lob Rensenbrink: het gezicht van Anderlecht Van Praag: actie tegen sectiebestuur Aankoopbeleid Ajax niet al te gelukkig Spel van Roda JC heeft ons niet verrast" Moskou houdt zich aan regels IOC Weinig spelvreugde voor Hulshoff Waterpolobeker voor De Robben ÈDAG 28 SEPTEMBER 1976 TROUW/KWARTET 15 Rob Rensenbrink is alweer bijna zes jaar Nederlander onder de Belgen. Zijn contract bij het Brusselse Anderlecht, morgenavond in Kerkrade opnieuw te genstander van Roda JC in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars, loopt na dit seizoen voorlo pig nog vier jaar door. Ren senbrink is er tevreden mee, al zegt hij van veran dering te houden. or Matty Verkamman tUSSEL Rob Rensenbrink had al zes interlands achter de toen hij in 1969 het Amsterdamse DWS voor de Vlaamse ïb Brugge verwisselde. De schriele, maar pezige linksbuiten in mei '68 samen met Wim van Hanegem tegen de hotten in Oranje debuteerde, mocht zich echter allerminst een rrivé" noemen toen hij het indertijd een land lager zocht. Rob insenbrink werd teen nog niet voor vol aangezien. Hij vertrok een belofte', dat zeker. Maar in Oranje was zijn talent nooit zo n de oppervlakte gekomen. erkenning kwam pas later. Waar- het opmerkelijk bleef dat hij toch iral op clubniveau (Anderlecht) joneerde. In het Nederlands elftal am hij eerst kort voor de WK'74 ;en België en Argentinië) los. La- handhaafde hij die vorm, met als jchieter zijn partij tegen de Bel- in Rotterdam (5-0). Anderlecht bevestigde hij zijn iolute klasse keer op keer. Zowel Belgische wedstrijden als in de ropa Cup. Rensenbrink werd zelfs gezicht van de Europese topclub Brussel. Amsterdammer is bij dat succes chter en vriendelijk gebleven. Een erview blijkt hij niet als een plicht dus als lastig te beschouwen. Kort or de Europa Cup-return tegen het mburgse Roda JC. praat hij zelfs nderd uit. Over van alles en nog H. ver Anderlecht Ve hebben momenteel een aantal Ttigers in de ploeg. Dockx. Ruiter, essel, Vandendale. Zelf ben ik 29. an de andere kant is er een jonge ;rn. met spelers als Coeck, Vercau- ren. Vander Eist en Mc Kenzie. ie groep kan het elftal óók dragen. sportief opzicht zie ik voor de omende jaren dan ook wel perspec- ef. We hebben op dit moment geen cht aanvallende ploeg, maar spelen ok niet puur op de counter. Het zit tussen in. Toch is het spel aan- rekkelijk. omdat er zo veel techniek zit. Met één trap het middenveld verslaan is er gelukkig niet bij. aterdag hebben we tegen Cerkel mgge voor het eerst goed gespeeld dit seizoen." tver Raymond Goethals. de nieuwe frame? [Een fantastische man. bijzonder iympathiek. Hij leeft met hart en [iel voor voetbal. Misschien is hij fen beetje té fel. Van de reserves hoor ik wel eens. dat hij op de bank Soms met twee sigaretten in z'n bond zit mee te voetballen. Het is Sterk overtrokken, wanneer er wordt JOSKOU Rusland heeft het In- ernationaal Olympisch Comité nog ens verzekerd, dat geen enkel land im politieke redenen niet zal worden oegelaten tot de Olympische Spelen an 1980. De Westduitser Willi Dau- ne, Lid van het IOC. maakte dit in loskou bekend. Volgens Daume ïad Sergei Pavlov, (voorzitter van iet Sportcomité) in besprekingen „inet het IOC nogmaals verklaard dat floskou de IOC-regels volledig in ,s^cht zal nemen. Daume zei dat Israël en Taiwan, landen die problemen hebben ondervonden bij de deelname aan Ifecente sportontmoetingen, ter spra- te waren gekomen. Daume: ,,Ik dat de Russen politiek gespro ten. veel te wijs zijn om te maken te uijgen met problemen zoals Montreal die gekend heeft". In Cana- da verbood de regering de deelname njvan Taiwan aan de Spelen, als dat land de naam Republiek China wilde