Leidse Stichting Mast in het nauw gedreven Geen ontslagen bij bejaardenhelpsters in gemeente Leiden Beatrix opent „Westland 19NU" VERZEKERINGEN Een ongeluk is niet altijd terv voorkomen. De financiële gevolgen ervan vaak wel._ Voorkom dat u in moeilijkheden raakt. Jeugdleider weer aangehouden wegens toestaan van hasjhandel Kruisinga eerste CHU- kandidaat op CDA-lijst Stroomstoring legt metro stil I 'Klassieke 1 njeubelen wIMKDOIVIUS JSI Bejaarde man bil brand Omgekomen Op Beestenspul 76 5000 dieren bijeen Spijkenisserbrug twee uur afgesloten na ernstig ongeval goede verzekering voor uw auto en rekreatie. deskundig advies naar de NUTSSPAARBANK LEIDSE SPAARBANK Sluit tijdig een uw gezin, huis Ga voor een DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWARTET W LEIDEN Alle bejaardenhelpsters in dienst van de stichting gezinsverzorging hebben van hun directeur een brief gekregen, waarin hen werd verzekerd dat niemand hoeft te worden ontsla gen. De directeur gaf deze garantie op grond van een mondelinge toezegging van het ministerie van CRM, dat de stichting alsnog extra uren voor hulpverlening krijgt toegewezen. De stichting wacht echter nog op een schriftelijke bevestiging. Begin vorige week kondigde de di rectie het ontslag aan van tweehon derd bejaardenhelpsters. Een en an der naar aanleiding van bezuini gingsmaatregelen van staatssecreta ris Meijer van CRM die tot gevolg hadden, dat Leiden 40.000 uur min der bejaardenhulp kon geven, dan aanvankelijk was verwacht. De toe kenning van extra uren gebeurt ver moedelijk op grond van de resulta ten van een door CRM ingesteld on- DEN HAAG De Haagse politie heeft opnieuw de coördinator van het Haagse jeugdcentrum ..Het Paard van Troje", de dertigjarige Peter den H. gearresteerd op verden king van medeplichtigheid aan het verhandelen van verdovende midde len. Den H. zou een hasjdealer heb ben toegestaan zijn koopwaar in het jeugdcentrum aan te bieden. De ar restatie van Den H. volgde op de aanhouding van een dealer, een achttienjarige typograaf, vorige week zaterdag in „Het Paard van Troje". Op grond van diens verkla ringen werd de coördinator dinsdag bij de politie ontboden en ingeslo ten. Hij zou een dealer hebben toe gestaan in het centrum te handelen om zo de handel onder de bezoekers in de gaten te kunnen houden. Den H. is vorig Jaar veroordeeld omdat hij een bestuurslid van het centrum duizend gulden had geleend om als ..huisdealer" te beginnen. Ook toen ging het om minder betrouwbare handelaren buiten de deur te houden. derzoek, dat moest uitwijzen op wel ke plaatsen in het land de bezuini gingsmaatregelen tot noodsituaties hebben geleid. Uit een commentaar van de centrale raad voor de gezinsverzorging blijkt dat een dergelijke situatie op meer plaatsen aan de orde is, maar dat Leiden er het beroerdst aan toe is. De Leidse ziekenhuizen en gemeen telijke geneeskundige- en ge zondheidsdienst hebben inmiddels per brief laten weten de bezuinigin gen van CRM te betreuren. Evenals de directie van de stichting menen zij, dat de maatregelen in tegen spraak zijn met de nota bejaarden beleid en met de visie van het minis terie van volksgezondheid. In de no ta bejaardenbeleid, die is uitge bracht door het ministerie van CRM, wordt gepleit voor de mogelijkheid bejaarden zo lang mogelijk in hun eigen woonomgeving te houden en niet in een tehuis te plaatsen. Be jaardenhulp zou in dat geval moeten worden uitgebreid. Het ministerie van volksgezondheid pleit voor een korter verblijf in het ziekenhuis en meer hulp voor bejaar den bij de terugkeer naar huis. In middels heeft ook het Tweede- Kamerlid Van de» Lek (PSP) vragen gesteld over de moeilijkheden bij de stichting gezinsverzorging in Leiden. Pater Koopman en zijn volgelingen betoogden gisteren tijdens de behandeling van de abortuswetten in de Tweede Kamer op het Binnenhof. DEN HAAG De huidige voorzitter van de Christelijke-Historische fractie in de Tweede Kamer, dr. R. J. H. Kruisinga. moet de aanvoerder worden van de kandidatenlijst, wel ke de CHU inbrengt, als de drie christen-democratische partijen KVP, ARP en CHU besluiten met één gezamenlijke CDA-lijst de ko mende Tweede Kamerverkiezingen In te gaan. Aldus blijkt uit het voor- ROTTERDAM Gisteravond heeft stil te liggen. Het wachtende pu- zich in Rotterdam een ernstige bliek op de verschalende perrons stroomstoring voorgedaan, waar- werd geadviseerd tram of bus te door een groot aantal metrotreinen nemen. Bij het sluiten van deze edi- is uitgevallen. Om kwart ovèr tien tie was de stroomstoring nog niet gisteravond kwam de metro geheel opgelost. Van een onzer verslaggevers. POELDIJK Prinses Beatrix heeft gistermiddag de ten toonstelling „Westland 19NU" officieel geopend. De ten toonstelling wordt gehouden in de veiling Westland Noord in Poeldijk. De groenten-, bloemen- en fruittelers van het Westland geven op de expo sitie een overzicht van wat zij telen en hoe zij telen. Vooral de snijbloe menteelt. waarop steeds meer tuin- AOVERTENTiE uit vroeger tijden stammend en nog steeds niet verouderd: sfeerrijke woonstijl. Kollcktir, het totaal aan keuze mogelijkheden binnen een woonstijl. Een koliek tic wordt breed genoemd indien liefhebbers oan een woonstijl er alles in kunnen terug vinden. Juist omdat de klassieke woonstijl zoveel i aria tics kent. is een grote keuze zeer belangrijk. Service, belangrijk aspect bij woninginrichting, iteskundig advies, snelle levertijden en grote behulpzaamheid zijn bepalend voor een goede service. Coordinates. (Fr. coordiner), hiermede bedoelt men dat •bjj een goede woningin richting bij t stijl pass* entourage voorhanden moet zijn in belijningmateriaal en afwerking: b.v. tapijten, gordijnen cte. Betrouwbaarheid, dc zekerheid dat men klassc-mcubeien koopt met de volledige Vroom Ureesmann garantie Vendom us. wonen op niveau /ie nok Klassiek. KoUektie. Service. Coordinate* en Be trouwbaarheid. ADVERTENTIE Hijswijk-winkelcentrum In de Bogaard _i I stel. dat het Unie-Bestuur gedaan heeft aan de Unieraad (hoofdbe stuur van de CHU), die zaterdag a.s. in besloten vergadering te Utrecht bijeenkomt. De uiteindelijke beslissing of er één CDA-kandidatenlijst zal zijn bij de Tweede Kamer-verkiezingen van 25 mei volgend jaar, moet nog vallen. De partijraad van de ARP. die eve neens zaterdag te Utrecht verga dert. heeft daarbij een belangrijke stem. ALMELO Een gasontploffing in de keuken van een drogisterij in het centrum van Almelo heeft gisteren een korte felle brand veroorzaakt die fataal is geworden voor de negentig jarige drogist Z. H. R. Reuten. Zijn 56-jarige zoon liep ernstige brandwonden op en is in het zieken huis in Almqlo opgenomen. De twee mannen waren in de keuken was aan het bereiden, waarbij ook wasbenzine werd gebruikt. De waakvlam van de geiser hadden zij per ongeluk laten branden. LEIDEN Onder de naam Bees tenspul '76 wordt op 25 en 26 septem ber een grootse internationale ten toonstelling van huisdieren gehou den in de Groenoordhal aan de Wil lem de Zwijgerlaan in Leiden. Twee dagen lang zijn 5000 hulsdie- ren onder één dak samengebracht. Behalve gewone huisdieren zoals honden, katten, konijnen, kavia's en paarden kan men er ook kleurmui- zen, Vietnamese hangbuikzwijntjes, dwergezels. Chinese naakthonden en