Werkloze filmt eigen verhaal II <5 DOLLY VAN ALNLEM Radio- en televisieprogramma's Sterke sociale betrokkenheid Smidje Verholen VARA-serie begint maandag Even puzzelen dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! VPUOAG 1 OKTOBER 1976 BINNENLAND/RADIO-TV TROUW/KWARTET 4 ^oor degenen die Pieter Verhoef! en zijn werk een beetje kennen, zal het gisteren ook zonder vermelding van naam duidelijk zijn geweest dat hij de man was achter Het wachten van de familie Van Helvert. Zijn sterke sociale betrokkenheid en het niet kunnen verkroppen dat er nog altijd mensen in het maatschappelijke slop zitten, was in deze door de VPRO uitgezonden film duidelijk voelbaar. De confrontatie van de familieleden met de film die Verhoef! vier Jaar geleden met hen in de Amsterdamse Govert Flinckstraat heeft gemaakt, gaf wel enige aanleiding tot hilariteit, maar krachtiger was de ondertoon van teleurstelling en mokkend berusten. Het mag In ons land politiek niet alles zijn. in de Bondsrepubliek vind ik het maar niks. Wat we daarvan in Panoramiek te horen kregen, was bar en boos. Dat Frans Josef Strauss zich door de porcelelnwinkel van Euopese beschaving pleegt te bewegen als een olifant, ls bekend. Maar in de objectieve reportage van Maarten van Traa en cineast Mat van Hensbergen bleek dat verscheidene politieke leiders met hetzelfde sop overgoten zijn. Zelfs een man als Willy Brandt die het altijd hoog had zitten en van wie ik dit niet had verwacht, bezondigde zich eraan, tegenstanders niet op hun politieke ideëen en daden aan te vallen maar in hun persoonlijkheid aan te tasten. De wijze waarop in West-Dultsland zieltjes worden gewonnen voor de partij doet me denken aan de Pruisische Feldwebel-mentaliteit. Wie het hardst schreeuwt is de baas. Strauss dreef de demagogie het verst door. Vergeleken bij wat in communistische landen gebeurt, noemde hij de fascisten van Spanje. Chili, en Zuid-Afrlka zachtzinnige weeskinderen. Gelukkig bezitten wij nog politieke leiders die elke verkrachting van de menselijke rechten durven veroordelen. De reportage van de EO-jongerendag heeft verscheidene vragen bij mij open gelaten. Een daarvan ls: hoe komt het dat deze jongeren qua geestelijke Instelling zo anders zijn dan de Jongeren uit de vooroorlogse tijd. Wij waren actief in kerk en zondagsschool en in het verenigingsleven, maar die drang tot getuigen was ons onbekend. Ik heb als Joze voorouders hun sporen verdiend in de strijd om het algemeen kiesrecht. Het is toch ontoelaatbaar wanneer hun na zaten erin zouden berusten dat de stem van de kiezer geen andere bete- kenis zouln een andere wereld. Vanavond brengt Avro's Televisier Magazine een BBC-documentaire over de nieuwste vliegende raketten van Amerika op het scherm. Ik heb deze beelden nog niet gezien, maar van betrouwbare zijde heb ik gehoord dat ze opzienbarend en angstwekkend zijn. Oudere lezers zullen begrijpen wat er mee bedoeld wordt als ik zeg dat we ongeveer moeten denken aan een supergeperfectioneerde V-2. Een vliegende kernbom. 