Een goed idee maakt plaats voor een beter. RANK XEROX Psychotherapie administratief medewerkster j: iuoSle Amro Continu Crediet: opnemen en aflossen naar behoefte. tgl $9 anvo Rank Xerox maakt nu ook tekstverwerkende apparatuur. De beste! Lia Hagoort van Amro Bank Zoetermeer, in interview over Continu Crediet. 'DEN OOIMAN' L M na DINSDAG 12 OKTOBER 1976 TROUW/KWARTI Het begon met de rijrende roem van het "bolletje" Lang hebben sekreta- ressen en typistes hun nagels kapot en hun vingers beurs m moeten hameren op de toetsen- T borden van hun schrijfmachines voordat zij verrast werden met een vin ding van niet geringe importantie: de elektrische schrijf machine met het revolutionaire, bolvormige aanslag mechaniek. Een idee van IBM dat alle lof verdient. Want opeens werd het mogelijk om met vederlichte aanslag en sneller dan ooit tevoren werk af te leveren dat er beter uitzag. Een nieuwe manier van typen - dokumentenkreatie zo men wil - had daarmee zijn intrede gedaan.Geen wonder dat sindsdien de voorkeur van bedrijven en instellingen en hun medewerksters naar apparatuur met deze kwali teiten is uitgegaan. Geen wonder ook dat het "bolletje" een begrip is geworden. Maar nu is het tijd voor een nieuwe revolutie. De elektrische schrijfmachine heeft lange tijd het juiste antwoord gegeven op vragen van dokumenten kreatie. Maar dat veranderde. Meer en meer typewerk, vooral het overtypen van door de auteur gewijzigde tekst, grote hoeveelheden standaard-korrespondentie,enz.,ging een aanslag doen op de produktiviteit. het humeur en de akkuratesse van - overigens hardwerkende - medewerk sters. Oplossing werd gevonden in apparatuur die men vaak geafficheerd ziet als wordprocessors of schrijfauto- maten.die het produceren van grote hoeveelheden al of niet gelijkluidende tekst vergemakkelijkte en versnelde. Het begrip "tekstverwerking" deed daarmee zijn intrede. Bij dit soort apparatuur heeft het "bolletje" in het verleden eveneens goede diensten bewezen. Maar ook op het gebied van tekstverwerking worden er steeds meer en verdergaande eisen gesteld aan efficiency, akkuratesse en de representativiteit van het typewerk. Daarom werd het tijd voor een nieuwe revolutie. Die is er nu. Met de komst van het tekstverwerkings systeem dat aan alle eisen van moderne tekstverwerking kan voldoen. En nu begint het interessant te worden: Het "bolletje" maakt plaats voor de Xerox 800 "letterschijf De lctterschijf is een totaal nieuwe en voor deze tijd revolutionaire vinding. Een idee waarmee Rank Xerox de grenzen van het voor haar bekende terrein van de kopieer- en dupliceer- apparatuur overschrijdt om ook dat van de tekstverwer- kende apparatuur te betreden. Een nieuwe weg voor Rank Xerox die zij niet zou inslaan als zij er niet zeker van was dat haar jongste telg - de Xerox 800 - met kop en schouders boven de thans bestaande, "vergelijkbare" apparatuur uit steekt. En Rank Xerox is daar zeker van omdat de Xerox 800 de eigenschappen in zich verenigt om aan alle eisen die de moderne tekstverwerking stelt te voldoen. Waarom precies gaat andere tekstverwerkende apparatuur voor de Xerox 800 wijken? Het Xerox 800 elektronisch tekstverwerkings systeem bestaat uit een elektronische schrijfmachine die verbonden is met een konsole waarin informatiedragers geplaatst kunnen worden. In de vorm van magneetkaarten dan wel magneetband-kassettes.Ook andere tekstverwer- kings-apparatuur kent in enigerlei vorm deze bestanddelen. De Xerox 800 biedt echter beide mogelijkheden. Zo kan men zich altijd van dat apparaat verzekeren dat (je gege ven probleemstelling kan oplossen. gaande typt hij teksten feilloos uit. Een winst aan snel- Wat gaat de Xerox 800 voor u in de praktijk heid van nog eens 10°o is hiervan het gevolg. betekenen? 