Leiden is in last Mil dichtbij Commentaar Middenstanders werpen gemeente de handschoen toe Vraagtekens Kamer steunt deelname aan kweekreactor FINO GADITANO Verzet tegen afsluiten van binnenstad voor auto's bloemetje als onderscheiding aanvechtbaar monsterlijk kikkerdriller dierenvriendin het .weer Het blijft vriendelijk weerrapporten TET )QNDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET Ipe berichten uit Jakarta dat er een Jng tot een staatsgreep tegen de :gering van president Soeharto ver ijdeld is, zijn om twee redenen op- xkelijk. let is de eerste keer dat van een aatsgreep tegen de huidige Indo- •sische regering door een officiële -siegeringswoordvoerder melding wordt gemaakt.kt kan er op duiden dat de regering niet lichtvaardig om- st( springt met geruchten, die er toch ho vele zijn geweest.whmaakt de moge- rev "lijkheid dat de regering op een pu- v bliciteitsstunt uit was, geringer. Een samenzwering tegen de regering kan nooit onmogelijk geacht worden. Daarvoor heerst er teveel onvrede bij brede lagen van de Qndonesische bevolking en zijn ook bepaalde eli- zi te-groepen niet vrij van kritiek. 1 0 Maar een staatsgreep in Jakarta zou toch op zijn minst de steun van bepaalde onderdelen van het leger moeten hebben om enige kans van slagen te kunnen hebben. .^Volgens de bekendmaking van de regering is uit het nog lopende on derzoek niet gebleken dat het complot de steun genoot in militaire of politieke kringen. Ten tweede vereisen de genoemde namen van de betrokkenen enige j| aandacht. Niemand minder dan Mo- H hammed Hatta en Simatoepang worden als ondertekenaars van de bewuste documenten ge noemd.WWPHatta as Simatoepang lijkensgpniet de mensen naar hun handtekening onder een papier te zetten zonder dat ze dat grondig gelezen hebben. Toch geven beide mannen volgens de regerings woordvoerder toe het stuk onderte kend te hebben zonder het voldoen de gelezen te hebben. Vraagtekens te over. I Van onze parlementsredactie I DEN HAAG Een meerderheid van de Tweede Kamer is niet tegen deelneming van de Nederlandse sa menwerkende elektriciteitsbedrij ven (SEP) in het Franse Super- Phenix-project voor de bouw van een snelle kweekreactor nabij Lyon. Wel vindt een Kamermeerderheid dat er aan een aantal voorwaarden moet worden voldaan alvorens Ne derland besluit deel te nemen in het kernenergieproject. Dat bleek giste ren in de Tweede Kamer uit een reeks aangenomen en verworpen moties naar aanleiding van het vori ge week met minister Lubbers (eco nomische zaken) gehouden debat over het plan van de SEP om voor 2,5 procent (voor een bedrag van 23 miljoen gulden) in de Franse bouw mee te doen De Kamer verwierp een motie van mevrouw Epema (PvdA) en de heer Terlouw (D'66) waarin werd gesteld dat Nederland van deelneming zou moeten afzien. De motie verkreeg alleen steun van de linkse partijen en de Boerenpartij, de CH-dissident Huijsen en de christendemocra tische Kamerleden mevrouw Groensmit (KVP) en de heer Beine- ma (ARP). Een motie van het AR-Kamerlid Van Houwelingen, waarin garanties worden gevraagd voor de deelne ming, werd wel aangenomen. Minis ter Lubbers, die zich vorige week een voorstander van Nederlandse deelneming in het Franse project tonde, zei gisteren toe de SEP te zullen verzoeken die garanties in het oog te houden. Volgens de motie, die niet door links werd gesteund, moet Nederland mee kunnen gaan beslis sen over de beheersvorm, de veilig heidseisen en de uit te oefenen inter nationale controle op de snelle kweekreactor. kiest u als u eens een lichte fijne sherry wilt schenken... op elk uur «5 van ae flag, Jt door Huib Gondriaan LEIDEN De middenstan ders van Leiden zijn het meer dan beu. Het verzet tegen het streven van B. en W. de bin nenstad af te sluiten voor per sonenauto's broeit al enige maanden. Deze week is dit uit gelopen op een voor Neder