van zeven nieuwe hotels, waarin de verwachte toe vloed van bezoekers moet worden ondergebracht. WK 1978 II Selectie BRUSSEL De Belgische bondscoach Guy Thijs heeft de selectie van de Belgen bekend gemaakt voor de wedstrijd tegen Noord-Ierland op woensdag 10 no vember in Luik in de voorronde van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal. In vergelijking met de selectie voor de wedstrijd tegen IJsland even eens voor groep vier. waarin ook Nederland is ingedeeld, heeft Thijs voor drie nieuwe mensen gekozen. Twee daarvan. Raoul Lambert en Roger van Gooi, zijn na een korte afwezigheid in het Belgsich elftal weer teruggekeerd om de aanval de versterken. De derde nieuweling is Walter Meeuws. Opvallend is het ontbre ken van Martens, Van Binst en Wellens. De zestien geselecteerden zijn: Hugo Broos, Ludo Coeck, Erwin Vanden Daele en Francois van der Eist (allen Anderlecht), Julien Cools, Paul Courant en Raol Lam bert (allen Club Brugge), Eric Ge- rets, Christian Piot en Michel Renquin (allen Standard). Jan Ceulemans (Lierse), Walter Meeuws (Beerschot), Jean-Marie Pfaff (Beveren Waas). Jacques Teugels (Molenbeek), Rene Ver- heyen (Lokeren) en Roger van Gooi (FC Köln). WK 1978 I BUENOS AIRES Het stadion van River Plate, het belangrijkste terrein voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetval 1978 van Argentinië zal eind no vember worden gesloten. Werkzaamheden om het stadion te vergroten en te verbeteren zul- RIO DE JANEIRO - Jóao Have- lange, de voorzitter van de inter nationale voetbalfederatie (FI FA), heeft in Rio de Janeiro op nieuw de geruchten tegengespro ken dat het toernooi om het we reldkampioenschap niet in Ar gentinië zou worden gehouden. Havelange, teruggekeerd in de Braziliaanse hoofdstad na een 35- daagse reis door acht landen, zei: Van 23 tot 30 november komt het organisatiecomité bijeen om te Zien of de voorbereidingen op schema liggen. Aanmerkelijk fel ler vervolgde hij: „De FIFA be moeit zich niet met de crisis. De FIFA wil zelfs ook niet weten of er wel of geen sprake is van terroris me in het land dat gekozen is om het wereldkampioenschap voet bal te organiseren. De FIFA diri geert het voetbal, dat is wat iede reen zou moeten begrijpen. Wij hebben te maken met sport. In 1972 was er terrorisme in West- Duitsland, maar twee jaar later werd er om de wereldbeker ge speeld en niemand heeft eraan gedacht ergens anders te spelen." Pele NEW YORK De Braziliaanse voetbalster Pele. die zijn laatste dagen als actief speler voor wa gonladingen dollars slijt bij de Amerikaanse New York Cosmos, heeft aangekondigd in oktober van het volgend jaar te zullen stoppen om adviseur te worden van het Braziliaanse nationale voetbalteam tijdens de voorberei dingen op het Wereldkampioen schap voetbal in Argentinië. Pele werd voor de baan van scout en adviseur betreffende Europese tactieken gevraagd door bonds coach Oswaldo Brandao. Acht ton IPSWICH Ipswich Town heeft de gevaarlijke spits Paul Mariner van tweede-divisieclub Plymouth Argyle overgenomen. Ipswich, dat de strijd om Mariner won van West Ham United, en West Brom- wich Albion, betaalde ongeveer 800 000 gulden voor de jonge aan valler. De transfersom zal overigens slechts gedeeltelijk in contante- worden betaald. Plymouth kreeg iets meer dan een half miljoen in handen en verder verdediger John Peddelty en aanvaller Terry Austin, wier „waarde" op onge veer 300.000 gulden is getaxeerd. Boskov kent Espanol alleen maar van korte samenvattingen, die hij op de televisie heeft gezien van de wed strijd Espanol tegen