3. Al werkend met de Xerox 800 legt men de ingetypte De Xerox 800 is een zeer kompleet elektronisch informatie op de informatiedrager vast. Daardoor wordt tekstverwerkings systeem. Het werken ermee heeft een korrigeren van fouten een werkje van niks. Want alleen sterk produktiviteitsverhogend effekt. Want sekretaressen de fouten behoeven hersteld te worden. De Xerox 800 en typistes kunnen voortaan hun tijd ekonomischer en rangschikt de korrekties zelf op de juiste plaats. Na één- effektiever gebruiken. In kortere tijd leveren zij akkurater maal korrigeren, altijd een 100% foutloze tekst. werk af. Hun humeur heeft niet meer te lijden onder het - 4Op dezelfde wijze maakt de Xerox 800 ook het verwer- tot in den treure - overtypen van brieven, het verzorgen' ken van wijzigingen, toevoegingen of wegla- van standaardkorrespondentie en het moei- tingen achteraf veel gemakkelijker. Want '4 S) fi 4 fi 4 zaam werken aan cijfermatige overzichten. ook dit soort auteurskorrekties wor den in de tekst ingepast. 5. De Xerox 800 bezit als enige apparatuur een drietal moge- lijkheden om letters ten op- zichte van elkaar te spatie- ren. Er zijn letterschijven in vele lettertypes ver krijgbaar die met deze drie mogelijkheden korresponderen: 10- pitch, 12-pitch en pro portionele spatiëring, waarmee een optimaal en prettig leesbeeld ver kregen kan worden. 6. Met de Xerox 800 is gelijk om door het indrukken van een kodetoets elke ingetypte het mo- Xerox 800 Elektronisch Tckstvcnrcrkings Systeem. Hoe precies? Welnu: 1. De Xerox 800 realiseert mede dankzij de unieke letter- schijf 30 aanslagen per sekonde.Dat is tweemaal zoveel als elke andere, soortgelijke apparatuur. 2. De Xerox 800 is ook in staat om zowel van links naar rechts als andersom te schrijven. Zig-zag over het papier tekst als "blokzetsel"jte voorschijn te f M 11 laten komen. Met een haarscherpe linker- en rechterkantlijn. 7. Met de Xerox 800 is het even makkelijk om "kopjes"of tekstgedeelten te centreren. 8. De Xerox 800 rangschikt automatisch cijferkolommen. De tien-, honderd-, enz. -tallen netjes onder elkaar. 9. Met de Xerox 800 kan met halfvette letters geschreven worden. 10. De Xerox 800 heeft een minimaal aantal bewegende delen en is daardoor zeer bedrijfszeker. 11. De Xerox 800 is er in vier uitvoeringen.Twee modellen zijn er voor het werken met magneetkaarten. En twee modellen voor het werken met magneetbandkassettes. En dat, terwijl het eindresultaat kwa representativiteit een gehalte krijgt dat tot op heden niet mogelijk scheen. Een team specialisten an Rank Xerox kan in 1$ overleg en aan de hand van kosten/baten analyses nagaan of, waar en wan neer een Xerox 800 voor plaatsing in een bedrijf zinvol is. Een team instruk- trices zorgt ervoor dat medewerksters die met de Xerox 800 gaan werken in korte tijd de kneepjes van het vak onder de knie krijgen. Benodigde accessoires worden snel en op afroep aangeleverd. Rank Xerox meent dat de Xerox 800 uw aandacht ten zeerste waard is. Nadere informatie wordt u ook graag verstrekt als u kontakt op neemt met Rank Xerox (Nederland) B.V.,Casuariestraat3, Postbus 4747, Den Haag, telefoon 070-64 99 20. Xerox® en Rank Xerox zijn wettig gedeponeerde handelsmerken, j RECTIFICATIE AGO FINANCIERINGS- BANK N.V. v'h ftmamd DE AUTO FINANCIER N.V. l* Amsterdam Van de 6% obligatiHeniog 1964 pro resto groot 1.125.000.-. Is ook uitgeloot NO. 1018. De stukken lijn per 1 de cember 1916 betaalbaar bij: De N.V. Slavenburg'* Bank te Groningen; Bank Mees Hope N.V. te Groningen; Ingwersen ét Co. N.V. te Amsterdam; WATERSCHAP DUURSWOLD Vergadering van het hoofdbe stuur van het waterschap Duurswold op vrijdag, 22 okto ber 1976 's avonds om half acht in het waterschapshuis te Sid- deburen. De voorzitter. Th B Klimp Bij beschikking van de aron- dissements rechtbank te Amsterdam van 21 september 1976 is het faillissement van Wilhelmus Theodorus van der Broek, gehandeld hebbend on- der de naam grill-cocktailbar ..La Pampa", wonende te Weesp aan de Slijkstraat 51 achter, opgeheven bij gebrek aan baten kurator Mr. Sictskc Land Rozengracht 133 Amsterdam GEMEENTE UITHUIZERMEEDEN De wnd. burgemeester der ge meente Uithuizermeeden brengt ter openbare kennis dat ter gemeentesekretarie voor een ieder ter inzage ligt het bij besluit van de gemeenteraad van 24 juni 1975 vastgestelde bestemmingsplan West- Oranjebuurt. Dit bestemmingsplan.dat werd goedgekeurd door Gedepu teerde Staten bij besluit van 13 juli 1976. nr 12 894 25. 