landse winkeliers nogal onge bruikelijke demonstratie van onbehagen. In ongeveer vijf honderd Leidse etalages han gen raambiljetten met de uit dagende tekst: „Te koop bij voortgang huidig Leids bin- nenstadsbeleid. Te bevragen bij Van Aken en Waal (wethou ders, red.), stadsontwikke laars." Spreekbuis en organisator van de actie is het Leids City Centrum (LCC) waarin de middenstanders en grootwinkelbedrijven (van de 43 fili aalbedrijven doen er veertig mee) zich hebben verenigd. Overigens maakt een niet bij het LCC aange sloten winkelier ons in de Haarlem merstraat al duidelijk waarom Lei den in last is. De 63-jarige J. la Bruyère, die in dezelfde zaak 44 jaar parfums en huishoudelijke artikelen verkoopt: ,,'t Is hier een soepie! De gemeente begint overal tegelijk aan zonder iets af te maken. Ik ben geen lid van het LCC, sta dus helemaal vrij en kan een onafhankelijk oor deel geven. Nee, ik heb niks tegen dit college van B. en W., dat niet; van de PvdA moeten we ook eten. Maar aan de winkeliers wordt niet gedacht en het gaat om ons bikken. De tegels voor mijn zaak in deze straat heb ik zelf moeten leggen, omdat het weken duurde, voordat er iets gebeurde." Geen totaalplan De uitspraak van La Bruyère dat de gemeente overal aan begint zonder iets af te maken, is ook de kern van de beschuldiging van het Leids City Centrum. Voorzitter J. van Egmond, die al geruime tijd alarm slaat over de sitatie van de Leidse mid denstand, zegt. „De gemeente gaat breken zonder van tevoren vast te stellen, wat men wil. Er is dus geen totaalplan, terwijl niettemin de bin nenstad alvast wordt gesloopt." De grote angst van Van Egmond is dat door het incidenteel breken en tot voetgangersgebied verklaren van stukken straat, de binnenstad onbereikbaar zal worden. Leiden dankt een groot deel van zijn toch al beperkte economische bedrijvig heid aan zijn verzorgde functie voor Rijn- en bollenstreek. De mid denstanders worden niet moe te be togen dat het voor hun klanten uit dit gebied mogelijk moet blijven met de auto het stadscentrum te bereiken. Een filiaalhouder: „Door de nu aan de gang zijnde reconstruc tie van Stationsplein en Rijnsbur- gerweg is het al een wanhoop om in de stad te komen. Je moet wel een ingewijde zijn om te weten over wel ke sluipwegen je moet rijden." Middenstand, grootwinkelbedrijf en Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor het Rijnland vinden dat er eerst een verkeerscirculatieplan (met daarin opgenomen een schets van parkeergarages) moet komen, vóórdat er stukken straat worden afgesloten. Haarlem wordt als voor beeld genoemd van een stad waar het op de juiste manier is aange pakt: „Eerst de parkeerproblema- tiek oplossen, dan pas afsluiten en aan de stadsvernieuwing beginnen. Maar niet andersom zoals hier. Stukje bij beetje een centrum afslui ten, onder het motto van „we zullen wel zien" is moordend voor een stad." Verpaupering Struikelblok ANDRE KERSTENS De door het college voorgenomen reconstructie van de Breestraat (een belangrijke verkeersader in Leidens hart) en van de zogenaamde marktenroute, werd het strui kelblok in de samenwerking tussen De Breestraat, struikelblok in de samenwerking. middenstand en college. LCC- voorzitter Van Egmond vertelt dat het een jaar geleden opgerichte LCC aanvankelijk geloofde in redelijk overleg met B. en W. „Er was elke maand een gesprek, maar na ver loop van tijd bleek dit uit te monden in een nietes-welles-spelletje". Tenslotte bundelden het LCC, Raad voor het Grootwinkelbedrijf, Kamer van Koophandel, hoogheem raadschap en nog enkele organisa ties zich in de Stichting Leidse Bin nenstad. Deze stichting brengt no ta's uit over de economische functie van de binnenstad en werkt een binnenstadsplan uit. Bovendien overhandigde de Kamer van Koop handel op 28 juli een door bureau Goudappel en Coffeng vervaardigde