voeren. Op de besprekingen is ook Chili aan orde gekomen. Chili heeft al laten weten te vrezen niet in Rusland met een sportploeg te mogen komen, na dat eerder het Russisch tennisteam weigerde een Davis Cup-wedstrijd tegen Chili te spelen, op politieke gronden. gesuggereerd, dat hij een hekel aan Nederlandse voetballers zou heb ben. Hij heeft alleen nooit eens ge zegd, dat hij als bondscoach nauwe lijks goede aanvallers had. vanwege al die Nederlanders in België. Het is waar. dat hij vorig jaar heeft verteld, dat ik alleen maar af te stoppen was. door mij onderuit te schoppen. Dat is een beetje lullig, maar ik vind zoiets niet verschrikkelijk. Boven dien weet ik nu wel. hoe zo n uit- spraak wordt opgeblazen". Over Hans Croon, de vorige trainer. ..Ik heb eens gelezen dat Jan Ruiter, volgens Croon, een bepaalde invloed op mij zou hebben De optimistische, altijd vrolijke Ruiter, die de pessi mistische Rensenbrink naar een be paalde vorm praatte. Ik bekijk de zaken inderdaad graag een beetje afstandelijk, maar pessimistisch? Al met al. vind ik het maar een verhaal tje van Croon. Croon had trouwens wel meer van die zwevende gedach ten. Op een gegeven moment zaten we aan een bar. Zei hij plotseling, dat geld geen zin had moesten we later toch weer inleveren. En mijn kind. dat was helemaal niet van mij. dat was van de kosmos. Dat zal dan wel". Over zijn Nederlandse periode: „In 1965 ging ik van de amateurclub OSV naar DWS. Dat was vrij laat. ik was toen al achttien jaar. Daarom heb ik ook nooit in het UEFA- jeugdteam gespeeld. Toen ik zestien was. speelde ik wel twee oefenwed strijden in het Nederlands amateur elftal. Samen met onder meer Cees Molenaar. Die wilde me toen al naar KFC halen. Daar kon ik vijftienhon derd gulden per jaar gaan verdienen. Dat heb ik dus niet gedaan, want bij DWS ging het toen al om een bedrag van twintigduizend gulden. DWS was net kampioen van Nederland geweest en begon toen de beste spe lers. Israël bijvoorbeeld, te verkopen. Feyenoord heeft lang belangstelling voor me gehad, maar Happel heeft een transfer altijd tegen gehouden. Hij vond me te licht en te week. Hij kreeg van iedereen gelijk, want kort daarop won hij met Feijenooi;d de wereld cup". Over zijn ontwikkeling in België ..Van DWS naar Club Brugge. Het eerste jaar was moeilijk, bij Ander- MANCHESTER - Jaap van Praag, de voorzitter van Ajax. wil een nieuwe poging in het werk stellen om het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB uit het zadel te lichten. Van Praag heeft, zoals hij gisteren in Manchester meedeelde, de steun gekregen van vijf vooraanstaande clubs. Voor de vergadering van de FBO. de Federatie van Betaalde Voetbalorgani saties die op 9 oktober plaatsvindt wil de Ajax-praeses nog meer handteke ningen verzamelen om zijn actie kracht bij te zetten. Van Praag hoopt dat de heren van het sectiebestuur hun zetels ter beschikking zullen stellen. De reden dat de Ajax-voorzitter tot harde actie wil overgaan is het feit dat het sectiebestuur volgens hem niet alleen informatie achterhoudt maar ook met informatie manipuleert. Jaap van Praag liet overigens zaterdag tijdens de bijzondere bondsvergade ring de kans onbenut om via de zaken Knobel. Burgwal, en NOS het sectiebestuur middels bondsvoorzitter Meuleman ter verantwoording te roepen. door Richard Matthijsse MANCHESTER Het is in het grillige wereldje van het betaal de voetbal op het ogenblik een modeverschijnsel het teruglopen van de belangstelling voor de populairste tak van sport in ons land in de schoenen van de publiciteitsmedia te schuiven. Direkteur Guus Brox van Feyenoord deed dat gisteren in deze krant en ook bij Ajax dat zaterdagavond