n Rty s feiling in Rijnsburg leeft grote plannen vanOs ieuw gemaal in Scheveningen Academisch ziekenhuis in Leiden kiest voor nieuwbouw 1 iMJiiiü am Eerste gelede" bus gaat maandag rijden DUIJVESTEIN batymeubeltjes Kritiek officieren op begroting voor defensie in 1977 lieuwbouw kost 60 miljoen Jog geen ekerheid over erplaatsing van liaconessenhuis Op traject Den Haag-Zoetermeer L FIJN OM ER TE ZIJN VanOs DEN HAAG Raul Knigerlaan 221 Tel. 070/39.09.01 Blaupunkt grootse collectie in blank grenen de twee witte ganzen EN 00K OP ZATERDAG ...EN OOK 0PZATERDAG TROUW/KWARTET H 11 CHEVENINGEN In opdracht van het hoogheemraadschap Delfland wordt momenteel in het Verversingskanaal te icheveningen een nieuw gemaal gebouwd. boezemwatergemaal is in de eerste plaats bedoeld om het water in de Haagse grachten ..door te spoelen" en vervangt gemaal aan de Morsestraat, dat uit 1890 dateert. De capaciteit van het nieuwe gemaal is tweeënhalf maal zo groot als tin dat in de Morsestraat. ielijk met de bouw van Ijet gemaal worden er een voet en een fietspad tussen de Kranenburgerweg en de Houtrustweg trealiseerd. Deze overgang over het kanaal bedoeld is om de verbinding naar de Bosjes van Poot te verbeteren. Itlfland verwacht in mei van het volgend jaar met de bouw van het gemaal gereed te zijn. De kosten die met het nieuwe gemoeid zijn bedragen circa zes miljoen gulden. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De federatie van ver enigingen van Nederlandse officie ren (FVNO) heeft in een brochure, gericht aan het kabinet en de Twee de Kamerleden, nog eens haar kri tiek op de defensiebegroting voor 1977 uiteen gezet De federatie heeft er met name be zwaar tegen dat er vergaande bezui nigingen ten koste van het personeel worden doorgevoerd om, gegeven de krappe financiële middelen, toch nog zoveel mogelijk geld voor mate- rieel-aankopen vrij te maken. „Wij hebben het frustrerende gevoel dat wij wel degelijk als sluitpost van de begroting worden gebruikt", aldus de officieren. Verschillende factoren hebben vol gens de federatie een nadelige in vloed op het moreel van het defen siepersoneel: Het personeel moet werken met in feite onaanvaardbaar verouderd mate rieel. Verschillende groepen personeel zijn door reorganisaties geplaatst in minder bevredigende functies. De materiële verworvenheden van het personeel lopen gevaar. Het is volgens de federatie onjuist mensen die voor de ambtenarensta- tus kozen, toen dit minder aantrek kelijk was dan een baan in het be drijfsleven. nu tekorten op ar beidsvoorwaarden die gunstiger zijn dan in het huidige bedrijfsleven. „Het overleg tussen personeel en de overheid als werkgever, wordt op de ze manier een aanfluiting", aldus de brochure. fan een onzer verslaggevers iIJNSBURG Bij de veilingvereniging Flora in Rijnsburg zijn ilannen ontwikkeld voor de bouw van een nieuw vei- ngcomplex. De nieuwe bloemenveiling gaat maar liefst 0 800.000 gulden kosten. Als de ledenvergadering met het plan kkoord gaat kan de nieuwbouw worden uitgevoerd in de lamphuispolder. lel als bouwplaats aanwijzen van de lamphuispolder, het open weidege- langs rijksweg 44 (Wassenaar- Arcjterdam) werd mogelijk omdat GS Tan Zuid-Holland het daar ge leende bestemmingsplan onlangs vijzlglen. De Kamphuispolder had voor kort een woonbestëmming. ndermeer in verband met de aan- iegroute van het vliegveld Valken- irg bleek woningbouw daar niet adzaam. bloemenveiling Flora gaat nu in gebied 25 hectare