15 maal sterker dan wat er op Hiroshima terecht is gekomen. Het duivelse apparaat is te lanceren vanuit een vliegtuig, als torpedo uit een onderzeëer, maar ook een gecamoufleerde verhuiswagen kan als startplaats dienen. Dat monster is uiteraard bestuurbaar, doch dit onderdeel van technisch vernuft is zo geperfectioneerd dat de raket beneden het radarbereik blijft en misleidende koerscorrecties kan uitvoeren, zodat niet te berekenen valt wat het doel zal zijn. Enfin, bekijkt u vanavond maar waartoe de menselijke geest in staat is. f ON HYDRA 6 Toen werd de aandacht van briga dier Piet getroffen door een jonge man. die kennelijk niet gewend was aan de drukte van een groot station. Hij droeg een koffertje in de hand en liep langzaam op het controlehokje af. ..Moet jij mijn kaartje nou terugheb ben. machinist?" vroeg 'hij aan de controleur. „Natuurlijk," antwoord de deze. „Jij bent zeker nog niet vaak in de stad geweest, hè? Wat kom je doen?" ,.Ik moet naar het stadion," antwoordde de jongeman. „Voor niks meeschoppen met al dip lui die d'r geld voor krijgen. Karei Kleuntjes is mijn naam. Ik ben een zóón van boer Kleuntjes. Een beste boer, die vader van me. En een best stukkie land ook, dat-ie heeft. Jonge, jonge, jonge, daar steekt later voor mien een beste boter ham in. Daar hoef ik geen prof voor te worden. Wat jij?" De brave Karei Kleuntjes, volbloed amateur- voetballer, wachtte geen commentaar van de stationsbeambte af en ging er van door. Hij merkte niet, dat hij op kleine afstand werd gevolgd door nie mand minder dan brigadier Piet. Deze spaarde namelijk handtekeningen op van sportmensen en het autogram van Karei Kleuntjes ontbrak nog aan zijn verzameling. Wie zal evenwel de ver bazing van de "onverschrokken die naar van Hermandad beschrijven, toen daar vlak voor zijn neus iets héél vreemds plaatsvond. Plotseling Stortten zich namelijk de twee Italia nen boven op de arme Karei Kleuntjes. Ze kwamen uit een of ander portiekje gesprongen en begonnen Karei vol vuur te omhelzen, waarbij ze gilden van geestdriftig plezier. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN door Riet Diemer HILVERSUM Aart Staartjes komt in contact met de negen tienjarige werkloze jongeman Harry Reith. Hij duwt hem een camera voor amateurs in handen plus een recorder en laat hem daarmee zijn verhaal vertellen. „Harry zoekt werk" heet de serie die daar het resultaat van is geworden en uit tien delen bestaat. Steeds op maandagavond half acht op Nederland 2 wordt een aflevering uitgezonden. Op 4 oktober de eerste maal, want vanaf die datum zendt de VARA uit op maandag. Enkele titel van afleveringen zijn: „Harry zoekt werk bij de boeren," „Harry zoekt werk in de zwakzinni genzorg," „Harry zoekt werk in Bo gota" en „Harry zoekt werk in Cana da." Het heeft iets van de serie meis jesboeken d la „Miep zoekt het ge luk." maar van „Harry zoekt het ge luk" ls voorlopig nog geen sprake, zoals we straks zullen zien Eerlijk gezegd was het wat mij be treft even wennen bij de eerste ken nismaking en dat lag niet alleen aan de amateuristische manier van fil men. Overigens filmde Staartjes de filmende Harry weer. zodat niet alle opnamen van vakmanschap ont daan zijn. Het effect is trouwens best aardig. Nee. de aarzeling gold meer de kennismaking met Harry zelf. Hoofdpersonen zijn nu' eenmaal meestal voorzien van een aantal ei genschappen waardoor jre in het goe de of het kwade of in wat dan ook opvallen. Speciaal vrijdag Aan de Tatort-aflevering Trimmcl en dc tulpendicf wer ken verscheidene Nederlandse acteurs mee. o.a. Pieter Lutz, Rene Frank. Walter Kous, Siem Vroom en Tom van Beek. Ned. 1/20.10 De hel op de Mont Blanc is een Duitse