Syrië lost kwestie Libanon militair op Derde wereld wil liever praten Strauss: Schmidt niet corrupt Britse minister naar Afrika „Geen totale rassenscheiding Ford: snel geld-affaire onderzoeken l5 Damascus neemt niet deel aan conferentie Rechts roept Spaans leger op tot verzet Premier Zuid-Afrika in rede: Mexico poogt de inflatie in te dammen Ieren bezetten Sowjet-treiler Jamaicaan Herbert Walker: confrontatie vermijden IIJDAG 1 OCTOBER 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 ONN (DPA, AFP, Reuter, AP) - De ooizitter van de Westduitse CSU, iud-mlnister van defensie en fin an- lën Frans Joseph Strauss heeft gis- eren de woensdagavond gedane be- chuldiging ingetrokken dat ondskanselier Helmut Schmidt ich in 1971 in zijn functie van minis- er van defensie zou hebben schuldig emaakt aan omkoping. Strauss ver- elde in Hellbronn dat Schmidt hon- erd miljoen gulden aan prins lemhard had beloofd als deze bij de icderlandse regering de aanschaf ou hebben bepleit van de Northrop tobra-17. Jlsteren gaf Strauss in Bonn een verklaring uit, waarin staat dat de honderd miljoen slechts bedoeld waren als een Westduits aanbod om de aanschaf van de Cobra mede te financieren. Kort daarvoor had een regeringswoordvoerder aangekon digd dat Schmidt een gerechtelijke actie zou gaan beginnen tegen de CSU-leider. Schmidt wil dat de rechtbank bij kort geding Strauss zal verbieden deze beschuldigingen nog eens te uiten. Blijkens een briefwisseling, die de Nederlandse minister van defensie Henk Vredeling vorige maand open baar maakte heeft de prins indertijd contact gezocht met Schmidt. Deze zou hebben aangeboden het Northrop-project mede te financie ren als ook andere NAVO-landen be langstelling hadden. Het bureau van Strauss heeft meege deeld dat de oud-minister inder daad, zoals al eerder in verschillende kranten was onthuld de Starfighter- Lockheed-documenten heeft meege nomen uit het ministerie van defen sie. Dit gebeurde in 1967, vijf jaar nadat hij „defensie" had verlaten. Het allergrootste deel van de docu menten is vernietigd. Bekend is ge worden dat nooit is nagegaan door ambtenaren welke dossiers Strauss precies meegenomen heeft. BEIROET, CAIRO (Reuter, UPI.AFP.AP) Syrische en christelijke troepen zijn gisteren heer en imeester geworden in de bergen ten oosten van Beiroet. De kansen op een Arabische topconferen- Itie op korte termijn werden gisteren niet hoog aangeslagen omdat men aanneemt dat Damascus pas aan zo'n bijeenkomst zal deelnemen als het de situatie in Libanon onder controle heeft. De Spaanse politie trad gisteren met de wagaenstok op tegen demonstrerende studenten. De Palestijnse strijdkrachten heb ben zich gisteren teruggetrokken uit de overgebleven stellingen ten oos ten van Beiroet, terwijl Syrische en istelijke troepen de laatste ver haarden omsingelden.' Van Pa- ijnse zijde is toegegeven dat het rerlies van het bergfront een van de mpzaligste verliezen is uit de bur- roorlog. itekende de verovering van het ip Tel Zaatar een gevoelige slag voor het moreel, dit verlies is een werkelijk strategisch verlies, aldus een Palestijnse woordvoerder. Het laatste bolwerk dat de Palestijnen gisteren nog in handen hadden was Ras el Maten, ten zuid-oosten van Beiroet. De Palestijnen zeiden dat ze deze plaats zo alang mogelijk zouden verdedigen om de terugtrekking uit andere plaatsen te dekken. Verslag gevers meldden dat de plaats onder zwaar Syrisch vuur lag. Overleg Het Libanese persbureau „Al Soe- hoefiach" meldde dat er gistermid dag in de Libanese bergen een Sy- 1 risch-Palestijns gesprek plaats vond om een poging te doen een einde aan de gevechten te maken. Aan de be sprekingen werd deelgenomen door de Syrische minister van buiten landse zaken, Khaddam, de Syrische onder-minister van defensie Jamil en een lid van het centrale comité !van de Palestijnse bevrijdingsbewe- [ging Al Fatach, Aboe Iyad, en de secretaris-generaal van het (volksfront voor de bevrijding van