Sithole wil ook naar Rhodesië-conferentie Libanon Fillipino's eens met verlenging van noodtoestand Afkeer van Mao's weduwe nu massaal Thailand krijgt nieuwe grondwet Carter zal familie de wereld insturen bijeenkomsten in Genève drie dagen uitgesteld Garnizoen Peking achter Hoea Vuurbal boven Belfast Moordenaars van oud-minister van Chili opgespoord Indiase oppositie sticht organisatie voor mensen rechten - weer Weinig of geen regen weerrapporten Militair in Israël wegens doodslaan Arabier veroordeeld 50 gewonden in Argentinië bij aanslag op leger MDAG 18 OKTOBER 1976 iHUuw/rvwMMICI 3, OESAKA (Reuter, UPI, AP) De Rhodeslsche nationalistische leider dominee Ndabaningi iithole heeft verklaard dat hij als vierde nationalist en als leider van de ZANU-delegatie de Ihodeslë-conferentle ln Genève zal bijwonen. fot dusver heeft Londen Sithole niet iltgenodlgd. De Tamanlaanse presl- ent Nyerere heeft zich gisteren na Doop van de conferentie van ■ontlljnpresldenten ln de Zambiase ,oofdstad Loesaka voorstander ge- oond van Slthole's deelname. Iithole betwist het leiderschap van Robert Moegabe over de ZANU. Moegabe ls wel uitgenodigd. Een an dere nationalistische leider, bisschop Abel Moezorewa van het Afrikaanse Nationale Congres ANC beeft al eerder laten weten dat Sitho- een plaats ln zijn delegatie kan rijgen maar Sithole heeft dit afge legd. Waarnemers in Dar-es-Salaam, Ie hoofdstad van Tanzania, ver wachten dat Groot-Brlttannië Sitho le alsnog zal uitnodigen. Het begin van de conferentie over Rhodesië ls overigens verschoven van 25 naar 28 Sl&fiTVeld oktober. De informele besprekingen zullen op 25 oktober beginnen, zo deelde de nationalistische leider Jos hua Nkomo mee vlak voor Londen de mededelingen officieel beves tigde. den om Croslands voorzitterschap gevraagd. De Britse regering schijnt er nog niet mee te hebben ingestemd dat de conferentie wordt voorgezeten door minister Anthony Crosland van bui tenlandse zaken en niet door de Brit se ambassadeur bij de Verenigde Na ties Ivor Richard. De frontlijnstaten en de nationalistische leiders had- 1ANILA (AP, DPA, UPI,Reuter) Met zeer ruime meerderheid leeft de Filippijnse bevolking het afgelopen weekeinde inge- itemd met het verlengen van de uitzonderingstoestand met nog ens vier Jaar. Presldend Fêrdinand Marcos, die xachtens die toestand praktisch dictatoriale bevoegdheden heeft, bad die vraag tot inzet gemaakt van referendum. De definitieve uitslag zal pas over veertien dagen bekend worden, maar uit de eerste gegevens blijkt dat rond de negentig procent van de stemmers Marcos' speciale mandaat hebben verlengd. Tegelijk daarmee stemden de Filip- plno's ook voor negen amendemen- en op de grondwet welke Marcos' macht bijna absoluut maken, ook na i van de komende vier Jaar. Weliswaar wordt daarna een terug- leer naar het parlementaire systeem beoogd, maar de president kan de Kühvertegenwoordlglng dankzij de gewijzigde grondwet ontbinden op elk'moment dat hem zulks goed- Mt. Marcos voerde de uitzonder- /ngstoestand ln 1972 ln, met als-ex- cuus de staat van rebellie die op bepaalde eilanden van de archipel heersen. Bij het referendum van dit weekein de moesten alle Filipplno's boven de 15 jaar verplicht naar de stembus, op itraffe van maximaal een half Jaar gevangenis. De opkomst was volgens officiële zegslieden in Manilla zeer hoog. De oppositie had de bevolking opgeroe pen het referendum ondanks de stemplicht massaal te boycotten. Aan dit appèl is gehoor gegeven door ongeveer 3 miljoen van de 26 miljoen kiezers. Volgens waarnemers ligt het percentage wegblijvers echter toch op een kwart wanneer men Incalcu leert dat ongeveer vijf miljoen kie zers zich niet hebben laten regi streren. Van het potentieel roerige eiland Jo- lo kwam het eerste bericht over ge weld bij het referendum. Twee solda ten en vier verkiezingsambtenaren kwamen daar om het leven toen de vrachtwagen waarin zij lege stembriefjes vervoerden op een landmijn reed. Jolo, een