Van Dam krijgt het in Kamer moeilijk met huurvoorstellen ËI1 dichtbij pmmentaar Veel bezwaren bij CDA en VVD Produktie dit jaar met 11 pet. omhoog Gevangenen mogen waarschijnlijk _stem uitbrengen V Kameragenda „Weerwoord" naar nieuwe formul Gewetensnood is niet aan te praten" pen en steenkool meenemen bewaarkaart steenworp heren het weer Natuur verwent ons weerrapporten 28 SEPTEMBER 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 ^rië -dihec gisteren een zeer eigen Slragc geleverd aan de bestrijding het internationale terrorisme. drie commando's die zondag bij de gijzelingsac- I) in een h Damascus werden landagmorgcn al opgehangen. chien dat mensen die pleiten een harde bestrijding van ter- risme zich nog enigszins voelen iigcsprokcn door dit snelrecht, ^ar met recht heeft deze Syrische ictie natuurlijk niets te maken. Syrische regering heeft alleen |ar duidelijk willen maken dat zij frte metten zal maken met ieder- die een bedreiging voor binnen- mdse orde zou kunnen vormen. el h^aarvoor heeft die regering wel b^ar redenen. Door de internatio- |le aspiraties van president Assad _^Syrië verzeild geraakt in de Liba- tse burgeroorlog. Sindsdien is die Jrlog alleen maar een grotere tra die geworden; in de eerste plaats ior de Libanezen, maar ook voor Syrische regering. President As- had door zijn interventie in |banon zijn eigen positie in de abische wereld willen versterken, /lij had uit de strijd naar voren eten komen als de sterke leider. voortaan ook de Arabische aan- «•'ïk van het Palestijnse vraagstuk kunnen dicteren. In werkelijk- pid heeft hij nu van Syrië een ezettende mogendheid gemaakt. >nder dat er in Libanon een eind is $komcn aan het bloedvergieten. idertussen hebben de Palestijnen een vijand en een reeks nieuwe istraties bij. Dat heeft Assads itie in het binnenland ook danig rzwakt. Hij heeft in eigen land te aken met een heterogene bevol ing. die nooit als één man achter m heeft gestaan, om het nu maar lorzichtig uit te drukken. De •ootste bedreiging komt nu na- juurlijk van Palestijnse groepen, ook binnen de strijdkrachten ^öestaat er onrust. Daar komt bij het ideologische geschil dat de lyrische leiders hebben met de eersers in buurland Irak. De raakse regering stook I jaren in yrië ïei 'egen deze achtergrond is de snelle eactie van de Syrische overheid op gijzeling in Damascus zeer be- dirijpelijk. Assad kan zich alleen ts naar met geweld handhaven. Daar aan zijn de drie gehangenen in Da- nascus het slachtoffer geWorden. Van onze parlementsredactie DEN HAAG. Staatssecretaris Van Dam (Volkshuisvesting) krijgt het deze week in de Tweede Kamer niet gemakkelijk in het debat over zijn huurvoorstellen. De CDA-fracties en de WD hebben nogal wat bezwaren tegen de voorstellen en zijn van plan de staatssecretaris stevig aan de tand te voelen. DEN HAAG De industriële pro duktie, gemeten naar hoeveelheid, is in juli van dit jaar gestegen met elf procent ten opzichte van juli 1975, zo blijkt uit cijfers van het CBS. Het indexcijfer van de gemid delde dagproduktie, gecorrigeerd voor seizoenbeweging bedraagt voor juli 111 tegen 100 voor juli van het vorige jaar. Daarmee is het verschil tussen het produktieniveau van dit jaar en dat van een jaar geleden weer groter geworden. In juni van dit jaar lag de produktie iets minder dan zeven procent boven het peil van 1975. De stijging van de totale produktie komt onder meer voor rekening van de chemische industrie, die in juli 1976 dertig procent meer produceer de dan in juli 1975. In de aardolie industrie bedroeg de produktiestij- ging twaalf procent, in de grafische industrie ongeveer 25 procent, in de papier- en papierwarenindustrie on geveer vijftien procent. In de kle ding- en schoenenindustrie daaren tegen daalde de produktie met rond tien procent ten opzichte van verle den jaar. