Saint Etienne drukt PSV ipnieuw in de moeilijkheden Feyenoord waant zich te snel veilig tegen Kaiserslautern Wim Suurbier toch weer bij Ajax EUROPA CUP I EUROPA CUP II UEFA CUP Verrassend verlies Liverpool en Bayern ransen verslaan Eindhovenaren voor tweede keer met 1-0 anermg Rotterdammers tevreden met gelijkspel ondanks betere mogelijkheden Kaartjes niet duurder ÉRDAG 21 OKTOBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 or Matty Verkamman IT. ETIENNE Opnieuw een 10 nederlaag voor PSV bij St. enne. Wat dat kan betekenen, heeft de Nederlandse (kampioen ig seizoen ervaren. Ondanks een toen alom geventileerde tevre- rheid met dat resultaat in de halve finale van het vorige Europa ►toernooi, bleef de eindstrijd voor PSV vervolgens een illusie, formatie van trainer Kees Rijvers zal nu ongetwijfeld beter be- fen, dat de geringe nederlaag zonder tegendoelpunt verdere lname in het belangrijkste bekertoernooi onzeker maakt. Etienne steunt immers op een ■sterke verdediging. Dat bleek vo- jaar in Eindhoven al en enige we geleden ook weer tijdens de wed den in de eerste ronde tegen de Bulgaren van CSKA Sofia. St. nne had bij die laatste gelegenheid >eg aan één doelpunt, keeper Ivan tovic werd niet éénmaal gepas- rt als tegen CSKA kwam de enige van de voet van St. Etienne's bes- oetballer, centrale verdediger Os- do Piazza. In de tweede helft htte de zeer sterke Van Beveren een inzet van de Argentijn na knappe actie van Janvion. SV werd in de tweede helft on macht in de verdediging gedrongen, erwacht, omdat alles in de richting een toen tanende vorm van de isen wees. Later bleek evenwel minder waar te zijn. Eerder was speciaal in het begin in gevaar nrvolg van pagina 1 antwoord daarop stelde minister i Doorn de commissie Christlaan- in. Die is, zo blijkt, tot geheel dere conclusies gekomen. In het Kringsplan is er nadrukkelijk ake van overeenkomsten met een an dat eerder werd gelanceerd or AZ-bestuurder Klaas Molenaar, bestuurder van de Federatie, van ttaald voetbal Organisaties (FBO) ide hij in een open brief voor om ieder geval over te gaan tot een drastische sanering. Dat was, stelde Molenaar, de enige moge- lid om het betaalde voetbal ind tot een rendabele be stak te maken. lens de commissie Christiaanse «ent het niet dat voornamelijk uit de eerste divisie zullen fieten verdwijnen. Gekeken zal Jeten worden, welke clubs kunnen kenen op voldoende toeschouwers kzich staande te houden. Daarbij dt ook de toekomstverwachting aanmerking genomen. rapport is vernietigend voor de ide plannen binnen het be dde voetbal. Daar wordt nog na- selijk vastgehouden aan het be- aande aantal clubs die overeind aden moeten worden door het innen van subsidies. het rapport van de commissie fistiaanse wordt voorgesteld om clubs die dienen te verdwijnen ir te brengen in een onafhanke- klasse. Voor de spelers die hun le broodwinning of een goede •nste dreigen kwijt te raken ïn afvloeiingsregeling worden >rpen. Andere adviezen die in rapport staan, zijn: dient een collectieve arbeidsover- imst voor spelers in het betaalde il te komen: omdat er 22 clubs in de hoogste «en worden geplaatst, zullen er i buiten het weekeinde competitie- len afgewerkt dienen te worden. inancieel heeft het rapport conse- uenties die lang niet zo ver gaan als KNVB zou wensen. Het zou beteke- dat er in de toekomst zo'n twaalf oiljoen gulden subsidie naar het be- Jalde voetbal zal moeten vloeien, harvan is echter bijvoorbeeld ook gedeelte bestemd voor het aan- van een contract met de NOS. commissie-Christiaanse heeft ver een aantal aanbevelingen gedaan 'er secundaire arbeidsvoorwaarden an de voetballers. Zeker is dat iedere ub