Anderlecht »pnieuw in slaat tegen de slotfase Roda toe Ajax sneuvelt met ere in Manchester HERSTEL BORUSSIA Revanche van PSV EUROPA CUP I EUROPA CUP II UEFA CUP ieyenoord mdanks tederlaag erder mburgers in veel te hard duel naar 32 nederlaag Amsterdammers verliezen met 2-0 FC Dundalk heeft geen enkel verweer Meer sport op pagina 22 DERDAG 30 SEPTEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 Matty Verkamman KRADE Weer is Roda JC tegen Anderlecht in de slotfase onder gegaan. Net als tijdens de heenwedstrijd in Brussel, rdeelde de paars-witte formatie de Limburgers pas laat in wedstrijd tot de nederlaag, en dus de uitschakeling in het pese toernooi voor bekerwinnaars. Gemeten naar de ware teit, ging zodoende de juiste club over naar de volgende e. Hetgeen niet wegnam dat de cuphouder alle moeite had het opnieuw te hard spelende Roda JC. halverwege de tweede helft de equipe van trainer Bert bs dankzij een goal van Pierre eulen op een „winnende" 10 Rensenbrink zorgde welis- voor een gelijkmaker, maar van Lem stuurde middels een benut- nalty toch weer aan op een enging. Swat van der Eist schoot twee gave treffers alle Lim- gse illusies echter in scherven, da JC speelde dus opnieuw een 1 te harde wedstrijd. Zoals wel t meer debutanten op het interna- nale niveau het geval is (FC osterdam enkele jaren geleden te- FC Köln!) werd de nervositeit de |e teugel gelaten. Dat betekende ciaal in het begin een belachelij- serie intimidatie-overtredingen. :k Advocaat begon door Arie an tegen de grond te smakken, rwijl de bal zich meters verder be- fid. John Meuser volgde met een ve actie tegen Rob Rensenbrink de toch al om zijn weinig frisse lelwijze bekend staande Leo Eh- pakte Duncan McKenzie keihard t maakte het ook Pierre Vermeu- Op onbehouwen wijze blesseer- hij doelman Jan Ruiter. Het verg de enige minuten, eer de duidelijke aangeslagen Ruiter het spel kon her vatten. Al die overtredingen werden gemaakt in de eerste dertien minu ten. De Zweedse scheidsrechter Erik Axelryd trad zeker niet afdoende op tegen de agressie van de Limburgers. De arbiter twijfelde na precies een kwartier spelen, of hij het geschrok ken Anderlecht een strafschop zou geven, toen Sten Ziegler de doorbre kende McKenzie attaqueerde. Misschien mede vanwege de dreigen de sfeer op de tribunes, besloot Axel ryd dat er maar doorgespeeld moest worden. Qua voetbal haalde de partij voor rust inmiddels geen hoog niveau. Toonstra in duel met Van der Eist (1). Gedeeltelijk in beeld. Anderlechtspeler Van den Daele. n een verslaggever 'OCKHOLM Feyenoord heeft h gisterenavond in het Zweedse Dckholm met moeite overeind nnen houden tegen Djurgarden. op het moement dat een dave- ïde verrassing in de lucht hing, urgarden leidde met 2-0. kon co Jansen door een doelpunt het itterdamse gezicht nog enigszins lden (2-1). belangstelling voor deze wed- Ijd was net als veertien dagen -ug gering. Slechts 2.000 mensen iren naar het Rasunda stadion ge- men. Een excuus daarbij is dat lurgarden zijn thuiswedstrijden irmaal in een ander stadion speelt et oude Olympisch Stadion), dat door een