filmreconstructie van een drama dat zich in 1961 afspeelde. Ned. Z/21.15 Mr Joop Landré. oud- voorzittcr van dc TROS. laat zich interviewen door Henk van der Meyden. Ned. 1/21.50 AVRO's Televizier Magazine is geheel gewijd aan een opzien barende BBC-documentaire over de nieuwste geleide raket ten van Amerika. Ned. 2'22.35 Ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan presenteert de TROS een show Ned. 1/22.SO Dc NOS vervolgt het pro gramma Want de bajes is zo groot. Hitv, 2/09.00 In Muziek-op-Vier van de VPRO kan men luisteren naar kerkmuziek van Mozart. Adlgasser, Ebcrlin. Leopold Mozart en Michael Haydn. Hilv. 4/15.00 Het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest speelt Suite uit Marsyas van Diepenbrock en Beelhovens vierde pianocon cert. Solist is Murray Perahia. Hilv. 2/20.05 In verband met de laatste ra dio-uitzending wordt terugge blikt op vijftien jaar Reisoogst. Hilv. 1/22.00 En opvallen doet Harry nu juist al lerminst. zij het alleen door een on gemotiveerde houding in hat begin. Zonder veel interesse informeert hij langs z'n neus weg of er ook boeren zijn die hem als werkkracht kunnen gebruiken. Maar je hoeft niet heel diep in z'n hart te kijken om te zien dat hij zelf niet gelooft werk te zullen vinden. Dat is ook maar beter voor de VARA. want anders zouden er geen tien delen „Harry zoekt werk" uit de bus zijn gekomen. Dit even terzijde Commentaar Harry moet commentaar geven. Ga d'r maar aan staan als negentienja rige Het gaat op een manier van „Boeren zijn raar volk hoor. Normaal doe je zoiets niet, naar werk vragen. Je wacht gewoon af tot ze Je oproe pen." Hij doelt dan op het arbeidsbu reau. Na het behalen van zijn mavo diploma anderhalf Jaar geleden heeft hij drie baantjes gehad, maar toen Staartjes hem ontmoette was hij ai een half Jaar werkloos. Harry: „Als je werkloos bent ga je de WW in. Je gaat er niet op uit om iets te vinden." Hij is er ook achter geko men dat mavo alleen niet zo'n goeie basis is om een baan te vinden Een rem is tevens het feit dat hij over een paar maanden in militaire dienst moet. Waarom viel de keus op Harry Reith en wat wilde Aart Staartjes met deze ongewone film zeggen? Harry staat model voor die tienduizenden jonge ren die werkloos zijn. Aart. „Deze zomer verlaten 90.000 leerlingen de lts. mavo of havo met weinig uitzicht op werk. Oorzaken zijn erg moeilijk aan te wijzen, oplossingen zijn er gewoon niet. Het komt ais een ramp over Nederland en de gevolgen zijn niet meer te overzien. Hoe onder gaan de tienduizenden jongens en meisjes dit. hoe denken ze over hun toekomst?" Hij noemt Harry een van die vele jongeren voor wie de situatie eigen lijk ontzettend triest is. Ze hebben geen werk,, maar zijn ook niet gemo tiveerd. De stok achter de deur ont breekt omdat de WW er is. Hun toe komstbeeld ls anders dan dat van de jeugd van vroeger: ik ga naar school en ga daarna dit of dat beroep uitoe fenen. Nu wordt er op de scholen door de leraren gezegd, „voor drie kwart van jullie is er straks alleen de WW." Staartjes: „De enige belangstelling gaat nog uit naar gauw poen maken, een verloofde hebben en een a uto en klaar is Kees. En om poen te krijgen is men ook wel eens niet vies van een paar diefstallen." Omdat Harry nog net zijn situatie een beetje ziet is hij voor de pro gramma's van Staartjes uitgekozen. „Je ziet hem dan