Eintracht Braunschweig. „Espanol is natuur lijk een goede club; anders kom je niet in de derde ronde van het UEFA cup-toernooi. Ze hebben tenslotte Nice en Eintracht Braunschweig uit geschakeld. Ik vond ze tegen die Duitsers vooral in verdedigend op zicht erg sterk". Boskov is zeker van plan de .komende weken de toe komstige tegenstander nog een keer te gaan bekijken. „Dat moet je ge woon doen. Anders kom je toch voor verrassingen te staan. Verder kan ik nog wel wat informatie krijgen van Joegoslavische collega's die in Span je werken". Feyenoord. dat de komende weken een zwaar programma wacht met de wedstrijden tegen Sparta (uit) en Ajax (thuis) is zeker niet van plan de bekerwedstrijd tegen Eindhoven, die vlak voor het eerste duel met Espa nol valt, te verplaatsen naar de zater dagavond. „Op zaterdag spelen we in principe niet meer", aldus directeur Guus Brox. „Onze verwachtingerva ring is dat er op zaterdagavónd veel minder publiek komt dan zondags. En het publiek is voor ons erg be langrijk. Daarom is het wel gunstig dat we Espanol hebben geloot. Het is toch een club die aanspreekt. Misschien wel niet zoals Barcelona, maar we hadden het veel slechter kunnen treffen." Feyenoord speelde twee jaar geleden ook in Barcelona voor de UEFA Cup. De Rotterdam mers troffen toen CF Barcelona, dat na het gelijke spel in de uitwedstrijd (1-1) op eigen terrein met 3-1 won. Ook Vujadin Boskov wil in geen ge val de bekerwedstrijd tegen Eindho ven op zaterdagavond spelenv „De spelers zijn nu juist gewend aan een ritme van zondag-woensdag-zondag. Het zou niet verstandig zijn dat te De Feyenoordspelers Martin Vreijsen, Eddie Treytel, Nico Jansen en Joop van Daele zijn zichtbaar tevreden met Espagnol als tegenstander in de derde ronde van de UEFA-cup. Het volledige resultaat van de loting is: RWD Molenbeek (Bel) - Schalke '04 (WD1), Espanol Barcelona (Spa) -Feyenoord (Ned). FC Magdeburg (ODD - Videoton Szekesfehervar (Hon), Queens Park Rangers (Eng) - FCKöln (WD1) AEK Athene (Griel - Rode Ster Belgrado (Joe), osters Vaxjoe (Zwe) - FC Barcelona (Spa), Atletico Bilbao (Spa) - AC Milan (Ita) Juventus Turijn (Ita) - Schachtjor Donetzk (Sov) De eerste wedstrijden worden gespeeld op 24 november en de return vinden plaats op 8 december. verstoren". Aanvoerder Eddy Treytel toonde zich ook tevreden met Espanol. „We weten weinig van de club maar Boskov zal wel zorgen dat hij genoeg gegevens verzamelt. Daar ben ik niet bang voor." Martin Vreijsen, die morgen in de derby tegen Sparta waarschijnlijk aan de kant zal moe ten blijven door de blessure die hij overhield aan het duel tegen 1. FC Kaiserslautem. is van mening dat Espanol verdedigend sterk moet zijn. Ik zie Eintracht Braunschweig regelmatig op de televisie en wan neer je die ploeg in bedwang kunt houden, moet je een sterke defensie hebben". Nico Jansen, die tegen FC Kaiserslautem een zeer belangrijk aandeel had in de overwinning van 5-0, had voor de loting ook een voor keur gehad. De oud-Amsterdammer had gehoopt op een Spaanse club. AC Milan of Rode Ster Belgrado. „Met Espaftol hebben we gekregen waarop ik gehoopt had". door Theo Reitsma ROTTERDAM Het Feijenoord-succes tegen Kaiserslautem komt Sparta niet ongelegen. De toeloop naar Spangen is een bijkomstigheid die er ongetwijfeld door wordt gestimuleerd nu Feijenoord's eerstvolgende optreden morgen uit bij Sparta is. Via eigen verdienste is de publieke belangstelling daar dit seizoen toch al aangenaam. Sparta meldt vol trots een aantal dat 20% hoger ligt dan over een vergelijkbare periode