Bondsvergadering lost niets op in ■Utrecht nderuit Roda JC kan spel niet maken .^Gegevens van Commissie-Kastermans nog niet vrijgegeven "tjjederlaag en nieuwe blessures Rentree van Ralf Edström Eindhoven houdt gemakkelijk stand 1 10/1 INDAG 27 SEPTEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET9 •EN HAAG Drs. Van Rijn vertolkte veler, zo niet aller mening. „We zijn er doorheen gekomen", zo stelde de voor zitter van Sparta aan het ein de van de buitengewone bondsvergadring van de KNVB in Den Haag vast, „omdat we het heetste hangij zer' het ontslag van de se cretaris-penningmeester Burgwal van de bond voor ons hebben uitgeschoven". Initiatiefnemer van deze bijeen komst Feringa, voorzitter van de landelijke Bond van Amateurvoet balverenigingen. was al even te leurgesteld. „Ik 'sta hier als een vreselijk teleurgesteld mens", wa ren zijn woorden. „Ik had van het bondsbestuur een betere voorberei ding van deze vergadering ver wacht. De oppositieleider, die het betaalde voetbal ter verantwoording wilde roepen voor de negatieve publici teit die zij de KNVB bezorgt, ging eraan voorbij dat hij zijn argumen ten allerminst hard heeft kunnen maken. Een van de weinige reële punten was dat het veelvuldig ge noemde „miljoen van Burgwal", in feite een bedrag van ten hoogste 815.000 gulden is. De afbouw van het salaris van de 54-jarige gewezen hoogste werknemer van de KNVB vergt 566.000 gulden, de pensioen rechten nog eens 249.000. Van dit totale bedrag komt 250.000 gulden ten laste van de jaarrekening 1975/76 van het betaalde en van het amateurvoetbal. De resterende 315.000 gulden levert het reserve fonds voor speciale doeleinden. De afkoopsom zat vele afgevaar digden hoog. Te meer daar in deze verzuimd was advies in te winnen bij de financiële commissie. Pas toen de raadsleden van de heer Burgwal en de KNVB tot een verge lijk waren gekomen lichtte bondsvoorzitter Meuleman telefo nisch de voorzitter van de controle rende en adviserende financiële commissie in. Langdurig hebben de afgevaardig den gepoogd het (vertrouwelijke gegevens bevattende! Rapport van de commissie-Kas termans in de openbaarheid te krijgen. Deze com missie had tot opdracht het onder zoeken van de gebeurtenissen rond het ontslag van bondscoach Geor ge Knobel kort voor de finale van het Europese voetbalkampi oenschap in Joegoslavië. Het on derzoek bevestigde dat in de KNVB met de secretaris- penningmeester geen zinvolle sa menwerking meer mogelijk was. Jaap van Praags wens tot een volle dige publikatie van de stukken bleek niet haalbaar, gezien de ver trouwelijke aard van sommige rap porten. Na ampele discussie ging voorzitter Meuleman mee met de eis van Jan Masman. voorzitter van FC Twente, om tenminste een uittreksel, waarin de geest van het rapport geen onrecht wordt gedaan vrij te geven. Dat van achter de groene tafel werd toegezegd dat voorts een be leidsnota van het bondsbestuur te verwachten is zodra dit college met de besturen van het amateur- en het betaalde voetbal heeft gespro ken kan men ook amper een suc cesje voor de afgevaardigden noemen Een verdere discussie over het ge voerde beleid in de zaak-Burgwal volgt eerst als de leden van de bondsvergadering het uittreksel van het rapport-Kasterman in hun bezit hebben. Vast staat