St.Hyppolytus Delft krijgt interimbestuur °P I MS maakt mode betaalbaar Pompen bij Hooglandse Kerk mogen blijven Gewest boe Westerterp a. TANDARTSASSISTENTEN b. EEN RECEPTIONISTE Ledenvergadering 21 oktober VVD: uitspraak Den Uyl grievend Statenlid tegen bouw parkeer garage in gebied rond Nieuwe Kerk Celstraf voor doodslag op echtgenote Goudse panden op monumentenlijst Contact gezocht na aanrijding B. en W. Leiden „onzorgvuldig" Busje voor bejaarden Schagense terpen beschermd Bouwkeét afgebrand Langer aanvragen van huursubsidie LOM-dependance in Spijkenisse Koekamplus dit jas niet meer in behai deling Haaghuishofbv 0 De besturenraad P.C.O., afdelingssecretaresse TfOUWlezers en lezeressen 69.- 75.- mantelspecialist WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1976 Van een onzer redacteuren bELFT Het Nederlands Christelijk Instituut voor de Volkshuisvesting (NCIV) in De Bilt meent dat met betrekking tot het bestuurlijk functioneren van de RK-Bouwvereniging St flippolytus in Delft een interimperiode moet worden ingelast. TROUW/KWARTET H pet N.C.I.V. dat. zoals bekend, met de tijdelijke leiding* van deze wo ningbouwvereniging is belast op grond van talrijke financiële proble- fcen waarmee St. Hippolytus kampt heeft deze aanbeveling gisteren be kend gemaakt. De interimperiode is noodzakelijk voor het realiseren van een systema tisch aangepakte reorganisaUe van de bouwvereniging in alle geledin gen met werkelijk effect op lange termijn. Volgens het NCIV zal St. Hippolytus pioeten worden geleid door een spe ciaal te vormen interimbestuur. Een pader te vormen bewonersadvies raad zou over concrete reorganisatie- foorstellen moeten gaan adviseren. t>e leiding van de reorganisatie zou bij het N.C.I.V. moeten berusten. In het interimbestuur zullen twee leden uit het bestaande bestuur en de raad van commissarissen zitting gaan krijgen. De overige 3 4 inte- fimbestuurders zullen van elders moeten komen. Half jaar Het N C.I V. verwacht dat de inte rimperiode naar schatting een half Jaar zou kunnen duren. In deze peri ode moet een nieuwe bestuurlijke organisatie en bezetting worden voorbereid Zeker is. aldus het N C I V dat het huidige bestuur en de raad van commissarissen in de interimperiode geen enkele funcUe -vervullen Deze voorstellen moeten nog defini tief worden uitgewerkt. Er vindt nog overleg plaats met bestuurs- kandidaten en met diverse groepe ringen (o a bewoners), die een rol spelen in het wel en wee van St. Hippolytus De leden van de bouwvereniging zullen op 21 oktober aanstaande op een bijzondere ledenvergadering over de voorstellen kunnen beslis sen. De vergadering kan volgens het N.C.I.V. niet eerder worden gehou den. omdat het werk in verband met de doorlichting en de assistentie op administratief en technisch gebied minder vlot verloopt dan was ver- Wacht. Pas op de ledenvergadering "kan informatie worden verstrekt over de financiële positie van de cor poratie en de onderhoudstoestand van het woningbezit. Het bestuur en de raad van commis sarissen van St. Hippolytus hebben unaniem ingestemd met de tot nu toe door het N.C.I.V. ontwikkelde gedachten. Van een verslaggever DEN HAAG Premier Den Uyl dient zijn uitspraak dat het VVD- verkiezingsprogramma ..onwaar achtig en onvaderlandslievend" is terug te nemen, aldus mevrouw H van Someren-Downer. de fractie voorzitter van de VVD in de Eerste Kamer. Zij heeft die uitspraak als grievend ervaren Den Uyl gebruikte deze kwalificatie zaterdag op de partijraad van de PvdA m Amsterdam Mevrouw Van Someren heeft de premier gisteren schriftelijk gevraagd op welke pas sages uit het VVD-programma die kwalificatie slaat. De WD-fractievoorzitter vraagt verder of de minister-president de betekenis wel kent van de woorden onwaarachtig en vaderlandslievend, 'zoals die in Van Dale's woordenboek worden omschreven. In haar toelich ting zegt mevrouw Van Someren. dat men in de politiek met elkaar van mening kan verschillen, maar