Deken anders bekeken. Bij P&C Dekenstof. Peek&Cloppenburg 159.- Libanon verwacht een nieuwe Syrische aanval Aanhangers van Franco de Spaanse straat op Oppositiekrant in India kan weer verschijnen Dam doorbraak kost 42 doden Vliegtuigongeluk kost 73 doden Episcopaalse kerk in tweestrijd Ondernemers tegen apartheid bij banen in Z.-Afrika Dit najaar en deze winter zijn de stoffen harig of hebben een geruwd uiterlijk en voelen zacht aan. Bijvoorbeeld Araché. Ach, een mooi woord voor mooie, geruwde, wollen dekenstof. Kijkt u maar naar deze mantels van P&C DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 BEIROET, CAIRO (Reuter, UPI) De strijdende partijen in Libanon lijken zich gereed te maken voor een nieuw offensief. De linkse moslims hebben iedere weerbare man opgeroepen in militaire dienst. De Syrische radio zond Libanese oproepen om Syrische hulp uit, wat ook al een veeg teken is. De linkse moslims en de Palestijnen begonnen zich gisteren voor te berei den op een nieuwe militaire aanval van de Syriërs nadat besprekingen tussen Palestijnse leiders en Sy rische autoriteiten in Damascus op niets waren uitgelopen. Steeds wan neer Syrië een nieuwe aanval voor bereidt worden via radio Damascus berichten geventileerd dat bewoners van Libanese dorpen om hun hulp hebben gevraagd. De moslims hebben de burgers in de door hen beheerste streken beper king van de bewegingsvrijheid opge legd. Tot nog toe vond er nog steeds een beperkt verkeer plaats tussen de verschillende linies. Het overleg dat de Arabische bemid delaar, Hassan Sabry el Kholi giste ren voerde met rechtse Libanese lei ders heeft ook al niets opgeleverd. Ze raadden Kholi aan maar met zijn bemiddeling te stoppen, omdat deze geen enkele zin heeft zolang de Ara bische Liga geen strijdmacht stuurt die de rol van de Syrische militairen kan overnemen. De Egyptische president Sadat heeft gisteren laten weten dat Syrië een Egyptisch voorstel voor een Libane se vredesconferentie heeft afgewe- 9* zen. Wel stelde de regering in Dama- rïia scus een conferentie voor van Egyp te, Koeweit, Saoedi-Arabië en Syrië, maar zonder deelname van Libanon. Sadat wees deze mogelijkheid van de hand omdat een conferentie over Libanon zonder de aanwezigheid van de Libanese president Elias Sarkis en de Palestijnse leider Jasser Arafat zinloos is it tl Parijs De leider van de linkse moslims, Kamal Joemblatt is gisteren uit Pa rijs naar Algiers en Tripoli vertrok ken na besprekingen met Franse au toriteiten over de oorlog in Libanon. YÏJ De gesprekken van Joemblatt in Pa- etu» rijs hebben niet veel meer opgele verd dan de toezegging van de Fran se bereidheid als gespreksruimte te PEREIRA (AP, UPI) Bij de doorbraak van een dam in een bui tenwijk van de in centraal Colombia gelegen stad Pereira zijn gisteren tenminste 42 personen om het leven gekomen en 26 mensen gewond. Dit hebben Colombiaanse autoriteiten meegedeeld. De meeste slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn die woon- n n den in de arme wijken van Pereira. st9 De watervloed die de bewoners in os<j hun slaap verraste deed zich voor na )r j middernacht en heeft dertig huizen 3Uj| vernield. Pereira heeft een bevol- king van 200.000 mensen en ligt 160 kilometer ten westen van de Colom biaanse hoofdstad Bogota en Zij BRIDGETOWN (Reuter) Kort na het vertrek van Barbados is gisteren een DC-8 van de Cubaanse luchtvaartmaatschappij in zee ge stort. Volgens de autoriteiten van Barbados zijn alle 73 inzittenden bij de vliegramp om het leven gekomen. Het toestel heeft nog geprobeerd naar het vliegveld van Barbados te rug te keren, omdat het kampte met motorstoring. Het toestel kwam op dertig kilometer van de kust in zee terecht. De kapitein van een passa giersboot. die het eerst bij de plaats van de ramp was, verklaarde dat een olievlek alles was wat er nog van het vliegtuig te zien was. MINNEAPOLIS Bezorgd over eventuele kerkscheuringen hebben de bisschoppen van de episcopaalse (anglicaanse) kerk in de Verenigde Staten in een pastorale brief aan de parochies in hun kerk met klem gevraagd, geen overhaaste acties te ondernemen in protest tegen de be slissing van de kerkleiding, het priesterschap ook voor vrouwen open te stellen. De ..broederschap van meelevende leken waarin vijftien episcopaalse organisaties zijn vertegenwoordigd, heeft opgeroepen iedere medewer king te weigeren met de „afvallige" kerk en de „afvalligen" onder bisschoppen en priesters. De