grond opkopen ior de uitbreidingen op langere ter- ïjn. Al in 1980 heeft de veiling een euw complex van 10 hektare nodig n de groeiende bloemenaanvoer te innen verwerken. EN HAAG Breng de Rudolph einerkliniek, het ziekenhuis Beth- bem en de kraamkliniek van het tkenfonds De Volharding naar orburg. Dat moet gebeuren zodra t Diaconessenhuis naar Zoeter- eer is verplaatst. gedachte is geopperd door het gelijks bestuur van het Gewest Gravenhage. Daarin werken Den en vijf omliggende gemeenten men. Het idee is de Zoetermeerse ethouder Nagtegaal (volksgezond- id) m het verkeerde keelgat ge floten. Hij vindt het zeer voorbarig over het „vullen" van de Voor- ugse ziekenhuisgebouwen te spre- ti Het is immers nog steeds niet Hemaal zeker dat het Diaconessen- henhuis naar Zoetermeer ver- aatst wordt, zei hij gisteren. uniddels heeft het actiecomité, dat to beijvert voor het behoud van t Diaconessenziekenhuis, maar tfst 20.000 handtekeningen verza ad in de Haagse regio. Het actieco- dat deze week een drukbezoch- protestbijeenkomst hield, beraadt ch nu over nieuwe initiatieven. In het rapport over de verplaatsing van de bloemenveiling wordt gesteld dat er in het westen van Nederland plaats is voor minstens drie grote exportveilingen. Dat is gebleken uit een onderzoek naar de toekomst van veiling Flora naast de bloemenvei- lingëh van Aalsmeer (VBA) en Hon- selersdijk (CCWS). Bij het maken van de plannen is een mogelijke verbetering van de huidi ge accomodatie niet buiten beschou wing gelaten. Technisch is het moge lijk om op het terrein voorzieningen te treffen waarmee de glijdende aan voer tot 1980 kan worden opgevan gen. Er is becijferd dat met uitbrei ding van het huidige complex een bedrag van ruim 37 miljoen gulden gemoeid is. Het bestuur van de vei lingvereniging wijst erop dat een dergelijke investering er niet toe zal leiden dat de aanvoerstijging op lan gere termijn kan worden verwerkt. Het bestuur adviseert dan ook niet verder te investeren in het huidige complex. Voor de bouw van de nieuwe vei linghal verwacht het bestuur van de bloemenveiling een vestigingssubsi die te krijgen uit het fonds van het Europees Oriëntatie- en Garantie fonds voor de Landbouw. Het gaat hier om een EEG-subsidie van 15 procent van de investeringen, een bedrag van 7.800.000 gulden. Het bouwplan wordt op 14 oktober aan de ledenvergadering van de vei lingvereniging Flora gepresenteerd. Wanneer de leden het licht op groen zetten kan het complex in 1979 ge reed zijn. NABEZORGING VAN DE KRANT Uw krant onverhoopt niet ont vangen? Als u voor 12 uur belt wordt de krant zo vlug mogelijk, maar in ieder geval dezelfde dag nog, bij u nabezorgd. In DEN HAAG, VOORBURG en RIJSWIJK kunt u bellen nummer 070-469445. In DELFT nummer 015-132519, b.g.g. 070-469445. Voor LEIDEN nummer 070- 469445. Buiten deze plaatsen kunt u zich in verbinding stellen met de agent. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het streekvervoersbedrijf Westnederland N.V. zet met ingang van maandag 11 oktober de eerste van de in totaal acht bestelde gelede" bussen in op het traject Zoetermeer-Dcn Haag. Deze bussen, gebouwd bij het Woerdense bedrijf Den Oudsten, kunnen 125 passagiers vervoeren. Door deze grote capaciteit kunnen zij kostenbesparend worden ingezet op die trajecten, waar voor relatief korte afstanden dichte vervoersstromen bestaan. Na de ingebruikname van de Zoetermeer-spoorlijn (volgend jaar mei) zullen de .gelede" bussen worden