uiteraard wel dat de KNVB niet aan de uitke ring van totaal 815.000 gulden kan ontkomen. Dat Burgwal liet uitlekken dat Knobel ontslag had genomen, hoe wel dit tot na het Europese kampi oenschap niet in de openbaarheid zou worden gebracht, mag dan de directe aanleiding tot het ontslag van de secretaris-penningmeester zijn. de oorzaak ervan ligt veel die per. Daaraan ligt de beslissing, ge nomen in 1975. ten grondslag om de leiding van het bondsapparaat te zijner tijd in handen te geven van een algemeen directeur. „De heer Burgwal verklaarde zich bereid on der die top-manager te werken." aldus Wim Meuleman, „zij het niet van harte. De commissie- Kastermans constateerde op het bonds)3ureau een escalatie van on gunstige onderlinge verhoudingen die een verdere samenwerking on mogelijk maakte. Dit laatste deed enkele afgevaar digde betwijfelen of het wel juist was een dergelijk kostbare afvloeï- ngregeling te treffen, aangezien de secretaris-penningmeester niet meer aan zijn volledige verplichtin gen als werknemer had voldaan en derhalve wellicht voor ontslag zon der meer had kunnen worden voor gedragen. Kritiek werd het bondsbestuur ook niet gespaard inzake het nemen van ontslag van bondscoach Geor ge Knobel Het bestuur werd verweten dat het te laat heeft ingezien dat het niet juist was Knobel aan te stellen als technisch-directeur en hem te be lasten met de leiding over alle technische zaken, in stede van hem aan te trekken als trainer-coach. Meuleman gaf toe dat dit besluit niet juist is geweest en dat Knobel te zwaar is belast Vele malen heeft de bondscoach zijn ontslag aange boden om daar dan later weer op terug te komen. „Bij de regelmati ge gesprekken tussen Knobel en het dagelijks bestuur," aldus Wim Meuleman. „kondigde deze nogal eens aan dat hij diverse aanbiedin gen had van clubs. Dit deed niet zo prettig aan. daar wij waren over eengekomen dat Knobel in ieder geval bij de KNVB zou blijven tot na het wereldkampioenschap 1978 Toen Knobel op 11 juni. direct voor het Europese kampioenschap, weer zijn ontslag indiende heeft het bondsbestuur unaniem besloten deze aanvraag nu maar te aanvaar den met de uitdrukkelijke afspraak dat dit besluit geheim zou blijven tot na de kampioenschappen. Een geheim is in de KNVB. zelfs in de top. vaak niet lang een geheim. Dat deed Jaap van Praag uitroepen hoe het mogelijk was dat zo'n besluit, op 11 juni genomen, al daags daar op bekend was Veel informatie kregen de afge vaardigden ook niet bij de bespre king van de resterende twee agen dapunten van de vergadering. Bij de behandeling van het contract met de NOS werd alleen maar dui delijk dat ten onrechte lange tijd een afgevaardigde van de amateurs buiten de onderhandelingen is ge houden Het weids aangekondigde „De KNVB. nu en straks" leverde alleen feiten op die reeds bekend zijn. Een concreet nieuwtje kon praeses Meuleman zijn gehoor melden. ..Door het nemen van ontslag van onze juridische medewerker." zo zei hij. „is het noodzakelijk gewor den voor onze commissie van be roep een part-time jurist aan te trekken Om daarop tot hilariteit van de afgevaardigden die finan cieel al zulke schokken hadden ver werkt te laten volgen: „En die is erg goedkoop rsv loor Jan van Galen 'RECHT Traditioneel bijna weten de PSV-ers de