Aantal echtscheidingen in 76 jaar 22 maal zo groot geworden II II dichtbij cirkelredenering K pmmentaar iee heren dienen Leeftijd, godsdienst en al of niet wonen in stad van invloed teilloos proces Makelaars weren zich tegen aanval S §e$e/ldr>ntrê'- elke chef is nog geen goede compensatie kortslapers knipkunst het weer Bedompt weer weerrapporten MISDAG 29 SEPTEMBER 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 merendeel van de Nederlandse ^nmakelaars meent kennelijk |iet „niemand kan twee heren n" niet op hen van toepassing jven zo vrolijk vragen zij name nen gelijke beloning van zowel |oper als van de verkoper van Jjiuis ook al heeft één van de ■jen geen opdracht gegeven tot Aangaan van de*overeenkomst. is daar in het Verleden al dan eens bezwaar tegen ge- kt. maar dat is de betrokken klaars klaarblijkelijk langs de f/e kleren gelopen. 'fdaatste is op zichzelf begrijpelijk daarom nog niet juist). Hoe is fers de praktijk? Er zijn maar mensen, die voortdurend zijn in deze kwestie. Koop of ir^x>p van een huis is in het leven mens een vrij zeldzaam luren en als zich dat voordoet is lisschien wel even een moment als het op het betalen de makelaar aankomt (en je je ■rteert hoe het hele gebeuren ook de kant van de tegenpartij is pen), maar dan is het ook gaat om een kwestie die zich j niet zo gauw opnieuw zal voor- en het is niet gezond je blij- I',id kwaad te maken; dus dan is het maar zo snel mogelijk te ver- I beleven de meeste mensen 'rijpelijk deze zaak en daarvan ten de makelaars gebruik, er is ■ier gezegd; er was) geen voortdu- tl aanwezige en attente groep van ""inghebbenden om pressie uit te fcnen om iets te veranderen in gang van zaken. ""jukkig dat daarom nu de consu- ntenbond zich die rol heeft toege ven en de kat de bel heeft aange raden. En gelukkig ook, dat er een fjngenvereniging „Eigen Huis" is de belangen van kopers en be iers van eigen woningen te be igen. ilukkig vooral ook dat bij de ma- laars zelf het inzicht doorbreekt J ze op de lange duur en op deze i^nier hun eigen geloofwaardigheid grabbel gooien. De Amsterdamse keiaars hebben al vele jaren gele- besloten met een duidelijk cjfld van zichzelf op de markt te llhen door er zonder poespas voor êjte komen, dat zij op de belangen- :niartiging van één partij uitzijn. is in elk geval een duidelijke jistand, waarin misschien in de bije toekomst een vereniging als iigen Huis" ook nog een rol kan elen door (naar analogie van de MWB keuringsrapporten bij de fkoop van tweedehands auto's) '®)en kostprijs te koop aangeboden Jjzen te taxeren en te onderzoeken eventueel verborgen gebreken. wj aarsdag 1930 was het Britse 12.10 waard, gisteren nog 1,25. Anders gezegd: met één gul- i kun jc nu bijna drie keer zoveel ten in Engeland als in het begin i de jaren '30. I voortdurende waardeverminde- Ig van het Britse betaalmiddel is pr ingewijden niet onverwacht (komen it het pond zo snel in een wat deskundigen noemen „gevaar te neerwaartse spiraal" zou ko- :n, is evenwel ook voor de ban ns die de fijne kneepjes van het k kennen, een pijnlijke verras- ig. Ja, wie nog aan het begin van jaar de gedachte zou hebben gesproken dat een abrupte daling 1976 van ongeveer 5,50 naar 4,25 (en nog verder?) in het ver liet lag, zou voor een akelige ssimist worden uitgemaakt. iepste oorzaak van deze financiële lende is het feit. dat het vertrou- ten in een spoedig herstel van de itse economie ver te zoeken is. et alleen binnen Engeland is het rtrouwen in de plannen van de gering-Callaghan maar matig: de jkere landen die keer op keer En- land met leningen moeten steu- ":n, zien ook weinig perspectieven de Britse horizon. eel in de verte ziet men de eerste >brengsten van de olievondsten, L aar die kunnen geen keer ten goe- i aanbrengen in de gezondheid van l t economisch leven. Dat geldt 'eneens voor allerlei heilloze plan- :n tot nationalisatie van banken en - zekeringen. o lang de overgrote meerderheid sn het flegmatieke Britse volk in de sjcrwenningsroes van na de Tweede Ëeldoorlog blijft voortleven en van plan is om (evenals de sers) flink aan te pakken, zal er een keer ten goede komen in dit rilloze proces. door Cisca Dresselhuys DEN HAAG De kans op een echtscheiding is het grootst bij die echtpare:., die heel Jong (beneden de twintig) of op wat oudere leeftijd (boven de der tig) trouwen, die in een grote stad wonen, die een groot ver schil in leeftijd tussen de twee partners vertonen en die een onderling verschil in godsdienst hebben. Dit blijkt uit nieuwe cijfers, vermeld in het rapport „Echtscheidingen in Neder land van 1900 tot 1974" van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. In het totaal scheidden er in 1974 In ons land ongeveer twintigduizend echtparen (tegen honderdduizend nieuwe huwelijken, die ln dat Jaar werden gesloten). Sinds 1900, toen er zo'n kleine negenhonderd echtparen per Jaar echtscheiding aanvroegen en kregen is dit aantal 22 keer zo groot geworden, terwijl de bevolking in die tijd maar twee en een half keer zo groot werd (van vijf- tot ruim 13,5 miljoen inwoners). Uit de cijfers blijkt ook dat ln Neder land, hoewel het relatief gezien nog tot de landen hoort met de laagste echtscheidingsaantallen, de stijging wel bijzonder snel gaat. Van de West- europese landen vertoont Engeland de snelste stijging. Nederland komt op de tweede plaats, gevolgd door Denemarken. Met name in het tijd vak 1965-1974 was een grote groei merkbaar; in de jaren daarvoor was het aantal echtscheidingen in ons land vrijwel steeds hetzelfde geble ven (na een enorme piek vlak na de oorlog). In de Jaren viJfUg gaf het Nederlandse cijfer zelfs een kleine daling te zien, maar daar kwam in 1965 opeens een eind aan. Vooral na 1971 steeg het totaal aantal echtscheidingen sterk, hetgeen on der meer veroorzaakt werd door de toenmalige verruiming van de moge lijkheid tot schelding na een wijzi ging van het burgerlijk wetboek. Er was toen sprake van een zogenaamd inhaaleffect: Grote aantallen schei dingen van tafel en bed, die tot die datum om de een of andere reden niet konden worden omgezet in een officiële schelding, werden dat na 1971 alsnog. Sindsdien is het aantal scheidingen sterk gegroeid, maar nam het aantal scheidingen van ta fel en bed sterk af. Deze verandering moet, volgens het CBS. in verband gebracht worden met de veranderde opvatting in de samenleving over de waarde van het huwelijk. Tegen woordig is men dikwijls van mening, dat. wanneer een van beide partners het huwelijk wil beëindigen, het be ter is dit dan maar ineens definitief te doen. Als gevojg van de sterk toegenomen omvang van de echtscheiding had ons land in 1974 ruim 185.000 ge scheiden mensen (75.159 mannen en 109.957 vrouwen). Veel meer geschei den mannen dan vrouwen gaan een nieuw huwelijk aan, vandaar het gro te verschil tussen de aantallen ge scheiden mannen en vrouwen. Bo vendien leven vrouwen gemiddeld langer dan mannen. Leeftijd welijken tussen weduwen, weduw naars of eerder gescheiden mensen). Een belangrijke factor voor de hechtheid van een huwelijk is de leeftijd van de man en de vrouw. De huwelijken waarbij het leeftijdsver schil tussen beiden niet meer dan één tot vier jaar bedraagt, zijn het meest stabiel (vooral wanneer dit verschil traditioneel is, dus dat de man ouder is dan de vrouw). Naar mate het leeftijdsverschil groter wordt, stijgt de kans op echtschei ding. Opvallend is. dat het echtscheidingspercentage in huwe lijken waarvan de man vijftien jaar ouder is dan de vrouw, aanzienlijk lager is (minder dan de helft) dan in Minder scheidingen van tafel en bed huwelijken waarbij de vrouw vijftien jaar ouder is dan de man. (Van de tienduizend huwelijken waarvan de man vijftien jaar ouder is dan zijn vrouw eindigen er 48 in een schei ding; bij de tienduizend