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Gevangenen zullen in de toekomst waarschijnlijk het recht krijgen om het kiesrecht uit te oefenen. Dit blijkt uit de memorie van antwoord, die de vaste commis sie van justitie van de Eerste Kamer gekregen heeft inzake het wets ontwerp dat de rechtspositie van gevangenen beoogt te gaan verbe teren. Het is wenselijk, schrijven minister Van Agt en staatssecretaris Zeeval- king. bij de komende grondwetswij ziging een voorstel te doen om de ontzegging van het kiesrecht aan gedetineerden te doen vervallen. De staatssecretaris heeft de noodzaak van deze grondwetswijziging al aan de minister van Binnenlandse Za ken laten weten In Den Haag werd gisteren veelvul dig de spanningsvolle nacht van 19 op 20 december 1974 in herinnering geroepen, toen minister Gruijters dreigde dat het kabinet zou aftreden als de Kamer een amendement Scholten (ARP) zou aannemen. Vol gens dat amendement zouden de hu ren in 1975 niet met acht, maar met negen procent moeten worden ver hoogd. Vandaag gaat het in principe om eenzelfde zaak, en de politieke span ning van die winternacht in 1974 is wat dit onderwerp betreft nog lang niet uit de lucht. Staatssecretaris Van Dam wil bin nenkort bij de Tweede Kamer voor stellen indienen voor een compleet nieuw huurregiem, een onderdeel van het werkpakket van het kabinet- Den Uyl uit 1973. Dat nieuwe regiem wil hij volgend jaar nog laten ingaan. Omdat de Kamer en de regering de voorbereiding echter niet meer rond kunnen krijgen voor 1 april volgend jaar de datum waarop de laatste jaren de trendmatige huurverhogin gen wettelijk zijn ingegaan moet de Tweede Kamer zich deze week uitspreken over een voorstel van Van Dam om de huurverhoging in 1977 niet per 1 april, maar per 1 juli te laten ingaan. Dan is er tijd genoeg zo meent destaatssecretaris om de nieuwe huurwetten in werking te laten treden. Met dit voorstel op zich heeft de Kamer niet zoveel moeite, al worden wel bezwaren getuit geuit tegen het onderbreken van de regelmaat van de jaarlijkse huurverhogingen. En vooral het WD-kamerlid De Beer ziet in de verschuiving van de datum een verkiezingsstunt: de huurverho ging wordt van vlak vóór de tweede- Kamerverkiezingen (in mei volgend jaar) verschoven naar de verkie zingen. Kleinere verhoging Moeilijker wordt het met een tweede pas vorige week ingediende voorstel van Van Dam. om de huren pas per 1 juli met in principe acht procent te laten stijgen. De huren stegen de afgelopen twee jaar ook steeds met acht procent. Omdat de huurverho ging volgend jaar evenwel drie maanden later in zou gaan, betekent dit in feite een lagere huurverhoging, die dan wordt berekend op zeven procent. Staatssecretaris Van Dam verdedigt deze lagere huurverhoging door er onder meer op te wijzen dat de bouwkosten minder snel stijgen dan eerst werd verwacht. Span de momenten deze week in de Kamer bij de afhandeling van het abortusdebat (woensdag) en de be handeling van de huurverhoging in 1977, waarmee de Kamer vandaag begint. Voorts komt vandaag een aantal wij zigingen van de kieswet aan de orde. De bedoeling is het stemmen in an dere gemeenten en het stemmen bij volmacht makkelijker te maken. Donderdag begint de Kamer met mondelinge vragen van de PPR aan minister Van der Stoel betreffende een economische boycot van Zuid- Afrika. Voorts oordeelt de Kamer over de overheidssteun aan de bedrijven Hollandia en De Groot voor de over name van het gestrande bedrijf Ne- derhorst. Het WD-Kamerlid Van Aardenne stelt vervolgens in een in terpellatie de moeilijke situatie in de Nederlandse scheepsbouw aan de orde. Van een onzer verslaggevers DRIEBERGEN „Weerwoord" het maandblad van het christelijk jongerenverbond en het landelijk centrum voor gereformeerd jeugdwerk, gaat veranderen. De re dactie kondigt aan. dat het blad meer in contact en in samenwerking met jonge mensen