Zwartkruis laat Rep en Schrijvers uit selectie FIFA houdt vast aan Argentinië voor WK'78 Denksporten ïamen in een )rganisatie "\foor ons ondernemers is 1980gisteren al begonnen'.' "De NMB ontwikkelde een financieringsplan gericht op onze mogelijkheden van moigen'.' Voor interland tegen Noord Ierland ilectie voor ir elftal militaii Verlies Feyenoord itel Real Madrid De NMB denkt met u mee. Probeer't. 8 CJIDERDAG 7 OKTOBER 1976 yü TROUW/KWARTET ijn onze sportredactie MSTERDAM Interim-bondscoach Jan Zwartkruis heeft de men bekend laten maken van de zestien spelers waaruit het ,'derlands elftal zal worden samengesteld voor de interland ■oen Noord Ierland. Deze wedstrijd in het kader van de voorron- voor het wereldkampioenschap 1978, wordt volgende week lensdag in Roterdam gespeeld. )EN HAAG (ANP) Het Neder- indse militaire elftal, dat volgend ar onder leiding van coach Jan n-artkruis voor de voorronden van et CISM-wereldkampioenschap te en Algerije. Frankrijk en Marokko li spelen, begint 12 oktober zijn fencampagne in de legerplaats ssendrecht met een wedstrijd te- NAC (Breda). technische leiding van de ploeg trust voorlopig bij Dick Buitelaar m de KMA te Breda, tevens trai- r van de zaterdag-eersteklasser SW te Numansdorp, nu sartkniis zich met het Nederlands (tal bezighoudt. e selectie bestaat uit: Erni Brandts >e Graafschap), Paul Bijvanck en ■ans Hoek (beiden Volendam), eert Jansen (Sparta), Rob de Kip laarlem). Hans Kok en Ed Kraal eiden Telstar), Tjeerd van 't Land EC), Ad Mellaard (NEC). Rob onnee en Gerrie Rosmalen beiden VW), Frits de Nijs (Hermes VS), Jan Poortvliet (PSV), Chris ansen (Go Ahead), Ben Wijnste- ers (Feyenoord), Johan Tukker (SC imbuur) en Dick van der Wulp Pageningen). Later zal Ton Patti- lama (Excelsior), die momenteel op lilitaire oefening in het buitenland de selectie completeren. BEUIRADO (ANP) Feyenoord fJeellin Belgrado een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Rode Ster telgrado verloren met 1-3. Bij de ist leidden de Rotterdammers met I. dankzij een doelpunt van Van insen in de 33e minuut. De Joe- slavische doelpunten werden ge- aakt door Sestic, Calasan en Bo- mica. JENOS AIRES (ANP) Real Ma id heeft in KAMPIOENSCHAP DOR CLUBTEAMS GEWONNE- Aan dit toernooi namen de erkste ploegen van vier continen- n (Noord- en Zuid-Amerika, Afrika Europa) deeL Spaanse ploeg, die de laatste edstnjd tegen de universiteit- iloeg van Missouri met veel moeite et 102-97 (52-42) won, bleef onge- igen. Mobil Girgi Varese uit Italië ;rd tweede. In de laatste wedstrijd rsloegen de Italianen Obras Sani- rias uit Argentinië met 81-77. De zestien aangewezen spelers zijn: Jan Ruiter (Anderlecht). Eddie Treij- tel (Feyenoord), Ruud Krol (Ajax), Wim Rijsbergen (Feyenoord), Adrie van Kraay (PSV), Wim Meutstege (Sparta), Johan Neeskens (Barcelo na), Willy van de Kerkhof (PSV), Arie Haan (Anderlecht), Wim Jansen (Feyenoord), Willy van der Kuijlen (PSV), Johan Cruijff (Barcelona), Re- nee van de Kerkhof (PSV), Ruud Geels (Ajax), Rob Rensenbrink (Ajax), Kees Kist (AZ '67). In vergelijking met de laatste inter land vorige maand tegen IJsland (10) zijn er drie spelers verdwe nen: Theo de Jong van Feyenoord, Jan van Beveren van PSV en Jan Peters van NEC. Het niet uitverkie zen van Van Beveren en Peters stond al langer vast. Beiden zijn gebles seerd en kunnen ook voor hun eigen club niet uitkomen. Theo de Jong is door Zwartkruis gepasseerd. De drie spelers die in hun plaats zijn gekomen zijn Eddie Treytel en de Barcelona-spelers Cruijff en Nees kens die ten tijde van de interland tegen IJsland niet beschikbaar waren. De strijd tegen Noora-Ierland vormt het tweede en laatste deel van de opdracht die Jan Zwartkruis heeft gekregen, nadat George Knobel zijn ontslag indiende. De coach van het Nederlands elftal heeft op twee pun ten duidelijk problemen gehad met het samenstellen van de selectie (Johnny Rep