ook voortdurend veranderen", meent Staartjes. Daar f (70, NU 15 JE BROEK SN Et' HÉ, WAT GEBEURT NTBEDANKT DAT JUUIE ME WAKKER HEfrl BEN GEMAAKT -IK HAD TOCH NIETLAN GER MOGEN SLAPEN. IS DEZE BROEK VAN J0WIE3 FERDINAND kan ik verder niet over oordelen, want ik heb maar twee afleveringen kunnen zien. Maar Harry moet wel veranderen, want zijn zoeken naar werk strekt zich uit over de wijde wereld, om in Bogota. Columbia, St. Eustatius en Canada erachter te ko men dat de economische situatie ook al zo slechts is, dat er weinig brood op de plank is voor jongeren. Geen diploma's Harry heeft namelijk steeds als ar gument. dat je in Nederland moei lijk werk krijgt, maar dat het in Zuid-Amerika veel makkelijker zal lukken omdat je daar geen diplo ma's hoeft te hebben. En een beetje als het verwnde zoontje dat alles mag gaat hij met „vader" Staartjes opo reis. Zuid-Amerika wordt een flinke te leurstelling als hij het niet verder brengt dan voor vier gulden per dag banden te mogen repareren. Maar hij komt in contact met pater Jan Elsakkers <68) die al 42 jaar een leprakolonie leidt. Voor hem kjan Harry veel waardering opbrengen. „Hij krijgt geen cent en zit daar toch maar 42 jaar". Hij ziet nu ook andere proporties: „De armoede in Neder land is niets ais je die naast de armoede hier zet. Waar praat je dan nog over. Zoals gezegd is Harry's verhaal vastgelegd door Aart Staartjes, maar deze werd daarbij weer geas sisteerd door sociaal werker Jaap van den Broek, die als geluidsman optrad. Staartjes kwam door Van den Broek in contact met Harry. Als achtergrondinformatie vertellen ze nog, dat ze allebei uren met Harry hebben gepraat, hem moed hebben ingesproken en hem ook vaak heb ben uitgescholden. En dan moet uiteindelijk toch effect hebben gehad, want Harry gaat. nu hij inziet dat hij met mavo alleen niet uit de voeten kan, een gespecia liseerde vakopleiding volgen op de mts. Maar nu is Harry eerst in mili taire dienst als chauffeur op een Leopard-tank Motivatie Tenslotte nog iets over de motivatie van Aart Staartjes en de VARA om deze films te maken. De opdracht van de afdeling filmzaken van de VARA luidde: iets maken voor jeug dige kijkers tussen 12 en 16 jaar over de woon- en leefsituaties. Er wordt wel eens geklaagd over de geringe aandacht die het kind krijgt op ge bied van televisieprogramma's, een optelsom van alle programma's Harry Reith en Aart Staartjes, de samenstellers van de VARA- serie „Harry zoekt werk". toont aan dat aan pubers en iets ouderen nauwelijks of nooit wordt gedacht. „Harry zoekt werk" moet daarom voor een bepaalde groep jongeren dit manco een beetje op vullen. 314 - „Het huisje van Sjos en Ellie lijkt me een droom, zoiets moeten wij zoeken, al zullen we bescheidener moeten beginnen, voel je ervoor of liever Chicago? Daar heb ik de beste muzi kale relaties. Amerika is een heel stuk muzikaler dan Zuid-Afrika en de orkesten zijn er ook honderd keer beter maar ik wou het eens op nog wat onbegane wegen proberen en nergens is het publiek op de pianore citals zo onbedorven en zo begerig naar goede muziek als in Zuid- Afrika." „Laten we eens denken Sam. Chi cago of Kaapstad. in Chicago is een Hollandse leerstoel aan de uni versiteit en een Rembrandt in het museum, als ik me goed herin ner. en dan nog een tuinstad, meer kan ik me niet herinneren, maar ik kies toch Kaapstad, daar is de lucht blauw en ik kan met S'jos en Ellie over Beukenloo praten". De keus beklijft, ze zullen naar Kaapstad gaan. Passages op de boot te vinden, is al lang niet meer ge makkelijk. Europa, 't verdeelde, zie ke werelddeel stroomt op de neutra le boten uit naar de vier werelddelen, de meeste emigranten gaan wel naar Noord-Amerika. 