Palestina, Nayef Hawatmeh. Over I resultaten van deze besprekingen is geen melding gemaakt. De Syrische minister van defensie, generaal Tlass, verweet de Palestijn se Bevrijdingsorganisatie PLO geen lering te hebben getrokken uit de gebeurtenissen van 1970 in Jordanië. De PLO heeft haar voornaamste doelstelling, de terugkeer naar Pa lestina verruild voor een andere: deelname aan de macht in Libanon, aldus de minister. De deelneming kan uitlopen op Amerikaanse en Is raëlische inmenging in de Libanese burgeroorlog, zo meende Tlass. Conferentie De kansen op een Arabische topcon ferentie over Libanon, waarop de Egyptische regering heeft aange drongen, zijn bijzonder klein ook al heeft nu ook Koeweit ingestemd om op heel korte termijn aan een derge lijke bijeenkomst deel te nemen. Het doorgaan van de conferentie, waar aan behalve de strijdende partijen in Libanon, Egypte. Koeweit. Saoedi- Arabië en Syrië zouden moeten deel nemen, hangt geheel af van de be reidheid van de regering in Damas- Fachmi cus ook metterdaad een delegatie te sturen. Syrië zou alleen bereid zijn aan de top deel te nemen als ook Jordanië wordt uigenodigd. Politie ke waarnemers nemen aan dat de Syrische regering de situatie in Liba non eerst militair geheel onder controle wil hebben. De Egyptische minister van buiten landse zaken Fachmi. die woensdag opperde dat de conferentie binnen 48 uur zou moeten worden gehou den, is gisteren in Parijs aangeko men voor besprekingen met de Fran se regering. Bij zijn aankomst wei gerde Fachmi enig commentaar te leveren en ook de Franse autoritei ten bewaarden het stilzwijgen over het bezoek van de minister. Dat Egypte zijn toevlucht neemt tot Frankrijk, wordt als een slecht voorteken beschouwd voor een mo gelijke Arabische top. Deze manoeu vre zou erop duiden dat exclusief Arabische pogingen om in Libanon de vrede te herstellen geen kans van slagen meer hebben. Sommige waarnemers in Libanon zijn van mening dat de linkse allian tie in Libanon op het punt staat ineen te storten, als gevolg van de zware verliezen in de Libanese ber gen. De verschillende deelnemende partijen schuiven elkaar de ver antwoordelijkheid toe voor de ne derlagen. Arrestaties Syrische veiligheidsfunctionarissen hebben deze week in de noordelijke stad Aleppo een reeks personen ge arresteerd in verband met een serie bomaanslagen. Dit hebben reizigers uit deze Syrische stad in de Cy prische hoofdstad Nicosia meege deeld. Men neemt aan dat de aansla gen het werk zijn van personen die zich tegen de regering in Damascus verzetten met steun van de regering in Irak. De regering van Damascus en Bag dad staan scherp tegenover elkaar. In juni van dit jaar werden 33 perso nen gearresteerd die betrokken wa ren bij aanslagen in Damascus. De vier personen die vanuit Irak afgelo pen zondag in Damascus een hotel overvielen en de gasten gijzelden, zouden de bevrijding van deze 33 personen als voornaamste doel heb ben gehad. De overvallers van het hotel werden in het openbaar opge hangen. Volgens de reizigers in Nico sia zouden de jongste bomaansla gen voor de Syrische regering aan leiding kunnen zijn ook een aantal van de 33 in juni gearresteerden in het openbaar op te hangen. MADRID (Reuter, UPI, AFP) Bij de vroegere aanhangers van generaal Franco neemt het verzet toe tegen de liberalise ringsplannen van de regering getuige een oproep aan het le ger om een einde te maken aan de democratiseringen die door koning Juan Carlos op gang gebracht zijn. Het tijdschrift „Fuerza Nueva", or gaan van een rechtse groepering van gelijke naam die veel invloed heeft onder legerofficieren en politiemen sen, schrijft dat de strijdkrachten de laatste en enige hoop zijn om het land in zijn ernstigste uur te redden. Eerder deze week vroeg het rechtse blad .Alcazar", dat spreekt voor de 500.000 leden tellende federatie van veteranen uit de burgeroorlog, de regering om af te treden om de in eenstorting van de natie te voor komen. Fuerza