nederlaag, itmaal tegen FC Utrecht (1-0), aan krachten van buitenaf. De 'gemene opinie van de spelers van trainer Kees Rijvers was dan )k dat scheidsrechter Jan Beek een wat al te opzichtige manier van broodroof had gepleegd en dat verder een grote dosis pech 'lüe weg naar een overwinning had gebarricadeerd. De anders zo 'nuchtere Kees Rijvers maakte duidelijk zo geëmotioneerd te ts zijn, dat commentaar alleen nog maar kon schaden. ..De spelers kunt u vragen naar hun mening, maar op mij hoeft u niet te ^rekenen, nee er is geen sprake van" Op een fortuinlijke wijze scoort spits Piet Hamberg het winnende doelpunt voor FC Utrecht. De bal zou Beveren in het doel belanden. Dat de gemoederen bij PSV tot het kookpunt verhit waren, was overi gens niet zo'n bijzondere verrassing. Immers scheidsrechter Jan Beek onthield de ploeg uit Eindhoven een zekere strafschop, rond de 22ste mi nuut in de tweede helft. De doorge broken Lubse werd door Paunovic van achteraf in het strafschopgebied ve neergelegd. Beek zag het echter an ti ders en hield dat ook later vol: „In de i dfeerste plaats vind ik dat PSV in het veld niets te kort gekomen is en in de tweede plaats stond ik vlak bij dat siéincident. De bal was voor Lubse en hei Paunovic binnen spelbereik en bei- sio den vielen" de lu Voor PSV had de affaire nog een lai ander staartje, want René van de ui Kerkhof hield aan zijn opmerkingen tegen Beek een notitie in de boeken over. Dat was trouwens voor PSV ee nog lang niet het ergste. Veel triester ai UTRECHT - Ralf Edström zal waarschijnlijk volgende week zijn rentree maken in het elftal van PSV. dat op zater dagavond tegen Telstar speelt Edström zei in Utrecht, waar hij met Frangois en Krijgh op de tribune naar de wedstrijd tegen Utrecht keek: „Bij een onderzoek is gebleken dat mijn linkerbeen twee centime ter korter was. Door het „kra ken" van mijn rug is dat ver holpen. Het gaat nu goed met me. Als ik de komende week een nieuwe test met goed ge volg afleg, kan ik tegen Telstar weer meespelen. Het wordt tijd. want op de tribune zit ik maar in de zenuwen. Vooral nu het niet zo goed gaat met de club". wordt de lijst met namen van niet- fitte spelers en geblesseerden. Al kort na het begin, verloor PSV de Engelse en voor het ogenblik door de blessure van Ralf Edström. meer dan belangrijke spits Nick Deacy. Zoals later zou blijken een enkel verwonding die wel niet zo snel zal genezen. Met lede ogen ook keek Rijvers later hoe doelman Jan van Beveren van het veld werd gedragen. Door een met recht genoemd zieken huis balletje (volkomen foutieve te rugspeelbal van Peter Dahlqvist) liep Van Beveren met een sliding een diepe vleeswond op. Tien hechtingen en twee weken rust was later de medische verklaring in het zieken huis. Invaller voor Van Beveren was Tonny van Engelen, de derde doel man. Tweede keus Andre van Ger- wen verrekte onlangs op de training zijn enkelbanden (zes weken uitge schakeld). De felle veroordeling van PSV-zijde over scheidsrechter Beek hinkte ech ter op twee gedachten. Niet alleen de onthouden strafschop wekte wrevel op, maar ook een vermeende handsbal van weer Paunovic. veroor zaakt na een inzet van René van de Kerkhof. Een overtreding die van de tribune niet te constateren viel en ook door Beek niet was