na zijn wanvertoning tegen NAC allerwegen striemend werd veroordeeld is de pers de zondebok. lecht later ook. Bij Brugge was alles op Lambert afgestemd. Het tweede seizoen ging het beter. Ze waren verschrikkelijk kwaad, toen ik naar Anderlecht ging. In Brussel ben ik gegroeid. Ik werd er een beetje de centrale figuur. Dat groeien heeft niet speciaal met België te maken, geloof ik. In Nederland zou ik ook wel vooruit zijn gegaan. Nmee, het heeft mij niet verbaasd, dat ik steeds beter ging spelen. In Neder land leefde ik ook al met de idee. dat ik bij Feyenoord of Ajac terecht zou komen. Ik zie mij nog wel enkele jaren meedraaien in de top. Ik heb mijn lichaamsbouw mee. Misschien word ik wel back of middenvelder. Op het middenveld is het een stuk gemakkelijker. Maar voor het rende ment van de ploeg is het wellicht beter, dat ik voorlopig linksbuiten blijf. Het stikt trouwens van de mid denvelders, tegenwoordig. Vooral ook in Nederland. Counteren is daar tegenwoordig de mode." Over het Nederlands elftal „Tijdens de jaren in Brugge heb ik maar twee interlands gespeeld. In Amsterdam tegen Engeland (0—1) en in Tel Aviv tegen Israël (1—0. door een goal van debutant Willy Brokamp). Ik werd toen in Neder land een beetje vergeten. De pers zag me helemaal over het hoofd. Nü zijn er bij elke belangrijke wedstrijd van Anderlecht steeds Nederlandse journalisten aanwezig. Rond 1970 had men in Nederland Piet Keizer. Er bestond geen behoefte om Ren senbrink als reserve uit België te laten komen. Vreemd was dat. ik dacht altijd maar: „Keizer hebben ze alvast, mij kunnen ze er bij ne men. Keizer is voor mij wel een sta-in-de-weg geweest, ja." Rensenbrink wordt na die laatste uitspraak aan een artikel in het in middels ter ziele gegane dagblad De Tijd herinnerd. Vlak voor het we reldkampioenschap voetbal, sprak de als gezaghebbende geldende Journalist De Vos in die krant zijn voorkeur uit voor zijn vriend Piet Keizer als linksbuiten. Rensenbrink herinnert zich dat artikel eveneens, ofschoon hij niet meer weet of het voor of na de interland tegen Argen tinië werd geschreven. „Juist tegen Argentinië speelde ik toen een goe de interland. Toch heb ik nooit het vertrouwen verloren, hoewel ik pas in 1973 weer een beetje terug kwam. Eerst in een vriendschappelijke in terland tegen Polen (1—1) en vervol gens in Amsterdam voor de WK tegen België (0—0). Het is vaak moeilijk voor mij geweest om in het Nederlands elftal te spelen. Dikwijls kreeg ik niet veel ballen. Nee. geen kwaad woord over Van Hanegem. want dat is een vriend van mij. Het is ook moeilijk om uit te blinken in het Nederlands elftal. Je speelt maar enkele malen. Zo werd het algemeen als een grote mislukking beschouwd, toen ik tegen Roemenië als rechtsbuiten speelde. Dat kon ik niet. Maar hoe veel kansen kreeg ik nu op die plaats? In Jong Oranje speelde ik eens rechterspits en toen had George Kessler het meteen over „de ontdeikking van het jaar." Over het geld „Ik verlies de zakelijke kant nooit uit het oog. Het zou onverstamdig zijn wanneer ik dat wel deed. want dan ben je aan een club overgele verd. Kijk maar naar Wim Suurbier. Die jongen heeft na al die jaren nog niks. Tot dusverre heb ik altijd zelf mijn zaken geregeld. Wanneer er echter nog eens sprake zal zijn van een transfer, dan zal ik Inter Foot ball inschakelen. Die jongens halen er toch meer voor je uit Ze praten gemakkelijker met een bestuur." Over België. „Ik hou van afwisseling. Na dit sei zoen. zit ik nog vier jaar aan Ander lecht vast. Dat betekent dat ik in totaal zo n tien jaar bij Anderlecht speel. Dat is erg lang. Het klinkt misschien gek. maar ik zou best weer wel eens op andere