een spelersraad zal moeten krij- tn. Ook op het punt van accommoda- en medische verzorging worden vare eisen gesteld aan de overblij- ende clubs. isteren wilde geen van de betrokke en enig commentaar op het uitlekken an het rapport geven. Professor •nristiaanse gaf wel toe dat het rap- °rt in concept klaar is. Het is echter 1 zoverre nog niet definitief, aldus rofessor Christiaanse, dat er nog re ling gehouden dient te worden met inbreng van anderen. Hij doelde aarmee op het komende overleg met M bestuur van de sectie betaald voet- *1, de Federatie van Betaald voetbal rganisaties en andere belangengroe- PSV had het in het helse Geoffry- Guichard-stadion vooral in de eerste tien minuten moeilijk. Ofschoon de Eindhovense ploeg echt de bedoeling had, om zo aanvallend mogelijk te spelen, kon een krachtig openings offensief van St. Etienne niet worden ontlopen. Gesteund door het fanatiek ste supporterslegioen van Europa rol den de onheilspellende aanvalsgolven aanvankelijk constant in de richting van het doel van Jan van Beveren. Jacques Santini, invaller voor de geblesseerde aanvoerder Jean-Michël Larqué, kon al in de vierde minuut vrij inschieten. Dat kon gaan gebeu ren dankzij een eerder foutieve dek king van de toch weer als rechtsbacK opgestelde Willy van de Kerkhof. San tini verprutste de kans echter onhan dig. Zoals PSV door de gebrekkige af werking van de Fransen in de eerste tien minuten nog driemaal op het randje, levensgevaarlijke situaties (Rocheteau tweemaal en Larios) over leefde. Net als tijdens de halve finale wedstrijd tussen belde clubs In maart ie Franse industriestad, viel St. Etienne na die fullspeed-opening ech ter terug. PSV kwam het na een kwartier zelfs aardig te boven, al bleef St. Etienne dan nog wel de toon aangevende ploeg. Twee domme overtredingen van Patrick Révelli en Jean-Francois Larios tegenover Gerrie Deijkers schonken PSV vlak buiten het straf schopgebied zelfs enkele mogelijkhe den. Willy van de Kuylen zag zijn schoten bij die gelegenheden echter smoren. Na het moeizame begin, waar in het met de dekking van de op rukkende Fransen steeds niet goed zat, kreeg PSV aardig vat op het duel. Het meeste gevaar school eigenlijk nog in de klasserijke acties van de aan vallend sterke verdediger Oswaldo Piazza. Deijkers hield Rocheteau daar entegen redelijk in bedwang, al kostte een felle overtreding ten nadele van de gedrukte rechtsbuiten hem een gele kaart. Willy van de Kerkhof nam op de Real Madrid (Spa)-FC Brugge (Belg) Trabzonsport (Turk)-Liverpool (Eng) Saint Etienne (Fr)-PSV (Ned) Ferencvaros (Hong)-Dynamo Dresden (DDR) Banik Ostrava (Tsj)-Bayern München (WDld) AC Torino (It)-Borussia Mönchengladbach (WDld) Dynamo Kiev (Rusl)-PAOK Saloniki (Griek) FC Zurich (Zwi)-TPS Turku (Finl) Carrick Rangers (Ierl)-Southampton (Eng) Atletico Madrid (Spa)-Hajduk Split (Joeg) Dynamo Tiflis (Rusl)-MTK Boedapest (Iiong) Boavista (Port)-Levski Spartak Sofia (Buig) Andorlecht (Belg)-Galatasaray (Turk) Hamburger SV (WDld)-Hearts of Midlothian (Schot) Slask Wroclaw (Pol)-Bohemians Dublin (lerl) Apoel Nicosia (Cyp)-SC Napoli (It) Tsjachtor Donctzk (Rusl)-Honved (Hong) FC Köln (WDld) Grashoppers (Zwi) Wisla Krakau (Pol)-RWD Molenbeek (Belg) Hibernian (Schotl)-Osters Vaxjö (Zwe) FC Kaiserslautern (WDId)-Fcycnoord (Ned) Akademik Sofia (Bulg)-AC Milan (It) Slovan Bratislava (Tsj)-Queens Park Rangers (Eng) FC Basel (Zwi)-Atletico Bilbao (Sp) FC Magdeburg (DDR)-Dynamo Zagreb (Joeg) AEK Athene (Griek)-Derby County (Eng) Eintracht Braunschw (WDld)-Espanol (Sp) Wacker Innsbruck (Oost)-Videoton Szekefehervar (Hong) Austria Salzburg (Oost)-Rode Ster Belgrado (Joeg) CF de Barcelona (Sp)-Lokeren (Belg) Manchester United (Eng)-Juvcntus (It) Sportul Boekarest (Roem)-FC Schalke'04 (WDld) 1-0 1-0 1-0 2-1 1-2 4-0 2-0 1-4 3-1 5-1 4-2 3-0 1-1 3-0 2-0 1-1 2-0 2-2 4-3 3-3 1-1 2-0 2-0 2-1 1-1 2-1 2-0 1-0 0-1 'Dominique Rocheteau passeert de PSV'er Gerrie Deühers. Zijn actie leverde echter geen treffer op. rechtervleugel tegen Larios weliswaar veel defensieve risico's, maar tot echt gevaar leidde het niet. In het centrum van de verdediging groeide Kees Krijgh ook naar een goed niveau. De Bosschenaar redde vlak voor rust, na een voor Jan Poortvliet onnavolgbare parade van Révelli, zelfs subliem met het hoofd. In de tegenaanval want daar was PSV in die eerste helft toch op aan gewezen school het gevaar in Rehé van de Kerkhof en de vaak goed opkomende Deijkers. Wederom als linksbuiten snelde René van de Kerk hof zijn directe tegenstander Gérard Janvion in de eerste helft tot twee maal toe voorbij. Al met al bleef PSV met een beter draaiende verdediging dan de laatste weken het geval was, in die eerste helft goed overeind: 0—0. St. Etienne, dat dit seizoen in tien competitiewedstrijden nog maar negen doelpunten maakte, leek enigszins te zijn aangeslagen door het uitgebleven snelle succes. In de vorige wedstrijd in St. Etienne lukte het de groen- witten dankzij een doelpunt uit een vrije trap van Larqué, wel vlug om op een voorsprong te komen. Maar zelfs toen domineerde PSV vervolgens na rust. Datzelfde leek gisteravond te gaan gebeuren. Van meet af aan kreeg PSV in de tweede helft veel meer lucht. Willy van de Kuylen, toch weer niet opvallend in een grote internationale wedstrijd, kreeg zelfs een dot van een kans. Aangespeeld door Harry Lubse en vrij gekomen na een formidabele kapbeweging, miste hij echter voor Curkovic op hoogst ongebruikelijke wijze. Dat brak PSV even later dus zwaar op. Want juist op het moment dat St. Etienne een enigszins uitgebluste indruk maakte, sloeg de équipe van trainer Robert Herbin toch nog toe. Gérard Janvion speelde het linker- verdedigingsblok van PSV in de 18e minuut uit en de absolute uitblinker Piazza kon vervolgens de ban alsnog breken: 10. Die tegenslag bracht PSV opnieuw van de kook. Lubse be nadrukte dat door bij een terugspeel bal in zijn zenuwen Révelli over het hoofd te zien. Een snelle reactie van de voortreffelijk optredende Van Be veren voorkwam een tweede doelpunt. PSV bleef vervolgens onder druk staan, maar mede dankzij Van Be veren, bleef de score op l0 steken. SAINT ETIENNE—PSV 1—4 (0-4). 62: Piazza 1-0. Scheidsrechter: Eschweller (W- Dld. Toeschouwers: 37.000. Saint Etienne: Curkovic: Janvion, Lopez, Piazza, Farlson; Bathcnay. Santlnl, Synoe- ghel; Rocheteau, Patrick Revelli, Larlo. P8V: Van Beveren: W. v. d. Kerkhof, Krijgh, Van Kraay, Deckers: Lubse. Van der Kuyl - - - Kerkhof. AMSTERDAM In de tweede ronde van het Europa Cup I toernooi leden Bayern München en Liverpool gisteren beide in uitwedstrijden neder lagen. Maar het verlies viel voor hen niet te hoog uit zodat zij over veertien dagen thuis de zaken weer recht kunnen trekken. In Ostrava waren 30.000 toeschou wers op het duel tussen de Tsje chische kampioen Banik Ostrava en drievoudig Europa Cup winnaar Bayern München afgekomen. Zij za gen de thuisploeg vanaf het begin furieus aanvallen en dat offensief werd binnen een half uur met twee doelpunten beloond. Het eerste ont stond na tien minuten toen Lorenc van net buiten het strafschopgebied een vrije trap mocht nemen. Schwar- door Richard Matthijse KAISERSLAUTERN Het moet voor Feyenoord over dertien dagen geen enkel probleem zijn de derde ronde te halen van het UEFA-cuptournooi. De 2-2 score die de Rotterdammers