van de zuid elijke eilanden, was nog twee jaar geleden het toneel van hevige strijd tussen moslem-separatisten en het regeringsleger. Sinds Marcos de uit zonderingstoestand invoerde is de moslem-guerrilla wel veel minder he vig geworden, maar nooit geheel overwonnen. De regering zegt, dat het ooit 30.000 man sterke rebellenle ger thans nog maar ongeveer 2000 man onder de wapenen heeft. Zanu-lelder Robert Moegabe zal ln Rhodesië geen enkel overgangsbe wind erkennen zolang het huidige blanke regime Smith niet op het slagveld is verslagen. Dit ls de kern van een artikel in het Engelse zon dagsblad „Sunday Times". Het arti kel ln de Sunday Times suggereert dat Moegabe, niet alleen chef van de politieke beweging ZANU maar ook woordvoerder van een op 10.000 man geschat guerillaleger, met geen enkele formule akkoord zal gaan zolang Smith' leger niet ls vernie tigd. Het blad zegt te beschikken over een geluidsband waarop Moegabe, tijdens een onderhoud met aanhan gers in Loesaka, o.m. zegt: „zelfs wanneer' er een honderd procent zwart interim-parlement zou wor den voorgesteld, zouden we dat al leen aanvaarden, wanneer het Smith-leger volledig is vernietigd en wordt vervangen door de ZANU- strijdmacht.wanneer het Smith- leger de strijd beu ls, zal hij (Smith) naar ons toe komen en zeggen: „Mij ne heren, laten wij praten over de machtsoverdracht". Dat tijdstip ls het enige tijdstip voor onderhande lingen." Repliek-Smith Alsof hij Moegabe van repliek wilde dienen, stelde Smith in een ander Brits zondagsblad Sunday Express dat er gedurende de inte rimperiode geen sprake van zal zijn, dat de blanken de militaire macht uit handen geven. In het artikel, een eigen werkstuk, zet Smith uiteen op welke basis hij de Geneefse onder handelingen op 28 oktober wenst aan te gaan. „Recht en orde moeten en zullen ln Rhodesië worden ge handhaafd, en onze veiligheidstroe pen (zoals Smith zijn leger noemt) zullen de terroristen (zoals Smith de zwarte guerilleros aanduidt) overal waar ze worden aangetroffen blijven vernietigen". „Er kan geen sprake van zijn, dat de blanke Rhodesiërs hun zeggenschap over de veiligheidstroepen gedu rende de ambtstermijn van een inte rimregering uit handen zullen ge ven", aldus Smith in zijn artikel. Het Westen, vervolgt Smith, moet de blijvende aanwezigheid van blan ken in Rhodesië zien als een „essen tieel stabilierend element" in de we reldomspannende strijd tegen het communisme. PEKING (Reuter, UPI, AP) Sjanghai, tot voor kort hét centrum van het Chinese radicalisme, heeft het afgelopen week einde massaal en fel betoogd tegen het kwartet radicalen onder leiding van Mao's weduwe Tsjiang Tsjing. Sjanghai is bezig met muurkranten, waarin het viertal naast Tsjiang Tsjing ook vice-premier Sjang Sjoen-sjiao, vice-vooraitter Wang Hoeng-wen Yao Wen-Yoean als verraders wordt ge en ideoloog brandmerkt. Bij een bomaanslag door leden van de provisionele IRA in de Noordierse hoofdstad Belfast zijn gisternacht twee mannen om het leven gekomen. De IRA heeft toegegeven dat de man nen het slachtoffer werden van een bom, die te vroeg afging. De aanslag zette een gashouder in lichterlaaie-en vele gezinnen moesten de wijk nemen voor de 35 meter hoge vuurbal (zie foto). In de buurt van Portlaoise in de Ierse republiek is een politieman om het leven gekomen en werden vier van zijn collega's gewond toen een val- strikbom in een verlaten boerderij ontplofte. De politie stelde een onder zoek in naar aanleiding van een ano niem telefoontje. De explosie gebeur de kort nadat nieuwe wetten tegen de activiteiten van het Ierse Republi keinse leger de IRA van kracht waren geworden. Honderdduizenden mensen trokken door de straten va"n de stad en hie ven oorverdovende spreekkoren „weg met de verraders" aan. In de stoet werden karikaturen meegedra gen van Mao's weduwe als een kwij lende heks bij een galg. Op de muurkranten waren de namen van de vier ln ongenade gevallen radica len achterstevoren