zelf of afgestemd op de situaties waarin jonge mensen verkeren, zal worden geschreven. „Bijdragen mogen niet afstandelijk zijn. maar zullen vooral weggehaald moeten worden uit streken, situa ties en plaatsen, waar dingen gebeu ren. die voor jongeren van belang zijn." aldus de redactie. Weerwoord wil op grond van het evangelie schrijven voor jongeren, die weten in welke wereld ze leven. De redactie legt dan een accent op situaties van hen die de dupe wor den of dreigen te worden van on recht. van gevestigde belangen. Weerwoord wil nog meer dan voor heen de boer op, „om erbij te zijn, om te luisteren en te schrijven, om te laten zien aan anderen wat hoop vol is." Om dit te realiseren treedt Hijma Stoffels part-time In dienst als redacteur. ten, die namens KVP, CHU en ARP het woord zal voeren, wilde gisteren nog geen definitief oordeel geven. De CDA-fracties vergaderen daar van morgen nog voor de laatste maal over. Hij erkent echter dat er exact dezelfde problematiek aan de orde is als twee jaar geleden. Het gaat nu om een feitelijke huur- verlaging, legt Scholten het voorstel van Van Dam uit. „Wij hebben zeer ernstige vraagtekens bij dit voorstel gezet". Hij vindt dat er alvorens in de Kamer over het voorstel gestemd wordt, een fundamentele discussie moet plaatsvinden over de hoogte van verantwoorde jaarlijkse huurstijgingen. „Verdwijntruc" WD-kamerlid De Bèer zal deze week voorstellen om niet in te gaan op de plannen van de staatssecreta ris. Hij wil de huurverhoging De CDA-partijen in de Kamer drei- handhaven op acht procent, en ge- gen deze week weer even dwars voor woon per 1 april laten ingaan. In de deze plannen te gaan liggen als twee berekeningen van Van Dam waarin jaar geleden. AR-Kamerlid Schol- deze aantoont dat de huren volgend jaar minder omhoog moeten, zegt hij een „meervoudige verdwijntruc" ontdekt te hebben. Hij wijt de opstelling van het kabinet aan de komende verkiezingen, en ziet geen reden om met het aannemen van de binnenkort in te dienen nieuwe huurwetten haast te maken. Ze kun nen in rustig tempo in de loop van Mr J. N. Scholten: zeer ernstige vraagtekens het vo4gend jaar worden behandeld, meent hij, en dan per 1 april 1978 ingaan. D'66 heeft een bijna gelijksoortig standpunt, met dit verschil dat deze regeringspartij vindt dat er recht aan het kabinet gedaan moet wor den door de wetten over het nieuwe huurregiem vóór de kamerverkiezin gen in de Tweede Kamer te behande len. Dat is ook het streven van het kabinet. Van Dam zegt daarover in zijn afgelopen weekeinde nog inder haast verstuurde memorie van antwoord dat het gaat om de afron ding van het nieuwe beleid. Bij PvdA en PPR bestaan weinig problemen met de voorstellen die deze week worden behandeld. Deze partijen leverden dan ook geen in breng in het verslag met kantteke ningen, dat de Kamer vorige week aan de staatssecretaris stuurde. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De oproep van de AR-leider Aantjes aan zijn mede christenen in de linkse fracties en de VVD om de aanneming van het PvdA-VVD abortuswetsontwerp te voorkomen is bij sommigen van de geadresseerden niet in goede aarde gevallen. Vooral zijn uitlating: ,,Het kan niet anders of velen, die als overtuigd christenen hun plaats in die partijen menen te kunnen, of zelfs te moeten vinden, moeten in gewetensnood verkeren met het wetsontwerp van VVD en PvdA", is hard aangekomen. De doopsgezinde predikant J. Knot (PvdA) zei desgevraagd: ,,Ik begrijp niet hoe Aantjes durft uit te maken of wij in gewetensnood moeten zit ten, ik vind dat nogal boud gespro ken. Het is een krampachtige poging de aanvaarding van het PvdA- ontwerp nog op het laatste moment te voorkomen. Ik had dat juist van Aantjes nooit verwacht. Ik zal het wetsontwerp zonder meer blijven steunen", aldus ds. Knot. Het VVD-Kamerlid L. de Beer, noemde de