velden willen spelen, met andere tegenstanders en andere supporters te maken willen hebben. Ik heb inmiddels begrepen, dat de Engelse en Italiaanse grenzen volgend jaar echt open gaan." Over Roda JC. „Ik was niet verrast door de kracht van Roda JC. Goethals had die ploeg gezien en ons er over ingelicht. Ik geloof niet. dat ze het met. hun speel wijze een heel seizoen volhouden. Wanneer we thuis niet hadden opge haald. dan was ik somber gestemd geweest voor de return. Roda vond ik inderdaad hard. maar dat ben ik gewend in België. De ploeg was ge brand op een goed resultaat in de eerste Europa Cup-wedstrijd. Ik heb nog met die Ehlen gesproken, daar bij merkte ik niets van doping of zo Het was een aardige knul." Het is daarom een verademing in Barry Hulshoff een speler te treffen die wat genuanceerder tegen de hui dige ontwikkeling van het betaalde voetbal aankijkt. De Ajacied zegt de kritiek op het spel van zijn ploeg te delen. „Uitgaande van het gegeven dat het voetbalspel erop is gericht dat publiek amusement te bieden, kan ik me levendig voorstellen dat de mensen in ons teleurgesteld zijn. Vooral die categorie die zich maar niet los kan maken van het grote Ajax dat de hele wereld in bewonde ring bracht met zijn totaalvoetbal. Maar laten we alsjeblieft een streep onder die periode zetten, en laten de mensen dit nieuwe elftal de tijd gunnen". Er klinkt iets smekends door in zijn woorden alsof Hulsshoff namens Ajax om clementie vraagt. De bijna 30-jarige Ajacied die door trainer To- maslav Ivic naast Ruud Krol als tweede vrije verdediger is opgesteld, erkent dat hij in het begin van het. seizoen weinig spelvreugde heeft ge kend. „Maar het is gelukkig aan het terugkomen. En ik trek me niets aan van de kritiek. De jongeren in het elftal zijn nog niet zover. Jé kunt aan sommigen merken dat ze te snel zijn aangeslagen". Hulshoff die vorige week in De Meer demonstratief te kennen gaf dat hij de taktiek van Ivic bepaald niet kon appreciëren, omschrijft de voorma lige trainer van Hajduk Split niette min als een groot vakman „Hij is alleen verschrikkelijk impulsief en dat komt weieens moeilijk over Hij heeft ons in vele gesprekken uitge legd waarom wij op dit moment met dit concept spelen Ivic wil koste wat het kost zijn taktiek uitvoeren. Zijn probleem is echter dat je daar ook de spelers voor moet hebben. Boven dien vind ik dat er voor de speler zelf ook nog ruimte moet zijn om zijn persoonlijke taktiek te kunnen uit voeren. Ik denk dat Ivic op den duur zijn ideeën over voetbal zal moeten aanpassen aan de kwaliteit van het huidige spelerspotentieel. Barry Hulshoff meent dat Ajax de laatste jaren geen al te gelukkig aan koopbeleid heeft gevoerd, al voegt hij er onmiddellijk aan toe dat de uitzonderlijke talenten op dit mo ment niet aanwezig zijn en de club de financiële draagkracht ontbeert om kwaliteit in huis te halen. De Ajacied. die een moeizaam revalida- tieproces van twee jaar achter de rug heeft, zegt zich fysiek weer tot alles in staat te voelen. „Ik weet dat er beweerd is dat ik uitgeblust zou zijn. Nou. dat ben ik zeker niet. Ik ben gretiger dan ooit tevoren. Ik zal er beslist alles aan doen om mijn steen tje bij te dragen aan het opnieuw omhoog brengen van Ajax". ALGEMEEN- Frankrijk zal zich kandi daat stellen voor de organisatie van de Olmplsche Winterspelen in 1984 Deze zou- den moeten gehouden worden in Courche- vel. Val Thorens. Menutres en Merlbel. een groep dorpjes in de Franse Alpen PAARDENSPORT Manza Buitenzorg heeft tijdens de koersen van Duindigt het baanrecord en tevens nationale record op 1 15.9 voor de laatate kilometer gebracht. Het oude record was 1.16.3 van Henri Bui