waargeno men. Willy van de Kerkhof daarover: „Hij stond er met zijn neus bovenop. Iedereen die op het veld was heeft kunnen zien. dat het een handsbal was. Met die strafschop precies het zelfde. Maar ik begrijp het wel. Die kerel is doodsbang voor die beruchte Bunnikzijde. Hebben ze zich koest gehouden, nou de uitwerking was toch te merken Hij was als een wezel om niet in elkaar geslagen te wor den. Dat is wel heel duidelijk. Wat moet je nou met zulke scheidsrech ters? Daar is toch niet tegen op te voetballen. Ze maken je gewoon af. die gasten". Een iets genuanceerdere Huub Ste vens, ook nog steeds niet fit en al leen uit nood ingevallen voor Nick Deacy: „Dat Rijvers op ons boos is kan ik heel goed begrijpen. Goed hebben we nou niet bepaald ge speeld, maar dat hij furieus is over het optreden, als je het nog zo mag noemen, van die scheidsrechter vind ik nog aannemelijker. Niet te gelo ven wat die man presteerde. Hij heeft wat de FC Utrecht aangaat zonder risico's gefloten. Volgens mij was hij veel te bang hier anders niet meer veilig weg te komen" Een aanzienlijke hoeveelheid bles sures. foutieve arbitrale beslissin gen of niet. het vormt geen sluitend excuus voor het zwakke optreden van de Rijvers-formatie tegen een nu ook niet bepaald soepel draaiend FC Utrecht. De neergang van het PSV van dit moment zit in de men tale opstelling van de spelers. Ook zonder de zogenaamde vedettes (ze hebben aan het woord zelf zo'n he kel in Eindhoven) moet PSV langs een matige middenmoter als Utrecht draven Het gokken op de jeugd pakt tot nu toe maar inciden teel goed uit. Zoals vorige week tegen FC Twente, toen de jonge Paul Postuma een glansrol ver tolkte. Nu tegen de zwaarlijvige, moeilijk bewegende, traag lopende en bovendien 31-jarige Joop van Maurik maakte Postuma niets klaar. Routine zal de doorslag gege ven hebben, al lukte het de jonge Eindhovense speler geen keer een duel op snelheid te winnen Trou wens zijn voorgangers ook niet Van Maurik: „Ik begreep er niets van. Eerst had ik die Deacy tegeno ver me, maar die viel al meteen uit. Daarna Lubse Nou die maakt er ook niet veel van zeg. Wat zwak!" Opmerkingen waar de PSV-ers het mee kondep doen. opmerkingen ook die niet van de lucht waren Anderszijds ook gevoel voor realis me want het eigen spel werd niet meer opgehemeld dan gerechtvaar digd was ATLETIEK Frank Eilander (AV '341 heelt het Nederlandse jeugdrecord kogelslingeren verbeterd De Apeldoorner kwam lot een afstond van 33.36 meter SCHAKEN De internationale meester Hans Ree heeft het nationale snelschaak- toernooi gewonnen. Onder de 160 deelne mende topspelers waren ook grootmeester Timman. kandidaat-grootmeester Böhm en de meesters Hartoch en Zuidema ATLETIEK Hans van Kasteren heeft in Winschoten een wedstrijd over 100 kilome ter gewonnen De atleet van Fortuna Vlaar- dingen had daarvoor een tijd nodig van 6 uur, 45 minuten en 48 seconden. Hij verbe terde daarmee het officieuze record, dat met een tijd van 6.53 al op zijn naam stond. De Westduitser Uwe Schüder werd tweede met een achterstand van ruim zes minuten. door Matty Verkamman EINDHOVEN - Roda JC lijkt nu ook al besmet met het on- machtvirus, dat dit seizoen zo veel clubs in de top van het betaalde voetbal verlamt. Het Limburgse téam, dat na zeven