broe derschap, die fel tegen de vrouwelij ke priester is, spoort aan, de sacra menten alleen uit handen van „ge trouwe" priesters en bisschoppen te ontvangen. Een groep verontrusten, die toenadering tot Rome voorstaat, wil begin volgend jaar een vergade ring houden om zich te bezinnen op de situatie Volgende maand zullen in de angli caanse kerk van Canada de eerste vrouwen tot priester gewijd worden. fungeren bij het tot stand brengen van een vredesconferentie over Libanon. De Franse president Giscard heeft in een interview met een Franse krant verklaard dat zijn regering iedere indruk van partijdigheid in de Liba nese kwestie wil vermijden. Van het zenden van een vredesmacht of het organiseren van een conferentie door Frankrijk kan geen sprake zijn, aldus de Franse president, die daar aan toevoegde dat Frankrijk wel in aanmerking wil komen als gastland voor een dergelijke conferentie. NEW DELHI (AP. DPA) Een ge rechtshof in de Indiase hoofdstad New Delhi heeft gisteren bevolen dat de persen van het grote oppositie blad Indian Express weer vrij gege ven moeten worden. Maandag waren de persen veraegeld, naar het heette wegens een belastingschuld van de dagbladonderneming. Gisteren be paalden de rechters echter dat de verzegeling ongerechtvaardigd was. De regering van premier Indira Gandhi oefent al geruime tijd druk uit op de kritische Indian Express. Eén van de bekendste politieke ge vangenen van India is gisteren ver rassenderwijs vrijgelaten. Piloo Mo di, secretaris-generaal van de centrum-partij, die gevangen zat sinds juni 1975, is onvoorwaardelijk op vrije voeten gesteld. De Egyptische president Sadat (rechts) legt, gekleed in militair uni form, een krans bij het graf van de onbekende soldaat tijdens de militai re parade die gisteren gehouden werd ter herdenking van de derde verjaar dag van de oktoberoorlog, bij de Israë li beter bekend als de Jom Kippoe roorlog van 1973. JOHANNESBURG (Reuter) Ver tegenwoordigers van de Zuidafri- kaanse industrie hebben woensdag op hun jaarvergadering gepleit voor afschaffing van de rassendiscrimi natie in de arbeidsverhoudingen. Het verbond van de industrie vraagt de regering-Vorster om de wet op de arbeidsreservering in te trekken. Krachtens deze wet zijn tal van werkzaamheden voorbehouden aan blanke werknemers. De regering moet volgens de werkgevers ook meer zwarten in overheidsdienst aanstellen. Het verbond van de industrie roept werkgevers en vakbonden op mee te werken aan afschaffing van de apartheid in het werk. Het verbond wijst erop dat er veel is gedaan voor de vakopleiding van zwarten, maar dat er nu niet voldoende arbeid splaatsen zijn voor de geschoolde krachten. MADRID (AP, Reuter, UPI) De gewelddadige dood van een lid van de Spaanse kroonraad afgelopen maandag in San Sebastian is gistern in heel Spanje aanleiding geweest tot felle demonstra ties van rechtse betogers. De woedend? demonstranten eis 'n het aftreden van de regering van premier Adolfo Suarez en drongen aan op een machtsovername door het leger. Directe aanleiding tot de betogingen in Madrid was de begra fenis van twee politieagenten die bij de aanslag op Juan Maria Araluce Villar om het leven kwamen. In de ochtend verzamelden zich dui zenden mensen bij het hoofdbureau van politie om getuige te zijn van de uitvaart, die zonder incidenten ver liep. Later trokken honderden men sen naar de kathedraal voor een aan gekondigde herdenkingsmis, maar ze kregen te horen dat de dienst was afgelast. Daarop trokken zij door de stad onder het roepen van leuzen als „Franco Ja. verraders nee", „Terro risten tegen de muur" en „Geen am nestie noch vergeving". Kom. - Tuan Carlos heeft gisteren een on.:iioeting gehad met de leider van de nationale Unie van Spanje, oud-minister üonzalo Fernandez de la Mora. De la Mora vertelde de koning op de hoogte te hebben ge bracht van zijn ongerustheid over de economische, politieke en sociale si tuatie. Ook de vermoorde Araluce maakte deel uit van de Nationale Unie, een vergaarbak van rechtse leiders die zich bezorgd maken over de ontwikkelingen die in 8panje aan de gang zijn. Araché coatje met kapuchon en knevelsluiting. In o.a. wit, rood en zwart. Mt. 34 t/m 40. Araché jas in de tubelijn. Met knevel- sluiting en kontrast- stiksels. In o.a. wit, rood en kobalt. |AO Mt. 38 t/m 44. |yO,- Araché coatje met kangoeroezak. In o.a. wit, rood en kobalt. Mt. 34 t/m 42.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7