tenzorg en Florissant. Manza Buitenzorg, met pikeur Wim Dulvendoorden en eigen dom van mevrouw Caransa. kwam tot deze prestatie in een koers over 1600 meter De totaaltijd was 2 01.4. BADMINTON Het hoofdbestuur van de Nederlandse Badminton Bond is ongewij zigd gebleven. Rob Spee ivoorzitteri. Paul Snellens ipenningmeesten en Steef de Oraaf illdi zijn voor twee jaar herkozen De NBB u vanaf begin dit Jaar met 9000 leden gegroeid tot een totaal van 39 000. VOETBAL - Hel Nederlandse damesteam heeft In Thun de Interlandwedstrijd tegen Zwitserland gewonnen met 50 KAMPEN HZC—De Robben heeft evenals verleden jaar beslag gelegd op de waterpolobeker. De Hilversummers hadden voor het winnen van de beker in de eindstrijd tegen ZIAN Vitesse genoeg aan een gelijk spel. omdat ZIAN eerder op de dag tegen AZC Alphen tot 3—3 was gekomen. Evert Kroon c.s. liet het daar echter niet op aankomen. De Hilversummers speelden een voortreffelijke wedstrijd en wonnen met 7—4 waarbij Wim Hermsen (3). Dick Nieuwenhuizen (2). Hans Smets en Nico Landeweert voor de doelpunten zorgden. Voor ZIAN scoorden Hans Parrel (3) en Jan Evert (vier). In de strijd om de derde en vierde plaats won AZC Alphen zonder veel moeite van het in dit gezelschap toch wel de zwakke De Zijl'LGB: 6-2. De beker voor de dames werd een prooi voor het Haagse DSZ. dat in de finale een overwinning met 4—3 op de HZC-De Robben behaalde ZAGEN Het had dus afgelopen zaterdag in Den Haag moeten gebeuren. Nadat maandenlang soms meewarig gela chen. soms giftig gesist maar zei der waarderend was gesproken over de gang van zaken binnen met name het sectiebestuur betaald voetbal, zouden de heren met de billen bloot moeten. Uitleg moest er komen over de zaken Burgwal. Knobel en NOS. Verder werd ver wacht dat iemand misschien ook iets vaneen toekomstvisie zou kun nen laten blijken. Een motie van wantrouwen zweefde boven de ver gadering. Men rekende echter buiten de ver gadertechniek die in de loop der jaren achter de groene tafel is ont wikkeld. Profs winnen het daarbij eenvoudig van amateurs. Dat bleek ook nu weer. Want alles wat er boven water kwam, was wat luttele informatie over de gang van zaken rond het ontslag van secretaris penningmeester Burgwal. Dat hij 815.000 gulden had gekregen om zijn gezicht niet meer op de KNVB- burelen te laten zien. En binnen kort zal er een uitreksel verschij nen van het rapport dat over het functioneren van Burgwal is opge steld. Wel erg zuur voor de initiatiefne mers tot de vergadering. Maar ja. wat wil je ook. als je in de eigen amateurgelederen een spreker aan treft die vindt dat men ook weer niet al te democratisch te werk moet gaan. Letterlijk zei hij. dat men moet oppassen omdat ..we met z'n allen bezig zijn de stoelen onder de poten van de KNVB weg te zagen". Toen was echter al lang duidelijk dat iedereen gewoon met z'n poten van die stoelen af moei blijven. BLAD Er lopen in Nederland enkele men sen rond die hun werktijd spende ren aan het zoeken naar een gat in de tijdschriftenmarkt. Aan hun ac tiviteiten danken we heel wat niet moeilijk leesbare bladen. Een aan tal van de gevonden gaten bleek echter een afgrond te zijn. dus zijn er ook weer bladen even vlot geko men als verdwenen. Op sportge- y „e* Xt bied is dal ook het geval Eigenlijk dook alleen Voetbal International In zo n gat in de markt. Maar er is nu weer een nieuwe gegadigde. Eind december dient het blad .Sport" te verschijnen, men kan zich dus niet vergissen. Het blad mikt op de sportieve Ave nue-lezer die op zondagavond ook Studio Sport tot zich neemt. Ten minste. het wordt een Avenue achtig blad. volgeschreven door de medewerkers van Studio Sport. Achter deze