verbouwing niet ge- uikt kan worden. yenoord, dat met het idee geko- en was nauwelijks tegenstand in ockholm te verwachten, keek al na ree minuten tegen een achterstand Na een fout van Nico Jansen diende Davidsson de snelle trlsson die achtereenvolgens Van Korput en Rijsbergen passeerde toen doelman Treytel kansloos t (1-0). Feyenoord kon ook daarna aar moeilijk in haar ritme komen werd verder door Djurgarden te- ggedrongen. e eerste gevaarlijke Rotterdamse :tie kwam pas na een half uur spe- toen Nico Jansen uit een Jekschop keihard inschoot. Verde- ger Berggren redde daarbij op de )ellijn. Vlak voor rust liep de weedse aanvoerder Lindeman te rn een gele kaart op na een overtre- ng tegen Wim Jansen. rust bleef Djurgarden het spel rpalen, vooral door het falen van Et Rotterdamse middenveld. Twin- g minuten voor tijd leverde dat het feede doelpunt- op door Stenback. eyenoord wankelde en nog geen inuut later ontsnapte de ploeg aan Zweede gelijkmaker, die door de ussische arbiter Kazakov werd ge- ïnuleerd. rij onverwacht kwam er dan toch opluchting voor de ploeg van Bos- ov. die zijn spelers aan de zijlijn aar grootsere prestaties toebrulde. Ico Jansen frommelde de bal langs oelman Alkeby en iedereen ver achtte ook nu dat het doelpunt fgekeurd zou worden maar Kaza- ov had in de actie van Jansen geen vertreding gezien. i het laatste kwartier bleven de weden nog wel aandringen maar de vertuiging ontbrak. Feyenoord laatste zich zodoende voor de twee- e ronde van de UEFA-cup maar de Janier waarop dat gebeurde was venmin overtuigend, net als het Rotterdamse optreden in de compe- itie. «URGARDEN-FEYENOORD 2-1 (1-01-2: 'arlsson 1—0. 70 Stanbêck 2—0, 76 Nico Jan- ui 2—1. Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter tazakov (Sov i UURGARDEN Alkeby Andersson. Ja- obsson, Davidsson, Berggren, Olberg, •indman. Carlsson; Samuelsson. Stenbéck. Iroenhagen 'EYENOORD Treytel: Schneider. Rijsbergen Van Daelei. Korput. Vos. De Jong. Wim Jan- Kreuz. Vreijsen. Nico Jansen, van Demsen. door Richard Matthijsse MACNCHESTER Op het zeer volle Old Traffortr, Traf- ford, waar Manchester United gisteravond voor een uitzinni ge menigte de tweede ronde van de UEFA-cup binnenstap te. is Ajax met ere gesneuveld. De Amsterdamse ploeg die in de vaderlandse competitie in dit seizoen later kritiek oogsste, dwong alle respect en bewondering af voor de wijze waarop zij de onstuimige Brit se club partij heeft geboden. Een noodlottige fout van Piet Schrij vers in de eerste helft iri de tweede helft, toen het er aanvankelijk naar uitzag dat er enig evenwicht in de strijd zou komen, velde Mclllroy het vonnis over de dappere Amsterdam se ploeg. Het was een treffer die bij Ajax de nodige stromen van protest loswoelde omdat Creenhoff in bui tenspelpositie zou zijn gespeeld. De Franse scheidsrechter Konrath was echter zeer vastbesloten. Zo werd Ajax uit de bekerstrijd ge worpen tegen een Manchester Uni ted dat op eigen vertrouwde bodem toch niet tot die krachtsexplosie kwam die men had verwacht. Tommy Docherty had het tevoren nadrukkelijk aangekondigd. Zijn ploeg zou