huwelijken, waarin de vrouw vijftien jaar ouder is de man, zijn dit er maar liefst 101). Vroeger waren minderjarige kinde ren die nog thuis waren, een belang rijk motief voor ouders om, ondanks alles, toch bij elkaar te blijven. Van daar dat de cijfers van vroeger een relatief groter aantal scheidingen tussen mannen en vrouwen zonder kinderen vertoonden. De laatste ja ren is hierin duidelijk verandering gekomen: het aantal scheidingen in huwelijken met minderjarige kinde ren is flink toegenomen en het aan tal scheidingen ln kinderloze gezin nen is gedaald. De laatste tijd is er weer een zekere opleving te zien in het aantal scheidingen in kinderloze gezinnen; hier blijkt het te gaan om huwelijken die al meer dan twintig of dertig Jaar geduurd hebben en waar de kinderen de deur al uitzijn. Dit zijn de echtparen die duidelijk met een scheiding hebben gewacht totdat ze uit de kleine kinderen waren. Godsdienst Over het verband echtscheiding- kerkelijke gezindte meldt het rap port: een sterke stijging van echtscheidingen op het rooms- katholieke erf (ook weer een inhaal effect, nadat de rooms-katholieken jarenlang wegens het kerkelijk ver bod een zeer laag aantal scheidingen vertoonden). BIJ de hervormden is het aantal echtscheidingen gedaald en bij de gereformeerden is het nog steeds het laagst (tenminste, wan neer het gaat om een huwelijk tus sen twee gereformeerden). Verschil van godsdienst blijkt nog altijd een belangrijke scheidingsfac tor te zijn: met name huwelijken tussen een rooms-katholieke man en een vrouw zonder godsdienst lopen tamelijk vaak op een scheiding uit. De combinaties rooms-katholiek- geen godsdienst en rooms-katholiek en gereformeerd lopen van alle ge mengde huwelijken het vaakst op echtscheiding uit. Grote steden In de grote steden komen verreweg de meeste echtscheidingen voor. Dat betekent dat provincies als Noord- Holland, Zuid-Holland en Utrecht bovenaan staan. Vanwege het inhaa leffect van de rooms-katholieken zijn er flinke stijgingen te zien in Brabant en Limburg. In Drente wordt naar verhouding het minst vaak gescheiden. In de kleine dorpen (met minder dan vijfduizend inwo ners) is men nu pas op het echtschei dingspercentage. dat de grote Neder landse steden al in 1900 hadden. DE' Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER- Wat betreft de duur van het huwelijk voordat men tot een echtscheiding komt. is gebleken dat een kwart van de scheidingen wordt uitgesproken binnen vijf jaar na het huwelijk, bij na dertig procent na vijf tot negen jaar huwelijk. Dat betekent dat dus ruim de helft van alle echtscheidin gen betrekking heeft op huwelijken die nog geen tien jaar geduurd heb ben. De leeftijd van de mannen en vrouwen wier huwelijk ontbonden werd, ligt meestal (ongeveer tachtig procent) beneden de vijftig jaar. De gemiddelde leeftijd bij een scheiding is voor de mannen 39 en voor de vrouwen 36 jaar. Uit de cijfers is verder gebleken, dat de echtschei dingskansen het grootst zijn voor mensen die erg jong trouwen (bene den de twintig jaar) en dat dit ster ker geldt voor mannen dan voor vrouwen. Het meest stabiel zijn de huwelijken waarvan de partners bij het trouwen tussen de 25 en 30 jaar oud zijn. Naarmate de leeftijd stijgt (zowel bij de mannen als bij de vrou wen) neemt de kans op echtschei ding weer toe. boven de veertig zelfs vrij sterk. Deze stijging komt weer tot stilstand bij het vijftigste jaar: huwelijken die na het vijftigste jaar gesloten worden, blijken weer veel stabieler. (Vaak zijn dit tweede hu- UTRECHT De Nederlandse Bond van Makelaars (NBM) vindt dat in de Consumentengids „op onheuse wijze van leer getrokken is tegen makelaars die er van uitgaan de belangen van zowel koper als verko per te kunnen behartigen". In het artikel wordt volledig voorbijge gaan aan de gedachten die aan dit systeem ten grondslag ligt. namelijk dat het een ieder vrij staat