pudparkieten bezichtigen. Primeur voor Nederland is een abrikooskleu- rige puli (Hongaarse herdershond). Beestenspul 76 is echter geen sta tisch gebeuren. Direct na de opening door Leidens burgemeester dr. A. J. Vis om 11.00 uur zaterdagmorgen, zijn er een concours hlpplque (voor het eerst in de hallen) en een parade van 123 hondenrassen. Zondag wor den concours hippique en parade voortgezet. Tevens worden dan prij zen uitgereikt aan de eigenaars van de best verzorgde huiskatten. Bees tenspul 76 Is beide dagen van 10.00 tot 20.00 uur voor de bezoekers geo pend. De prijs van een passepartout bedraagt 4,—. ROTTERDAM De Spijkenis serbrug is in de nacht van dinsdag op woensdag twee uur afgesloten geweest ten gevolge van een ernstig ongeval. Een vrachtauto raakte door nog onbekende oorzaak de vangrail, kwam op de rijstrook voor het tegemoetkomende verkeer te recht en botste frontaal op een be stelwagen. De 45-jarige vrachtrijder P. M. den Engelsman uit Spijkenis- se. liep ernstig beenletsel op. Van de bestuurder van de bestelwagen, de 23-jarige F. M. van Bockel uit Rot terdam, werd een arm afgerukt. Zijn 21-jarige echtgenote M. H. van Boc- kel-de Smidt liep ernstige verwon dingen aan de rug op. Alle slachtof fers zijn in het Dijkzigtziekenhuis opgenomen. ders de laatste jaren overschakelen, bepaalt het gezicht van „Westland 19NU". Naast de individuele presta ties van de bloementelers laat de tentoonstelling zien wat de nieuwste ontwikkelingen zijn bij de teelt van gewassen als komkommer, sla, to maten en paprika. De openingshandeling die prinses Beatrix verrichtte bestond uit het compleet maken van de naam van de tentoonstelling. Zij plaatste daar toe de laatste in een serie met letters bedrukte bollen op een standaard. De overige bollen werden neergezet door een groep dansende meisjes. De tentoonstelling „Westland 19NU", die speciaal bedoeld is voor publiek dat niet dagelijks met de tuinbouw in aanraking komt. is opengesteld tot en met zondag 26 september. Tijdens de tentoonstel ling is het nabij gelegen tuinbouwge bied Madestein door iedereen gratis te bezoeken. Er mag binnen gelopen worden bij de bedrijven waar een rood-wit-blauwe vlag wappert. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Terwijl Oegstgeest en Leiden nog niet weten of zij de bouw van een eigen mast voor kabeltelevisie mogen voortzetten speelt een derde gemeente in de Leidse regio, Voorscho ten, met de gedachte zelf een mast te nemen. Het is de zoveelste teleurstelling voor de Stichting Mast, waarin Leiden en Leiderdorp samenwerken. De vergunning, die de Stichting Mast onlangs verwierf voor bouw in de Leidse Merenwijk, werd enige we ken geleden geschorst. Het werk op het bouwterrein is stilgelegd. Wordt de schorsing niet ongedaan gemaakt vóór 30 september, dan moet .de Stichting zoeken naar een andere bouwplaats. Voorzitter Van Aken, wethouder Van Leiden, heeft het mi nisterie van ruimtelijke ordening en volkshuisvesting gevraagd de schor sing „onverwijld" op te heffen. Een nieuwe tegenslag voor de Stich ting dreigt in de vorm van een fikse schadeclaim. AI drie jaar beijvert zich namelijk de Stichting Kabelnet Merenwijk voor de komst van kabel televisie. officieel centrale antenne inrichting (cai) geheten. Het uitblij ven van „signaal" betekent een fi nanciële strop voor de stichting. De penningmeester schat de schade op zo'n 75.000. Volgende week beslist het bestuur van de stichting of de schade gedeeltelijk verhaald zal wor den op Van Aken's Stichting Mast Een groot aantal inwoners van de Merenwijk betaalt al ruim twee jaar voor een betere en uitgebreide ontvangst van t.v.