en Piet Schrijvers) en krijgt mogelijk komend weekeinde nog een probleem erbij (Johan Cruijff). Voor Johnny Rep begaf Jan Zwartkruis zich dit weekeinde naar Spanje om hem bij zijn club Valen cia tegen Betis met Gerrie Mühren aan het werk te zien. Zwartkruis werd vergezeld van Arie de Vroet, zijn assistent. Het weekeinde-retour naar Spanje leverde weinig succes op. De heren kwamen zo laat aan, dat zij slechts de laatste twintig mi nuten van de wedstrijd konden zien. Daarin maakte Mühren dan wel een doelpunt, maar gezien het feit dat zij toch voornamelijk Rep aan het werk wilden zien, leverde het reisje niets op. Rep is overigens wel opgegeven bij de 22 namen die de FIFA heeft gekregen van de KNVB en waaruit de selectie werd gemaakt. Daarbij is ook Theo de Jong, zodat zij beiden altijd nog als vervanger opgeroepen kunnen worden. Doelman Piet Schrijvers leek de meest aangewezen persoon om Jan van Beveren die vorige week zondag tegen FC Utrecht een diepe wond in het scheenbeen opliep, te vervangen. Maar in IJsland maakte Schrijvers zich boos over het beleid van Zwartkruis, die Jan van Beveren bo ven hem verkoos. Die controverse is deze week tijdens een bespreking bijgelegd. Jan Zwartkruis en Piet Schrijvers wordingsproces werd dan ook rt begunstigd door warme gevoe- >s van onderlinge verwantschap, als de initiatiefnemers hebben er- Schaken. dammen en brid- n, tezamen goed voor zo'n 60.000 organiseerde beoefenaars en een Oterban van enkele miljoenen, bben elk hun eigen ambiance om tor niet te spreken van het Azia- ehe spel Go en het klaverjassen, orten die voorlopig in de wachtka- tr zijn geplaatst. f drie bonden hebben elkaar ui- indelijk gevonden op een strikt lelijke basis. Gezamenlijk hoopt to bij de overheid en de N.S.F. *r geld te kunnen afdwingen dan ƒ726.000.—. waarop de bonden *r het komende jaar mogen reke- 1 Een tweede factor is de kosten- ing. Men denkt daarbij aan samenvoegen van de bondsbu- het oprichten van tcentra en samenwerking de kaderopleidingen. verzekeringsmaatschappij uit Wurg achtte het een dergelijk lof- ""dig initiatief, dat men daar één Piet Schrijvers die zich niet beschikbaar stelde voor het Nederlands elftal,samen met Jan Ruiter(links) die nu het doel zal verdedigen. gingen „als vrienden" weer uit el kaar. Schrijvers stelde zich evenwel toch niet beschikbaar voor de selec tie. De Ajax-doelman meende dat hij op dit moment onvoldoende gemoti veerd was. Zwartkruis heeft daarom een beroep gedaan op Eddie Treijtel van Feyenoord. Het derde probleem kan komend weekeinde ontstaan als Johan Cruijff in de clinch gaat met de KNVB-bestuurderen over de zaken die zich in deze zomer in Joegoslavië tijdens de eindronde van het Euro pees kampioenschap hebben afge speeld. Tijdens de controverse rond trainer George Knobel kwam ook aan het licht dat de bondscoach mee kon gaan met een eis van Cruijff dat Jack van Zanten, die zakelijke bindingen heeft met Cruijff, aangesteld zou worden 'als elftalbegeleider van Oranje. Johan Cruijff vindt dat hij in die zaak nogal onbillijk is behandeld door de KNVB en de Nederlandse sportpers. De zaak met de pers heeft hij inmiddels opgelost door de men sen met wie hij wil praten over voet bal in het vervolg zelf zal uitkiezen. Maar met de KNVB dienen enkele zaken recht gezet te worden. Dat gesprek zou oorspronkelijk al maan dag hebben plaats gevonden. Maar Cruijff kon toen niet naar Nederland komen. LUXEMBURG Het Noordierse Carrick Rangers Europa Cup voor bekerwinnaars. Carrick verloor gis teravond met 2-1 van het Luxem burgse Aris Bonneweg. Maar omdat zij de eerste wedstrijd met 3-1 had den gewonnen gaan de Noordieren over. ZURICH Een zegsman van de internationale voetbalfederatie (FIFA) heeft in Ztirich nog eens nadrukkelijk verklaard, dat er geen sprake is van verplaatsing van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal in 1978 naar Brazilië. De verklaring