te beslis sen of hij een deskundige inschakelt en zo hij dit wenst welke dit zal zijn. aldus de Makelaarsbond. In de praktijk blijkt, volgens de bond. dat zowel kopers als verko pers in veel gevallen besluiten een makelaar in te schakelen, waarbij regelmatig de makelaar wordt inge schakeld die reeds in eerder stadium door de wederpartij werd benaderd. Dit jaar meer doden door dronken rijden W' L 3Ü L /fO-LaTT-Jc N yrlnfc ilo vL e/'7y.. - u f jay gPua© v lef' ril X c oncfer redactie van loes smlt Misschien bent u, als u tenminste een baan hebt als de meeste men sen dus een ondergeschikte functie erg op uw chef gesteld. Misschien ook niet, en misschien Is hij ook helemaal geen goede chef. Maar wie bepaalt wat een goede chef Is? „Vakkennis alleen maakt een baas nog niet tot een goede chef. Zijn leidinggevende capaciteiten zijn ook van be langlezen we ln Profiel (maandblad voor de medewer kers van Verkeer en Waterstaat). Dat Is alvast wat. maar een beetje aardig mag hij of zij ook best zijn. Nu weten die ondergeschikten meestal al heel gauw of ze hun chef aardig vinden of niet. Ander som komt zo'n chef er vaak niet zo makkelijk achter hoe zijn per soneel over hem denkt. In het Korpsbladvan de Haagse poli tie staat een lijst van 32 punten afgedrukt, die samen een enquête vormen, waarmee het personeel van een groot Duits bedrijf een oordeel over de directe chefs kon geven. De chefs moesten al hun ondergeschikten zo'n lijst geven of anders helemaal niet. Twintig procent liet het afweten, de rest deelde ze uit. Op alle opmerkin gen waren vijf antwoorden moge lijk: beslist waar, voor het groot ste deel onwaar, soms wel juist, voor het grootste deel waar of geheel vuist. Het plantje dat we vroeger in huis hadden, is een plant geworden. Wie nu naar de winkel stapt voor een leuke plant, komt niet meer thuis met een begoniaatje, maar met een metershoog gevaarte of iets lagers dat in elk geval me tershoog zal worden. Er wordt dan ook steeds meer geld uitge trokken voor potplanten. Een paar Jaar geleden hadden we er met z'n allen ruim honderd mil joen' voor over, het afgelopen jaar gaven we er nog 27 miljoen gulden méér aan uit. Als het goed is, staat er in de Nederlandse huiska mers dus voor niet minder dan 127 miljoen gulden aan potplan ten te groeien en te bloeien plus wat er vóór dat jaar al in huls stond en wat er dit jaar bij geko men is. De vereniging „De Neder landse bloemisterij" ziet de op komst van de potplant als een gevolg van de bedreiging van de natuur. Een soort compensatie dus voor wat we in de natuur (zullen) moeten missen. Ouder wetse planten zijn, zoals alles uit grootmoeders tijd, bijzonder ln trek. maar eigenlijk valt met alle planten genoeg te doen. Wie daar van nog niet overtuigd mocht zijn, moet tussen 5 oktober en 20 november maar eens gaan kijken ln het Rotterdamse Bouw centrum. waar de vereniging dan. samen met de Koninklijke Neder-' landse maatschappij voor tuin bouw en plantkunde met de ten toonstelling „planten in huis" laat zien wat bloemen en vooral planten in huis kunnen doen. Ook in Amerika komen ze voor mensen die om drie uur 's nachts al liggen te woelen en wakker blijven tot de wekker afloopt. Zij' hebben in Chicago een vereniging opgericht, waarvan de leden zich verplichten nooit langer dan vier uur te slapen. De vereniging wil dat artsen hun patiënten die met hetzelfde euvel zitten, aanraden lid van de nieuwe club te worden en de voorzitter heeft al verklaard dat hij zich kiplekker voelt sinds hij niet meer uit alle macht pro beert langer dan vier uur te sla pen. Tot zover is alles wat het tijdschrift De Bejaarden over de nieuwe vereniging weet. tamelijk aantrekkelijk voor slechte sla pers, behalve die andere bepaling waaraan de leden zich moeten houden: dat ze ook hun kinderen bijbrengen dat vier uur slaap mooi genoeg is. Misschien zijn de kinderen van die kortslapers juist langslapers en is dat nou zo erg? Het ging onder meer om de vol gende punten, waarin met „hij" uiteraard steeds de chef wordt bedoeld: „Zelfs onder extreme omstandtg- hedén werkt hij veilig en be dachtzaam. De medewerkers hebben ruimte genoeg om hun el- gen capaciteiten te benutten. Hij geeft teder in de groep genoeg gelegenheid zichzelf te ztjh.