competitieronden alle andere clubs op de ranglijst van de eredivisie achter zich wist. bleek gistermiddag in de wed strijd tegen Eindhoven (0-0) plotseling ook niet bij machte om het spel te „maken". Op het moment dat de omhooggescho- ten club met de niet al te aan- valslustige tegenstander werd geconfronteerd, kwam Roda's onmacht schrijnend aan de op pervlakte. Dat was dan tevens een slecht voor teken voor de Europa Cup-return van woensdag tegen Anderlecht. Want de Brusselaars die de betrek kelijke luxe van een 2-1 voorsprong kennen, laten ook volgaarne het ini tiatief aan de tegenpartij. Vooral dan is Anderlecht op zijn sterkst: de te genstander de idee geven dat men sterker is. dat men in de meerder heid is en vervolgens via messcherpe counters toeslaan. Roda JC maakte in het vlakke en volstekt niet boeiende duel tegen Eindhoven zelfs een hulpeloze in druk. Het sterkste punt van de ploeg de individuele klasse werd te spaarzaam aangesproken. Gerard van der Lem soleerde maar vier keer echt erg goed. verder werd hij door de harde Wout Blijderveen redelijk in bedwang gehouden. Pierre Ver meulen, het andere vleugel-talent, was door trainer Bert Jacobs zelfs aanvankelijk buiten de ploeg gela ten. Jacobs wenste Vermeulen te sparen, maar liet hem na rust toch voor de tegenvallende Deen Jens Kolding invallen. Vermeulen kon de forse tegenstand van Henk Schalks echter niet aan. Niet éénmaal kwam zijn onmiskenbare kwaliteit naar vo ren Gerard van der Lem. toch ver dienstelijk. verwoordde later de pro blemen van zijn ploeg: „Nu we bo venaan staan, worden we door de tegenstanders op een andere manier bekeken". Eindhovens trainer Rinus Gosens ondersteunde die mening door te zeggen: „We hadden ons spelsysteem bepaald naar aanleiding van de 15 goals, die Roda JC had gemaakt De 3 tegentreffers die Roda daarnaast incasseerde, speelden ook een rol. Achteraf was er misschien meer mo gelijk geweest, want ik vond Roda vooral in de verdediging niet fout loos spelen". Van der Lem vervolgde: „Op de trai ning worden nieuwe patronen uitge probeerd om het spel wel te kunnen maken. Maar het blijft voorlopig moeilijk. Bovendien speelden we niet geconcentreerd. Dat gold ook voor mij." Tegen het klittende en vaak mas saal terugtrekkende Eindhoven wist Roda JC veelal geen betere oplos sing te bedenken dan om de bal in de breedte te spelen. Iemand als John Meuser. tegen Feyenoord nog excellerend, deed daar ruimschoots aan mee. Hij viel dan ook nauwe lijks op. Johan Toonstra was als de meest vooruitgeschoven middenvel der nog het gevaarlijkst. De actiera dius van de Fries was zijn directe tegenstander Pleun Strik erutele malen te veel. Desondanks was het toch dezelfde Strik, die voor Eindho ven opnieuw van grote waarde was Ofschoon Eindhoven pas in het laatste kwartier echt aanvallend voetbal speelde de absentie van de geblesseerde spits Hans Bleijen- berg had daar wellicht mee te ma ken kreeg de equipe van Gosens toch de meeste en de beste kansen In totaal 6: Kreekels (2). Goedhart (2). Schapendonk en Strik. Roda JC reikte niet veel verder dan een goede kopbal van Dick Nanninga. die doel man Peter Ad janski knap verwerkte en een open kans voor dezelfde spits, die zijn matige vorm evenwel onderstreepte door de bal maar half te raken