gistera vond voor vijftienduizend toeschouwers behaalde op FC Kai serslautern vormt al een te degelijke basis om het matige Westduitse elftal waarin de Zweedse vedette Ronald Sandberg ontbrak uit te schakelen. J® definitieve versie van het rapport sl minister Van Doorn op 1 november w hand gesteld worden. Drie dagen ,ter zal het worden vrijgegeven voor "blikatie. Riddels werd gisteren ook bekend, minister Van Doorn een uitkering ■"5,6 miljoen gulden aan de clubs in betaalde voetbal uit de toto en lotto «'den heeft goedgekeurd. De mi eter had die goedkeuring sinds april ■"gehouden, omdat hij beter inzicht "Jde hebben in de besteding van de Wden. JT september heeft d. KNVB de ■wjdsvisie aan de minister in een r,e» ontvouwd. Op die basis heeft "I Doorn alsnog goedkeuring ge- aan het plan. Daarmee wordt n» het gehele bestedingsplan 1976 de KNVB goedgekeurd. Toch hebben de Rotterdammers met het verzwakte elftal dat In de Bundesliga in de onderste regionen vertoeft nog heel wat te stellen ge had. Vooral toen al vrij kort na het begin de veruit beste aanvaller van Kaiserslautern Hans Peter Briegel doelman Treytel passeerde. Feyenoord herstelde zich echter snel en kwam door toedoen van Theo de Jong en Nico Jansen op 1-2. Omdat de Rotterdammers in de tweede helft geruime tijd in de mening ver keerden dat zij van de west Duitsers niets meer te vrezen hadden, kreeg het duel vrij onverwacht toch nog een andere wending. Weer was het Briegel die het gemis aan concentra tie dat zienderogen de gelederen van Feyenoord binnensloop, met een doelpunt afstrafte 2-2. Trainer Erich Ribbeek had het spel de afgelopen dagen bekwaam ge speeld. Geen moment had hij nage laten zijn „Manschaft" ai te schilde ren als een tweederangselftal dat tegen de Rotterdammers volmaakt kansloos zou zijn. Maar de openings fase bracht al snel aan het licht dat de club die in de Bundesliga diep is gedaald, zich niet zonder meer zou laten vonnissen. Treijtel moest ten minste al heel snel In het geweer komen om enkele dreigende schoten van Claus Toppmüller hun gevaar te ontnemen, terwijl Van der Korput en Rijsbergen twee zware overtre dingen moesten begaan tegen Plr- rung en de opkomende verdediger Melzer. Hiervoor hadden de Rotterdammers via Theo de Jong. Nico Jansen en Wim Jansen enkele schermutselin gen in de Westduitse afweerzóne be sloten met ziedende schoten die juist overvlogen. Toch bleef FC Kai serslautern aanvankelijk de gevaar lijkste ploeg. Het jeugdige loopwon- der Hans Peter Briegel had op Feye- noords rechterflank al snel ontdekt dat Dik Schneider niet de sterkste verdediger bij de Rotterdammers is. Toen de oud-atleet in de 28ste mi nuut de bal van Vreijsen kreeg toe gespeeld. slalomde hij rustig door de Feyenoord-defensie heen. Van der Korput probeerde de situatie nog te redden, maar zijn pogen was vruch teloos. De schuiver van Briegel vloog in de uiterste hoek langs een kansloze Treijtel: 1-0. De klap kwam hard aan ln de rood-witte gelederen die volslagen verrast waren door de Westduitse dadendrang. Vujadin Boskov had zijn manschap pen van te voren nog zo nadrukke lijk aarschuwd de succesvolle competitiewedstrijd tegen Haarlem (7-0) te vergeten. Want ook destijds in Stockholm tegen Djurgarden wa ren de Rotterdammers na een 5-0 triomf op De Graafschap hoogmoe dig hun opponent tegemoet getre den met een bar slecht verloren (2-1) wedstrijd als pijnlijk gevolg. Toch waren er voor Feyenoord tegen Kai serslautern mogelijkheden voldoen de om de opgelopen averij weg te werken, zoals Theo de Jong kort voor rust koelbloedig demon streerde. Hij was door Nico Jansen keurig op maat bediend en toen was het voor de