Nueva meent dat het leger zich niet afzijdig kan houden van het proces van desintegratie van het land. De gedachte dat het leger a- politiek zou moeten zijn wordt door Fuerza Nueva verworpen. In ons va derland is het leger de erfgenaam van de grootste politieke waarden van ras en traditie, en de natuurlijke vijand van alle buitenlandse politie ke denkbeelden, zoals liberale demo cratie dat de vijand is van God en Spanje. Daarom is het leger de laatste hoop van de Fuerza Nueva. Demonstratie De Madrileense politie heeft gisteren enkele honderden studenten met de wapenstok uit elkaar geslagen, die opriepen tot een algemene staking in Madrid. Die staking zou vandaag moeten plaatsvinden. De demontra- tie en de staking zijn een protest tegen de dood van een 21-jarige stu dent. die door rechtse extremisten begin deze week werd doodge schoten. De stakende pqstbodes zijn gisteren weer voor een groot deel aan het werk gegaan. Alleen in Madrid, Bar celona en Bilboa lag de postbezor ging nog stil. Volgens welingelichte kringen zou de regering bereid zijn om militairen in te schakelen om de posterijen draaiende te houden. Ho ge militairen zouden zich daartoe echter verzet hebben. Ongeveer 500 hotelhouders uit de diverse toeristische streken van Spanje hebben gisteren een stille mars gehouden naar het ministerie van informatie en toerisme in Ma drid om bij de regering om steun te vragen voor hun bedrijfstak, nu het toerisme terugloopt. In de Spaanse hoofdstad Madrid zijn woensdagavond vier bomaanslagen gepleegd op kazernes van de parami litaire Guardia Civil. Er werd aan zienlijke schade aangericht, maar er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. De daders maakten ge bruik van benzinebommen. De gemeenteraad van de Baskische plaats Tolosa, ten zuiden van San Sebastian is afgetreden uit solidari teit met een kapitein van de Guardia Civil, die door zijn commandant was geschorst omdat hij zondag weiger de zijn mannen te laten optreden tegen een demonstratie voor volledi ge amnestie. PORT ELIZABETH (UPI, AP) De Zuidafrikaanse premier John Vorster heeft gisteren verklaard dat een volledige ras senscheiding in zijn land niet mogelijk is. Contacten zullen er steeds blijven bestaan en dat maakt overleg tussen blan ken, zwarten en kleurlingen noodzakelijk. r Vorster legde er de nadruk op dat het land zal doorgaan met zijn beleid om de thuislanden zelfstandigheid te geven zodat de andere groepen uiteindelijk hun eigen zaken zullen kunnen regelen. Dat beleid houdt in dat de achttien miljoen zwarten in negen thuislanden onafhankelijk- Snwptn heid moeten krijgen. zwarte en kleurlingen leiders voor een multiraciale conventie om over de problemen van Zuid-Afrika te spreken, zei Vorster daarvoor niets te voelen. Vorster zei dat de Zuidafri kanen elkaar als gelijken moeten beschouwen. Mettertijd zal gelijke beloning voor blank en zwart doorge voerd worden, aldus Vorster. 1 Vervolg van pagina i in het buitenland heeft geleid, weten dat hij zondag naar Rhodesië terug keert. Hij wil een delegatie naar de door Engeland belegde conferentie leiden en eerst zijn achterban in Rhodesië polsen. Intussen werkt zijn mededinger naar het nationalis tische leiderschap. Joshua Nkomo, aan een bondgenootschap met de guerrillaleider Robert Moegabe. Moezorewa verlangt verkiezingen voor de benoeming van de eerste premier van Zimbabwe, om te voor komen dat die ons wordt opgedron gen, aldus de bisschop in een duide lijke verwijzing naar Nkomo. De Britse regering deelde gisteren mee dat een hoge functionaris waarschijnlijk minister van staat Ted Rowlands binnenkort een ge sprek zal hebben met premier Ian Smith, of een van diens vertegen woordigers, waarschijnlijk in Preto ria. Het militair opperbevel in Salis bury maakte bekend dat sinds vrij dag de dag van Smith's televisie- rede 11 guerrillastrijders en twee zwarte burgers die een stopverbod negeerden zijn gedood door het leger. De Amerikaanse onderminister