werd afge legd naar aanleidiong van een be richt in een Londense krant, waa rin stond dat nog voor het einde van het jaar uitgeweken zal wor den naar Brazilië, in verband met de onrust in Argentinië. ,,Op de vergadering van het dage lijks bestuur van de FIFA, in Praag op 3 oktober, is zo een standpunt in het geheel niet ver kondigd", aldus de zegsman voor de FIFA. Hij voegde eraan toe, dat officials eind november opnieuw een inspectiereis naar Argentinië zullen maken. Op 29 en 30 novem ber staan besprekingen met de or ganisatoren in Buenos Aires op het programma. De FIFA heeft in Praag wel defini tief besloten om het eerste toernooi om het wereldkampioenschap voor jeugdteams volgend jaar in Tune sië zal plaatsvinden. Het toernooi, dat open staat voor voetballers die op 1 januari 1977 nog geen 19 jaar zijn, zal worden gespeeld van 26 juni tot 7 juli. De FIFA vergaderde onder voorzit terschap van de Braziliaan Joao Havelange in Praag, ter gelegem- heid van het 75-jarig bestaan van de voetbalbond van Tsjechoslowa- kije. De FIFA besloot een Aziatisch voorstel om Israel uit te sluiten niet aan te nemen, „omdat zo een uitsluiting niet te rijmen is met de statuten van de FIFA". Ten aanzien van China werd wel een beslissing genomen. Dit land heeft tot 16 oktober de tijd om de eis dat Taiwan moet worden uitge stoten in te trekken. Gebeurt dat niet, dan zal China het lidmaat schap verliezen. China is in mei van dit jaar als lid geaccepteerd. Bij die gelegenheid wees de FIFA al China'seis tegen Taiwan af. Het lidmaatschap van China zou op 16 oktober effectief worden. Uit Pe king is nog geen reactie gekomen op het FIFA-standpunt. Als China lid wil worden, zal die voetbalbond de naam van China dragen en zal Taiwan een andere naam dienen te kiezen. Maar tot uitstotiong wenst de FIFA niet over te gaan. BOBBY MOORE De Engelse oud-international Bob by Moore is in een duel voor zijn club Fulham uit het veld gestuurd. Moore was de tweede speler van de Londense club die binnen vier da gen een rode kaart kreeg. Zaterdag werd de balgoochelaar George Best na een woordenwisseling met de scheidsrechter naar de kleedkamer gezonden. Ook Moore raakte in de clinch met de arbiter. Dat gebeurde nadat de officiële speeltijd van een duel in het toernooi om de League Cup tegen Bolton Wanderers verstre ken was. Na de normale speeltijd was de stand 2-2. Maar de gelijkma ker van Bolton was tot stand geko men in de zesde minuut van de extra-tijd die scheidsrechter McNally bijtelde. Moore: „Ik ging na afloop naar de scheidsrechter toe en vroeg hem waarom hij zoveel tijd had bijge trokken. De scheidsrechter zei dat hij alleen verantwoordelijk was voor het bijhouden van de tijd en stuurde me uit het veld. Ik stond perplex". Fulham beraadde zich vervolgens even of men nog wel zou aantreden voor de verlenging die nodig was geworden. McNally begaf zich daarop naar Fulhams kleedkamer en zei tegen manager Alec Stock dat hij twee minuten had om op het veld terug te keren „zonder me neer Moore". Ook na de verlenging was de stand nog 2-2, zodat de wedstrijd over gespeeld zal worden. Arbiter McNally verklaarde later, dat hij extra tijd had bijgetrokken wegens het tijdrekken van Fulham. Manager Stock kondigde aan dat Fulham zal protesteren. „Als ie mand niet eens mag zeggen hoe laat het is, dan kunnen we er wel mee ophouden", aldus Stock. Bobby Moore werd in zijn zestien jarige carrière eën keer eerder van het veld gestuurd: in 1961, toen hij met West Ham United tegen Manchester City speelde. Ervaring De coach van het Bulgaarse voet balteam, Christo Mladenov, zal voor de wedstrijd tegen Frankrijk van aanstaande zaterdag teruggrij pen op de ervaring van de oudere spelers. Vooral de 29-jarige mid denvelder Christo Bonev zal Bul garije moeten helpen Frankrijk naar een nderlaag te spelen. Bonev scoorde in 88 interlands maar liefst 45 doelpunten, maar