verkeerscirculatieschets voor de binnenstad aan het college. Wat toen kwaad bloed zette bij de kamer (en ook bij de middenstanders) was dat wethouder van stadsontwikke ling en verkeer mr. C. Waal daags na ontvangst van dit rapport het als „onaanvaardbaar" van tafel veegde. „Op een zodanig tijdstip dat serieu ze bestudering niet kon hebben plaatsgevonden", aldus de kamer. In Juli kwam de wethouder met zijn „voorlopig ontwerp-preadvies" over de reconstructie van de Breestraat en de marktenroute. Hierin wordt ervan uitgegaan dat, met uitzonde ring van voetgangers, bromfietsers, taxi's en autobussen (openbaar ver voer), Breestraat en marktenroute worden afgesloten voor doorgaand verkeer. Dit plan (alleen afsluiting voor autoverkeer, terwijl toch 54 au tobussen per uur het voetgangersge bied zullen blijven doorkruisen) ziet de middenstand als een directe aan val op zijn broodwinning. Boven dien verwijt Van Egmond aan wet houder Waal „onbehoorlijk optre den" op de hoorzitting van enkele weken geleden over deze zaak. „Je mag alles zeggen wat Je wilt, maar van inspraak komt niets terecht, omdat het college alle opmerkingen naast zich neerlegt". Dreigende toon Op 10 september gaf de Kamer van Koophandel in een brief aan B. en W. haar mening: „Reconstructie van marktenroute en Breestraat mag pas dan en kan worden uitgevoerd als een verkeerscirculatieplan met een samenhangend parkeer- en stal lingsplan ter beschikking is". De ka mer besloot haar brief op onverhuld dreigende toon: „Indien uw college geen andere bedoeling zou hebben dan uitsluitend het particulier ver voer uit het centrum te verwijderen, dan zal een harde confrontatie met dat bedrijfsleven onvermijdelijk het gevolg zijn. De kamer wil voorals nog niet aannemen, dat uw college dit beoogt". Niet alleen het commer cieel denkende deel van de bevol king heeft bezwaren. Afgelopen zo mer werd in het wijkorgaan van de Pieters- en Academiewijk de afslui ting van de Breestraat reeds als „voortijdig gelanceerd, niet realis tisch en niet haalbaar" betiteld en werd de vrees uitgesproken dat er sluiproutes in de Pieterswijk zouden kunnen ontstaan. Wethouder Waal, wiens secretaresse op ons verzoek om een gesprek antwoordde dat de wethouder geen tijd had, noemt via een persbericht van B. en W. de actie van de mid denstanders een „zinloze tijdsbeste ding en voorbarig". „Voordat de voorstellen in novem ber door de raad worden behandeld, zullen de voorstellen nog worden doorgepraat met alle groeperingen die er in welke vorm ook op hebben gereageerd". Dit klinkt veelbelo vend. maar bovendien wordt het vermoeden geuit dat de raad voor het grootwinkelbedrijf de gemeente Leiden als „nummer één op de zwar te lijst van het grootwinkelbedrijf heeft gezet. Dit in het kader van een landelijke actie tegen „plannen, die verscheidene gemeenten met hun binnensteden hebben". Verwijten over en weer. Leiden, ook een ver maarde museumstad, mag er wel voor waken die reputatie niet in een ander opzicht waar te maken. DÈ' Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER- Het Leids City Centrum heeft twin tigduizend pamfletten verspreid, waarin de lezer wordt opgeroepen door middel van een handtekening het LCC te steunen. „U beslist als kiezer en burger van deze stad of het college van B. en W. kan doorgaan met steeds meer straten af te sluiten (nu de Breestraat) en het centrum stap voor stap te wurgen en honder den winkeliers en duizenden mede werkers tot werkloosheid te doe men", aldus dit pamflet. Mid denstand en grootwinkelbedrijf ge ven werk aan vierduizend mensen en het laat zich verstaan dat ook het gemeentebestuur van Leiden deze werkgelegenheid niet wil verliezen. Leiden heeft in het verleden zijn laken- en wolindustrie al verloren en de stad heeft een groter tekort aan arbeidsplaatsen dan vergelijkbare gemeenten. Is het landelijk werkloosheidscijfer 5,6 procent, in Leiden is het 7.6 procent. De stad heeft een begrotingstekort van ze ven miljoen gulden, terwijl de meer draagkrachtigen uit de burgerij de laatste tientallen jaren de stad heb ben ontvlucht. Omstandigheden die een stempel hebben gedrukt op de duidelijk verpauperende bin nenstad, die 1200 krotten. 