onderneming gaan o m. achter de naam Prods. Proms en Friends presentator Mart Smeets en producer Bert Spaak schuil De plannen van „Sport" zijn ambi tieus In het maandblad zal geen aandacht worden besteed aan do voetbalsport. Wel zijn er acht ande re sporten die iedere keer per stuk vier pagina's krijgen Het eerste nummer gaat 96 pagina's tellen. De oplage is 40.000. maar uiteraard wordt eiop gemikt om binnen de korste keren door te stoten naar de veilige produklie van 100.000. „Sport" moet rond vier gulden per nummer gaan kosten. Voor de ad vertenties is men met name ook aangewezen op de sponsors van sportverenigingen. Onze J. C. Brak kent een paar ver halen over sponsors en Studio Sport. Maar hij zegt voorlopig niets. Hij wacht op eind december. Op Studio Sport. SUPPORTERS Het was zondag aangenaam rustig op en rond stadion Galgenwaard tijdens FC UtrechU-PSV. Geen bierblikjes op het veld. geen vechtpartijen op de tribunes. Ja. het was goed merkbaar dat die PSV-supporters voor een keer mas saal waren thuis gebleven. THE ALLROUNDERS (vervolg) Korte inhoud van het voorafgaan de: de KRO gaat voor de televisie een sportshow maken en de AVRO is daar boos over omdat men vindt dat het allemaal erg lijkt op hun eigen sportshow. DEEL II Waarin sprake is van deurwaar ders. juristen en vervangers. Op de dag van de opname van The Allrounders meldde zich in de vroe ge ochtenduren een deurwaarder met een officieel schrijven bij Wim van Hanegem en Frank Nusse. Bei den hadden eerder deelgenomen aan 'Superstars' en mochten vol gens het door hen ondertekende contract niet aan een soortgelijk concurrerend programma deelne men Tenminste volgens de AVRO- juristen. De KRO besloot de zaak voorlopig even op z'n beloop te laten en Van Hanegem cn Nusse te schrappen van de lijst met kampioenen en uitblinkers. Vooral voor dc sportlieden wilde men er geen rel van maken. Maar inmiddels zoeken KRO-jurlstcn wel naar een uitweg. Voor Van Hanegem is nu zijn ploeg genoot Wim Rijsbergen opgetre den. Frank Nusse werd vervangen door de 400-meter loper Aard Veldhoen. Paul Litjens tenslotte die met het Nederlands hockey team op toernee moest naar Polen, kreeg in Imbert Jebbink een plaatsvervanger. Maar eind goed. al goed? STERK Onze J. C. Brak vertelt graag over zijn oom Herman Die is nog eens met de riek achterna gezeten, na dat hij in een naburig dorp een prachtig doelpunt had gemaakt. Toen die club op bezoek kwam. liep z'n vader alle kennissen en familie leden onder de toeschouwers af en meldde met een veelbetekenend gebaar: ..na afloop bloed aan de paal". Die anderen waren echter met de bus gekomen en vertrokken schielijk zonder zich om te kleden. Ze namen de scheidsrechter mee Gelukkig kreeg z'n vader later nog ruzie in het café zodat het toch nog een echte voetbaldag werd. STERKER NOG Iedere zichzelf een beetje respecte rende sportorganisatie laat wel een op glanzend papier gedrukt perio diek verschijnen. Daar zijn grote verschillen in. De een noemt de luxe uitgevoerde officiële medede lingen al een bondsblad. De ander voegt er een handvol van redactie- wege ingekorte verslagen aan toe. Bekend is ook dat de badminton- bond geruimte tijd een reisgids als bondsorgaan uitgaf Trouwens de KNVB laat tegenwoordig een pro fessioneel voorlichtingsteam de be stuursmededelingen en het pro gramma overtikken. Dat noemen zij dan weer bondsblad. Een goede in zijn soort was Basket ball. van de gelijknamige bond. De officiële mededelingen worden daar wekelijks per stencil rondge stuurd. zodat men in het maande lijks verschijnende bondsblad de ruimte had. Het was een blad voor de echte basketbalfanaat Met be schouwingen. verslagen en inter