middenvelder geen enkel pro bleem meer doelman Ronnie Hell- ström schaakmat te zetten: 1-1. En drie minuten later reet Van Deinsen de verdediging van de Westduitsers open en lag voor Nico Jansen de weg vrij Feyenoords tweede treffer aan te tekenen: 1-2. En toen stond in feite al vast dat Kaiserslautern na het flitsende hoopvolle begin een zeer moeilijke tweede helft tege moet zou gaan. Een tweede helft waarin Feyenoord zich aanvankelijk nauwelijks meer behoefde in te spannen om de be reikte voorsprong te consolideren. Nico Jansen, die nauwlettend ln de gaten werd gehouden door zijn vaste bewaker Ernst Dlehl, blaakte welis waar van ijver en zelfvertrouwen, maar hij werd door zijn ploeggeno ten te weinig op maat gelanceerd om werkelijk gevaarlijk te worden. Fey enoord dat zijn opponent steeds hooghartiger tegemoet begon te tre den, moest halverwege de tweede helft dure tol betalen voor zijn ver slapte concentratie. En toen de voor Peter Schwarz ingevallen Claus Scheer uit een vrije trap Briegl in stelling bracht, stond het prompt 2-2. Een verrassende ontwikkeling die Kaiserslautern opnieuw vleugels gaf. Voor trainer Ribbeek het sein op de leeggespeelde Pirrung te vervangen door Wilhelmi in de hoop dat deze injectie een doeltreffende uitwer king zou krijgen. Feyenoord. ge waarschuwd door de Westduitse krachtsexplosie, sloot de gelederen echter op tijd en nam het Initiatief weer over. FC KAISERSLAUTERN-FE YENOORD 2-2 (1-2) - 27 Briegel 1-0, 39. De Jong 1-1. 41 Nico Jansen 2-1, 69: Briegel 2 2 Scheidsrechter: Sanchez Ibanez (Sp). Toeschouwer*: 15.000. KAISERSLAUTERN: Hellstrftm; Ritschel. Dlehl, Melzer. Sttckel; Oroh, Schwartz (Scheer), Rledl: Pirrung (Wilhelmi), Toppmüller, Briegel. FEYENOORD: Treytel, Schneider, Rijsbergen. Van de Korput, Vos: De Jong, Wim Jansen, Kreuz, Vreijsen, Nico Jansen, Van Deinsen. zenbeck veranderde de bal van rich ting en passeerde zo zijn eigen doelman. Na 28 minuten was Sepp Maier op nieuw kansloos tegen een. kopbal van Llcka uit een Tsjechische cor ner. Pas hierna kreeg Bayern de kans zich te herstellen en oefende een flinke druk op het doel van Mi- challk uit. Oerd Müller zorgde tien minuten na rust voor dat het ver schil tot een doelpunt werd terugge bracht (2—1). Ulli Hoeness kreeg hierna nog twee mooie kansen op de gelijkmaker maar faalde hopeloos. Trainer Dettmar Cramer was niet ontevreden over de prestatie van zijn team: „Maar het zal voor ons thuis moeilijk worden om banik, dat nu vijf vaste krachten miste, te kloppen". In Turkije zorgde Trabzonspor voor een daverende verrassing door de Engelse kampioen Liverpool met 1—0 te verslaan. Na rust zorgde Ce- mil uit een strafschop voor het enige doelpunt. Trabzonspor trok ge steund door 20.000 uitzinnige toeschouwers veelal in de aanval te gen Liverpool dat zich uitsluitend tot verdedigen moest beperken. In Kiev had de Russische kampioen Dynamo Kiev weinig moeite met het Griekse PAOK Saloniki. Bij rust stond het al 3—0 voor de Russen door doelpunten van Buryak (2) en Kolotov. In de tweede helft zorgde Slobodon voor 40. De wedstrijd, gespeeld voor 50.000 toeschouwers, werd geleld door de Nederlandse scheidsrechter Charles Corver, die weinig moeilijkheden ondervond. Voor de UEFA beker ging AC Milan ln Sofia in een doelpuntrijke wed strijd met 4—3 ten onder tegen Aca demica Sofia. Voor de Bulgaren maakte Paunov en voor de Italianen international Capello twee doel punten. SAINT ETIENNE Roger Rocher is er niet in geslaagd de financiële winst uit het treffen met PSV te halen die hij wilde hebben. De duurste plaatsen in het stadion Ge- offrolj Gulchard moesten ook nu 200 francs zo'n 110 gulden, opbrengen. Net