Nanninga was trouwens opnieuw geen populaire figuur. Begrijpelijk dit keer. want eerst raakte hij de Joegoslaaf Savic met de elleboog vol in het gezicht. Later verwondde hij met een wilde duik Adjanski en ten slotte schopte hij Pleun Strik grof tegen het gras. De Groninger maakte in 90 minuten voetbal niet KAC-Ajax 0—I. FC VW-Sparta 1-2. FC Twente-FC Den Haag 1-1, FC Utrcchl-PSV 1-0. Telstar-Haarlem •- 1. Go Ahead-AZ'67 1-1, Feyenoord-Dc Graafschap 5-0, FC Amsterdam-NEC 2-2, Eindhoven-Roda JC 0-0. Fevenoord 8 7 0 1 14 22- 6 Roda JC 8 6 2 0 14 15- 3 Ajax 8 6 0 2 12 12- H Haarlem 8 5 1 2 11 13- 5 Sparta 8 4 2 2 10 13-12 Go Ahead 8 3 3 2 9 10-11 PSV 8 3 2 3 8 13-3 AZ'67 8 3 2 3 8 u-u FC Utrecht 8 3 2 3 8 1MB FC Den Haag 8 2 3 3 7 9- 9 NAC 8 3 4 7 10-16 FC VW 8 3 1 4 7 9-15 NEC 8 2 2 4 6 18-14 Eindhoven 8 1 4 3 6 8-13 De Graafschap 8 2 1 5 5 'f-13 FC Twente 8 1 2 5 4 5-13 Telstar 8 1 2 5 4 7-16 FC Amsterdam 8 0 4 4 4 7-18 Zaterdag. NAC-Eindhoven. Sparta-FC Twante PSV- Telstar Zondag: AJaX-FC VVV SC Cambuur-PEC 0-3, Veendam- Vitesse 2-2. Volendam-SW 1-0, For tuna SC-Exeelsior 7-0, FC Ben Boseh-FC Dordrecht 1-1. "SC Amersfoort-FC Vlaardingen 2-0. Hel mond Sport-MW 0-1, W'ageningen- Heraclcs 5-0, Willem II-FC Gronin gen 1-0. MW 8 a 1 1 13 1» -6 Volcndam 8 5 2 1 12 18 -8 Vitesse 7 5 1 1 11 21 -5 Wageningen 7 4 2 1 10 13 -5 Fortuna SC 8 4 2 2 10 16 -9 Heerenveen 7 4 1 2 9 6 .3 Veendam 8 3 3 2 9 14-11 PEC 7 2 4 1 8 9 -5 FC Den Bosch 8 2 4 2 8 12 -8 FC Groningen 8 2 4 2 8 8 -8 Willem II 7 3 1 3 7 1*12 FC Vlaardingen 8 2 3 3 7 10-12 SC Amersfoort 7 3 0 4 6 8-14 SC Cambuur 8 2 2 4 6 7-14 Excelsior 8 1 4 3 6 5-14 SVV 7 2 4 4 4-10 Heracles 8 1 2 5 4 6-21 Helmond Sport 8 0 3 5 3 3.10 TC Dordrecht 7 1 5 3 3-10 Zaterdag: MW-Wagf nlngen Zondag: PBC Veendam. Vltesse-Volendam. SW-Fortuna SC ExceUlor-FC Den Bosch. FC Dordrecl^ SC Amersfoort. FC Vlaardlngen-Helmond Spon. Heracles-Wtllem II. FC Oronlngen-Heerenveen via de paal en de rug van Van FC Utrecht startte aanvankelijk niet onverdienstelijk. Uit een van de kansen, sloeg Piet Hamberg al snel toe. Uit een pass van Marco Cabo kon de geheel vrijstaande Hamberg aanleggen en inschieten. Kort daar op viel Van Beveren uit. maar PSV hervond zich gedeeltelijk en begon aan een fel offensief. De acties strandden rond de 16-meterlijn waar dev „echte" spitsen ontbraken. De allergrootste kans in die eerste speelfase was er voor Gerry Dey- kers. die de bal hopeloos voor een leeg doel langs schoot. Een zelfde soort gelegenheid deed zich later nog eens voor. Toen was het de jonge Postuma die de kans op kin derlijke wijze verknoeide FC l'treehi-PSV 1-8 (!-•). 16. Hamberg 1-0 Scheidsrechter Beek Toeschouwers 15 000 FC Utrecht: Istatov; Oostrom. Paunovic. Van Maurik. Cabo. CotC. Van Staa. Streuer; Ham berg. Van Veen, Huihorst PSV: Van Beveren (Van Engelen): Deykers. Van Kraay, Willy van de Kerkhof, Poortvliet. Lubse. Postuma. Van der Kuylen. Rene von de Kerkhof. Deacy (Stevensi. Dahlqvist De Feyenoorder WUly Kreuz heeft een grtte sprong naar boven gemaakt op de topaco rerslljst HIJ trof tegen De Oraafschap driemaal doel en staat nu somen met Kees Kist van AZ;67 op de tweede plaats Bovenaan troont nog steeds Hans Posthumus die gisteren weereen maal scoorde. Op de derde plaats is een hevig gedrang