uitlatingen van Aantjes ..aanmatigend". ,,Hij suggereert dat de mensen die anders dan hij over abortus denken, geen goede christe nen zijn alsof hij alléén dat kan uitmaken. Dit maakt nogal inbreuk op de sfeer waarin het abortusdebat lot nu toe gevoerd is. verklaarde De Beer. die voor „de volle honderd procent" achter het wetsvoorstel blijft staan. De voormalige priester D. Coppes (PPR) vindt de oproep van Aantjes ..onbehoorlijk". ..Ik heb het erg moeilijk gehad met deze zaak. Lang durige en zeer gewetensvolle discus sies hebben mijn standpunt ten gunste van het PvdA-VVD ontwerp bepaald. Als Aantjes ons nu vraagt op het laatste moment van mening te ver anderen, dan doet hij net alsof wij over abortus op een achternamid dag, zonder Ons geweten te laten spreken, hebben beslist. Eigenlijk kan ik me niet voorstellen dat Aan tjes het zo heeft bedoeld", aldus Coppes. Aantjes zei gisteren echt niet provo cerend te hebben willen optreden. ,.Ik kijk wel uit over iemand anders zijn christen-zijn te oordelen, als ik daaraan begin kom ik niet verder dan mezelf. Toch kan ik me persoon lijk niet anders voorstellen dan dat zij in gewetensnood moeten ver keren". Aantjes wil de hoop dat het PvdA- VVD wetsontwerp woensdag in de Kamer wordt verworpen, nog niet laten varen. Na verwerping van bei de ontwerpen zou de weg vrij zijn om bij de kabinetsformatie afspra ken te maken over een nieuw abor tuswetsontwerp. ,,lk heb er geen spijt van dat bij de vorige kabi netsformatie deze zaak aan de Ka mer is overgelaten, maar als ik zie hoe PvdA en WD nu scharrelen, vind ik dat de CHU (die meende dat het kabinet Den Uyl zelf een abor tuswetsontwerp had moeten indie nen) gelijk heeft gekregen". DÉ' Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER- Zo zien de leiders van de frontlijn-staten Kissingers plannen voor Rhodesië. onder redoctie van loes smit „Nu de kantooruren drastisch verminderd zijn en wel tot elf uren per dag. is het tot zich ne men van voedsel toegestaan tusschen half twaalf en twaalf uren. maar het werk mag onder geen enkele voorwaarde onder broken worden". Volgens een arbeidsovereen komst (nog geen cao, maar wel een echte ao) van omstreeks 1850. afgedrukt in het maandblad Werk in Uitvoering van Publieke Werken Amsterdam, diende een kantoorklerk slechtsop werkdagen ten burele te zijn ..tusschen zeven ure des voormid dags en zes ure des namiddags". Met dien verstande, dat ook de zaterdag werkdag was en er. in dien nodig, op zondag overge werkt moest worden. Bovendien diende hij van een zij op kan toor was nog geen sprake elke ochtend aanwezig te zijn bij de dagelijkse gebeden in het Groote Kantoor. De oudste klerk moest trouwens nog veertig minuten eerder present zijn dat was dus ongeveer kwart over zes want op dat tijdstip moesten alle jongste en aankomende klerken zich bij hem melden ..voor het schoonmaken der vertrekken en zij zullen na kantoortijd blijven voor dergelijke werkzaamhe den". En dan werd er niet zo n beetje met een stofdoek gezwaaid, maar tweemaal daags echt schoongemaakt met borstels, be zems en zeep, goedgunstig door de werkgever ter beschikking gesteld. Alleen voor de gewone klerken ging de verkorte werktijd van slechts elf uren dus op. Wie het ongeluk had tot oudste klerk be noemd te worden, kon rekenen op zeker een uur langer werken per dag. want hij was verantwoorde lijk voor de properheid op kan toor. Zo'n oudste kreeg daarvoor, als hij er tenminste vijftien dienstjaren op had zitten, een sa laris van 10.25 per week. een vorstelijke beloning vergeleken bij wat anderen werd uitbetaald. Volwaardige klerken direct on der hem ontvingen maar f 5.50en het nieuwe, verhoogde weekloon voor bedienden tot veertien jaar bedroeg niet meer dan 52 cent. Niettemin werd van allen ver wacht dat ze in ruil voor hun opslag ..een verhoogde hoeveel heid werk" zouden