aanvallen met de kracht van een orkaan. En al meteen in de openingsfase werd Ajax onder hoge druk gezet. Een kopbal van de voor Pearson (geblesseerd) ingevallen McCreery rolde juist naast het doel van Schrijvers, die onmiddellijk daarna het grootste geluk van de wereld had. dat een steenharde inzet van Macari op de paal uiteenspatte. Hoelang zou Ajax in deze Britse are na. waar de 61.000 toeschouwers voor een pandemonium zorgden, over eind blijven? Een Ajax dat via Ling en Geels er warempel in slaagde zich bij vlagen uit de ijzeren omklem ming te bevrijden. Het was verras send te zien. hoe de met veel techniek begenadigde Ling op Old Trafford met zijn bewaker Houston speelde. Ling was het ook die Geels in kansrijke positie bracht. De kopstoot van de Ajacied kon door Stepney ternauwernood worden gestopt. Maar een lange adempauze werd de Lou Macari: doelpunt bestaande laatste linie van Ajax steeds koelbloediger te werk ging. Barry Hulshoff nagelde zich constant vast aan de snelle mcllroy en Dusbaba. het linker been stevig met zwachtels omwikkeld, volgde McCreery als een schaduw. Het was in deze periode dat Ajax voor de tweede maal dicht in de nabijheid van de doelman van Manchester United verscheen. Op nieuw was het Geels die uit een door Van Dord genomen hoekschop hoog boven alles en iedereen uittorende. Stepney had de situatie echter door zien en zweefde met succes naar de linker bovenhoek. Het boeiende spectakelstuk dat zich in een hoog tempo voltrok, groeide tegen het einde van de eerste helft naar een climax. Alle sombere ver wachtingen ten spijt, hield de Amsterdamse ploeg vooralsnog stand, ja, durfde zelfs enkele bemoe digende initiatieven te nemen. En altijd weer was het Ling die alle aandacht van de Engelse defensie voor zich opeiste. Dribbelaar Ling, door Ivic boven Zuidema verkozen, ontpopte zich als een ware vedette. Toch zou op slag van rust het rijk van Ajax ir 2en storten. Een venijni- Amsterdammers niet gegund. De ac ties van de Mancunians bleven vol dreiging, ofschoon de uit vijf man ge schuiver afgevuurd door Gordon Hill, werd door Schrijvers niet af doend gestopt. De van zijn lichaam terugspringende bal ontmoette Ma cari op haar weg, die vernietigend uithaalde: 1-0 Een ontwikkeling die de voorbode zou vormen van een adembenemen de tweede helft, waarin Houston al snel met de gele kaart werd ge confronteerd. nadat hij Ling had ge blokkeerd. De onzekerheid waaraan de Britse linkerverdediger herhaal delijk ten prooi was. was symptoma tisch voor het hele optreden van de Britse defensie. Greenhoff had over geluk niet te klagen, toen hij vergat een foutieve pass van Ling te onder scheppen, waardoor Arnesen gevaar lijk kon oprukken. Stepney greep in het doel echter tijdig in. Zo golfde het spel heen en weer met een iets gevaarlijker Manchester United. De Britse ploeg die via Mc Creery en Mcllroy Schrijvers zwaar op de proef stelde, kwam in de 65e minuut tot een tweede wapenfeit. Op de rand van buitenspel joeg Mcll roy na een combinatie met Green hoff de bal in de touwen: 0-2. Een trieste ontwikkeling voor het moedige Ajax. Coach