— Hij slaat open voor suggesties. In dien medewerkers, binnen hun terrein, een beslissing nemen en de superieur merkt dal hij niet is geraadpleegd, laat hij merken dat hij dat niet kan waarderen. Hij komt voor zijn medewerkers op tegenover derden. De mede werkers hebben de indruk dat zij onder nodeloos zware druk moe ten werken. De medewerkers voelen dat zowel zijzelf als hun werk eerlijk worden beoordeeld. Indien een medewerker een prima werkprestatie heeft gele verd. vertelt hij het hem ook. Indien hij zelf persoonlijke moei lijkheden heeft of hij heeft pro blemen met zijn superieuren, dan reageert hl) die niet af op zijn medewerkers. Indien Iemand ooit tegenover hem een misser heeft gemaakt, zal hl) hem daar niet voortdurend aan blijven her inneren en er zijn meningen en prestaties aan blijven afwegen." Wat het personeel van dat Duitse bedrijf heeft ingevuld op deze en andere vragen (want het waren ze, zoals gezegd, niet allemaal, maar misschien toch genoeg om op uw eigen chef toe te passen) staat er in het Korpsblad niet bij. Wel dat de anonieme reac ties door een computer zijn omge zet in waarderingscijfers, die de chefs onder ogen zijn gekomen, waarna menige chef tot een ge sprek met zijn medewerkers kwam. Volgens een andere uit spraak in Profiel wordt er veel te' weinig zo gepraat„Op alle ni veaus moeten de bazen meer tijd nemen voor hun medewerkers. Dat is een kwestie van bewust worden. Op dit punt kun Je de mensen trainen." Maar een echt aardige chef doet dat natuurlijk uit zichzelf al. Steeds meer mensen zien kans met alleen schaar en papier een kunstig knipwerk te maken, waar je u tegen zegt. Niet iets van onze tijd, want in musea is knipkunst van eeuwen her te vinden. Deze vredesduif is werk van mevrouw A. M. Baumcister uit Amsterdam, een van de twaalf knipkunstenaars die belangeloos werk afstonden aan het fonds voor epilepsiebestrij- ding „De macht van het Kleine", dat er een knipkunstkalender voor het komende jaar mee samenstel de. Wie de kalender in huis wil hebben, moet 5,20 3,50 plus 1,70 porto) storten op postgiro 34781 t.n.v. „De Macht van het Kleine" in Heemstede. De op brengst wordt vooral besteed aan wetenschappelijk speurwerk op het terrein van de epilepsiebestrij- ding, dat uiteindelijk ten goede komt aan de naar schatting tachtig duizend lijders aan deze ziekte. Van onze weerkundige mede werker Ook de laatste septemberda gen gaan in een zeer milde sfeer voorbij. En er is alle kans. dat oktober ook al met een zachte hand begint te re geren. althans in het grootste deel van Nederland. Het zal zo langzamerhand al wel be kend zijn, dat een gewezen stormdepressie bij Ierland, vandaag opvullend tot dui zend millibar, in vrijwel heel Europa de najaarsverwar ming op peil houdt. Met zui delijke winden wordt subtro pische lucht aangevoerd, een soort Middellandse Zee lucht. waarin de temperatuur s middags tot 20 25 graden stijgt. Roosendaal registreer de maandagmiddag al 24 gra den. Waar dat niet het geval is. trekt een regen- of on weersbui voorbij, want in de zachte stromingen zijn hier en daar onweerskernen inge bed. Gedurende de nachtelij ke uren moet je voor gedon der veelal aan de zeekant zijn. Zuid-Engeland beleefde van maandag op dinsdag al voor de vierde achtereenvol gende keer een wild nachtje met zware plaatselijke plensbuien. Op het eiland Wight werd een tv-station be schadigd door blikseminslag. (De bovenlucht is er kouder dan bij ons). In de ochtend was er veel gekraak van on weersbuien gisteren in de be faamde trechter van