leveren. „Zeester astarias rubens. Sterk en behendig kan hij de schalen openbreken van de oesters, mos selen en schaalhorens welke hij eet. Een verloren arm kan weer aangroeien. Hij behoort tot de zelfde familie als de zeeëgel; stel u de zeester voor metz'n vijf armen tot een bol samengetrokken, en de verwantschap wordt duide lijk". Een encyclopedietje in het klein is weer de pas uitgekomen „be waarkaart" over strand en zee, met dit verschil dat er behalve de uitvoerige informatie veel meer duidelijke, veelkleurige tekenin gen bij staan van schelpen, zee wieren. inktvissen, kwallen en an dere dieren en planten die op het strand te vinden zijn. Al eerder bracht Meulenhoff-Bruna een se rie van vier in het Nederlands vertaalde bewaarkaarten uit van deze van origine Engelse ..cards to keep". De nieuwe serie van vier. bevat behalve „strand en zee", een kaart over tuinvogels en hun zang (met vogelmelodietjes op noten er bij), kruidenplanten en hun gebruik en ..de taal der bloemen", vijftig bloemen met hun namen en diepere betekenis sen. Voor 2.95 per stuk in boek handel en warenhuis nu acht kaarten in het Nederlands en vier in alleen Engels, niet om na een tijdje weg te gooien, maar om lang te bewaren en te raadplegen. Dat was trouwens niet alles. Een klerk moest niet alleen godvruch tig. proper en stipt zijn. hij mocht ook niet spreken onder kantoor tijd, moest zelf zijn schrijfgerei meebrengen en sober gekleed gaan: „De klerken zullen zich hoeden voor het dragen van kle ding in opvallende kleuren en van kousen die niet goed gestopt zijn". Voor allen was voorts ver boden „hel hunkeren naar tabak, wijn of sterke drank", icant dat ivas „menselijke zwakheid". Het kon 's winters goed koud zijn op zo'n kantoor, maar jas en overschoenen aanhouden mocht daarom nog niet. Iedere klerk moest zelf maar vier ponden steenkool" per dag meebrengen; hoe iemand van 52 cent per week dat deed, moest ie zelf maar uit zoeken. En dat het nogal eens koud bleef, laat zich raden. Een bibberende bediende mocht dan per gratie wel „halsdoek en hoofdkleding" om en op houden. Eén ..menselijke zwakheid" kon de firma niet verbieden. Welis- ivaar mochten de klerken het ver trek niet verlaten, maar „het is toegestaan de natuurlijke drang te volgen, waarvoor de klerken de tuin achter de tweede poort kunnen gebruiken". Noodge dwongen toestemming dus, maar hoge nood valt dan ook moeilijk tegen te houden. Deze 22-jarige Zwitser heeft in zijn land de traditionele steenwerpwed- strijden gewonnen. Hij gooide de ruim 83 kilo zware wedstrijdkei het verst: bijna drie en een halve meter. De rode letters op de tassen van de heren van 'De heren" bezorgen de bezochten niet minder rode konen. De Argentijnen die de Heren'-heren op bezoek krijgen, zijn speciaal zij die schulden heb ben gemaakt door de aankoop van auto's en andere dure dingen. Die schulden schijnen moeilijk te innen te zijn en daarom heeft een incassobureau in Buenos Aires zich daarin gespecialiseerd. Het bureau noemt zich 'De heren' en heeft dan ook keurig in jacquet en met hoge hoed uitgedoste he ren in dienst, die aktetassen bij zich hebben waarop in knalrode letters de woorden 'achterstallige schuld' staan. Vertonen deze op vallende heren van 'De heren' zich ergens, dan drommen al gauw de nieuwsgierigen samen om te kijken wie er schulden heeft. En de zich generende schul denaar weet niet hoe gauw hij moet betalen om van al die onge wenste belangstelling af te komen. azomer was het gister middag. Op meer plaatsen dan de afgelopen dagen, waaronder het hoge (Neder landse) noorden, overschreed het kwik deg- ns van 20 gra den. De Bi n Maastricht kwamen to 2 graden. Hoe kan het ei ijk ook anders met die»/ aar aanwezige zuidelijke omingen, opge wekt doo n vrijwel stil lig gende e tormdepressie nu op 300 ometer ten zuiden van Ierland. Zij regelt nu al vijf dagen achtereen het weer in West-Europa. Door het ho ge vochtgehalte van de lucht was het weer 's middags tij delijk drukkend en had het gelijk iets dreigends. Men kon met de klompen aan voe len dat er iets broeide maar in mijn standplaats viel het allemaal erg mee. 