Ivic wenste zich echter nog niet bij de uitschake ling neer te leggen. Hij verving de uitgebluste Arnesen door Meijer in de vurige hoop dat er nog een kente ring zou aanbreken. Ook zijn collega Docherty deed een beroep op verse krachten. Gordon Hill en Daley maakten plaats voor Albiston en Pattison. Wie zou hebben verwacht, dat de Britten hun voorsprong zou den consolideren, vergiste zich echter. Manchester United bleef streven naar een ruimere score, maar stuitte op een wilskrachtig Ajax dat bleef loeren op dat ene kansje, dat echter niet kwam. MANCHESTER UNITED-AJAX 2-0 (1-0) 43: Macari 1-0. 75 Groenhof! 2-0 Scheidsrechter: Konrath (Fr». Toeschouwers: 58 638. MANCHESTER UNITED: Stepney; Nicholl, Houston. Daly (Alblstoni. Greenhoff. Buchan. CoppeU. McIUroy. McCreery. Macari. Hill (Pa- tersom. AJAX: Schrijvers; Van Dord. Glulc. Dusbaba. Krol; Notten. Hulsholf. Erkens. Geels; Arnesen (Meijer). Ling Roda creëerde dankzij de andermaal klasserijke rechterspits Gerard van der Lem wel een fraaie kans. De aangespeelde Pierre Vermeulen mis te evenwel uit vrije positie, zoals hij even later nog een opgelegde kans vermorste. Gezien het spelbeeld kwam het doel punt van Roda JC. elf minuten voor rust, zeker niet onverwacht. Ander lecht leek zich juist enigszins van de schrik te hebben hersteld, toen de eerst zo nadrukkelijk falende Ver meulen toesloeg. Een schitterende solo van libero Ziegler ging aan dat doelpunt vooraf. De sprintende Ver meulen ving de bal in het strafschop gebied bekwaam op en passeerde de moeizaam uitlopende Jan Ruiter: 1-0. Korte tijd later maakte de gebles seerde Ruiter aanstalten om het veld te verlaten. Reserve-keeper Jacky Munaron stond al in het doel toen Ruiter evenwel toch besloot om in ieder geval de eerste helft vol te maken. Thissen nam van Jean Dockx de bewaking van Van der Lem over. Dockx verhuisde naar de rechtsback-plaats, waardoor Swat Vanderelst weer meer gewicht aan het middenveld kon geven. Vander elst was al dichtbij een gelijkmaker. Nadat Rensenbrink eens niet op een overtreding was stuk gelopen, kon Vanderelst van korte afstand in schieten. Tot opluchting van de mas sa. die een trilling van het net constateerde, trof Vanderelst bij die gelegenheid echter nog het zijnet. Het aandringende Anderlecht kwam direct daarop toch aan het zo ge wenste tegenpunt. Net als bij eerde re kansjes voor Ressel, vloeide die goal voort uit misplaatste noncha lance aan Limburgse zijde. Arie Haan strafte het getik ip het eigen strafschopgebied met een wegdraai ende voorzet af. De inkomende Ren senbrink kopte knallend raak: 1-1. In opwindende sfeer mocht de équi pe van Raymond Goethals maar vier minuten genieten van de idee. dat het er toen al was. Want bij een doorbraak van Dick Naninga greep Munaron de spits in een flits om het middel. Ryd was toen resoluut met zijn beslissingen: strafschop. Gerard van der Lem beheerste vervolgens als één van de weinigen zijn zenu wen: 2-1. Maar toch hield Roda geen stand. Eerste kopte Rensenbrink raak, maar toen keurde Ryd nog af vanwe ge buitenspel van McKenzie. Op de goal van