vorig seizoen. Dat komt vooral door een instelling die zich laat proeven via een uitspraak van Wim Doesburg met betrekking tot zondag: „Het is niet zo dat we er de doelpalen zullen uitlopen maar we gaan er toch wel weer flink tegenaan. Zo is het seizoen nu eenmaal geworden". ROTTERDAM Het ziet er naar uit dat voor het eerst in vier jaar het Kasteel waar zon dag de derby Sparta—Feyen oord wordt gespeeld, uitver kocht zal zijn. In Rotterdam woedt overigens al enkele da gen een felle oorlog tussen de supporters van beide clubs. Nadat een week geleden aan hangers van Sparta, zij het ln bescheiden mate, leuzen had den gekalkt op de loketten van het stadion Feyenoord hebben in de nacht van donderdag op vrijdag de supporters van de club Zuid hun creatieve talen ten botgevierd op de tribunes van het Kasteel. Gisteren is men op Spangen de gehele dag bezig geweest de verf van de muren te verwijderen. Programma Eredivisie r Sparta kent een goed seizoen met momenteel een klassering die hoog in de middenmoot is en met links en rechts komplimenten voor evene menten die het publiek op prijs stelt. Een oorzaak is de ruk naar het En gelse entertainment zoals het be stuur die in de stille maanden wilde. Clarke en Lees verlieten het eiland om Engels voetbal bij Sparta nieuw leven in te blazen. Brom werd opge zadeld met de taak om daar als trai ner gestalte aan te geven De man die zelf betaald voetbal bij Limbur- gia. Stormvogels, VSV en Telstar speelde, het trainersvak bij Ajax leerde onder Michels en in de prak tijk uitoefende bij Vitesse en Fortu- na SC wil desgevraagd best een ver klaring voor dat Engelse voetbal van Sparta geven. Toch onderkent hij heel bewust dat zoiets een slechte dekmantel is. „Want, wat is Engels voetbal dan wel? Goed. we hebben twee Engelse spelers en op Clarke kun je inderdaad de bal hoog geven, maar de wijze waarop bij ons de backs sterk opkomen heeft er weer niets mee te maken In tegenstelling tot het Engelse voetbal hebben wij geen echte vleugelspelers voorin, daarom komen bij ons de backs aan de zijkanten zo sterk op". Die achterspelers zijn Bert Jansen en Wim Meutstege, waarvan de laatste de aanvoerdersband draagt en tot de laatste zestien voor de nationale ploeg hoort. Brom heeft inmiddels ook Bert Jansen aanbevo len voor een selektie wanneer hij zich althans wat bewuster zou mani festeren Jansen en Meutstege beho ren tot de nieuwe lichting Spartanen die het aanvallende bewust in hun defensiewerk hebben opgenomen Doelverdediger Pim Doesburg, de laatste uit een tijdperk waarin knal hard verdedigen en nul doelpunten - Pim Doesburg tegen nog Spartaans waren, heeft het daar wel eens moeilijk mee. Doesburg. 33 nu: „Ik heb weieens tegen de trainer gezegd, zeg moet dat nou allemaal zo? Maar ik heb er toch ook wel vrede mee Ze vliegen er bij ons wat meer in maar aan de andere kant gaan er ook heel wat doelpunten bij de tegenpartij in De spelvreugde is het in ieder geval ten goede gekomen en de trainingen zijn bij ons op het ogenblik een lust voor het oog. Er wordt zeer intensief en met erg veel animo getraind". Doesburg die nu 12 seizoenen bij Sparta in het doel staat, ruim 450 wedstrijden speelde en in zijn carriè reboekje ook nog eens drie seizoenen PSV heeft staan is een van de weini ge Rotterdamse spelers die twee maal per dag komt opdraven. „Ge woon omdat ik vind dat ik dat nodig heb. Ik heb mijn sportzaak naast het voetballen, ik loop niet meer alleen rond voor dat voetballen maar ik wil er wel alles aan doen om zo goed mogelijk te blijven". Door zijn neve- naktiviteiten