-programma's. Bijna 5000 aansluitingen zijn ge reed. Het wachten is slechts op het neerzetten van de al voltooide mast. Van Aken is woedend op de onder neming Multivisie, die de Leidse bouwvergunning aangevochten heeft. Multivisie is bouwer van de mast in buurgemeente Oegstgeest. „Het bedrijf doet alles om onze plannen te torpederen," oordeelt de heer Van Aken over deze actie, die zoals gezegd heeft geleid tot het stopzetten van de bouw. B en W van Leiden hebben evenwel hetzelfde wapen gegrepen: zij gin gen bij de Kroon in beroep tegen de bouwvergunning, die hun collegae van Oegstgeest aan Multivisie heb- Van Aken .getorpedeerd. ben gegeven. Zowel Leiden als Oegstgeest menen, dat de-mast- van-de-ander in strijd met een be stemmingsplan gebouwd wordt. Strijd De strijd om kabeltelevisie in de Leidse regio heeft»vrijwel zeker tot gevolg, dat de bewoners van de Merenwijk per 1 oktober (de „uiterste datum" "van Van Aken) niet kunnen beschikken over ka beltelevisie. Ook de inwoners van Oegstgeest hebben voorlopig nog geen „signaal". Volgens de heer Van Aken is het zelfs de vraag „of de mast (in Oegstgeest) reeds in aanbouw is". B en W van Oegstgeest zeggen echter: „De streefdatum, waarop de eerste wo ningen in Oegstgeest signaal zullen ontvangen, is nog steeds 1 januari 1077". B en W vertrouwen erop, dat het protest van Leiden niet leiden zal tot schorsing van de bouwver gunning, die zij verleend hebben. De Stichting Kabelnet Merenwijk (SKM) hoopt dat dat wél gebeurt. Want, zegt die stichting, dan staan Oegstgeest en Leiden „quitte". Dat zou volgens de SKM een goede zaak zijn, vooral met het oog op het initiatief van staatssecretaris Van Huiten (belast met PTT-zaken, in dit geval telecommunicatie). De staatssecretaris heeft zich als be middelaar tussen Leiden en Oegstgeest opgesteld. Hij wil voor komen. dat in de Leidse regio twee dure masten komen op zeer korte afstand van elkaar. Eén mast zou voldoende zijn voor die regio. Na een gesprek tussen Van Huiten, Van Aken en de burgemeester van Oegstgeest gaf de laatste een te rughoudend, maar toch optimis tisch commentaar. Later hebben B en W van Oegstgeest toegegeven, dat de poging van de staatssecreta ris gestrand is. De oorzaak daarvan is volgens hen, dat Leiden liet we ten geen prijs te stellen op verdere bemiddeling. Inderdaad schreef van Aken later dat die bemiddeling zinloos zou zijn omdat de Leidse bouwvergunning geschorst is. Derde mast Temidden van het gekrakeel over masten in Leiden en Oegstgeest kwam Voorschoten op de proppen met een idee, dat Van Aken zeer ontstemde. Binnen het gemeente bestuur van Voorschoten wordt ge dacht aan een eigen mast. Dat zou een bestaande mast moeten zijn, die het ministerie van defensie te koop heeft aangeboden. B en W willen een onderzoek naar de (on bruikbaarheid van deze mast. De Leidse wethouder Van Aken is met name boos. omdat hij al geruime tijd met bestuurders van omliggen de gemeenten spreekt over een re gionaal kabelnet. „Wat heeft pra ten dan voor zin" was zijn reactie op de Voorschotense „gedachte". ADVERTENTIE ippc Aanstaande zaterdag vindt i thok 20.15 uur in de Dom in De L ónei weer een orgelbespeling plaa el< De organist is Christiaan Ingel organist van de Haagse Du^mn zichtkerk. Na het behalen vanz|naa einddiploma orgel gaf hij conc zon ten in het hele land. Op 11 ok dat ber speelt hij om de Prix d'Exc lence te behalen. Het programtf^ voor dit concert speelt hij ook De Lier. Hij zal o.a. een korai voorspel van Bach spelen én tw toccata's, één van H. Scheld mann en één van Muffat. Zoetermeer De nieuwe cyclus orgelconcei in de Oude Kerk aan de Doi straat in Zoetermeer begint zal dag a.s. Dit openingsconci wordt gegeven door Jan J. v. Berg. Het programma bestaat werken van Jan J. v. d. Berg zi J. S. Bach, Josef Rheinberger, Thalben-Ball, A. Guilmant e Cornells de Wolf. Aanvang va het concert: 20.00 uur. Toegang 15* prijs 3,— en voor 65-plussei tp£ C.J.P.