geschreven met een rode streep door het midden van elk schriftteken. Dat betekent sinds oudsher in China een symbolisch doodvonnis, dat evenwel nog geen voltrekking ervan hoeft te beteke nen. Mao's weduwe wordt er van beschuldigd de dood van haar echtgenoot te hebben verhaast door hem op zijn ziekbed regelmatig las tig te vallen. Het garnizoen Peking van het Chine se volksbevrijdingsleger heeft plech tig beloofd het centrale partijcomité onder leiding van de nieuwe voorzit ter Hoea Koeo-feng te beschermen, zo heeft radlo-Peklng gisteren ge meld. Volgens de radio hebben kader en manschappen van het garnizoen „hun waakzaamheid verscherpt" en zijn ze „vastbesloten nieuwe bijdra gen te leveren tot bescherming van het centrale comité. De radio meldde dat het garnizoen, waartoe vetera nen behoren die nog hebben deelge nomen aan de Lange Mars onder aanvoering van Mao Tse-toeng en aan de veldslagen in een tijdsbestek van verscheidene decennia „de ge schiedenis van strijd tussen twee lij nen" in de partij hadden bestudeerd. CARACAS De moord op de Chi leense ex-minister Orlando Letelier is gepleegd door twee Dubaanse bal lingen, de gebroeders Novos, zo meldt het Venezolaanse dagblad La Nacional. Hun namen zouden zijn genoemd door andere Cubaanse bal lingen die in Venezuela worden vbastgehouden in verband met de aanslag op het Cubaanse vliegtuig, diet aan 73 mensen het leven kostte. Volgens de krant hadden de twee Cubanen de bom geplaatst in de auto van Letelier, die vorige maand in Washington werd opgeblazen. WASHINGTON (Reuter. UPI) De familieleden van Jimmy Carter zul len als .persoonlijke ambassadeurs' ?aan optreden in het geval de Ameri kaanse kiezers deze Domocratische presidentskandidaat volgende aaand naar het Witte Huls stem- wn. Carter heeft ln een vraagge- Jprek met de Los Angeles Times igd niet te zullen aarzelen zijn ïhtgenote Rosalynn naar Mexico of Zuid-Amerika te zullen sturen of Mar een gebied ln Afrika als daar problemen zlin. 9e Carters worden de wereld inge stuurd, om de mensen te laten weten dat hun lot ons ter harte gaat. Bij kun terugkomst kunnen ze me dan verslag uitbrengen over de manier waarop een fout kan worden rechtgezet of een vriendschappelijke band kan worden verstevigd. Twee zoons van Carter, Jack en Chip, zul ten een binnenlandse rol gaan spelen. .Ze weten veel over de Amerikaanse bevolking en ik denk dat ze voorna melijk op het binnenlandse vlak goe de diensten kunnen bewijzen', aldus Carter. De presidentskandidaat zei dat hij zi]n familie, pas na rijp beraad en op Repaste wijze' zal inzetten bij de beleidsvoering. Of voor zijn 7-jarig dochtertje Amy een plaats in het team is ingeruimd of voor zijn oude moeder Lilian is niet duidelijk. Carter is er door zijn Republikeinse tegenstander president Gerald Ford van beschuldigd vele tongen te heb ben. In Iowa zei Ford overigens na opgewekt te hebben medegedeeld dat hij blij was in Ohio te zijn dat Carters manier van spreken heel merkwaardig verandert al naar ge lang de plaats waar hij het woord voert. Volgens Ford klinkt Carter in Cali- fornië als arbeidersleider Cesar Cha vez, In Chicago als burgemeester Ri chard Daleyu, in New York als con sumentenvoorman Ralph Nader, in Washington als vakbondsleider George Meany, terwijl hij op het platteland ineens weer de .little ol' pindaboer wordt. De president en Jimmy Carter heb ben dit weekeinde ook telegrammen uitgewisseld waarbij zij elkaar ver wijten onjuiste en misleidende ver klaringen over eikaars standpunten af te leggen. Carter stuurde eersteen telegram aan Ford en per kerend telegram noemde de president een aantal uitlatingen van zijn te genstander, waaruit zou blijken dat deze tegenstrijdige uitspraken 'doet. De oude grondwet werd buiten wer king gesteld toen de militairen op 6 oktober de macht grepen, na bloedi ge onlusten tussen linkse en rechtse studenten. De nieuwe Thaise grondwet zal volgens de zegslieden in Bangkok 22 oktober worden afge