's Morgens was het in Zeeland al tot on weer gekomen De regen daar kon beschouwd worden als de nabloei van buien die daarvoor in de nacht vooral over Noord-Frankrijk actief waren geweest. (Brest om ze ven uur gistermorgen 22 mil limeter.» In de namiddag vormden zich lokaal over de lage landen enkele buien, maar feitelijk mocht het geen naam hebben Om zeven uur gisteravond was er helemaal niets te doen in Nederland en naaste omgeving. On weerscellen werden toen ge peild: twee boven Zuid- Engeland, één nabij de Ka naaleilanden. en verder een serie cellen van Rennes via Zuidoost-Frankrijk tot Noordoost-Spanje. De temperatuur kan er nog maar geen genoeg van krij gen Vandaag, morgen en overmorgen gaat het zo door, dat wil zeggen er zullen op veel plaatsen weer maxima van 20 graden of hoger gere gistreerd worden Maar tege lijk blijft het onstandvastig en vaak ook onweersachtig Er zullen daarbij aan de ene kant plaatsen zijn waar zich buien ontlasten, aan de ande re kant zijn er ook droge ge bieden en vergeet niet de zonnige perioden „Het is net alsof in tijden van droogte de buien meer wegblijven dan in natte peri oden." aldus een boer op vrij droge zandgrond met ander half tot twee meter diepe slo ten zonder één plasje water. Hij beklaagde zich er zater dagmiddag over dat de door „De Bilt" toen in uitzicht ge stelde buien zijn woonplaats over het hoofd zagen. Het Is inderdaad zo geweest, dat Nederland toen wat dit be treft niet op de eerste rang zat hoogstens viel er zondag twee tot vijf mm regen en gisteren meldde Vlissingen vijf. Rotterdam en Maas tricht twee mm. Dat maakt niet veel uit. Daartegenover stonden dan de 20 mm van Sleeswijk en plaatselijk gietbuien aan de lopende band met 20 tot 40 mm plaatselijk in Engeland Gisteravond gaf Dublin 17 en Exeter aan de zuidkust van Engeland 20 mm on weersregen. De temperatuur varieerde gistermiddag van 20 graden aan de Noordzeekust tot 30 graden in het Middeliaridse- Zeegebied. Erg warm was het ook in Oostenrijk met voluit zomerse temperaturen in Salzburg (25) en Innsbruck (26 graden). Ook Neurenberg pakte een zomerse dag. In Algerije heeft men eveneens door de depressie ten westen van Biskaye zeer warm weer gekregen. Nu eens geen „ver koelende" MiddellandseZee- wind zoals zo dikwijls eerder dit seizoen, maar een droge en hete woestijnwind. Kijk maar eens naar de waarne ming van Algiers, gistermid dag om eén uur: zuidzu d- west 5 tot 6 Beaufort, tempe ratuur 37 graden, dauwpunt 11 graden De gemiddelde et- maaltemperatuur is op het vliegveld Dar El Beida bij Algiers in september overi gens met 23 graden al twee graden lager dan die van au gustus Aoulef. een Algerijns woestijnstation, heeft in sep tember nog een normale ge middelde temperatuur van 33 8 graden Celsius tegenover 37 7 in juli. Het station Qual- len is dan goed voor... 38.1 gr. C. Noord-Zweden. waaronder Lulea. rapporteerde gister avond een lichte sneeuwbui bij een temperatuur van twee graden boven nul. Als de Ier se depressie verder zal zijn opgevuld, krijgen Schotland en Noord-Engeland wat kou dere lucht uit het noord oosten binnen Op de Shet- lands was het gisteravond al niet warmer meer dan negen graden na een maximum van tien tegenover 13 tot 17 gra den maximaal op de He- briden Eel de Eind hu ven Den Kelder H dam Twente V leningen Zd Limbuit Aberdeen Barcelona Berlijn Buidraux Brukx-I Kunkluit Geneve Heliinki inntbruck Kopenhagen Li>mIhiii Locarno Londen Ntcv Ö,k» Parij» Home Split Stockholm Wenen Zurich litjntHJvl Lu- P.ilnu» New Yurk Tel A\l\

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5