views. afgewisseld met een kri tische noot. Maar ja. voorlopig was dat Want dc basketbalbond heelt eindredac teur Bob Lieshout en redacteur Be rend van Baak ontslagen. Officieel is geen reden opgegeven, maar de kritiek en het duidelijke pro bondscoach Sheridan standpunt, zullen niet vreemd zijn geweest aan het besluit. Inmiddels zijn mede werkers Jaap Hofman (producer Langs de Lijn) en Mart Smeets (de zelfde» ook opgestapt. Dat was de vier man die het blad vrijwel geheel vulden. Zo helpt de basketbalbond het ge middelde in de bondsbladen weer omlaag. Maar de wegen van bondsbestuurders zijn nu eenmaal ook ondoorgrondelijk. REALITEIT Afgelopen zomer probeerden de Nederlandse Sport Federatie en het ministerie van CRM nog een keer om Nederland massaal in be weging te krijgen. Dat was de aktle Sportreal. Voor een luttel bedrag kon men her en der een tas aan schaffen met bewegingsmateriaal, zoals twee plastic suikerscheppen met een bal en en badmintonset naar een ontwerp uit 1842. Daarna is het wat stil geworden rond Sportreal Hoewel onlangs een man werd geisgnaleerd. die zijn hond uitliet en de hoop met de sportieve suikerschep dc bosjes in werkte. Maar dat bedoelde Van Doorn natuurlijk niet. toen hij het over de beweging van de brede massa had. Zaterdag kwam Sportreal ook ter sprake in de bondsraadsvergade ring van de Nederlandse Volleybal Bond. Daar werd de aktie een flop genoemd, zei men zich te beraden over deelname aan dergelijke ak- ties in de toekomsten wist men wel hoe de miljoenen beter besteed hadden kunnen worden Is dat zo. meneer Koenst van het Landelijk Actie Comité Sportreal0 „Het is erg voorbarig om nu al van een flop te spreken Er moet nog een uitgebreide evaluatie volgen onder de deelnemers en de Plaatse lijke Actie Comité s. Ten tweede zijn de sportorganisaties uitgeno digd om deel te nemen, waarvoor dan financiële middelen ter be schikking zouden worden gesteld De NeVoBo is daar niet inge sprongen." Maar de zaak lijkt toch wel een beetje doodgebloed. „We hadden het probleem van de Olympische 8pelen. Daarop concentreerde zich de aandacht van de sportwereld nadat we in mei en juni een uitge breide promotiecampagne hebben gehad. Maar er zijn inmiddels wel 500 Plaatselijke Actie Comité s en elf Regionale Actie Comité s. Er is op vele niveaus, met sportorganisa ties. verenigingen en comité s sa menwerking ontstaan. En we zijn nu ook weer begonnen met nieuwe affiches en raambiljetten." En dat gaat voorlopig nog door? „Sportreal is ontstaan uit het Over leg Sportieve Recratie. Dat overleg blijft bestaan, over wat we verder gaan doen. Volgend jaar gaat dat ook nog wel door. Het is immers een proces dat op gang moet wor den gebracht Om mensen bij de sport te betrekken, moet je dat langer volhouden". En anders doen. x BRRRROEM Boze abonnee: „U geeft in de krant altijd maar af op de motorsport en de autosport". J C Brak: „Meneer het Is goed dat u even belt. Ik heb hier namelijk juist een bericht voor me liggen over de voorzitter van de Neder landse Autorensport Vereniging. Die doet zelf ook mee aan wedstrij den. Zo heeft hij twee weken gele den op Zandvoort nog gewonnen Maar nu is gebleken dat hij bij het prepareren van zijn wagen de regle menten heeft overtreden. Terwijl hij eerder een andere coureur die hetzelfde had gedaan een waarschuwing had gegeven". Boze abonnee: „Dat komt zeker weer met grote letters in de krant". J C Brak: „Meneer, ik begrijp uw probleem Ik zal kijken wat ik voor u kan doen". Abonnee: „Als u dat wil doen.erg graag". g. prctstroom Is even weg om op de fiets een handtekening van johan nccskens te halen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 15