heeft Doesburg wat meer begrip gekregen voor al die andere spelers waarvan de entrée enkele jaren terug toch wel degelijk moeilijkheden opleverde binnen de oude kern van Sparta. Dat waren de „studenten" (aan de MO lichamelij ke opvoeding, zoals Meutstege en Balkenstein) die zich niet altijd vrij konden maken voor alle trainingen. „Die gasten werd bovendien iets an ders ingegeven. Voetbal zoals het op papier staat, maar met netheid al leen kom je er niet altijd. Op zijn tijd een duwtje hoort er ook bij Langza merhand zijn we aan elkaar gaan wennen. Nu loopt het lekker soepel". Sparta kent op dit moment nauwe lijks problemen. De ploeg draait goed. de nieuwe trainer valt prettig in de spelersgroep. Het publiek komt graag Dat is een leuke basis voor de derby tegen Feyenoord Sparta, de selektie kende geen blessures en geen gele kaarten dit seizoen, ont moet Feijenoord graag. De wedstrijd tegen FC Den Haag werd afgelopen zondag gretig door een aantal Spar tanen bekeken en de opinie was toen: „Feijenoord speelde niet goedAl te optimistische gedachten zijn in de loop van de week geslon ken al kreeg toch de instelling de overhand die Doesburg onder woor den brengt met: „Ze winnen met 5—0 van Kaiserslautem Dat zegt wel iets. Ze winnen van PSV. dat is grote klasse. Ze spelen slecht tegen ADO. maar winnen wel, dat is dus ook klasse". Heden: NAC-Telstar PSV-Roda JC Morgen: FC Twente-Eindhoven FC WV-FC Utrecht Ajax-Go Ahead Eagles Sparta-Feyenoord FC Den Haag-FC Amsterdam Haarlem-NEC AZ/67-De Graafschap Veendam-Fortuna SC SC Cambuur-FC Den Bosch PEC Zwolle-SC Amersfoort Vitesse-Helmond Sport SVV-Wageningen Excelsior-Willem II FC Dordrecht-Heereveen FC Vlaardingen-FC Groningen MW-Heracles. MUNSTER De bekende Westduitse springruiter Hendrik Snoek, die reserve heeft gestaan tij dens het Olympisch springconcours te Montreal, is vrijgelaten nadat hij twee dagen door ontvoerders was vastgehouden, aldus heeft de politie bekendgemaakt. De 27-Jarige Snoek zou zijn losgela ten na betaling van een losgeld groot 5 miljoen mark. Hij is de twee de toekomstige erfgenaam van een groot fortuin, verdiend door super markten in de Bondsrepubliek, die binnen korte tijd werden ontvoerd. Op 8 oktober was de 32-jarige Wolf Gutberlet ontvoerd in Fulda. Zijn vader is eigenaar van supermarkten en drogisterijen in de deelstaat Hes sen. Hij was na zeven dagen losgela ten en voor hem zou een bedrag zijn betaald van 2 miljoen mark. Maart de politie kon toen twee van de drie verdachten grijpen en het geld te pakken krijgen. Evenals in het geval van Gutberlet was ook de ontvoering van Snoek, op verzoek van de politie, geheimge houden totdat de slachtoffers vrij waren. Twee jaar geleden had een onbekende via de telefoon gedreigd Hendriks zuster Marion, ook een rui ter van formaat, te ontvoeren. Dit is nooit doorgegaan. Hendrik Snoek is de assistent van zijn vader bij de leiding van de ratio-supermarkten in de deelstaat Westfalen. AMSTERDAM Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond (KNSB) heeft Be rend Jansen uit Schoonlo en Sake Santema uit Akkrum bereid gevon den zitting te blijven houden in de Landelijke Technische Commissie. Tot 19 november krijgen de gewes ten de tijd kandidaten te stellen voor de drie nog opengebleven plaatsen. Op die datum komen de vijftien kiesmannen in Amersfoort bijeen om een keuze te maken uit het aanbod. Een week geleden is de LTC in zijn geheel afgetreden naar aanleiding van een controverse tussen Peter de Groot uit Anna Paulowna en Jan Busscher uit Eindhoven, secretaris