Wil liam Rogers heeft gisteren voor een senaatscommissie verklaard dat het Brits-Amerikaanse plan voor een in ternationaal fonds voor Rhodesië niet bedoeld is om de blanken uit te kopen en de emigratie aan te moedi gen. De bedoeling is hulpverleftiing om te voorkomen dat overgang naar een meerderheidsbewind gepaard gaat met verwoestende gevolgen voor de economie. Rhodesischo vei ligheidstroepen folteren en doden onschuldige Afrikanen bij hun strijd tegen guerrilleros. Deze beschuldi ging doet een Rhodesische commis sie van „Justitia et Pax" in een giste ren gepubliceerd rapport In de documentatie wordt een ter- reurcampagne tegen de op het plat teland wonende Afrikanen beschre ven. Gezegd wordt dat zwarten gefol terd werden ook als zij zo ©oed als geen betrekkingen met de guerrilla strijders hadden. Vorster verwierp in zijn rede. die hij hield voor een congres van Afrikaan se zakenlieden, de mening van critici die vinden dat de zwarten die in de blanke gebieden geboren zijn. een aparte status moeten krijgen. Vele zwarten, zoals een belangrijk deel van de bevolking van Soweto, zijn in de blanke gebieden geboren en heb ben geen enkele band met de voor hen ontworpen thuislanden. Het be leid van Vorster houdt in dat alle zwarten in Zuid-Afrika. waar ze ook wonen, beschouwd worden als bur gers van een thuisland. In de rest van Zuid-Afrika zullen ze als buiten landers worden beschouwd. In een reactie op een beroep van In de zwarte voorstad van Johannes burg. Soweto, werden gisteren pamfletten verspreid waarin de be volking werd opgeroepen een massa le oorlog tegen de blanken te begin nen als de regering niet binnen twee weken de volledige gelijkheid van blank en zwart erkent. „In de nacht van 24 oktober 1976 zal er oorlog zijn. Mannen en vrouwen van 15 tot 65 jaar zullen zich bewapenen. De aan val zal tegelijk beginnen*!' aldus de verklaring van „de stem van het zwarte volk van Zuid-Afrika". Het pamflet roept op tot de vrijlating van alle zwarten die door de politie worden vastgehouden, eist de af schaffing van de goedkope arbeid door de zwarten en volledige gelijk heid voor iedereen. WASHINGTON (Reuter) De Amerikaanse president Gerald Ford •heeft gisteren gezegd ervan over tuigd te zijn dslt hij van alle blaam zal worden gezuiverd in verband met de beschuldiging dat hij vroe ger als Congreslid voor Michigan verkiezingsgelden voor eigen ge bruik heeft aangewend. In een eerste reactie op de beschul diging drong de president aan op een snel onderzoek van de speciale Watergate-officier van Justitie Char les Ruff omdat „vertraagd recht ontzegd recht" is. Ford zei bezorgder te zijn over zijn persoonlijke reputatie dan over de schade, die de beschuldigingen zou den kunnen aanrichten in de verkie zingsstrijd om het Amerikaanse pre sidentschap. De president zal openbaar maken hoe vaak hij ln het verleden heeft deelgenomen aan golfpartijtjes, die door het bedrijfsleven zijn betaald. Fords assistenten pluizen momen teel zijn oude agenda's en notities na voor een overzicht De president zei gisteren dat de golfpartijen in genen dele in strijd waren met de ethiek van het Congres. Fords democratische te genstander in de race naar het Witte Huis Jimmy Carter had de president al eerder gevraagd opening van za ken te geven. De Amerikaanse president zal als hij in november de verkiezingen wint naar Israël én een aantal Ara bische hoofdsteden gaan. Dit staat in een vraaggesprek met het Israë lische dagblad Yedioth Ahronoth. Het Witte Huis heeft echter ver klaard dat het vraaggesprek al enige maanden oud is en dat er nog geen plannen zijn voor een reis van Ford door het Midden-Oosten. MEXICO (UPI, AP) De Mexicaan se president Luis Echeverria heeft woensdag drastische maatregelen aangekondigd om de regeringsuitga ven in zijn land te beperken. Dat moet bijdragen aan het herstel van het evenwicht in de economie van het land, die is ontwricht na de re cente devaluatie van de peso, de Mexicaanse