ingezet tussen de groeikern Nieuwegein en Utrecht of tussen Krimpen/Capelle en Rotterdam. Om zoveel mogelijk tijd te besparen bij het stoppen zijn de bussen voorzien van ontwaardingsapparatuur, waarmee de reizigers zelf hun meerrittenkaarten kunnen afstempelen. De bussen zijn voorzien van de nieuwste technische snufjes op het gebied van luchtverver sing, vering en geluidsisolatie. De bussen worden voorzien van een mobilofoon en een installatie voor verkeerslichtenbeïnvloeding. Van een onzer verslaggeefsters LEIDEN Het Academisch Ziekenhuis Leiden en de Leidse universiteit willen dat er naast en gedeeltelijk aansluitend op het bestaande ziekenhuistrrein in Leiden een nieuwe Academisch Ziekenhuis komt. De besturen van deze instellingen hebben hiermee een keus gemaakt uit drie mogelijkheden. De bouw- coördinator Academische ziekenhui zen van het ministerie van onderwijs en wetenschappen, ir. C. A. Doets, heeft gezegd dat de belangrijkste overweging bij de keuze zou zijn, dat het bestemmingsplan dat voor dit gebied langs de Wassenaarseweg geldt, niet gewijzigd hoeft te worden. De gemeente Leiden, die onder meer ten behoeve van de nieuwbouw van het ziekenhuis vorig jaar grond ver kocht aan het Rijk, moet uit de drie mogelijkheden nog een keus maken. De bedoeling is dat de gemeenteraad zich op 15 oktober over de plannen zal uitspreken. Daarna beslist de re gering. De andere mogelijkheden zijn: nieuwbouw naast het bestaan de ziekenhuis, zonder dat deze twee met elkaar in verbinding worden ge bracht, of nieuwbouw op het be staande ziekenhuisterrein met be houd van enkele in goede staat ver kerende gebouwen. Volgens de be sturen van het Academisch Zieken huis en de Universiteit is het door hen gekozen alternatief het goed koopst. terwijl de bouwtijd boven dien korter zou zijn. Een aantal groeperingen in en uit het ziekenhuis zijn hadden eerder deze week een resolutie aangeno men. waarin de regering met klem gevraagd werd op de kortst mogelij ke termijn een positieve beslissing te nemen over de nieuwbouwplannen van het ziekenhuis. In de resolutie met 5000 handtekeningen, wordt ge steld dat als een beslissing van de ministerraad uitblijft, dit funeste ge volgen zal hebben voor het functio neren van het personeel en de zorg voor de patiënten. De huidige ver spreid staande bebouwing bezorgt het personeel en de patiënten, vol gens de resolutie, veel ongerief. Bo vendien wordt de kwaliteit van de gezondheidszorg, onderwijs en on derzoek ernstig in gevaar gebracht, aldus de resolutie. De Nederlandse Operastichting Het Circustheater - Scheveningen Ariadne auf Naxos Richard Strauss zo. 10 oktober - aanvang 20.00 uur Solisten Stella Axarlis - Angela Bello - Cora Canne Meijer - Inge Frolich - Nelly Morpurgo - Janet Perry - Pieter van den Berg - Joep Brocheier - René Claassen - Simon van der Geest - Wouter Goed hart - Charles Kemming - Meinard Kraak - Anton de Ridder - Johan Schmitz - Lieuwe Visser - Fons van Zijl Het Omroeporkest - muzikale leiding Kenneth Montgomery - regie- Lotfi Mansouri - dekors en kostuums: Erich Kondrak Plaatsbespreking drie dagen voor de voorstelling aan de kassa van 10-16 uur. telefonisch van 11-16 uur; nr 070-558800. Pas 65+ en CJP geldig ZAKENFLITSEN Zeeland-Zuid-Beveland, Hoedekenskerke. Half vrijst. woning met c.v. en grote schuur, 10x17, 85.000. Hoedekenskerke. Vrijst. woning, 1000 m2 grond, c.v., eende vijver, dubbele garage. Yerseke. Goed onderh. half vrijst. igezinswoning met c.v. 65.000. Rilland. Wat ouder vrijst. herenhuis, moet goed geschilderd worden. 