't jonge werelddeel, dat nog altijd het grootste absorptie vermogen heeft, maar toch is er niet één scheepvaartroute, die niet al overvol is en waarvan de passages niet al maanden van te voren zijn volgeboekt. Dolly's oom, de oude Alexander van der Oye. ziet nog kans om een eigen hut voor ze op de Pretoria te krijgen, die donderdag 2 mei uit Rotterdam zal varen. Alle vracht zal niet dadelijk»meekunnen. alleen een klein gedeelte, maar enke- door Htnriette LT.de Beaufort le kisten met het meest dierbare van hun stoffelijk bezit, de boekerij. In haar kamer op het huis aan de Oude Scheveningse weg zit Dolly op de grond te midden van grote kisten geheel of half gevuld met boeken, 't karpet is al opgenomen. $e schrijfta fel verdwenen. Ze bladert dan in dit dan in dat boek, 't is zo moeilijk om tot inpakken te komen, al heeft ze zich vanochtend voorgenomen de boeken in drie gedeeltes te schiften, het ene gaat naar de verkoop het andere wordt ingepakt en ter zijde gezet tot er weer vrachtruimte is, alleen het laatste en kleinste gedeel te zal meegaan, daarin moeten al leen de liefste boeken komen, Sams partituren en muziek haar eigen Shakespearebibliotheek met erin de Stratford- en ook de Camebridge- uitgaven. Een deeltje alevenwel wil ze toch mee aan boord nemen, ze zou het samen met Sam kunnen lezen, naast elkaar op de ligstoelen op het dek. zou dat niet ideaal zijn? The merchant of Venice, nee dat juist niet aan boord, geen gesprekken over Jood en niet-Jood Romeo and Juliet, nog altijd haar lievelings stuk? Later, veel later, als ze eens in Kaapstad helemaal thuis zijn. in 'n eigen woning met uitzicht over de baai, dan moeten ze dat weer lezen Coriolanus? Dat past bij Sam. hij houdt niet van armoede en ellende die lieve Samvan armoede is hij zo afkerig als van een onedele reuk en toch is hij eenvoudig in al zijn sma ken, hij houdt niet van protsenho- tels.wat een mooie kisten zijn die van de expediteur.metalen banden en hoeken, misschien dat de sonnet ten nog het beste zijn om aan boord mee te nemen, een klein boekje, 't past zelfs in de handtas.ja dat zal wel het beste zijn, de sonnetten. Daarginds staan de rijen kinderboe ken. behoren die eigenlijk allemaal weggedaan te worden, voor wie en voor wat zal ze die boeken nog bewa ren? Hebben die nog zin?Maar die weg te doen dat kan haast niet, zij hebben het verleden mooi ge maakt. elk boek was een openba ring van de schone wereld, die zou beginnen bij het volwassen zijn het nieuwe was altijd een verrassing, het boek betekende al het groot wor den en de wereld scheen toen nog één lang feest.Natuurlijk, er zijn ook boeken waarin ze strandde, boe ken zijn niet anders dan vriendschappen, ze kunnen ook te leurstellen, maar al haast altijd ?ijn ze begonnen met hoop en verruk king. nee ze kan de kinderboeken niet wegdoen.daar is de Wolf met de zeven geitjes, ontelbare malen heeft ze het Cobi voorgelezen, tenslotte kende Cobi het uit 't hoofd, dat wegdoen? Nooit., dit verhaal was eens het dierbare avondverhaal van