munteenheid. De infla tie is zeer sterk toegenomen. Er is onder meer een personeelstop inge steld voor alle federale instellingen, die momenteel werk verschaffen aan meer dan een miljoen Mexicanen. Alleen met uitdrukkelijke toestem ming van het ministerie van finan ciën zullen vacatures mogen worden vervuld. DUBLIN (UPI) - Ierse marinesche pen hebben een bezetting overge bracht op een Sowjet-treiler waar van de schipper weigerde gevolg te geven aan een bevel tot volgen naar de haven Cork. Een woordvoerder van de Ierse ma rine deelde mee dat de 2500 ton metende treiler aan het vissen was binnen de Ierse 12-mijls visserijzone. Toen het visserij-lnspectieschlp Grainne verscheen, trachtte de trei ler weg te varen. De Grainne gaf de treiler opdracht te stoppen en te volgen, maar in plaats daarvan gooi de de schipper van het Sowjet-schip het anker uit. HIJ liet weten eerst contact met de eigenaars van zijn schip te willen hebben. door Nico Kussendrager De Derde Wereld wil liever praten dan ruziën met de rijke landen. „Als we confrontatie zouden kunnen vermijden zou dat veel beter zijn. Een harde opstelling is soms nodig, maar om de problemen werkelijk op te lossen zul je rond de tafel moeten gaan zitten en onderhandelen." Dat is de mening van de Jamaicaan Herbert Walker, één van de be langrijkste voormannen van de '77 'de groepen van inmiddels meer dan lionderd ontwikkelingslanden). Op de wereldhandelsconferentie Unctad in Nairobi trad hij op als woordvoer der van '77/ en vorige week woonde hij in het Franse Yvoire een confe rentie van de Quakers over de nieu we economische orde bij. Walker heeft vertrouwen in het over leg tussen arme en rijke landen en hij noemt daar tijdens een gesprek in Yvoire een aantal redenen voor. Volgens hem beginnen steeds meer JVesterse landen de problemen van de ontwikkelingslanden te begrijpen <n zijn zij bereid mee te werken aan een oplossing. „Op de Unctad wilden deelnemende landen voorkomen dat de conferentie zou mislukken. Het belang van het ontwikkelings probleem werd erkend en bovendien wilde geen van de deelnemers het noordzuid-overleg in Parijs verlam den. En dat zou bij het falen van de Unctad zeker gebeurd zijn." Unctad geslaagd De suggestie dat de Unctad al met al toch weinig heeft opgeleverd veegt Walker van tafel. „Toegegeven, op het punt van bijvoorbeeld de schul den van de ontwikkelingslanden is er niet veel gebeurd, maar wat be treft het belangrijkste agendapunt het gemeenschappelijk grondstof- fenfonds is er vooruitgang ge boekt". Dat fonds moet de ontwikke lingslanden verzekeren van hogere en evenwichtiger prijzen voor hun grondstoffen (koffie, koper, katoen bijvoorbeeld), waarvan zij voor het leeuwendeel van hun uitvoer afhan kelijk zijn. In Nairobi is alleen afge sproken dat over zo'n fonds verder zal worden gepraat, maar volgens Walker is dat al een hele stap vooruit. Bij het begin van de conferentie stonden de meeste rijke landen zon der meer afwijzend tegenover het gemeenschappelijk grondstoffen- fonds en zelfs tot in de laatste uren van de Unctad hielden zij hun be zwaren. Pas op de valreep werd een akkoord bereikt om over het gemeenschappe lijk fonds verder te praten, niet lan ger dan twee jaar, daarna moet de zaak rond zijn. Dat vind ik een voor uitgang". Overigens begonnen deze week de onderhandelingen over koper. Walker gelooft niet dat de westerse landen het tijdschema aan hun laars zullen lappen. Voor zijn gevoel is het gemeenschappelijk fonds in Nairobi aanvaard en zal het er over twee Jaar moeten zijn „De westerse landen kunnen daar niet onder uit". De zevende speciale zitting van de Verenigde Naties over de nieuwe economische orde is wel een ver plichting om verplichtingen aan te gaan' genoemd, de Unctad alleen maar een „verplichting verder te on derhandelen". Toch noemt Walker dit. zij het onmiskenbaar aarzelend^ geen stap terug. De politieke wil is aanwezig en er is een sfeer van sa menwerking tussen arme