10.000 te vernieuwen („renoveren") woningen en 1100 monumenten telt. Het nu drie jaar aan de macht zijnde linkse programcollege wil de problemen op een ambitieuze manier aanpakken, maar de vraag is al gesteld of B. en W. niet in té korte tijd té veel op hun smalle schouders hebben genomen. V vj onder redactie van bes smit Minstens vijftig mensen in ons land die voor het merendeel niet meer met bloemen en fruit te ma ken hebben dan ze tn huls halen of opeten, wisten al een paar da gen van tevoren dat gisteren in het als „de glazen stad" bekend geworden Westland de grote Westlandse bloemen-, groenten- en fruitshow „Westland 19NU"is geopend. Die vijftig zijn bijna al lemaal bekende Nederlanders, die van Westland 19NUeen „bloe- menonderschelding" hebben thuis gekregen. Niet zomaar een anjer, maar een hele bos bloe men. En waarom dan wel? Dat hebben de Westlanders er voor alle duidelijkheid op een kaartje bij geschreven. Een van de uitverkorenen is bij voorbeeld minister van financiën Duisenberg. HIJ kreeg de onder- schelding „om royaal te zijn te genover Iemand die zo moet be zuinigen". Prof. Van Maarseveen van de Erasmus universiteit kreeg ook een bloemetje, „omdat bloemen rustig maken en wellicht bereiken dat geen buitenwettelij ke acties worden gestimuleerd", en Nederlandsche Bank directeur Zijlstra voor de waarschuwende vtnger die hij 'steeds opsteekt". Een tweede on derschelden hoogleraar is prof. Rijnvos, ook van de Erasmus uni versiteit. „voor zijn duidelijke stellingname tegen de VAD"(ver- mogensaanwasdeling). Minister Van Agt moet zijn bloemetje („uit waardering voor een principieel strijder") mee naar huis in het Gelderse nemen, want in te genstelling tot zijn mede uitverkorenen die hun bos thuis bezorgd kregen, is de zijne op zijn ministerie afgeleverd. Er is maar één kamerlid dat uit de glazen stad een attentie heeft gehadDe Gaay Fortman jr. „voor zijn eerlijke opmerkingen na zijn ervaringen na een week arbeidsbemiddelaar te zijn ge weest" Ook VVD-lelder Wiegel heeft Westlandse bloemen op ta fel, maar dat geldt niet helemaal; ze waren voor zijn vrouw Pien bestemd, omdat ze gezien wordt als „een steun voor haar man in de oppositiestrijd". Het zijn trouwens lang niet alle maal van dit soort hoogge- „Een beetje meer liefde in gezin en samenleving zal de arbeidspro- duktiviteit doen toenemen", schrijft psycholoog dr. Joeri Or- low in het Russische tijdschrift Nedjelja. „Moeilijkheden thuis zijn de oorzaak van meer arbeid songevallen en minder produk- tie", meent hij. „De schade die het gebrek aan liefde aan de econo mie toebrengt, is vergelijkbaar met de gevolgen van een natuur ramp." Om de plaag.af te wenden, pleit Orlow voor een intensievere zorg van de moeder voor haar kinderen in hun eerste levensja ren. en voor verbetering van de seksuele voorlichting op de scho len. want ook daar hangt volgens hem „het vermogen van het indi vidu tot beminnen" van af. Orlow is wel erg voorzichig met het po neren van zijn mening. Boven zijn artikel heeft hij gezet: „Enkele aanvechtbare ideeën over het we zen van de liefde." In Daily Telegraph Magazine las de redactie van het tijdschrift De Bejaarden een visioen als een nachtmerrie. In het visioen gaat het over zó vergaande transplan taties van lichaamsdelen en orga nen. dat de kunstmatige onderde len van een lichaam oneindig lang doen voortleven: „Lichamen van het metaal titanium en van plas tic, zo hard als diamant, voortbe wogen door atoomkracht en be stuurd door een computer vanaf de toren