RANK XEROX vc - - 4 4 Rank Xerox maakt nu ook tekstverwerkende apparatuur. De beste! V Een goed idee maakt plaats vooreenbeter. -* Het begon met de rijzende roem van het "bolletje" Lang hebben sekretaressen en typistes hun nagels kapot en hun vingers beurs moeten hameren op de toetsenborden van hun schrijf machines voordat zij verrast werden met een vinding van niet geringe impor tantie: de elektrische schrijfmachine met het revolutionaire, bol vormigeaanslagmechaniek. Een idee van IBM dat alle lof verdient Wtnt opeens werd het mogelijk om met vederlichte aanslag en sneller dan ooit tevoren werk af te leveren dat er beter uitzag. Een nieuwe manier van typen - dokumenten- kreatie zo men wil - had daarmee zijn intrede gedaan. Geen wonder dat sindsdien de voorkeur van bedrijven en instellingen en hun medewerksters naar apparatuur met deze kwaliteiten is uitgegaan. Geen wonder ook dat het "bolletje" een begrip is geworden. Maar nu is het tijd voor een nieuwe revolutie. De elektrische schrijfmachine heeft lange tijd het juiste antwoord gegeven op vragen van dokumenten- kreatie. Maar dat veranderde. Meer en meer typewerk, vooral het overtypen van door de auteur gewijzigde tekst, grote hoeveelheden standaard-korrespondentie, enz.ging een aanslag doen op de produktiviteit, het humeur en de akkuratesse van - overigens hardwer kende - medewerksters. Oplossing werd gevonden in apparatuur die men vaak geafficheerd ziet als word processors of schrijfautomaten.die het produceren van grote hoeveelheden al of niet gelijkluidende tekst ver gemakkelijkte enversnelde. Het begrip "tekstverwerking"deed daarmee zijn intrede. Bij dit soort apparatuur heeft het "bolletje" in het verleden eveneens goede diensten bewezen. Maar ook op het gebied van tekstverwerking worden er steeds meer en verdergaande eisen gesteld aan efficiency, akkuratesse en de represen tativiteit van het typewerk. Daarom werd het tijd voor een nieuwe revolutie. Die is er nu. Met de komst van het tekstverwerkings systeem dat aan alle eisen van moderne tekstverwerking kan voldoen. En nu begint het interessant te worden: Het "bollede" maakt plaats voor de Xerox 800 "letterschijf.' De letterschijf is een totaal nieuwe en voor deze tijd revolutionaire vinding. Een idee waarmee Rank Xerox de grenzen van het voor haar bekende terrein van de kopieer- en dupli- ceerapparatuur overschrijdt om ook dat van de tekst- verwerkende apparatuur te betreden. Een nieuwe weg voor Rank Xerox die zij niet zou inslaan als zij er niet zeker van was dat haar jongste telg - de Xerox 800 - met kop en schouders boven de thans bestaande,"vergelijk- bare"apparatuur uitsteekt. En Rank Xetox is daar zeker van omdat de Xerox 800 de eigenschappen in zich verenigt om aan alle eisen die de moderne tekstverwerking stelt te voldoen. Waarom precies gaat andere tekstverwerkende apparatuur voor de Xerox 800 wijken? Het Xerox 800 elektronisch tekstverwerkings systeem bestaat uit een elektronische schrijfmachine die verbonden is met een konsole waarin informatiedragers geplaatst kunnen worden. In de vorm van magneet kaarten dan wel magneetband-kassettes. Ook andere tekstverwerkings-apparatuur kent in enigerlei vorm deze bestanddelen. De Xerox 800 biedt echter beide mogelijk heden. Zo kan men zich altijd van dat apparaat verze keren dat de gegeven probleemstelling kan oplossen. Hoe precies? Welnu: 1De Xerox 800realiseert mede dankzij de unieke letter schijf 30 aanslagen per sekonde. Dat is tweemaal zoveel als elke andere, soortgelijke apparatuur. 2. De Xerox 800 is ook in staat om zowel van links naar rechts als andersom te schrijven. Zig-zag over het papier CS? 'mt gaande typt hij teksten y ts' feilloos uit. Een snelheid van nog eens 10% is hiervan het gevolg. 3. Al werkend met de Xerox 800 legt men de ingetypte informatie op de informatiedrager vast. Daardoor wordt korrigeren van fouten een werkje van niks. Wint alleen de fouten behoeven hersteld te worden. De Xerox 800rangschikt de korrekties zelf op de juiste plaats. Na éénmaal korrigeren, altijd een 100% fout loze tekst. 4. Op dezelfde wijze maakt de Xerox 800 ook het ver werken van wijzigingen, toevoegingen of weglatingen achteraf veel gemakkelijker. Want ook dit soort auteurskorrekties worden in de tekst ingepast. 5. De Xerox 800 bezit als enige apparatuur een drietal mogelijkheden om letters ten opzichte van elkaar te m** Xerox 800 Elektronisch Tekstverwerkings Systeem. spatieren. Er zijn letterschoven in vele lettertypes ver krijgbaar die met deze drie mogelijkheden korrespon- deren: FVoportionele spatiëring, 10-pitch en 12-pitch, waarmee een optimaal en prettig leesbeeld verkregen kan worden. 6. Met de Xerox 800 is het mogelijk om door het indruk ken van een kodetoets elke ingetypte tekst als "blok- zetsel" te voorschijn te laten komen. Met een haar scherpe linker- en rechterkantlijn. 7. Met de Xerox 800 is het even makkelijk om "kopjes" of tekstgedeelten te centreren. 8. De Xerox 800rangschikt automatisch cijferkolommen. De tien-honderd-, enz. -tallen netjes onder elkaar. 9. Met de Xerox 800 kan met halfvette letters geschreven worden. 10. De Xerox 800 heeft een minimaal aantal bewegende delen en is daardoor zeer bedrijfs- zeker. 11. De Xerox 800 is er in vier uitvoeringen. Twee modellen zijn er voor het werken met magneetkaarten. En twee modellen voor het werken met magneetbandkassettes. Wat gaat de Xerox 800 voor u in de praktijk betekenen? De Xerox 800 is een zeer kompleet elektronisch tekstverwerkings systeem. Het werken ermee heeft een sterk produktivi- teitsverhogend effekt.Want sekretaressen en typistes kunnen voortaan hun tijd ekonomischer en effektiever gebruiken. In kortere tijd leveren zij akkurater werk af. Hun humeur heeft niet meer te lijden onder het - tot in den treure - overtypen van brieven, het verzorgen van standaardkorres- pondentie en het moeizaam werken aan cijfermatige overzichten. En dat, terwijl het eindresultaat kwa representativiteit een gehalte krijgt dat tot op heden niet mogelijk scheen. Een team instruktrices zorgt ervoor dat mede werksters die met de Xerox 800 gaan werken in kone tijd de kneepjes van het vak onder de knie krijgen. Rank Xerox meent dat de Xerox 800 uw aandacht ten zeerste waard is. Op de Efficiency Beurs kunt u zich daarvan overtuigen. Nadere informatie wordt u ook jraag verstrekt als u kontakt opneemt met Rank Xerox (Nederland) B.V.Casuariestraat 3, Postbus 4747, Den Haag, telefoon 070- 64 99 20. A. J| Xerox* en Rank Xerox rijn wettig gedeponeerde handelsmerken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10