en rijke landen. Geen verdeeldheid Er is wel gezegd dat de ontwikke lingslanden in Nairobi met zo'n ge matigde verklaring genoegen hebbben genomen omdat ze geen vuist konden maken. Colombia bij voorbeeld viel verrassend uit de boot en verzette zich tegen het ge meenschappelijk grondstoffenfonds omdat het voor zijn koffie liever nu hóge prijzen heeft dan op, den duur evenwichtige. Walker tilt daar niet zwaar aan: ,zer ,Er zijn uiteraard verschillen van me ning en opstelling tussem de meer dan honderd ontwikkeliargslanden. Daar valt niet aan te ontkomen. Maar bedenk wel dat de tegenstellin gen tussen de rijke landen ib Nairobi nog veel groter waren. Bonvendien zijn de ontwikkelingslanden nog nooit zo eensgezind op i en we reldhandelsconferentie opgetreden als in Nairobi. i Op de Unctad in Santiago» bijvoor beeld, vier jaar geleden, u/aren zij sterk verdeeld, maar in NAirobi was dat volledig anders. Er was veel meer voorbereidend werk gedaaia, met na me op de conferentie van ide ,77' in Manilla, op de FillipijnenJbegin dit jaar. Aande principes van cie verkla ring van Manilla viel voor cuns niet te tornen. Maar als we in Nairobi gepro beerd zouden hebben meer uit de wacht te slepoen slepen zouden de industrielanden tegen de verklarin gen hebben gestemd en die Unctad op een mislukking zijn uitgelopen. Op dat moment waren cle1 westerse landen niet bereid om verder te gaan'. Weer een beetje bewijs d at de ont wikkelingslanden pp op do lijn van coöperatie zitten, m plaats van -l Herbert Walker confrontatie? ,Zo zou Je het kunnen zien'. Tijd is rijp Volgens Walker is op het ogenblik de tijd rijp voor resultaten ln het over leg tussen arme en rijke landen. Er Is een reeks van conferenties geweest (de zevende en speciale zittingen van de Verenigde Naties over grondstof fen en een nieuwe economisvhe orde. de wereldwerkgelegenheidsconfe rentie. de Unctad, het noord—zuid overleg in Panjs. bijeenkomsten vnvan de ontwikkelingslanden on derling. behalve de vergadering van de ,77' in Manilla ook de top van de ongebonden landen in Colombo en de conferentie over nauwere samen werking tussen ontwikkelingslanden in Mexico—stad (waarover meer in de krant van morgen: red.). .Dat alles zal tot iets moeten leiden', aldus Walker Positief noemt hij de steun die een aantal westerse landen, waaronder Nederland, al aan het gemeenschap pelijk fonds hebben toegezegd. Over het verloop van het noord-zuid ge sprek in Parijs, wat, helemaal tegen de toon van Walkers woorden in, zeer moeizaam verloopt, wil de Jamai caan niets lkoslaten. .Daarvoor ben ik er te weinig bij betrokken'. Wel benadrukt hij dat niet alleen de westerse landen de ontwikkelings landen tegemoet zullen moeten ko men. .Ook van de socialistische lan den verwachten wij nu actie'. Tot nu toe hebben de Sowjet-Unle en haar bondgenoten zich altijd afzijdig ge houden omdat zij vinden dat de ach terstelling van de ontwikkelingslan den de schuld is van het rijke Westen met haar koloniale verleden. Walker neemt daar niet langer genoegen mee. .Ze hebben hun eigen belangen, hun economisch en sociaal systeem en het is een feit dat het overleg met de socialistische landen in Nairobi bijzonder moeilijk was. Daarom vind ik het aannemen van de verklaring over samenwerking tussen landen met verschillende stelsels ook één van de belangrijkste resultaten van de wereldhandelsconferentie'. Te leurgesteld tenslotteis Walker over de benadering van de ontwikkelings hulp. Veel derde wereldlanden zitten tot over hun oren in de schulden, maar in Nairobi is er niets aan ge daan. De meeste westerse landen zijn hoogstens bereid van geval tot geval de last van aparte landen wat te verlichten. Aan de betalingspro blemen. waar veel ontwikkelingslan den niet door eigen schuld zijn inge- raakt. de gevolgen voor de derde wereld van de economische terug gang en het wereldgeldstelsel zal aandacht moeten worden besteed'. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7