van het postkantoor, zul len in de wereld blijven rondslof- fen. Ongemerkt komt. in de cata logussen van de heren instru mentmakers. het monster van Frankenstein tot leven plaatsten die door de Westlan ders zijn uitgekozen. Sommigen zijn bekend van radio en Lv. Ba rend Baréndse, omroepster An- net Kent ie. het Farce Majeur- team, de Brandpunt-redactie en Bert Garthof, „om hem ook thuis te boeien met wat de natuur te bieden heeft"), anderen als sportman of -vrouw (wlelrenster Keetle van Oosten-Hage, en voet baller Wlm van Hanegem, „om hem de gelegenheid te geven naast het geel ook van andere kleuren te genieten"). En dan zijn er om nog maar eens zomaar een greep te doen ook nog Rotterdams burgemeester Van der Louw. de staf van de Emllle- hoeve voor verslaafden aan drugs, CNV-voorzltter Lanser, Si mon Carmiggelt voor al zijn Kronkels en Fons Rademakers voor alleen zijn nieuwe film Max Havelaar, twee werknemers uit de tuinbouw, chauffeur Zuijder- wljk en C. v.d. Engel die er 50 jaar werk op heeft zitten, en mevrouw Van de Berg uit Maasland („gefe liciteerd met uw 102e ver jaardag") Natuurlijk fs het weggeven van al die bloemen niet helemaal ge speend van eigenbelang De at tenties voor voorzitter Buyten- dijk van het Gewest Den Haag en voor mintster Lubbers spieken, wat dat betreft, duidelijke taaL Deze motiveringen zaten bij hun ruikers„In de hoop dat ook hij zal bijdragen de Westlandse tuin bouw ongemoeid te laten" (Buy- tendijk) en „In de hoop en de verwachting van de tuinbouw op matiging van de aardgasprljs" (Lubbers) Gelukkig lijkt geen en kele bloem, zelfs geen judaspen ning, op een steekpenning. Deze kikker wordt, samen met een groot aantal medekikkers, gedrild in lichamelijke oefeningen. Het dier krijgt door een zich prof. William Stead noemende Ameri kaan in het door dezelfde hoge leraar gestichte .Croaker College" in Californië en cursus van dertig dagen, waarna het op commando moet kunnen springen. Als het goed is, gaat elke gedrilde kikker met een einddiploma op „zak" naar huis, want al deze op de school voor kikkers afgeleverde dieren hebben een baas. Die wil zijn dier op deze manier meer kans geven op een prijs in de kikkerspring- wedstrijden, een nieuwe rage in de Verenigde Staten. Volgens kik kerdriller Stead maken gediplo meerde kikkers een mooie kans om in de prijzen te vallen. Margreet Wljnja uit Bolsward is niet alleen zelf een dlerenvnr-n din, voor haar zijn ook alle diererv vriendjes van elkaar. Ze maakte een versje over een rat en een poes die onvoorstelbaar vriendschappelijk met elkaar om gaan Het rijmpje van Margreet, door de Leeuwarder Courant be loond met een ballpoint, gaat zo: Klaas ging naar de klas - Daar zag hij een rat - in een heel groot gat - Toen zei Klaas wat moet die rat - in dat grote gat - Ik pak die rat - en geef hem aan de kat - Wat gaat die kat met die rat doen - Hij geeft de rat een zoen. Gisteren was het een bijzon der mooie nazomerdag met veel zon. Vlak voor de astro nomische start van de herfst om 22.48 uur woensdag avond stond de zon precies boven de evenaar op weg naar het zuidelijk halfrond bereikten de thermometers middagwaarden van negen tien tot twintig graden Celsi us. Het warmst was het op de route Eelde-De Bilfc- Maastricht. Tijdens een wandeling in de beboste omgeving van Oran jewoud viel het mij op, hoe zomers mul de zandpaden en boerenweggetjes op het ogenblik zijn. In de meeste afgelopen jaren kon je in de ze tijd van het jaar met goed fatsoen daar niet passeren. De modder ging over de hoge schoenen heen Nu is het een en al stofwolken, vooral wan neer je de pech hebt een troep ruiters tegen te komen. Het wijnrood van sommige soorten lijsterbessen valt nog meer op dan in de naweken van augustus, de meeste ber ken zijn bezig over te gaan op de herfstkleuren, maar nog wel bescheiden. Dat het alle maal zo fraai