haar kind, avond aan avond heeft ze 't haar verteld.dit is prik- kebeendat ze samen met Clemens op de kinderkamer onder de tafel las. Ze bladert erin en moet glimla chen, als ze het geliefde prentje ziet met Prikkebeen binnen het tralie werk van des walvis ribben. Nee, die boeken moeten in elk geval in de boekenkast in Kaapstad, ze hebben de waarde en kracht van relikwi eën op die boeken wil ik mijn hand kunnen leggen, zo lang ik leef. Ze legt de uitgelezen delen behoedzaam in de kist met bestemming Kaapstad, er zijn nog een reeks boe ken uit de jeugdjaren in Beukenloo, in de jaren dat avontuur en gevaar boeiden, Aimard, Jules Verne, Karl May. dat zijn boeken die zondagoch tend het opstaan onmogelijk maak ten, daarginds weer andere, boeken die vertelden van een vreemde, onge kende samenleving van mensenze waren niet spannend en ze waren niet mooi, maar ze deden peinzen en mijmeren, de verhalen van madame de Pressensé, Alleen op de wereld. De familie Schönberg Cotta en dan die reeks kleine, rode boekjes, alle maal werken van Louis Alcott, waar om is het juist een Amerikaanse schrijfster, die genoegzaam wijs en moederlijk was om het stille hart van jonge meisjes te begrijpen? Nee. die deeltjes mogen ook niet naar de verkoop. Stuk voor stuk legt Dólly ze in de Kaapstadse kist. wordt vervolgd RADIO VANDAAG f,ADVERTENTIEI, Horizontaal. 1. verzekeringsbrief, 4. familielid, 5. voorzetsel, 7. deel van het gebit, 9. landschap In Grieken land, 11 meisjesnaam, 12. nakome ling. 14. wandversiering, 16. radio omroep (afk.). 18. voertuig. 19. lid woord, 20 muzieknoot, 21. oude lengtemaat. 22. afnemend getij, 23. vogel, 25. pers. voornaamw.. 27. ge vangenis. 29. Javaanse huisvogel, 31. lof, 33. meisjesnaam. 35. sappig. 37 welaan, 39. afk. van item, 40. lengtemaat. Verticaal. 1. herdersgod. 2. bergplaats. 3. muzieknoot, 4. twee tal. 6. insekt, 7. scheik. element, 8. muzieknoot. 9. voorvoegsel. 10. stoomturbine (afk.), 11. oorzaak. 13. pers. voornaamw., 15. karig. 17. bid (Lat.T, 18. bergweide. 23. flink, 24. water in Friesland, 26. verharde huid, 28. rund. 29. foei, 30. voorzet sel. 32. boom. 34. teken In de dieren riem, 36. voorkomen. 38. Jon gensnaam Oplossing van vorige puzzel: Hor. 1. karet, 5. priem, 9. eremiet, 11. Aa. 13. elite, 14. ad. 15. amen, 17. kade. 19. kam. 30. Nero, 32. kaal, 33. 34. reder, 37. ra, 38. integer. 40. ribes, 41. oever. Vert. 1 kraak. 2. re. 3. eren, 4. tel, 5. pit, 6. reek, 7. it., 8. model, 10. mier, 12. amandel. 14. adelaar, 16. emier, 18. aroma, 20. arm, 21. kap. 25. enger. 27. orde. 29. klaar. 31. Orne, 32. kree, 35. ets. 36 ego. 38. lb39. R.M HILVERSUM I (298 m en FM-kanalent KRO 7 00 Nieuws. 7 02 Het levende woord 7.07 (S) Hans van Willigenburg. gevarieerd programma. n(7 30 Nieuws 8.30 Nieuws 8 36 Gymnastiek voor de huisvrouw NOS 8 45 Spiegel van Belgie KRO 9.15 (S) Anne van Egmond. gevarieerd programma. (10.30 Nieuws.) 12.00 (S) Hans van Willigenburg. gevarieerd programma <12.26 Medede lingen 12.30 Nieuws 14.00 (S) Anne van Egmond. gevarieerd programma (15.30 Nieuws.I 16.00 (S) Spreekuur 17.00 (Si Anne van Egmond voor kinderen 17 30 Nieuws 17.32 (S) Echo magazine 18.30Nieuws 18 41 Marktberichten. 18 44 Sprong in het heelal, hoorspelserie 1930 (Si Edwin, platen en swingen. 20.00 (S) In antwoord op uw schrij ven. verzoekplaten. 