2e afde ling is thans onherroepelijk goedgekeurd omdat niemand gebruik heeft gemaakt van de gelegenheid om tegen de goed keuring bij de Kroon beroep in te stellen Uithuizermeeden. 8 oktober 1976 D'- wnd. burgemeester. Jac. van Veen. JUWELEN. GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19. let 023-320431. Haarlem (t*i de Ridderstraat) WINKELEN begint op deze en de andere advertentiepa gina's ELKE OCHTEND OPNIEUW „Lenen is rekenen!' Kunt u een voorbeeld geven, mevrouw Hagoort? Dat praat wat makkelijker. Nou, een bankstel bijvoorbeeld van zeg maar vierduizend gulden. Daar kan je een Persoonlijke Lening voor nemen, maar liever een CC, het Continu Crediet dus. Hoe dat zo? Stel dat je een jaar naar dat bankstel gekeken hebt en tot de ontdekking komt dat je ook aan een nieuw wandmeubel toe bentIn principe kan je dan met een CC weer opnemen wat je hebt afgelost. Van diezelfde lening. En wat natuurlijk altijd kan, is dat je de kredietlimiet verhoogt. Bedoelt u dat je dan géén nieuwe lening, géén nieuw contract hoeft af te sluiten? De naam zegt het al: een Continu Crediet sluit je één keer af en daar kan je voortdurend van blijven opnemen. Je hebt dus altijd geld achter de hand. O.K. Maar is hetgeen dure manier van lenen? Ach, lenen is rekenen natuurlijk. Maar een CC is eigenlijk één van de voordeligste manieren van lenen. Je lost minimaal, 't kan méér, 3% per maand af. In dat bedrag zit de rente, die je natuurlijk af mag trekken van de belasting, opgesloten. Rente die varieert van 1,05 tot 1,60"., per maand. En dat is weer afhankelijk van de hoogte van je kredietbedrag. Even kijken. Dan zal ik het nog even voorrekenen: (Ga naar de Amro Bank voor méér informatie.) De rente wordt berekend over het uitstaande bedrag. Elke keer als je aflost wordt de rente dus lager. Opleiding psychotherapeutisch medewerker In januari 1977 beginnen weer enkele nieuwe groepen aan onze opleiding tot PSYCHOTHERAPEUTISCH MEDEWERKER. Cursusplaatsen zijn Amsterdam, 's-Hertogenbosch, Nijmegen en zo mogelijk ook Rotterdam en Zwolle. Het is een opleiding op H.B.O-niveau welke sterk op de praktijk van de hulpverlening -is gericht Het eerste jaar zal het accent echter sterk liggen op persoonlijke groei. De duur van de opleiding is drie jaar. Gedurende 39 weken per jaar wordt steeds één avond per week besteed aan colleges en één avond of zaterdagmorgen aan trainingen. Per groep kunnen max. 24 cursisten worden toegelaten. Vooropleiding op middelbaar niveau, dit ter beoordeling van de cursusleiding. De opleiding wordt niet gesubsidieerd, de studiekosten moeten dus door de cursisten zelf worden gedragen. Uitvoerige informatie kan uitsluitend schriftelijk worden aangevraagd bij de Stichting voor Pshycho Neurose Therapie Prinsengracht 160 te Amsterdam. Met het oog op het toekomstig vertrek van één onzer medewerksters, zoeken wij gegadigden voor de functie van: Men wordt opgenomen in een klein administratief team. I.v.m. de centrale plaats in de organisatie ten opzichte van patiénten en personeel zijn goede contactuele eigenschappen gewenst. Vereisten: Min. MULO/HAVO en ruime administratieve ervaring. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de economisch directeur van de stichting, Groot Hagen 6, Doetinchem. hervormde stichting reactiveringscentrum en verpleeghuis doetinchem

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 18