als bij de wedstrijd in de halve finales van het toernooi om de Euro pa Cup 1. De Franse overheid heeft echter ingegrepen en de steerrijke voorzitter van Saint Etienne ewe- zen op de regels van de prijsb ïecr- sing. Evenals vorig jaar bij d wed strijd voor de tweede ronde k stten de duurste plaatsen nu 150 fiancs. AMSTERDAM Wim Suurbier heeft gisterenavond opnieuw een contract met Ajax getekend. De 31- jarige rechtsachter, die 47 keer voor het Nederlands elftal speelde, ver bond zich voor twee jaar aan de Amsterdamse club. Willem Suurbier vertelde gisterena vond dat het tekenen van het contract dat hem voor zijn vijftiende en zestiende seizoen aan Ajax zal binden feitelijk een gedwongen stap is geweest. „Je zou kunnen zeggen", stelde Suurbier, „Dat het noodge dwongen is. In mijn geval is toch weer duidelijk geworden dat de club veel meer macht heeft dan de speler en dat het transfersysteem in wezen een soort van slavenhandel is. Ajax heeft voorkomen dat'ik mijn positie kon verbeteren, ik was geblokkeerd door een gevraagde transfersom van 900.000 gulden. Het zetten van mijn handtekening is dan ook eigenlijk geen felicitatie waard. Ik ben natuurlijk wel blij dat ik weer kan voetballen, dat is ten slotte mijn beroep. Ik kom niet jui chend terug, maar ik geloof dat ik genoeg prof ben om in wedstrijden bepaalde gedachten van mij af te kunnen zetten. In de veertien jaar dat ik bij Ajax heb gespeeld, is er wel eens eerder wat geweest, maar ik geloof dat niemand dat ooit aan mijn spel heeft kunnen merken." Suurbier heeft, na bemiddeling van het bureau Inter Football en Freek van der Meyden, het contract van Ajax ondertekend. „De heren Cos- ter en Van der Meyden", zei Suur bier, „hebben geweldig veel werk voor mij verzet. Ajax heeft na het toernooi Amsterdam-701 geen enkel initiatief genomen. Na dat toernooi ben ik er zelf uitgestapt. Ik wilde niet doorgaan terwijl er helemaal nog geen contract was. Het heeft mij natuurlijk wel geld gekost. Er is geen enkele compensatie voor de premies van tien wedstrijden die ik heb gemist. Maar aan de andere kant is de zaak toch redelijk afgerond. Ik heb wat moeten toegeven op mijn eisen en verlangens, maar dat ver schil is niet verontrustend, ten minste niet voor mij." Het meningsverschil met Ajax, dat door het tekenen van het contract op het kantoor van Inter Football, waar overigens geen vertegenwoordiger van Ajax aanwezig was, werd beëin digd, heeft Suurbier ook twee inter landwedstrijden gekost. Voor de eerste wedstrijd die Nederland in de voorronden voor het wereldkampi oenschap 1978 tegen IJsland speel de, behoorde hij nog tot de selectie. Interim-bondscoach Jan Zwartkruis liet hem vallen, toen bleek dat hij geen competitiewedstrijden voor zijn club speelde. Suurbier meent overigens dat hij door de afwezigheid sinds begin au gustus conditioneel geen onoverko melijke achterstand heeft opgelo pen. Suurbier: „Bij De Lange heb ik zeer nauwgezet krachttraining ge daan en bij Haarlem heb ik steeds met de groep mcegetraind. Dus vier maal per week alle baloefeningen en natuurlijk ook de wedstrijdjes. De spieren zijn dus niet verslapt, de balvaardigheid en alles wat daarbij hoort, zal er ook nog zijn." Houdt dat in dat Suurbier er op rekent al weer snel met Ajax mee te doen? „Dat weet ik niet. Spelen is geen zaak van mij in de eerste plaats, maar van de trainer. Die be paalt wie hij wel en niet opstelt. Ik geloof zelfs dat hij nu nog niet weet Wim Suurbier: twee jaar bij Ajax dat ik mijn contract heb getekend en dat hij weer over mij kan beschik ken. Maar ik zie wel hoe dat verder gaat."

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13