niet mag twijfelen aan eikaars goe de bedoelingen DEN HAAG Het PvdA-statenlid Andrioli uit Voorburg heeft Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland ge vraagd het besluit van de Haagse gemeenteraad tot intrekking van de voorgevelrooilijnen aan de St. Ja- cobstraat en de Kranestraat niet goed te keuren. Volgens de heer Andrioli kan daardoor worden voor komen dat aan dit gebied (Nieuwe Kerk en omgeving) iedere stede- bouwkundige bescherming ontvalt. Zoals bekend heeft de Haagse raad het betreffende voorstel van B. en W aangenomen om de bouw van een parkeergarage mogelijk te ma ken. Het statenlid is erover ver baasd dat de gemeente Den Haag sedert 1970 geen nadere stappen heeft ondernomen om goedkeuring van een bestemmingsplan voor het gebied rond de Nieuwe Kerk te ver werven. Hij meent dat voor een stadsgebied als dat rond de monu mentale kerk regelingen moeten worden getroffen ten aanzien van rooilijnen, bouwhoogte, toegangen, bestemmingen en dergelijke. DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft een 31-jarige Haagse apothe kersassistent R.F.G.A tot 180 dagen gevangenisstraf veroordeeld, waar van 94 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar wegens poging tot doodslag op zijn echtge note In het vonnis werd ook toezicht van de reclassering opgenomen. De officier van justitie had 8 maanden gevangenisstraf, waarvan drie voor waardelijk geëist. De man bracht zijn echtgenote op 20 juni enkele messteken toe als gevolg van een echtelijke ruzie over de verhouding van zijn 18-jarige dochter met een vriend. Na het gebeurde zou alles weer in orde zijn gekomen. GOUDA Negen boerderijen, een landarbeiderswoning aan de Bloe- mendaalseweg en een kazerne in Gouda zijn op de lijst van be schermde monumenten geplaatst. De boerderijen, waarvan de meeste een rieten dak hebben, zijn tussen de zeventiende en negentiende eeuw ge bouwd. De woning is van het begin van de vorige eeuw De kazerne werd in 1841 gebouwd, waarbij gebruik werd gemaakt van een deel van het zeventiende-eeuws pesthuis. Ook aan de monumentenlijst zijn toegevoegd een houten schuur in Oud-Alblas en de boerderij „De Ruy- terstee" in Spijkenisse. Van een verslaggever ARNHEM - De rechtbank in Arnhem heeft de twintigjarige auto monteur E. I. uit Nijmegen veroor deeld tot vier maanden met aftrek, en tevens tot onvoorwaardelijke t.b.r. voor een vreemd agressief sek sueel misdrijf dat hij heeft gepleegd op 11 juni. Hij reed toen met zijn auto bewust tegen een meisje met de bedoeling met haar in contact te komen. Toen het meisje kwam te vallen bood hij haar een lift aan. Later, onderweg, trachtte hij haar ontuchtig te benaderen. De jonge man heeft dit al meerdere malen gedaan. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Leldse commissie voor de beroepschriften heeft B en W. ..onzorgvuldigheid en handelen in strijd met het beginsel van behoorlijk bestuur" verweten inzake de intrekking van een vergunning voor de exploitatie van benzinepompen door de garagehouder N.G. Blonk. Deze laatste heeft twee benzinepompen voor zijn bedrijf aan de Nieuwstraat tegenover de Hooglandse Kerk. Overweging van het college om de in 1926 door de gemeente Leiden afgegeven vergunning plotseling in te trekken was het feit dat de bezinepompen zouden „detoneren" in dit stukje binnenstad met de Hooglandse Kerk. die ingrijpend was gerestaureerd. Het besluit tot intrekking van de vergunning kwam op 6 mei 1975 bij de heer Blonk in de bus vallen. HIJ besloot er meteen een beroepszaak van te maken. De commissie besloot het collegebesluit ter vernietiging voor te dragen. Wet houder Waal (ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer) kondigde aan dat B en W in beroep zullen gaan bij de Kroon. Een ongegrondverkla- ring van het beroep van de heer Blonk zou betekenen dat hij zijn bedrijf niet meer aan de Nieuwstraat zou kunnen uitoefenen. Hij heeft 30-40 perso neelsleden in dienst De zes „generaals", betrok