85.000. Rilland. 2 jaar oud half vrijst herenhuis, garage, c.v. en grote tuin, zeer luxe, 145.000. Krabbendljke. Vrijst. woning met grote tuin, 47.000. Yerseke. Half vrijst. woning, dicht bij de haven, 55.000. Minnaard Vastgoed Provincialeweg 11, 's-Gravenpolder. Tel. 01103-1463. Combi Kruiser 10x3.05x0.75 met Peugeot 6 cyl. diesel, in perfecte staat van onderhoud. Minnaard Vastgoed, Provincialeweg^ IJj 's- Gravenpolder. Tel. 01103-1463. OATSUN AUTOBEDRIJF BROERTJES SASSENHEIM 02522-1292 Bezoekt onze grote WINTERSPORT-SHOW op maandag a.s. 11 okt. 20.00 uur in „De Hoekstee"-Hoek van Holland. op dinsdag a.s. 12 okt. 20.00 uur in sportcentrum „De Pijl", Bachlaan, Naaldwijk. Van Westland's Wintersportspecialist SPORTHUIS SCHOLTES, Rembrandtstr. 6-8, Naaldwijk, tel. 01740-26988. Welke 65-plusscr, mevr. of mej., bekend met het winkel vak. wil ons enkele uren per daa helpen. E. Oom, Cobetstr. 91-93. Leiden, tel. 071-122210. Het omstreden boek av/er de multinationals door Prof.CN Parkinson Prol C N Parkinson (wan de 'Wel wan Parkinson') owei de opkomst en huidige macht wan de multinationale ondernemin gen Een werhaal wan talrijke Ie wereld wan in- In de boekhandel Paperback f 29 50 i meer dan 100 illustraties. Tijdperk van dure bontjassen is voorbij! 't Is nu de tijd voor lamatex Zo heerlijk licht en warm~ en dan te bedenken, dat er geen dier voor is gestorven. is alleen verkrijgbuur bij Patat-Fritéswagen. In het Centrum van Zuid- Beveland. Hoge omzet. Vraagprijs 45.000 Minnaard Vastgoed, Provincialeweg 11. 's-Gravenpolder. tel. 01103-1463. 'bekend om zijn service' WEIMARSTRAAT 153-155-163. TEL: 65.59.40 HERENSTRAAT 38. RIJSWIJK. TEL: 99.42.94 baby-en bedden speciaalzaken folders op aanvraag donderdags koopavond maandags gestolen vlakbij Prinsegracht •OOHOBTITtAA! »-21 KM NAM TB. M SS J4 BI 44J4.7J Vendomatic afwasmachine geschikt voor 10 standaard couverts 5 programma's Kemakeur afm. 85 x 69 x 63,5 cm geschikt voor inbouw Nu twee dagen lang met gratis bon I voor een halfjaar V probleemloos afwassen" met Sun. Van 812.80 voorC vrijdagvoordeel vrijdagvoordeel Corduroy damespantalon Aktueel jeansmodel in Western style. 5 verschillende kleuren w o. zwart, donkerbruin en marine. Maten 36-44 Kussen Klassiek kussen in een fraaie kombmatie velours met brokaat. Diverse kleuren w.o. goud en groen Formaat 45 x 55 cm. 35.- 39.75 vrijdag voordeel Kerstloper Een sfeervolle rode loper Om zelf te borduren in kruis- of steelsteek Geheel wit afgebiesd Maat 40 x 120 cm 6.75 vrijdag voordcel Philips video cassette VC 60 Met uw Philips video cassetterecorder de meest ideale kombmatie. Speelduur: 60 minuten. Philips adviesprijs 120.- 89.- vrijdag voordeel Autostoelhoes Van rekbaar poly- acryl. post daarom perfekt Geschikt voor stoelen met een breedte van 57 t/m 63 cm. Kleur: camel. Kompleet met bevstigingsbanden 29.25 vrijdagvoordeel Vuilniszakhouder Goed afsluitend deksel, dus luchtjes- vrij Eenvoudig met pedaalbeugel te openen. Oranje/ bruine uitvoering. 19.95 K.V.T. karpet "Kabyl" 100% zuiver scheerwol berbertapijt, voorzien van I W S label Uitvoering in 3 verantwoorde berber interieur kleuren naturel, donkerbeige of donkerbruin. Nu twee dagen lang: Afm 200x 300 cm van 803 - voor OTv." 170x230 cm van «pat 523 -voor 450." 130 x 190 cm van aap 331- voor ÜV5.- VROOMS DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11