Vanderelst. negen minuten voor het eind gescoord, viel echter niets aan te merken. Van grote af stand schoot de middenvelder on houdbaar raak. Weer vijf minuten later kreeg Roda de genadeklap, toen opnieuw Vanderelst op een voorzet van Peter Ressel bin nenschoof: 2-3. AMSTERDAM De Rus sische kampioen Dynamo Kiev heeft zich gisteren gemakkelijk voor de tweede ronde van het Europa Cup I toernooi ge plaatst. Op zich was dat niet zo verrassend omdat de Russen de eerste wedstrijd al met 3-0 thuis gewonnen hadden. Maar wel opvallend was de te genstander het Joegoslavische Partisan Belgrado, een gere nommeerd cupfighter. Voor 70.000 toeschouwers liepen de Joegoslaven storm maar hadden in Dynamo-doelman Rudakov een on neembare post. Dynamo kwam ver rassend met 0-1 voor na een strafschop van Muntian en toen was het helemaal duidelijk dat de Joe goslaven uitgeschakeld waren. Na rust werd het via Slobodian 0-2. Borussia Mönchengladbach herstel de zich van de eerder in Wenen gele den 1-0 nederlaag tegen de Oosten rijkse kampioen Austria Wien In de thuiswedstrijd waren de Duitsers veel sterker en wonnen voor 32.000 toeschouwers met 3-0. Stielike. Bon hof en Heynckes zorgden voor de doelpunten Het Schotse Celtic verloor in Polen met 2-0 van Wislau Krakow en werd daardoor uitgeschakeld voor het ver dere UEFA-cup toernooi. Thuis had den de Schotten met 2-2 gelijk ge speeld De Poolse spits Kmiecik nam de doelpunten voor zijn rekening. Bavern Munchen (WDld)-Köge (Den) Borussia Mglb (WDId)-Austria Wien (Oost) Bcnfica (Port)-Dynamo Dresden (DDR) Crusaders (N.-Ierl)-Liverpool (Eng) Jeunesse d'Esch (Lux)-Ferencvaros (Hong) St. Etienne (Fr.)-CSKA Sofia (Buig) PSV (Ned)-Dundalk (lerl) Real Madrid (Sp)-Stal Mielec (Pol) Partizan Belgrado (Joeg)-Dynamo Kiev (Rusl) FC Zürich (Zwi)-GIasgow Rangers (Schotl) Steaua Boekarest (Roem)-FC Brugge (Belg) PAOK Saloniki (Griek)-Omonia Nicosia (Cyp) Malmö (Zwe)-Torino (It) Trabzonspor (Turk)- Akrancs (IJsl) Banik Ostrava (Tsj)-Viking Stavanger (Noor) Turku (Finl)-Sliema Wanderers (Malta) Hamburger SV (WDId)-Keflavik (Usl) Midlothian (Schotl)-Lokomotiv Leipzig (DDR) Roda JC (Ned)-Anderlecht (Belg) Sparta Praag (Tsj)-MTK Boedapest (Hong) Dynamo Tiflis (Rusl)-Cardiff (Wales) Esbjerg (Dcn)-Bohemians Dublin (Icrl) Marseille (Fr)-Southampton (Eng) Galatasaray (Turk)-AIK Stockholm (Zwe) Hajduk Split (Joeg)-Lierse SK (Belg) Boavista (Port)-CSU Galati (Roem) Aris Bonneweg (Lux)-Carrick Rangers (Nlerl) Napoli (It)-Bodoe Glimt (Noor) Apoel Nicosi (Cyp)-Iraklis Saloniki (Griek) Reipas Lahti (Finl)-Levski Spartak (Buig) Slask Wroclaw (Pol)-Floriana la Valetta (Malta) Atletico Madrid(Sp)-Rap1d Wien(Oost) Tichy (Pol)-FC Köln (WDId) Holbacck (Den)-Eintracht Braunschw (WDId) Kaiscrslautern (WDId)-Paralimni Famagusta (Cyp Dynamo Berlin (DDR)-Tsjachtjor Donesk (Rusl) Cesena (It)-FC Magdeburg (DDR) RWD Molenbeek (Belg)-Nastved (Den) Osters Vaxjö (Zwe)-Kuopie Palloseura (Finl) Djurgarden (Zwe)-Feyenoord (Ned FC Basel (Zwi)-Glentoran (Nlerl) Slovan Bratislava (Tsj)-Fram Reykjavik (IJsl) Brann Bergen (Noor)-Queens Park Rangers (Eng) Wisla Krakow (Pol)-Celtic (Schotl) Finn Harps (Ierl)-Derby County (Eng) Star Kristiansand (Noor)-Wacker Innsbruck (Oost) Barcelona (Sp)-Belcnenses (Port) Sochaux (Fr)-Hibernian (Schot) SK Lokeren (Belg)-RB Differdange (Lux) Juvcntus (It)-Manchester City (Eng) Nice (Fr)-Espagnol (Sp) Hibernian la Valetta (Malta)-Grashoppers (Zwi) Atletico Bilbao (Sp)-Ujpest Dosza (Hong) AC Milan (It)-Dynamo Boekarest (Roem) Akademik Sofia (Bulg)-Slavia Praag (Tsj) Dynamo Moskou (Rusl)AEK Athene (Griek) Videoton (Hong)-Fehnerbahce (Turk) Dynamo Zagreb (Joeg)-Tigru Mores (Roem) Honved Boedapest (Hong)-lnter Milan (It) Adananspor Piraeus (Griek)-Sparta Boekarest (Roem) Rode Ster Belgrado (Joeg)-Lokomotiv Plovdiv (Buig Schalkc'04 (WDld)-FC Porto (Port) le 2e 5-0 2-1 0-1 3-0 0-2 - 0-2 0-S 1-5 2-6 M 2-1 0-3 1-1 1-2 2-0 1-2 3-1 1-2 1-2 3-0 ï-i 0-2 5-1 1-2 2-3 1-3 1-1 0-1 3-0 0-1 M 0-4 2 1 2-1 11 0-1 3-0 3-2 2-0 1-3 6 okt. 2-0 1-0 0-U 2-0 2-12 1-7 4-1 2-0 2-1 1-1 0-2 1-1 0-7 10 3-1 4-0 0-3 1-1 0-3 3-1 3-0 4-0 2-3 2-0 0-3 M 2-3 3-0 3-0 5-0 0-4 0-7 2-2 2-2 0-12 M 1-2 0-5 2-2 3-2 0-1 M 3-0 3-1 0-1 2-0 1-3 2-1 0-7 0-2 0-1 5-0 0-0 ■fa 0-2 3-0 0-2 2 1 1-2 4-0 1-0 3-0 1-0 1-1 0-3 2 1 2 30sept. 2-2 3-2 Merkwaardig genoeg probeerde hij het ook nog twee minuten in de tweede helft Daarna moest Muna ron hem toch komen vervangen. An derlecht was daarmee door z'n reser ves heen. want de voormalige inter national Jean Thissen was na rust de oorspronkelijke invaller Michel de Groote (voor de geschorste Frank Vercauteren) komen vervangen. RODA JC ANDERLECHT 2-3 <!-•) - 34 Ver meulen 1-0. 67 Rensenbrink 1-1. 71 Van der Lem (strafschopi 2-1. 81 Van der Etst 2-2. 86: Van der Etst 2-3 Scheidsrechter: Akelzljd Toeschouwers: 23 000 RODA JC: Van der Mierden: Ehlen iBrocks». Pfeiffer. Ziegler. Blatter; Meuser. Toonstra. Ad vocaat: Van der Lem. Nannlnga. Vermeulen ANDERLECHT: Ruiter (Munaron»; Van der Eist. Broos. Vandendaele. Dockx; Haan. De Groote. Coeck; Ressel. McKenzie. Rensenbrink. Nog een andere oude Europa Cup I winnaar sneuvelde gisteren. Interna tionale Milaan, dat thuis met 0-1 verloren had van het Hongaarse Honved. kon die stand in Budapest niet rechttrekken Pas in blessure tijd maakte Marini een doelpunt maar al voor rust had Poczik dat voor de Hongaren gedaan. De Belgische kampioen FC Brugge heeft het aan Raoul Lambert te dan ken dat de eerste ronde overleefd werd. In Boekarest keek de ploeg van trainer Ernst Happel lange tijd tegen een 10 achterstand aan en die zou uitschakeling betekend hebben omdat Brugge thuis maar met 2-1 gewonnen had. Een kwartier voor tijd zorgde Lambert tenslotte voor de beslissende gelijkmaker. Van een onzer verslaggevers EINDHOVEN Na de magere competitie-resultaten van de laatste weken, of beter nog gedurende deze competitie en de wanvertoning tijdens de eerste Cup-ontmoeting van dit seizoen tegen de FC Dundalk, heeft PSV zich voor eigen publiek duidelijk willen bewijzen. Een uiterst actieve en gemotiveerde Rijversformatie verslond de amateurclub met huid en haar. De 6—0 overwinning was slechts een povere afspiegeling van de krachtsverschillen. Niet