van de commissie. De Groot had zich al eerder uit de landelijke com missie teruggetrokken. Tijdens een bijeenkomst van de LTC met de gewestelijke technische commis sies, die vorige week werd gehouden, weigerden de kiesmannen een op volger voor De Groot aan te wijzen. In plaats daarvan eiste men het heengaan van Busscher. Het gevolg was dat Santema. Busscher. Stien Baas-Kaiser en Jansen besloten hun functies beschikbaar te stellen. Het feit dat Jansen en Santema nu toch in de technische commissie blijven, is voor Jan Busscher aanlei ding zich geheel terug te trekken uit de KNSB. Busscher verklaarde: „Er zijn afspraken gemaakt en daar wordt nu op terug gekomen. Daar om trek ik me terug van alle functies binnen de bond. Ik zal ook geen starter zijn bij de interland Neder land-Noorwegen of het toernooi om het wereldkampioenschap". AMERSFOORT Tijdens het Eu ropese kampioenschap pentathlon in Amersfoort deed zich in de partij tussen de Fransman Francis Con- nesson en de Westduitser Dieter Müller in het 47/1 een incident voor. Arbiter Frans van Kimmenade uit Helmond keurde een carambole van Connesson af. die volgens de grillige Fransman wel degelijk correct was. Connesson schroefde daarna de monstratief zijn keu uit elkaar en wilde niet verder spelen onder lei ding van scheidsrechter Van Kim menade. Pas na overleg met zijn ploeggenoten en teamleider Roland Duffetelle en na een waarschuwing van de wedstrijdleider dat de partij binnen dertig seconden hervat moest worden, besloot Connesson verder te spelen. MECHELEN In de vierde wed strijd voor de eerste ronde van het Europa Cup toernooi voor basket balkampioenen heeft Kinzo/Amstel veen in Mechelen met 80-64 (rust 36-32< verloren van Racing Meche len Door dit resultaat ls Amstel veen uitgeschakeld voor de tweede ronde. De topscorer bij Amstelveen was Joe Wallace met 22 punten. Bij de Belgen waren James Lister en Jos Peters met 18 treffers het meest schotvaardig. PHOENIX De Amerikaanse Ama teur Atletiekunie (aaui heeft tijdens haar nationale conventie in Phoenix besloten 50 atleten te selecteren voor deelname aan de wereldkampi oenschappen atletiek die op 2.3 en 4 september 1977 in het Westduitse Dusseldorf zullen worden gehouden. De AAU zal de Amerikaanse natio nale kampioenschappen in 1977 ge bruiken als kwalificatiewedstrijd voor de selectie. De wereldkampioenschappen zullen de eerste zijn in de geschiedenis van de Internationale Amateur Atletiek- federatie (IAAF) Deze organisatie is de overkoepelende atletickume voor de hele wereld. De IAAF is van plan de wereldkam pioenschappen elk jaar te organise ren. behalve in Olympische jaren Aan de wereldkampioenschappen in Dusseldorf zal wordeq deelgenomen door in totaal acht ploegen uit Afri ka. Azië, Oceame (Australië. Nieuw- Zeeland en Micronesië). Europa en Noord- en Zuid-Amerika. Deze laatsten zullen twee ploegen afvaardigen. Een zal worden ge vormd door de beste atleten uit de beide Amerika s terwijl het andere op grond van de resultaten van de Olympische spelen zal bestaan uit deelnemers uit de Verenigde Staten. Europa zal worden vertegenwoor digd door drie ploegen. Ook hier wordt een ploeg samengesteld uit de beste atleten van ons werelddeel ter wijl de andere twee teams lan denploegen zijn. De andere drie continenten sturen elk een ploeg met de beste spelers van elk werelddeel. Alle ploegen zullen per onderdeel een atleet mogen inschrijven er wor den geen series of voorronden ge houden. elke wedstrijd is gelijk een finale.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 21