schijnt dit seizoen nog niet in zijn beste vorm te verkeren. Bonev is één van de zes spelers die mees peelden in het wereldkampi oenschap van München in 1972. Mladenov heeft duidelijk gekozen voor een behoudende opzet: de vier-drie-twee opstelling. Voor de overwinning is veel hoop gevestigd op de linksback Tsonyo Vassilev van CSKA Sofia. Deze snelle spe ler moet zijn voorhoede extra kracht geven. Het Levski stadion in Sofia is tot op de laatste plaats uitverkocht. Het biedt plaats aan 66.000 bezoe kers. BulgarijeFrankrijk is de eerste wedstrijd in groep vijf voor de kwalificatie voor Argentinië. Naast deze twee landen speelt ook de Ierse Republiek in groep vijf. De nationale voetbalploeg var Zwitserland heeft voor de inter land tegen Zweden een beroep ge daan op Daniel Jeandupeux. D. voor het Franse Bordeaux uitko mende linkerspits weigerde enig- tijd om voor het Zwitserse team ui te komen. Door het slechte resul taat van Zwitserland tegen buur land Oostenrijk (31 verlies) wi men hem er nu graag bij hebben. Jeandupeux kreeg afgelopen zon dag in de wedstrijd ReimsBor deaux (21) een officiële waarschuwing na een grove over treding. Voor de wedstrijd tegen Zweden, die zaterdag in Basel wordt gespeeld, zijn nog vier nieuwkomers opgeroepen. Dit zijn de reserve-doelman van Zurich Karl Grob, de verdediger Thomas Nigl van Grasshoppers, Servette- middenvelder Claude Andrey en de aanvaller Walter Seiller, ook van Grasshoppers. Rene Botteron van Zurich is voor Nederland de bekendste speler van Zwitserland. Twee jaar geleden had Ajax belangstelling voor de jeugdige aanvaller. De wedstrijd tegen Zweden staat in het kader van de kwalificatie voor het we reldkampioenschap in Argentinië in 1978. Xn HAAG (ANP) De ruim een half jaar geleden opgerichte ederatie van Nederlandse Denksporten treedt zaterdag 16 ctober voor het eerst naar buiten met een schaak-dam- en idge manifestatie in 't Turfschip te Breda. Het heeft zeven jaar duurd eer de federatie van de drie bonden, die deze takken van •ort beheren, van de grond kwam. honderdste procent van de jaarom zet 50.000,—) beschikbaar stelde voor de Bredase denksportmanifes tatie. Van dat geld wordt een alleszins spectaculaire gebeurtenis in het le ven geroepen. De bridgers laten de oud-wereldkampioenen Belladonna en Garozzo aantreden tegen een Ne derlands team. De schakers zetten dr Max Euwe. Viktor Kortsnoj, Jan Timman en Ge- na Sosonko in de ring voor het geven van simultaanseances de Neder landse kampioene Kathy van der Mije-Nicolau speelt een klokseance tegen tien dames en schaakmeester Rob Hartoch doet iets met een com puter. De dammers dammen snel (met on der meer acht internationale mees ters) en laten Ton Sijbrands en Harm Wiersma het opnemen tegen de klok en vijftien sterke opponen ten. De manifestatie begint 's mor gens om tien uur en eindigt om achttien uur. De toegang is gratis Met het oog op de toekomst bouwen we nu een nieuw pand, waarin wij jaren vooruit kunnen en de noodzakelijke schaalvergroting kunnen realiseren. De middelen die we nodig hebben voor onze toekomstplannen hebben wij samen met de NMB afgestemd op de te verwachten rentabiliteit. Daardoor werd het een haalbare kaart. De NMB kent onze bedrijfstak. Ze bestudeer den niet alleen onze huidige situatie maar ook de mogelijkheden van morgen. Dat is belangrijk voor de continuïteit van het bedrijf. Bij het overleg over onze lange-termijn-lening wees men ons en passant op mogelijke kostenbesparing bij de loonadministratie. Kijk, dat doen ze bij de NMB. Ze begeleiden je in je ondernemerschap. Als kreatieve bankiers zijn ze echte gesprekspartners, die inbreng hebben bij het bespreken van plannen waar je mee bezig bent. Dat komt omdat ze meedenken. En dat is voor ons heel wat meer waard dan alleen geld. Praat ook NEDERLANDSCHE eens met de NMB. MIDDENSTANDSBANK

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13