ken bij de opnamen voor de oorlogsfilm „Een brug te ver in Deventer: van links naar rechts Paul Maxwel als de Amerikaanse generaal Max well Taylor. Sean Connery als de Britse generaal Robert Ur- quhart. Dirk Bogarde als de Britse generaal Frederick Browning. Edward Fox als de Britse generaal Brian Hor- roe ks. Ryan O'Neal als de Amerikaanse generaal James M. Gavin en Gene Hackman als de Poolse generaal Stanis- law Sosabowski. DEN HAAG Elf terpen in de gemeente Schagen zijn op de ontwerplijst van beschermde archeologische monumenten geplaatst Ze zijn de meest ka rakteristieke en minst bescha digde van de 34 huisterpen die enkele jaren geleden nog in Schagen werden geteld. De terpen dateren van vóór de inpoldering. Het zijn woonplaatsen die de mensen hebben opgeworpen De mees te waren twee meter, een enke le was vier meter hoog. Over het algemeen staat een boerde rij op zon aangelegde woonplaats. Veel van hun functie verloren ze door het aanleggen van de oude Westfriese zeedijk. De laatste jaren zijn veel van de terpen in West-Friesland aan herverka veling ten offer gevallen In Leiden is een terrein in de Roomburgerpolder in bescher ming genomen. Daarin bevin den zich overblijfselen van de Romeinse nederzetting Matilo- ne en van het middeleeuwse klooster van Sint Margaretha. Van een verslaggever ARNHEM Een nissenzet aan het Driemondsplein in Arnhem is giste ren door nog onbekende oorzaak uitgebrand. In de keet lagen bouw materialen en stonden enkele ma chines opgesteld. De schade wordt geraamd op 1^0.000 gulden. Van onze correspondent LEIDEN De katholieke bejaar- denbond en de algemene bond voor bejaarden- en dienstencentra van de Stichting Dienstencentrum voeren een actie om een busje te krijgen, waarmee bejaarden vervoerd kun nen worden. Het gaat hierbij vooral om bejaar den die door hun zwakke gezond heid niet in staat zijn familieleden en vrienden of een dienstencentrum te bezoeken, en voor wie een taxi te duur is. Uit een behoeftepeiling blijkt dat tal van bejaarden aan zo n vervoersmogelijkheid grote behoef te hebben. Omdat het huren van een bus bij de vervoersmaatschappijen te kostbaar is. heeft de commissie „Actie Bus" besloten het busje in eigen beheer te nemen. Met de aan schaf en de onkosten van het eerste jaar is een bedrag gemoeid van 33 000.-. Men hoopt dit bedrag bij een te krijgen door subsidie van de gmeente. giften van sympathisan ten en door een verkoopactie en een cabaretavond te organiseren. „De bus moet er komen. Want er zijn zoveel geestelijk gezonde'bejaarden, die nooit van hun plekje komen", aldus de commissie „Actie Bus." Van een verslaggever DEN HAAG De termijn voor het aanvragen van individuele huursub sidie is met drie maanden verlengd tot 1 januari 1977. Dit geldt alleen voor gezinnen, duurzaam samenwo nende alleenstaanden en al leenstaanden van dertig jaar en ouder. Al eerder werd uitstel verleend aan de alleenstaanden en duurzaam sa menwonenden onder de dertig jaar. Zij moeten hun aanvraag vóór 1 oktober 1976 indienen. Spijkenisse Op 1 oktober krijgt Spijkenisse er een nieuwe onderwijs vorm bij: het buitengewoon lager onderwijs. Deze (openbare) school voor kinderen met leer- en opvoe dingsmoeilijkheden. die een depen dance zal zijn van de openbare blo- school „Pieter 't Hoen" in Hoogvliet, zal gevestigd worden in drie lokalen van het schoolgebouw aan de P C. Hooftstraat 6. De dependance zal bestaan uit twee groepen van in to taal 24 in Spijkenisse woonachtige leerlingen. Tot vorming van deze de pendance is in overleg met de ge meente Rotterdam besloten wegens dreigend ruimte-gebrek in de school in Hoogvliet. Een prettige bij komstigheid voor de leerlingen is dat de reismoeilijkheden. die ze bijna dagelijks moeten ervaren (wachten voor de Spijkenisserbrug). tot het verleden behoren DEN HAAG Het bestuur van I Gewest 's-Gravenhage. het sam werkingsorgaan van Den Ha Leidschendam, Nootdorp, Rijsw Voorburg en Zoetermeer, is zeerv