gelopen is met het weer de laatste dagen, kwam door een vlotte bedie ning met mooi weer door een krachtig hogedrukgebied bo ven Scandinavië met uit bouw over de Alpenlanden naar Italië. Opmerkelijk is ook de sterke uitbreiding van dit maxi mum tegen de draad in over Groenland, eerst in westelij ke later zuidwestelijke rich ting. Dit wijst op anti- depressieweer in noordwest en wellicht ook Noord- Europa. Als dat in december of januari eens gebeurde. Ook op IJsland liepen de ba rometers gisteravond flink vooruit. In het overgrote deel van Eu ropa schijnt de zon dag in dag uit. Op de Balkan troffen we alleen in Roemenië wat regenwolkjes aan. Een grote uitzondering in het Euro- weerbeeld vormde de regen op de Britse eilanden. Een IJslands depressiefront heeft de laatste dagen vrijwel onaf gebroken pogingen gedaan, West-Europa op andere ge dachten te brengen, maar dat was ten aanzien van het con tinent verspilde energie. Een koufront-systeem ondervond boven de Britse eilanden zo veel tegenstand, dat het daar voornamelijk uitregende. Het is logisch dat je met zo een front boven of rondom je dorp of stad heel wat water in de meter krijgt. In Cardiff werd woensdag morgen bijna zestig millime ter water opgemeten, geval len in vierentwintig uur daar vóór. Gistermiddag had de neerslag Londen bereikt, waar om 16 uur onafgebro ken zware regen werd waar genomen bij een tempera tuur van dertien graden: tien graden lager dan dinsdag. De neersl^gafti pping was giste ravond od het vliegveld Gat- wick het grootst, namelijk vijftien millimeter tegenover Heathrow acht mm en het vliegveld Manston in het ui terste zuidoosten vijf mm neerslag over de voorafgaan de twaalf uur. Prestwick kwam uit op tien mm. het eiland Man elf mm en Blackpool twaalf mm. Op de oceaan is momenteel een uit diepende storing op weg in de richting van Bretagne. De po sitie was gistermiddag 46 gra den N. Br., twintig gr. W. L. en er wordt een uitdieping van verwacht tot 996 millibar Voorzien is dat de oostelijke trekrichting zich zal wijzigen in een noordelijke. Langs de baan komen stormachtige zuidoosten winden en regen val voor. Hoewel de komende dagen voor zuidwest- of west- Nederland een plaatselijke bui niet uitgesloten is, voor zien wij toch een voortzetting van het overwegend gunstige en vrij warme weer voor het grootste deel van ons land met hoogstens wat overdrij vende wolkenvelden. Zelfs Ukkel praat daar nu over in plaats van over de enkele ke ren aangekondigde buien, welke niet op zijn komen dagen. Dat het mooie weer op het continent zich in de herfst minder gemakkelijk laat ver drijven dan in de voorzomer, houdt verband met A. de la ger wordende temperaturen daar in de nacht die de ont wikkeling van hoge luchtdruk in de hand werken, en B de gewijzigde situatie boven het van de zomer nog warme oceaanwater, waar de depressies in deze tijd Juist opperbest gedijen. Hoog bo ven land, Laag boven zee: daar passen luchtstromingen tussen zuid en oost bij. van daar Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vltssingen ZdLimburg Aberdeen Burcelona Frankfort Geneve Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxenburf Madrid Malaga Mallorca Munchen Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Zurich Casablanca Las Palmaa New York Tel Aviv enk wolk, onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt geheel bew onbewolkt licht bew onbewolkt swaar bew half bew licht bew half bew zwaar bew licht bew zwaar bew onbewolkt half bew onbewolkt half bew onbewolkt onbewolkt licht t licht bew o licht bew 3q rj onbewolkt 77 0 onbewolkt 0 Hoog water 24 september Vluslngen 1 5a-i4 13; HaringvlieUluizen 2 03-14 27 Rotterdam 4 0&. 16 05 Schevenlngen 3 02 15 23. Umuiden 3 35- 15 56. Den Helder 6 17-2101. Harltngen 10 10- 23 06. Delfzijl 12 02

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5