ontstaan met Geels (Ajaxi. Van der Kuylen iPSV). Nanninga (Roda JC> en Van den Berg (Haarlem i I Hans Posthumus iNECi 7 2/3 Kees Kist AZ'67). Wllly Kreuz t Feyenoord>6.4 7 Nanninga 'Roda JC). Van der Kuylen (P8Vi. Oeels (Ajaxi cn Van den Berg (Haarlem) 5.8/13 Van Veen (FC Utrecht). Nico Jansen (Feyenoord). Strik Streuer (FC Utrecht). Mtchlelsen (Sparta). Van der Lem (Roda JC). Dahlqvist cn Postuma (bei den PSV). Perazic en Schoenmaker (belden FC EERSTE DIVISIE Oldenburger (Vecndami heeft zondag aan de kop van de topscorerslljst in de eerste divisie gezelschap gekregen van Bursac (Vitesse) De twee spelers hebben elk zes doelpunten gr maakt Een spectaculaire sprong maakte Henk Engbertsen (Fortuna SC), die legen Excelsior drie maal scoorde HIJ staat nu op een totaal van vijf treffers 1/2. Oldenburger (Veendami en Bursac (Vltessei 6. 3 5. Brokamp lUWl, Engbertsen (FSC) en Oerdsen (Vltessei 5. 6'10. Bonlrere iMWi. Haan (SC Cambuur). Vecnendaal (Vitesse), Orotnen dijk (Wagenlngeni en Breuer (WUlem Ui 4.^1/20 Sonneveld. Bond en Wokke (allen VolencUmi, Tijl (FC Vlaardingen), Bakker (FC Oroningem. Huigen i8Wl. Prnuser (FSC). Van Slooten (PEC). Vlletatra (Veendam) en Titaley (FSC) 3 Toto 39 2-2 3-1-2-3-1-3-3-2-3-3-2 Aantal 229.816 Inleg 702.551 Prljzenbedrag 333 711 Eerste prijs 133 484 Tweede prijs 83 428 Derde prijs 116 799 Er zijn noggern meldingen van dertien goed binnengekomen bl) het bureau van de sporttoto in Den Haag. minder dan 7 overtredingen. (Roda JC in totaal 19 en Eindhoven 11). Scheidsrechter Joop Vervoort was ook nu weer mede schuldig aan het soms grove spel Hij trad uiterst warrig op. Zowel tegen Eindhoven- spelers de revanche van Strik op Nanninga! als de Limburgers, die in Ehlen. Blatter en Nanninga spe lers hebben die echt tè hard zijn. Vervoort hield het uiteindelijk bij boekingen voor Dick Advocaat en Sjef Blatter. Commentaar van Bert Jacobs: „Niet best. dat is duidelijk. Aan de andere kant waren we nog niet zo lang geleden blij met een punt in een uitwedstrijd. Het heeft geen zin om in een roes te gaan leven en denken dat elke wedstrijd twee punten zal opleveren." EindhovenRod» JC »-• Scheidsrechter Ver voort Toeschouwers 8000 Eindhoven Adjanski Schalks. Stvic Bloe mers. Blijdrrveen. Strik. Warnaar. Soers Ooed hart. Kreekels. Schapendonk Rod» JC: Van der Mierden Dc Wit. Zlcgler. Pfeiffer Blatter. Advocaat. Meuser. Toonstra (Ehleni. Van der Lem. Nanninga. Kolding (Ver- Lotto 39 17-20-22-34-38-40 reserve 21 Aantal deelnemer» 832.101 Inleg, 3 307.419 Prljzenbedrag- 1 679 566.- Eerste prijs dnclu Sief Jackpot) 658 400 Tweede pnj* 157 102 Derde prijs 235.854 Vierde en vijfde prlj* 314.205 DUITSE LOTTO De winnende getallen in de Westduiue Lotto zijn 9 23-28 32 44-46 Reservegetal I Het winnende getal van het spel 77 is 8564178 EERSTE KLASSE: NEC-O O- Ahead 2 I De Graafschap-Feyenoord 2-4. AZ 67-FC Utreeh' 2 1. Sparta-Ajax 0-4. Volendam-FC Amsterdam 4 2 P8V-MVV 1-1. FC Den Haag Haarlem d0 TWEEDE KLASSE A: ExcelSlor-TC Twente 1 2 SVV re Vlaart i 1 SC Cambuur-8 ren veen 10. FC Oroningen-Heracles2-2 TWEE DE KLASSE B: Eindhoven-Helmond Sport 2-2 Fortuna 8C-FC Den Bosch 0-0. Roda JC-Watr nlngen 10. FC Dordrecht FC VW 11. Vltes>r Willem II 1-0

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 9