zo vreemd natuurlijk die re- vanchegevoelens van de PSV-ers. Immers na de recente nederlaag te gen het matige FC Utrecht en de voorafgaande debacles tegen onder andere Ajax en VVV stapelde de kritieken op de Eindhovense forma tie zich zo hoog op, dat een betere toekomst een bijna uitzichtloze illu sie werd. PSV-trainer Kees Rijvers leverde dan ook gepeperde teksten in de richting van enigen van zijn spelers. Er zou niet genoeg gewerkt worden, de instelling zou niét van dien aard zijn. die een profvoetballer betaamt. Daarbij komt dat PSV sinds de com petitiestart kampt met een aanzien lijk hoeveelheid geblesseerden. Zo ontbreekt nog steeds spitsspeler Ralf Edström. De Zweed die in het PSV aanvallende concept nauwe lijks gemist kan worden, treedt over twee weken misschien weer voor het eerst aan. De lijst van geblesseerden werd vorige week tegen Utrrecht nogal rijkelijk uitgebreid door doel man Jan van Beveren en spitsspeler Nick Daecy. Een schrale trootst voor Kees Rij vers mag de doorbraak zijn van eni ge jonge talenten. Een van de jonge talenten is Paul Postuma. die zich tegen de FC Twente duidelijk mani festeerde met twee doelpunten. Ook gisteravond scoorde de jonge Postu- ma tegen FC Dundalk en wel in de 33ste minuut van de eerste helft. Op een keihard schot van de nog steeds naar vorm zoekende - Harry Lubse reageerde Postuma alert en scoorde in de rebound. Dat betekende al een 2—0 voorsprong voor de Elndhove- naren want in de 19de minuut scoor de uitblinker en animator Willy van der Kuylen reeds 1—0. Aan deze ope ningstreffer ging een prima combi- Uitblinker Willy van der Kuylen schiet keihard raak natie af Een van de vele trouwens PSV vond gisteren haar draai uitste kend. De hoofdrol voor Willy van der Kuy len was trouwens net zo verklaar baar als die van PSV zelf Van der Kuylen gebrand op eerherstel, na de felle kritiek die hij de laatste tijd oogste, legde de basis voor enige doelpunten en regisseerde zijn ploeg verder uitstekend Toch mag het re sultaat tegen dit FC Dundalk niet model staan voor een PSV dat terug is aan de top Uiteindelijk moesten de Ierse amateurs aan de schandpaal, om PSV meer zelfver trouwen te geven Uiterst zielig werd het voor Dundalk toen keeper Blackmore in de tweede helft, na een botsing met Postuma per brancard moest worden afgevoerd. Dundalk had al haar reserves toen al ver bruikt. Veldspeler Mcconville trok de keeperstrui aan. PSV stond toen al met 5—0 voor. René van de Kerkhof scoorde vóór dit Incident nog drie maal. Uiteindelijk werd het. door alweer René van de Kerkhof. 6-0 PSV-FC Dund.ik 6-4 (M).18 van der Kuijlen 33 Postuma 2-0 38 Ren* van de Kerkhof 4-0 69 Ren* van d* Kerkhof 5-0 85 Ren* van de Kerkhof 6 0 Scheidsrechter Glöckner Toeschouwers 12 000 PSV: Van Engelen. Poortvliet. Van Kraay Ste vens en Deykers. Willy van de Kerkhof (Hooij en. Van der Kuljlen en Lubse. Rene van de Kerkhof. Postuma en Dahlqvl&t Dundalk Blackmnre McManus, McL.ughlin Bnan McConvi», Srlen. LawU McDowell en Dainty. Devlin. Tom McCon* ie en Cava- nagh I8heeni,

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13