ontwaardigd over het besluit minister Westerterp de Landscl dingsweg (rijksweg 14) voorlopig n aan te laten leggen. Bij de preset tie van de Gewestbegroting v 1977 zei voorzitter Bijtendijk dat ze weg van het allergrootste bels is voor Den Haag, niet alleen economisch oogpunt, maar ook milieuoverwegingen. In dit verba merkte hij op dat Amsterdam Rotterdam elk circa 60 min krijg voor de aanleg van randwegen. „D Haag echter moet het maar met min doen", aldus de heer Buijt< dijk. Uit de nota uitvoering beleidsvo nemens 1977 die het Gewest hei uigebracht blijkt hoe droevig h met de werkgelegenheid in de aan| sloten gemeenten is. Eén punt uit begroting is opvallend het Gew maakt een plan voor een fietspade kaart, opdat het fietsen zoveel mo lijk wordt 'gestimuleerd. De Gei straad behandelt de begroting op 26 en 28 oktober. DEN HAAG B. en W. van Di Haag hebben besloten de gemeen! raad voor te stellen het rapport vj de Studiecommissie Koekamph begin volgend jaar te behandele Het standpunt van het college zal i de begrotingsbehandeling (15 n vember—3 december) worden uitg I bracht. Op korte termijn zullen et 1 analyse van het rapport en de bui nengekomen adviezen en reactij| (onder meer van de HTM. NS en h ministerie van verkeer en *i terstaat) aan de raad worden aang boden. DE STICHTING TANDHEELKUNDIGE VOORZIENINGEN s-GRAVENHAGE en OMSTREKEN vraagt voor het per 1 december a.s. te openen „TANDHEELKUNDIG CENTRUM TENIERSSTRAAT" voorlopig vier werkdagen per week schoolopleiding: MAVO of daarmede gelijk te stellen opleiding salaris -afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring goede sociale voorzieningen Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan de stichting. Adres LOOSDUINSEWEG 9 te s-GRAVENHAGE. Professionele magazijnstellingen als boekenkast: Een intelligente smaakvolle en economische oplossing voo' uw bergproblemen blank vurenhout AanDouwsvsieem Ouwcll gemakkeli|K Ie monteren Hel programma omval access ones /oais ladenoiokkeh grammofoon platen bergingen etc Levering uit voorraad Vroog dc gratis voo"aa<Jli|Stj Ol kom kgken Showroom geopend van maandag trmvrijoag van S 30 tot »8 uur Donderdag lot 21 uur Herenstraat 31 Leiden Tel 07t 130926 Verkoopkantoor Wedeka organisatie van schoolbesturen in het protestants-christelijk onderwijs, vraagt voor de afdeling Planning en Onderzoek een Taak: secretaressewerkzaamheden zoals: verzorging korrespondentie. telefoon, archief d werkzaamheden m b.t verwerking van statistisch materiaal e d. Vereist middelbare schoolopleiding, liefst aangevuld met een secretaresseop- leiding ervaren'in typewerk zelfsiandjg en in teamverband kunnen werken. Een goed $alans en prima secundaire arbeidsvoorwaarden zijn aan deze functie verbonden. Sollicitaties kunnen worben gencht aan de Vereniging Besturenraad P C O aki PAO Ooslemde 114 te Voorburg, iel 070 694201. alwaar ook mlormane kan worden verkregen. Voor medezeggenschap Christelijk Nationaal Vakverbond Utrecht, Ravellaan IPostbus 2475, Telefoon 030-941041' O Noteert u mij maar als lid O Graag eerst inlichtingen Naamm Adres: Plaats: Bcdr. tak: In open cnv. /onder post/, aan. J CNV. Antvs. Nr. 1090. Ltreclu. I M.j. C. J. RIMThiiit t'hiropodis afwezig van 30 sept. tot 21 okt. LEIDEN Haarlemmerstraat DEN HAAG Grote Marktstraat hoek Wagenstraat bij Partdcr passage LEIDSCHENDAM Winkelcentrum Leidsenhage Uw reclameboodschap bereikt 355.000 geïnteresseerde 1. Elegante japon in gedekt bloemdessin, in de kleur stelling zwart/rood en bruin/ oranje. Ook in grote maten. r f\ Mt.: 40 t/m 52 O-A" 2. Sportieve corduroy japon, nu heel aktueel. In zwart, donkerbruin en marine. Mt.: 34 t/m 16 3. Jeugdige japon in folklo re-dessin, in 4 verschillende kleurstellingen. Mt.: 36 t/m 44 Den Haag: Schoolstraat 24. Lcyweg 954. Winkelcentrum Leidsenhage: lasmiinhol 8 (donderdag-koopavond' Leiden: Haarlemmerstraat 163a donderdag-koopavond

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 12