22.00 Reisoogst. toens tisch magazine 22.25 Overweging 22.30 Nieuws 22.40 (S) Goal. programma vanuit en rondom sport. 23.55-24 00 Nieuws HILVERSUM II (204 m en FM-kanalenl NCRV 7 00 Nieuws. 7 11 Ochtendgymnav tiek 7 20 Te Deum Laudamus gewijde mu ziek- 7 54 Herkenning, praatje. 8.00 Nieuws. 8 11 Hier en nu. 8 25 Rozegeur en prik keidraad Het leven van alledag NOS 9.00 Want de bajes is zo groot documentaire over het gevangeniswezen 9 35 Waterstan den 9 40 Schoolradio 10 00 Wat heeft dat kind, pedagogische rubriek. 10.30 Eurolight II 00 Nieuws 11.03 Meer over minder de siem van de sprekende minderheid. 12.10 Toensmo toeristidsche informatie OVER HEIDSVOORLICHTING 12 49 Uitzending voor de landbouw 13 00 Nieuws. NCRV 13 11 Hier en nu NOS 13 30 Vonken onder de js Nederlandse volksverhalen en volksgebruiken 13 45 Onder de Groene Lin de nude liedjes en balladen 14 00 Aspecten van de kamermuzjek I Hobokwintct II Piano 15 00 Zoeklicht op Nederland met om 16 00 Nieuws 16 30 Kijk op buitenland VPRO 17 00 Welingelichte kringen, recht sireeks debatprogramma. 17 45 Symbiose VPRO 1800 Nieuws. 18.11 Embargo PP 18.20 Uitzending van de Politieke Partij Radikalen. NOS 20.00 Nieuws. 20.05 (Si Rotterdams Philharmonisch Orkest en pia no klassieke muziek. 21.20 NOS-Cultuur - alles wat cultuur interessant maakt. 22.30 Gamma van Alpha en Bèta. Nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie. TROS 23.00-1 00 (Si 10 voor de TROS. Feestprogramma t g v. de tiende ver jaardag HILVERSUM III (445 m en FM-kanalenl EO 7 02 Gospelsound. 8.03 (S) Tijdsein, informatie en muziek met om 8 03. 8 30 en 8 45 Actualiteiten 9 03 (S) De muzikale fruitmand, verzoekplaten voor zieken. 10.03 iSi Te elfder ure. Nonstop muziekprogram ma TROS: 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12 03 (S) De Hugo van Gelderen Show. Ne derlandstalige Top-Tien. NCRV 13.30 (S) Pop contact, nationale tip-30. NOS: 16.03 (S) Hitmeesters. nationale hitparade met de top 30 18.03 Vakaturebank 18 10 (Si NOS-maal met Joost den Draayer. VERONICA. 19.02 iSi Veronica op drie Nederlandse top-40 VPRO 20.02 (S) VPRO-Vnjdag-op-dne 23 02 Radio Vrij Belgie. 24.02 (S) Amigos de musica AVRO I 02 (S) Er floot een vogel in de wei. 2.02.7.00 (Si n Nachtje AVRO HILVERSUM IV (FM-kanalen NOS' 7 00 Nieuws. 7 00 (Si Vroeg klassiek. 9.00 Nieuws 9 02 (Si Stof van eeuwen. 10.30 (Si Vocalise A Duitse liederen. B. Operette- verzoeken 12.00 (S) Recilal. pianomuziek. EO 13.00 Klankspiegel 14.00 Nieuws 14 02 (Si Klankbord 14.20 iS» Daar waar de molens slaan, muzikale rondreis. 14.45 iSi Woord der waarheid VPRO 15 00-17X10 (S> Muziek op vier TV VANDAAG NEDERLAND I 1110 NOS/NOT: Ti|dschri»t. afl 3 10.15 TELEAC: Engels voor beginners, les 3 (herh) 18.45 NOS: Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 TROS: Tros toen, een collage 19.45 Mr Ed. het sprekende paard 20.10 Tatort. Duitse politieserie 21.35 NOS: Journaal 21.50 TROS: Landré (TV) privé 22.50 10voordeTro feestprogramma 0.30 NOS: Journaal NEDERLAND II 18.45 NOS: TV-informatie voor Spanaarden 18.55 Journaal 19.05 AVRO; AVRO sToppop presenteert de Nationale Hiiparade 20,00 NOS: Journaè' 21.15 De hel op de Mont Blanc. documentaire film 22.35 Televizier Magazine 23.20 Gesprek met de minister-president 23.30 NOS; Journaal Simpkins „Wie vangt hoeft niet te be talen!' ZiWce 1 '449

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4