kondigd. Maar ook daarna zal veel van de macht blijven gecon centreerd bij de militaire raad, ln de interimperiode het enige Thaise ge zagsorgaan. Inmiddels duurde de algemene klop jacht op alles wat ln Thailand linkse sympathieën heeft gisteren voort. De politie weigert te zeggen hoeveel mensen er zijn opgepakt, maar vol gens diplomatieke kringen loopt het aantal arrestanten in de honderden. Vietnamezen Volgens Hanoi heeft Thailand de af gelopen weken 7000 daar woonachti ge Vietnamezen opgepakt en in con centratiekampen geïnterneerd. De Vietnamese regering eiste gisteren de onmiddellijke Invrijheidstelling van deze mensen en een financiële vergoeding voor de geleden schade. De vermeende anti-Vietnamese raz zia's hebben volgens Vietnam plaatsgevonden in een noordelijke Thaise provincie. De verhouding tus sen de Thaise bevolking en de et nische minderheid van Vietnamezen is nooit best geweest. In augustus, toen Thailand en Viet nam weer diplomatieke betrekkin gen aanknoopten, zijn er over de Vietnamese minderheid in Thailand afspraken gemaakt. In een radio uitzending beschuldigde Hanoi Bangkok ervan deze afspraken te hebben geschonden. Van die schen ding, aldus Hanoi, zullen de Thais de „volle consequenties" moeten dra gen. Sinds de militaire machtsover name in Thailand, tien dagen gele den. heeft Hanoi fel uitgehaald tegen WEUW DELHI (UPI. Reuter) Lel- dende Indiase oppositiepolitici en advocaten hebben gisteren een ore- fcanisatie voor de mensenrechten opgericht. Leider van de nieuwe Volksunie voor Burgerrechten en Democratische Vrijheden is de be kende oppositieleider Jayaprakasch «arajan. De volksunie werd opge- ncht op een tweedaagse bijeen komst van Indiase oppositiegroe pen, variërend van rechtse partijen en met de maoïsten. Slechts de communisten die pro-Moskou zijn «ebben zich bij de volksunie niet oangesloten In een eerste verkla ag roept de volksunie op tot het «ouden van eerlijke en vrije verkie zen ln India en een „sfeer vrij van Zst en intimidatie". De oprichters van de volksunie zien de oprichting Ojs een ceste stap op weg naar de •uchting van een verenigde demo cratische oppositiepartij. door hans de jong Tijdens het weekeinde sen tot de eerste nachtvorst morgen was de etmaalaftap- scheen op veel plaatsen de van het naseizoen gekomen, ping daar plaatselijk nog 46 zon en vooral gisteren heerste er een weertje om „u" tegen tc zedggen. Je kon er je zonder jas happy bij voelen. De Bilt bereikte vijftien gra den celcius, Rotterdam, Amsterdam en Vlissingen veertien. Den Helder en Maa stricht dertien graden. Het noordoosten van het land fungeerde als lelijk eendje. Z ondagmorgen tussen acht en tien uur viel daar zeer plotse ling een zeer kille oostelijke wind met mistvelden binnen. De zon heeft daar de hele dag niet geschenen en dat was duidelijk te zien aan de uitslag van de thermoteter: maximaal circa zeven graden Celsius. Hamburg zes. Hann over zeven. Emden acht en berlijn maar. twee graden Celsius bij tien millimeter regen.) In de nacht ervoor was het in nederland op vrij veel plaat- Uit Hoogeveen kreeg ik een millimeter geweest scheen rapportje over een wit bevro- na een tijdelijke afneming reren grasveldje, maar eigen een nieuwe stimulering te on- gTasthermometer op tien dergaan en het leek erop dat centimeter hoogte in gorre- het noordwestwaarts bewe- dijk zakte tot 0.8 graden Cel- gen van het front vandaag in sius plus. Roosendaal rap- ons land kans zou geven op porteerde -0 graden en Ten regen. Later op zondag bleek Post registreerde 0.4 graden het front nog steeds vrijwel celsius op tien centimeter stationair te zijn en de ermee hoogte, maar wel met een samenhangende regen niet tegen straling afge- schrompelde ineen inplaats schermde thermometer. De van uit te dijen. U ziet. de hierboven beschreven ver- ene grilligheid na de ande- sombering kweam voor reke- re.en hoe kan een weer- ning van een iets uitdiepende man met dergelijke plagerij- storing boven de