de Noordzee tussen zuidwest- Nederland en zuidoost- Engeland. Het 18 tot 19 gr. C. warme zeewater ln het Nauw van. Calais zal er meer van hebben geweten. De buien zwermden langzaam naar het noorden tot noordoosten uit. Rond 2 uur donderde het ten westen van de vliegbasis Leeuwarden enkele malen licht (bovenlucht in het oos ten vermoedelijk warmer dan in het westen); Santpoort had om 14.45 uur een veel heviger onweersbui, waarbij in Haarlem flinke hagelsten en zijn gevallen en de neerslag in totaal circa 10 millimeter bedroeg (ook zon dag had het in Haarlem al geplensd). De koppen van de buien reikten gistermiddag in het westen van Nederland wel tot flinke hoogten, wat wijst op een wat verdergaan de afkoeling in de bovenlucht daar. Schiphol kreeg 8 mm regen. Het weer was bijzonder geva rieerd van plaats tot plaats. Weggebruikers kwamen zo van een regenbui in de zon en vervolgens in mistvelden te recht. Het verschil tussen een donker buiengordijn en zwa re mistvlagen was vrijwel niet vast te stellen. In belde gevallen absorbeerden, (ab sorberen is letterlijk opslor pen) de regen- en mlstdrup- pels waarschijnlijk evenveel zonlicht, vanwaar die verwar ring. Het komt de laatste da gen herhaaldelijk voor dat het buiten warmer aanvoelt dan binnen in ruimten waar de kachel niet brandt. Ook in dit geval verhoogt het hoge vochtgehalte van de subtro pische lucht het warmtege- voel. Er verdampt veel min der zweet dan normaal watje ook bij het trimmen erg goed kunt merken. Shirts zijn ln een oogwenk doorweekt, wanneer Je er tenminste een duurloop uitperst. Kortom, het weer is erg bedompt. Ook in Oost-Duitsland kunnen ze daarvan meepraten, want Potsdam registreerde van maandag op dinsdag het hoogste nachtelijke mini mum van deze eeuw. zo laat in september. Een geheel ander weerbeeld is te vinden ln noord- Scandinavië. Het is daar uit gesproken koud met sneeuw buien. In Finland heerste er ln de nacht van maandag op dinsdag een complete win ter toestand. Jokioinen in zuid- west-Finland meldde een mi nimum-temperatuur van -7 gr.C.. Helsinki -6. Ook ln Rusland is het koud met sneeuwbuien. Verder kan nog gesignaleerd worden, dat de blokkering van oceaandepressies nog al tijd niet voorbij is. Ditmaal ligt het zwaartepunt van een vrijwel stil liggend hogedruk- gebied bij IJsland (1.025 mb.) met uitloper over Scandina vië, die momenteel flink in Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder betekenis toeneemt en zich ln oostelijke richting over de Bothnische Golf uitbreidt. Men kan zich voorstellen, dat in een later stadium de wind in ons land teruggaat naar de oosthoek, waarbij dan aan voer plaatsvindt van drogere en ook iets koudere lucht, ln de eerste plaats in noordoost- Nederland. De nachten zul len dan afkoelen, maar ook de middagtemperaturen zul len zich niet op hetzelfde ho ge peil van dit moment kun nen handhaven. De maxi mum-temperatuur in zuid- Zweden was gistermiddag 10- 12. in noord-Zweden 4-5 Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Oeneve Innsbruck Kopenhagen U&sabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mal lore a MOnchen Nice Ueht bew. 21 8 hall bew. 21 06 regenbul 22 02 zv bew. 16 1 onweer 21 0 geh bew. 18 3 mist 20 0 geh bew. 21 0 onbew 20 0 licht bew. 20 1 regen 12 13 onbew 26 0 hall bew. 22 7 regenbul 19 03 zw. bew. 24 0 heli bew. 21 0 geh. bew, 21 2 regen 18 25 rw bew. 25 0 xw bew. 14 0 onbew. 24 0 regen 21 25 iw bew. 20 0 zw bew. 19 5 licht beww. 20 0 licht bew. 21 3 hall bew 23 9 geh bew 24 0 geh bew 23 0 zw bew 12 0 onweer 24 0 Ucht bew 27 0 onbew 25 0 onbew 10 0 zw bew. 17 09 regen 21 4 onbew 22 0 zw bew 26 0 vierdag 30 september vu»- Ungen 6 13-18 S3. HonngvUelslutzen 8 38-19 03. Rotterdam 8 33 20 52. Scheveritagen 757-19 55. IJmuiden 8 14-20 42. Den Helder U.48-. HarUrv gen 2 02 14 09. DeliUjl 4 12-18.43

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5