-houders en personen, jo dp ger dan 16 jaar 2,—. th Nieuwe school d Gistermiddag is de nieuwe chri 1 telijke basisschool „Zuydwindt 1W aan de Prins Bemhardstraat i 's-Gravenzande officieel geopend prel De opening werd opgeluisten u door de leerlingen van de school Hella Haasse Z Op zaterdag 25 september, di d€ eerste avond in het nieuwe seip zoen van Arti et Industriae, kom Hella Haasse spreken over haa!ï0' laatste roman: „Een gevaarlijk! tPs verhouding of Daal-en-Bergsf) brieven". Zij werd geïnspireen ?ai door een 18-eeuwse roman Chlo rei derlos de Laclos: „Les Liaison dangereuses", waarin de hoofd-P< persoon, een markiezin naar Hoipat land uitwijkt waar ieder spoor sh ontbreekt. Wandelend over de^i Daal-en-Bergse laan, staande voor de bosjes van Pex, neemt Hella Haasse de draad op. Def markiezin schrijft brieven en Hef! la Haasse antwoordt. De avond! begint om 20.00 uur en wordt gdtf houden in de Louise Henrietta straat 6 in Den Haag. Wijk diensten en centrum B. en W. van Den Haag willen del- raad voorstellen om kredieten be- u schikbaar te stellen voor de ver- bouwing en inrichting van de panden Erasmusweg 230 en Gro-K vestinsstraat 7 tot een wijk- en dienstencentrum. Voorgesteld wordt de beide panden te huren van de Woningbouwvereniging 's- Gravenhage. CDA Enige tijd geleden is op verzoek van de besturen van de ARP, CHU en KVP-kiesverenigingen in De Lier een CDA-werkgroep ge-1st vormd. In mei van dit jaar werd een voorlopig bestuur opgericht, dat de verdere totstandkoming van een CDA-verband in De Lier Jai zal bevorderen. Dit bestuur ziet er L' als volgt uit: J. M. van Dijk. voor zitter, F. F. Hederik, secretaris, F. Ie Feber, penningmeester, C. Gouwens, voorzitter ARP, lid, P. C. Enthoven, voorzitter KVP, lid, H. Zuur. voorzitter CHU, lid en G. Vissers, lid. Op donderdag 30 sep tember a.s. wordt om 19.30 uur een grote CDA-propaganda- samenkomst gehouden in het ge bouw De Rank in De Lier. Prof. dr. J. W. V. Hulst, voorzitter CHU- fractie in de Eerste Kamer spreekt dan over de Troonrede. Koffieconcert Het Rijswijks Tollenensemble verzorgt zondagochtend 26 sep tember het eerste koffieconcert van dit weinterseizoen in de Ge hoorzaal van het bejaarden centrum „Steenvoorde" aan de Generaal Spoorlaan 62 in Rijs wijk. Vanaf 11 uur krijgen de be zoekers een gratis kopje koffie aangeboden, terwijl de musici om 11.30 uur beginnen. De toegang tot dit optreden is 4 en voor leden van de „Vriendenkring" en paspoorthouders 2,50. Kinderen tot 15 jaar gratis toegang. De kaarten zijn verkrijgbaar aan het bureau van de Culturele Raad aan de Gen. Spoorlaan 2-4, tele foon 930707 en bij de receptie van Steenvoorde, Gen. Spoorlaan 62 in Rijswijk. Wandelen De „Vrienden van Den Haag" gaan zaterdag a.s. wandelen door parken en buitenpaden naar het Huis Ten Bosch. Deelnemers moeten zich verzamelen bij het restaurant van het Haagse Congresgebouw om 11 uur. Natuurwandeling Het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie organiseert in samenwerking met de gemeen telijke Dienst School- en Kinder tuinen zondag a.s. weer een na tuurwandeling door Meijendal. Deelnemers moeten zich om 10.30 uur verzamelen bij het bezoe kerscentrum in Meijendal. Deel name aan deze ongeveer twee uur durende wandeling is kosteloos.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6