Alpen (1005 en eigenlijk uit de voeten, millibar) die tot gevolg had dat de luchtdrukverschillen tussen dit minimum en het imponerende maximum van 1045 millibar bij het Ladoga- meder tijdelijk wat groter werden. Het koufront, dat in de tweede helft van vorige week vooral in Denemarken zo een langdurige neerslag had gebracht zaterdag- Verder is er ook nog die tijde lijk wat op de achtergrond geraakte Ierse depressie (985 millibar) die eerst in de rich ting van Bretagne zou gaan bewegen (afgaande op de computers).' maar uiteinde lijk toch een noordoostelijke koers insloeg bij Ierland. Daardoor kan het bijbeho rende front boven het Kanaal en de Golf van Biskaje lang- innering las van een abonnee zaam vorderingen maken in ln de provincie Groningen, noordoostelijke richting en is er in het zuidwesten van het Uit zijn brief citeer ik ook nog land een kansje op wat regen, even iets anders „Wanneer je Het kan er echter op verschil- vroeger twee Jaar in de lende plaatsen voor hetzelfde achtste klas van de lagere geld ook nagenoeg droog blij- school gezeten had, mocht je ven, zoals onze ervaren mede- vader je thuis houden. Met 1 werker in Roosendaal, P. A. juni was het visseizoen ge- Kentie, gistermiddag voor opend. Alles wachtte op die ogen stond. In zuidwest- dag: het was een feest voor Wales werd gisteravond tien mij. De netten lagen klaar. milLimeter regen gemeten, in De middag voor 1 juni (de Exeter aan de Engelse zuid- krant kwam om 17 uur) kust vijftien millimeter, in schreef de weerman: ,WiJ Ierland tussen twaalf en zes- houden hetzelfde warme zo- tien millimeter. merweer, zelfs iets warmer.' Samenvattend: het weer in de eerste helft van deze week Ik opgetogen naar vader, die zal wel overwegend droog las het. maar zijn gezicht blijven met wind overwegend bleef betrokken: Vindt u het uit zuidoostelijke richtingen niet fijn?" „Nee. er vlogen en betrekkelijk weinig veran- vanmorgen veel te veel kievi- derende temperaturen van ten uit het oosten'" „Doet twaalf dertien graden Celsi- dat dan wat?" „Jazeker, let us maximaal. Beslist geen in- maar eens op." „En jawel... 's val van winterkou uit Rus- nachts volgde er een zware land dus. zoals in 1908 en onweersbui, gevolgd door waarover u zaterdag een her- langdurige regen." Amsterdam Dc Bilt Doelen Eclde Eindhoven Den Helder R'dam Twente De conclusie was dat „wie tracht de partij uiteen te doen vallen tot mis lukken ls gedoemd". Kissinger BANGKOK (DPA, Reuter) De militaire leiders van Thailand stellen momenteel een nieuwe grondwet op, welke vergaande wetgevende en executieve bevoegdheden gaat toekennen aan de eerste minister. Dit is gisteren uit bronnen bij de regering vernomen. de nieuwe machthebbers in Bangkok. Hanoi vreest kennelijk dat de militaire regering de voorzichtige toenadering van de verwijderde bur gerregering Pramoj ongedaan zal maken. In de Vietnamese hoofdstad is de campagne tegen alles wat ln Thailand links is evenmin onopge merkt gebleven. TEL AVIV (AP) Een Israëlische majoor is tot twee jaar gevangenis straf en degradatie tot soldaat ver oordeeld in verband met het doods laan van een Arabische communis tische leider op de westelijke Jor- daanoever in april van dit jaar. Het was voor het eerst dat melding werd gemaakt van de veroordeling van een Israëlische militair in ver band met de Israëlische acties tegen betogers op de westelijke Jordaa- noever van dit voorjaar. Elf Arabie ren zijn toen omgekomen bij bot singen met Israëlische troepen. De officier, wiens naam niet werd genoemd, zou zijn ondergeschikten hebben gezegd Ahmed Dahdoul en zes andere arrestanten „eens goed onder handen te nemen". De man nen werden gearresteerd tijdens een demonstratie in Salflt. ten noorden van Jeruzalem. De soldaten vatten dit op als een opdracht om de man nen af te ranselen. De 45-jarige Dah doul stierf als gevolg daarvan, zo werd meegedeeld. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken Henry Kissinger heeft in Boston gezegd dat er geen verandering zal komen in de Ameri- kaans-Chinese betrekkingen naar aanleiding van de politieke spannin gen in de volksrepubliek. „Ik ver wacht geen fundamentele wijziging in onze verhouding", zei Kissinger. Hij stelde vast de gemeenschappelij ke belangen die de Verenigde Staten en China Indertijd naar elkaar toe dreven nog altijd bestonden. Dr Kis singer zei op de vraag of de Verenig de Staten ooit wapens zouden leve ren aan China dat dit nooit ter spra ke ls gekomen. Maar als China door een vreemd land zou worden be dreigd zou Amerika een eventueel verzoek „zeer ernstig opvatten". Noch hij noch de president heeft plannen voor een nieuw bezoek aan Peking, aldus Kissinger, al achtte hij het mogelijk „wanneer er een nieuwe regering Ford ls". Vervolq van pagina 1 rische troepen zaterdagavond de be schieting van het palestijnse bol werk Aley hadden hervat. Kroonprins Fahd zei desgevraagd dat een volledige Arabische topcon ferentie van alle 21 leden van de Arabische Liga waarschijnlijk op een later tijdstop toch gehouden zal worden. Deze top, die voor vandaag in Cairo was belegd, ls uitgesteld om het resultaat van het beraad ln Rlad af te wachten. Hebreeuws Gisteren is in Libanon fel gevochten in de zuidelijke strook langs de grens met Israël. Rechtse troepen veroverden daar het dorp Hannine, zes km ten noorden van de Israë lische grens, na een hele nacht van intensieve beschietingen op de linkse stellingen. Uit dat gebied kwamen gisteren meldingen dat de rechtse Libanezen gebruik maakten van pantservoertuigen met He breeuwse kentekens. Radio-Beiroet meldde dat Israë lische troepen het dorp gisteren be zetten en enkele uren later overdroe gen aan christelijke troepen. Inwo ners die Hannine ontvlucht zijn ver telden westerse journalisten dat acht tanks, waarvan enkele He breeuwse opschriften hadden, hun dorp sinds zaterdagavond bestookt hadden. Een Israëlische legerwoordvoerder in Tel Avlv zei dat hij geen commen taar had op de bewering over het gebruik van kennelijk Israpyiische voertuigen door rechtse troepen. Volgens Palestijnse woordvoerder wordt er nog steeds gevochten bij Bhamdoun, dat drie dagen geleden na bloedige strijd door de Syriërs werd ingenomen. Ook zijn de Sy riërs de zuidelijke havenstad Sidon, van groot belang voor de bevoorra ding van Palestljnen en linkse Liba nezen tot op acht km genaderd. De Syrische opmars zou een belegering van west-Belroet, nu in handen van de links-Palestijnse alliantie, moge lijk maken. In Beiroet is gisteren hevig over en weer geschoten over de „groene lijn", die de hoofdstad in twee kampen verdeelt. BUENOS AIRES (AP. UPI. Reuter) Bij een bomaanslag op de Argen tijnse legerclub in het centrum van "Buenos Aires zijn dit weekeinde on geveer vijftig personen gewond. De bom explodeerde ln de bioscoop van het clubgebouw tijdens een filmvoorstelling. Volgens ooggetui gen zijn drie jongelui aangehouden. Eerder waren na anonieme tele foontjes bioscopen ln de buurt van de legerclub ontruimd. Elders ln de stad ontploften zeker nog drie bom men. maar die zouden niemand let sel hebben bezorgd. De aanslagen werden gepleegd aan de vooravond van een peronistische feestdag. Vol gens sommigen zijn zij het werk van de links-peronistische guerrillabe weging der „Montoneros". De marine heeft bekendgemaakt dat bij een ontploffing in Zarate, 80 kilometer ten noorden van de Ar gentijnse hoofdstad. een dienstplichtige om het leven ls geko men en drie anderen gewond zijn geraakt. In een officieel communi qué van de marine werd gezegd dat. de ontploffing in het arsenaal te wijten is geweest aan een ongeluk en dat een onderzoek wordt inge steld. Verdere details werden niet bekendgemaakt. Hoogwater dinsdag 19 oktober Vliuingen 10 20 22 58 HarlngvIleUluUen 10 35-23 05 Rot terdam 12.18- Schevenlngen 11.39- - lJmul- den 12 18 Den Helder 2 44-16 01. Harllngeo 5 03-18 29. Deltzljl 7 29-20 34

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5